Drevené domy z profilovaných trámov

Profily: profily a zápory. Výstavba domov z profilovaných nosníkov

Dlho sa ukázalo, že bývanie v drevenom dome prináša svojim obyvateľom osobitný stav mysle a vynikajúce zdravie. Môžete obdivovať nádherný vzhľad drevenej chaty nekonečne. Avšak na to, aby sa usadili v takejto veži, sú potrebné nielen určité finančné prostriedky, ale aj dôležité poznatky o rozdieloch medzi druhom dreva a druhom. Lepená alebo profilovaná tyč, cena, množstvo materiálu, metódy konečnej úpravy a typ nadácie - všetko záleží. Na profilovom nosníku sa cena môže pohybovať od 1000 do 2000 rubľov na log 6 m dlhý.

Prečo sú drevené domy obľúbené?

Je ťažké argumentovať tým, že prírodné drevo má mnoho výhod oproti kameňom, tehálam a najmä betónovým materiálom. Trubice vláknito-bunkovej štruktúry dreva sú umiestnené pozdĺž celej dĺžky kmeňa. To z neho vytvára materiál, ktorý nie je tepelne vodivý, ľahký, priedušný, odolný a elastický.

Tepelné izolačné vlastnosti dreva sú niekoľkonásobne lepšie ako betón a tehla. V lete v dome chladne dýcha v tomto dome, v zime je komfortná teplota dokonale zachovaná. Prírodné vlastnosti materiálu neumožňujú stagnovať vzduch v dome, dochádza k prirodzenému vetraniu, takže plesne a vlhkosť nie sú satelitmi života nájomníkov. Naopak, domové bloky z profilovaných trámov sú postavené výhradne z ihličnatých drevín. To prispieva k vytvoreniu určitého mikroklímu so špeciálnou kvalitou vzduchu v obydlí. Výpary ihličnatých živíc majú pozitívny vplyv na zlepšenie zdravia ľudí a posilnenie imunity.

Z čoho sú postavené moderné budovy

Pri výstavbe obydlí z dreva sa používajú nielen okrúhle tradičné guľatiny a staré technológie. Výstavba domov z profilových nosníkov sa ukázala ako dobrý nápad. Čo je dnes možné postaviť drevený dom:

 • surového nespracovaného dreva s minimálnou hodnotou;
 • z kalibrovanej, ktorá má presnejšie geometrické rozmery a kvalitatívny vzhľad;
 • z profilového nosníka, ktorý sa líši od predchádzajúceho, pripojením závitových prvkov, čo zjednodušuje zostavu guľatiny;
 • z lepených trámov, ktoré sa získavajú pri spájaní lamelových dosiek pod vplyvom vysokého tlaku a teploty, čo robí tieto polotovary dosť drahé, ale silné a ľahké.

Technológie pre výstavbu domov pre každý z týchto materiálov sú podobné v hlavných etapách. Rozdiely iba v čase prirodzeného zmrštenia konštrukcií, spôsobov otepľovania a možností nábytku.

Prilepený lúč nepotrebuje vonkajšie brúsenie stien, nie je potrebné čakať na zmenšenie budovy. Aj vo vnútri vyzerá skvele bez ďalších úprav.

Dôsledky použitia nespracovaného dreva

Konštrukcia profilových nosníkov má svoje vlastné charakteristiky. Po prvé, materiál má určitý stupeň vlhkosti, môžeme povedať "suchosť" 9. V ideálnom prípade by mal byť tento ukazovateľ približný k úrovni 14-15%. V podstate pre stavebníctvo používa drevo s prirodzenou vlhkosťou, ktoré nie je po vyrezaní úplne vysušené. Takáto možnosť je oveľa lacnejšia ako prídavná tyč spracovaná v tepelnej komore predajne. Profilovaný suchý materiál v zostave domu poskytne minimálne zmršťovanie, čo výrazne urýchľuje čas konštrukcie.

1

Nespracované guľatiny sú náchylnejšie k bioprotekcii hubami a plesňami, dokonca aj antiseptické impregnácie pomáhajú len málo. Steny domu postavené z takého stromu, ktorý rozdeľuje vlhkosť, môžu byť veľmi deformované, čo povedie k prasknutiu skla, skrutkovaniu dverí a poškodeniu strechy. Je v prvom rade potrebné ušetriť takéto problémy v priebehu niekoľkých rokov?

