1 kubický meter

Koľko metrov kubických

1 kubický meter obsahuje 1 000 000 kubických centimetrov.

Treba poznamenať, že predpona "centi" znamená 1/100 diel. Inými slovami, 1 cm je 1/100 metra. (Mimochodom, podľa toho istého princípu nazývajú "kopecks" niektorých krajín "centimes" a slovo "cent" tiež pochádza z prefixu "centi").

Avšak pokiaľ ide o hodnoty kubických, výpočet je trochu iný. Takže, aby sme určili, koľko za 1 cu. m. kubických centimetrov, najprv musíte vedieť, koľko centimetrov na meter. V 1 metre 100 centimetrov. Potom nasleduje tento výpočet: ak hovoríme o kubických množstvách, potom počiatočné čísla musia byť zvýšené na kocku, to znamená 100 cm * 100 cm * 100 cm = 1 000 000 kubických metrov. cm v 1 cu. m.

Treba poznamenať, že kubické metre sú rozšírenejšie, je však jednoduchšie merať objemy v kubických centimetroch alebo desiatkach.

Ak potrebujete odpovedať na otázku: "Koľko na meter kubický ...?" Použite prevodník na našich webových stránkach, ktorý je pohodlný a ľahko použiteľný.

Bulharsko a svet

Koľko litrov je v jednom kubíkovom metre? 1 m3 = 1000 litrov alebo 1 liter = 0,001 m3. Často sa však stáva nevyhnutnosťou prekladať rozdielne jednotky merania, napríklad metrov štvorcových na konverziu na kubické metre a naopak.

1 m³ = 1000 dm = 1000000 Cc = 1 miliarda mm³ = 1000 litrov ≈ 35,3 kubických stôp ≈ 1,31 kubických yardov ≈ 6.29 barelov. Pre vykurovanie na meter kubický vody od 1 do 100 ° C a pri normálnom atmosférickom tlaku, to vyžaduje asi 100 miliónov kalórií (kcal = 100,000 100 kJ) alebo 116.299 kWh. Veľmi často sa výsledky týchto alebo iných výpočtov a meraní poskytujú v kubických metroch.

Ak konvertujete na kubické metre dĺžky, hmotnosti alebo plochy, potrebujete viac informácií a bude to o niečo zložitejšie. Sú potrebné, aby sa mohli stať a v prípade, ak si niečo urobíte vlastnými rukami.

Ako vypočítať kubický meter z objemu?

Rovnaký vzorec platí v situácii, keď je objem uvedený v kubických decimetroch. Nezabudnite, že Kcm³ a ​​Kmm³ sú počet kubických centimetrov a milimetrov. Ak poznáte hmotnosť, potom pre správny výpočet kubických metrov bude potrebné objasniť hustotu hmoty. M "sa bude rovnať hmotnosti tela v kilogramoch a" P "bude hustota. B, Ш a Д - ide o výšku, šírku a dĺžku alebo hrúbku.

Nemal som ani veľmi rád matematiky v škole, a teraz je to skôr. Napríklad niekedy je potrebné preložiť kilogramy do gramov, kilometrov na metre atď. Jedná sa o tzv. Viacnásobné jednotky. Napríklad vykonávate opravy v dome a potrebujete položiť podlahovú plochu 500 m2, ktorá má hrúbku 2 cm.

1

Ako sme to našli? V jednom kubíkovom metrov stavebných materiálov s rôznou hrúbkou bude absolútne iný počet metrov štvorcových. Napríklad, ak je kvapalná látka (napr. Vody), potom sa jeho hodnota môže byť meraná v mililitroch, litre, decilitres, cl, ako aj dal ton, kubických metroch, atď

1 meter kubický je koľko? Je to trapné, ale zabudnuté!

Hlasitosť je priestor obsadený predmetom alebo predmetom. Hlasitosť je trojrozmerné množstvo, na rozdiel od napríklad dĺžky, ktorá je dvojrozmerná. Gilles sú objemové jednotky používané v Spojených štátoch na meranie alkoholických nápojov. Jeden gil je päť kvapalných uncí v britskom imperiálnom systéme alebo štyri v americkom cisárskom systéme. V škótskych porciách menej - jedna pätina žiabrov, alebo 28,4 mililitrov.

Teraz je to 25 alebo 35 mililitrov, v závislosti od pravidiel inštitúcie. V minulosti sa toto opatrenie používalo v lekárni a rovnalo sa jednej čajovej lyžičke. Neskôr sa zmenil štandardný objem čajovej lyžičky a jedna lyžička sa rovnala 1 a 1/3 drašmu.

