Spálňový dekor

Ako urobiť neobvyklý dekor pre spálne

Ak chcete vytvoriť originálny dizajn spálne, odporúčame využívať služby interiérového dizajnéra Čo zdobiť interiér spálne? Dekoráciu miestnosti je možné urobiť s použitím finišných materiálov s neobvyklou textúrou, nábytkom, farbami, závesmi. Nezvyčajné lampy alebo posteľná bielizeň vám pomôžu premeniť spálňu. Pri výbere prvkov výzdoby je potrebné vziať do úvahy štýl, v ktorom sú navrhnuté interiéry a rozmery miestnosti.

Vyzdobte spálňu s vlastnými rukami: nápady a funkcie

Textilné výrobky sa často používajú na zdobenie stien v spálni. Drapérie sa tiahnu na špeciálnom ráme, vyrobenom z GKL alebo vodotesnej preglejky. Textílie sa používajú na dokončovacie steny iba vtedy, ak je spálňa navrhnutá v secesnom štýle alebo špičkovej technológii.

Osobitnú pozornosť treba venovať záclonám v spálni. Najlepšie je použiť zdobenie z organzy, ľanu alebo bavlny na zdobenie. Je žiaduce, aby závesy boli uchovávané v chladných farbách.

Textil môže byť použitý aj na zdobenie stropov v spálni. Na takýchto výrobkoch je možné použiť tlač fotografií alebo neobvyklé lakovanie. Taktiež v takých plátnach sú ľahko namontované bodové svietidlá.

Textilné záclony sa dokonale hodia do klasického interiéru a dajú mu luxus

Výhody textilných stropov:

 1. Nie je potrebné vyhrievať miestnosť pomocou tepelnej pištole.
 2. Žiadne švy na štruktúre.
 3. Bezpečnosť. Textil je vyrobený výhradne z prírodných materiálov, takže tieto výrobky nevyžarujú škodlivé látky.
 4. Vysoká mechanická pevnosť.
 5. Trvanlivosť. Textilné látky, na rozdiel od PVC panelov, majú neobmedzenú životnosť.

Dekoratívna tehlová stena v spálni

Na dokončenie spálne často používané materiály, štylizované na tehly. Na simuláciu tehlovej steny sa používa tapeta so špeciálnym vzorom. Zvyčajne je táto tapeta lepená nad hlavou lôžka.

Ak dávate prednosť prírodným materiálom, potom je najlepšie použiť špeciálne obkladové tehly s hladkou textúrou. Je vložená na predtým očistenej stene.

Môžete si vytvoriť dekoratívnu stenu, štylizovanú ako tehlu, vlastnými rukami. K tomu budete potrebovať lepidlo, číry lak, sadrové a akrylátové farby. Predtým, než začnete, musíte vyčistiť stenu od tapety a na povrch naniesť omietku.

Dekoratívna tehlová stena dokonale zapadne do spálne, ktorá je vyrobená v high-tech štýloch

1

Dekoratívna stena je vyrobená v nasledujúcom poradí:

 • Vystrihnite obdĺžnikové kusy sadry.
 • Získajte výrobky lepené na stenu.
 • Naneste na stenu náter.
 • Po úplnom vysušení náterovej hmoty pokryte sadru lakom.

Zdobenie malej spálne s vlastnými rukami

Aké materiály a príslušenstvo používate na dokončenie malej spálne? Najprv musíte vybrať kompaktné a multifunkčné osvetľovacie zariadenie. Najlepšie sú LED reflektory. Prípadne môžete použiť kompaktné lustre so stmievačom.

Ak chcete ozdobiť malú spálňu, je žiaduce používať rastliny. Pamätajte, že kvety v kvetináčoch na parapete sú pohyblivé. Najlepšie je inštalovať rastliny na špeciálnu nástennú regál.

Ak chcete spáliť spálňu vizuálne, interiér by mal mať svetlé odtiene

Dokonca aj pre výzdobu malej spálne môžete použiť:

 1. Regály na knihy. Pamätajte, že výrobky musia byť čo najužšie a najkompaktnejšie.
 2. Neobvyklá záclona. Často, pri zdobení malých spální, sa používajú závesy, ktoré sú zdobené nejakou slávnou citáciou alebo jednoduchou kresbou.
 3. Výjav. Táto výzdoba vyzerá pomerne a mimoriadne. Použite nástennú maľbu na stenu alebo strop.
 4. Svetlé posteľné prádlo. Vankúše a postieľky, vyzdobené v jasných farbách, vyzerajú skvele v malých izbách.
 5. Figúrky. Môžu byť inštalované na nočnom stolíku alebo na parapete.