Profily: profily a zápory

Existuje alternatíva? Medzi všetky druhy drevených materiálov používaných na rýchle vybudovanie moderných a krásnych budov je najrozšírenejší profilovaný lepený lúč. Ako sa líši od ostatných druhov?

Z názvu je jasné, že toto nie je pole, ale faktúra pozostávajúca z niekoľkých vrstiev. Hustota dobre vysušeného materiálu je taká, že je možné usadiť sa do domu postaveného z neho ihneď po dokončení finálnych prác. Zatiaľ čo projekty z bežného profilovaného nosníka sú postavené v niekoľkých etapách:

 • Po prvé, základná schránka je zostavená na základoch;
 • potom sa práca zastaví takmer rok;
 • Po konečnom zmrštení rámu sa vykoná inštalácia podláh, striech, komunikácií, vnútornej a vonkajšej úpravy.

Toto trvanie výstavby nemožno považovať za prínos. Výroba profilovaných nosníkov však dosahuje dobré tempo, čo poukazuje na dopyt po materiáli na trhu.

Významný pozitívny moment použitia tohto materiálu v stavebníctve možno nazvať jednoduchou vysoko kvalitnou montážou s minimálnymi nákladmi na izoláciu priestorov. Ak chcete dokončiť vonkajší povrch stien, postačí správne brúsiť drevo tak, aby sa budova rozsvietila na slnku ako rozprávka.

Môžeme zvážiť veľkú pozitívnu kvalitu a skutočnosť, že konštrukcia domov z profilovaného lúča nevyžaduje žiadne špeciálne úpravy vnútorných povrchov stien domu. Samotný strom slúži ako krásna dekorácia a tepelná izolácia.

Profilový bar (výhody a zápory sa vždy nájdu) je univerzálny stavebný materiál, ak chcete mať na mieste saunu alebo ďalší penzión. Technológia montáže malej budovy sa veľmi líši od montáže veľkej veže.

Dážď, sneh a mráz postihujú betón aj profilovaný lúč. Výhody a nevýhody dôsledkov týchto prírodných javov sú jasné iba v procese využívania obydlia. Dom bude teplý bez ďalších opatrení, ak je v južných oblastiach krajiny. Ak mrazy dosahujú príliš nízke teploty, profilová lišta (suchá) musí byť nevyhnutne izolovaná od vonkajšej strany domu. Môže sa to dosiahnuť dodatočným obkladom stien minerálnou vlnou a podšívkou alebo vlečkou.

Strom je organický materiál a je náchylný na horenie a hnilobu. Antiprénové impregnácie môžu byť dočasne chránené proti požiaru len z otvoreného plameňa. Pre ochranu pred hubami a plesňami musí byť profilovaný pruh (foto) pravidelne ošetrovaný antiseptikmi, čo niekedy komplikuje pobyt.

Ako stavať dom: zo smreku alebo z cédru?

Borovica a smrek sú najlacnejšou a lacnou surovinou na výrobu dreva. Drevo z cédra je drahšie asi jeden a pol krát a je považované za elitu nie toľko kvôli cene, ale kvôli svojej hustote a liečivým vlastnostiam. Okrem toho je veľmi odolný a odolný voči vlhkosti.

Pílové listy z smrekovca odlišujú úžasnú trvanlivosť od vlhkosti. Takéto guľatiny nehonia ani po niekoľkých rokoch pod vodou. To je dôvod, prečo je v súlade s technológiou spodný rad koruny domu položený z tohto dreva. Smaragdový bar je najdrahší, ale ak ušetríte v tejto fáze, za niekoľko rokov budete musieť demontovať a znovu vybudovať všetky steny domu.