Objem čajovej lyžičky sa líši v rôznych systémoch merania. Je to posledný objem, ktorý sa teraz používa v americkom systéme merania. Vo Veľkej Británii je zvykom používať 5,9 mililitrov, ale v niektorých diétnych dávkach a kuchárskych knihách je to 5 mililitrov. Objem lyžice sa tiež líši v závislosti od geografickej oblasti. V americkej dietetike je objem pohára 240 mililitrov.

Galóny a kvarty majú tiež rôzne hodnoty v závislosti od geografickej oblasti, kde sa používajú. Štvrťrok sa rovná jednej štvrtine galónu, a teda 1,1 litra v americkom systéme a asi 1,14 litra v cisárskom systéme.

V Spojenom kráľovstve sa šupky merajú mlieko a jablčné mušty. Pinta je jedna osem galónu. Cisárska unca je asi 0,96 unce. Preto cisárska unca obsahuje približne 28,4 mililitrov a v americkom štáte -29,6 mililitrov. Za týmto účelom sa spustí do kvapaliny známeho objemu, geometricky sa vypočíta alebo meria nový objem a rozdiel týchto dvoch veličín je objem meraného objektu.

Kocka: dĺžka okraja v treťom stupni. Tento objem sa dá vypočítať aj pomocou vlastností obdĺžnikových trojuholníkov. Tu E (skratka pre exponent) znamená "· 10 ^", to znamená "... násobiť desať k moci ...".

Najprv sa všetky jednotky merania, ktoré sa v súčasnosti používajú vo fyzike av bežnom živote, sú výsledkom mnohých storočí skúsených riešení. Toto je miera objemu látky. Pomocou kalkulačky môžete vypočítať, koľko obkladových dosiek potrebujete na dokončenie určitého množstva štvorcových metrov povrchu. Ak potrebujete počítať kubické alebo štvorcové metre pre iné výrobky ako rezivo, môžete použiť naše univerzálne kalkulačky.

Je to rovnaké ako 0,001 krychlových metrov. Štandardné jednotky na meranie objemu sú dnes kubické. Pripomíname, že na výpočet objemu sa používajú kubické metre a na výpočet plochy sa používajú štvorcové metre. Ak chcete správne vypočítať počet kubických metrov obsiahnutých v objeme, ktorý je špecifikovaný v iných meracích systémoch, musíte toto číslo vynásobiť určitým koeficientom.

Ako vypočítať, koľko v kocke štvorcových metrov stavebného materiálu

Počas výstavby je často otázkou, koľko štvorcových metrov v jednej kocke. To platí pre rôzne materiály, ktoré majú vo svojich parametroch tri ukazovatele: dĺžka, šírka, výška. Ak chcete získať kubickú postavu založenú na rozmeroch, musíte zistiť metriku materiálu. Na tento účel sa meria dĺžka, šírka, výška a pre pohodlie výpočtov sa ukazovatele preložia do metrov. Ak je napríklad bočný rozmer 25 cm, preklad bude 0,25 m.

Tento výpočet vám pomôže rozhodnúť, koľko štvorcových metrov v jednej kocke. Určiť plochu použitú štvorcovú. m, keďže sú dostatočné dva ukazovatele, šírka a výška. Na stanovenie objemu priestorov, nádrží, ako aj na výpočet materiálových požiadaviek na výstavbu veľkej budovy je potrebná kubická stopa.

Preto, aby sme mohli vypočítať koľko štvorcových metrov v jednej kocke, je potrebné vynásobiť plochu základne ukazovateľom výšky, hrúbky alebo hĺbky pomocou meracej jednotky. Ak potrebujete vypočítať množstvo materiálu, aby ste zistili, koľko kociek je v kocke, potrebujete vedieť o hrúbke výrobku, ktorý je použitý na výpočet. A potom sa na základe celkovej plochy vypočíta požadované množstvo na 1 m2. Viac podrobností je možné zvážiť na konkrétnych príkladoch.

