Dekoratívna omietka pre dekoráciu interiéru

Dekoratívna omietka pre vnútornú výzdobu stien

Omítka zohráva dôležitú funkčnú a dekoratívnu úlohu. Vylepšuje miestnosť okrem iného tepelnou izoláciou, akustickými a protipožiarnymi vlastnosťami, ochranou pred vlhkosťou. Správne vybraná a kvalitatívne vyrobená dekoratívna omietka pre vnútornú výzdobu stien zlepšuje estetiku miestnosti a ovplyvňuje náladu ľudí žijúcich v nich. Z tohto dôvodu, výberom typu omietky do jednotlivých interiérov domu je potrebné dôkladne premyslieť túto otázku. O typoch dekoratívnej omietky a jej aplikácii sa budeme zaoberať v tomto článku.

Čo je dekoračná omietka pre vnútorné steny?

Sádrová vrstva je vyrobená z malty alebo sadry, ktorá pokrýva povrch stien, stropov alebo stĺpov. Používa sa mimo budov a vnútri budov.

V závislosti na aplikácii, táto vrstva zodpovedá zvláštne účely, napríklad, slúži k ochrane povrchu pred škodlivými vplyvmi počasia, pre ochranu proti pare a mechanickému poškodeniu, na dekoratívne účely.

Klasifikácia omietok pre interiérové ​​práce

Existuje niekoľko kategórií omietok určených pre vnútornú prácu. Zaraďte tento typ povrchovej úpravy na materiál, z ktorého sú vyrobené, alebo na hodnotenie ich vlastností. Takže podľa prvej z týchto klasifikácií sú zmesi rozdelené na:

Rozdelenie podľa jednotlivých parametrov a vlastností je nasledovné:

 • Zmesi, ktoré sú zodpovedné za hlavné úlohy, slúžia na ochranu tradičných stien a stropov;
 • Kompozície, ktoré tiež vykonávajú dodatočné úlohy, ako je zvýšená odolnosť proti opotrebovaniu alebo odolnosť proti vlhkosti;
 • okrem iného pre zvýšenú tepelnú izoláciu, požiarnu odolnosť, pre efektívnu absorpciu zvuku, pre dekoráciu.

Dekoratívna omietka pre dekoráciu stien v interiéroch - foto

Dekoratívna omietka na dekoráciu stien

Stále populárnejšie v interiéroch sú dekoratívne tapety. Ponuka je tak zaujímavá a atraktívna, že sa dá nazvať sľubným trendom v dizajne. Táto metóda úpravy stien prináša výnimočné dekoratívne efekty, ktoré sú navyše odolné voči mechanickému poškodeniu, vlhkosti a sú všeobecne silné a odolné.

1

Typy dekoratívnej omietky pre vnútorné steny

Najpopulárnejšie typy dekoratívnej omietky sú:

 • Mozaiková omietka (kamienková) - obsahuje minerálne plnidlo vo forme malých farebných kameňov. Jedná sa o veľmi zaujímavý typ povrchovej úpravy, flexibilný a odolný, ktorý je ideálny pre kuchyňu a kúpeľňu, chodbu, chodbu a chodbu. Povlak je ideálne kombinovaný s keramikou, kameňom a zrkadlami.
 • S efektom mashingu. Vďaka správnemu použitiu špeciálnych špachiet je možné dosiahnuť efekt rmutovania, ktorý umožňuje získať rôzne textúry. Masy pre takúto prácu sú zvyčajne dva typy. Jeden z nich poskytuje tvorbu granulovanej textúry a druhá - nap.
 • Textrovaná omietka - hmotnosť zahŕňa práškové plnivo, ktoré pri aplikácii vytvára na stene nerovné vzory. Najznámejší svoj typ sa nazýva "kôrovci", v ktorom motívy pripomínajú stopy malých škodcov.
 • Konštrukčná omietka - má zaujímavé textúry, prenikajúce farby a často má pozoruhodné vzory, takže sa môže stať silným dôrazom na dizajn miestnosti, v ktorej sa používa. Vzory sa vytvárajú na čerstvo nanesenom povrchu pomocou štetca, valčeka, špachtle alebo kefy. Získané dekoratívne nátery môžu napodobňovať staromódnu omietku, prírodný kameň, napríklad mramor, travertín, žula. Štrukturálne nátery sú trvanlivé, odolné mechanickému poškodeniu, dobre zakrývajú nedostatky steny. Sú v harmónii s interiérom v retro štýle a modernými interiérmi.
 • Japonská omietkaalebo tekuté tapety Je to veľmi atraktívny typ obloženia stien. Je to niečo medzi omietkou a tapetou, takže sa často nazýva tekutá tapeta. Skladá sa z takých prírodných zložiek, ako sú bavlnené vlákna, hodváb, celulóza, minerálne vlákna, minerály a sľuda, ktoré tvoria minerálny povlak. Ako dekoračný konečný materiál sa tieto zlúčeniny nanášajú na povrch stien a stropov. Omietky sa predávajú ako suchá zmes, do ktorej sa pridáva vybraný farebný pigment a voda.
 • Benátskej omietky - vyrobené zo sadrovej malty, vápenca alebo vápna so sadru a prísad z mramorového prachu alebo jemného piesku. Povrch je veľmi hladký a lesklý. Odporúča sa na dekoráciu interiéru, kde je potrebné vytvoriť hladký povrch odrážajúci svetlo. Ideálne sa hodí napríklad pre úzke, malé miestnosti. Niektorí používajú dekoračný mramor na dokončovacie stĺpy, stropy, krby a iné architektonické detaily. Je tiež k dispozícii na trhu ako hotové suché zmesi.

