Dekoratívny kameň v kuchyni

Dekoratívny kameň vo vnútri kuchyne (58 fotografií)

 • Moderný dizajn ponúka stovky možností pre dokončenie priestoru, aj keď mnohí radšej dbajú na tradičné, ale časovo testované tapety alebo konvenčné maľby. Avšak iné materiály majú jedinečnú estetiku a vlastnosti, ktoré premení každú miestnosť - stačí vedieť, ako ich používať. Dnes budeme hovoriť o vlastnostiach dekoračného kameňa vo vnútri kuchyne, ako aj o širokých možnostiach jeho použitia!

  Dekoratívny kameň priťahuje živú štruktúru, objem a prirodzený, dokonca aj "divoký" vzhľad, ktorý slúži nielen v interiéri, pretože vytvára obraz a vytvára náladu. Použitie ako interiér nás zaväzuje k zodpovednému prístupu k dizajnu celého priestoru - nie je to neutrálne zázemie, napríklad biela stena, ale silné umelecké riešenie.

  Tento náter je vhodný pre mnoho štýlov a dokonale zapadá do kuchyne vidieckeho domu alebo bytu. Vyzerá to veľmi organicky vo vnútrozemí krajiny, prinášajúci druh rustikálneho šarmu a pohody, ale moderné štýly sa tiež chcú odvolávať na prírodné (alebo napodobňujúce) materiály. V tejto veci je potrebné spoliehať sa na celkový dizajn kuchyne.

  Napríklad obklad kameňa je kombinovaný s drevom a inými prírodnými povrchmi. Farebná škála je tiež lepšia na to, aby si mohla "požičať" z prírody: biely, piesok, hnedý, čierny, šedé odtiene, menej často modré, zelené alebo burgundské. Ale živšie kombinácie nebudú "žiť spolu" s prísnou povahou kameňa. Avšak aj v lesklej futuristickej kuchyni si môžete vybrať dekoráciu požadovanej textúry, prínos tohto materiálu je prezentovaný v širokom rozmedzí.

  V závislosti od pôvodu existujú dve hlavné skupiny dekoratívnych kameňov: umelé a prírodné, ktoré sa líšia v zložení.

  Prírodný dekoratívny kameň

  Ako môžete vidieť z názvu, prírodný kameň je vytvorený prírodou a prispôsobený pre stavebné práce ľudskými rukami. Všetky prírodné milovníci tvrdí, že materiál vyžaruje energiu pozitívny vplyv na zdravie, a má skutočnú živú textúru, ktorá umožňuje vytvoriť jedinečný dizajn - kreslenie jeden kameň je nikdy opakovať.

  Táto skupina zahŕňa bridlicu s prísnou reliéfou; Riečny kameň, ktorý zachováva svoju prirodzenú podobu aj v interiéri; pieskovec, milovaný svojim teplým piesočným odtieňom; luxusná žula, ušľachtilý mramor a ďalšie. Hlavným dôvodom, prečo sa prírodné krytie nenachádza v každom dome - možno považovať za vysokú cenu.

  Umelý dekoratívny kameň

  Keďže je to lacný analóg prírodných materiálov, umelé dekoratívne kamene pomerne úspešne napodobňujú ich štruktúru a líšia sa svojou vyššou vytrvalosťou voči životnému prostrediu. Využívajú rôzne farby a všestrannosť, pretože sú vhodné na obrátenie akejkoľvek časti kuchyne - oblúky alebo zábrany.

  Napriek svojmu pôvodu je umelá krytina považovaná za absolútne neškodnú. Napríklad konglomeráty pozostávajú z drviny z žuly, mramoru, ako aj ďalšie látky, ako je kremenný piesok alebo vápenec, ktoré dodávajú materiálu vyššiu trvanlivosť. Porcelán, vrátane hliny, hrušky a minerálov, má neobvyklý dizajn, ktorý je viac ako dlaždice.

  Pri výbere ideálnej možnosti by ste sa mali sústrediť nielen na rozpočet na opravu, ale aj na požadovaný vzhľad a cieľ.

