Decupage na sklo

Majstrovská trieda na decoupage na pohári (s videom a fotografiou!)

V našich predchádzajúcich majstrovských triedach sme sa naučili premeniť nudné kuchynské náradie na umelecké diela! Už sme zvládli techniku ​​decoupage kuchynských skriniek, vysoké stoličky, zaujímavé dosky, okuliare a fľaše, sklenené vázy a čajovne! Ak prídete na túto radosť, určite si užijete tému dnešného článku - decoupage na pohári pre začiatočníkov! Na štúdiu tejto techniky vykonáme hlavnú triedu na príklade zdobenia obyčajnej sklenenej platne na ovocie. Nakoniec to nebude len sklo, ale skutočné majstrovské dielo! Dáme vám však príležitosť vidieť sami.

Ak chcete pracovať v tejto technike pre našu majstrovskú triedu, budeme potrebovať:

 • sklenená doska;
 • lepidlo na oddelenie (vhodné a obyčajné PVA lepidlo);
 • obrúsok s motívom kvetu;
 • mäkká kefa, papierová utierka (na odstránenie prebytočného lepidla);
 • nožnice;
 • lesklý lak.

Napríklad, pozrite MC na video, vyzdobuje vázu - to je skvelý príklad použitia technológie.

Krok za krokom master class pre začiatočníkov

Pred začatím práce pripravte povrch dekorovaného predmetu, v našom prípade riadu na ovocie. Príprava povrchu skla sa zvyčajne znižuje na banálne čistenie nečistôt a prachu, ako aj na odmasťovanie. Odmasťujte povrch skla alkoholom alebo rôznymi roztokmi obsahujúcimi alkohol.

Utrite dosku vlhkými utierkami s čistiacou zmesou (môžete ju len dôkladne umyť). Potom odmastite zdobenú stranu (spodnú stranu tabuľky) vodkou a bavlnenými poduškami.

Akonáhle je povrch dosky pripravený, môžete pokračovať v jeho dekorácii.

Ak používate kartu na oddelenie, mala by sa niekoľko minút namočiť vo vode.

Z utierky s jasným kvetinovým ornamentom je potrebné oddeliť iba hornú tenkú vrstvu vzorom. Nožnice na manikúru opatrne vyrežte potrebné časti obrazu a skúste ich na spodnej strane taniera. Po dokončení všetkých častí aplikácie plienok pokračujeme k vlepovaniu obrázka. Jedným z najdôležitejších pravidiel technológie nie je zamieňať strany dosky a utierky. Pravidlo je: ozdobte dosku na zadnej strane a vložte obrúsok lícom nadol. Lepidlo je lepšie aplikovať priamo na podklad.

1

Pri procese lepenia je dôležité robiť všetko postupne a úhľadne, pomaly, vyhladzovať nepravidelnosti a uvoľňovať vzduchové bubliny. Môžete to urobiť pomocou mäkkej kefy. Ak je to potrebné, aby ste na skle nadviazali oddelenie na vrchu lepenej obrúsky, môžete znova prechádzať lepidlom pre lepšiu priľnavosť.

Keď je obrúsok pripevnený na vyzdobený povrch, je potrebné odlepiť prebytočné lepidlo z tých častí sklenenej platne, kde nie je žiadny vzor utierky.

Ak ste v praxi používali PVA lepidlo, je vhodné premyť prebytok mierne papierovou utierkou navlhčenou vo vode. PVA lepidlo sa vytvára na vodnej báze, preto sa tento proces môže bez problémov uskutočniť buď okamžite, alebo po nejakom čase, lepidlo bude ľahko prístupné k vymazaniu. Ak používate iné typy lepidiel, je lepšie, aby ste tento proces neodložili, inak hrozí riziko, že nebudete z podkladu zotretý lepidlo.

Po úspešnom prilepení aplikácie k základni a vysušení môžete výsledok opraviť. Na tento účel môžete použiť špeciálne laky na oddelenie alebo akékoľvek kvapalné laky na konečnú úpravu. Použili sme obyčajný lesklý akrylový lak, pokrývajúci zadnú časť dosky, ohraničený kruhom.

Spätné rozdelenie na sklo pre začiatočníkov

Dúfame, že naše krok za krokom majstrovskou triedou na reverznej decoupage na sklo pre začiatočníkov bolo jednoduché a zrozumiteľné. Experimentujte, učte sa a hrdý na to, čo ste urobili sami!

Výber video hodín pre začiatočníkov

V tejto zbierke video tutoriálov a rôznych MK je veľa užitočných informácií, nezabudnite si pozrieť ponúkané videá!

Zaujímavé video opisujúce techniku ​​oddelenia sklenenej kadičky.

Video o tom, ako správne urobiť sklenené vázy v technike decoupage. Príjemné prezeranie!