Dekoratívny náter sa aplikuje na omietnuté a hladké povrchy. Správne aplikované, bude to pôsobivo pôsobivo a bude veľmi praktické. Takýto povrch môže byť zaujímavou alternatívou k maľovaniu alebo tapetovaniu na vnútorných stenách.

Ako si vybrať omietku v interiéri?

Pri výbere optimálneho typu omietky pre konkrétnu miestnosť,

vedené nielen jeho vzhľadom, ale aj typom materiálu, z ktorého je múru postavená a podmienky. Napríklad:

 • na sadrový betón a tehly sa aplikujú sádrové hmoty;
 • v miestnostiach, kde sa uvoľňuje veľké množstvo vlhkosti (kúpeľňa, kuchyňa), je lepšie ozdobiť stenu cementovou vápennou hmotou;
 • na stenách z tehál, fasádnych dlaždíc, betónových tvárnic alebo na silikátových a drevených podkladoch (s kovovými výstužnými okami) sa používa viacvrstvová omietka.

Aplikácia omietky vyžaduje zváženie špecifických vlastností, ako je základ a charakter miestnosti, v ktorej sa nachádza. Jedným z najdôležitejších prípravných opatrení je predbežné vyrovnanie povrchu. Ak sa plánuje umiestniť niekoľko vrstiev na stenu, je potrebné ich použiť v určitom poradí. Našťastie v pokynoch pre pripravené malty je uvedené, v akom poradí sa majú vrstvy aplikovať.

Omietanie by sa malo uskutočňovať pri teplote +5 až +25 ° C. Čerstvá malta musí byť chránená pred príliš rýchlym sušením, aby nedošlo k prasknutiu. Preto je chránený pred slnečným žiarením a vetrom. Prvý deň je obzvlášť dôležitý.

Pokiaľ ide o čas sušenia omietky, odhaduje sa, že deň vysuší približne 1 mm. Z tohto dôvodu je potrebné minimálne týždeň na sušenie vrstvy s hrúbkou 7 mm a prejdenie do ďalšej fázy dokončenia stien.

Stojí za to použiť omietku na výzdobu interiéru?

Pri plánovaní návrhu interiéru vo vašom dome, samozrejme, mali by ste zvážiť použitie dekoratívnej omietky, aspoň niektoré z jej typov. Tento spôsob dekorácie poskytuje jedinečnú výzdobu steny alebo môže pôsobiť ako základný náter pre farby. Omietanie môže krásne zmeniť štruktúru steny, takže farba na ňom bude vyzerať oveľa atraktívnejšie. Navyše, omietka umožňuje zosilnenie povrchu steny a účinnú ochranu pred mechanickým poškodením. Okrem toho môže zvýšiť odolnosť voči vlhkosti, tepelným stratám a chrániť pred požiarom.

Kedy používať dekoratívnu omietku?