  Ak chcete zhrnúť informácie o dekoratívnom kameň, uvažujme o výhodách tohto riešenia.

  1. Bez ohľadu na typ, ktorý si vyberiete, bude kamenná úprava štýlová výzdobou interiéru a tiež skryje nedokonalosti povrchu stien. Vďaka svojmu širokému sortimentu zapadá do mnohých štýlov a mení sa na ich harmonické pokračovanie.

  2. Mnoho typov perfektne vyhovuje potrebám kuchyne. Okrem toho sa im ľahko starajú: stačí držať vlhkú handričku, aby ste odstránili kvapôčky tuku, spreje alebo sadze.

  3. Životnosť takýchto povrchových úprav je viac ako desať rokov, v tejto súvislosti ani mramorové povrchy sa nezdajú takou drahou investíciou, nehovoriac o lacných umelých analógoch.

  4. Dekoračný kameň dokonale zapadne do interiéru kuchyne vďaka ďalšej kvalite - ekologickej kompatibilite, ktorá je nevyhnutná v mieste, kde sa pripravuje jedlo.

  V porovnaní so zásluhami nie sú toľko nedostatkov, ale spájajú sa skôr s jednotlivými typmi materiálov. Vážené všetky výhody a nevýhody, môžete nájsť skvelú možnosť.

  Táto kuchynská linka má špeciálne požiadavky na dekoráciu, takže vyberanie správneho materiálu je niekedy pomerne náročné. Tu kvôli tesnému umiestneniu do pracovného priestoru je vysoká vlhkosť, vysoká teplota a úroveň kontaminácie tukom alebo kvapkami potravín, s ktorými sa nedokážu vyrovnať všetky odrody dekoračného kameňa.

  Keramická žula je napriek svojmu atraktívnemu vzhľadu citlivá na čistiace prostriedky, takže odstraňovanie nečistôt z povrchu je problematické. Mramor sa taktiež neodporúča čeliť zásteži, ale konglomeráty, ktoré vizuálne od prirodzeného "kolegu" môžu byť rozlíšené iba odborníkmi, majú vysokú silu a ľahko sa o ne starajú.

  Akrylový kameň, iný druh umelého, neabsorbuje vlhkosť, nedeformuje sa za mechanických alebo fyzikálnych vplyvov, ako sú kremenné produkty. Sadrové výrobky, ktoré pripomínajú pieskovec a ľahko sa vyrábajú samostatne, sa nelíšia v odolnosti voči vlhkosti, ale tento problém je možné vyriešiť jeho pokrytím ochranným lakom.

  Ťažkosti pri výbere zástera môžu vzniknúť, ak sa kameň používa pri dokončovaní iných prvkov kuchyne. Faktom je, že dizajnéri neodporúčajú kombinovať niekoľko druhov v jednom priestore, takže tento moment musí byť premyslený vopred.

  Kuchynská zásterka môže byť jediným "kamenným" dizajnom v interiéri, čím sa stane kompozičným centrom. Ak má materiál rovný povrch, môže byť kombinovaný s doskou. Toto dizajnové riešenie je vhodné pre mnoho štýlov, či už ide o provensiu, krajinu, klasiku alebo minimalizmus.

  Kamenná stena vo vnútri kuchyne

  Pre obkladové steny je výber surovín obmedzený iba ozdobnými prvkami a samozrejme rozpočtom. Časť kuchyne, ktorá sa nenachádza v bezprostrednej blízkosti pracoviska, je celkom nenáročná a vytvára celkový dojem z miestnosti.

  Bez ohľadu na to, ako krásne nebol textúru kameňa, sa neodporúča používať na všetkých stenách - táto úprava je často v kombinácii s inými typmi, ktoré majú hladký povrch a neutrálne farby: Jednofarebná tapety, nátery a dekoratívne omietky. To vám umožní vyvážiť hlavný materiál, ako aj zmierniť pocit "kamennej pevnosti".

