Drevoobrábacie stroje s vlastnými rukami

Ako urobiť drevoobrábací stroj pre domácu a domácu dielňu vlastnými rukami

V prítomnosti drevoobrábacích strojov môže majster vykonať množstvo potrebných prác na usporiadaní domu. Nie je však možné vždy zakúpiť továrenské modely. Prípadne môžete zvážiť možnosť urobiť sami.

Základné spracovanie dreva

Najprv musíte určiť typy drevoobrábacích strojov. Ich dizajn a funkčné vlastnosti závisia od typu vykonaných operácií.

Okrem nevyhnutných ručných elektrických nástrojov na spracovanie dreva bude potrebné dodatočné technické vybavenie. V prvej fáze je zostavený zoznam prác. Doma môže byť obmedzená na základné rezanie a malé spracovanie drevených povrchov. Ak je plánovaná malá produkcia, je potrebné rozšíriť zoznam operácií.

Typy prác, ktoré je možné vykonať ručne v dielni pomocou špeciálneho zariadenia:

 • orezanie. Vykonáva sa na vytvorenie primárnej formy časti alebo na prípravu palivového dreva. V druhom prípade namiesto tradičných reťazových píli môžete použiť píly;
 • frézovanie a brúsenie. S ich pomocou sa povrch spracováva tak, aby sa dosiahol hladký tvar, ako aj odstránenie ostružin a prípadných defektov v dreve;
 • otáčania. Jeden z najzložitejších typov chirurgie. Okrem špecifického vybavenia budú potrebné špeciálne ručné nástroje a praktické zručnosti.

Toto je optimálny zoznam vykonaných operácií. Môžu byť doplnené ďalšími typmi prác.

Pre kvalitné spracovanie dreva je potrebné poskytnúť nástroje na lakovanie alebo lakovanie. Zvyšujú životnosť dielov, zachovajú svoj pôvodný vzhľad.

Navrhovanie konštrukcie drevoobrábacích strojov

Najťažšou etapou je profesionálna tvorba kresieb na výrobu drevoobrábacích strojov vlastnými rukami. Pri výkone tejto práce je potrebné brať do úvahy budúce charakteristiky zariadenia, ako aj dostupnosť komponentov.

Existujú určité pravidlá pre vypracovanie technickej dokumentácie. Pozostávajú z určenia počiatočných podmienok, za ktorých sa zostavuje schéma vybavenia. Prakticky všetky drevoobrábacie stroje, ktoré môžu byť vyrobené vlastnými rukami, pozostávajú z nasledujúcich prvkov:

1
 • telo (podporný stôl, rám). Inštaluje všetky potrebné zariadenia: elektráreň, drevospracujúci agregát, zariadenie na zmenu parametrov prúdu;
 • spracovateľskej jednotky. Jeho konfigurácia a dizajn závisia od typu práce. Pri rezaní stromu doma použite kotúčové alebo pásové píly. Jemné spracovanie sa vykonáva pomocou vykružovača;
 • ovládacie zariadenie. S jeho pomocou sa zmení režim činnosti - frekvencia otáčania časti alebo mechanické pôsobenie na jej povrchu.

Ako ďalšie komponenty pri výrobe vlastného drevárskeho zariadenia často používajú rôzne typy osvetlenia, meracie prístroje. Môžu byť neoddeliteľnou súčasťou dizajnu.

Odborníci odporúčajú používať integrovaný prístup počas projektovania. Kreslia sa výkresy výrobných a domácich modelov a vyberie sa vhodná varianta pre dielňu.

Výber komponentov pre drevoobrábacie stroje

Skutočné vlastnosti budúcich zariadení sú ovplyvnené kvalitou komponentov. Jeden z problémov pri výrobe drevospracujúceho stroja s vlastnými rukami je výber častí.