Tento MC hovorí o tom, ako môžete zdobiť sklenú váhu v objeme.

Technika sklenej rohože s príkladom vázy a okuliarov

Skvelým príkladom použitia technológie sklenenej rohože je video.

Technika jednostupňového prasknutia na sklenenej doske

Tu je to, aké krásne je možné maľovať tabuľu skla s jednostupňovým craquelure.

Decupage na sklo: master class

Dekúpenie na skle sa trochu líši od bežného decoupage. Po prvé sa predpokladá, že reverzná technika sa používa na vykonávanie všetkých akcií, pokiaľ ide o zdobenie jedla. Po druhé, bude potrebné kombinovať technológie, ak sa myslí, že je to na skle alebo miske, čo nemá nič spoločné s výrobkami. Ale najprv musíte zistiť, aké umenie je, ako jedinečné je to, odkiaľ pochádza.

Tento typ dekorácie sa objavil vo Francúzsku v polovici 18. storočia. Je založený na jednoduchom, známych z mnohých detských aplikácií z papiera. Je to ona, ktorá je prilepená k zvolenému objektu a potom je natretá lakom. Je pozoruhodné, že technika dekópia na skle sa trochu líši od techniky na dreve alebo iných materiáloch. Po prvé, nie každý sklenený výrobok môže byť pokrytý bežným čírym lakom. Drevo v tomto smere je ľahšie pracovať. Po druhé, aplikácia na sklo je oveľa ťažšie piesok, pretože materiál je veľmi tenký a krehký.

Existujú len dve technológie na oddelenie. A medzi nimi je zásadný rozdiel. Spätné oddelenie na skle znamená zalepenie aplikácií nie na prednej strane, ale na spodnej strane. Priama technológia je však veľmi potrebná najmä pre začiatočníkov. Je založená na aplikáciách lepenia na prednej strane skleneného výrobku, potom ich upevňuje lakom a malým brúsením.

Najčastejšie sa používa na dekoráciu tanierov, plechoviek, dekantrov, okuliarov a iných stolových nádob. Spätné oddelenie na skle sa používa v prípadoch, keď nie je možné povrch dobre brúsiť. Alebo keď to vyžaduje koncipovaný dizajn. Je pozoruhodné, že banky pre hromadné výrobky doma sú presne tak, ako vyzdobujú. Ukáže sa veľmi pekne vyzerajúci obrázok, ktorý môžete vidieť len vtedy, ak sa pozriete do samotného kontajnera.

Vzhľadom k tomu, že decoupage na sklo pre začiatočníkov sa môže zdať zložité, nebude mať na pamäti niekoľko jednoduchých, ale najzákladnejšie pravidlá a lekcie. A samozrejme musíte kúpiť potrebné nástroje a materiály, ktoré nie sú toľko.

Najprv musíte nájsť vhodné obrázky pre aplikácie. Môže to byť kresba na obrúsky, v novinách alebo časopisoch, výstrižky z pohľadníc alebo kníh. Nakoniec môžete použiť a krajky, a mriežku, a dokonca tkaniny. Ale nie sú odporúčané pre zdobenie náradia, pretože objemné veci sú pomerne ťažké fixovať s lakom, a potom brúsené.

Okrem toho budete potrebovať nožnice, ktoré budú vyrezať aplikácie. Čím ostrejšie sú, tým opatrnejší bude obrobok.

A samozrejme, dekópanie na sklo sa nedá robiť bez lepidla PVA, na ktorom bude pripevnená aplikácia. K dispozícii je tiež špeciálne lepidlo, ale najprv to môžete urobiť bez nej.

Pretože všetky výkresy na skle sú fixované lakom, musia byť tiež zakúpené. Je žiaduce, aby bol aerosolizovaný, pretože jeho spotreba je ľahšie kontrolovateľná. Navyše je ľahšie rozložiť na povrchu, čím sa vytvorí rovnomerná vrstva.

Okrem toho budú potrebné staré handry na odstránenie prebytočného lepidla, laku a farby.

Master-class "Fľaša so zoznamom"

Aby ste uľahčili prácu, musíte okamžite pripraviť všetky nástroje a materiály:

 • čisté a suché fľaše na víno (bez nálepiek);
 • lepidlo;
 • karty (obrúsky, aplikácie, obrázky);
 • dekoratívne punčoch (kučeravé);
 • objemové utierky (husté);
 • sprej na farbu;
 • lak transparentný v aerosóloch;
 • nožnice;
 • kefu.

Pripravené aplikácie otočiť fľašu v blízkosti dna tak, aby celá oblasť bola chránená. V chaotickom poradí môžete usporiadať jednotlivé prvky, aby ste získali kompozíciu cennejšiu a zaujímavejšiu.