 1. V minimalistických interiéroch, kde tvar a farby interiéru nebudú "konkurovať" štruktúre stien. Príliš veľa dekorácií, výliskov, detailov a drobností môže preťažiť interiér. Mnohé ozdoby dnes nie sú populárne, naopak moderovanie a rovnováha sú v móde. Konštrukčné omietky vďaka dekoratívnemu charakteru sa hodia do interiérov v štýle minimalizmu, ekonomického výrazu a udržiavaného v farebnej schéme.
 2. Aby sme zdôraznili miesto v priestore. Štukát dokonale zdôrazňuje priestor potrebný pre interiér. Môže to byť posteľová hlava v spálni, krb v stene obývacej izby, pozadie televízora alebo stenu v blízkosti jedálne v jedálni. Táto dekorácia láka oko, zdôrazňuje pozornosť a stáva sa dominantným.
 3. S cieľom zdôrazniť štýl interiéru. Niektoré dekoratívne štýly, aj v moderných verziách, vítajú vytvorenie konštrukčného povrchu steny. Interiéry v štýle Provence, rustikálne alebo podkrovie vyzerajú skvelo v usporiadaniach s použitím dekoratívnej omietky.
 4. Na ochranu steny. Niektoré ozdobné omietky sú odolné voči vode a nečistotám. Preto môžu byť vynikajúcou alternatívou pre keramické obklady, drahé obklady stien, kameň alebo sklo. V kúpeľniach, kuchyniach, ako aj v kotolniach, garážach, pivniciach a pivniciach sa dajú použiť na vytvorenie správnej atmosféry a zaujímavého interiéru.
 5. S cieľom organizovať priestor neobvyklým a jedinečným spôsobom. Niekedy farba nestačí. Pri hľadaní jedinečných riešení, ak naše očakávania presahujú rozsah dostupných farieb, môžeme zvážiť použitie dekoračných omietok. Bohatosť textúr, farieb a akýchkoľvek variácií vyplývajúcich z použitia týchto produktov uspokojí každú chuť.
 6. Organizovaním historického interiéru sa snažíme dať mu originálny vzhľad. Dekoratívna omietka je materiál, ktorý milujú reštaurátori a umelci. Jednoduchosť používania, široká škála možností, dostupnosť a potenciál týchto produktov sú ich nepochybné výhody.

Zanechajte komentár Zrušiť odpoveď

Výstavba, oprava a návrh interiéru © 2018

Dekoratívna omietka pre vnútornú výzdobu stien + foto

Dekorácia stien v miestnosti s dekoratívnou omietkou je teraz celkom bežná. Tento materiál je povlak, ktorý môže simulovať takmer akýkoľvek povrch. Vytvára estetický vzhľad stien domu a môže byť tiež použitý na vykonávanie zložitých dekoratívnych povrchových úprav. Informácie o typoch, vlastnostiach a nuansách použitia tohto dokončovacieho materiálu budeme hovoriť v tomto článku.

Sortiment dekoratívnej omietky

Tento povlak na stenách je známy dlhý čas, ale bol používaný hlavne ako vyrovnávacia vrstva. Teraz existuje veľa verzií tohto materiálu, ktoré pomáhajú vykonávať opravy v miestnosti na najvyššej úrovni v súlade s prianím a schopnosťami majiteľa. V závislosti na konečnom výsledku môže byť omietka pre dekoráciu interiéru štruktúrovaná a benátska. Prvé dve odrody dávajú povlaku príjemnú drsnú štruktúru a za pomoci posledného druhu sa dá dosiahnuť ideálne hladký povrch s lesklým efektom.

V závislosti od väzobného prvku v kompozícii sa môže tiež rozdeliť na typy:

 • Akryl, ktorý je založený na akrylovej živici, ktorá je polymérom s vysokou molekulovou hmotnosťou. Vďaka svojmu jedinečnému zloženiu sa takýto materiál ľahko nanáša a je plochý na povrchu. Predáva sa vopred balené v kontajneroch rôznych objemov. Sádra môže byť akýkoľvek odtieň, je tiež možné farbu dokončiť v požadovanej farbe. Nevýhody tohto materiálu sú možnosť povrchového krakovania počas prevádzky, nízka paropriepustnosť a vystavenie ultrafialovému žiareniu.

 • Minerál, ktorý je založený na cementu. Takáto látka sa predáva vo forme prášku, ktorý sa musí najprv zriediť podľa pokynov. Materiál má zvýšenú pevnosť a odolnosť voči rôznym druhom nárazov a poškodení.

 • Silikón - materiál založený na syntetických živiciach. Aplikuje sa čo najpohodlnejšie vďaka vysokej elasticite. Vytvrdený povrch má repelentné film, vlhkosti, ktorá umožňuje úpravu pre kúpeľne a WC, ako aj priestor s vysokou vlhkosťou vzduchu.

