Rozkladanie stoličiek

Majstrovská trieda pre decoupage stoličky s vlastnými rukami v ročníku, viedenský štýl a štýl "Provence"

Správne vyrobené oddelenie môže dať novému životu starému zbitému kusu nábytku. Napríklad takmer všetci v dome majú starú stoličku, pre ktorú nie je miesto, a je škoda, že ju odhodíme. Mnohí remeselníci urobili výzdobu takéhoto nábytku vlastnými rukami (pozrite si fotografiu nižšie), úplne sa menia časom žemľované stoličky.

Takúto prácu môžete ľahko vykonať sami. S trochou horlivosti a malej predstavivosti môžete získať jedinečný produkt, ktorý zdobí vašu izbu. Odporúčame vám, aby ste si prečítali článok o oddelení obyčajného konferenčného stolíka - aby ste mohli robiť tie najlepšie veci.

vinobranie

Potrebné materiály a nástroje

 • akrylový lak;
 • akrylová farba;
 • tmel;
 • štetce;
 • obrúsky so vzorom;
 • lepidlo PVA;
 • šmirgľový papier;
 • farebný obrys.
 1. Brúsny papier dôkladne lešte všetky povrchy starých drevených stoličiek. Po odstránení drsnosti opatrne poklepte na produkt. A ponechajte stoličku, kým tmel nie je úplne suchý.
 2. Farba kresla s bielou akrylovou farbou v niekoľkých vrstvách. Pred nanesením ďalšej vrstvy nechajte predchádzajúcu vrstvu dobre vysušiť.
 3. Vezmite si utierky, vyrežte požadovaný vzor a jemne prilepte na povrch výrobku. Uprostred obrázka odkvapkáme lepidlo PVA a začneme čistiť papier štetcom.
 4. Po čakaní na vyschnutie všetkých vložených obrázkov môžete okraje výrobku spracovať obrysom alebo prejsť obrysom vyrezaného vzoru. Môžete tiež nakresliť vzor s obrysom. Nechajte produkt vysušiť.
 5. Na upevnenie namaľte povrch stoličky akrylovým lakom.
 6. Fotografia môže byť použitá bežne, vytlačená na domácej farebnej tlačiarni.

Tu je stolička na námornej téme, ako na fotografii, môžete to urobiť za pár hodín.

Na námornej téme

Ale stojí za to študovať aj master class na objeme decoupage - konečne s ním váš nábytok vyzerá ešte lepšie.

Ak chcete urobiť viedenskú stoličku v technike decoupage, môžete použiť aj umelecký štýl, ako na fotografii.

Viedenský štýl dekorácie

Budeme potrebovať nasledujúce materiály:

 • tmel;
 • Akrylová farba;
 • Farebná farba;
 • šmirgľový papier;
 • kefa;
 • huba;
 • Zlatý obrys;
 • Prasklý lak.
 1. Opatrne pískajte povrch vídeňskej stoličky. Zakryte zem. Necháme to vysušiť. Po vysušení opäť prejdeme kožou na povrchu stoličky.
 2. Plánujeme miesta, kde budú lepené časti fragmentov. Tieto miesta spracovávame pomocou lepidla PVA pomocou štetca. A použite fragmenty obrazu. Opatrne vyhlaďte vzor, ​​odstráňte vzduchové bubliny a prebytočné lepidlo. Počkáme, kým je kreslo úplne suché.
 3. Pomocou špongie nakreslite pozadie okolo kvetinových motívov.
 4. Potiahnite akrylovým lakom a nechajte vysušiť.
 5. Pokryjeme sa výkrikmi. Po vysušení laku naneste vrstvu akrylového laku. Trhliny je možné pretrepávať tmavou farbou. A každá vrstva je pokrytá akrylovým lakom. Preto bude možné trhliny izolovať. Do zlatého obrysu pridáme dekoratívne prvky.
 6. Naša dekuje viedenskej stoličky je pripravená. Teraz to môže byť dané priateľom alebo odišiel doma, stane sa to dôstojnou výzdobou vášho domu, záhrady, vily.

Zdobenie stoličky v štýle Provence je zaujímavé a fascinujúce povolanie. Vyzdvihnutím pastelových farieb a obrázkov s vinohradníctvom môžete vytvoriť štýlové a krásne kreslo pre vašu záhradu alebo kuchyňu.

