Decoupage fliaš šampanského na nový rok

Dekúpenie fliaš šampanského: pripravujeme sa na Nový rok!

Žiaden nový rok nerobí bez šampanského - tento šumivý nápoj sa stal druhom atribútu Silvestra. Možno to je dôvod, prečo ihličkové začali premýšľať o tom, prečo si nechať fľašu šampanského jedinečnú, nie ako ostatné? Existuje najmenej 2 možnosti pre transformáciu fľaše: môžete šiť oblečenie pre fľašu šampanského, alebo si ho môžete kúpiť. Budeme hovoriť o druhej metóde dekorácie.

Na "kríži" už existuje článok o fľašiach na oddelenie. Podrobne o tom, čo je decoupage, aké materiály sú potrebné na zdobenie, a tiež dáva 2 majstrovské triedy na odlupovanie fliaš. Ak nie ste oboznámení s touto technikou ručné práce, ale chceli by ste sa naučiť, prečítajte si článok "decoupage fliaš alebo dielňu premeniť obyčajné do pôvodnej fľaše vázy," to bude veľmi užitočné pre vás.

V tej istej majstrovskej triede nebudeme podrobne informovať o zložitosti decoupage vo všeobecnosti, ideme priamo do procesu odvrhovania fliaš šampanského.

Ak chcete kúpiť fľašu šampanského tradičným spôsobom, pripravte všetky potrebné materiály:

 • samotná fľaša (najprv musí byť namočená vo vode a odstránené všetky štítky)
 • kefa (ideálne ventilátor na oddelenie)
 • obrúsky s novoročným sprisahaním
 • nožnice
 • farby a obrysy (lepšie akrylové)
 • lak na dekupovanie
 • farba pásky

Ak nemáte v pláne vyzdobiť celú fľašu, ale chcete nechať na vrchole krásny zlatý štítok, potom na začiatku práce ju utesnite lepiacou páskou.

Potom pomocou bežnej umývačky umývajte povrch fľaše bielou akrylovou farbou. Aby bol povrch rovnomerne zafarbený, pokryte ho 2-3 vrstvami náteru a nechajte vysušiť pred nanesením ďalšej vrstvy.

Akrylová farba je ideálna na domáce použitie: suší dostatočne rýchlo, vonia bez zápachu a ľahko sa odmyje vodou.

1

Po vysušení laku pokryte povrch fľaše lakom. Akrylový lak má rovnaké vlastnosti ako akrylová farba, takže pri dekópovaní je 100%.

Ďalším krokom je odoberanie trojvrstvových obrúskov na oddelenie a oddelenie vrchnej vrstvy od nich, s ktorou budeme pracovať. Potom s rukami starostlivo odstráňte z obrúska tie časti obrazu, ktoré chcete vložiť na fľašu. Ak odrežete fragmenty nožnicami, skrytie prechodových čiar bude náročnejšie.

Teraz môžete začať lepiť fragmenty utierky. Musíte to urobiť veľmi opatrne: neumývajte utierku príliš s vodou, inak sa rýchlo rozbije. Je lepšie jemne vyčistiť utierku mokrou kefou, začínajúcou od strednej časti a presúvať sa na okraje, postupne vyhladiť všetky záhyby. Po uložení obrúska na povrch fľaše, nezabudnite správne zakryť lepidlom PVA!

Môžete ihneď lepidlo nalepiť akrylovým lakom, ale začiatočník jehličiek je vhodnejšou voľbou s vodou a lepidlom PVA.

Po správnom vyschnutí vložky pokračujte v tónovaní hornej časti fľaše. Ak chcete urobiť, vezmeme akrylovú farbu vhodného odtieňa a naneste ju na povrch fľaše pomocou špongie, pri vstupe do samotnej obrúsky (a tak skrývame miesto prechodu).

Ak nechcete kúpiť sadu akrylových farieb, zakúpte bežné farby, ktoré sa dajú pridať k bielej akrylovej farbe. Potom môžete získať niekoľko odtieňov rovnakej farby v závislosti od množstva farieb, ktoré je potrebné pridať (čím viac farieb, tým intenzívnejšia je farba a naopak). Pokrývajúc povrch fľaše v niekoľkých odtieňoch rovnakej farby, môžete dosiahnuť veľmi zaujímavé prechody.

