Decoupage kuchynskej dosky

Majster triedy na decoupage: zdobíme kuchyňu dostichki

Dekurovanie drevenej kuchynskej dosky nie je ťažké ani pre začínajúcich bežcov. V tomto môžete vidieť sami s príkladom tejto master class pre decoupage. Ak sa dostanete rovnú plochu dekorovať kuchynskej doske, po tejto operácii, môžete bezpečne pokračovať zložitejšie veci, ako decoupage krabice, vázy a iné objemné predmety.

Raz v umeleckom obchode som narazila na neobvykle krásnu utierku. Z toho som urobil 4 podobné dostochki s obrazom chutného zátišie. V tejto hlavnej triede sú 2 z nich modely. Mimochodom, som opustil jednu takú priekopu pre seba, zvyšok išiel na darčeky.

Ak chcete dosiahnuť decoupage na tabuľu, budete potrebovať:

 1. Kuchyňa drevená doska.
 2. Utierka s motívom.
 3. Lepidlo PVA.
 4. Ploché kefy so syntetickou hromadou.
 5. Akrylové farby: zlaté, čierne a slonovinové.
 6. Akrylový lak.
 7. Súbor pre dokumenty.
 8. Šmirgľový papier.
 9. Nožnice.

Ako robiť decoupage: krok za krokom inštrukcie

Po prvé, povrch, na ktorom sa má náter aplikovať, by mal byť spracovaný brúsnym papierom. To je jedna strana dostochki a končí. Potom na jednej strane dostochki položíme prvú vrstvu farby slonoviny a necháme ju vyschnúť. Opakujte postup lakovania znova. Opäť sme to nechali vyschnúť.

Z obrúsu odstráňte požadovaný kus vzorom a odstráňte spodné vrstvy.

Určte miesto, kde bude obrázok aplikovaný.

1

V tejto práci je kresba pomerne veľká, takže aby sme sa vyhli ohýbaniu pri aplikácii na povrch, museli sme súbor použiť. Rozdelil som ho na 2 časti, pretože potrebujem jediný film. Na pásku položím motív lícom nadol a namočil ju vodou. Pri takýchto manipuláciách sa utierka namočí a roztiahne priamo na film, kde ju môžete jemne doladiť.

Potom som dal film s utierkou do dostochky a žehliť ju prstami, odstránením prebytočného vzduchu. Film sa musí opatrne zdvihnúť, aby sa neodtrhal kus kresby.

V mojom prípade ešte dostochka trpela. Keď som namočil utierku, jej roh sa obalil. Nemohli sme to narovnať, museli sme to odstrániť. Opakujem, musíte urobiť všetko veľmi presne.

Opravil som svoj priekop - kreslil som chýbajúci prvok obrazu akrylovými farbami (pozri ľavý horný roh). Okrem toho som na oboch stoloch nakreslil stôl čiernej a červenej farby.

Ďalej zakryte obrázok lepidlom z PVA, zriedeným vodou. Mala by mať strednú konzistenciu. Pri neprítomnosti PVA môžete použiť kancelárske lepidlo. Je tiež lepšie trochu zriediť vodou. Lepidlo necháme vyschnúť.

Ďalšou etapou je návrh koncov. Zmiešala som zlaté a čierne farby, farbila som konce v dvoch vrstvách.

Keď všetko je dobre suché, môžete použiť lak. Použil som akrylový pololesklý lak na stavbu. Aplikovala jednu vrstvu, nechala vysušiť a naniesla druhú vrstvu. Je potrebné lakovať. Týmto postupom je výrobok vodotesný a odolnejší.

Tu možno je to všetko.

Skvelé! Naozaj sa mi to páčilo.

stále dosochki?

Ďakujem veľmi pekne. Veľmi prístupný a pochopiteľne vysvetlený.

Stránka o dachi Marina Makarovej. Otočte dacha do raja

Ten, kto ukradne obsah, bude trpieť porušením plodín, inváziou škodcov, votrelcami a úplným prerábaním dávania buriny.

