Dekoratívne panely pod kameňom

Dekoratívne panely pod kameňom

Dekoračné panely pod kameňom sú vytvorené na napodobňovanie prírodného kameňa a na zjednodušenie a zjednodušenie procesu výroby nábytku. Panely sa používajú na obrátenie vnútorných povrchov priestorov a fasád budov.

Rôzne druhy panelov pod kameňom

Ak chcete dať predstavu o súčasnom trhu stenových panelov, môžete zhromažďovať informácie od rôznych výrobcov. Prehľad rôznych typov panelov pod kameňom, ktoré sa líšia v materiáli, z ktorého sú vyrobené, výrobná technológia a spôsob inštalácie budú získané. A tak,

 • Panely pod kameňom pre vnútornú úpravu Celkom (Španielsko), vyrobené zo sklolaminátu, polyesterovej živice, prášku z prírodného kameňa a pigmentu. Reprodukujú materiály ako betón, tehla, starý kameň a niektoré ďalšie. Panely sú odolné voči ultrafialovému žiareniu, teplote a vlhkosti. Odlišujú sa od panelov iných výrobcov v tom, že ich sortiment zahŕňa návrhy oblúkov, oblúkov a rohov. Rozmery štandardných panelov: 2,85 x 1,30 cm; oblúky: 0,3 x 0,3 m s priemerom 1 a 2 m; uhly: 0,3 x 0,3 a 0,4 x 0,4 m v nadmorskej výške 2,85 m.
 • Panely DPI - Dekoračné panely International (USA) - sú vyrábané špeciálnou technológiou, ktorá imituje štruktúru kameňov a hĺbku vkladania medzi nimi. Podstata technológie pri štiepení, v pare a následnom lisovaní dreva pri vysokom tlaku a teplote. Oddelená od dreva, v pevnosti v tlaku podobnej betónu, sa stáva spojivom. Výsledný materiál je taký hustý, že prakticky eliminuje praskanie a deformáciu. Ochranná vrstva farby imituje prirodzenú farbu kameňa. Štandardná veľkosť: 1,22 x 2,44 m pri hrúbke 6 mm.
 • Nástenné panelové panely Canfor (Kanada) napodobňujú nepravidelné tvary z tehál a kameňov. Vyrábajú sa z odpadového drevárskeho priemyslu bez použitia formaldehydových živíc. Použité farby majú vodnú bázu. Panely sú šetrné k životnému prostrediu. Štandardná veľkosť je rovnaká.
 • List Aluland kompozitný panel z hliníka (Čína), sa skladá z dvoch vrstiev z hliníka a vrstvou polyetylénu medzi nimi (hrúbka plechu 0,2 - 0,5 mm) potiahnutých laminovacom polivinildenflorida (PVDF-KYNAR) alebo polyesteru (PE) na prednej strane a vrstva polyesteru vo vnútri. Napodobňovať brúsený mramor a žulu rôznych farieb. Panely majú pevnosť a odolnosť kovu pri nižšej hmotnosti (1,6 krát ľahšia než hliník, 3,3 krát - oceľ). Panely sa dajú jednoducho rezať, ohýbať, frézovať, vŕtať a zvárať. Štandardné rozmery: 1,22 x 2,44 m, hrúbka - 3 mm.
 • - Panely GEORGIA PACIFIC (USA) sú alternatívou k dokončeniu stien keramickými dlažbami a mramorom. Vyrobené z drevotrieskovej dosky odolnej voči vlhkosti, odolnej, ľahkej inštalácie a starostlivosti o ne. Rozmery sú podobné predchádzajúcim, hrúbka je 3,3 mm.
 • Nástenné panely odolné voči vlhkosti PLY GEM (Brazília) sú tiež vyrobené z drevovláknitých dosiek, ale nie obyčajných, ale so základňou eukalyptových vlákien s prírodnými živicami a olejmi. Krycia predná strana - melamínový laminát - poskytuje odolnosť materiálu voči poškriabaniu, chemikáliám a vysokej odolnosti proti opotrebovaniu. Napodobňuje dlaždice, vrátane žuly, mramoru a iných typov dekoratívneho kameňa. Používa sa na dokončovacie práčovne, kuchyne, kúpeľne, kaviarne, reštaurácie a dokonca aj nemocnice. Štandardná veľkosť je rovnaká.
 • Dekoratívny panel pre fasády práce DOCK-R firma (Nemecko), Snowbird (Rusko), Nailite International (USA) môžu byť vyrobené z plastu, kovu alebo kompozitných materiálov. Používajú sa na zariadenie na dokončovanie architektonických prvkov (rímsy, rúry), celých vetraných fasád budov alebo podzemných vlekov pod kameň alebo tehly.