Po vysušení farby pokryte celú plochu fľaše lakom. Zvyčajne dekupjaznitsy dal 3-5 vrstiev.

Ďalej pomocou obrysu možné čerpať na snehové vločky fľaše a kudrlinky, písať žiadne gratulačné nápisy a tak ďalej. D. Top nezabudnite znovu aplikujte vrstvu laku!

Môžete zdobiť fľašu šampanského s ozdobným lukom a dať ho na sviatočný stôl!

Fľaša s oknom v technike decoupage

Vrcholom tejto fľaše je okno, cez ktoré je zobrazený pekný novoročný obrázok. Na prvý pohľad, zdá sa, že vnútri tohto novoročného zagotovochki a fľaše nie je)

Budeme potrebovať nasledujúce materiály:

 • fľašu šampanského
 • obrúsky alebo decoupage karty
 • základný náter alebo akrylová farba
 • niektorý samolepiaci papier
 • pasta simulujúca sneh
 • lak na dekupovanie

Odlepte všetky štítky z fľaše šampanského, odmastite jeho povrch alkoholom. Potom je potrebné vybranú utierku prilepiť na INSIDE. Tento obrázok sa potom zobrazí v okne.

Teraz, z samolepiaceho papiera, musíte okienko vystrihnúť a vložiť na fľašu.

Potom by ste mali pokryť celú plochu fľaše základnou alebo akrylovou farbou.

Ak by fľaša nemala zostať biela, potom v tomto štádiu ju namaľte farbou, ktorú potrebujete.

No, teraz nechajte svoju predstavivosť bežať divoko! Ozdobte fľašu tak, ako chcete. Princíp lepenia obrúskov je úplne opísaný v predchádzajúcej hlavnej triede. Nezabudnite pokryť celý povrch lakom!

Po vysušení laku opatrne sledujte obrys okien papierovým nožom a odstráňte nálepku - fľaša s oknom je pripravená! Rám okna môžete zafarbiť farbou a pokrytím umelým zasnežovaním.

Ďalšou zaujímavou možnosťou - oddeľovanie fliaš látkou.

Materiály, ktoré potrebujeme:

 • opäť fľašu šampanského
 • bavlnené tkaniny
 • obrúsky s novoročnými príbehmi
 • akrylové farby (alebo biele farby a farby)
 • hlavné rysy
 • lepidlo (horúca pištoľ alebo Momentový gél)
 • PVA lepidlo
 • pásky alebo opletky
 • lak na oddelenie (môže byť sprejový lak)

Tradične čistíme fľašu šampanského z etikiet a ponecháme len hornú časť pokrytú fóliou. Povrch fľaše sa odmasťuje alkoholom alebo acetónom.

Potom nalejte PVA lepidlo do nádoby s vodou (v pomere 1: 1) a vložte do neho šrot látok veľkosti vreckovky. Tkaninu dávame dobrému namáčaniu, stláčame, ale nie príliš.

Umiestili sme látku na fľašu, celkom ľubovoľne tvorili hrbole a záhyby. Ak v procese práce zistíte, že niekde je príliš veľa látky, stačí prerušiť prebytok a všetko.

Potom nechajte fľašu sušiť (môžete použiť fén na rýchlejšie použitie).

Po vysušení tkaniny nanesieme na špičku niekoľko špongií akrylovej farby špongiou a opäť necháme vysušiť.

Teraz pripravíme obrúsky na oddelenie. S vašimi rukami vytiahnite predmety, ktoré sa vám páčia, oddeľujeme 2 spodné vrstvy a vrstvu necháme priamo s obrázkom. Ak má obrázok ostré hrany, môžete ho vystrihnúť nožnicami (ako v ľavej časti, v hrebeňoch). Naneste obrúsky na povrch fľaše.