Odborníci odporúčajú používať čo najviac továrenských komponentov. To sa týka predovšetkým spracovateľských jednotiek. Takže pri výrobe píly pre dom je možné zaobchádzať s motorovou pílou. To isté platí pre zariadenia na brúsenie a frézovanie. Súčasti obrábania sú vyrobené z nástrojovej ocele. Je charakterizovaná zvýšenou tvrdosťou a silou. Preto je problematické robiť frézu alebo valček s reznou hranou.

Parametre výberu príslušenstva:

 • zhody charakteristík s vypočítanými údajmi. To sa týka geometrických rozmerov, materiálu výroby;
 • možnosť samošetrenia;
 • dlhá životnosť.

Po zohľadnení všetkých uvedených faktorov môžete začať navrhovať a vyrábať drevoobrábacie stroje vlastnými rukami. Pri práci je potrebné zabezpečiť aj bezpečnostné opatrenia. Pri konštrukcii by mali byť zabezpečené ochranné panely a neexistuje pravdepodobnosť priameho kontaktu s pohyblivými časťami.

Video zobrazuje príklad výroby sústružníckych zariadení na drevo pre dom:

Drevoobrábacie stroje s vlastnými rukami: podrobný výrobný opis

Strom je stavebný materiál, ktorý bol vždy požadovaný. S rozvojom technológií sa objavilo mnoho rôznych nástrojov a zariadení (vrátane strojov), s ktorými môžete spracovávať výrobky bez veľkého úsilia, s vysokou presnosťou a minimálnym plytvaním. Jedným z najpopulárnejších zariadení v tomto zozname je univerzálny stroj na spracovanie dreva. Môžeme to urobiť realistickými vlastnými rukami, ale náš dnešný článok nám povie, ako túto myšlienku realizovať.

Stroj na spracovanie dreva v zásade nie je najkomplikovanejším mechanizmom špičkovej technológie. Jeho dizajn je pomerne jednoduchý, niekde aj klasický, takže jeho výroba často nie je problém. Vzhľadom na vnútornú časť tohto zariadenia je potrebné poznamenať, že rezacia hlava nemôže byť vyrobená ručne, pretože takýto prvok nebude vhodný na použitie. Preto je potrebné niektoré detaily objednať od špecialistov - bude to rýchlejšie a spoľahlivejšie.

Čo sa týka zváraných spojov, tým drevoobrábacie stroje vlastnými rukami (kresby, presnejšie povedané, schéma tohto prístroja sú zobrazené na fotke №2), nebudete potrebovať služby profesionálneho zvárača. Navyše je možné nahradiť niektoré miesta dizajnu nitymi alebo závitovými spojmi.

Všetky najdôležitejšie súčasti stroja budú vyrobené hlavne z vysoko kvalitnej valcovanej ocele. Z nej sú trámy, stojany a priečne nosníky. Pri dizajne sme zvažovali všetky nuansy, ale predtým, ako vám poviem, ako vyrábame drevoobrábacie stroje vlastnými rukami, dáme jednu radu. Pri výrobe predmetov, ako sú rám rohu a uhla po sklopení značku umiestnia žiaduce technologický vrt proti sklopné police. Najprv sa používa malý vrták (priemer rádovo 4-5 milimetrov) a potom väčší (9-10 milimetrov). Potom sa v poličke vyrezá takzvaný klin (obdĺžnikový trojuholník) a obrobok sa úspešne ohne. Tak, drevoobrábacie stroj univerzálne, vyrobený vlastnými rukami, bude mať veľmi presné a precízne konštrukciu (v niektorých momentoch, že je takmer nemožné odlíšiť od továrenského náprotivky). A teraz podrobnejšie o fázach výroby.

Takže, ako urobiť drevospracujúci sústruh vlastnými rukami? Po prvé, musíme navrhnúť a vytvoriť základňu nástrojov, teda rámec. Skladá sa z dvoch kovových rámov, ktoré sú v spodnej časti spojené podpormi pre motor a na vrchných skrutkách. Všetky tieto časti budú vyrobené z oceľového rohu. Rám leží na ramenách a vrchný stôl je pripevnený k hornej časti. Ako upevňovacie prvky pre tieto musia byť použité špeciálne nosníky. Na koncoch nosníkov sú namontované kolesá. Vďaka nim sa ťažký stroj ľahko pohybuje v miestnosti z jedného miesta na druhé.

