Ikona jemnej umývačky na práčke

Jemné umývanie až do 30 ᵒС

Režim "jemné pranie" v práčke pomôže udržať veci v pôvodnej podobe. Často paničky čelia mnohým otázkam, ovládajú také zdanlivo každodenné podnikanie ako umývanie. Ale vaše obľúbené veci, najmä oblečenie a spodná bielizeň z jemných jemných textílií, vyžadujú osobitnú starostlivosť a je dôležité poznať základné body manipulácie s nimi pri umývaní.

Krehká tkanina je materiál, ktorého oblečenie je perfektne nosené v každodennom živote, ale starostlivosť o ne vyžaduje určité pravidlá. Splnenie základných pravidiel znamená veľa - od zachovania farby a odevu až po celistvosť jeho tkaniny. Aké tkaniny sa považujú za jemné?

Jemné tkaniny sa premyjú pri teplote 30 - 40 ° C

Najčastejšie z nich sú:

Jemnosťou starostlivosť o tieto látky je znázornené na špeciálnych režimoch prácach, a niekedy dokonca zlyhanie čističke a priechodu na ručne v obzvlášť šetrné žehlenie, aplikačné výrobkov osobitnú starostlivosť, a dokonca aj také agregáty, ako parník alebo parné žehliaceho systému.

Pozorné jemné pranie: čo to je?

Jemné pranie zahŕňa starostlivý prístup, výber najviac mäkkého pre určitý typ tkanivového módu, výber vhodnej teploty vody, trvanie prania. Výsledkom jemného prania by malo byť minimalizovanie možnosti deformácie textílie odevu.

 • Jeho zmrštenie;
 • rozťahovanie;
 • škoda;
 • A tiež stratu jasu a sýtosti farieb.

Jemné pranie je špeciálne ošetrenie vecí, ktoré sú charakterizované obzvlášť opatrným postojom k tkanine

Umývanie odevov a bielizne z jemných tkanín je lepšie nie pri štandardnom prášku, ale aj pri tekutom umývadle, tk. má jemnejší účinok na vlákna. V predaji existuje veľa rôznych prostriedkov, z ktorých si vyberáte najviac šetriaci.

Je tiež dôležité pamätať - na to, aby sa umylo silné znečistenie, je potrebné použiť výrobok obsahujúci mydlo.

Ak stačí iba osviežiť oblečenie, ušetriť ho vône, potom stačí mať pravidelný kvapalný čistiaci prostriedok na báze povrchovo aktívnych látok.

1

Tvar jemnej umývaciej ikony na práčke

Moderné umývačky majú celý rad režimov a špeciálne umývacie programy, ktoré uľahčujú domácim domácnostiam domácnosti. Po výbere určitého režimu sa dá všetko v aute umyť.

Každý výrobca má svoje vlastné označenia režimov a špeciálnych programov, takže neexistuje jednotný prístup

Každý režim je navzájom odlišný a vhodný pre konkrétnu tkaninu a také režimy ako "zmiešané" alebo "kombinované" zahŕňajú súčasné pranie vecí z rôznych tkanív. Ak zvolený program "jemný cyklus" alebo "Ručné pranie", "jemné pranie" pri určitej teplote, vhodný špecifický typ tkaniva, stroj starostlivo maže aj veci, ktoré sú určené iba pre umývanie rúk, a to trvá len tak dlho, ako je požadované mode.

V tomto prípade sa bubon stroja otáča pomalšou rýchlosťou as dlhými pauzami medzi otáčkami, čo umožňuje jemnejšie spracovanie textílie.

Aby ste správne určili typ tkaniny a zvolili režim, musíte si preštudovať pokyny k pračke. Ak nie je žiadna inštrukcia, potom všetky potrebné informácie o tom, koľko času a za akých teplôt má stroj každého moderného modelu vymazať.

Veľmi dôležitá je rýchlosť otáčania v režime odstreďovania. Pri výrobkoch z takých jemných textílií, ako je hodváb alebo vlna, sa odporúča deaktivovať odstreďovanie v práčke. Mokrá vec môže dostať von z auta, dať do suchej misky, mierne naklonené na vodné sklo, a potom zabalené v uteráku vec, spin a v tejto forme stláčania, a potom sa rozloží na rovnom povrchu pre úplné vysušenie.