 • Silikátová omietka, vyznačujúci sa tým, že spojivo zastúpená vodné sklo sa skladá z kremičitého piesku, hydroxid draselný a uhličitan draselný alkálií. Tento druh materiálu pre konečnú úpravu medzi najodolnejšie cez ich záväznú, impregnáciu a adhézne vlastnosti. Tento povlak po dokončení nebude absorbovať vlhkosť, nedovolí šírenie huby.

  Omítka závisí od náplne

  Okrem typu spojiva je v každej náplasti plnivo, ktoré je zodpovedné za konečný výsledok povrchovej úpravy. Pozrime sa na varianty existujúcich možností.

  Tento dekoratívny materiál sa vykonáva s silikátovej alebo akrylové báze, ku ktorej sa pridá na mramorovej čipov alebo kremeň. Jeho štruktúra je pomerne tenká a vyzerá podobne ako hmota s rozptýlenými zrnami. Zmes môže byť jemné zrno, ktoré tvoria takmer hladký povlak, rovnako ako stredné a hrubé, ktorý je schopný poskytnúť znateľné nerovnosti na stene.

  Vrstva získaná počas procesu dokončovania je charakterizovaná dobrou vodivosťou vzduchu, ako aj odolnosťou voči vonkajším javom a vysokou vlhkosťou. Je veľmi výhodné, aby omietanie bolo možné vykonať ľubovoľným vhodným nástrojom, od valca po postrekovač. Na 1 štvorci. merač steny ide približne o 3 kilogramy hmotnosti.

  Ide o najrozličnejšiu verziu sadrových náterov. V kompozícii sa môžu pridávať kamienky jemného brúsenia, drevené vlákna, minerálne zložky. Táto omietka má vysokú priľnavosť kameňa a dreva, ako aj omietané a tehlové steny.

  Tento náter je ideálny pre nerovné vnútorné steny, pretože vzhľadom na jeho štruktúru je ľahké ich skryť. Pred aplikáciou náteru nie je potrebná žiadna ďalšia úprava, postačuje povrch vyčistiť a dobre vysušiť.

  Dokončené dekoratívne pokrytie sa môže opakovať s rôznymi materiálmi, ako je kameň, koža, tkanina alebo drevo. Pohodlne sa môže pred dokončením farby odstrániť akýmkoľvek odtieňom. Prietok na štvorcový meter je malý a je len 2 kg. Povrch je odolný a vodotesný v kombinácii s priedušnosťou vzduchu. Nie je potrebné zavolať profesionálov, aby ozdobili steny touto omietkou, pretože kompozícia sa používa ľahko bez použitia vysoko špecializovaných stavebných nástrojov.

  Existuje niekoľko poddruhov štruktúrovanej omietky:

  1. Jahňacie je hrubozrnný povlak s granulovanou štruktúrou, ktorý obsahuje vtláčanie piesku a kamienkov rôznej veľkosti.

 • Kožušinový náter - potiahnutie s účinkom vlasov, hrubý terén.

 • Kôrovci. Vďaka impregnácii malých kamienkov tento dekoračný kryt pripomína jeho vzhľad s drevom, ktorý je zožraný hmyzom.

  Táto omietka má vo svojom zložení hasené vápno a mramorové lupienky, takže hotový povrch napodobňuje prírodný mramor, ako na fotografii. Tento povrch je ideálny pre drahé a pompézne interiéry. Dokončiť tento materiál je lepšie zveriť kvalifikovaným odborníkom, pretože omietka sa aplikuje s malými škvrnami s gumovou špachtľou pre určitú technológiu. V závislosti od aplikácie môže dôjsť k matnému alebo lesklému efektu.

  Príprava stien pred týmto dizajnom je dosť vážna. Zahŕňa čistenie, spevnenie, tmel a základný náter. Iba po týchto krokoch môžete pokračovať v dizajne benátskej omietky.

  Okrem vyššie uvedených skutočností existujú špecifické možnosti pre náter na omietanie. Medzi nimi je farebná omietka, ktorá je prevedená na akrylovom základe s prídavkom mramorových triesok. Farebná schéma tohto materiálu má 15 odtieňov, medzi ktorými môžete vybrať požadovaný. Naneste farebnú omietku na predtým očistenú a pripravenú povrchovú vrstvu.

  K dispozícii je tiež omietka typu roller. Vyrába sa s prírodnými plnivami rôznych frakcií. V závislosti od potreby vzhľadu sa táto náplasť po aplikácii spracováva určitými pohybmi.