A potom znova môžete snívať! Plochu fľaše môžete pokryť farebnou akrylovou farbou vhodnou pre vybraný pozemok. Opatrne maľte všetky záhyby tkaniny tak, aby biela farba nezasvietila (samozrejme, ak to vaša myšlienka nevyžaduje))

Ak chcete, aby všetky záhyby tkaniny vyzerali objemne a krásne, namaľte vresy s tmavými odtieňmi farby a vyvýšeniny - svetlé. Skryť ostré prechody tmavé farby na svetlé, vytlačiť špongiu trochu striebornej alebo zlatej kontúry a ľahkými ťahmi chodiť po povrchu fľaše.

Môžete zdobiť fľaše fliaš dvoma spôsobmi. Môžete použiť lepiaca pištoľ, aby sa kvapôčky vyplývajúce z krku (ako roztavenej sviece), a môžete pretiahnuť na krku ozdobnou stuhou alebo opletenie a kravatu krásny luk.

Nakoniec zostavíme dekoratívne čiary, snehové vločky, nápisy a necháme vysušiť.

Po vysušení farby a obrysu úplne zakryjte celý povrch fľaše lakom (stačí 2-3 vrstvy). Šampóny s šampanským sú pripravené!

Dúfame, že vďaka týmto podrobným majstrovským kurzom zvládnete oddelenie fliaš.

"Cross" zaručuje kreatívne vzlety po celý rok! 🙂

Decupage fliaš šampanského: príprava na nový rok!: 3 komentáre

Anna Maria, ďakujem. MK bolo užitočné.

Veľmi zaujímavé) Ďakujem za MC. je potrebné vyskúšať)

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

kategórie

cross-stitch a iných druhov šitie

Umiestnenie materiálov stránok na iné zdroje je zakázané!

Odoslaním akéhokoľvek formulára na stránkach súhlasíte

45 nápadov na odlupovanie fliaš na Nový rok

Šampanské zdobené technológiou decoupage sa stane skutočnou rozprávkovou výzdobou na stole

V snahách pred dovolenkou nie je vždy dostatok času na hľadanie darčekov príbuzným a priateľom a môžete pomôcť odlepením fliaš na nový rok. Bez toho, aby ste opustili domov, bez výdavkov na energiu a dodatočné zdroje, môžete vytvoriť nezvyčajný darček vlastnými rukami, ktorý prekvapí a poteší s úplnosťou originality.

Láhev Decoupage - originálne a jasné riešenie pre novoročný stôl

Technika decoupage je aplikácia vyrobená z rôznych materiálov, ktoré sú ľahko tvarovateľné. Rôzne obrázky sú vyrezané, upevnené alebo prilepené na zdobenom povrchu s následným spracovaním. Pre začiatočníkov sa proces zdá byť nefunkčný, ale je to len na prvý pohľad. Hlavná podmienka - trpezlivosť a trochu fantázie. V dôsledku toho získate majstrovské dielo, ktoré nie je nijako podradné starožitnostiam. Táto myšlienka a natolknula domáce needlewomen o myšlienke vytvárať darčeky pre Nový rok z fliaš sami.

Trochu fantázie a inšpirácie a vytvoríte jedinečnú vianočnú výzdobu

Nový rok dizajn fliaš

Snehuliaky, vianočné stromčeky, vtipné deti na lyžiach - motívy utierok na novoročné decoupage set, vyberte si podľa svojho vkusu

Pretože prípravy sú pre Nový rok, techniky techniky by mali byť prítomné aj vianočné techniky. Najpopulárnejší materiál pre prácu - papierové obrúsky, trojvrstvové, s novoročnými výkresmi alebo fotografiami. Okrem toho budú naďalej potrebovať:

 • lepidlo PVA, ak nie je špeciálne na oddelenie;
 • akrylová farba (v tomto prípade biela);
 • akrylový lak, lepšie transparentný;
 • kvapalina na odstraňovanie laku (vždy po ruke);
 • bavlnené kolesá;
 • pásky červenej a zelenej farby, každá dlhá 1 m a šírka 0,5 m;
 • suchá morská soľ (mletie by malo byť plytké);
 • kefka na lak a lepidlo;
 • špongia alebo štetcom;
 • papier a nožnice;
 • gumová stierka;
 • nádobu s vodou.