Ručné pranie jemných tkanín

Mnohé ženy v domácnosti stále uprednostňujú ručné umývanie odevov, ktorých tkanina je veľmi jemná a môže sa roztrhnúť v bubne práčky. Pritom je potrebné použiť aj niektoré základné pravidlá. Najprv musíte zistiť značku na veci, ktoré sa plánujú ručne vymazať.

Každá ikona uvedená na značke má svoj vlastný význam:

 • Umývacie produkty s vriacou vodou;
 • Umývacie produkty v horúcej vode;
 • Jemné umývanie;
 • Jemné pranie;
 • Umožňuje iba umývanie rúk;
 • Umývacie produkty s neutrálnymi čistiacimi prostriedkami;
 • Môže sa umývať;
 • Neumývajte.

Ikony a symboly na štítku obsahujú aj odporúčania na sušenie, žehlenie a bielenie vecí. Podrobné vysvetlenie týchto ikon potrebujete nájsť, vytlačiť a uložiť tento druh poznámok v kúpeľni v blízkosti práčky.

Niekedy sa na štítkoch nachádza odznak "suché čistenie", ale to neznamená, že potrebujete 100% času na to, aby ste ho vykonali na čistenie.

Aby ste zabezpečili, že výrobky z jemných textíliek nebudú miznúť, nestrihajte sa ani neroztrhnete, potrebujete ručné umývanie alebo písací stroj v "jemnom" režime

Ak nie je čas alebo príležitosť, môžete sledovať, ako sa to vec bude správať v rôznych režimoch umývania, počnúc manuálom a pochopiť, čo je najvhodnejšie. Môžete sa tiež pokúsiť umyť kúsok, kúsok tkaniny, nie všetky oblečenie, vidieť, ako sa tkanina správa v určitej teplote vody atď. Obzvlášť citlivá vec sa okamžite prejaví. V takom prípade musí existovať alternatíva.

Ak na oblečení nie sú žiadne značky (veľa sa ich zbaví ihneď po nákupe), potom na kontaminovaný odev z jemných textílií, musíte najskôr spracovať existujúce škvrny. Pre tento škrob je možno riediť vodou a aplikovať pastu na škvrny, počkaj sušenie a štetcom alebo špongiou aby sa odstránili všetky nanesenej zmesi. Tento zvláštny steh musí úplne odstrániť celú vrstvu pasty. Potom musíte len umyť vec vo veľmi neutrálnom riešení.

Napríklad, na umývanie hodvábu je dobré pre detský šampón, detské mydlo, pH, v ktorom je neutrálny. Hodváb je prírodný biologický materiál a moderné prášky, ktoré obsahujú enzýmy (molekuly, ktoré urýchľujú chemickú reakciu), narušujú štruktúru tkaniva. Namáčanie hodvábu nedáva zmysel, jeho vlákna sa z toho práve rozmaznávajú a vec nebude svietiť a je to kvôli lesku a oceňujú tento jedinečný materiál.

Veci z prírodnej vlny je lepšia umývať teploty vo vode nie je väčší ako 30 stupňov, a aby nedošlo k náhlym zmenám teploty, tj. Opláchnite položky v tomto prípade je lepšie vo vode rovnakej teplote. Ak sú na vlnenom odeve škvrny (najmä mastné pôdy), obyčajná horčica pomôže. Mala by byť zriedená teplou vodou v pomere 2-3 lyžičky. l. v priemere misy vody variť, prefiltruje cez tenká, výsledný horčica voda namočiť predmet (nie je na dlhú dobu), premyté a potom sa opláchne. Zo škvŕn nebude stopa.

