Decoupage Provence

Majster triedy na decoupage nábytku v štýle "Provence"

Decoupage je originálny spôsob zdobenia nábytku alebo iných interiérových prvkov s použitím minimálneho počtu prvkov. Dnes je veľmi populárny po celom svete, okrem toho existuje niekoľko techník, ktoré umožnia vytvoriť exkluzívne veci.

Náš článok rozpráva o štýle decoupage "Provence" a vyučuje každého, kto chce základy tohto štýlu.

Vlastnosti prípravy rôznych povrchov

Poznanie základných pravidiel pre decoupage poskytne príležitosť darovať starý nábytok alebo iné interiérové ​​predmety bez veľkého množstva peňazí.

Zoznámime sa s funkciami prípravy rôznych povrchov na začiatok práce:

 1. sklo - odporúča sa dôkladne umývať možné zvyšky a nečistoty a potom vysušiť handrou, ktorá nepúšťa vlákna;
 2. kov - je lepšie čistiť ocotom a vodou v pomere 1: 1. Ak je z nej aj hrdza, musíte sa jej zbaviť pomocou špeciálnych riešení;
 3. drevo - je nutné pracovať s brúsnym papierom pred úplným vyrovnaním povrchu a následne potiahnutím obvyklým tmelom.

Krok za krokom hlavná trieda oddelenia tabuľky

Každý vie, že štýl "Provence" je priamym odrazom rustikálneho štýlu južného Francúzska. V ňom sú studené farby a motívy rôznych rastlín, môžete tiež spĺňať námornú tému. V tejto hlavnej triede budeme robiť decoupage stola v štýle "Provence". Ako základ práce je vhodný akýkoľvek drevený nábytok alebo kov alebo oceľové predmety. Povinným účinkom v tomto štýle je povinné starnutie akýmkoľvek možným spôsobom.

Pre prácu sú potrebné nasledujúce materiály a nástroje: tmely, brúsne papiere, dekontaminačné obrúsky, lepidlo PVA, ploché a malé kefy, akrylová farba, bitúmen, biele destiláty a nožnice.

 1. Celý povrch stola sa dôkladne umyje mydlovým roztokom. Aby ste sa po vysušení zbavili akýchkoľvek vyčnievajúcich chýb, je tiež brúsený. Na konci prípravy sa opäť odmastia s mydlovým roztokom;
 2. Druhým krokom je nanášanie podkladu na túto ideálnu dekoratívnu omietku. Pred nasledujúcimi krokmi by mal tento náter dôkladne vysušiť;
 3. Počas tejto doby vyberte a pripravte požadovaný vzor. V štýle "Provence" je možné použiť celú utierku alebo vystrihnúť jednotlivé prvky. Opatrne oddeľuje hornú vrstvu, na ktorej je kresba priamo umiestnená;
 4. Vysušený základný náter je jemne brúsený z jemnej drsnosti a rozotieraný lepidlom. Na vrchole vybraného miesta položte vzor a starostlivo vyrovnajte svetelnými pohybmi kefy od stredu k okrajom.
 5. Teraz musíte maľovať celý stôl s vybranou farbou. Smeary sa musia robiť len v jednom smere;
 6. Pri starnutí sa odporúča ošetriť všetky kĺby a existujúce drážky bitúmenom. Aplikuje sa malým štetcom a nadbytočné množstvo sa odstraňuje pomocou bieleho liehu. Proces sa môže opakovať toľkokrát, ako je potrebné, aby sa dosiahol požadovaný výsledok;
 7. Na konci majstrovskej triedy je celý výrobok lakovaný a na niektorých miestach je ošetrený ceruzkou na dosiahnutie veku.

Všetky majstrovské triedy dekoračného nábytku v štýle "Provence" sú rovnaké, vhodné pre kvetináče, rôzne platne, záhradný pór, vázy atď. Hlavným pravidlom je dodržiavať všetky farebné motívy a odtiene farieb.