Zdobenie stien v spálni vlastnými rukami: krok za krokom

Na vyzdobenie stien v spálni sa používajú rôzne prvky. Vo väčšine prípadov používajú ľudia tapety s fotografickou potlačou. Ľahko sa lepidlo a nevyžadujú špeciálnu starostlivosť. Na takejto tapety je žiaduce použiť morskú krajinu, prírodu alebo nočné mesto. Tapety sú najviac rozpočtovým spôsobom na zdobenie múrov.

Ďalšia spálňa môže byť zdobená aplikáciou. Ak chcete urobiť falošné, musíte použiť vinylový film, pretože je ľahko lepené. Pamätajte, že je vhodné používať aplikáciu len vtedy, ak je stena pevná.

Ak je spálňa veľká, môžete vyzdobiť interiér v tmavých farbách

Ak je miestnosť navrhnutá v štýle Empire alebo klasika, potom zdobiť steny odporúčame používať maľovanie. Napríklad, môžete na povrch naniesť nástennú maľbu alebo ozdobu. Pri náteroch sa používa len akrylová farba.

 • Nakreslite náčrt na papier alebo stiahnite hotový obrázok.
 • Vytlačte šablónu. Nezabudnite pred tým nastaviť stupnicu.
 • Prenos kreslenia na stenu pomocou ceruzky.
 • Opíšte výsledný vzor alebo nástennú maľbu s akrylovými farbami.

Nekonvenčné nápady dekorácie do spálne

Ak máte radi nezvyčajné nápady, môžete vyzdobiť spálňu so špeciálnymi panelmi s sypkou štruktúrou. Sú pripevnené na stenách pomocou roztoku lepidla. Panely sú vyrobené zo sadry alebo bambusu. Pre také dekoratívne materiály môžete použiť ornament alebo nástennú maľbu.

Ak chcete zdobiť spálňu, falošné lúče z polyuretánu sú často používané. Táto dekoratívna povrchová úprava sa hodí dobre v miestnosti, ktorá je navrhnutá v štýle Provence alebo v štáte.

Pôvodným riešením pri zdobení spálne je použitie tapety, ktorá žiari v tme

Na dokončenie spálne môžete použiť aj:

 1. Kazetové stropy. Sú inštalované na stenách. Zvyčajne sú kaziská zdobené reflektormi.
 2. Obložkové panely. Sú vyrobené z plsti, pravých kože alebo MDF. Obložkové panely sú inštalované na špeciálny rám alebo prilepené k stenám.
 3. Viacúrovňové závesné konštrukcie. Sú vyrobené zo sadrokartónu alebo PVC panelov. Viacúrovňové konštrukcie sú vybavené prídavnými zariadeniami na osvetlenie, napríklad reflektory alebo LED pásy.

Vlastnosti vytvorenia spálne (video)

Existuje veľké množstvo dekoratívnych materiálov, s ktorými môžete znovu vytvoriť jedinečný výzdobu v spálni. Tiež, aby ste vytvorili neobvyklý dizajn, môžete použiť LED stuhu, nezvyčajné doplnky, figúrky, kazety alebo textílie. Hlavnou vecou je zohľadniť štýl interiéru a nebojte sa experimentovať.

Spálňa spálne: ako diverzifikovať interiér

Dekorácia spálne zahŕňa nielen výzdobu stien a stropu.

Koncepcia premávky sa často vytvára pomocou textílií, nástenných dekorácií, krásnych svetiel alebo originálneho nábytku. Preto, vyzdvihnúť príslušenstvo by malo byť vopred, premýšľať cez všetky detaily - pre spálňu je dôležité.

V tejto miestnosti sme odpočívali, a nič by nemalo obťažovať osobu od večera, alebo rozmaznávať náladu ráno. Naše pokyny, ako aj video v tomto článku, vám povie, ako zdobiť spálňu a aké materiály na to potrebujete.

Slovo "dekor" je vnímané mnohými ako niečo elegantné a určite drahé. A to len v latinčine znamená "kompatibilita, slušnosť".

