Detská postieľka pre deti

Detská postieľka pre deti

Detské izby s poschodovou posteľou: dvojdverové kráľovstvo pre vaše deti

Deti - to je práve miestnosť v dome, kde je každý voľný štvorcový meter cenený, pretože deti potrebujú otvorený a prehľadný priestor pre hry.

V podmienkach malého bývania často nájdete detské izby s poschodovou posteľou. V tomto variante riešenia interiérov je ťažké prekvapiť, pretože tento typ postele na dlhú dobu a majú samy o sebe nie len v detskej izbe, ale aj vo vojenských jednotkách, a námorníctvo a vo vlakoch a na koľajniciach preukázaná. Pri výbere dizajnu miestnosti s poschodovou posteľou sa však mnohým rodičom kladú otázky ako bezpečnosť a výber takéhoto dvojpodlažného lôžka. A tieto otázky "Dom snov" už našli odpovede.

Detská izba s poschodovou posteľou

Možnosti poschodovej postele

Ak vezmeme do úvahy otázku, aké palandové lôžka sú, potom je možné rozdeliť všetky modely pre škôlku do štyroch podmienečných skupín, ktoré budú napísané hneď nižšie. Hlavnou úlohou rodičov je určiť, ktoré úpravy dvojpodlažného spánku budú vyhovovať ich deťom.

Podkrovie, navrhnuté pre jedno dieťa

Táto skupina zahŕňa všetky možnosti, keď rodičia vyberajú poschodové postele pre malú izbu s jedným dieťaťom. Táto kategória postelí môže byť tiež rozdelená na podskupiny:

Hlavnou úlohou v tomto prípade je zdvihnúť priestor na spanie pomocou poschodovej postele, aby sa skombinoval s stolom a pracovná plocha sa umiestnila na prvú úroveň. Niekedy sú tieto poschodové lôžka vybavené vstavanými zásuvkami, ktoré sú ideálne na uloženie osobných vecí vášho dieťaťa.

Poschodové postele s pracovným priestorom

1

Poschodové postele s fotkou na stole

Niekedy sa používa "Prvé poschodie" pre rozkladacím usporiadanie krabice hračiek, ktoré môžu byť skryté v schody, môžete často nájsť palandami s šatníková skriňou a zásuviek. Tento model takmer úplne rieši problém nábytku pre deti, čo vám umožní dať zvyšok priestoru pod hracou plochou.

Podkrovie so zásuvkami

Poschodová posteľ s šatníkom, stolom a schodmi

 • Poschodová posteľ so športovým komplexom alebo ihriskou.

Táto možnosť vám umožní vyriešiť problém fyzickej prípravy dieťaťa bez toho, aby ste obsadili švédsku stenu, posúvač a ďalšie príslušenstvo voľného miesta.

Poschodová posteľ so športovým komplexom

Poschodová posteľ so švédskou stenou

Poschodová posteľ pre dve deti

Takéto poschodové postieľko vám umožní kompaktne umiestniť dve lôžka, čím výrazne šetrí miesto. Najčastejšie je "druhé poschodie" obsadené najstarším dieťaťom, takže dieťa je pohodlnejšie a bezpečnejšie "prvé poschodie". Tento klasický typ dvojúrovňových lôžok je možné klasifikovať aj pre ľahkú voľbu:

 • Poschodová posteľ s paralelnými lôžkami umiestnenými jeden pod druhým.

Najhospodárnejšie riešenie z hľadiska zvyšovania metrov štvorcových. Najčastejšie tieto postele majú vertikálne schodisko.

Dizajn miestnosti s poschodovou posteľou

Detská izba s poschodovou posteľou

 • Spacie miesta sú rovnobežné, ale odsadené od seba doprava alebo doľava.

Voľné miesto je obsadené pohodlným a šikmým schodiskom na poschodí alebo kompaktným systémom skladovania detských vecí.

Modely detských poschodových postelí

Detská izba s poschodovou posteľou

Poschodové postele s šatníkom

 • Spacie miesta sú navzájom kolmé.

Umožňuje umiestniť miesta na spanie, pracovisko a dokonca aj skrinky a boxy. Je to skutočný detský komplex, kompaktný a pohodlný.

Čo sú palandy

Detská izba s poschodovou posteľou

Poschodová posteľ, určená pre deti i dospelých

Tieto podkrovné lôžka sú navrhnuté tak, aby prispôsobili rodičov aj deti kompaktne. Najčastejšie sú poschodové postele s rozkladacou pohovkou nižšie, keď je horné lôžko dané dieťaťu.