  Latexový plast je materiál, ktorý napodobňuje lesklý povlak z prírodného kameňa. Ak chcete vytvoriť kvalitný a naturalistický efekt, farby sa nemôžu miešať.

  Omietka s názvom "Wet Silk" simuluje povrch textílie s perleťovým prepadom. Tento obklad stien môže byť podrobený mokrému čisteniu.

  Sádra "Sea Breeze" sa vyrába s pridaním jemnej frakcie piesku a perlete. Je prezentovaná na fotografii.

  Výhody použitia dekoratívnej omietky

  Zdobenie miestností s dekoratívnou omietkou pre interiérové ​​práce je neuveriteľne obľúbené u tých, ktorí nezávisle opravia seba a dizajnérov, ktorí vytvárajú nezvyčajné interiéry. Je to spôsobené prítomnosťou dôležitých výhod na nátere:

  • Možnosť maskovania nedokonalostí povrchu.
  • Stabilita hotového náteru na rôzne druhy vplyvu.
  • Malé množstvo predbežnej úpravy pred aplikáciou.
  • Odolnosť vonkajšej vrstvy povlaku pred vlhkosťou.
  • Vytváranie ďalšej zvukovej izolácie miestnosti.
  • Široký výber textúr, ktoré pomôžu realizovať aj tie najoriginálnejšie dizajnérske nápady.

  Metódy povrchovej úpravy stien rôznymi typmi omietok

  Zakrytie stien dekoratívnou omietkou je zaujímavým procesom, ktorý dáva priestor fantazii a pomáha vytvoriť skutočne jedinečný dizajn. Nie je potrebné objednať prácu od majstrov s vysokou kvalifikáciou, môžete si tiež vytvoriť svoje vlastné plány vlastnými rukami. Hlavnou vecou je vedieť, čo treba nakoniec dosiahnuť, a pozorovať technológiu, ktorá je trochu odlišná pre každý typ dekoračnej omietky.

  V každom prípade musíte pred začatím projektu vyčistiť steny, odstrániť všetky voľné materiály a dobre vysušiť ich povrch. Zvážte možnosti použitia rôznych odrôd dekoračnej omietky.

  Aplikácia benátskej omietky

  Práca v tomto prípade by sa mala vykonať v niekoľkých vrstvách. Idú týmto algoritmom:

  1. Vykonajte širokú štetku s veľkou špachtľou. V tomto štádiu nie je potrebné sledovať symetriu, môžu to mať za následok medzery. Po aplikácii sa vrstva starostlivo vysuší.
  2. Druhá vrstva zdvihov by mala prekrývať predchádzajúcu vrstvu. Tento povlak je tiež dobre vysušený.
  3. Po rozomletí hotového náteru. To sa deje s hladkým kovovým nástrojom. Na to, aby steny svietili, musia byť pokryté špeciálnym lakom.

  Aplikácia štruktúrovanej omietky

  V tomto prípade dokončite trochu iný algoritmus. Po príprave stien 24 hodín pred aplikáciou musia byť nalepené. Sadra by mala byť aplikovaná pomocou mäkkej stierky, čo uľahčuje výsledný povlak. Na hotovom, nevysušenej vrstve môžete vytvoriť ľubovoľný vzor pomocou špeciálnych nástrojov a improvizovaných nástrojov. Niektoré varianty sú uvedené na fotografii.

  Štrukturálna omietka

  Kompozíciu nanáša stierka, ktorá musí byť vyrobená len z nehrdzavejúcej ocele. Po niekoľkých minútach sa hotový povlak vyhladí plastovým hladítkom, až kým nebude hladký. Prebytočná časť omietky sa musí odstrániť špachtľou. Aby sa zabránilo vzniku nežiaducich prechodov, nanáša sa náter okamžite na celú stenu.

  Starostlivosť o povrch

  Dekoratívna omietková úprava poskytuje pozoruhodný výsledok a silný náter, ktorý v prvom roku prevádzky nie je potrebný. Ak sa na stene nachádza kontaminácia, môže byť ošetrená mydlovým roztokom a špongiou, ale bez použitia agresívnych čistiacich prostriedkov.

  Pre zlepšenie odolnosti proti vlhkosti hotového aplikovanej poťahovej vrstvy špeciálneho vosku, ktorý nielen poskytuje odpudzujúci vlhkosť účinok, ale tiež robí povrch lesklý perleťového odtieňa.