Dekoračné panely pod kamenným držiakom sú pomerne jednoduché. Hlavnou vecou v tomto procese sú ploché steny. Toto je obzvlášť dôležité, ak sa na panely prilepia kvapalné nechty alebo analógy. Inštalácia sa však môže uskutočniť pomocou rámu (hliníka alebo dreva) pomocou skrutiek, skrutiek alebo nechtov.

Spojenie panelov medzi sebou môže byť so spojovacou drážkou alebo drážkou drážky zo všetkých štyroch strán plechu. V druhom prípade sa používajú špeciálne dokovacie lišty.

Na dokončenie plochej plochy s panelmi sa nachádzajú vonkajšie a vnútorné rohy, rozdeľovače a lemovanie.

Ako dekoratívny kamenný materiál sa používa od čias starovekého Egypta a slúži ako symbol pevnosti, úspechu a prosperity v dome. Hovorme o typoch dekoratívnych kameňov a vlastnostiach ich inštalácie.

Prírodný a umelý dekoratívny kameň ponúka širokú škálu dizajnových riešení pre jeho použitie. Aké sú typy dekoračného kameňa a aký je rozsah ich použitia, je popísaný v tomto článku.

Sádrové dekoratívne tehly sú všeobecne známe svojimi funkčnými vlastnosťami a ľahkosťou výroby. Používa sa na dokončenie rôznych miestností, vonkajšie aj vnútorné. Vďaka svojim ekologickým a hygienickým vlastnostiam sa dá použiť aj na dokončenie detských izieb.

1

Nástenné panely na kameň - skvelé riešenie v interiéri

Najzložitejšou etapou výstavby je cieľová čiara alebo skôr koncovka. A bez ohľadu na to, či je vnútorná alebo vonkajšia, existuje veľa otázok a nuancií, a niekedy aj kontroverzných bodov. Niekto ochutnať steny na maľovanie, ale niekto uprednostňuje panel pre steny pod kameňom, alebo dokonca staromódny tapety.

Jedným z najpopulárnejších druhov dokončovacích materiálov je dnes dekoratívny panel pre steny pod kameňom. Ak nie je to tak dávno, tento dizajn bol použitý iba pre exteriérovú výzdobu, potom sa dnes dizajnéri uchýlia k vylepšeniu kameňa a interiéru.

Na rozdiel od prírodného kameňa sú panely praktickejšie a pohodlnejšie a inštalácia sa nezdá príliš komplikovaná, aj keď s nimi po prvýkrát pracujete. Okrem toho cena panelov pre dekoráciu interiérov stien pod kameňom je výrazne odlišná a robí ich cenovo dostupnejšími a výhodnejšími.

Panely s imitovaným kameňom sa vyrábajú odlievaním a líšia sa v závislosti od zloženia plastov, ktoré sú takmer vždy naplnené živicami a kamenným práškom. Existuje niekoľko typov:

 • Homogénne štruktúry vyrobené z PVC.
 • Kombinácia polyméru a expandovaného polystyrénu, čo je kvalitný izolačný materiál.
 • Panely z expandovaného polystyrénu a polystyrénu, ktoré sú spojené vonkajším povlakom.
 • Fasádne panely pod kameňom.

Samozrejme, okrem typu, existuje veľa odrôd vo vzhľade. Najpopulárnejšie panely napodobňujú malachit, bridlicu, vápenec, topaz, ako aj žulu a dolomit. Táto odroda nie je obmedzená, pretože všetky panely pre steny pod kameňom môžu byť rozdelené podľa presnosti vykonávania: chaotické alebo dokonca riadky. Farebná schéma je taká rôznorodá, že každý môže nájsť niečo podľa svojho vkusu. Všetky možné odtiene sú béžové, hnedé, šedé a dokonca aj čierne alebo zelené.