Takže pri výbere dekorácie v spálni je potrebné premýšľať o tom, do akej miery sa tento alebo ten prvok dekorácie alebo doplnku zmestí do celkového obrazu. Verte mi, dokonca aj miestnosť s rozpočtovou výzdobou môže byť zdobená docela dôstojným použitím najjednoduchších a cenovo dostupných materiálov.

takže:

 • Pripomíname vám príslušný príklad. Pred nami je miestnosť v drevenom dome: steny nie sú ani maľované, nie je nič pozoruhodného domáceho nábytku - a ako pohodlné interiér sa zdá.

Čo je to, čo priťahuje pozornosť? Najprv je strop, lemovaný úzkymi farebnými stojanmi, neobvyklý.

 • Ako akcentujúci prvok, na hlave postele visí drapérie z rovnakej látky ako záclony - a zavesili ju na rímsu, aj keď okná nie sú tam. Jemný kvetinový vzor na tmavom pozadí tkaniny, oživuje tupý interiér a robí to kontrast.

  Dobrým doplnkom je šatka na posteli, vankúše s výšivkou, fotografie v rámci steny.

  • Ako vidíte, v tejto miestnosti nie je nič drahé a supermoderné. Náklady na takýto výzdobu nie sú vysoké, každý ho môže používať vo svojej spálni.

  Možno poviete, že ide o možnosť krajiny alebo krajiny. A čo, ako lacné, ale originálne, si môžete myslieť v mestskom byte? Predstavte si, že existuje veľa možností!

 • Ak nie je žiadna možnosť zapôsobiť na vašu predstavivosť dizajnom dizajnérov a novootvorenými dokončovacími materiálmi, použite bežnú interiérovú farbu na dizajn. Vyberte si dva alebo tri krásne tóny a farby stien a stropu. Farby na interiéry sú zvyčajne biele a pigmenty sa predávajú samostatne.
 • Zmiešanie farby s farbou s vlastnými rukami, získanie správneho odtieňa, môže to byť dosť ťažké - a to je problém. Je jednoduchšie používať službu tónovania počítača.

  Ak chcete získať požadovanú farbu, stačí vybrať ten správny odtieň pre katalóg, ktorý vám bude ponúkaný v obchode. Môžete maľovať veľmi rýchlo av prípade, že nie je dostatok farby, môžete jednoducho objednať ten istý odtieň.

  • Informácie o tom, ako vybrať správne odtiene, môžete ľahko nájsť aj na našich stránkach. V konštrukcii, ktorá sa vykonáva zafarbením, hlavnou vecou je, že všetky povrchy sú vyrovnané a hladko rozomleté.

  To znamená, že príprava na maľovanie by sa mala vykonať kvalitatívne. Okrem toho môžu byť zdobené steny dodatočne zdobené.

 • Oni sú skvelí pre taký dekor, ako kresba šablóny. Aj keď nemôžete kresliť, vzor môžete kopírovať na kus hrubého papiera a vyrezávať šablónu.

  Potom ju pripevnite k už namalovanej a dobre vysušenej stene, kopírujte kresbu ceruzkou. Po odstránení šablóny lepte obrysy obrázka farbou.

  • Potom namaľte vzor kontrastnou farbou, nechajte ju vysušiť a odstráňte škót. Takýto dekor na posteli v spálni nenechá nikoho ľahostajný.

  A napriek tomu sa v predaji nachádzajú vnútorné nálepky. Namočte ich do vody, zatlačte ich na stenu a odstráňte ochranný film. Tu, v skutočnosti, celý dizajn - vidíte na fotke vyššie.

 • Vytvorte zaujímavý výzdobu v hlave spálne, môžete dokonca s najbežnejšou papierovou tapetou. Stačí nájsť takú možnosť, ktorá vám umožní zamerať sa na seba. Môžu to byť tapety nalepené na celú stenu a môžu sa vyskytovať obyčajné tapety s krásnym kvetinovým vzorom, motýle alebo vtáky na vetvách.
 • V tomto príklade sú usporiadané dva typy tapiet: v strede so vzorom, pozdĺž okrajov so vzorom - akýsi koberec na stene bol vyčerpaný. Vyzerá to, že takýto dekor je vynikajúci a cena je lacná.

  V tomto prípade môžu byť ostatné steny aspoň natreté, aj keď sú pokryté monofónnou tapetou. Nie je žiadny rozdiel - stále stena v hlave postele, bude zdôrazňovať všetku pozornosť na seba.