Borovicové guľatiny sú najmenej náchylné k praskaniu ako v sušiacej fáze, tak počas mnohých mesiacov prirodzeného zmrštenia. Horná časť veže môže byť postavená z tohto materiálu. Jednou z dôležitých podmienok pri montáži stien je približne rovnaký index vlhkosti dreva z rôznych druhov dreva. V opačnom prípade môže byť celá konštrukcia skosená. Práve nebezpečenstvo takejto udalosti je hlavnou nevýhodou pri budovaní drevených domov. Odborníci tvrdia, že výsledok celej práce závisí od schopnosti zvládnuť vlhkosť guľatiny.

V starých dňoch, zložený "čierny" 9raquo; Rámček kmeňa musel stáť v tejto podobe najmenej rok, podlieha všetkým vetrom, dažďom, slnkom a hurikánam. Iba vtedy bol protokol rozobraný do guľatiny a znovu zozbieraný už na trvalom mieste. Potom tu boli práce na tmelovaní, kladenie podlahy a montáž strechy.

Moderná výroba profilovaných nosníkov je usporiadaná tak, že pri správnom sušení guľatiny v teplej komore sa uvádzajú na trh v stave požadovanej vlhkosti. Ak je takýto materiál zakúpený, všetky konštrukcie môžu byť dokončené v jednej sezóne.

Dom staviteľ: čo potrebujete vedieť

Profilovaná lišta (cena závisí od viacerých faktorov) sa vyrába pomocou nasledujúcej technológie:

 • Záznam z jedného kmeňa stromu (bič) je vyčistený od pobočiek a kôry;
 • Pole sa spracováva zo štyroch strán a dáva mu správny geometrický tvar s určitým počtom hrotov na oboch stranách.

Priečne rozmery obrobku musia byť rovnaké po celej dĺžke a viac ako vypočítané, pretože sa počas zmršťovania znižujú o niekoľko milimetrov. Napríklad, aby sa vytvoril profilovaný nosník 200x200, prierez obrobku by mal byť rovný 210 × 210 mm.

Štandardná dĺžka tyče je 6 metrov, tvar v úseku je trapézový. Na hornej a dolnej strane sú drážkované spojky typu "mama-papa9raquo; v celej dĺžke. Pri stohovaní kmeňov jeden na druhého takéto trny a drážky neumožňujú pohybovať sa z miesta, čo je zárukou budovania silných stien.

Pre možnosť jednoduchého usporiadania sa domové bloky z profilovaného nosníka niekedy nazývajú "konštruktéri".

V rohoch, pri otváraní dverí a okien sa navzájom prepojuje viazanie dreva. Za týmto účelom vyvŕtajte okrúhle otvory v kĺboch. Potom vložte a dokončite s údermi ťažkých kladív špeciálne brezové nagely (kolíky) štvorcového úseku. Pri procese prirodzeného zmrašťovania dreva dreva "tesne"; upínače s nagélom, ktoré zaisťujú spoľahlivosť stien dlhé roky.

Drevená veža: odkiaľ začať?

Je jasné, že nemôžete postaviť dom vo vzduchu. Prvá vec, o ktorú sa treba postarať, je pozemok. Ďalším krokom je výber projektu a návrh stavebnej dokumentácie, ktorá zahŕňa inžiniersky súčasť kompletného výpočtu a architektonické a konštrukčné detaily a podrobnosti o budúceho domu.

Projekty z profilovaných nosníkov majú predbežne odhadovaný odhad, v ktorom je uvedené požadované množstvo materiálov. Pri vykonávaní výpočte berie do úvahy veľkosť konštrukcie a prierezu dreva.

V ďalšej fáze je základňa inštalovaná pod konštrukciou. Odporúča sa vytvoriť buď hromadu alebo páskovú pásku variantu plytkej (55-70 cm) výplne. Samostatné detaily výberu závisia od umiestnenia a reliéfu pozemku určeného na výstavbu.

On dostal pevnejšie základy položili izolácie, izolačné vrstvy, potom prvý počet protokolov, ktoré sú stanovené nielen v rohoch medzi sebou, ale aj na betónový základ. Ďalej výstavba vedenia podľa projektu z vybraného materiálu. Ak boli zakúpené profilované Vrstvené drevo, domáci vyzdvihnuté ihneď "až do konca": medzi protokolmi sú dlažby tenkou vrstvou ľanového izolátora, uviesť okná a vchody, aby aj zatvoriť strechu.