1

V štýle Provence

 • tmel;
 • Akrylová farba;
 • obrúsky;
 • vosk;
 • Akrylový lak;
 • štetce;
 • Lepidlo PVA;
 • nožnice;
 • Šmirgľový papier.

Na odstránenie laku použite brúsny papier. Najskôr použite veľký brúsny papier a po odstránení hlavného krytu laku prejdite znova jemným papierom. Snažte sa urobiť hladký a rovný povrch stoličky.

Potom zakryte kreslo tmelom a nechajte uschnúť.

Židle je natretá v hlavnej farbe. Mal by byť niekoľko tónov tmavších ako horná vrstva.

Vybrali sme hlavný obrázok. Vystrihnite ju, oddeľte hornú vrstvu a vložte ju na povrch kresla obrázkom smerom hore. Opatrne vyhladzujte vzor štetcom a pohybujte sa od stredu k okrajom obrázka. Najprv naneste základný náter na lepidlo PVA.

Zatiaľ čo sa obrázok vysuší, na miestach, kde by sa mal prehliadať hlavný náter, aplikujeme vosk.

Keď sú snímky úplne suché, treba aplikovať ďalšiu vrstvu náteru. Tentokrát trochu jasnejšie.

Po vysušení vrstvy farby použite brúsny papier, aby ste miesto zotreli voskom. Potom začne na povrchu vystupovať hlavná farba. Preto "vyrastieš staré; produkt, vytvoriť účinok oderu.

Na dokončenie práce nasleduje kresba akrylového laku na celom povrchu kresla.

Naučte sa dekorovať nábytok v štýle Provence so všetkými ostatnými detailmi interiéru svojimi vlastnými rukami!

Pomocou vyššie popísaných majstrovských tried môžete dať starým a nudným stoličkám nádherný štýl Vintage, Provence alebo Viedeň. Zatiaľ sa pozrite na krásne fotografie:

Chcete vedieť, ako iní majstri pracujú rovnakou technikou? Sledujte našu video lekciu pre začiatočníkov práve teraz!

Ako urobiť decoupage kreslo v rôznych štýloch s vlastnými rukami?

Jednou z najpopulárnejších techník ručnej výroby je decoupage. Doslova sa to prekladá ako "rez" a podstata metódy je zdobiť povrch papierovými obrázkami. Je známe, že ideálne vykonané decoupage možno porovnať s maľovaním na dreve.

Prakticky každý má staré kusy nábytku, ktoré nechce vyhodiť, ale ani v novom interiéri nie je priestor pre nich. Krásne vyrobená dekoratívna stolička môže poskytnúť všetkým starým nábytkom prvok úplne nový život.

Táto práca môže byť pomerne jednoduché, aby sa vaše vlastné rukou, treba trochu starostlivosti a predstavivosti, a výsledkom je jedinečný produkt, ktorý je určite vyzdobiť dom. Pozrime sa, ako sa drevené stoličky menia, ak sú dekódované v štýle decoupage.

Napriek skutočnosti, že máme toto relatívne nové povolanie, pre progresívny svet je ďaleko od nových. Je známe, že prvé obrazy nábytku boli v Nemecku už v 15. storočí.

Taliani začali široko využívať túto techniku ​​v 17. storočí. Hoci v tom čase bola taká "hand-maid" považovaná za umenie chudobných, keďže papier nevyzeral veľmi čisto a len imitoval skutočné inkrustácie.

Keď sa to dozvedelo v Anglicku, špeciálne listy s prihláškami už boli v predaji - to bol prvý prejav štýlu "Provence".

To umožnilo každú sekundu robiť výzdobu sami. Následne do Ameriky prišiel decoupage a až na začiatku tohto storočia.

Pre prácu potrebujete nasledujúce položky, ktoré si môžete kúpiť v špecializovaných predajniach:

 1. akrylové farby - niekoľko odtieňov rovnakej farby;
 2. tmel;
 3. vosk;
 4. lepidlo PVA;
 5. akrylový lak na báze vody;
 6. obrúsky so vzorom;
 7. štetce;
 8. nožnice;
 9. brúsny papier s rôznou drsnosťou.