Pôvodná dekorácia rezných dosiek: 6 krokov

decoupage technika môže výrazne zlepšiť vzhľad rezanie dosiek a dať im jedinečnú kreativitu - tento impulz dušu, prejav to v tých najlepších farbách a čo je najdôležitejšie, možnosť využiť svoj talent k dobrému účelu. Napríklad, teraz veľmi populárne je decoupage rezacích dosiek pre kuchyňu s utierkami. Téma decoupage je taká rozsiahla, že sa dá diskutovať neurčito.

Čo potrebujete poznať začiatočníka pred oddeľovaním dosiek

Ak skúmate technológiu samolepiacej maľby sami, potom môžete vytvoriť svoje vlastné neuveriteľné výrobky, ktoré môžu zdobiť dom alebo sa stali originálnym darom pre blízkych. Ak zvážite krok za krokom decoupage dostochki, môžete vidieť na osobnom príklade, že technológia v zásade nie je tak zložitá, ako sa to môže zdať na prvý pohľad.

 • Povrch dosky je škrabaný;
 • Je impregnovaný základným náterom;
 • Naneste bielu akrylovú farbu;
 • Používa sa kresba;
 • Lakovanie sa vykonáva;
 • Každá vrstva aplikovaného a sušeného laku je rozmazaná.

Poradenstvo pre začiatočníkov. Nepokúšajte sa robiť decoupage досочек, je potrebné pozrieť sa na príklady prác, študovať hlavnú triedu uvedenú nižšie a až potom začať samostatnú prácu.

Pred odpojením reznej dosky musí byť jej povrch odmastený a čistený nadzhachki

Po prvýkrát, povedzme, za obdobie štúdia decoupage, stojí za to pripraviť:

 1. Lepidlo, ktoré je vhodné pre špeciálne, ale môže byť použité a PVA, ale v priebehu času sa zmení na žltú;
 2. Akrylový lak na báze vody, ktorý je možné zakúpiť v akomkoľvek obchode za účelom predaja stavebných a dokončovacích materiálov;
 3. Biela akrylová farba;
 4. Umelecké akrylové farby;
 5. Utierky, ktoré môžu byť obyčajné domácnosti alebo špeciálne vybrané z dôvodu pôvodného vzoru;
 6. Brúsny papier pre malé a hrubé frakcie.

To môže byť považované za hlavný súbor, ktorý bude použitý decoupage kuchynskej dosky, napríklad v štýle Provence alebo Shebi.

Ako postupne oddeľovať reznú dosku: fotografie a príklady

V podstate dochádza k dekupovaniu kuchynských večerov, starých i nových. Je to drevo, ktoré je považované za obzvlášť poddajný materiál, s ktorým je príjemné a pohodlné pracovať. Dekoráciou dosky môže byť úplne iný ornament, dokonca mapa sveta, alebo môže to byť ikona, šachové figúrky a podobne. Teraz, v predvečer novoročných sviatkov, existuje veľký dopyt po doskách navrhnutých v smere tejto témy.

Po dekupe sa odporúča povrch dosky pokryť tenkou vrstvou akrylového laku

Vo všeobecnosti stojí za to, aby sa takéto procesy na vytváranie decoupage učil, ako napríklad:

 • Brúsenie povrchu;
 • Mletie pôdy;
 • Prilepte vzor z utierky na dosku.

Ak sa plánuje používať dosku v budúcnosti, mala by byť pokrytá obzvlášť silným a vodotesným lakom. Je žiaduce vybrať parkety na podlahové dosky alebo jachty, sú najtrvanlivejšie a majú vynikajúce vlastnosti.

Ak je výrobok dekoratívny, potom len jedna vrstva a použitie akrylového laku.

Realizovať svoje nápady, môžete objavovať veľký talent, a to nielen seba, ale aj neskutočná schopnosť vytvoriť zázrak, dať ich príbuzní ručne robené darčeky, ktoré sú oveľa bližšie a krajšie k srdcu ako nákup v obchode.