  Ťažká výzdoba interiéru

  Samozrejme, rozpočet možnosti na dokončenie nie každý má rád, pretože príležitosti pre všetkých sú rôzne. A ak majiteľ domu nie je nijako obmedzený finančnými prostriedkami, chce interiérovú výzdobu v spálni štýlový, bohatý a drahý.

  Aké zaujímavé spôsoby zdobenia možno ponúknuť v tomto prípade:

  • V skutočnosti existuje veľa možností: vyzdobiť izbu pomocou moderných technológií, prírodných materiálov na dokončenie, zavesených stropných konštrukcií. Súčasne sa kombinujú materiály, obrysy zmeny miestnosti, nekonvenčné osvetlenie sa používa, je objednaný dizajnový nábytok a oveľa viac.
  • Komplexné varianty registrácie interiérov je možné nosiť dizajn v určitom architektonickom štýle. A oni, bez počítania etnických trendov, nie sú menej ako pätnásť.

  Samozrejme, nie všetky sú vhodné pre spálne, ale o chutí nie je žiadny spor. Je to skvelé, keď nemôžete premýšľať o nákladoch na materiály a diela, ale stačí vybrať možnosť, ktorá je viac podobná.

  • Štýl Provence pravdepodobne nikdy neztratí svoju popularitu - jemnosť jeho interiérov niekoľko ľudí zostane ľahostajným. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí majú rád tapetu s kvetinovým vzorom, drevo, krásne textílie.

  Návštevnou kartou francúzskeho štýlu sú nosné stropné trámy, ktoré zostali v pozadí a krásne zdobené.

 • Ak to nie je možné, môžete namontovať falošné nosníky z polyuretánu na strop. Zdá sa, že sú použité v dizajne spálne, ktoré vidíme na fotografii vyššie. Mimochodom, v štýle Provence, rovnako ako v niektorých iných štýloch, v interiéri môžu byť zdobené murivo.
 • Jeho pôvodná reliéf zostáva stále populárna a tým lepšia je kvalita tehál, z ktorej sú postavené steny, čím jemnejšia bude dekorácia. Ak je dom postavený len a plánujete použiť spojku v dizajne, môžete použiť predné tehly na postavenie vnútorného oddielu.
  • Murivo je zvyčajne vyzdobené iba na jednej stene. Ak je tehla krásna, stena je odlepená z lepiacej malty, brúsená a jednoducho pokrytá hydrofobizátorom.

  Je to transparentná zmes, druh priméru, ktorý zabraňuje kontaminácii povrchu, ako aj absorpciu vlhkosti a pachov.

 • Prirodzená farba hlinených tehál, ale nie všetci - mnohí radšej maľujú. Ak to chcete urobiť, môžete použiť disperziu vo vode alebo alkydovú farbu.

  Dekoratívne štrukturálne farby sú vynikajúce pre zdobenie muriva. V nich je možné pridať farebný pigment, kovové flitre, matku perly. Takýto dekor v spálni vidíme v príklade zhora.

  • Ak hovoríme o textúrnych farbách, nemôžeme povedať o dekoračných omietkach. S ich pomocou je pán schopný vytvoriť skutočný zázrak.

  Tento špecialista bude musieť byť vynaložený, ale stojí za to. Rovnako ako väčšina interiérových farieb, textúrovaná omietka sa predáva v plechovkách, pripravených na použitie.

 • Na mieste budete musieť len farby kompozície, pridať, ak je to potrebné, tento pigment. Zmes s bielou textúrou sa získa, ak je to nevyhnutné na zrodenie fantázie umelca. Ale v predaji existujú aj také varianty, ktoré sú určené na príjem jednej konkrétnej reliéfu.
 • Tu je celkom možné zakúpiť, aby ste sa pokúsili vyzdobiť múru sami. Pomocou štrukturálnej omietky sa často robí výklenok.

  V spálni sa môže nachádzať na hlave lôžka a na opačnej stene - na tento princíp je umiestnený takmer akýkoľvek dekor. Hoci veľa závisí od konfigurácie a veľkosti miestnosti.

  • Kresóny na stenách môžu byť tiež rôzne tvarom a veľkosťou, čo je samo o sebe výborným prvkom dekorácie steny. A keď je prekrásne zvýraznená zaujímavá konštrukcia, interiér sa stáva jednoducho nezabudnuteľným.