Na vykonanie práce je mechanizmus namontovaný na oceľových obloženiach pomocou závitových konektorov. Tieto sú namontované vedľa kolies na koncoch nosníkov. Na lodi, ktorá vykonáva napnutie pásov, je inštalovaný elektrický motor. Pokiaľ ide o výkon motora, dosť stačí, aby drevoobrábací stroj mal trakčné zariadenie s kapacitou 1,5 až 2 kilowatty s rýchlosťou otáčania najmenej 1500 otáčok za minútu. Ak chcete spustiť motor v okruhu, musíte zapnúť kondenzátorovú banku. Krabica s nimi je umiestnená v hornej časti rámu stroja.

Ako sa ďalej vykonáva samotný drevoobrábací stroj? V ďalšom štádiu sú steny rámu uzatvorené ocelovým plechom s hrúbkou 1,5 mm a do vnútra je inštalovaný šikmý podnos. Všetky listy k rámu sú pripevnené k nitom.

Robíme drevoobrábacie stroje vlastnými rukami: o hlavnej časti zariadenia

Hlavnými prvkami tohto zariadenia sú pracovná plocha a rezacia hlava. Začnime s prvou. Pracovný stôl je vyrobený z duralovej ocele a pozostáva zo štyroch zrkadlových dosiek. Všetky otvory v nich sú rovnaké, protiľahlé hrany stredných prvkov sú vytvorené so sklonom 30 stupňov vo vnútri. Pod zadnými doskami sú položené pásy s hrúbkou 1,5 milimetra.

Pokiaľ ide o reznú hlavu, treba pamätať na to, že tento mechanizmus je hlavnou súčasťou obrábacieho stroja, závisí to od kvality a rýchlosti spracovania drevených polotovarov. Preto, aby ste sami nechodili, lepšie si objednajte hlavu od špecialistov a zároveň si objednajte koník s centrom.

Pri konštrukcii drevoobrábacieho stroja je v valivých ložiskách aj špeciálny hriadeľový bubon s konzolovými koncami. Na to budete musieť nainštalovať štyri nože a každý z nich by mal mať rovnaké (4) nožnice.

Vyrábame drevoobrábací stroj vlastnými rukami - o kotúčovej píle a zdvíhacom stole

Na jednom konci hriadeľa je namontovaná hnacia remenica pohonu klinovým remeňom, na druhom prídavnom zariadení a nástrojoch, ktoré výrazne rozšíria funkčnosť drevoobrábacieho stroja. Pilový kotúč je upevnený medzi dvoma podložkami (ťah a upínanie). Pri práci s týmto zariadením dbajte na zdvíhací stôl. Jeho rozmery sú podobné veľkosti pracovnej plochy. Zdvíhanie a spúšťanie tohto prvku sa vykoná pomocou jeho rámu na ráme stroja. Návrh predposlednej časti môže byť iný. Často je však rám vytvorený podľa princípu, keď je zväzok zváraný na stĺpiky zhora. Na doske zdvíhacieho stola je inštalovaný vodiaci prvok so zarážkami. Je inštalovaný pod určitým uhlom (45 stupňov), takže existuje možnosť šikmého rezania obrobku.

Všetko, náš zdvíhací stôl, ako celý stroj, bol úspešne vyrobený. Pre pohodlie práce na ráme môžete konzolu opraviť namiesto zdvíhacieho stola, čo sa však robí len pri práci s mimoriadne dlhými obrobkami. V tomto štádiu sa otázka, ako vyrobiť drevoobrábací stroj s vlastnými rukami, môže byť považovaná za uzavretú.

nástroje

Drevoobrábací stroj sa používa nielen v tesárskych alebo priemyselných dielňach. Pomocou tohto zariadenia na farme je možnosť samostatne vyrábať akýkoľvek nábytok a dokonca stavať dom. O tom, ako robiť drevoobrábacie stroje vlastnými rukami, budeme ďalej zvažovať.