Dekorácia stien panelmi pod kameňom s každým dňom sa stáva čoraz pevnejšie umiestnenou ako vodca medzi myšlienkami dizajnérov. Kamenné fasády v kombinácii s kompetentným dizajnom krajiny prinášajú domu vzhľad pohody a vysokú cenu. Čisté riadky a obdĺžnikové čiary dekoračného kameňa môžu zdobiť aj spálňu. Okrem estetickej strany je tiež možné identifikovať ďalšie výhody takejto úpravy.

 • Cenovo dostupná cena.
 • Rozmanitosť možností.
 • Široká škála farieb a vzorov.
 • Odolnosť voči zmenám teploty a vlhkosti.
 • Nízke percento deformácie.
 • Vysoká zvuková izolácia.

S vonkajším povrchom je všetko jasné, ale kde môžem použiť panely pod kameňom vnútri bytu alebo doma? V skutočnosti takmer všade!

Veľmi originálne a čerstvé vyzerá murivo namiesto dlhého nudného a známeho dlaždice. A ak priestor dovolí, potom môže byť jedáleň dekorovaná veľkými a reliéfnymi kameňmi.

Miesto, ktoré je z väčšej časti venované menej pozornosti. Len si však predstavte, ako by vyzerala priestranná chodba zdobená imitáciou malachitu. A pre malú miestnosť vhodný panel pre vápenec.

Je to zvláštne, ale aj tu je taký neobvyklý dizajn celkom vhodný. Samozrejme, úplne nevytvorte steny s kameňom, pretože nechcete spať v tmavej veži? Ale zamerať sa na jednu zo stien, napríklad na hlavu postele, je veľmi originálne riešenie.

Klasické miesto na odpočinok po dlhom pracovnom dni. Predstavte si, aké pohodlné a pohodlné bude, ak navrhujete malý, aj keď nie reálny, ale ešte krbový dom? A ako pekné bude sedieť s šálkou horúcej kávy v chladnom zimnom ráne, pri pohľade na plameň, ohraničený kameňom ...

Oprava - je to pomerne náročný a nákladný proces, najmä ak plánujete zdobiť múr pre stredoveké obdobie. K štádiu dokončenia neprešiel do chronickej a nevytiahol, je lepšie pripraviť vopred a premýšľať, aké panely na stenách pod kameňom si vybrať.

 1. Neberte najlacnejšie panely. Možno je to, že ide o nekvalitný materiál alebo falošný materiál, s ktorým je takmer nemožné pracovať.
 2. Pri nákupe panelov si tiež zakúpte odporúčané nástroje a suroviny pre spojovacie prvky. To vám uľahčí inštalačný proces a ušetrí čas na ďalšiu cestu do obchodu. Koniec koncov, chcem to alebo nie, ale stále musím niečo kúpiť.
 3. Ak máte pochybnosti o značke alebo o kvalite výrobku, máte pochybnosti, požiadajte predávajúceho o osvedčenie a ďalšie dokumenty týkajúce sa materiálov.
 4. Pri interiérových úpravách nepoužívajte panely s vyhrievacou vrstvou. Sú určené pre fasády.
 5. Nezabudnite skontrolovať umiestnenie panelov alebo ich doručenie. Je dôležité, aby zostali nedotknuté.
 6. Hladké panely sú lacnejšie ako zvlnené, ale tie z nich vyzerajú oveľa prirodzenejšie a vyzerajú skôr ako skutočný kameň. Ak chcete dosiahnuť slušný výsledok, nešetrujte, hlavne preto, že rozdiel spravidla nie je taký veľký.

Ako vidíte, pre steny pod kameňom je veľa dobrých vlastností. Navyše rozlišovanie umelého dizajnu od súčasnosti je pre oči mimoriadne náročné, čo znamená, že vždy môžete prekvapiť svojich priateľov neobvyklým dizajnom obývacej izby alebo kuchyne.

Nástenné panely na prírodný kameň

Nástenné panely pod kameňom sú vynikajúce pre povrchovú úpravu stien. Vďaka svojmu vynikajúcemu výkonu a atraktívnemu vzhľadu môže byť materiál použitý v rôznych miestnostiach.

Dekoračné stenové panely na kameň

Na čo sú vyrobené stenové panely?