Častou chybou pri zostavovaní drevených konštrukcií je tuhé pripevnenie priehrad a stredných hrebeňov k zmrašťovaniu. Ako sa to môže stať v budúcnosti? V procese prirodzeného sušenia drevených stien sa menia uhly spojov medzi prvkami strešnej konštrukcie. V dôsledku toho môžu byť skrutky, ktoré držia strešné svahy, roztrhané. Ako hovoria, "ponáhľaj sa - potom budeš plakať."

Je možné znížiť náklady na výstavbu?

Medzi najväčšie rozpočtové možnosti pre stavbu dreveného domu môžete zavolať nasledujúcu sadu:

 • základy skrutiek;
 • tenká v profilovej tyči s hrúbkou 100 mm (pluses a mínusy sú bez zbytočných slov jasné) prirodzenej vlhkosti;
 • minimálna izolácia podláh a striech (minerálna vlna do hrúbky 100 mm);
 • jednoduché drevené rámy;
 • zlyhanie "obalu 9raquo; pri inštalácii okien;
 • použitie na upevnenie vencov z bežných kovových nechtov a nafiet;
 • minimálne dokončovacie materiály;
 • strecha pokrytá bridlicou alebo ondulínom.

Pomocou cenovo najvýhodnejších prostriedkov môžete samozrejme stavať dom. Skutočnosť, že toto obydlie bude stáť a bude slúžiť svojmu usilovnému pánovi, zostane otázkou, na ktorú bude odpovedať len čas. Po dlhú dobu je pravda, že "blázon platia dvakrát." Takže stojí za to ušetriť na vlastnom pohodlí, ak ušetriť peniaze a znížiť náklady možno dosiahnuť inými spôsobmi?

Existujú aj iné možnosti úspor, kde môžete ušetriť rozpočet pomocou pevných materiálov na stavbu. Po prvé, je potrebné znížiť počet sál a chodieb v projekte. Pri nákupe plochého pozemku môže dôjsť k výraznému zníženiu základných výdavkov. V zložitom prostredí stojí za to vziať do úvahy jeho vlastnosti a využitie zvýšenia v zostavovaní projektu.

Náklady na výstavbu možno výrazne znížiť nákupom hotovej konštrukcie z lepených alebo profilovaných nosníkov. Zvláštnosťou tejto možnosti je, že dom je dodávaný kupujúcemu v rozobranej podobe s očíslovanými prvkami a podrobnými montážnymi pokynmi. Každý človek, ktorý študoval v škole, to pochopil. Okrem toho väčšina spoločností so silou svojich zamestnancov stavia kompletne a odovzdá majiteľovi, ako sa hovorí, "na kľúč".

Technológia budovania domov z profilovaných nosníkov

Drevený dom je obydlia, ktoré človek používa po mnoho storočí. Časovo overená technológia sa neustále vylepšuje, objavujú sa modernejšie riešenia. Teraz môže byť drevený dom postavený z dvoch základných materiálov: guľatina a lúč. Ich charakteristiky sú blízko seba. Voľba závisí od preferencií zákazníka. Stojí za zmienku, že dom z profilovaného dreva viac technologických, od prvkov s štvorcovým alebo obdĺžnikovým prierezom, ktorý lepšie zachováva stabilitu než kruhový (nie je potreba pre dodatočnou úpravou pre pohodlie kombinovanie prvkov výška) sa používajú na ich výrobu.

Rovnako ako akýkoľvek iný materiál na budovanie stien má lúč svoje silné a slabé stránky. Konštrukcia domov z profilovaného materiálu zaručuje nasledujúce výhody:

Výhody budovania dreveného domu

 1. Ekologická štruktúra a schopnosť "dýchať". Profilovaná tyč, na rozdiel od drahšieho lepeného dreva, nie je ošetrená žiadnymi zlúčeninami lepidla. Je to bezpečné ako pri výrobe prác, tak pri prevádzke domu.
 2. Dobrá tepelná izolácia. Vo väčšine oblastí, aby sa udržal normálny režim vlhkosti v miestnosti, bude mať dostatočná hrúbka steny 300 mm. Na porovnanie, v rovnakých podmienkach bude potrebné postaviť oplotenú konštrukciu z tehál s hrúbkou 770 mm.
 3. Malá hmotnosť. Hustota materiálu pre stavbu je mimoriadne dôležitá. Pri masívnych stenách, drahých a silných základoch sa budú vyžadovať zvýšené náklady na pracovnú silu vo výrobe a preprave, ktoré prinášajú dodatočné finančné investície. Môžete si vybudovať dom z profilovaného nosníka na lacnej základovej doske, ktorá je vhodná aj pre slabé a bažinaté pôdy.
 4. Atraktívny vzhľad, čo vám umožňuje robiť bez dokončovania. Je však dôležité mať na pamäti, že nemôžete opustiť "nahé" steny. Materiál potrebuje minimálne ochranu pred plesňami, hubami a hnilobou. Na tento účel sa ošetrí antiseptickými zlúčeninami krycej alebo lúhovacej látky. Ako dekoratívny a ochranný povlak používali rôzne farby a laky.
 5. Malé zmrštenie, ktorá je v porovnaní s lepeným drevom porovnateľná.
 6. Nevyžaduje ďalšie upozornenie. Profesionáli tohto druhu rozlišujú lúč z logu.
 7. Formulár profilu. Jeho výhody spočívajú v tom, že systém drážok neumožňuje penetráciu cez švy do vody alebo studeného vzduchu, čo zvyšuje životnosť konštrukcie a zabraňuje vzniku studených mostov.
 8. Vytvorenie domu z profilovaného nosníka je odolnejšie voči malým deformáciám základne. Táto vlastnosť je obzvlášť dôležitá, ak je inštalácia vykonaná na slabých miestach pôdy alebo je náchylná na mrznutie mrazom.
 9. Rýchlosť montáže. Zväčšené prvky stien umožňujú zvýšiť rýchlosť práce v porovnaní napríklad s murovaním. Taký proces však nemožno naplniť jednou osobou kvôli zvýšenému množstvu detailov steny.

Toto sú hlavné výhody, ale nie všetky. Nevýhody domu sú nasledovné:

 1. Zhoršenie vlastností, ak bola porušená technológia sušenia komôr pri výrobe materiálu. Najmä porušenie geometrie a systému drážok, čo vedie k porušeniu spojov kĺbov stenových prvkov, zhoršenie tepelnej izolácie a hydroizolácie.
 2. Nestabilita materiálu na hniloby, plesne a huby. Potreba povinnej liečby antiseptickými zlúčeninami.
 3. Nestabilita voči požiaru. Na jeho zvýšenie používajte špeciálne látky - retardéry horenia, ale nemôžu poskytnúť vysoký výsledok.

Tip! Najlepšie je, ak je materiál na konštrukciu ošetrovaný ochrannými látkami aj v továrni. Tým sa zvýši účinnosť ochrany.

Mnohé nevýhody dreva sú odstrániteľné, stačí na to, aby sa o ne postarali v čase. Navyše, tieto nevýhody nie sú schopné blokovať pozitívnu stranu stromu, ekologický materiál, ktorý dáva dáma prezentovateľný vzhľad.

Profilová tyč je vystavená hnilobe a plesni, takže musí byť spracovaná

Potom, čo ste sa naučili silné stránky profilovaného lúča a jeho nevýhody, môžete po dokončení konečného výberu začať študovať technológiu stavby.

Pred budovaním domu zo suchého profilovaného lúča stojí za to oboznámiť sa s technológiou výroby, aby bolo možné lepšie posúdiť kvalitu pri nákupe.

Pár tipov na výber dreva:

Pri stavbe je lepšie vybrať si ihličnaté plemená, ktoré nie sú nižšie ako 2 stupne

 • odolnejší materiál, ktorý sa vyrába z dreva severných regiónov (čím zložitejšie sú podmienky rastu, tým lepšie nie je možné);
 • ideálny čas pre záznam - koniec zimy alebo skoro na jar, je tiež spôsobené tým, že krycia vrstva je vytvorená v súlade s podmienkami v zimnom období, čo vedie k zlepšeniu jeho kvality;
 • druh materiálu by nemal byť nižší ako druhý, lepší ako prvý (pre nosné konštrukcie je tretia trieda neprípustná);
 • tou najlepšou voľbou pre budovy - z mäkkého dreva (smrek, borovica, smrekovec), je to spôsobené tým, že materiál obsahuje vo svojej štruktúre veľké množstvo živice, ktorá zabraňuje hnitiu a plesnivé.