Drevoobrábacie stroje

Každý drevoobrábací stroj pozostáva zo základných a doplnkových častí. Hlavné časti sú:

 • pracovná doska,
 • rám,
 • usporiadanie hriadeľa,
 • jeden z variantov rezacieho nástroja,
 • mechanizmus zodpovedný za prenos prevádzky.

Ďalšie prvky drevoobrábacieho stroja:

 • miesta s plotom nebezpečného miesta,
 • bod, zodpovedný za dodávku dreveného materiálu,
 • zariadenie na spustenie stroja,
 • zariadenie na mazanie.

Ako posteľ sa používa ťažká štruktúra vyrobená z liatiny alebo z pevnej oceľovej zliatiny. Všetky konštrukčné časti stroja sú namontované na stojane. Je zodpovedný za ich umiestnenie a za stabilitu zariadenia. Vo väčšine prípadov je rám nainštalovaný na železobetónový základ.

Hlavnou funkciou pracovnej plochy je opraviť všetky pracovné položky. Je vyrobená z predtvarovanej liatiny. Existujú dve varianty tabuľky: pohybujúce sa a nehybné.

Na pripevnenie rezného nástroja k obrábaciemu stroju sa používa pracovný hriadeľ. Existuje niekoľko odrôd tohto zariadenia, ktoré sa líšia v závislosti od druhu rezaného nástroja. rozlišujú:

Je vždy vyrobená z oceľovej ocele, vyznačujúca sa pevnosťou, rovnováhou a prítomnosťou miesta, na ktorom je rezací nástroj upevnený.

Ako rezací nástroj existujú rôzne detaily. Odlišujú sa vo svojich štrukturálnych a funkčných charakteristikách, ako aj v ich tvare a veľkosti.

Na ich výrobu sa používa vysoko kvalitná uhlíková oceľ. Zvážte niektoré typy rezných nástrojov pre drevoobrábacie stroje:

 • Zariadenie vo forme kruhového kotúča sa používa na okružných pílach;
 • v pásových pílach sa používa nástroj vo forme pásovej píly;
 • Nože plochého a tvarovaného typu sa používajú na frézovacích, hobľovacích alebo čistiacich strojoch;
 • na vŕtačkách drevoobrábacích strojov používajte vŕtačky;
 • Drážkovací reťazec sa používa na reťazových zariadeniach;
 • pre drsné a čistiace stroje, bude použitie háčikov, drážkovaných diskov a fréziek vynikajúcou možnosťou;
 • na drevoobrábacích strojoch typu hobľovania používajte nožnice na ozubené koleso;
 • valce sa používajú pre brúsky.

Drevoobrábacie stroje fotografie:

Výhody a rozsah drevoobrábacích strojov

Drevoobrábacie stroje majú veľa výhod oproti ručným nástrojom na spracovanie drevených povrchov. Po prvé, rýchlosť drevoobrábacieho stroja je oveľa vyššia, takže používanie tejto jednotky výrazne šetrí čas na spracovanie jednej časti.

Univerzálny drevoobrábací stroj je schopný spracovávať rôzne časti a vyrába niekoľko druhov prác, napríklad brúsenie, frézovanie a vŕtanie.

So všetkými technológiami na výrobu drevoobrábacích strojov môže takéto zariadenie slúžiť svojmu majiteľovi viac ako desať rokov.

Moderné CNC drevoobrábacie stroje majú vyspelé pracovné funkcie, v procese ktorých realizácia, osoba pracujúca na obrábacom stroji prakticky nepreťažuje. Stačí naštartovať, nahrávať program a nainštalovať časť. Pri takejto rýchlosti sa počet častí zvyšuje a čas na ich spracovanie klesá. Takéto stroje sú schopné pracovať nepretržite a nepretržite.