Existuje však aj reverzný model, ktorý možno nájsť aj v katalógu Ikea. Táto možnosť ponúka umiestniť na hornej strane rodičov na manželskou posteľou a bezpečné miesto opustiť dno lôžku, čo je dôležité pre tie prípady, keď byt je veľmi kompaktný a dieťa do druhého stupňa jednoducho nie je dostatočne zrelý.

Poschodové postele pre dospelých a deti

Poschodové postele pre dospelých a deti

Poschodové postele pre dospelých a deti

Poschodová posteľ s pohovkou v prízemí

Správne rozhodnutie sa pridelí palandovým lôžkam a lôžkovým transformátorom:

 • To môže byť výstupné postele, keď sa spodné lôžko odvíja zhora. Táto možnosť umožňuje pohodlne spať dve deti, ktoré nedosiahli vek šiestich rokov, potrebné pre druhé poschodie.

Detská izba s poschodovou posteľou zasúvateľnou fotkou

 • Moderný nábytkový transformátor, ktorý v prípade potreby rozumie vysokú palandovú posteľ s dvomi spacími miestami a podľa potreby kompaktne zapadá do najbežnejšej pohovky. Obzvlášť dobrý je model "Doc" od Resource Furniture. Ide o relatívne novú verziu poschodovej postele pre dospievajúcich, keď je jedna posteľ jednoducho umiestnená na druhú a tvorí pohodlnú pohovku počas dňa.

Transparentné postele pre dospievajúcich

Vyberte si model, ktorý je vhodný na veľkosť, vzhľad a úpravu - len vec chuti a množstvo voľného miesta. Hlavnou požiadavkou takejto palandy v detskej izbe je jej bezpečnosť a všetky kritériá výberu sa točia okolo tejto kvality. Existuje niekoľko všeobecných odporúčaní, ktoré vám pomôžu pochopiť, ako si vybrať palandovú posteľ v detskej izbe pre vaše deti:

 1. Sila. Oceniť túto kvalitu je ľahké. Stačí, aby ste vy, dospelá osoba, vyskúšali toto postele na seba, vyliezť sa do druhého poschodia a trochu sa točiť. Ak vám lôžko vydržalo - skúška prebehla.
 2. Stabilita. Dávajte pozor na nohy lôžka, úchyty a celkovú pevnosť konštrukcie.
 3. Výška obmedzovačov. Strany postele by nemali byť menšie ako 20 centimetrov, ale je lepšie, ak sú oveľa vyššie - centimetre 30-35.
 4. Vzdialenosť medzi vrstvami. Zoberte do úvahy nielen výšku medzi úrovňou lôžka sami, ale aj vzdialenosť od hornej vrstvy k stropu. Obe hodnoty by mali byť pohodlné.
 5. Schodisko. Majú byť pohodlné, dobre zaistené a majú zabezpečené zábradlie. Venujte pozornosť: nie je možné, aby pokrytie schodov bolo klzké. V ideálnom prípade by schody mali byť ploché, pretože vertikálne verzie sú najviac traumatizujúce.
 6. Vek detí. Horná vrstva je určená len pre deti, ktoré dosiahli vek šiestich rokov. Deti mladšie ako štyri roky by nemali byť dovolené ani na schodoch.

Ak sa k problému podrobne oboznámite, potom môžete zaistiť svojim deťom jedinečný dvojpodlažný detský komplex, spoľahlivý a bezpečný. Variácie v dizajne poschodových postelí - veľké množstvo, sú postele vo forme autobusov, hradov, dedinských domovov, pirátskych lodí a automobilov.

Stroj s poschodovou posteľou

Stroj s poschodovou posteľou

Autobus s poschodovou posteľou

Lode s poschodovou posteľou

Poschodová posteľ je pre vaše dieťa magický svet, ktorý si môžete usporiadať priamo v detskej škôlke.

Poschodové postele (100 fotografií)

Dizajn detských izieb s poschodovými posteľami. Typy konštrukcie lôžok. Približné ceny za objednávku podľa veľkosti. Fotografie s príkladmi poschodových detských postieľok.