V prípade viskózy je všeobecne lepšie držať sa vlhkého umývania a suchého spôsobu čistenia oblečenia. Ak je nečistota vážna, dôkladne ju očistite štetcom alebo špongiou. Ak kontaminácia stále existuje, ručné pranie lepšie pripraviť vlažnej vody s prídavkom prášku na jemné tkaniny. Vzhľadom k tomu, viskóza nemôže byť oveľa hnetenie, lisovanie, atď., Bude umývanie rúk byť dostatočne mäkký, aby upokojil pohyby, a namiesto krútenie, aby sa "pri ručnom vytlačenie sa" môže byť niekoľkokrát pretrepať mokré veci a dať ju na rovnom povrchu.

Funkcia jemného prania (video)

Na záver treba poznamenať, že ak experimenty s umývaním delikátnych tkanín ešte neboli veľmi úspešné, nenechajte sa rozrušiť, pretože väčšina vecí sa môže vrátiť späť do života. Napríklad, umyté a "zasiate" svetre z prírodnej vlny, aby ste ju vysušili až do konca, je nemožné, nechajte ju mierne vlhké. Potom budete potrebovať železné železo cez gázu, mierne napínanie tkaniny. V dôsledku toho vec dostane svoju starú podobu.

Čo je jemná umývacia ikona na práčke

Sme citliví na vaše obľúbené veci. Jemné predmety, odevy z jemnej tkaniny alebo s dekoratívnymi prvkami: dokonca pred 10 rokmi sa u takýchto výrobkov často vyskytuje umývanie rúk. Nové technológie zanechali tento proces ďaleko za sebou. Jemné umývanie v práčke pomôže udržať veci v pôvodnej podobe. Tento režim je prítomný takmer vo všetkých modeloch, ktoré sú dnes v predaji a vyznačuje sa špeciálnou ikonou na paneli.

Označenie jemného programu

V závislosti od značky zariadení a značky môže byť jemné pranie v rôznych programoch. Prípustný objem produktov a charakteristika prevádzkových cyklov sú podrobne popísané v pokynoch v časti na dekódovanie predvolených programov.

Dá sa povedať, že jemný režim bude použitý pri umývaní jemných textílií. Patria sem vlnené a hodvábne výrobky, šifón, guipure, satén.

Každý výrobca používa vlastné označenie režimov, takže neexistuje jediný prístup. Ak chcete určiť optimálnu, mali by ste sa oboznámiť s popisom programov zvoleného modelu. Na štítkoch s vecami sú tiež znaky, ktoré obsahujú informácie o obmedzeniach starostlivosti o tkanivo. Klasické označenie jemného čistenia je nasledovné:

V niektorých modeloch je označenie charakterizované typ produktu: druh oblečenia môže byť určený prítomnosťou citlivého cyklu. Umývanie pri nízkej teplote s malými otáčkami tiež indikuje jemný režim. Jemné pranie môže byť určené týmito názvami režimov, ako sú:

Ak vo vybranej práčke nie je k dispozícii žiadna jemná umývacia ikona, môžete vybrať najvhodnejšiu od naprogramovanej štandardných režimov. Pre tieto účely vyberte najkratší program. Tkanivá, ktoré vyžadujú jemnú starostlivosť, by sa nemali dlhodobo uchovávať vo vode. Zvoľte iba režim s nízkou teplotou alebo manuálne znížte stupeň teplej vody. Spin je tiež lepšie nastaviť a nepripájajte ďalšie funkcie.

Princíp jemného prania

Krehký čistiaci program úplne nahradí ručné pranie "náladových" vecí. Na techniku ​​rôznych výrobcov to môže byť s rôznymi názvami, ale cykly procesu prania sú takmer totožné a pozostávajú z týchto:

 1. Stroj na oplotenie vyrába v roku 2009 viac, než v štandardnom režime. To sa deje tak, že tkanina nie je vystavená silnému treniu proti stenu bubna alebo iných predmetov naložených do nádrže.
 2. Teplotný režim, spravidla, nepresahuje 40 °, pretože v špeciálnom programe sú veci, ktoré sú schopné strácať farbu a maľovať susedné veci, často vymazané.
 3. Stroj beží na nízke otáčky, aby sa zabránilo rozťahovaniu tkanív.
 4. Program môže fungovať bez stlačenia stupňa: v tomto prípade sa aktivuje funkcia zastavenia s vodou. Ak je točené, je to najšetrnejšie. Požadované parametre sú nastavené na štandardnú techniku. Avšak, ak máte skúsenosti s čistením niektorých vecí, môžete manuálne nastaviť zvolený program alebo manuálne nastaviť parametre v režime ručného prania.
 5. V miernom režime, bez ohľadu na maximálny objem zaťaženia, výrobca navrhuje znížiť objem a hmotnosť vecí. Napríklad ak povolený limit pre nakladanie štandardného prania je 6 kg, potom pre jemné pranie povolené nie viac ako 3 kg. Tým sa zabráni nežiaducim zvratom a deformácii vecí.

Pri použití citlivého režimu nezahŕňajú ďalšie funkcie sušenia alebo žehlenia. Krajky a zdobené textílie je potrebné vložiť do práčky pomocou špeciálnych kontajnerov zo sieťoviny.

Použitie jemného programu čistenia nie je postačujúce na zachovanie pôvodného vzhľadu. Dôležité hry a pranie. V tomto prípade by bolo vhodné použiť tekuté prášky. Rozpúšťajú sa pri nízkej teplote a ľahko sa vymyjú z tkanív, zabraňujú tvorbe peliet a zachovávajú štruktúru tkaniva.

V závislosti od farebnej škály vecí naložených do bubna môžete použiť bieliace a univerzálne čistiace prostriedky. Je dôležité vyhnúť sa fosfátom a enzýmom obsiahnutým v mnohých práškoch. Kvalitne očistené od škvŕn a nečistôt s lanolínom. Táto zložka má mäkký efekt na vlákna tkaniva, pri zachovaní bohatých farieb.

Hodnotenie práčok pre kvalitu a spoľahlivosť. Desať najlepších voľne stojacich modelov, ich vlastností a dôležitých technických parametrov. Výhody a nevýhody, cenová úroveň.

Čo znamená ikona "Delicate Wash"?

Veľký počet funkcií a programov v práčke dáva používateľovi možnosť voľby. Ak chcete urobiť túto voľbu správne, nemusíte len poznať programové ikony, ale aj ich účel. Hovorme o režime "jemné pranie", čo to znamená a v akých prípadoch by sa mal použiť.

Na pračke je jemná umývacia ikona, ktorá je najčastejšie sprevádzaná nápisom 30 0. Pri tejto teplote sú veci z jemných tkanín vymazané. Medzi tieto tkaniny patria hodváb, satén a syntetické látky, niektoré zmesové tkaniny.

Znížená teplota ohrevu vody umožňuje zachovať farbu jemnej textílie a predĺžiť životnosť výrobku. Nakladanie bubna práčky v tomto režime je najmenšie, pohybuje sa v rozmedzí 1,5-2,5 kg v závislosti od maximálneho zaťaženia práčky. Ďalším prvkom prania pri spotrebe vody. Používa sa trochu viac. Výsledkom je, že malé množstvo výrobkov sa vymaže vo veľkom množstve vody, veci sa nerozpadajú.

Otočenie bubna počas prania je pomalé. Veci bubna sa hladko otáčajú zo strany na stranu. Spriadanie v tomto režime je nízke alebo vôbec chýba.

Keď už hovoríme o jemnom umývaní, musíte povedať o prostriedkoch na umývanie. Koniec koncov, na dosiahnutie maximálneho efektu nestačí nainštalovať požadovanú funkciu na práčku. Použitie nevhodného prášku vám môže poškodiť vašu obľúbenú vec. Prostriedky na jemné pranie by mali:

 • ľahko sa rozpúšťa vo vode a vymyje z tkaniva, a preto je lepšie použiť gély;
 • neobsahujú agresívne látky, chlór, enzýmy atď .;
 • zachovať farbu tkaniny;
 • nemajú nepríjemný zápach;
 • produkty zmäkčiť, nerobiť to drsné a tvrdé.