Krok za krokom majster triedy zdobenie zásobníka

Ponúkame vám, aby ste sa oboznámili s technikou vytvárania decoupage na podnos v štýle "Provence", ktorej hlavná trieda je popísaná nižšie. K práci budete potrebovať rovnaké materiály ako v predchádzajúcej verzii, ale namiesto nábytku bude základňou drevený tác.

1
 1. Celá plocha sa tretí a vyčistí, kým sa nedosiahne dokonale hladký povrch.
 2. Pomocou bežnej špongie naneste farbu v jednej vrstve. Nechajte čas vysušiť a znova znečistiť;
 3. Ak chcete vytvoriť malý efekt starnutia, zásobník sa tretí pozdĺž obrysov s malou abrazívnosťou brúsneho papiera;
 4. Teraz vyberajte príslušný kúsok na obrúske na oddelenie;
 5. Lepidlá zriedené vodou v pomere 1: 1 pokrývajú miesto lepenia vzoru. Ubrouska je umiestnená na vrchu a jemne vyrovnaná s ľahkými pohybmi kefy navlhčenej v lepivom roztoku;
 6. Po úplnom vyschnutí štetcom sa celá miska rozmieša akrylovým lakom. Jeho vrstvy by mali byť niekoľko, po každom nasledujúcom sa dá čas na úplné vysušenie predchádzajúceho.

Ak chcete oddeliť kovový podnos, musíte si kúpiť základný náter. Aký je rozdiel medzi zdobením drevených a takýchto bude napísané nižšie.

Pokyny na oddelenie kovového podnosu.

 1. Spočiatku je substrát dobre trený a brúsený. Potom odmasťujte a rozmiešajte s alkoholom. Iba po tom, čo všetky tieto manipulácie môžu byť základom;
 2. Vystrihnite vybraný vzor na obrúsku a lepidlo na podnos;
 3. Po vysušení naneste akrylovú farbu zvolenej farby;
 4. Nakoniec je všetko lakované v niekoľkých vrstvách a nechá sa vysušiť.

Ako vidíte, všetky činnosti okrem prípravy povrchu sa opakujú.

Dôležité informácie a všeobecné pravidlá

Upozorňujeme vás na zoznam niekoľkých dôležitých bodov, ktoré treba brať do úvahy pri oddeľovaní v štýle "Provence" vlastnými rukami:

 1. ak pôvodný povrch nie je monofónny, pred začatím práce sa odporúča buď odstrániť všetok starý náter brúsnym papierom, alebo všetko namaľovať v rovnakej neutrálnej farbe;
 2. v prvom rade je lepšie použiť elementárne geometrické objekty vo forme výkresov;
 3. dekoratívna obrúska v štýle "Provence" sa vždy používa rovnako, a ak je výtlačok vytlačený z internetu, je lepšie využívať služby laserovej tlačiarne. V inom prípade môžu byť farby vypláchnuté;
 4. aby sa minimalizoval počet bublín, ktoré sa po dotyku s lepidlom vytvoria na povrchu, odporúča sa pred položením vzorku na povrch, znížte ho na studenú vodu;
 5. Počas vyhladzovania vzoru na povrchu výrobku musia byť aj ruky vlhké;
 6. Prvá hodina po lepení je veľmi dôležitá. V tomto okamihu sa môžu objaviť nové vzduchové bubliny. Preto je potrebné ich monitorovať a okamžite ich odstrániť.

Decoupage rôznych nábytku s vlastnými rukami v štýle "Provence" sa môže stať nielen obľúbeným koníčkom, ale aj časom priniesť dobrý príjem, ak začnete vystavovať svoje výtvory na predaj.

Krok za krokom majster triedy na decoupage v štýle Provence

Decoupage v štýle Provence - odraz vidieckeho štýlu južného Francúzska. To znamená chladné farby, ako je modrá, béžová a samozrejme biela. Francúzsko je známe svojimi vinicami a levanduľou, takže všade je možné vidieť motívy týchto rastlín. Okrem nich sa často vyskytuje námorná téma (mušle, prímorská krajina, čajky). Jedná sa o jeden druh krajiny alebo rustikálny štýl. Preto kvalifikovaní pracovníci často používajú rustikálne motívy. Na fotografii produktov sú viditeľné rastliny a domáce zvieratá. Mimochodom, stojí za zmienku, že slušná variácia výzdoby bude dekópová tapeta.