Zoberme si do úvahy klasickú techniku ​​decoupage, mastering, ktorú si môžete skúsiť vytvoriť pre seba rôzne majstrovské diela a ako darček pre priateľov a rodinu. Prvýkrát nemusí byť výsledok ideálny, pretože dizajn vyžaduje zručnosti a skúsenosti, ale každý ďalší produkt bude viac a viac potešení. Najčastejšie sa táto postupnosť akcií používa, keď chcú robiť decoupage stoličky v štýle "Provence".

Zvážte krok za krokom master-class:

 1. Najskôr je potrebné povrch pripraviť a odstrániť starý náter. To sa dá urobiť brúsnym papierom. Aby sa povrch po použití hladký, použite materiál s rôznou abrazívnosťou, začnite pracovať hrubým a skončte malým. Konečným štádiom čistenia je odstránenie nečistôt, to sa vykonáva bežným roztokom mydla a mydla;
 2. Teraz môžete začať pokrývať povrch podkladovým náterom po dôkladnom vyschnutí kresla. Po určitom čase môže byť pokrytá základnou farbou, jej farba by mala byť niekoľko tónov tmavších ako horná vrstva;
 3. pred lepením je potrebné určiť tvar obrazu. Najprv sa vybraný vzor vyrezá a až potom sa spojí s povrchom stoličky. Decoupage kreslo s utierkou je veľmi presný proces, takže musíte byť čistý. Pre decoupage je potrebná len vrstva, na ktorej je obrázok. Na zadnej strane lepidlo PVA zriedené vodou v pomere 1: 1 a potom sa utierka prilepí na kreslo. Výkres by mal byť úplne vyhladený a kefka bola predbežne ponorená do lepidla PVA. Ak je všetko perfektné, musíte dať lepidlo čas zmraziť. Zatiaľ čo môžete pokryť miesta, kde bude viditeľná hlavná farba, použije sa vosk;
 4. Ak je lepidlo na výkrese suché, je možné ho natrieť lakom. Akú farbu bude závisieť len od vašich preferencií, hlavným pravidlom je, že základňou je voda. Na odstránenie vizuálnych hraníc sa nanáša v niekoľkých vrstvách, z ktorých každá musí dobre vysušiť.

Na oddelenie môžete použiť aj iné obrázky, napríklad stiahnuté z internetu. Rozdiel je iba v celkovom počte vrstiev laku.

Ako urobiť decoupage kovových stoličiek?

Na rozdiel od drevených povrchov prvá vec, ktorú treba urobiť, je odmasťovať produkt obsahujúci alkohol. Perfektne čistí stoličku zo všetkých kontaminantov. Pri kovoch sa odporúča použiť protikorózne lieky. Raz ako preventívne opatrenie a za prítomnosti toľkokrát, kým sa úplne nerozpustí.

Po celom povrchu musí byť dobre brúsený a základný. K tomu použite špeciálny nástroj na prácu s kovom, ktorý sa aplikuje najmenej trikrát.

Teraz môžete aplikovať akrylovú farbu, jej tón sa vyberá v súlade s budúcim zložením.

Odporúča sa to nie štetkou, ale špongiou. Pohyby musia byť bodové. Po vyschnutí prvej vrstvy použite druhú. Nechajte stoličku dobre vysušiť.

Teraz nakreslíme obrázok. Je predtým vyrezaný z dekoratívnej obrúsky. Pri lepení používajte PVA zriedený vodou, nanáša ho štetkou alebo prstami. Vzor by mal byť úplne rovný, bez bublín.

Po zaschnutí lepidla je všetko pokryté čírym lakom na báze vody. Ak chcete dať stoličku starý pohľad, po sušení, môžete chodiť trochu nazhdachkoy. Počet vrstiev laku by mal byť taký, že vizuálne sa nepozerá cez hranice obrazu.

Ako urobiť decoupage kreslo v pôvodnom štýle "shebbie chic"?

Názov štýlu je preložený ako ošumělý lesk alebo šik. Pre tento dosť mladý štýl sa vyznačujú ľahkými pastelovými farbami a pasterovými farebnými motívmi. To je tiež nazývané množstvo roztomilých doplnkov v interiéri. Napriek vintage, hlavné pravidlo v tomto štýle je romantické a ľahké.