Jemné umývanie na rôznych strojoch

Značka jemného prania v jednej alebo druhej forme je prítomná na rôznych práčkach. Nie všetci výrobcovia prijímajú názov "jemné pranie", ale to neznamená, že nepoužívajú rovnaký program na umývanie algoritmov. Ikony sú tiež rôzne, ale ako sa hovorí "je lepšie vidieť raz ..." Ukážeme príklady.

Pračky značky Ariston. Tieto stroje majú dva podobné režimy umývania: jemné textílie a umývanie rúk. Krehký tkaninový program je vykonávaný o 30 minút dlhšie a veľmi jemne vymazáva veľa vody. Režim umývania rúk sa vykonáva rýchlejšie, ale je tiež veľmi jemný. V skutočnosti ide o dva programy, v ktorých sa kladie dôraz skôr na namáčanie, než na mechanické nárazy. Na obrázku nižšie vidíte, že tieto programy sú označené na ovládacom paneli.

"Home helpers" vyrobené pod značkou Ardo. Tieto stroje, ako pečiatok stiralki Aristo majú dve ikony na ovládacom paneli, jedno znamená "hand-dry" (umývadlo spustená do nej), a druhý význam "jemné tkaniny" (perie). Režimy fungujú rovnako dobre, pocit je, že stroje Ardo boli naprogramované rovnakými špecialistami, ktorí pracovali s Aristonovými stylistami.

Stiralki značky Bosch. Stroje tejto značky majú ikonu, ktorá vyzerá ako ženské letné šaty. Čo znamená toto číslo na ovládacom paneli nemeckej práčky? To je presne jemné umývanie a tento režim sa používa, keď chcete použiť analógové zariadenia a umývanie rúk, keď budete potrebovať umyť veci z jemnej tkaniny, ako je hodváb, satén alebo zmiešané tkaniny.

Na najnovších práčkach od firmy Bosch sa objavila ikona umývania rúk, aj keď na takýchto podložkách sú všetky ikony podpísané a dešifrovať nič.

Práčky Electrolux. Na pracích zariadeniach Electrolux, ktoré majú podobný výkon v porovnaní s jemným umývacím režimom, sú tri, respektíve ikony sú tiež tri. Na obrázku nižšie vidíte pod obrázkom "1" dva umývacie režimy: ručné umývanie (umývadlo s rukou) a ľahké tkaniny (motýľ). Existuje iný režim pod číslom "2", čo znamená "jemné tkaniny" (kvetina). Tieto programy sa líšia v čase vykonávania. Jemné textílie sú najjemnejšie a najdlhšie, potom sú ľahké tkaniny a najrýchlejší program - umývanie rúk.

Stiralka automatická Zanussi. Všimnite si, že stroje Zanussi už 4 sú podobné jemnému umývaciemu programu. Dva typy ručného prania (v studenej vode a 30 stupňov) a dva typy jemného prania (pri 30 a 40 stupňoch). Táto voľba programov vám umožňuje veľmi presne nastaviť práčku na umývanie niektorých vecí bez toho, aby ste dali technológiu, ktorá by ich poškodila.

Režim jemného prania sa používa v rôznych prípadoch. Čokoľvek sa to nazýva, princíp práce je prakticky rovnaký vo všetkých prípadoch. V tomto režime najčastejšie vymazávať:

 • výrobky z jemných textílií, ako sú blúzy, košele, hodvábne košele atď .;
 • záclony, záclony a tyl;
 • Vlnené a kašmírske veci, ak neexistuje režim "vlny";
 • odevy z viskózy;
 • bielizeň;
 • textilné tenisky a premeny;
 • mäkké hračky a protistresové vankúše;
 • pri absencii špeciálneho režimu môžete umývať sinteponovú alebo bambusovú deku, rovnako ako vankúše.

Všeobecne platí, že v jemnom režime sa všetko, čo sa "bojí" rýchlej rotácie bubna a vysokej teploty vody, sa vymaže. Tento režim je v takmer všetkých strojoch automatický, a ak nie, je to podobné. Dúfame, že teraz viete o jemnom umývaní a podobných režimoch dosť.

 • Zdieľajte svoj názor - zanechajte komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 6 = 1