Kvetináčová dekorácia

Kuchynská doska výzdoba

Dekoračné dosky

Ako základ sa drevené predvalky, oceľové a kovové predmety dokonale zhodujú. A najlepšou možnosťou bude textúrované lakované drevo. Stačí sa pozrieť na tieto fotky!

Ale stojí za to venovať pozornosť tomuto druhu MK pre dekópiu na tkanine - kreatívne a upratané povolanie.

Nevyhnutne používajte hlboké starnutie dreva, jednostupňový krakle, patináciu, ošetrenie stredne starožitným, technikou shebbi-chic. Tieto efekty sú jasne viditeľné na týchto fotografiách:

Fotorámčeky

Drevený nábytok

Dekorovaný nábytok v štýle Provence môže výhodne prekonať štýl vašej kuchyne! Je to štýlové a útulné.

Nábytok v kuchyni

V tejto triede sa pokúsime zdobiť nábytok v štýle južného Francúzska.

Požadovaný materiál

 • Pórovitá náplň (pre nábytok s veľkými trhlinami) alebo tmel;
 • šmirgľový papier;
 • Lepidlo PVA, môžete si kúpiť špeciálne lepidlo na decoupage;
 • Plochá kefa;
 • Banka akrylovej farby;
 • Nožnice.

Pre hlavné práce v štýle Provence, môžete použiť obrúsky na decoupage, vytlačené obrázky alebo výstrižky z novín. Tu veľa záleží na obrázok výrobku, ktorá vznikla vo svojej mysli. Skúste si vybrať jasný obraz pre decoupage s obrázkami Provence levandule, hrozno, olivy, atď

 1. Prvým krokom je dôkladné umývanie povrchu mydlovým roztokom. My jemne oslabujeme základňu, zbavíme sa nerovností a nedostatkov. Potom s jemným mydlovým roztokom znovu opláchnite povrch na odmastenie.
 2. Pokračujeme v podkladaní substrátu. Nechajte produkt dôkladne vysušiť.
 3. Zatiaľ čo produkt suší, poďme to prísť na to. Vystrihnite požadovaný vzor a opatrne oddeľte najvyššiu časť od obrázku od ostatných vrstiev.
 4. Povrch výrobku je mazaný lepidlom PVA. Umiestnite obrázok lícom nahor a pomocou štetca jemne vyhlaďte vzor a pohybujte sa od stredu k okrajom.
 5. Po dokončení lepenia kresieb začneme maľovať nábytok v štýle Provence. Aby sme si vzali rovnú širokú štetcovku, ponoríme ju do farbiva a farbu produktu. Pred lakovaním sa musí prebytočný náter odstrániť utierkou. Malovanie by malo byť striktne jedným smerom.
 6. Ďalej musíme dať do prasklín, priehlbín a kĺbov vzhľad prašného náletu. Pre tento účel je bitúmen vynikajúci. S malým štetcom ho aplikujeme na všetky chyby. Nadbytočný bitúmenový lak sa odstráni pomocou bieleho liehu. Správne miesto by malo byť okamžite otreté suchou handričkou. Proces sa môže opakovať niekoľkokrát, kým si nie ste istí, že ste dosiahli požadovaný efekt.
 7. V dôsledku toho získame krásny kus nábytku (kreslá, stolík, nočný stolík) vyzdobený v štýle Provence.

Odporúčame vám tiež čítať článok o iných typoch krásnej dekorácie škaredého kresla.

Pre decoupage v štýle Provence perfektné kvetináče, dosky, plechovky, vázy, stoličky, stoly a mnoho ďalších položiek. Jediným pravidlom je dodržiavať základné farby a motívy.

Zaujímavé techniky, ktoré môžete použiť

Nevyhýbajte sa starnutiu. Jeden z najkrajších účinkov starnutia je považovaný za "craquelure". Ďalšou zaujímavou technikou, ktorú budeme brať do úvahy, je postrek.