Pripravte všetko, čo potrebujete na oddelenie fľaše a dostaňte sa do práce

Keď sú pripravené všetky pomocné materiály a nástroje, mali by ste vyzdvihnúť fľašu vína a ešte zaujímavejšie, ak sa dostanete s obsahom. Alternatívou môže byť decoupage fľaše vodky na Nový rok.

Decoupage šampanského na nový rok s romantickými poznámkami

Šampanské dekor v štýle vintage

Mistrovská trieda lahôdok s vlastnými rukami

Najskôr pripravte fľašu vína umiestnením do nádoby s teplou vodou tak, aby sa nálepky namočili. Vydržte, kým odídu. Potom pomocou bavlnenej podložky naneste do fľaše kvapalinu, aby ste odstránili lak a odmastili povrch. Po farbení biele. Počet vrstiev závisí od skrytej schopnosti farby, ktorou sklo nesmie prežiť.

Očistite fľašu od štítku bielou farbou

Ďalším krokom je práca s utierkami. Musia byť rozdelené do vrstiev, na oddelenie je vhodné len horná časť, ktorá má vzor. Vystrihnite tie motívy, ktoré sa viac podobajú alebo sa hodia, a premyslite ich usporiadanie. Existujú dve možnosti lepenia: lepiť vzor na podklad na vrchu lepidla alebo najprv naniesť utierku a naniesť vrstvu lepidla na vrch. Výsledok je rovnaký, výber je pre majstra.

Používa sa prvá zastávka utierky

Pozornosť by sa mala venovať tomuto bodu: pri lepení utierky by sa mala žehliť špachtľou, aby sa vzduchové bubliny nezhromažďovali. Týmto spôsobom sa celá fľaša vína postupne rozmazáva s lepidlom a každý z obrúskových prvkov je šitý postupne. Výsledná dekorácia by sa mala dobre vysušiť, potom sa kefka s akrylovou farbou prechádzala pozdĺž okrajov vzoru, aby sa vyhli obrysom. Teraz je celý povrch lakovaný v niekoľkých vrstvách a nechá sa vyschnúť na každú z nich.

Prejdite bielou farbou na fľašu, aby ste vyhli obrys obrázku

Posledná fáza. V závislosti od rozhodnutia o dizajne lepte lepené miesta a rolujte ich na papierový list s nalievanou soľou. Výsledkom je snehový efekt. A kravatu krku fľaše s pásky, viazanie luk. Konečným výsledkom je fľaša vína v darčekovom balení.

Príklad použitia soli na dekoráciu fľaše

Bolo to decoupage fľaše pre nový rok pre začiatočníkov. Dobrým príkladom je video alebo video triedy. Pre tých, ktorí nie sú začiatočníkom v tejto technike, môžete navrhnúť variant komplikovanejšie.

Decoupage šampanského s kresbami Santa Clausa

Hostia na Novoročnom večere budú prekvapení a spokojní s fľašami so šampanským, zdobenými technikou dekúpenia

Hlavným atribútom novoročného stola sú fľaše so šampanským. Takže prečo sa v slávnostnom poradí nerozsvieti farby? Zaujímavý a nezvyčajný spôsob zdobenia fliaš vlastnými rukami - tkaninou. Základné materiály ako v predchádzajúcej verzii, iba malé zmeny:

 • namiesto vína si vezmite fľašu šampanského;
 • kus látky, najlepšie bavlny;

Dekorácia fľaše pomocou tkaniny

Podrobné dekorovanie fľaše šampanského na nový rok s vlastnými rukami sa vykonáva takto. Fľaša je vyčistená z etikiet, fólia zostáva nedotknutá. Sklo je odmastené.

Pripravte si fľašu šampanského tak, že ho vymažete zo štítku

Potom sa lepidlo PVA zriedi vodou v rovnakých pomeroch a nasiakne sa roztokom kusu látky, aby sa namočil. Mierne vyčistite, naneste na fľašu, nechajte záhyby ľubovoľnou formou až do úplného vysušenia.