Ďalším atribútom štýlu "shebbie chic" sú tkaniny, musia byť nevyhnutne prirodzené a len vysoko kvalitné. Je lepšie si vybrať jednofarebné možnosti alebo s ľahkým kvetinovým ornamentom.

Najpopulárnejším materiálom pre tento štýl je strom, avšak nikto nemôže zakúšať na iných plochách.

Pozrime sa na základné techniky tejto techniky:

 1. ako v ostatných prípadoch, prvými krokmi je čistenie povrchu starého náteru, brúsenie a následné nastriekanie;
 2. Teraz sa aplikuje akrylová farba vhodného odtieňa. Štýl "shebbie chic" predpokladá špeciálne starnutie stoličky. Preto je potrebné niektoré miesta voskovať;
 3. Ďalším krokom je opätovné nanášanie farby, jeho odtieň by mal byť trochu ľahší ako ten predchádzajúci. Po vysušení pomocou brúsneho papiera rozomelú rezy ošetrené voskom;
 4. Posledným krokom je pokrytie celého povrchu akrylovým lakom.

Náš článok detailne popisuje decoupage drevenej stoličky. Aký štýl a farbenie si vyberiete, závisí len od osobných preferencií a interiéru miestnosti, v ktorej bude tento nábytok.

Decoupage stoličky s vlastnými rukami - výzdoba nápady a fotografie

Zdobenie nábytku nie je len vytváranie nádherných a jedinečných objektov s vlastnými rukami.

Takýto nábytok prinesie dobrú náladu a emócie umelecovi a tým, ktorí ho neskôr použijú.

Dekorový nábytok privedie do bytu majiteľa osobnosť, jas a štýl.

Stelesňovať najvýraznejší a zaujímavé dizajnové nápady možno pomocou decoupage technikou, ktorá bola nedávno získava na popularite. A je tu veľa dôvodov.

Decoupage je proces aplikácie obrazu na objekt a jeho upevnenie na väčšiu odolnosť proti opotrebovaniu pomocou špeciálnych nástrojov.

Aplikovaný obraz má obvykle papierový substrát. Táto dekoratívna technika môže byť použitá na nábytok, riad, osobné predmety.

Dekorácie kusy nábytku, ako sú stoličky, ktoré sa používajú, ak ich chcete zdobiť, dať im nový život, aby interiéru zvláštne osobnosť a štýl.

Taktiež technika decoupage sa používa pri vývoji jednoduchej miestnosti.

Technika decoupage môže byť vykonávaná v rôznych variantoch a rôznymi spôsobmi:

  • priame alebo klasické;
  • reverzné (nanášané na sklo);
  • Umelecké (napodobňovanie maľby);

Ak chcete dosiahnuť požadované textúra, použite iné rauty Povrchová úprava:

Spravidla sa každý produkt používa v kombinácia niekoľko dekoratívnych efektov.

A ako si vyrobiť vysokú stoličku, zistíte tu.

Pre ktorúkoľvek z techník je potrebný pracovný materiál. Sada položiek a nástrojov, ktoré vám pomôžu priamo oddeliť:

 • kefy rôznych šírok a hustoty;
 • Vinylové lepidlo (možno ho nahradiť bežným tapetovým lepidlom);
 • obrúsky s obrázkami alebo vytlačené na obrázkoch tlačiarne;
 • markery, farby, ceruzky, ktoré môžu byť potrebné pre obraz dorisovyvaniya;
 • laky na nanášanie povrchov.
 • doplnky na dekoráciu (flitre, samolepky, škrupiny);

Pri používaní obrázkov vytlačených na tlačiarni je potrebné, aby bol papier s obrazom čo najtenší. Na to potrebujete nožnice a škótsku pásku.

Na zadnej strane obrázka lepte pásku a jemne ju odtrhnite. Súčasne si so sebou vezme určitú vrstvu papiera.

Opakujte postup až do základne papiera s hrúbkou utierky.

Decoupage je možné vykonať na ľubovoľnom povrchy: drevo, plast, sklo a rovnomerné tkaniny.