Dôležitým výrobným procesom je proces sušenia v komore. Je dôležité dosiahnuť určitú vlhkosť (reguláciu) 13-15%. Sušenie komory by sa malo uskutočniť v počiatočnom štádiu výroby profilovaného nosníka. Materiál, ktorý neobsahuje vlhkosť v súlade s touto technológiou, poskytne minimálne zmršťovanie a nespôsobí problémy pri prevádzke. Špeciálne prístroje sa používajú na výrobu sušenia v komore.

Práca na profilovanom nosníku sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

 • sušenie komory;
 • aplikácia na profilový nosník na stroji so štyrmi plochami;
 • frézovacie misy;
 • rezanie nosníka do jednotlivých prvkov pomocou vysoko presného zariadenia;
 • zostrih detailov do ohniska pozdĺž dĺžky;
 • kompletnú sadu produktov, pomocou ktorých si môžete vytvoriť dom s profilovaným lúčom svojimi vlastnými rukami.

Výrobná technológia profilovaných nosníkov

Všetky etapy sú dôležité: proces sušenia komory ovplyvňuje ďalšie správanie prvku počas prevádzky; presnosť rozmerov častí a spojovacích prvkov pre tesnosť spojenia a absenciu studených mostov a miest na prenikanie vlhkosti. Pri nákupe hotovej montážnej zostavy je dôležité skontrolovať dostupnosť všetkých prvkov pre stenové ploty. Ak nie sú žiadne súčasti, inštalácia sa zastaví a stavba sa oneskorí.

Jednopodlažné dvojpodlažné domy môžu byť vyrobené z materiálu.

Pri výstavbe vyšších budov je lepšie kontaktovať špecialistov, ktorí vykonajú podrobné výpočty a rozvinú projekt.

Po zvážení klady a zápory, vlastností materiálu a jemnosti nákupu môžete začať inštaláciu.

Stavba domu začína označením pozemku. Za týmto účelom používajte značenie dreveného rákosu a priadze (šnúra, povraz), ktoré označujú hranice základov alebo osí budovy. Pre správne vykonanie značkovania stojí za to aktualizovať vedomosti o geometrii. Bude potrebné skontrolovať správnu konštrukciu pravých uhlov podľa metódy egyptského trojuholníka. Pre štvorcové a obdĺžnikové konštrukcie môžete skontrolovať správnosť konštrukcie meraním uhlopriečok. Rovnakým uhlom budú diagonály rovnaké. Pri budovaní komplexu z hľadiska domov možno skontrolovať správnu konštrukciu rohov rozbitím stavebného bodu na samostatné jednoduché figúrky.

Označenie pozemku pod základom sa vykonáva pomocou drevenej dosky a značkovacej nite

Nasledujú výkopové práce, ktorých zložitosť závisí od výberu typu nadácie pod budovou. Pre jednoduchú konštrukciu budú najoptimálnejšou voľbou ložiskové súpravy. Umožňujú vám vykonávať prácu bez vývoja pôdy (s výnimkou odstránenia úrodnej vrstvy pôdy s priemernou hrúbkou 20-30 cm). Najkomplexnejšie práce budú potrebné pre budovu so suterénom, tu musíte vybudovať kompletnú jamku a odobrať odpadnú pôdu od staveniska.

Na okraji samostatných podperiek bude potrebné urobiť grilovanie. Ak sú jednopatrové domy postavené s malou záťažou na základňu grillage, nemôžete to urobiť, jeho úlohu bude hrať dolná koruna steny.

Podložky na stĺpiky sú najlepšou možnosťou pre stavbu domu

Medzi drevenou stenou a základom je absolútne nevyhnutné vytvoriť vodotesnosť. Pri sušení získava drevo určitú vlhkosť, ktorá sa líši od vlhkosti betónu alebo kovu, ktorá slúži ako materiál pre základy. Hydroizolácia je vyrobená z valcovaných materiálov. Nedoporučuje sa používať zastarané strešné krytiny. Je lepšie obrátiť sa na modernejšie materiály, ako je ruberoid, nepremokavý, linokryštál, sklo.