  Toto riešenie môže byť použité na zónovanie, zdobenie steny vedľa jedálenského stola alebo vytváranie akcentov - rohy zdobené kameňom vyzerajú veľmi pôsobivo.

  Je lepšie, ak je kuchyňa vybavená priestorom, dobre osvetleným slnečným žiarením. A tu pre malé priestory je potrebné alebo odmietnuť dekoračný kameň, alebo vyzdvihnúť menej faktúry a viac svetla. Pieskovec má nielen teplú farbu piesku, ale pomocou horizontálnej reliéfne vizuálne rozširuje miestnosť.

  Oblúky a dvere z kameňa v kuchyni

  Pomocou kameňa môžete vyzdobiť aj vstup do kuchyne - nie je to len originálne riešenie, ale aj praktická možnosť, ktorá môže trvať mnoho rokov. V prípade dverí, ktoré sú často vystavené mechanickému pôsobeniu pri zatvorení dverí, pevnosť materiálu výrazne predlžuje životnosť. Chráni štruktúru pred opotrebovaním, pretože tapety a iné druhy povrchových úprav sa časom stávajú neestetickými.

  Ak ste chceli zlepšiť oblúk s prírodným kameňom, potom sa ponáhľajte začať kupovať. Faktom je, že na to budete potrebovať nielen špeciálne drahé zmesi, ale aj určité stavebné zručnosti. Je ťažké priložiť ohyby a ťažko dostupné miesta - bez pomoci profesionálov je to nepostrádateľné, cena, ktorú treba pripočítať k celkovým nákladom na materiál.

  Umelé analógy viac dostatočne tvárny ľahké a silné, a široká škála farieb pomôže nastaviť clonu pre dizajn kuchyne: svetlejšie odtiene pre expanziu do uličky, tmavý - pre vytvorenie mäkké obrysy.

  Toto riešenie perfektne zapadá do minimalistického štýlu alebo krajiny, čím sa vchod stáva samostatným prvkom dekorácie.

  Dekoratívny kameň vo vnútri kuchyne - foto

  Ak si môžete prečítať o technických vlastnostiach dekoratívneho kameňa, mali by ste vidieť estetické vlastnosti vlastnými očami. V tejto zbierke fotografií sme sa pokúsili ilustrovať množstvo textúr, farieb a riešení, ktoré budú ideálnym doplnkom k dizajnu vašej kuchyne. Príjemné prezeranie!

  Dekoratívna kamenná dekorácia: interiérový dizajn a kuchynský dekor

  Tradične kuchyňa alebo kuchyňa-jedáleň je miesto v apartmáne, kde hosteska musí stráviť väčšinu svojho času. Toto je miesto pitia čaju, duchovné rozhovory a večerné rozhovory. To je dôvod, prečo sa tvorba kuchynského interiéru často venuje viac pozornosti ako dizajn obývacej izby. Premisa kombinujúca pracovné a jedálenské priestory by mala byť funkčná, útulná a odlíšená racionálnou organizáciou priestoru.

  Dekoratívny kameň v dekorácii sa používa častejšie.

  Pri navrhovaní dizajnu by sa mali takéto typy povrchových úprav zvoliť tam, kde je bez námahy udržiavať čistotu bez porušenia požiadaviek ekologickej a hygienickej hygieny. Jedným z najobľúbenejších dekoratívnych materiálov používaných na zdobenie izby je dekoratívny kameň.

  Umelý kameň - všeobecný názov konštrukčných a opravárenských výrobkov, ktorý spája rôzne kvalitatívne a dizajnové typy obkladov stien a dlážok.

  Konečné výrobky na spracovanie kameňa z prírodných prírodných surovín (hlina, živec, kremeň, kamenná drvina) s prídavkom modifikujúcich prísad a pigmentov. Hlavné druhy materiálov, ktoré sa najčastejšie používajú v modernej dekoratívnej práci, sú:

  • porcelánové kameniny (vyrobené pod tlakom z hliny a živca);
  • zhluky (základ zloženia - kamenná drť, polyesterové živice, rôzne prísady);
  • kameň a tehly z farebného betónu (materiál vytvorený na báze portlandského cementu a piesku).