  Pri túžbe alebo zmene interiéru môže byť hotová omietacia vrstva lakovaná v akomkoľvek odtieni, ktorý sa bude približovať v konkrétnom prípade.

  Dekoratívna omietka pre interiérové ​​práce je vynikajúcou alternatívou k bežnému lakovaniu alebo tapetovaniu. Výsledný povlak má niekoľko výhod a nie je náladový v starostlivosti. Vhodné pre všetky priestory v dome, vrátane kúpeľne. Vďaka tipom z tohto článku si môžete vybrať správnu verziu materiálu v širokom rozmedzí a správne ho aplikovať.

  Odošlite komentár

  Ako urobiť kvetinovú záhonu + fotka Komu, a mám rada viac rakoviny. Bolestne krásna

  Nainštalujte automatizáciu na čerpadle Docela informatívne video, potom to, čo potrebujete.

  Aké okná si môžete vybrať na kúpanie Krásne kúpeľne na fotkách, vo vidieckych domoch, ktoré zriedka vidíte.

  Konštrukcia priezoru + kresby Zvláštne poďakovanie za podrobné výkresy

  Dekoratívna omietka pre vnútornú výzdobu stien

  Dekoratívna omietka - malta na vnútornú úpravu stien v obytných a verejných priestoroch. Hlavným účelom jeho použitia je ozdobiť a poskytnúť estetický vzhľad povrchu, ktorý sa má ošetriť.

  Odrody dekoratívnej omietky

  Omietanie stien je známe od renesancie, keď steny zobrazovali rôzne druhy fresiek. Všetci si ich pamätáme z fotografie z histórie. Od tej doby sa objavilo obrovské množstvo rôznych druhov omietok, z ktorých každá môže obrátiť rovnakú miestnosť na majstrovské dielo umenia. Pred 50 rokmi sa omietka používala iba ako vyrovnávacia hmota, teraz je to samostatný náter, ktorý dáva novú zvuk opravy. Dekoratívna omietka je podľa konečného výsledku rozdelená do niekoľkých typov:

  Ak prvé dva druhy tvoria hrubý, príjemný povlak, potom posledný druh omietky dáva spracovávaným povrchom ideálnu hladkú štruktúru.

  Okrem tejto separácie sa omietka tiež rozlišuje podľa spojiva

  Akryl. Tu je spojivom polymér s vysokou molekulovou hmotnosťou, ako je akrylová živica. Vďaka tomu sa náplasť ľahko aplikuje, je pružnejšia. Tento náter sa predáva vo forme pripraveného mixu rôznych odtieňov, je tiež možné farbu sušeného povrchu v akejkoľvek farbe podľa želania. Ale často po niekoľkých rokoch praskania, okrem toho má nízku priepustnosť pre pary a vystavenie UV žiareniu.

  Minerálna voda. Cement je spojivom tejto omietky. Tento materiál sa vyrába vo forme suchého prášku, ktorý sa pred začatím práce zriedi vodou. Takýto dekoratívny náter sa vyznačuje jeho pevnosťou, odolnosťou voči mechanickému poškodeniu.

  Kremík. Binder - syntetické živice. Veľmi plastová a ľahko sa aplikuje na vnútornú a vonkajšiu prácu, ktorá po vysušení vytvára film odpudzujúci vlhkosť, ktorý umožňuje použitie v kúpeľni.

  Silikátové. Spojivo - tekuté sklo (kremenný piesok, alkalický uhličitan draselný a hydroxid draselný). Ide o najspoľahlivejší a odolnejší typ náplasti, ktorý má adstringentné, adhezívne a impregnačné vlastnosti. Neumožňuje hnilobné steny, tvorbu plesní a odpudzuje vlhkosť.

  Pozrime sa na detailnú ozdobnú omietku na druh plniva.

  Tento materiál je akryl alebo silikát na báze tenkovrstvovej štruktúry. Na vytvorenie konštrukčného náteru používa mramorové štiepky alebo kremeň. Vzhľad je zrnitá, nejednotná hmotnosť. Je rozdelená na jemnozrnnú omietku, ktorá pri aplikácii vyzerá takmer plochá, ako aj stredná a hrubá, pričom pri sušení tvorí výrazný reliéf.