Vložte handričku na fľašu

Potom namaľte akrylovou farbou a vysušte ju. Výkresy z obrúskov sú prilepené k tkaninovému podkladu, ktoré je možné opäť sfarbiť v závislosti od nákresu alebo predstavy.

Po vysušení tkaniny na fľaši aplikujeme dekubénovú obrúsku a pokryjeme ju podľa vlastného uváženia farbou

Pokiaľ ide o krk šampanského, môže byť premenený na roztavenú sviečku, kvapky pomocou lepidla pištoľ, alebo môžete jednoducho zadekorirovat páska. Posledným dotykom je lakovanie v niekoľkých etapách. Dekúpivá látka je považovaná za najpozoruhodnejšiu. Hlavná trieda slúži ako základ, takže všetky fľaše môžu byť vyzdobené na nový rok v technike decoupage.

Tip! Pri práci s utierkami sa odporúča vyberať výkresy, ak sú rezané, potom budú obrysy viditeľné.

Príklad fľaše dekor s handričkou

Okrem vyššie uvedených príkladov existuje veľa ďalších typov oddeľovania. Novým rokom si môžete pripraviť sadu fliaš s rôznymi možnosťami a štýlmi dekorácie. Napríklad nie je potrebné použiť určitý vzor, ​​postačí pokryť celé lietadlo v chaotickom poradí s kúskami farebných výkresov alebo fotografií a potom sa uskutoční obvyklá technika na uskutočňovanie decoupage.

Iný druh, takzvaný reverz. Novoročný motív sa pripojí z opačnej strany fľaše a proces sa vykonáva v opačnom poradí, to znamená, že sa povrch spracováva z prednej strany obrazu.

Reverzná dekorácia fľaše vyzerá veľmi originálne

Fantasticky to vyzerá ako kombinácia vložených novoročných obrázkov s použitím iných rôznych techník, ktoré skrývajú prechody. Napríklad prvky maľby. Tým vzniká efekt maľovania.

Ako materiál na dekupovanie sa použili škrupiny, soľ, vaječné škrupiny, obilniny a dokonca aj tmel.

Použitie soli vo fľašiach na oddelenie

Pri akejkoľvek metóde odobratia fliaš na Nový rok ste nezastavili, navrhnutá majstrovská trieda s fotografiami určite pomôže a pri podrobných informáciách môžete použiť video.

Urobte neobvyklé nastavenie nového roka stôl pomocou zadekorirovannymi fľaše so šampanským

MirTesen

Novoročné decoupage fľaše so šampanským

Novoročné decoupage fliaš so šampanským.

Chcete ísť na návštevu na Nový rok? A zároveň, ako všetci ostatní, navštívte s cukrovinkami a fľašou šampanského? Nie je to o nás! Koniec koncov, s malým úsilím, môžete tieto sladkosti a šampanské urobiť darček s vlastnými rukami. Decoupage šampanského na Nový rok - dobrý dôvod na spojenie obchodu s potešením. Budete mať skutočné potešenie z tvorivého procesu a výsledku vašej práce. A obyčajná fľaša sa zmení na ruky v malom majstrovskom diele. Z neho a nápoja to bude príjemnejšie. A možno aj jeden z vašich hostí je to ona, ktorá sa inšpiruje na nezvyčajné novoročné toasty

 • fľaša šampanského (zapečatená, s nápojom vo vnútri);
 • obrúsok s vhodným vzorom;
 • akrylové farby (biele, modré a zlaté);
 • lepidlo PVA;
 • akrylový lak;
 • stuhy, kamienky.

Tiež pripravte penu špongiu alebo špongiu, farby a laky kefy, kvapka "Moment" lepidlo na lepenie dekor, jemný brúsny papier, špáradlo.

Majstrovská trieda na novoročnom decoupage fliaš so šampanským

Najprv uvoľníme fľašu zo všetkých štítkov, nálepiek, fólie na krku. Na uľahčenie tohto postupu môže byť fľaša umiestnená do nádoby s teplou vodou asi hodinu.