Schéma budovania stien domu z baru

Nasleduje inštalácia vonkajších a vnútorných stien. Tento proces nespôsobuje vážne ťažkosti. Letné domy z profilovaných trámov, ako aj trvalé bývanie sa začínajú budovať z prvej koruny. Jednopodlažné budovy vyžadujú menej sily, ale mali by byť brané vážne, aby ich postavili.

Inštalácia sa vykonáva pomocou inštalácie prvkov drážky v drážke. V závislosti od profilu môže byť v rôznych pripojeniach požadované vykurovanie. Profil s drážkou a čapom vyžaduje, aby tesnenie tesniaceho materiálu bolo vytvorené medzi tyčami pozdĺž celého obvodu. S profilom "hrebeň" stačí inštalovať izoláciu len v rohoch. Juta sa používa ako materiál.

Pri konštrukcii stien nekončí inštalácia konštrukcií domu. Poslednou etapou je strecha. Pre malú konštrukciu je rozumné, aby sa naklonil na drevené krokve. Ako mauerlat v drevenom dome slúži ako horná koruna steny. Je potrebné ho nainštalovať veľmi opatrne, pretože tento prvok bude fungovať na rozpery.

Drevené domy z profilovaných nosníkov sa neodporúčajú na stavbu s použitím ťažkých zastrešení, ako sú keramické alebo cementové pieskové dlaždice. Majú príliš veľkú váhu a preťažujú steny.

Drevené domy z masívnych profilov

Výberom základné stavebné kamene pre ich budúci domov kusu profilové tyče, majiteľ dostane veľa výhod - šetrná k životnému prostrediu zariadenia, prírodné krásy dreva, vybudovať pevnosť, vďaka prítomnosti rozhranie, rez v továrni. Avšak, oddávať eufóriu neomylnosti suroviny nie je nutné - to má svoje obmedzenia, ktoré môžu mať vplyv na komfort bývania a prevádzky budovy ako celku.

Výhody a nevýhody profilovaných nosníkov

Drevo je vo všeobecnosti charakteristickým materiálom, na rozdiel od iných stavebných konštrukcií. Spája, predstavuje hniezdny priestor na šírenie spór plesní a húb. Ona je milovaná hlodavcami.

Zdá sa, že menšie problémy, na rozdiel od guľatiny, budú mať drevo, ale rovnako má aj rovnakú profilovú lištu plusov a mín. Čítajte viac:

 • Má väčšiu ekológiu ako svoj lepený chlapík, pričom nestratil svoju estetiku - prirodzený vzor nie je prerušený.
 • Silné spojenie vďaka drážkam v rôznych smeroch. Táto funkcia prakticky nedovoľuje medzery a v dôsledku konceptov.
 • Nevyžaduje dodatočné ozdobné spracovanie - povrch je hladký, opatrne brúsený. Zvyčajne je profilovaná tyč pokrytá náterovými zmesami, ktoré nezakrývajú vzor dreva.

A nevýhody profilovanej tyče sú oveľa významnejšie:

 • Rovnako ako každý jednotlivý bič má vysokú vlhkosť. Prineste na prirodzený indikátor bez ďalších finančných prostriedkov - špeciálne kamery - môžete, ale na dlhú dobu.

Kvôli tejto funkcii nie je možné predpovedať, ako sa prevýšenie prerazí do dreva. Ale musíte sa pripraviť na to, čo bude viesť alebo točí.

 • Ak je technológia sušenia nesprávna alebo ak došlo k porušeniu jej etáp, môžu sa objaviť pozdĺžne trhliny. Nespravodliví výrobcovia tvrdia, že je proti tomu zbytočné bojovať.
 • Dlhé zmrštenie konštrukcie. Ak je pre lepenie niekoľko mesiacov, potom pre profilované suroviny tento termín nemôže byť kratší ako jeden rok.
 • Vybrané továrenské otvory nie sú uvoľniť objekt z pevného materiálu zatemováním. Samozrejme, spojky a obložené mezhventsovogo tesnenia stačiť, ale myslím, že ak sa objavia medzery po procese zmrštení bude vrchol nemusel - budú.