Robiť decoupage, pomocou obrázkov s obrúsky, nie je ľahké, ale je to možné.

Keď robíte decoupage dosky s utierkami, stojí za to dať prednosť viacvrstvové možnosti

Účinok výrobku nebude trvať dlho.

 1. Musíte vyzdvihnúť utierku, ktorá bude požadovanou osobou. Mal by byť tenký, ako závoj, takže môžete ľahko preniesť obrázok na dosku. V tomto prípade zvážime plátno s obrázkom jablka.
 2. Vytvorte šik - to znamená čo najdôkladnejšie cítiť každú chvíľu procesu tvorby. To je dôvod, prečo vynechať obrázok, stojí za to používať malé a elegantné nožnice na manikúru.
 3. Miesto, kde sa jablká umiestnia na dosku, musí byť dôkladne nalepené. Aby ste to urobili, musíte obrázok okrúhle s ceruzkou a naplniť náter primerom vo vnútri obrysu. Potom, zatiaľ čo základný náter suší, je potrebné oddeliť nižšie nepotrebné vrstvy z utierky. Materiál by mal byť čo najtenší.
 4. Použitím akrylátového základného náteru a kefy sa aplikuje zloženie pôdy. Niektoré používajú penovú hubku na použitie, ale ak je vzor malý, potom je lepšie, aby sa kefa.
 5. Keď sa pôda začne vysychať, môžete prilepiť utierku. K tomu je potrebné zriediť lepidlo malým množstvom vody. Lepenie sa vykonáva z hornej časti obrúsky. Adhézna kompozícia sa nanáša postupne pomocou štetca. Podobne sa vložka aplikuje na dosku úhľadne av malých častiach. Tvorba záhybov a bublín je prísne vylúčená, čo nielen zhorší vzhľad výrobku, ale aj trvanlivosť oddeľovania.
 6. Ak sa stále vyskytnú chyby, môžete sa ich zbaviť obyčajnou lyžičkou. Dokonca aj bez rozsiahlych skúseností môže ktokoľvek, kto chce urobiť ideálne prekvapenie, odstrániť chyby.
 7. Po dokončení predchádzajúceho procesu môžete aplikovať akrylový lak. K tomu môžete použiť penovú gumu.

Po vyschnutí prvej vrstvy môžete zdobiť obrys dosky. V tomto prípade budú vytvorené rôzne vločky alebo vlny, ktorým, ako je najlepšie vidieť. Stojí za zmienku, že je vytvorený len obrys váhy, pretože ich vnútorný priestor musí byť prázdny. Vnútri môžu byť naplnené plesňami alebo pozlátenými farbami. Obaja budú vyzerať perfektne.

Je potrebné zdôrazniť kontúry jablka akrylovými farbami, aby boli jasné a jasné.

Perleťová farba so žltým odtieňom je vhodná na tvarovanie obrysov. Tým sa vytvorí efekt plnenia na jablkách a zdá sa, že sú skutočné. Ďalej sa aplikuje ďalšia vrstva laku a produkt sa nechá úplne vysušiť.

Čo je potrebné vytvoriť kompetentné a krásne decoupage dostochki

Predtým bol decoupage považovaný za umenie chudobných, rovnako ako sýrové gule, ktoré boli vyrobené doslova z improvizovaných materiálov.

Všetky potrebné materiály na decoupage je možné zakúpiť na internete alebo v špecializovanom obchode na šitie

Vo všeobecnosti, prečo sa tento druh tvorivosti nazýva rozpočet:

 1. Pre neho nemusíte študovať a navštevovať kurzy.
 2. Ako základ sa môže použiť rovná doska.
 3. Nie je potrebné kupovať drahé materiály.

Podobne, decoupage je považované za lacné plavidlo. Ak chcete vytvoriť obrázky a kompozície, môžete použiť to, čo je v domácnosti, najmä obrúsky, tabule, farby a ďalšie.