  Mimochodom, dekoratívne výklenok alebo celú stenu možno dokončiť a obrátiť na interiérové ​​panely.

 • Obzvlášť populárne sú dnes panely s volumetrickým reliéfom. Sú vyrobené z vystuženej sadry; rastlinné suroviny (bambus, drevná štiepka, trstina); plastu, sú tu aj kompozity.

  Prvé dve možnosti sú ideálne pre spálňu. Sú namontované na lepidlo, ich povrch môže byť natretý. A ako výsledok, máme na obrázku vyššie niečo také.

 • Okrem toho existuje mnoho ďalších typov obkladových panelov: masívneho dreva a MDF, kože a plsti, skla a bambusu - nemožno ich vymenovať. Dúfame, že možnosti výzdoby ubytovania, o ktorých sme vám v tomto článku hovorili, budú stačiť na to, aby ste mohli urobiť dobrú voľbu.

  Pozri nedostatky v článku? Neúplné alebo nesprávne informácie? Viete, ako urobiť článok lepším? Alebo môžete ponúknuť fotografie na publikovanie?

  Pomôžte nám, aby ste sa zlepšili. Ponechajte svoje pripomienky a návrhy v komentároch k článku. Budeme vás kontaktovať a dokončiť tento článok!

  Dekorovaná izba - 70 fotiek príkladov neobvyklého dizajnu

  Miestnosť, kde sú mnohí uvoľnení, často preberá niektoré ďalšie funkcie. Jednému majiteľovi sa ráno v spálni dekoruje spánok s jasnými farbami, prestížnosťou, ďalšou túžbou a spánkom. V miestnosti sú vždy zvyknutí rôzne návyky a životné štýly obyvateľov. Vaša postava, nálada bude tlačená na vytvorenie individuálneho interiéru.

  Spálňa - len svoj priestor, kde to nie je vítanými hosťami, aj v prípade, že domácnosť nemá právo trvať na ich preferencie, je miesto, kde si môžete realizovať všetky svoje fantázie, kresliť steny a nábytok vyberať len podľa ich vlastného vkusu.

  Vytvorenie dekorácie spálne s vlastnými rukami, musíte dodržiavať určité princípy, nie je v rozpore so všeobecným štýlom, vopred premýšľať nad všetkými detailmi interiéru. Moderný dizajn zahŕňa použitie lakonických foriem, nezvyčajných doplnkov v dekorácii: nábytok, textil, lampy.

  Pri usporiadaní začínajte od tvaru, rozmerov miestnosti, hlavnej a kombinovanej orientácie.

  Niektoré nápady sú veľmi jednoduché, iné vyžadujú viac úsilia, zručnosti, práca s farbami, dreva, aspoň trochu skúseností šitie alebo pletenie a povinné umeleckého vkusu, schopnosť kombinovať nečakané veci a detaily.

  Posteľ v spálni je ústredná a jej dekoráciu sa venuje osobitná pozornosť.

  Zaveste obrovský obraz nad hlavou alebo vytvorte celú galériu obrázkov. Originálne prázdne rámy rôznych veľkostí budú vyzerať originálne, na obvode ktorých umiestnite veľké remeselné remeselné výrobky z papiera alebo hliny, plastelíny. Výstava obrazov môže byť monochromatická alebo farebná. Čerstvo vyzerajúce biele rámčeky na jasne tyrkysovej alebo tmavo modrej stene.

  Obrázky umiestnené na nočnom stolíku alebo postaviť špeciálne navrhnutú policu, ktorá bude umiestnená na hlave hlavy. Čím pôvodnejší je rám, tým je jednoduchšie mať obrázok v ňom. Dokonca aj detské kresby alebo fragmenty tapiet, korálkov, morských kameňov a škrupín budú robiť.

  Stena za posteľou je zdobená tapetou, záclonou, ručne tkaná kobercom vyrobeným z hrubého povrazu. Takýto koberec bude rovnaký ako na podlahe, alebo s posteľnou dekoratívnou dekou.

  V miestnosti v svetlých farbách umiestnite do postele svetlý nočný stolík.

  Umiestnite dve úplne odlišné farebné a štýlové nočné stolíky na oboch stranách kotviska.

  Retro položky zakúpené v obchode nie sú lacné. Vytvorte si sami elegantnú výzdobu v spálni. Starý nábytok sa stáva vinobraním jednoduchým a nenákladným spôsobom.