  Každá skupina materiálov má svoj účel vo výzdobe interiérov. Napríklad, porcelánová kamenina, napodobňujúca povrch žulovej žuly a vyznačujúca sa monumentálnou estetikou, sa najčastejšie používa na podlahy, okenné parapety, steny pracovného priestoru. Čierna, sivá alebo ružový kameň chladný lesklý či matný povrch dáva pokoj odtieňa ušľachtilú eleganciu.

  Kameň je zdobený nielen stenami, ale aj doskami alebo náhradami

  Aglomeráty (akrylový kameň), charakterizovaná absolútnou podobnosťou s prírodnými minerálmi - ideálna povrchová úprava pre funkčné oblasti a povrchy nábytku. Vďaka obsahu farebného pimentu sa prirodzený vzor minerálov (jaspis, malachit, achát, mramor) stáva výraznejším a živým.

  Tu je zaujímavý variant dokončenia s farebným betónom.

  Farebné betóny - materiál pre rekonštrukciu kuchyne, získala veľkú popularitu medzi maliari, vďaka krásne a univerzálny textúry kvalitatívnych vlastností (materiál vyzerá krásne do vnútorného priestoru, jednoduchá inštalácia na ploché a radiálnych plôch). V dizajne sa používajú dekoratívne tehly, textúrový kameň s imitáciou ručnej povrchovej úpravy, obkladové dlaždice, podobne vzhľadovo ako škrupinová hornina.

  Krásny povrch - kameň v kombinácii s lakovanou stenou

  Všetky druhy umelého kameňa sú šetrné k životnému prostrediu (neabsorbujte prach, nehromažujte statickú elektrinu, neinterferujte s normálnou výmenou vzduchu). Pri výbere materiálu na dokončenie však potrebujete vedieť o jeho nedostatkoch. Z nich je len veľmi málo.

  Skupina dekoratívnych materiálov s primeranou starostlivosťou zachováva desiatky rokov estetiku dizajnu, čo určuje takú vysokú požiadavku na tento druh opláštenia.

  Akrylový kameň je ohrozený abrazívnymi, korozívnymi chemikáliami a vysokými teplotami. Keramoronit je náchylný na silné mechanické namáhanie. Kameň na báze betónu sa nesmie používať v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

  Ako urobiť murivo v panelovom dome, video:

  Dizajnéri ponúkajú rôzne možnosti zdobenia stien a stropov kuchyne, vzhľadom na priestor priestor, rozvrhnutie, úroveň prirodzeného svetla, chuťové preferencie majiteľa nehnuteľností. Používa sa ako jeden štýl a kombináciou niekoľkých smerov. Zvážte najpopulárnejšie štylistické riešenia.

  Kuchyňa v štýle chaty premení byt na poľovačku

  Chata je pastierska chata. Tento štýl si vypožičali francúzski architekti, ktorí založili domy pastierov žijúcich v horách. Táto možnosť platí len pre priestranné izby s vysokými stropmi s nosníkmi na strope.

  Ako stenový obklad sa používa farebný betón. Povrch by mal byť textúrovaný, s imitáciou dokončovacie remeslá - to znamená, že fragmenty kameňa mierne vyčnievajú a netvoria jasné hranice.

  Pracovná stena (zástera), oblúk (výmena dverí), okná a časť jedálne sú lemované. Kameň dokonale spája drevo a kov, živé zelené rastliny.

  Kuchyňa v štýle krajiny - dobrá symbióza kameňa a dreva.

  Krajina je bežný názov štýlov, kde dominujú vidiecke motívy. Každá krajina má svoje vlastné zvyky a zdobenie kuchyne. V závislosti od zvolenej línie umeleckej výzdoby sa používajú určité príslušenstvo a predmety pre domácnosť.

  Kameň sa vyberá na obklad hrubej konvexnej textúry (odtiene - béžová, šedá, čierna, terakota) alebo dekoratívne tehly s drsným povrchom.