Je potrebné poznamenať, že lepenie možno vykonávať nielen na drevenom doske, ale aj na povrchu vnútrajšku albumu, plechu, keramiky, rovnako ako zrkadlá, notebookov, a podobných produktov.

Dekúpové dosky pre kuchyňu bez problémov

Problémy s vyhľadávaním obrázkov nevzniknú vôbec, pretože existuje neuveriteľný počet zdrojov. Napríklad noviny, časopisy, knihy, obrúsky a dokonca aj obyčajný baliaci papier, vrátane látok, čipiek.

Ak chcete obrázok vystrihnúť, môžete použiť nožnice na písanie a žiletky.

Pre decoupage dosky by mal použiť tematický obraz, napríklad s ovocím alebo zeleninou

Na vyhladenie vzoru môžete použiť malé valčeky, lyžice a dokonca aj valček. Je prísne zakázané ponechať nadbytočné lepidlá, pretože sa zmení na žlté a zničí vzhľad vzoru. Na odstránenie môžete použiť papier, textílie, špongiu a dokonca aj kefu. Ako dekópovací povlak sa používa polyuretánový lak, akrylátové aerosóly, jachty a podobne.

Ak ešte povedať ešte krátko o decoupage, potom toto:

 • Príležitosť vyjadriť seba, svoj individuálny štýl;
 • Možnosť, aby sa váš dom stal atraktívnejším, štýlovým a originálnym;
 • Príležitosť stať sa umelcom bez účasti na kurzoch a špeciálnej škole;
 • Kreativita, ktorá nevyžaduje investície;
 • Podnik, ktorý môže byť vytvorený doma a na akomkoľvek pohodlnom a pohodlnom mieste;
 • Schopnosť vyrobiť originálny darček z bežnej rezacej dosky;
 • Kufor vhodný pre všetky vekové skupiny;
 • Schopnosť používať rôzne materiály na kreslenie.

Decupage Cutting Board (video)

Len si predstavte, je tu možnosť vytvoriť si majstrovské dielo vlastnými rukami, ktorých kópie nebudú v žiadnom kúte celej planéty.

Dekúpenie kuchynskej dosky vlastnými rukami. Umývadlo na volumetrickom pozadí. Majstrovská trieda

Zdravím! Natasha Fohtina pokračuje v štúdiu v škole dekorácie domácnosti. Dnes s vami zdieľam majstrovskú triedu na oddelení drevenej kuchynskej dosky vlastnými rukami. Bola to krásna a užitočná vec.

Pre prácu potrebujeme: drevená doska, biely náter (alebo bielej akrylové farby), brúsny papier alebo pletivo (600 až 800 miestností), krásny fragment tkaniny, nožnice, PVA lepidlá, farby, akryl, štetec pre decoupage a akrylové syntetické (tenký Č. 1 alebo č. 2 a hrubšie), penová guma.

Vyberte stranu, na ktorej bude výzdoba, a na túto stranu dosky naneste jednu vrstvu bielej pôdy. Suchý a pieskový papier. Ako výzdobu potrebujeme motív vhodnej obrúsky, ktorú sme úhľadne prerezali nožnicami okolo obrysu. Potom odlievame obrúsok (vezmeme len jednu vrstvu 3) a aplikujeme ju na dosku. Z bočných okrajov utierky by mali byť rovnako vzdialené od okrajov dosky. Zospodu by mala byť trochu väčšia vzdialenosť ako na strane. A zhora by mala byť vzdialenosť ešte väčšia ako dno.

Mám dôvod na huby. Cut mal malé nožnice na manikúru, ale stojí to za to.

Vystrihnite motív pozdĺž obrysu, lepte ho na lepidlo PVA a stlačte ho plochou kefou od stredu motívu po okraje, čím odstránite prebytočné lepidlo a vzduch. Land. Na ochranu nanášam jednu vrstvu akrylátového laku. Nazhdachkoy odstrániť zbytočné skladochki, (ak sú).