  Takáto omietka tvorí vrstvu s vysokou priepustnosťou pre vzduch a odolnosťou voči atmosférickým javom a vlhkosti. Nanáša sa pomocou valčeka, spreja alebo špachtle, rýchlosť aplikácie je 3 kg na 1 m2. m. V hotovej zmesi nie sú povolené ďalšie farbivá.

  Štukatúra, ktorá má hrubozrnnú štruktúru s vysokou viskozitou s prídavkom malých kamienkov, vlákien, dreva, sľudy, minerálnych omrviniek. Výborná priľnavosť k tehlovej, drevenej, betónovej a omítanej základni.

  Špeciálne častice v zložení omietky ľahko maskujú všetky nerovnosti stien. Na jej aplikáciu sa nevyžaduje žiadna predbežná úprava okrem čistenia a sušenia. Pre lepšiu priľnavosť sa odporúča na steny nanesiť lepidlo.

  Suchý náter môže napodobňovať prírodný kameň a kožu, drevo alebo textílie. Pred omietaním je možné farbu namiešať s rôznymi odtieňmi. Náklady na interiérové ​​úpravy sú relatívne malé - až 2 kg na 1 km štvorcový. m. Hotový náter odlišuje pevnosť, priepustnosť vzduchu a odolnosť proti vode. Takéto omietkové steny sú veľmi ľahko pokryté a bez použitia špeciálnych nástrojov, takže účasť odborníkov na spracovaní nie je potrebná.

  Textúrovaná omietka je rozdelená na tieto poddruhy:

  • Jahňatá - zmes má interspersiony rôznych veľkostí, takže hotový náter bude hrubý a zrnitý.

 • Kožušinový náter - náter je mierne zdrsnený s náznakom vlasov.

 • Kôrovci - impregnácia malých kamenných výplní má za následok tvorbu kôrovcov.

 • Je to okrasný viacvrstvový náter s prídavkom hydratovaného vápna a mramorových triesok. Hotový náter simuluje prírodný mramor alebo onyx. Táto dekorácia je často viditeľná na fotografii klasických a pompéznych interiérov. Omietku je veľmi ťažké aplikovať s gumovou špachtľou v malých zdvihoch, ktoré musia byť starostlivo vysušené. Celý proces dokončovania je najlepšie zverený odborníkom. Rôzne spôsoby aplikácie poskytujú matný alebo lesklý povrch.

  Osobitná pozornosť by sa mala venovať príprave stien, ktoré sú vyčistené, vystužené, shpaklyuyutsya a primárne. Iba po dokončení všetkých týchto krokov môžete začať s návrhom povlaku.

  • Farba - vyrobená z akrylových a mramorových čipov, farba je reprezentovaná pätnástimi odtieňmi. Naneste na čistý a suchý povrch v jednej vrstve.

 • Válková omietka - materiál s prídavkom prírodných plnív rôznych frakcií. Po aplikácii vyžaduje ošetrenie stierky rôzneho druhu pohybu v závislosti od požadovanej úľavy.

 • Latexový plast - materiál na vytvorenie simulácie prírodného lesklého kameňa. Pre väčšiu prirodzenosť sa farbiace farby úplne nezmiešajú.

 • "Wet Silk" - imitácia povrchu tkaniny s perleťovým pretekaním. Hotový náter je vynikajúci pre mokré čistenie.

 • "Sea Breeze" - priesvitný poťah s prídavkom perlete a jemnozrnného piesku.

 • Výhody dekoračnej omietky

  Zdobenie povrchu stien miestností omietkou je v súčasnosti veľmi obľúbená medzi tými, ktorí opravia seba a interiérových návrhárov. A to nie je len to. Dekoratívna omietka má veľa výhod, aby zastavila svoju voľbu na nej:

  1. Maskovanie nerovností a nedokonalostí
  2. Stabilita povlaku voči atmosférickým javom
  3. Pred nanášaním nenechávajte žiadne špeciálne povrchové úpravy
  4. Vlhkosť odolná vonkajšia vrstva
  5. Dodatočná zvuková izolácia
  6. Príležitosť zaviesť do praxe najdôležitejšie nápady
  7. Získané na výstupe trvanlivého a odolného povlaku s množstvom pozitívnych vlastností.

  Zakrytie stien dekoratívnou omietkou je zaujímavým procesom, ktorý umožňuje realizovať akékoľvek nápady a dať sa do fantasy. Nie je potrebné používať služby odborníkov, môžete vykonať akúkoľvek prácu sami, ale na to by ste mali jasne vedieť cieľ, ktorý by mal vyústiť do konca a spĺňať túto technológiu. Najjednoduchším spôsobom je nájsť fotografiu požadovaného výsledku a začať už od toho.