Vyberte detskú poschodovú postel

Detstvo je krásny čas. Vaše deti stále radi hrajú, robia nové objavy a prídu príbehy o dobrodružstve vo svojej izbe. Na druhej strane im musíte poskytnúť všetky podmienky na priaznivý vývoj, a to fyzicky a morálne. Nie len rastú, ale sú zdokonaľovaní ako osoba. Preto je dôležité nielen sledovať, ktoré knihy čítajú, ktoré programy sa pozerajú v televízii, ale aj to, ako pohodlne sú v ich vlastnej miestnosti. Najmä ak máte niekoľko detí a dieťa nie je príliš veľké, najlepšie je kúpiť palandovú posteľ pre deti.

Čo by ste mali venovať pozornosť pri výbere detskej poschodovej postele na prvom mieste? Samozrejme:

 • kvalita;
 • sila;
 • prirodzenosť materiálov, z ktorých je vyrobená;
 • krásu modelu (je nepravdepodobné, že deti ocenia škaredé postele v krásnej izbe);
 • pohodlie a komfort.

Najmä ak máte niekoľko detí a deti nie sú veľmi veľké, najlepšie je kúpiť palandovú posteľ pre deti.

Ale to tam nekončí. Pri kúpe týchto postelí by ste mali tiež brať do úvahy rast a parametre svojich detí - pretože v prípade, že sa nezhodujú podľa hmotnosti alebo výšky - dieťa bude aspoň nepríjemné. A v prípade, že celá izba je vyzdobený v modrej a modrej farby, a posteľ je ružová - to bude jasné, že je to "nie je z tohto sveta" a nemá miesto v interiéri objektu.

Väčšina moderných mamičiek stava všetky svoje výchovy na moderných knihách o psychológii. Myslíme si, že už čítali, že samotné lôžko a jeho dizajn sú úzko spojené s psycho-emocionálnym vývojom malého dieťaťa. Po návšteve niekoľkých obchodov si všimnete, že detský nábytok je oveľa jasnejší a pestrejší než dospelý. Áno, je to tak. Ale to nie sú len dekoratívne prvky, väčšina takýchto modelov má rozvíjajúce sa a zaujímavé predmety pre deti. V tomto článku uvidíte mnoho príkladov, ktoré to potvrdzujú.

Napríklad, ak je dieťa stále dosť malé (4-7 rokov), potom stojí za to si kúpiť posteľ z prírodných materiálov a výhradne pastelových tónov.

 • béžová;
 • krémová ružová;
 • svetlo modrá;
 • krém;
 • svetlo zelená.
 • tmavo šedá;
 • oranžová;
 • hnedá;
 • fialová;
 • jasné farby.

Súčasne by model nemal mať príliš vysoké strany alebo ostré rohy a detaily. Všetky línie musia byť v rohoch hladké a uhladené. Pretože bezpečnosť dieťaťa je predovšetkým.

Ale pre deti vo veku základnej školy je už zmysluplné si kúpiť posteľ, kde je druhé poschodie posteľ a nižšie je malý športový kútik so simulátormi. Spomínate si, ako dieťa, keď rodičia nainštalovali v detstve švédsku stenu, lano, prstene a iné predmety, aby sme mohli svoj voľný čas stráviť ziskom? Takže táto možnosť bude príjemným doplnkom do spálne vašich detí.

Teraz existuje obrovská škála všetkých druhov palandových postelí pre chlapcov i dievčatá. Sú spoľahlivé, odolné a bezpečné, čo je dôležité. Široká škála farieb a zahŕňajú, ale aj vo výbere materiálu, z ktorého sú vyrobené (drevo, kov, plast).

Najdôležitejšími faktormi sú:

 • silný rám postele (musí vydržať dve malé deti);
 • dostatočná šírka miesta na spanie (deti rastú, potrebujú viac miesta);
 • výška medzi úrovňami by nemala presiahnuť jeden meter;
 • ale výška medzi stropom a hornou vrstvou lôžka by mala byť rovná jeden a pol metra, aby sa dieťa cítilo pohodlne;
 • schodisko vedúce do hornej vrstvy by mali byť pohodlné a stabilné, takže nohy dieťaťa pred skĺznutím, keď je prijatá na ňom;
 • na druhom stupni musí byť nutne ochranná priečka, ktorá bráni dieťaťu spadnúť, keď spí.

Keď viete o týchto nepríjemných pravidlách, môžete ľahko nájsť lôžko pre vaše deti.

Medzi rôznymi modelmi detských poschodových postelí je možné ich rozdeliť na:

 • postele s pracovným priestorom;
 • postele s šatníkom alebo zásuvkou;
 • postele s výsuvnou pohovkou;
 • posteľná transformátory.