Technika decoupage je proces pozostávajúci z niekoľkých po sebe idúcich etáp. Z presného dodržiavania každého z nich závisí výsledok práce.

 • predstava;
 • predbežné ošetrenie povrchu stolice (čistenie, odstránenie starého laku alebo farby, odmasťovanie);
 • primer;
 • aplikácia hlavného pozadia;
 • rezanie vzoru;
 • lepenie vzoru;
 • práce s farbami alebo príslušenstvom na dekoráciu;
 • lakovanie.

pred začať priamo zdobenie, je to potrebné clean, na sucho a náterom povrch stoličky.

Primer sa aplikuje v 1-2 vrstvy a starostlivo vysuší sa, výhodne prirodzenými prostriedkami.

Po začiatočnej fáze farbia stoličku. Všimnite si, že servítky bude presvitať, a v prípade, že hlavné je pozadie príliš tmavé alebo nasýtený, vzor môže stratiť svoju farbu.

Teraz by ste mali pripraviť výkresy, obrázky a iné dekoratívne prvky a vizuálne zhodnotiť nápad.

Potom môžete pokračovať v lepení kresieb, dorisovyvanie farby, značky, aplikácie flitre atď. V tejto fáze je stále možné vykonať nejaké zmeny alebo modifikácie v dekorácii.

Konečná fáza sa uplatňuje lak. Je potrebné použiť toľko vrstvy pokryť podľa potreby v závislosti od techniky decoupage alebo od destinácie stoličky. po plne Sušenie lakovej stolice je pripravené na použitie.

Do každej fázy decoupage by sa malo zaobchádzať so špeciálnou pozore, Pretože nepresnosti vo výkone môžu narušiť výkon nápady.

A pokyny na vytvorenie skladacej vysokej stoličky pre rybárčenie nájdete tu.

V závislosti od miestnosti a interiér, pre ktoré kreslo oddeľuje, závisí priamo od idea dekor. Napríklad stolička môže byť zdobená:

Technika decoupage, farieb a obrázkov sa vyberá v súlade so všeobecným štýlom interiéru. Tento prvok dekorácie dokonale zapadá do interiéru zdobený v takých štýloch, ako je:

Zdobenie nápadov pre obývacia izba veľmi veľa. Základom by mala byť skutočnosť, že stoličky budú používané hosťami, a preto by mali mať nejaký druh odvolania alebo pozvanie. Takže napríklad na stoličke môžete umiestniť nápis Welcome a obrázok malých mužov alebo škriatkov baterky.

V závislosti od interiér obývacia izba môžete maľovať cez prázdny priestor bystrý tmavé farby, napríklad módne odtiene Bordeaux. Aj v obývacej izbe môžete použiť obrázok mapa sveta alebo jej jednotlivé kontinenty a Stavy.

pre jedlo alebo jedálenské stoličky môžu byť zdobené obrazy kuchyne riadu, zelenina alebo ovocie.

Pri zdobení stoličiek Detské fantazia miestnosti sa nemôže obmedziť na nič: žiadny výber obrázkov alebo pri výbere farieb.

Na základe toho je možné vziať si obrázky najobľúbenejších hrdinov karikatúra alebo rozprávky. Mohlo by to byť Masha a medveď, hrdinovia Smeshariki alebo Luntika. Môžete vytvoriť kombináciu rôznych rozprávok. Farebná schéma by mala zodpovedať predvoľbám chuti dieťa. Farba by ho nemala obťažovať ani ho odradiť.

S touto technikou môžete zdobiť stoličku s operadlom vyrobeným sami, alebo aktualizovať starú drevenú stoličku. Decoupage nie je zložitý proces. V akejkoľvek fáze postupu môžu podniknúť kroky na nápravu nepresnosti či chyby, a môžete v prípade potreby zmeniť dizajn. Takže uvažujete o zdobení kresla vlastnými rukami, budete mať v každom prípade pozitívny výsledok.

Podrobné informácie o zdobení kresla v technike decoupage pozri video:

Páčia sa vám článok? Prihláste sa na odber aktualizácií stránok prostredníctvom RSS alebo postupujte podľa aktualizácií na Facebooku, Twitteru alebo Google Plus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 1 = 1