  Projekty kuchyne krajiny s povrchovou úpravou z kameňa a bez nášho výberu:

  Oblasťou obloženia sú predné dvere, plocha kachlí (krb), okná, pracovná stena. Farbenie vidieckeho prostredia je posilnené položkami domácich nádob a masívnym dreveným nábytkom.

  Viktoriánsky štýl je zmes anglického elegancie a rustikálnej hrubosti

  Návrh kuchyne v anglickom štýle je príkladom šľachetnosti a elegancie. V anglických interiéroch boli použité drahé dokončovacie materiály, ktoré vo svojich kombináciách vytvorili harmonický obraz útulného prostredia.

  Biele a ružové mramory, malachit, matka perál - tieto minerály boli v minulých storočiach používané londýnskymi remeselníkmi na dokončenie aristokratických interiérov. S príchodom dekoratívneho kameňa majú dizajnéri možnosť vytvoriť interiérové ​​kompozície, ktoré sa vyznačujú jemnou eleganciou.

  Kerama Marazzi "British Collection", vyberte tu.

  Akrylový kameň sa používa na obkladanie pracovných dosiek, pracovných zásterov, porcelánového kameniny vo veľkých doskách položených na podlahe. Všetky farby sú prísne držané v pastelovom meradle - ružová, béžová, káva, mliečne.

  Románsky štýl je variantom premeny kuchyne na stredoveký hrad

  Roman (Roman) kuchyňa dizajn nie je vhodný milenci roztomilý domova. Toto prevedenie sa líši monumentálne výzdobu priestorov formy zdôraznil jednoduché lakované povrchy, veľké množstvo vzorov a mozaikové vyrezávaných obrazov (to môže byť bojovníkmi, znamení zverokruhu, obrazy zvierat, geometrických tvarov).

  Kameň v interiéri je veľa - podlaha, steny, dvere, stĺpy a schody.

  Kuchyňa, zachovaná v románskom štýle - je určite vhodnou voľbou pre veľký domček zámockej architektúry. Na dekoráciu stien a podláh sa vyberá šedý a béžový cementový kameň, ktorý simuluje neupravenú žulu alebo mramor.

  Moderný štýl tiež aktívne používa dekoratívny kameň

  V posledných rokoch dominujú štýly, ktoré dominujú princípom pohodlia a praktickosti. Nábytok a domáce spotrebiče vytvárajú jednu zloženú líniu, prostrednú miestnosť je voľná, na oknách - žalúzie alebo valčekové tori. Veľa vzduchu, svetla, minimálne nepotrebných detailov. Takže to vyzerá ako kuchyňa, navrhnutá v štýle "minimalismu", "high-tech", kuchynský dizajn obývacej izby v podkroví. Používa tiež kombináciu rôznych riešení štýlu pri rešpektovaní zásad plánovania dizajnu.

  Častejšie sa používa v dekoratívnych štýloch, napríklad v tejto stene

  Na vytvorenie modernej minimalistickej vnútornej kuchyne a jedálne sa používa umelý kameň s hladkým lesklým povrchom. Populárne v kompozičných riešeniach ako kontrastné kombinácie (červeno-šedá, modro-biela, oranžový-šalát), a jemnú farebnú škálu. V prvom poschodí je umiestnený veľký porcelán obkladov, fasád a nábytok, stolové dosky, barové pulty dyhované akrylové kamenné dosky, ktorá môže byť monotónna alebo napodobňovať prírodný materiál.

  Čo je to loft štýl a jeho vlastnosti:

  Umelá (akryl) kamene pre obkladové dosky a drezy, je veľmi praktický materiál - vďaka svojej pružnosti a poddajnosti pri spracovaní, je možné vytvoriť plynulý prechod čiary medzi rôznych funkčných oblastí a objektov, čo eliminuje hromadenie nečistôt v ťažko prístupných miestach.

  Klasický štýl veľa čerpal od staroveku, a tiež použitie kameňa.