  Upgradujte starú skriňu s priehľadnými sklenenými dverami. Sklo zdobia aplikácie, vyberte tkaninu, ktorá je v súlade s celkovým štýlom spálne. Vyberte jednofarebnú alebo s kvetinovými vzormi, je vhodný aj obraz pastoračnej scény. Vystrihnite kusy tkaniny "okienka" pomocou obojstrannej lepiacej pásky, lepidlo na sklenené úlomky skrine.

  To je veľmi vhodný ako stolička vo vinobraní. Pri zmene dochádza k nábytku, ktorý už je opotrebovaný. Drevo musí byť brúsené a potom pokryté tmavosivým základným náterom. Top s bielou farbou. Po vysušení farby si stoličku pretrepte brúsnym papierom, až kým nie je viditeľná nižšia šedá vrstva. Vytvorte mäkké sedadlo s penovou gumou a konsonantným tkanivovým prostredím.

  Nie je ťažké vytvoriť novú skriňu zo starého. Aby ste to dosiahli, potrebujete iba starý, ktorý má sklenené dvere a bavlnenú tkaninu v kvete alebo kvete. Rozmery tkaniny by mali byť o niekoľko centimetrov dlhšie ako sklenené vložky a šírka - dvakrát toľko. Nad a pod tkaninou sa ohýba a šitá, cez priehyb prechádza rybárska šnúra alebo elastika, je vytvorené zakrytie. Na vnútornej strane dverí sa po obvode otvoru vedú 4 čapy, klobúk by mal trochu vyčnievať. Pripravené závesy zabezpečené, priľnavé k karafiátom.

  Niekoľko originálnych úderov

  Jedna zo stien v spálni môže byť vybavená starým drsným dreveným schodiskom. Nastriekajte ho s vianočným girlandom alebo rôznymi žiarovkami, ktoré sú napodobené v rôznych farbách alebo sú zabalené do fólie.

  Pripevnite k stropu nad posteľu lampu vyrobenú z rúk z fragmentov dreva, korálikov, organzy a všetko, čo vám v tejto kompozícii vyhovuje.

  Modulárny obrázok, tapety s brezovým hájom budú mať rezonanciu s prírodnými neliečenými brezovými ramenami, ktoré stoja vo veľkej priehľadnej váze.

  Ak nemáte talent na výrobu kovaných výrobkov, stačí na stene kresliť podobu kované čelo.

  Kombinujte interiérové ​​predmety v miestnosti, prilepte na rôzne povrchy svoje obľúbené výkresy a obrázky pomocou techniky decoupage.

  V spálni sú háčkované vázy, vankúše a vaničky. Pre stolovú lampu alebo podlahové svietidlo tkať pletenú lampu. Ak si neviete, ako pliesť pomocou vázy starý sveter rukávy veľké pletené, pre obliečky na vankúše a postroje - jeho prednej i zadnej strane. Strihajte starú vec na kúsky, spracujte okraje, farbite ich v rôznych farbách.

  Váza na kvety alebo zalievanie, stolná lampa masívny základňa môže byť pokrytá biely, a horná tkanivové lepidlo fragmenty zobrazujúci tulipány, ľalie, nevädza. Zabezpečte obraz s čistým lakom.

  Nálada, zdravotný stav v mnohých ohľadoch závisí od zvoleného dizajnu. Je dôležité nájsť najbližšie pre seba. Môžete si vybrať klasický, moderný, škandinávsky alebo anglický štýl, spájať spálňu s šatníkom alebo štúdiom s využitím dlhoročných tradícií. Ale "zvýraznenie" pre váš interiér, budete musieť prísť sami.

  Môžu mať veľmi odlišnú textúru, farbu. Trh predstavuje množstvo kvalitných prírodných materiálov a imitácie: pod kameňom, drevom, sadrou.

  Najviac prístupným a ekologickým materiálom je tapeta. Pomôžu udržať mikroklímu, zvukovú a tepelnú izoláciu. Fleece je jednoduché lepenie a pohodlné starostlivosť o ne. Textil je účinný, príjemný na dotyk, ale vyžaduje si starostlivú starostlivosť. Moderné tapety sú schopné radikálne zmeniť vzhľad miestnosti, rozbaľte ju.