Všetci, bez výnimky, sú veľmi pohodlné a krásne. Ale oni by mali zdvihnúť, a to výhradne spoliehať na potreby svojich detí, ich koníčky a životný štýl. Rozprávajme sa o každom z týchto druhov.

U detí školského veku je veľmi dôležité, aby vaše pracovisko, kde sa nielen budú môcť robiť lekcie a plniť úlohy vykonávať žiadne experimenty, ale tiež mať možnosť zapojiť sa do svojej obľúbenej činnosti (hobby) a bude umiestnený v hornej časti podkrovia postele.

Poschodové postele sa často dopĺňajú spolu s rozvádzačmi, rôznymi policami, komorami, policami. Po prvé, je to pohodlné - vždy je dostatok miesta na uloženie oblečenia, vzdelávacích materiálov, kníh a vo všeobecnosti všetko potrebné. Po druhé, tieto modely vám umožňujú čo najefektívnejšie využívať priestor miestnosti, najmä ak je to malé.

Tiež posuvné postele a pohovky pomôžu ušetriť miesto. Podobné vzory po spánku sú ľahko uvoľnené a zdvíhané (zložené, tlačené), čím sa zvyšuje priestor pre hry a voľný čas v miestnosti.

Tieto modely sú v podstate zhodný s popisom všetkých vyššie uvedených, ale s jednou podmienkou, okrem vysúvací lôžko týchto modelov, rovnako ako akékoľvek "dizajnér" možno ľahko zmontovať a modifikovať.

Poschodová posteľ pre deti rôzneho pohlavia a veku

V závislosti od veku a pohlavia vašich detí si môžete vybrať rôzne riešenia dizajnu. Ktoré z nich? Pozrime sa podrobne. Ale nezabudnite, že celý interiér by mal predovšetkým odrážať vnútorný svet a charakter jeho obyvateľov.

Najskôr pri vytváraní detskej izby nezabudnite, že:

 • Postel by mala byť ekologicky vhodná do interiéru, ktorý je vyrobený v neutrálnych odtieňoch (môžete použiť niekoľko farieb);
 • pričom obe vrstvy by mali mať individuálny obraz, ktorý jasne odráža povahu vlastníka;
 • Môžete tiež vybaviť priestor okolo postele s policami na malé veci, zdobenie je podľa uváženia chlapcov a dievčat;
 • štýl pre širokú interiéru je lepšie zvoliť moderné, pomocou nenápadné a stručné prvky interiéru, posteľ zároveň môže byť veľmi jednoduché, bez kudrlinky;
 • pri výbere textilu môžete jasne odrážať životný štýl a vyhliadky svojho dieťaťa;
 • ale ak si zariadiť izbu pre dospievajúcich, nezabudnite sa opýtať, čo chcú - teraz majú určitý vek, kedy chcú byť počuť - môžete bezpečne im veriť, čo sami zostaviť celú konštrukciu.

Voľba je o niečo zložitejšia, ak ide o deti rôznych pohlaví. Koniec koncov, chlapec chce jedného, ​​a dievča je úplne iná.

V prípade, že dieťa je malý a máte len jedno dieťa, potom je najlepšou voľbou je zvoliť poschodovú posteľ - pričom prvý stupeň je na pracovisku, alebo skrinky, a druhá - lôžko. Ako aj v závislosti od pohlavia dieťaťa, by mali byť vybrané a farebnosť modelu, ktorý bude úspešne zapadať do celkového dizajnu detskej izbe. Dievčatá uprednostňujú svetlé farby broskyňovo-ružových kvetov a pre chlapcov modrozelené alebo šedé odtiene.

Pre dve deti je potrebné veľmi silné lôžko, aby počas hry a spánku mohlo vydržať. Vybrať to by malo byť založené na predvoľby chuti oboch detí, ale opäť venovať pozornosť jeho funkčnosti. Napríklad posteľ môže mať aj tretiu vrstvu, najnižšia je posuvná prístelka. Je veľmi výhodné, ak vaše deti radi pozývajú priateľov s prenocovaním.