Nástenné panely na kameň sú vyrobené z rôznych materiálov:

Najpopulárnejšie sú dosky vyrobené zo sklolaminátu a MDF. Majú vynikajúce výkonové vlastnosti. Doska z drevotriesky nie je tak odolná a má nízku odolnosť voči zmenám vlhkosti a teploty.

Nástenné dosky zo sklolaminátu sa používajú na dokončovacie steny v bytoch a rodinných domoch, kanceláriách, hoteloch a reštauráciách. Vďaka odolnosti voči vlhkosti a odolnosti voči teplotným zmenám je tiež možné použiť materiál na obloženie kúpeľní a kuchýň.

Panely na kameň pre vnútornú výzdobu sklolaminátu majú nasledujúce výhody:

 • vysoká pevnosť, ktorá je zabezpečená vrstvou zo sklenených vlákien umiestnených na vnútornej strane dosiek;
 • ľahkosť: nízka hmotnosť výrazne uľahčuje proces inštalácie;
 • Materiál namontujte na akýkoľvek povrch;
 • bezpečnosť životného prostredia;
 • Dlhkosť: podšívka zachováva pôvodný vzhľad dlhú dobu;
 • požiarna bezpečnosť;
 • jednoduchá inštalácia a demontáž;
 • možnosť opakovaného použitia;
 • nízke náklady;
 • rôznorodosť farieb a textúr;
 • Pod panelom môžete položiť izoláciu a zvukovú izoláciu.

Napodobňovanie divokých kameňov na stenovej doske

Dosky MDF sa často používajú na povrchovú úpravu stien. Obľúbenosť tváre je spojená s mnohými výhodami:

 • ľahkosť: uľahčuje inštaláciu a umožňuje osadenie ľahkých priečok;
 • jednoduchosť montáže a demontáže;
 • trvanlivosť: stenové dosky si zachovajú pôvodný vzhľad dlhú dobu, nedeformujú sa;
 • jednoduchosť starostlivosti;
 • široký sortiment farieb, textúr.

Pri použití MDF by sa však malo brať do úvahy, že neustále zvyšovanie vlhkosti vedie k opuchu a deformácii platní.

Pomocou panelov pod kameňom môžete premeniť akýkoľvek interiér. Dokonale zapadajú do obývacej izby, chodby, kuchyne, kúpeľne. Rôzne farby umožňujú vybrať si najlepšiu možnosť pre akýkoľvek štýl. Dosky je možné kombinovať s inými konečnými materiálmi. Sú vhodné na tapety, dekoratívnu omietku, prírodné drevo a oveľa viac.

Pri zdobení stien je dôležité dodržiavať nasledujúce odporúčania:

Na chodbe sa odporúča vybrať svetelné panely

 1. Pri zdobení chodby, mali by ste si vybrať materiál svetlých odtieňov s jemným vzorom, to znamená, že obraz by mal napodobniť malý kameň.
 2. Pri zdobení obývacej izby je lepšie vybrať si obklad stien, ktorý kombinuje dva alebo tri odtiene kameňa. V tomto prípade bude miestnosť vyzerať teplejšie a útulnejšie. V obývacej izbe spravidla nie všetky steny sú lemované, ale výklenky, oblúky, ozdobné portály a tak ďalej.
 3. V tmavých miestnostiach je potrebné aplikovať krémovú, pieskovú farbu. Správna organizácia umelého osvetlenia má tiež veľký význam.
 4. Ak by ste mali čeliť vybraným doskám tmavých odtieňov, potom by mali byť v interiéri nábytok, textílie svetlých farieb.

Nástenné dosky pod kameňom vytvoria nádherný a nezvyčajný interiér. Každý prvok však potrebuje pozornosť. Uistite sa, že estetický vzhľad povrchovej úpravy môže byť prezeraním fotografie pomocou materiálu vo vnútri.

Okrem atraktívneho vzhľadu majú dosky vynikajúce výkonnostné charakteristiky.

Sú odolné, silné, ľahko sa inštalujú a ľahko sa starajú. Odolnosť voči rôznym vplyvom umožňuje použitie materiálu na pokrytie stien v rôznych miestnostiach, vrátane kúpeľne a kuchyne. Inštaláciu môžete jednoducho urobiť sami. A to všetko si vyžaduje minimálne finančné a časové náklady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

21 − 19 =