  Staroveký grécky štýl je jedným zo základných klasických štýlov založený na princípe pozorovania geometrických rozmerov. S dizajnom kuchyne sa používa ľahký kameň, ktorý simuluje povrch mramoru. Dlaždice na podlahe sú veľké, s hrubým povrchom. Steny sú tiež dokončené keramickým kameňom.

  Veľmi často sa všetky plochy v miestnosti stretávajú s rovnakou textúrou a farebným materiálom.

  Charakteristickými prvkami staroveku sú stĺpy, pilastry, portiká, sochařské basreliéfy. Na dekoráciu kuchyne v starožitnom štýle, vhodné priestory veľkého priestoru, s klenutými oknami a bobovými oknami.

  Tento štýl je charakterizovaný hladkými tvarmi, vyhladenými rohmi, horizontálnou orientáciou umiestnenia objektov, asymetrickým umiestnením vnútorných prvkov.

  Moderný moderný postráda dych luxusu a prestížnosti, inherentnú interiéry 19. storočia, ale dodáva podtón radosti a elegantný pohodlie. Pri obkladaní stien a podlahy sa používa hladký čiernobiely kameň (častejšie čierne alebo biele, ceramoronit).

  Akryl kameň sa používa pre výzdobu výklenky a otvory, ktoré sú charakteristické zložky tohto populárny a veľmi efektívne smeru dizajnu.

  Stohovanie s rukami technológie

  Domáce zvieratá majster, ktorý nemá odborné znalosti v oblasti, ktorú dekoratívny kameň, môžete získať skúsenosť prvý stenu v jednom malom priestore plochy - napríklad priestor okolo výkresu, alebo plochu plášťa, ale aj pre územnú kuchyňou a jedálňou. Odporúča sa vybrať štruktúrovaný cementový materiál, ktorý nevyžaduje vysokú kvalifikáciu, na rozdiel od inštalácie keramoronitu.

  • Na uloženie kameňa budete potrebovať: špachtľu, základný náter, maltu na injektáž, lepidlo, valček, ceruzku, roh, pravítko, povraz;
  • Po všetkých výpočtových operáciách a meraniach začína hlavná práca.
  • Použitím valca na stenu je aplikovaný základný náter, potom je povrch vyrovnaný širokou špachtľou;
  • po vyschnutí kompozície sa substrát rozmieša s tenkou vrstvou špeciálneho lepidla (všetky stavebné zmesi musia byť správne vybrané!);
  • pokladanie začína od spodného okraja - je potrebné, aby sa nasledujúce bloky nehýbali z miesta a nepohybujú sa dole;
  • dokončovací prvok sa aplikuje na povrch a ľahko sa stláča;
  • na zabezpečenie plynulých medzier medzi kameňmi by mali používať plastové oddeľovače - predávajú sa v stavebných predajniach;
  • Inštalácia sa musí vykonať rýchlo, aby lepidlo nevyschlo.

  Technologický proces nebude komplikovaný, ak sa všetko musí pripraviť vopred a dodržiavať technológie špecifikované výrobcom.

  Stohovanie dekoračného kameňa, video výučba:

  Dekoračný kameň je materiál odolný voči vlhkosti, teplotným rozdielom v miestnosti, UV žiarením. Starostlivosť je jednoduchá a nevyžaduje fyzickú námahu. Stačí, aby ste každé tri dni utrievali povrch vlhkou handričkou, starostlivejšie ošetrili kĺby a reliéfne drážky (ak ide o textúrovaný materiál). Neodporúča sa používať abrazívne činidlá a korozívne chemické zlúčeniny.

  Dekoratívny kameň - jeden z najpopulárnejších materiálov pre dizajnérov, pretože je reprezentovaný rôznymi textúrami, farbou a tvarom vzoriek dekorácie, čo vám umožňuje realizovať unikátne kompozičné riešenia. Medzi ďalšie silné stránky patrí pevnosť, prevádzková spoľahlivosť, odolnosť, dokonalá estetická vzhľad. Dekoračný kameň spĺňa prísne požiadavky ekologickej a sanitárnej hygieny, je relatívne lacný, čo spolu s ďalšími výhodami určuje rastúci dopyt po dokončovacom materiáli.