Maľujeme dosku malými údermi malou kefkou v rôznych smeroch. Tak, obchádza všetky malé detaily, potom s väčším štetcom pokrývať celú dosku s oranžovou farbou.

Vykonávame aplikáciu farby v dvoch vrstvách s prechodným sušením.

Teraz vytvoríme trojrozmerné pozadie s akrylovými farbami, ktoré sa nazývajú "akrylový náter". Ak to chcete, vziať starej farby a špachtle alebo tlstý kefa rozšírila svoju hustú vrstvu na doske, takže povrchový reliéf. Ak nie je stará farba, farba môže byť zahustená: s tmelom, múkou, krupicou alebo malou farbou držte vo vzduchu. Zahalil som farbu múkou. V určitom okamihu, keď sa farba zaschne úľavu, je potrebné skontrolovať, že netvorila ostré tipy ink lisy svoj prst a odstrániť, zatiaľ čo farba je úplne mokrý.

Na palete stláčanie trochu bielou akrylovou farbou, vezmite malý kefu a tenké akrylové farby na bielom úplne bieleho priestoru, ktorý je na obrázku. S niekoľkými údermi urobíme zdobenie a akcenty pre dekoratívnu prácu. Obraz ožíva a prekrýva kresbu s farbou, zbavuje sa papiera.

Prírodné suchý štetec a bielou farbou, aby sa glazúra (písanie na štetcom farbou, vysušuje ho, odstraňovanie náterov, stráviť nejaký čas na papieri). Strana výkresu (po celú dobu v rovnakom smere), vykonávať drobné pohyby suchým štetcom "akrylové kabát" a jeho vybelivaem. Ukázalo sa veľmi pekné! Pre tých, ktorí chcú vziať okraj (aby objem dosky), musíte použiť kus penovej gumy. ponoril som v bielej akrylové farby, suché peny na papier a pri teplote 45 * ľahko poraziť okraj dosky a okolo otvorov. No, všetko je pripravené! Teraz musí byť všetko dobre vysušené a pokryté niekoľkými vrstvami laku s prechodným sušením. Na zadnej strane dosky som nerobila. pretože som ju kúpil v Ikea obchode, ktorý už bol spracovaný.

Želám vám veľa šťastia, nekonečnej inšpirácie a radostnej tvorivosti

Ako vždy, čakám na vaše pripomienky a pripomienky!

S decoupage som oboznámený, naozaj sa mi páči práca v tejto technike. A volumetrický výkres vo všeobecnosti je nezvyčajný a originálny vzhľad.

Ďakujem, Olya! Tiež sa mi páči decoupage, pretože nie len vyzdobiť nejaké predmety, ale aj dať svojim milovaným starým veciam nový život a aktualizovať ich pomocou decoupage.

Ohromená krása! Zhenya, si neuveriteľná čarodejnica. Teraz budem hľadať v dome veci, ktoré môžu byť tak zdobené alebo aktualizované. Pôjdem do kvetináčov a uvidíme, či si niečo také myslím)

Trieda! Jeannock, mám všetko v dome zadekupozheno. Neustále si kupujem nové prípravky!

Báječný a jednoduchý nápad vyzdobiť reznú dosku. Na jednej strane pracovný povrch, a na druhej strane - krásny obraz, zdobenie kuchyne. A všetko nie je tak ťažké robiť sami.

Ďakujem, Anya! Táto doska je z Ikea a už bola ošetrená ochranným roztokom (ako je olej), takže je plne funkčná

Eugene, akú trpezlivosť musí človek vytvoriť takú krásu! Veľmi pekné.

Veľmi vám ďakujem, Tatiana, za vašu spätnú väzbu. Je to len to, že od svojho detstva milujem vytváranie alebo zdobenie niečoho vlastnými rukami a táto láska sa vyvinula do povolania

Vynikajúca práca s mojimi obľúbenými hubami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − 7 =