 1. Za týmto účelom nanášajte praskliny na hlavnom nátere.
 2. Po kohútiku laku je potrebné aplikovať ďalšiu vrstvu náteru.
 3. Pod vplyvom tejto farby bude lak začať prasknúť a pod prasklinami bude viditeľná hlavná farba. Na zvýraznenie trhlín často používajte špongiu tmavej farby alebo pastelov.
 4. Nadbytočný náter je možné odstrániť bavlnenou podložkou alebo tampónom, ktorý bol predtým opitý rastlinným olejom.
 5. Povrch utrite suchým povrchom a zakryte fixačným akrylovým lakom.

Fotografia jasne ukazuje účinok použitia craquelure v štýle Provence.

Kombinácia craquelure

Táto metóda bude vyžadovať zubnú kefku a kontrastnú farbu. Pred striekaním je potrebné produkt natrieť lakom. Vďaka lakovému náteru môžete v budúcnosti ľahko odstrániť z povrchu produktu zbytočné škvrny. Kartáč ponorte do farby. Prebytočná farba je najlepšie otrasená alebo nasiaknutá utierkou. Pritiahnite kefu na povrch výrobku a začnite prstom, aby ste sa vedeli cez kefy štetín. To poskytuje sprej. Na fotografii môžete vidieť sprej, ktorý sa môže dostať na povrch výrobku.

Striekanie s kontrastnou farbou

Dekor v tomto štýle je teda možné vytvoriť samostatne. Po strávení trochu času a uplatnení trochu horlivosti môžete premeniť svoj dom vlastnými rukami.

Pozrite sa, aké úžasné vyzerá decoupage kvetináčov s utierkami, čo môžete robiť vlastnými rukami!

A teraz uvidíme malú video lekciu pre začiatočníkov.

Decoupage kuchynského nábytku v štýle provinčné nápady pre zdobenie vášho domova

Dokonca aj stará "babička" alebo obličejový továrenský nábytok sa môže stať jedinečným vrcholom interiéru, ak zvládnete decoupage nábytku v štýle Provence. Prečo tento druh dekorácie? Po prvé, taká dievčina dokonale dopĺňa tému dediny. Po druhé, decoupage je populárny v slnečnom Francúzsku od stredoveku a dokonca aj jeho názov - sledovanie papiera z francúzskeho slova, ktoré v preklade znamená "vystrihnúť". Po tretie, aby sa zvládla táto technika, nie sú potrebné žiadne špeciálne umelecké talenty ani nákladné materiály. Skúsime to?

Technológia decoupage a jej odrody ↑

Decoupage - dekor nábytku, odevov a rôznych doplnkov pomocou aplikácií, ktoré sú na povrchu pripevnené lakom. Použitie tejto techniky, môžete vytvoriť exkluzívne veci, ktoré sú obzvlášť organicky vyzerajú v interiéri, zdobené v antickom alebo v rustikálnom štýle - krajine, Provence, ošumelý-chic.

Pomocou decoupageových obrázkov môžete autenticky simulovať drahé maľovanie

K dispozícii sú rôzne techniky decoupage:

 1. Používajú sa klasické fragmenty, rezané z tenkého papiera, obrúsky alebo tapety, ktoré sa môžu lepiť na akýkoľvek drevený, plastový, zrkadlový alebo kovový povrch.
 2. Spätné - vhodné na dekoráciu priehľadných materiálov. Fragmenty sú pripevnené k vnútornej strane skla alebo plastu, čo zvyšuje životnosť a uľahčuje starostlivosť o nábytok. Zvyčajne sa tento dekor používa na dokončenie sklenených výrobkov alebo priehľadných vložiek vo dverách kuchynských liniek.
 3. Deco patch - dekorácia je aplikovaná fragmentárne, ale súčasne úplne pokrýva prednú stranu alebo dokonca celý objekt. Táto technika vám pomôže dať nový život starým fasády, dosky, stoličky, široko používané pre zdobenie kuchynské doplnky, ako je napríklad rezanie dosiek alebo plechovky pre potraviny.
 4. Umelecké - na rozdiel od predchádzajúcich dekoratívnych metód sa tu budú vyžadovať zručnosti v oblasti výtvarného umenia. Vložené výkresy sú natreté ručne, zatienené okraje, zatienené tieňmi, vytvárajúc efekt úplnej fúzie s povrchom.
 5. Objem - Obrázok zdobia korálky, sušené plátky, textúrou kože, tkaniny a odrezanie ďalšie vyčnievajúce fragmenty.