  24 nápadov na dekoráciu stien v kuchyni s dekoratívnym kameňom a tapetami

  Vaša repost zmení internet 🙂

  Zdobenie stien dekoratívnym kameňom je perfektne kombinované s tapetami. Táto možnosť je vhodná ako pre interiér chodby, tak aj pre zdobenie stien v kuchyni. Na opravu sa používajú dva druhy kameňov: sú vyrobené z umelého betónu alebo sadry.

  Tapety a tenkovrstvový dekoratívny materiál v obložení kuchyne.

  S umelým sadrovým kameňom je oveľa jednoduchšie pracovať, pretože požadovaný tvar je možné ľahko odrezať. Pre konkrétne prvky je však cena takmer 2 krát nižšia. Pre mnohých je tento faktor rozhodujúci pri výbere finálneho materiálu.

  Živé riešenie s použitím umelých bridlíc rôznych farieb. Na fotografii je vstupná hala a časť kuchyne.

  • Náklady na opravu sú menej v porovnaní s výplňou prírodných prvkov;
  • Vzhľad materiálu je čo najbližšie k prirodzenej textúre;
  • Hmotnosť umelých dlaždíc je zanedbateľná, takže steny nemajú výrazné zaťaženie. Ľahké prvky sa ľahko skladajú, vytvárajú rovnomerný povrch;
  • Vďaka svojmu ekologickému zloženiu sa dá použiť na dekoráciu interiéru;
  • Na takom kameň nie je vytvorená huba, pretože proces rozpadu nie je podporovaný;
  • Jednoduchá údržba počas prevádzky;
  • Vysoká pevnosť. Tento faktor je dôležitý, pretože kuchyňa a chodba sú najnavštevovanejšou časťou vášho domu;
  • Široký výber odtieňov umožní účinne skombinovať kameň s tapetami.
  • Cena. Zdobenie dekoračného materiálu pre kameň sa nevzťahuje na ekonomické možnosti;
  • Pre mnohých je negatívom studený povrch prvkov;
  • Materiál je vystavený vysokým teplotám, takže pri výbere je dôležité zvážiť účel miestnosti a prevádzkové podmienky.

  Tipy pre inštaláciu dekoratívneho kameňa

  1. Po prvé, mali by ste pripraviť steny v miestnosti, a to na čistenie povrchu zvyškov sadry a tapety.

  2. Pre opravy budete potrebovať ekonomický nástroj;

  3. Pred začatím práce je potrebné naplánovať osvetlenie a usporiadať zapojenie.

  4. Povrch je vyrovnaný tmelom alebo GKL. Sadrokartón sa vyberá v prípade, že sa plánuje podsvietenie LED - medzera medzi doskami a stenou vám umožňuje inštalovať spotrebiče.

  5. Pri inštalácii použite špeciálnu lepiacu zmes, maltu z tmelu alebo "kvapalné nechty". Najobľúbenejšia možnosť - položenie dlaždíc na lepidlo.

  6. V prípade potreby sa švy medzi prvkami naplnia roztokom.

  Kombinovaná dekorácia miestností.

  Barový pult oddeľujúci chodbu a kuchyňu - obývacia izba. Na obkladanie použitých dekoratívnych tehál.

  Dekorácia stien chodby - tapety a bridlice.

  Na dokončenie kuchyne sa používajú pevné tapety a bridlice.

  Rozsah interiéru chodby opakuje farby používané v kuchyni.

  Drážkovanie časti tyče a povrchu steny. Umelý materiál doplnku tapety pistácie odtieň.

  Na vytvorenie zóny zástera a stĺpov v kuchyni si vybrali kolekciu tehál s rôznymi tónmi.

  Výber jedálne v interiéri kuchyne s tehlovou stenou.

  Svetlé odtiene v dizajne kuchyne-jedáleň.

  Paleta pastelových farieb na chodbe.

  Nasýtené tóny v dizajne chodby s použitím figuríny bridlice.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  91 − 85 =