  Farbenie stien má tú výhodu, že môžete ľahko vybrať ten správny odtieň, zmeniť ho po chvíli. Je lepšie používať akrylátové farby na báze vody bez lesklého efektu, aby nedošlo k oslneniu z rôznych svetelných zdrojov.

  Praktický a odolný materiál - dekoratívna omietka. Vytvára sa štruktúrovaný, štrukturálny, vytvára mnoho variantov pôvodných povrchov, je ľahko sa starať. Jedinou nevýhodou je vysoká cena. Ale to môže byť dobrá investícia.

  Existujú aj ďalšie možnosti pre náter: tkanina a korok, dekoratívny kameň, podšívka. Každý pomôže vytvoriť individuálny interiér vašej spálne.

  Teraz sa táto dekoratívna technika používa často. Na predaj malých dlaždíc a umelého kameňa s ich pomocou môžete vytvoriť imitáciu muriva. Takáto stena je zdobená nielen kúpeľňami, kuchyňami, ale aj detskými spálňami.

  Murovaný dom je naľavo od jednej alebo viacerých stien drsné, injektáže nie. Ale aj tento brutálny prvok s premysleným prístupom pomôže vytvoriť elegantný, očarujúce spálni.

  Tehlová stena spolu s nosníkmi, betónovými podperami, rúrkami, krabicami (len nie všetkými naraz) dokáže poskytnúť jedinečný štýl. Po rozhodovaní o murovaní v spálni by ste mali postupovať jedným z dvoch smerov:

  • Stena by mala byť zlúčená s ostatnou situáciou, harmonicky kombinovaná s ňou.
  • Musí vyniknúť čo najviac, aby upriamila pozornosť na seba.

  Akcenty pomôžu znížiť farbu ostatných stien konzistentnými farbami. Môžete kombinovať murivo s rovnakým drsným drevom a kameňom, ornamentom na objektoch dekorácie. Na uľahčenie samotnej tehly je namaľovaná biela, ktorá bude úplne v duchu škandinávskeho štýlu.

  Ak koncipovaný na stenu v spálni budete chcieť poraziť na rozdiel od zvyšnej pastu cez stenu kvetinové tapety, naplní miestnosť s elegantným nábytkom, záclony okenné čipkové tkaniny, zdobí jej elegantný luster, v tejto súvislosti, že bude dobre viditeľný drsnosť tehlovej stene.

  Európsky dizajn vyžaduje presné vyloženie a čisté škárovanie švov. Dnešná tehla je podávaná na lesk, maľované.

  V spálni každý chce zostať v útulnej a uvoľnenej atmosfére, ktorá má odpočinok. Harmonický interiér miestnosti poskytuje pozitívny náboj, pomáha relaxovať po náročnom dni, tu chcete byť sama.

  Pohodlná atmosféra vytvorí centrálne miesto v miestnosti - posteľ. Voľba jeho veľkosti, tvaru a materiálu závisí úplne od obyvateľov. Aké sú hlavné kritériá pre dobré lôžko? Po prvé, to je jej veľkosť, ktorá by mala byť vybraná v závislosti na rozmeroch majiteľa, samotné miestnosti. Kvalita materiálu je závislá na množstvo, ktoré môžete stráviť na nábytok, na vašich preferenciách. Môžete si vybrať drevo, kov alebo kožu. Lôžko môže mať ďalšie funkcie: zdvíhací mechanizmus, vysoko ortopedické matrace, mať nejakú neobvyklú mäkkú vysokú hlavu, je možné, aby sa koleso, postaviť na stupne víťazov. Môže to byť veľmi jednoduché alebo s bohatým povrchom.

  Každý detail interiéru spálne, nábytku, textilných doplnkov, všeobecnej farebnej schémy by mal byť v súlade s každým iným a so stredovým lôžkom. Môžete to urobiť úplne vlastnými rukami alebo čiastočne, nezávisle na tom, že ste vydali iba čelo.

  Textilné možnosti sú najčastejšie vybrané. Pohlcujú zvuk dobre, dávajú pocit tepla a pohodlia. Materiál na pokovovanie si môže vybrať dermatitídu, pokožku alebo textílie. Ak navrhujete čalúnenie s jemnými bičmi, bude pre vás pohodlné sedieť na pohovke, tapety na stenu sa neznečistí.