Dekoratívne dosky - vynikajúci doplnok pre zdobenie provensálskej kuchyne

Tip! Ak chcete zvládnuť techniku ​​decoupage, precvičujte si zdobenie príslušenstva pred tým, ako začnete s kuchynským nábytkom.

Charakteristické motívy štýlu Provence ↑

Ak chcete obnoviť atmosféru južnej francúzskom vidieku, musíte zvoliť tie správne predmety a obrázky na pozadí pre decoupage kuchyne.

Pripomeňme si charakteristické vlastnosti štýlu:

 • Základná farebná škála - svetlo, mliečne, béžové, práškové, žlté a perleťovo šedé tóny.
 • Pre nábytok a kuchynské čela môže byť akýkoľvek odtieň modrej alebo zelenej, spojená s vodnými rozlohy a nekonečné lúky francúzskeho juhu - mäta, modrá, levanduľa, orgován, Celadon.
 • Farby pozadia by mali byť mäkké, pastelovo, ako by vyhoreli pod horiacim slnkom. Ak chcete dosiahnuť tento efekt, môžete zriediť odtieň, ktorý sa vám páčil s bielym smaltom.
 • Grafy obrázkov je možné voliť v ľubovoľnom kvetinový motív, ale najviac rozpoznateľné obrazy v Provence - levanduľa kytice, svieža ruža, slnečnica, vinič.
 • Pastorálne scenérie s kvitnúcimi poliami, lúkami, rôznymi zátišiemi s južnými plodmi sú tiež vhodné.
 • Vyzerá dobré fotky domácich zvierat, vtákov, najmä kohútov, kurčiat, kurčiat a ďalších obyvateľov dedinského dvora.

Lavender je už dlho vizitkou štýlu provensálskeho

Zaujímavé! Červené kohúty sú už dlho považované za symbol Francúzska (alebo skôr starovekej Gálie). Ich obraz bol uložený na minciach, vlajkách a pečatiach vládnych úradníkov. A, samozrejme, to bolo použité na zdobenie interiéru.

Decoupage nábytku v štýle Provence s vlastnými rukami ↑

Transformovať kuchyne, môžete tak urobiť decoupage na všetok nábytok, vrátane jedálenského stola, pracovnú dosku a rôzne stoličky / stoličky. Ale majte na pamäti, aj keď obraz a bude chránený vrstvou laku, mechanickému poškodeniu a trvalom kontakte s vodou sa môže rýchlo zničiť veľkolepú výzdobou. Preto je lepšie si vybrať zdobenie povrchov, ktoré sú vždy v očiach, ale sú menej náchylné k rôznym nehodám. Predné časti horných skriniek kuchynského setu, zavesené regály, skrine a skrinky sú ideálne.

Decoupage dekor zase urobí akýkoľvek objekt do interiéru

Ak chcete opatrne robiť decoupage nábytku s vlastnými rukami, je potrebné pripraviť základ pre budúcu výzdobu. Najjednoduchší spôsob práce s nenatretými drevenými povrchmi (vrátane drevotriesky a MDF). Aby ste to urobili, odmasťujte oblasť pre budúci výzdobu riadom, očistite jemným brúsnym handričkou a potom odstráňte prach mäkkou handrou.

Dôležité! Na skle alebo plastu by sa brúsny papier nemal používať, len ho očistite odmasťovací roztok. Staré lakované predmety je možné úplne očistiť od starého náteru a premaľovať alebo opätovne spracovať lakom. Povrchy, ktoré sa nemusia obnovovať, sú jednoducho odmastené.