Aplikácie môžete nalepiť na fľašu dvoma spôsobmi: buď pridajte lepidlo na papier a stlačte ho na sklenenú podložku alebo celú fľašu zakryte lepidlom a potom naň položte polotovary. Každá z týchto možností je vhodná, keď sa dekóder vykonáva na skle. Krok za krokom vám povieme, čo máte robiť ďalej.

 1. Z obrázkov vyviesť vzduchové bubliny (ako pri vkladaní stien tapetou).
 2. Odstráňte prebytočné lepidlo starými handry. Aby bolo PVA ľahšie čistiteľné a úspornejšie, môže sa zriediť najprv vodou.
 3. Čistú a suchú fľašu čistite na chvíľu, aby sa lepidlo dobre uvoľňovalo a sklo bolo úplne suché. Toto dokončí prípravu.

Kreativita začína pokrytím fľaše aerosolovým náterom - rovnomerne od krku až po dno. Farbu je možné vybrať absolútne akýkoľvek, ktorý je viac podobný. Farba musí nutne prirodzene sucho.

Potom sa stane konečným krokom zasklenie fliaš. To znamená, že môžu byť najprv namaľované farbami (napríklad akrylátovými farbami), aby získali farbu, izolovali ich od všeobecného podkladu a potom pokryli hotové a suché výrobky lakom. To je veľmi dôležitý bod, pretože je potrebné správne vypočítať tak smer prúdu, počet vrstiev a silu spreja.

Po vysušení laku môžete použiť fľašu vína podľa vášho očakávania: ako dekoratívny prvok, ako vázu, tak aj pre ukladanie domácich nápojov.

Decoupage na sklo: majstrovské dekoratívne dosky

Nie je to najťažšia technika, ale nováčikovia sa s ňou vždy nedokážu vyrovnať. Takže by ste mali pripraviť všetko vopred. potrebujeme:

 • doska;
 • papiera;
 • štetce;
 • handry;
 • lepidlo PVA;
 • lak v aerosóli je transparentný;
 • akrylové farby;
 • šnúrkou, látkou, sieťovinou, aplikáciami (v závislosti od predstavivosti).

Môžete použiť všetko, čo sa vám páči. Napríklad vyrezaný vzor z vašej obľúbenej pohľadnice alebo časopisu. V tomto prípade, mimochodom, bude vykonané spätné decoupage na skle, skôr ako priame. Výkres sa zobrazí vo vnútri misky, nie z vonkajšej strany. Hoci je upevnený zvonku. Preto je žiaduce, aby doska bola vyrobená z priehľadného alebo dymového skla, inak nemá zmysel oddeľovať.

Všetky nástroje sú umiestnené vedľa pracovnej plochy. Doska otáčajte hlbokou časťou nadol a vonkajšia strana trena alkoholom, nechajte zaschnúť. Aplikácia alebo krajka (alebo akýkoľvek iný vybraný materiál) je stlačená dole, aby zodpovedala rozmerom. Lepidlo sa nanáša na sklo so širokou štetkou. Keď je mierne suchý, stlačí sa zvolený prvok. Je pokrytá farbou, ale len vtedy, keď sa aplikácia odoberie a všetky bubliny pod ňou budú vytlačené. Čím je vrstva hustá, tým jasnejšia je dekorácia, takže je potrebné vziať do úvahy tento moment vopred.

Lak sa nanáša v mnohých vrstvách. Môže to trvať až 20-30 vrstiev, v závislosti od hustoty laku a obrazovej hodnoty tabuľky a vzoru. Nerobte nič, ak zarovnáte všetko v počiatočnom štádiu. Každá vrstva by mala byť dobre, inak nemá žiaden zmysel ich použiť v takom množstve. Po vyschnutí aplikátora sa dosky môžu používať na určené účely.

Decoupage na skle akejkoľvek technológie je vynikajúci spôsob, ako spestriť interiér domu, aby sa ručné darček pre priateľa alebo kamarátmi, aby sa zavďačil sám seba a trávia čas s úžitkom. Je pozoruhodné, že deti môžu byť priťahované k tomuto umeniu, ak sa o ne zaujímajú.

Master class pre decoupage pre začiatočníkov. Decupage na sklo.

Decoupage je jednou z tvorivých aktivít, ktorá prináša potešenie a úžasné výsledky, aj keď ste začiatočníkom. Najdôležitejšou vecou je použiť "pravé" materiály vo vašich prvých dielach. Tvrdý pre začiatočníkov pracovať priamo s tkanív súbory - sú natiahnuté, roztrhnutý, tvoriť záhyby vyschne ... vyžaduje veľkú skúsenosť, tak vás pozývam na hlavnej triede na decoupage pre začiatočníkov - tipy decoupage na sklenených Ikeevskoy hrnčeky. Taktiež je vhodná každá sklenená nádoba, fľaša, váza alebo iný povrch skla. Ukážem vám, ako sa zdobia pomocou decoupage mapy - nie sú potrhané a dobre lozhatsja povrchu.