Ak vezmeme do úvahy drevoobrábacie stroje pre domáce použitie, medzi nimi existuje mnoho výhod:

1. Takéto stroje sú vybavené motorom s priemerným výkonom 2,2 kW, takže výkon vám umožňuje vykonávať prácu rýchlo a bez preťaženia.

2. Takéto stroje majú dobrú kvalitu spracovaných výrobkov.

3. Nevyžadujú veľké náklady na údržbu a prevádzku.

4. Schopnosť inštalovať ďalšie konzoly vám umožňuje zvýšiť počet funkcií domácich drevoobrábacích strojov.

5. Hlavnými funkciami tohto stroja sú pílenie, brúsenie, frézovanie a vŕtanie dreva.

6. Veľké množstvo funkcií a všestrannosť takýchto zariadení vám umožňuje pracovať s rôznymi druhmi dreva pri vykonávaní rôznych činností.

7. Ak zvážite recenzie na drevoobrábacích strojoch, potom pre súkromné ​​alebo domáce použitie, vynikajúcou možnosťou bude nákup alebo nezávislá výroba domácich strojov.

Rozsah použitia drevoobrábacích strojov je pomerne široký kvôli ich multifunkčnosti. Používajú sa ako v súkromnom ako aj v priemyselnom spracovaní dreva.

Pomocou drevoobrábacích strojov sa vyrábajú polotovary alebo polotovary, ako sú dosky, tyče, dyhy, hobliny. Tiež vyrábajú diely na drevené výrobky alebo celé drevené konštrukcie, napríklad: parkety, veká, nábytok, detaily hudobných nástrojov atď.

Všetky úlohy súvisiace so spracovaním dreva sú ľahko vyriešené drevoobrábacím strojom. Toto zariadenie nielen pílu a vrtá strom, ale aj jeho brúsenie a dokonca aj vlákno, ktorého výroba vyžaduje desaťkrát viac ručne.

Hlavné typy drevoobrábacích strojov

V súvislosti s technologickým princípom spracovania dreva sú drevoobrábacie stroje rozdelené na:

Univerzálne stroje sú veľmi obľúbené kvôli ich multifunkčnosti. Používajú sa v rôznych výrobných a individuálnych podnikoch. Zvláštnosťou takéhoto stroja je, že je možné vykonať takmer všetky druhy spracovania dreva na ňom. Kvalita vykonanej práce bude však zároveň o niečo nižšia ako napríklad špecializovaný stroj.

Špecializované drevoobrábacie stroje sú schopné vykonávať iba jednu funkciu, pričom sú schopné rekonfigurovať a používať v rôznych priemyselných odvetviach.

Použitie špeciálnych strojov znižuje výrobu určitých častí, iné činnosti na takomto stroji nie je možné vykonať.

Špecializované stroje sú:

 • typ frézovania,
 • typ kotúčovej píly,
 • pásová píla typu,
 • pozdĺžne frézovanie,
 • typ vŕtania,
 • tenore typ,
 • vŕtanie-frézovanie typu,
 • typ otáčania,
 • drážkový typ,
 • typ brúsenia.

Jedným z hlavných typov spracovania dreva sú frézky, ktoré vykonávajú tieto funkcie:

 • frézovanie dielov v rôznych smeroch,
 • výroba dielov,
 • odrezky z mimoriadnych prvkov,
 • výroba drážok.

Frézovacie drevoobrábacie stroje sú rozdelené na:

 • zariadenia jednoduchého typu, ktoré sú jednočlenné a dvojité vreteno;
 • kopírovacie stroje - sa zaoberajú výrobou malých dielov založených na použití komplexných technológií;
 • kolotočové stroje vykonávajú spracovanie plochého a figurálneho typu.

Tiež rozlišujú drevoobrábacie stroje typu desktop, ktoré sú následne rozdelené na:

 • stroje vertikálneho typu,
 • horizontálny typ,
 • pozdĺžny typ,
 • vysoko špecializovaný typ.