  Hlavovým dielom nemusí byť jedna s lôžkom, môžu sa stať zodpovedajúce šírke panelu postele. Jej zdobia textílie tónov závesy a prikrývky, vyrobené z dreva, ktorý kombinuje s nábytkom, plávajúce podlahy, leštený alebo navrhnúť celý systém komfortných výklenky a police. Čelo slúži ako jeden veľký zrkadlo, alebo veľa malý, jeho úloha je niekedy stojí staré dvere alebo hrubé dosky, použité kované a vyrezávané prvky. Všetko závisí od preferencií a odvahy imaginácie obyvateľov. Mnohé z myšlienok, ktoré môžete realizovať vlastnými rukami.

  V spálni nestačí len vybrať dobré záclony, ktoré sú kombinované s interiérom. Tu všetky textilné výrobky by mali zodpovedať vašim očakávaniam. Milujete mäkkosť a na sex alebo chcete prebudiť k osviežujúci slnečné lúče, bude nálada vytvoriť textil na oknách.

  Množstvo textílií pomôže dosiahnuť z vnútra budoárového pocitu: pre ľahkosť - čipka a závoj, majestátnosť - hodváb a zamat. Pri vytváraní útulného súkromia nie sú výtlačky a ozdoby užitočné. Vhodnejšia je tmavá farba stien, slabé svetlo, bohatý odtieň textílií.

  Tí, ktorí veľmi citlivo spia, pohodlie a pohodlie pridať baldachýn. Môžete si kúpiť posteľ s už pripraveným baldachýnom, alebo si ho urobiť sami. Pre jednoizbový apartmán bude táto možnosť len nálezom, pomôže vám oddeliť relaxačnú zónu od hostí a kuchyne. Bude to akýsi vnútorný rozdeľovač, ktorý nezasahuje do malého priestoru. Baldahin štíty od príliš jasného svetla ráno, prievanu, hmyzu.

  Ak chcete zvýšiť mieru komfortu v každej spálni sa používa veľké množstvo mäkkých predmetov: prikrývky, vankúše, valčeky. Takýto účinok by podporovať závesy a tapety z kolekcie. Ich farby by sa mali prekrývať, na záclony robiť veľa záhyby, volániky, volány.

  Ak potrebujete skryť textílie tak, aby sa priestor zdalo byť taký, urobte farbu stien zlúčte s farbou záclon a stane sa akýmsi rámom pre vnútorné predmety. Hlava lôžka, zrkadlo, lampy sa dostanú do popredia.

  Fanúšikovia minimalizmu a tí, ktorí sú pohodlní bez záclon, sa budú zaoberať výberom len posteľnej bielizne a postele. Mali by ste len premýšľať nad svojim dizajnom, vybrať si hotový obchod alebo šiť na objednávku, berúc do úvahy veľkosť postele a jeho dizajn. Krásna čiapka alebo doska postele by mala byť na displeji, s riadnym rezaním, také odtiene budú podčiarknuté.

  Niektorí robia bez závoja. Ale potom požadovanej sady oblečenie je veľmi krásne kvalitnej látky, ich farba, vzorka v súlade s všeobecnú predstavu, som nešiel v rozpore s celkovým štýlom. Je dôležité vybrať ten správny farebný tón, hrať na rozdiel od toho, alebo naopak nájsť súvisiace farby.

  V moderných podmienkach mestského bytu nebudete vždy môcť umiestniť spálňu do veľkej miestnosti. A návrh malého spálne bude vyžadovať najpodrobnejšie riešenie.

  Vzhľadom na to, že miestnosť je skromná, musí byť vyzdobená v svetlých farbách, ktoré dávajú miestnosti ľahkosť a väčší priestor. Ale trávenie času v takejto spálni by nemalo spôsobiť združenie s nemocnicou. Miestnosť by mala byť vyplnená jasnými akcentmi, zriedené svetlé tóny sú viac nasýtené.

  V úlohe takýchto akcentov budú dekoratívne predmety: zaujímavé posteľné prádlo, farebné dekoratívne vankúše z podivných tvarov, originálne záclony.

  V malej spálni budú najvhodnejšie priestranné šatne, ktoré nevyčnievajú z tonality miestnosti. Ak je miestnosť taká malá, že nemôže obsahovať nič iné ako posteľ, úloha dekoračných prvkov môže pochádzať z hlavy lôžka, zrkadiel, obrázkov. Vďaka plagátoch a fotografiám sa spálňa stáva pohodlnejšou, veľkým oknom, širokým zrkadlom sa rozširuje jeho priestor.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  14 + = 19