Ak je nábytok už starý, možno budete potrebovať dodatočnú obnovu. Panenka a trhliny by mali byť maskované drevným plnidlom a mleté ​​s voskom - to ochráni materiál pred účinkami huby a vlhkosti. Potom sa musia všetky povrchy natrieť a natrieť akrylovou farbou v akomkoľvek svetlom, ktorý je charakteristický pre francúzsky štýl. Po sušení môžete začať zdobiť.

Potrebné nástroje a materiály ↑

Pre decoupage kuchynského nábytku v štýle Provence nevyžaduje žiadne špeciálne náradie. Všetko, čo potrebujete na prácu - ostré tenké nožnice, pár štetcov a pinzety.

Z materiálov, ktoré potrebujete na sklade:

 • Dekupazhnym lepidlo (môžete si kúpiť v obchode pre hand-maida alebo zriediť konvenčné PVA).
 • Akrylový transparentný lak.
 • Prázdne miesta pre obrázky.

Kresby je možné odstrihnúť z časopisov alebo starých kníh, vyzdvihnúť krásne kusy látky, kože alebo čipky. Hlavná vec je, že úlomky sú tenké, potom nemusíte povrch vyrovnávať silnou vrstvou laku. Veľmi populárny v domácich majstrov používa decoupage nábytok obrúsky - robiť taký polotovar, postačí oddeliť vrchnú vrstvu papiera a znížiť vzor úhľadne.

Od obrúsky do práce je jednoduchá - ak v procese jemný obraz prestávok, môžete vždy iný obrobok presne rovnakú veľkosť a výber predmetov je dostatočne široká

Ďalším populárnym materiálom pre decoupage - krásne karty s kvetmi, zátiší alebo reprodukcie slávnych obrazov (napríklad Van Gogh, ktorý napísal sériu proveneckých príbehov). Ale treba vopred namočte do teplej vody, a potom opatrne odstrániť pinzetou vrstvou so vzorom, inak bude aplikácia vyzerať drsný a chaotický.

V obchodoch s tovarom na ručné služby nájdete špeciálne výstrižky - šablóny pre nábytok s príbehmi o akejkoľvek téme. Obrázky môžu byť vo farbe alebo čiernej a bielej pre self-farbenie, a vynesú na pergamene, ktorý je ľahké robiť decoupage nábytku v štýle Provence s ich rúk.

Krok-rebrík s reprodukciou obrazu Van Gogha "Irises"

Tip! Ležali úlomky rez na povrchu a dosiahnutom výsledku hlasovania, či sfarbenie snímok dobré harmónii s hlavným pozadí, je tu dostatok priestoru pre všetky aplikácie, či okraj obrázku vyčnievať. Páči sa vám to? Potom môžete začať zdobiť.

Keď je povrch nábytku a všetky nástroje / materiály pripravené, najkrajší je tvorivá práca.

Decoupage nábytku v štýle Provence - podrobná master class:

 1. Naneste tenkú vrstvu lepidla na povrch pomocou kefy.
 2. Pomocou klieští rozrežeme obrázok a umiestnime ho na zvolené miesto.
 3. Pomocou suchého štetca alebo jemnej tkaniny jemne vyhladzujte fragment, aby ste odstránili vrásky, prebytočné lepidlo a vzduchové bubliny.
 4. Počkajte, kým je lepidlo úplne suché.
 5. Ukotvenie zloženie Priehľadný akrylový lak v niekoľkých vrstvách, zakaždým čaká na predchádzajúcu kalenie.

Pripojte decoupage na akýkoľvek povrch

Ak chcete vyzdobiť dekor môže byť sprej farby aplikovaný pomocou zubnej kefky alebo kefy

K poznámke! Počet lakov závisí od hrúbky aplikácie. Ak ste používali pergamenové šablóny alebo odšťavovacie papierové uteráky v štýle Provence, stačí 2 vrstvy pre časopisový papier alebo tenkú tkaninu - nie menej ako 4.