  Na začiatok je potrebné ošetriť steny: odstrániť cementový prach z nich, odstrániť povlaky a dobre ich osušiť.

  Algoritmus činností pre aplikáciu omietok sa líši v závislosti od zmesi, na ktorú sa výber znížil.

  Zdobenie s benátskou štukou

  Práca sa vykonáva v niekoľkých vrstvách:

  1. Omietanie so širokou špachtľou. Smears v tejto fáze môžu byť asymetrické a široké, medzery medzi nimi sú povolené. Vrstva sa vysuší.
  2. Smeary pokrývajú medzery predchádzajúcej vrstvy. Vrstva je tiež sušená.
  3. Brúsenie s hladkým oceľovým nástrojom.
  4. Na dosiahnutie lesklého lesku sú steny pokryté špeciálnym lakom.

  Tu je práca vykonaná trochu inak:

  1. Starý náter sa odstráni, steny sa vysušia
  2. Deň pred dokončením stien sú pripravené.
  3. Sádra sa nanáša jemnou špachtľou a je jej uvoľnená.
  4. Požadovaný vzor je získaný rôznymi druhmi dekoratívnych špachtľ, valcov, šablón.

  Povrchová úprava s konštrukčnou omietkou

  Kompozícia sa nanáša stierkou z nehrdzavejúcej ocele. Po 2 - 3 minútach sa hotový povlak vyhladí plastovým hladidlom v kruhovom pohybe a prebytočná omietka sa odstráni špachtľou. Práca sa taktiež vykonáva od uhla po roh, aby sa predišlo vzniku viditeľných švov.

  Starostlivosť o náter a jeho obnova

  Dekoratívna omietka - jedinečný materiál, ktorý poskytuje odolný povlak, odolný voči rôznym druhom vonkajších vplyvov. V prvom roku po oprave špeciálnej starostlivosti povrch nevyžaduje. V prípade kontaminácie môžu byť steny umývané bežným čistiacim prostriedkom bez ostrých chemických plnív s mäkkou tkaninou alebo špongiou.

  Na zvýšenie životnosti vysušeného dekoratívneho povlaku sa často používajú voskové kompozície, ktoré vytvárajú ďalšiu vodoodpudivú vrstvu. S pomocou vosku môžete aktualizovať omietku, pretože takéto zlúčeniny často obsahujú perleťovú matku a majú príjemné odtiene.

  Jednoducho naneste zmes: špachtľou, špongiou alebo kefou v dvoch vrstvách, po vysušení je leštený. Povrch s voskom sa čistí bežnou alebo mydlovou vodou bez pridania chemických a abrazívnych činidiel.

  Okrem vosku je možné dokončiť dokončenú povrchovú úpravu omietky, dodá tiež lesk a zdôrazňuje tvar reliéfu. Môžete si zvoliť ten správny odtieň, ktorý je medzi prezentovanými, a tým dávať interiéru inú poznámku. Použitie takého nástroja sa odporúča so špeciálnou rukavicou, ak nie je v čase opravy, môžete to urobiť špongiou alebo kefkou. Starostlivosť o povlak sa vykonáva aj s mydlovou vodou bez agresívnych prostriedkov.

  Ak je potrebné úplne zmeniť interiér, potom je možné omietkovú vrstvu namaľovať v akomkoľvek požadovanom tieni, odstrániť na základňu alebo dokonca vyrovnať tmelom cez hotový náter a potom dosiahnuť požadovaný povrch. Môže to byť nová vrstva dekoračnej omietky, tapety alebo iného požadovaného materiálu.

  Dekoratívna omietka je inovatívny materiál pre exteriérové ​​a interiérové ​​práce, ktorý získal obrovskú popularitu a to všetko vďaka svojim jedinečným vlastnostiam, jednoduchosti pri opravách a ľahkej údržbe. Tento dizajn stien bude vhodný v každej miestnosti v dome, či už ide o spálňu, škôlku, chodbu alebo dokonca kúpeľňu, ale pre mokré miestnosti je potrebné vybrať správnu zmes s najvyššou odolnosťou voči vode a trvanlivosťou. Vďaka dekoratívnej povrchovej úprave stien s omietkou môžete ušetriť veľa peňazí a času, rovnako ako objavovať talent dizajnéra a realizovať všetky plány na opravu priestorov.

  Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

  Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  83 + = 88