Sústruhové stroje - pracujú s rôznymi druhmi dreva od mäkkých až po tvrdé skaly. Sú vybavené kopírovacím zariadením, ktoré produkuje rovnaký typ dielov. Rozsah používania nie je obmedzený na umelecké dielne. Sústruhy robia detaily rôznych tvarov: kužeľovité, valcovité.

Sústruhy sú rozdelené na:

 • centricky - sú strojom dodávané mechanicky alebo ručne, ktoré môžu byť rezané, určené na výrobu rovnakého typu dielov;
 • lobotokarnye - urobiť detaily modelu;
 • okrúhlej hliny - vyrábajú výrobky, ktorých priemer sa mení v závislosti od dĺžky časti.

Drevoobrábacie stroje s kotúčovou pílou vykonávajú pozdĺžne, uhlové a priečne rezanie. Sú manuálne a mechanizované.

Stroje Reymus plánujú dosky pod rovinným svahom. K dispozícii sú:

Na určenie typu alebo typu drevoobrábacieho stroja sú špeciálne označenia. Prvé jedno alebo dve písmená označujú typ podľa princípu fungovania a nasledujúce - technologické vlastnosti stroja. Ak chcete nájsť počet pracovných prvkov v uzle medzi týmito písmenami, existujú čísla.

Vo vzťahu k presnosti obrobku sa vyznačujú drevoobrábacie stroje:

 • prvá trieda (O) - čo naznačuje veľmi vysokú presnosť spracovania;
 • druhá trieda (P) - presnosť je jedenásť alebo dvanásť kvalifikácií;
 • tretia trieda (C) - presnosť trinásť pätnástich kvalifikácií;
 • štvrtá trieda (H) - so zníženou presnosťou.

Domáce drevoobrábacie stroje - výrobné inštrukcie

Na výrobu univerzálneho drevoobrábacieho stroja budete potrebovať:

 • elektrický motor,
 • hriadeľ,
 • nábojnica pre vŕtačky,
 • Rám, ktorý je výškovo nastaviteľný.

Toto zariadenie môže ľahko brúsiť, leštiť a rezať drevené časti.

Pri výbere motora dávajte pozor na tieto parametre:

 • synchronicita,
 • výkon v rozmedzí od 0,6 do 1,5 kW,
 • priemerná rýchlosť hriadeľa za minútu 2500 otáčok.

Hriadeľ musí mať zariadenie na upevnenie kazety na vrták. Ak chýba, musíte zaostriť koniec hriadeľa so súborom. Priemer upevnenia by mal byť o niečo väčší ako priemer kazety. Potom zapnite motor a zaostrite kazetu tak, aby zapadol na hriadeľ. Pomocou pilníčky na nechty a lapiacej pasty nastavte skľučovadlo na veľkosť hriadeľa. Pri neprítomnosti takejto pasty si brúsiť brúsny papier a brúsny olej rozpustiť.

V strednej časti hriadeľa je nutné vyvŕtať otvor a rez nitom M5 M6, aby sa zabránilo náhodnému posúvaniu nábojnice, musí byť upevnená so zapustenou hlavou.

Štandardné usporiadanie stroja umožňuje, aby bola drevená časť umiestnená v rôznych polohách vo vzťahu k stroju.

Výkresy drevoobrábacieho stroja:

Upevnenie stola k rámu sa vykonáva pomocou dvoch skrutiek a upevnenie lamiel sa vykonáva pomocou upevňovacích svoriek.

Na vytvorenie rámčeka potrebujete šesť kovových rohov, ktorých prierez je 2,5x2,5 cm a jeden roh s prierezom 4x4 cm, ich dĺžka je 30 cm Použite zvarovací stroj na pripojenie. Dávajte pozor na kvalitu zvarov, pretože stroj nepretržite vibruje počas prevádzky.

Na výrobu stolových dosiek je možné použiť plast, kov, dosku alebo preglejku.

Ak chcete nainštalovať súčasti v tabuľkovom priestore, budete musieť vytvoriť lištu a striž. Ak chcete nainštalovať kladku, frézu alebo pílu do otvoru kazety, je potrebné vytvoriť ďalšie rukávy s prechodným charakterom a tŕňmi.