Existuje ďalší spôsob spájania obrazu: fragmenty rozprestreté na povrchu a je impregnovaná kvapalným lepidlom čelnú stranu (môže byť rovnaké PVA, zriedi na polovicu s vodou). Ale pri takejto práci pravdepodobne dochádza k nárastu pravdepodobnosti poškodenia tenkého papiera a vzor mierne klesá.

Naneste lepidlo okamžite na obrázok je pohodlnejšie nie s kefkou, ale s úzkou pena huby

Hoci nie je nič zásadne komplikované pri zdobení nábytku, skúmajte odporúčania skúsených majstrov. Pomôžu začiatočníkom, ktorí sa učia len základy ručne vyrobených, aby sa vyhli chybám.

 1. Snažte sa používať jednoduché kresby na svetlom pozadí a bez tenkých vyčnievajúcich detailov, ktoré sa ťažko rezajú a vkladajú.
 2. Pred pripojením obrazu k povrchu môže byť na niekoľko sekúnd umiestnený v studenej vode, aby sa zmenšila tvorba bublín a materiál bol viac ohybný.
 3. Ak si prvýkrát urobíte decoupage nábytku s utierkami sami, nepoužívajte špeciálne lepidlo, ale obyčajné "ceruzka" pre papier. Ak fixácia zlyhá, môžete papier odstrániť vlhkou handričkou a skúsiť znova.
 4. Sledujte vzor v priebehu doby schnutia lepidla (asi hodinu), aby ste vyhladili možné trhliny a vzduchové bubliny v čase.
 5. Ak sa hlavný tón utierky líši od farby nábytku, môžete pred nanesením laku namalovať papier v správnej farbe.
 6. Je vhodnejšie vytvoriť fixáciu obrazu pomocou lakového spreja z plechovky - takže bude menej rozvodov než kefkou.

Vyrovnajte prechody a ručne fixujte farbu pozadia po pripevnení fragmentu

K poznámke! Pomocou decoupage môžete vizuálne kombinovať rozdielne kusy nábytku do jednej sady, ak použijete rovnaké úlomky na ich dekoráciu.

Ak chcete úplne zmeniť kuchynský set alebo jeho jednotlivé predmety, môžete doplniť techniku ​​decoupage na nábytok s inými typmi dekorácie, ktoré dodajú "duchu" antikvárskej starožitnosti na povrchy. Najjednoduchším spôsobom je jednoducho trieť niekoľko oblastí s jemnozrnným brúsnym papierom. Existujú však ešte efektívnejšie možnosti dekorácie.

Zcela bežnou a nekomplikovanou verziou je použitie lakového laku. Je to skvelé pre obnovu starého nábytku, ako aj pre vytváranie exkluzívnych výkresov na úplne nové interiérové ​​prvky.

Crackles crackers sa zmení na exkluzívny aj typický kuchynský set

K poznámke! Prasklý lak je výrobok na báze vody, ktorý pri aplikácii na farbu vytvára praskanie, ktoré je vlastné starožitným výrobkom.

Na to, aby sa na povrchu objavili trhliny, je potrebné vybrať akrylové farby dvoch farieb na maľovanie nábytku. Pre spodnú vrstvu zvyčajne zoberte tmavý odtieň alebo farbu striebra, zlata, bronzu. Na vrchol - biely alebo akýkoľvek svetelný tón.

Potom postupujú krok za krokom:

 • Povrch nábytku je čistený brúsnym papierom zo starých vrstiev farby alebo laku, potom mletý
 • Je sfarbený v hlavnom tóne (to bude farba trhlín). Suší sa.
 • Na miestach, kde by sa mala objaviť mreža trhlín, sa používa jednozložkový krákelný prášok a za 30 až 40 minút, bez čakania na úplné vyschnutie, vrchná vrstva farby.
 • Keď je povrch úplne suchý, môžete lepiť obraz dekódu a fixovať dekor s lakom.