Voľba je o niečo zložitejšia, ak ide o deti rôznych pohlaví. Koniec koncov, chlapec chce jedného, ​​a dievča je úplne iná. Existujú však aj prípady, keď sú deti veľmi priateľské a je ľahké s nimi súhlasiť s celkovým dizajnom lôžka. Napríklad, posteľ je vyrobená z tmavého dreva (na obe ružovej alebo modrej farbe nebolo), ale jedna polovica miestnosti a spodná vrstva sú vyrobené v plnom súlade s chuťou dievčat, zatiaľ čo druhý a najvyššiu úroveň - na základe chlapcovej závislostí.

Pre dve deti rôzneho veku

Keď sa deti malý vekový rozdiel, ale nie je nijako zvlášť viditeľné, ale keď naopak - je potrebné vzhľadom na skutočnosť, že každý by mal mať svoj písací stôl, posteľ to isté možno tiež poschodová - bude na prvom poschodí spať najstaršie dieťa a najmladší na druhom.

Poschodové postele na vyžiadanie (výpočty, približné ceny)

Súhlasíte s tým, lepšie jedna poschodová posteľ, dve single než zaberá veľa miesta.

Poschodová posteľ pre novonarodené chlapcov a dievčatá sa odkazuje na tento typ nábytku pre deti, ktorá pomáha optimalizovať priestor, čím sa značne rozširuje priestor pre hranie hier a pracovného priestoru. Súhlasíte s tým, lepšie jedna poschodová posteľ, dve single než zaberá veľa miesta. Takže, keď sa rozhodol kúpiť posteľ pre svoje mladé talenty, nezabudnite sa pozrieť na katalóg obchodu, kde si prídu aj navštíviť stránky rôznych internetových obchodoch, bez opustil svoj domov.

Po nájdení vhodných modelov si vyberte niekoľko možností, ukážte im deti a nechajte ich presne vyberať. Venujte pozornosť nákladom, dizajnu, kvalite dokončovania a samotným materiálom. Každý model má podrobný popis a fotografiu. K dispozícii je zberateľská služba alebo môžete požiadať o pokyny, potom ju nainštalujete sami.

Dokonca aj s malým rozpočtom môžete svoje deti potešiť. Nemyslite si, že sa to stane, a preto nemohli nájsť vhodnú možnosť. Potom existuje len jedno správne rozhodnutie - posteľ na objednávku. Podľa vašich výkresov a jednotlivých veľkostí. Majstri budú brať do úvahy všetky vaše priania a jednotlivé momenty. Pred kontaktovaním akéhokoľvek online obchodu si prečítajte recenzie od predchádzajúcich zákazníkov. Koniec koncov, budú potvrdzovať alebo popierať povesť tejto spoločnosti alebo spoločnosti.

Video s príkladmi detských poschodových postelí:

Ponúkame vám, aby ste sa pozreli na približné výpočty a ceny za najpríjemnejšie dvojpodlažne detské lôžko.

Poschodová posteľ s vlastnými rukami

Ak nechcete kúpiť hotovú poschodovú posteľ, môžete to urobiť sami. Aby ste to dosiahli, potrebujete nosník z masívneho dreva (napríklad ten, ktorý sa najčastejšie používa na regály). Ich prierez je približne rovná 10x10 cm. A niekoľko párov ložísk vodorovné nosníky a dosochek, stále musí byť husté silné preglejky alebo dýhové pásy (ktoré sa používajú pre spodnej časti lôžka).

Toto je len približný zoznam toho, čo by ste mohli potrebovať. Samozrejme, že stále potrebujú nástroje - vŕtačky, skrutkovače a ďalšie, vrátane všetkých druhov príslušenstva, skrutky. Presnejšie to možno povedať, keď je k dispozícii hotový výkres budúceho produktu. Nezabudnite si vziať do úvahy, že obe poschodia musia byť poskytnuté šermu brvna, že dieťa počas spánku nespadol z postele.

Video zostava poschodovej postele:

Hlavnou výhodou takých palandových postelí je ľahká výroba, ako aj sloboda pri zdobení. Nemôžete len vybrať určitú farbu, ale tiež zdobí mušle, obrázky, tlačidlá, nálepky - skrátka vytvárať individuálne a unikátny spôsob. Ale nezabudnite, že farby, lepidlá a ďalšie látky by mali byť šetrné k životnému prostrediu a nepoškodzujú zdravie vašich detí.

Nemôžete si kúpiť - vytvorte si, objednajte si, ale uistite sa, že vaše deti majú ako palanda postel. Pozrite sa na tieto fotky, možno vás inšpirujú na nové nápady a nápady v dizajne škôlky.