Mokré štítky budú ľahšie odstrániteľné. Teraz musí byť fľaša odmastená pomocou umývacieho prostriedku na umývanie riadu.

Kork je prilepený malými kúskami obrúskov. Ak jedna vrstva nestačí, môžete lepiť ďalšiu vrstvu obrúskov na dobre vysušenú predchádzajúcu vrstvu. Mnoho vrstiev by sa nemalo lepiť, pretože niekto bude musieť otvoriť.

Pomocou špongie alebo špongie naneste akrylovú farbu na suchý povrch fľaše. Farba môže byť použitá ako farba na báze vody na lakovanie, nie ako špeciálna na oddelenie.

Po nanesení jednej vrstvy farby na fľašu nie je povrch rovnomerne biela. Keď farba suší, musíte znovu maľovať.

Teraz sa fľaša stala biela, ale je to všetko v pupienkoch kvôli zafarbeniu špongiou. Hladký povrch s malým nazhdachkoy, brúsenie celej fľaše.

Vyrezáme úlomky z dekorácie z utierky a vložíme ich na fľašu akýmkoľvek spôsobom. V tejto práci sa používa spôsob lepenia kaluže. Uprostred prilepeného fragmentu pomocou kefy nanášame štipku vody a roztiahneme túto škvrnu od stredu k okrajom a vyhladíme utierku vlhkou kefou. Striekajte celú dobu, ktorú potrebujete na navlhčenie, a pomocou štetkovej obrúsky sa snažíme, aby sme nezaťažovali tvrdé, aby sme ju neroztrhli.

Skladochki na mokrej utierke narovnať, ťahať mierne obrúsky okrajom od stredu k bokom.

Prilepte PVA riedené vodou v pomere 1: 1 a aplikujte na celý povrch vložky bez toho, aby ste čakali na jej vysušenie. Pomocou tohto špáradla je možné odrezať rezané okraje obrúsky. Táto metóda umožňuje vyhnúť sa kroku prechodu z utierky na povrch fľaše. Vysušite lepiacu vrstvu.

Ak chcete pozadie pozrieť monochromatické, vezmeme si také množstvo bielej farby, že stačí farbiť celú fľašu a pridať modrej farby, ktorá dosiahne požadovanú farbu. Dôkladne naneste farbu a naneste na fľašu špongiou. Ak je to potrebné, môžete maľovať štetcom.

Na suchom modrom pozadí, polosuchú špongiu aplikujeme chaotické biele škvrny - mraky, malý sneh na vianočné stromčeky a na snehuliaka.

Opačný hrot kefy nastavuje veľké body bielej farby. Medzi nimi špáradlo naplní povrch fľaše malými bielymi bodmi - zabezpečuje sa zasnežené počasie.

Trochu zvýraznite zlatú farbu reliéf na korku a naneste ju na polosuchú špongiu. Aplikujeme 1-2 vrstvy laku s jeho stredným sušením. Lak môže byť ľubovoľný, ale akrylát vysychá rýchlo a nemá silný zápach, takže je lepšie. Hrdlo fľaše môže byť ozdobené kamienkami a stuhami, ktoré z nich robia luky. Lepidlo sa lepšie pokryje lepiacou vrstvou. Do fľaše v páre je možné vydať kabelku na sladkosti. Na základe toho je možné vziať pripravenú škatuľu, ktorú vložíme dovnútra, a vyzdobíme zvonku aj fľašu. V hotovej krabici prelomíme na obidvoch stranách dve otvory, v ktorých je možné roztiahnuť popruhy pre rukoväte.

Reakcie na článok

Komentáre

Odpovede na komentár

 • © 2007 - 2018. Pri používaní materiálov je povinná zmienka o stránke "Všetko pre doma"

Podozrivú aktivitu ste zaregistrovali z vášho účtu. Pre vašu bezpečnosť sa chceme ubezpečiť, že toto je skutočne vy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

83 − 74 =