Aby nesťažovali neskôr výsledok získaný pri samostatnej konštrukcii, práca by mala byť zverená kvalifikovanému tímu. Náklady na ich prácu budú menej ako na predstieranie, že sú profesionálmi a skrachujú. Čo ponúka dodávateľ:

 1. Kvalitatívny výber nadácie pre vybraný projekt. Ak chcete tvrdiť, že iný typ vyhovuje majiteľom a bude stáť menej ako odporúčaný, nie je to potrebné. Svedomitý stavebný robotník nikdy nevykoná výstavbu zámerne odsúdeného domu. Inšpektori dokonale pochopia všetky vlastnosti pôdy a hmotnosť masívneho dreva, takže si vyberajte základ nie kvôli rozmaru, ale podľa všetkých faktorov.

 • Absolútna kvalita surovín. Suchý profilovaný bar je vizitkou spoločností, ktoré sa venujú výstavbe súkromných zariadení v tomto smere. Môžete si byť istí, že rám nevedie, zmršťovanie nebude väčšie ako 5% a vzhľad bude zachovaný pre všetkých 100.
 • Budova čo najskôr, pretože vybraný zákazník musí byť vykonané v továrni domokomplekta misky, otvory pre čapy a ďalšie príslušenstvo.
 • Dokončovacie práce na princípe - príďte a žiť. Samostatne môžete špecifikovať výstavbu príslušných zariadení - kúpele, altánky, usporiadanie priľahlého územia.
 • Je ťažké nesúhlasiť s tým, že profesionálne budovanie je ziskové vo všetkých uhloch.

  Štýl domu z pevného profilu bar

  Zjavné nevýhody domov z profilovaného lúča nezasahujú do vytvárania objektov z tejto suroviny, ktorých štýl je považovaný za jeden z najodvážnejších a najdrahší. Je to o chatkách.

  Architektúra tohto domu je pre ruskú osobu zaujímavá a nezvyčajná. Je to všetko o obrovských šikmých strechách, ktoré niekedy úplne skrývajú objekt. Je to výrazný znak štýlu.

  Okenné otvory môžu mať šírku od podlahy až po strop. Štýl sa odvoláva na život v obci a preto je privítaný prirodzený dizajn stromu spolu s rovnakým nábytkom a zvyškom zámerne jednoduchého interiéru.

  Funkciou interiéru prvého poschodia bude krb - nachádza sa v strede obývacej izby alebo v susedstve jednej zo stien domu. Vzhľadom k tomu, štýl je založený na prírodných motívy, to (krb), musí čeliť s prírodným kameňom - ​​tuf, dlažobné kocky. Je lepšie používať imitácie - originály môžu prenášať žiarenie.

  Textil, riad, osvetľovacie zariadenia sú dôležité. Spočiatku boli chaty šľachty švajčiarskych pastierov a život mal vhodný. Je však nepravdepodobné, že budúci majitelia budú chcieť jesť z misiek z břízy alebo použiť lavicu na spanie.

  Samozrejme nie, ale je potrebný prvok jednoduchosti dekorácie. Jedlá môžu byť hliny - kvalitná keramika je pomerne drahá, textil - záclony alebo obrusy, väčšinou z prírodných tkanín, čo je tiež a priori nie lacné, ale štýl bude rešpektovaný.

  Celkové skóre: 0 Hlasovalo: 0

  Uložiť záložku v sociálnych sieťach!

  Odporúča! - Encyklopédia Drevené domy - NEW

  Podrobné a rozšírené informácie o predmete článku nájdete v knihe Drevené domy, ktorá odráža všetky fázy budovania domu, počínajúc položením základov a končiac zariadením strechy. Cena knihy je 77 rubľov.

  Tiež by vás mohlo zaujímať ďalšie KNIHY na výstavbu drevených domov s vlastnými rukami.

  Odporúčame aj príspevky na túto tému:

  Môžete sa prihlásiť pomocou prihlasovacieho mena alebo sa zaregistrovať na webe.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  5 + 5 =