Na výpočet materiálovej požiadavky na stavbu stien je potrebné vypočítať, koľko štvorcových metrov tehál je v jednej kocke. Najskôr vypočítajte plochu tehly a vynásobte jej šírku dĺžkou. Rozmery materiálu sú 250 x 120 mm. Prepočítame do metrov, ukazuje sa 0,25х0,12. Vynásobte a ukáže sa, že plocha jednej tehly je 0,03 štvorcových metrov. m. Po 1 štvorci. m je rozdelený na 0,03 štvorcových metrov. m a zistíme, že v 1 štvorci. m je umiestnených 33,3 tehly. Teraz, aby bolo možné vypočítať, koľko tehál je kubický meter, je potrebné použiť výšku cihlovej plochy, ktorá je 65 mm alebo 0,065 m. Následné kroky umožnia vypočítať množstvo na 1 cu. m, pri ktorej je kocka rozdelená výškou tehly a vynásobená počtom tehál jedného radu, t. j. 1 / 0,065x33,3. so zaokrúhľovaním získate 512 tehál, ktoré sa zmestí do 1 kocky. m. Stavebné objemy tehál sa počítajú nielen pre stavbu stien, preto, aby sa vypočítali potrebné množstvo materiálu vyplniť 1 km štvorcový. m, mali by ste zvážiť, ako sa hodí tehly. Ak je umiestnený na okraj, potom spotreba na 1 m2 Km. m sa znižuje a následne sa dopyt znižuje.

Ak chcete zistiť, koľko kubických metrov penových blokov v jednej kocke, môžete použiť metódu výpočtu počtu tehál. Ale penoblok v jeho veľkosti je oveľa väčší a považuje ho za problematičtější. Preto je lepšie použiť iný výpočet, ktorý nebude o nič menej presný ako pri výpočte tehlu. Pri konštrukcii sa používajú rôzne veľkosti blokov, preto sa neodporúča uviesť príklad pre každý produkt. Pre pohodlie sa bude brať do úvahy štandardná stenová jednotka s rozmermi 600x200x300 mm. Preklad do metrov nie je potrebný, bude vhodnejšie považovať za kubický centimeter. Vychádzajúc zo skutočnosti, že kocka je postavička s rovnakými stranami, jej indexy sú 100x100x100 cm. Násobením strán získame 1 000 000 kubických metrov. Pozri ten istý postup je objem jednotky penového bloku 60 x 20 x 30 a výsledok je 36 000 metrov kubických. viď Ďalej sa objemy rozdeľujú medzi sebou, 1000000/36000 a ukáže sa 27,7 kusov penového bloku v kubickom metre.

Rezivo pre steny má veľké hodnoty, aby bolo možné vypočítať, koľko štvorcových metrov dreva v jednej kocke bude použitý štvorcový centimeter. Trám, podobne ako penový blok, má inú dĺžku, šírku a výšku, ale napríklad jeden z bežne používaných parametrov dreva je 6000x200x150 mm. Násobením bokov jedného panela a ich prevodom na centimetre, 600x20x15, získame výsledok 180 000 štvorcových metrov. viď Ďalej k splnenej schéme 1000000 kubických metrov. vidieť rozdeliť o 180 000 a ukáže sa, že v 1 kocke 5,55 kusov dreva. Pri stanovení potrebné množstvo výpočtov boli správne, je nutné vziať do úvahy spojovací materiál, rohových spojov, cut-otvory okien a dverí, ako aj zmršťovanie, ku ktorému dochádza v dôsledku štruktúry zmršťovania a môže znížiť výšku stropu až 15 cm, a preto materiál bude potrebný na ďalšie budovanie.

Tieto výpočty sú potrebné napríklad na vyplnenie podlahovej plochy alebo určitej oblasti. Preprava a účtovanie riešenia sa vykonáva v kocke. cm a plocha je štvorcová. pozri Vypočítať, koľko kubických metrov betónu v jednej kocke, je potrebné vypočítať plochu plánovanej časti liatia a vynásobiť ho hĺbkou hromady. Napríklad je potrebné naliať monolitickú dosku pre budúci dom o rozmeroch 8x10 metrov s hĺbkou 0,8 metra. Na určenie objemu sa čísla násobia, 8x10x0,8 a dostaneme 64 cu. m, ktoré budú potrebné na vyplnenie tohto objemu. Mali by ste brať do úvahy malé zásoby, takže počas fázy liatia sa nenašlo, že z nejakého dôvodu riešenie nestačilo.

Ak chcete vypočítať množstvo potrebného materiálu a sprístupniť ho v správnom množstve, môžete na prvý pohľad použiť jednoduché vyššie uvedené výpočty. Je tiež potrebné vziať do úvahy určité vlastnosti, ako je napríklad drevo, dokovacia hrúbky juty, použitie roztoku pri tehlového muriva a blok, ktorý sa môže výrazne meniť základné línie. Nemali by sme zabúdať na stavebný materiál, strih, a preto prítomnosť útržkov, ktoré sú zahrnuté v celkovom výpočte, ale zostávajú bez. Okrem toho je výpočtová schéma univerzálna, môže sa použiť na výpočet požadovaného materiálu akéhokoľvek tvaru a veľkosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

60 − = 59