Dôležité! Povrchová vrstva by mala byť nanášaná rovnomerne a iba v jednej vrstve, preto je lepšie riediť farbu so špeciálnym riedidlom pre akrylát. Ak urobíte niekoľko ťahov štetcom na jednom mieste - lak sa môže "zbaviť" a poškodiť všetku prácu.

Viacvrstvový "koláč" na vytvorenie efektu prasknutia

Ak chcete vytvoriť "trhliny" nielen na pozadí, ale aj na samotnom obrázku, musíte použiť dvojzložkovú craquelure. Nepoužíva sa medzi vrstvami, ale po maľovaní a upevnení vzoru. Ale táto metóda sa často používa na dekoračné doplnky, na veľkých plochách nie vždy vyzerá krásne.

Dekúpenie starého nábytku s jednokomponentným craquelure

Obrázky s trhlinami vyzerajú dobre na malých objektoch

Rovnako pôsobivý je aj nábytok, ktorý je ošetrený patinou - farbivo, ktoré dodáva povrchom špeciálny matný povlak "staroveku". Taký výzdobu je možné použiť na spracovanie príslušenstva, nohy stolov a stoličiek alebo na akékoľvek maľované povrchy.

 1. Postriekajte a farbite produkt v ľubovoľnej farbe, ktorá sa vám páči, počkajte, kým nezaschne.
 2. Pena špongia alebo mäkké handry aplikovať niekoľko patch patiny, červené ťahy.
 3. Sušený povrch vysušte hrubým a jemným brúsnym tkaním, aby sa začala blednúť farba pozadia.
 4. Slepte obrazy a nakryte výrobok lakom.

Technika patinovania dokonale dopĺňa decoupage

K poznámke! Najefektívnejšia patina hľadá reliéfne prvky nábytku, ako aj rohy, bočné krídla, oblasť okolo rukovätí.

Fotogaléria nábytku s decoupage dekorom ↑

Ako môžete vidieť, pomocou rôznych techník je možné aktualizovať kuchynské skrinky, podstavce, regály, stolíky alebo stoličky s aktualizáciou rozpočtu a premeniť staré predmety na elegantný nábytok vyzdobený v štýle Provence. Ale ak neviete, odkiaľ začať - odporúčame inšpiráciu na štúdium fotografií hotových diel, z ktorých môžete nakresliť kreatívne nápady na používanie dekópacích techník na zdobenie domu vlastnými rukami.

Renovácia kuchynských skríň pomocou laku na oddeľovanie a lakovanie

Dekorácia dreveného nábytku

Obnova starého bufetu v štýle Provence

Jemné ruže na bielom pozadí perfektne dopĺňajú osvedčenú tému kuchyne

Môžete zdobiť vnútorné povrchy škatúľ

Decoupage jedálenský stôl v štýle Provence s vlastnými rukami

Môžete zdobiť nielen nábytok, ale kuchynské spotrebiče

Komplexná dekorácia kuchynského setu

Video master-class: decoupage v štýle Provence ↑

A napokon, spomeňte si, že dekor bude vyzerať úžasne, len ak je správne zvolený pre interiér a elegantne popravený. Takže ak chcete vyskúšať decoupage nábytok v štýle Provence, ale nemáte dôveru vo svoje vlastné talenty, poraďte sa s profesionálnym dizajnérom alebo zaregistrujte sa na majstrovskú triedu na ručne vyrobenej.

Kreatívne stvorenia nemôžu žiť krásne. Ak ste práve taká osoba a máte k dispozícii celú kuchyňu, môžete ju ľahko držať sami.

Kuchynský dizajn vlastnými rukami: zaujímavé nápady na zdobenie stien, stropov, okien a nábytku

Romantický provensálsky štýl je vytvorený pre útulné interiéry, v ktorých je jednoduchosť na vidieku prekvapivo kombinovaná so slávnym francúzskym zdokonalením.

Závesy v štýle Provence: nápady na dizajn okien v duchu francúzskej krajiny

Dlho si so svojou ženou sníval o novej kuchyni. A nakoniec sa náš sen splnil. Sme šťastní majitelia útulnej a krásnej kuchyne, kde sa často stretávame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 1 = 7