Zjednodušená verzia drevoobrábacieho stroja

Výroba drevoobrábacieho stroja musí začínať svojim funkčným účelom, čím menej účinkuje zariadenie, tým ľahšie ho zostrojí.

Ak chcete vytvoriť rám, vyberte kovový roh alebo rúrku. Zasuňte silný rám a potom ho posilnite ďalšími rohmi, aby ste znížili úroveň vibrácií konštrukcie.

Lepšie je nainštalovať posteľ na určité miesto a betónovať na podlahu.

Ďalšou etapou je výstavba alebo nákup drevospracujúceho hriadeľa, ktorý má šírku 30 cm, ktorý môže umiestniť niekoľko nožov.

Pri konštrukcii stola použite pevnú a rovnomernú oceľ s hrúbkou asi 1 cm. Na nastavenie hrúbky hobľovania vytvorte skladací stôl pozostávajúci z dvoch samostatných častí. Preto sa nastaví výška jednej časti. Druhá časť vyžaduje pevnú fixáciu.

Ako motor si vziať zariadenie s výkonom od 2 do 5 kW s rýchlosťou otáčania 2000 až 3000 otáčok za minútu. Ak je rýchlosť menšia, ovplyvní to kvalitu stroja.

Nainštalujte motor na rám. Utiahnite pásy a vytvorte pohyblivý roh, ktorý vám pomôže upraviť dĺžku pílenia dielu. Nastavte ďalší roh, ktorý nastaví pozíciu obrobku vzhľadom na rezný nástroj.

moje meno je musa Som umelca

Volám sa Musa Som umelec .mne veľmi moderný improvizované a výroba je, čo kúpiť a čo robiť vďaka tomu veľmi dobre HC Musa Kaspijsk Dagestane všetko dobré

V súčasnej dobe,

V súčasnej dobe výroba vlastného obrábacieho stroja má zmysel len vtedy, ak sú takmer všetky komponenty. V opačnom prípade, ak potrebujete kúpiť všetko, je výhodnejšie kúpiť hotový stroj. Prínos z nich teraz pre každý vkus a nie veľmi drahý. Urobil som svoj stroj v tých dňoch, kedy bolo železo v skládke plné, ale v jame to bolo prázdne. Môžete si prečítať záujemcov tu http://podxoz.ru/samodelki-dlya-xozyajstva/samodelnyj-derevoobrabatyvayu.

V súčasnej dobe výroba vlastného obrábacieho stroja má zmysel len vtedy, ak sú takmer všetky komponenty. V opačnom prípade, ak potrebujete kúpiť všetko, je výhodnejšie kúpiť hotový stroj. Prínos z nich teraz pre každý vkus a nie veľmi drahý. Urobil som svoj stroj v tých dňoch, kedy bolo železo v skládke plné, ale v jame to bolo prázdne. Môžete si prečítať záujemcov tu http://podxoz.ru/samodelki-dlya-xozyajstva/samodelnyj-derevoobrabatyvayu.

V súčasnej dobe výroba vlastného obrábacieho stroja má zmysel len vtedy, ak sú takmer všetky komponenty. V opačnom prípade, ak potrebujete kúpiť všetko, je výhodnejšie kúpiť hotový stroj. Prínos z nich teraz pre každý vkus a nie veľmi drahý. Urobil som svoj stroj v tých dňoch, kedy bolo železo v skládke plné, ale v jame to bolo prázdne. Môžete si prečítať záujemcov tu http://podxoz.ru/samodelki-dlya-xozyajstva/samodelnyj-derevoobrabatyvayu. Tí, ktorí si želajú, môžu niečo kopírovať

© Portál budovy StrPort 2011-2016. Články o opravách, konštrukcii, stavebných materiáloch.

Kopírovanie informácií z lokality je možné len so súhlasom redakcie alebo s priamym odkazom na zdroj. Právny základ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 4 =