MK decoupage na sklo pre začiatočníkov.

Požadované materiály na výrobu hrnčekov na oddelenie pre začiatočníkov:

 • Sklenený pohár z Ikea,
 • Decoupage karta s kvetinovým motívom (lacná art decoupage map bola použitá),
 • Nožnice na manikúru,
 • Ploché kefy na dekupovanie,
 • Akrylové lepidlo, ktoré súčasne vykonáva funkcie akrylového laku,
 • Jemný brúsny papier,
 • Kvapalina obsahujúca alkohol na odmasťovanie (v tejto hlavnej triede bola umývaná na lak),
 • Wadded disky,
 • obrúsky,
 • Jednorazová doska na vodu.

Úspešná kompozícia je základom pre zdobenie akéhokoľvek objektu. Preto najprv vystrieme kvetinový motív, ktorý sa vám páči, v tomto prípade sú to ruže. Vybrali sme to striktne pozdĺž obrysu. Ak chcete vynechať najmenšie detaily, použite zaoblené nožnice na manikúru.

Rozstrihnite ružičku, naneste ju na hrnček a skúste na mieste, kde obrázok vložime.

Rada pre decoupage na sklo pre začiatočníkov:

Zdobenie kluby v decoupage technikou, ustúpiť od klubov okolo 3 cm. Vaše pery sa nedotýkajte akrylovým lakom, keď budete piť z tohto pohára.

Každý povrch na oddelenie musí byť pripravený vopred. Na bavlnenú podložku preto nalejte trochu tekutiny obsahujúcej alkohol a veľmi opatrne utrite povrch skla.

Ak chcete, aby obraz vyzeral naozaj maľovaný a nie lepený, zúžil okraje mapy dekópií. Ak to chcete urobiť, prechádzajte po okraji najmenším brúsnym papierom.

Dekoračná mapa musí byť pred lepením na povrchu mokrá. Znížime ho do vody na 1 minútu.

Vytiahneme ju, položíme ju na utierku a jemne ju ponoríme, aby sme ju vysušili.

Otočte vzor a naneste akrylové lepidlo na zadnej strane na stred.

Plochou kefou opatrne roztiahnite lepidlo od stredu k okrajom. Urobte to lepšie na list bielych papierov.

Jemne položte kvetinu s lepidlom z ponoru, kresba je mokrá, natiahnutá a ľahko sa roztrhne. Preto je potrebné konať veľmi presne.

Prenesieme obrázok do hrnčeka. Použiť na cieľové miesto. Ak nie je kresba aplikovaná, potom je kresba ešte mokrá, ale dobre sa jazdí na povrchu. S prstami môžete ľahko narovnať mapu dekódu na skle.

Ak na okrajoch obrázka nie je veľa lepidla a hrany nie sú lepené - pridajte lepidlo tenkou kefou.

Urobil som to isté na rubovej strane. Ruže v mojom nápadi by mali byť umiestnené na dvoch stranách.

Zatiaľ čo akrylový lak nie je suchý, odstraňujeme prebytočný lak, ktorý bol rozmazaný na povrchu skleneného pohárika a presahoval okraje výkresu. Robí to s bavlneným kotúčom navlhčeným v tekutine obsahujúcou alkohol.

Po lepení lepeného motívu aplikujeme akrylový lak na upevnenie zhora.

V tejto materskej triede pre decoupage pre začiatočníkov na sklo sa používa akrylové lepidlo, ktoré nahrádza akrylový lak. Ak chcete aplikovať akrylový lak, je potrebné len na vlepenom výkrese tenkou kefou, bez toho aby ste museli opustiť okraje.

Na urýchlenie procesu sušenia - použite sušič vlasov.

Naneste druhú vrstvu akrylátového laku. Hrnček vysušte cez noc akrylovým lakom.

Aby ste sa uistili, že riadky môžu byť použité na určený účel a vzorec nie je vypraný, hrnček by mal byť pečený v rúre. Teplota pečenia je 130 stupňov, čas je 90 minút.

Teraz môžete použiť sklenený hrnček. Opláchnite ju a nalejte voňavý čaj. Niekoľko tichých minút relaxácie je vždy príjemné a potrebné. Toto decoupage na triede hlavného skla je veľmi jednoduché, nie?

Majstrovská trieda od Tatyany Kuzminki

Tanya, neuveriteľne krásna! A piť čaj s takým šálkom je oveľa chutnejšie. ))

Ďakujem vám! Vo všeobecnosti milujem všetko krásne, takže sa stáva príjemnejším.

Čo sa pestovať na sadeníc v januári

Veľké výnosy aj z malého pozemku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 1 = 6