Detské postieľky pre deti

Detská postieľka pre deti je skvelý spôsob, ako organizovať útulné prostredie v detskej izbe, najmä ak sa nelíši vo veľkosti. Takáto posteľ je príjemná pre deti i pre teenagerov, priaznivo rozlišuje detskú izbu od ostatných, je funkčným prvkom interiéru.

Otázka aranžovania rodičov dieťaťa je obzvlášť prísna. Miestnosť by mala byť pohodlná, krásna, bezpečná a praktická. Riešenie viacerých problémov naraz pomáha úspešnému výberu lôžka - palandy.

Rozmery, originálny dizajn, konfigurácia takého nábytku je rozmanitá a pomôže vytvoriť unikátny interiér v miestnosti pre deti všetkých vekových kategórií. Jeho výhody:

 1. Úspora miesta. Dokonca aj v prípade, že miestnosť je priestranná, a dieťa v dome sám, môže sa uvoľniť pár metrov štvorcových, ktoré sú rozhodne nemá byť prepustení v každej detskej izbe.
 2. Zaujímavý interiérový dizajn pre deti. Na rozdiel od jednopodlažného lôžka táto možnosť môže a mala by byť navrhnutá kreatívne tak, aby bola miestnou dekoráciou a detským ihriskom.
 3. funkčnosť. Poschodová posteľ nemusí byť nevyhnutne len dve lôžka. Posteľ na druhej vrstve zachráni miesto na pracovisku, uloženie veci, ihrisko.
 4. Zdravotné výhody. Priestor pod posteľou je prekvapivo vhodný na usporiadanie prvého športového ihriska pre dieťa. Zo športového vybavenia sa ľahko zapadajú do vodorovnej tyče, lana, malej švédskej steny, hákov a políc na uloženie zásob.

Či je dvojúrovňová posteľ nebezpečná, je otázka, ktorú rodičia najprv opýtajú svojich rodičov pri výbere nábytku v škôlke. Odpoveď na to je negatívna. Tieto postele môžu byť bezpečné, ak sa rozhodnete dodržiavať niekoľko dôležitých bodov.

Po prvé, pri výbere poschodovej postele pre deti je potrebné mať na pamäti, že horné poschodie je určené pre deti od 6 rokov. Deti vyhovujú nižšej vrstve s ďalšími stranami alebo postieľkami na úrovni prvého poschodia.

Po druhé, stojí za to dať prednosť pevnej, stabilnej, silnej konštrukcii, ktorá bude odolávať hmotnosti detí, matracov a aktívnych hier. Osobitná pozornosť by sa mala venovať umiestneniu rebríka - nemala by byť striktne zvislá a kroky by mali byť zvolené široko a bez sklzu. Zábradlia, pre ktoré je vhodné držať, dodajú návrhy spoľahlivosti.

Ďalším dôležitým bodom je oplotenie. Dvojpodlažný spánok by mal byť vybavený doskami nad 20 cm, ktoré zabezpečujú bezpečnosť detí počas spánku.

Úlohu zohrávajú minimálne parametre ako výška a dĺžka. Vzdialenosť medzi úrovňami by mala umožniť dieťaťu v prízemí sedieť pohodlne bez toho, aby sa dotkla vrchnej časti hlavy. V dĺžke, je lepšie využiť možnosť s maržou.

Pri premýšľaní dizajnu je dôležité vyhnúť sa ostrým rohom, vyčnievajúcemu dekorovaniu, kovovému príslušenstvu.

Tak nezvyčajné, že vyzerá zaujímavo na spanie, nie horná vrstva stala jablkom sváru, je potrebné venovať pozornosť modelom za rovnaké diely a majú deti meniť podlahy, napríklad raz týždenne.

Pri kúpe postele s dvoma úrovňami je dôležité mať na pamäti pohlavie detí. Chlapci sú menej náladový vo farebných preferenciách a dekoroch - je pre nich dôležitejšie, aby sa počas hry voľne pohybovali. Dievčatá sú oveľa viac ako hladké línie, ozdobné predmety, mäkký, práškové farby, dostupnosť úložného priestoru pre hračky a drobnosti.

standard

Klasická verzia s oddelenými lôžkami od seba, v najkratšej podobe predstavujú dve úrovne s schodiskom alebo schodiskom. Jedná sa o kompaktný, štýlový a bezpečný nábytok, ktorý je vhodný pre deti rovnakého pohlavia a detí rôzneho pohlavia.

Posteľ s šatníkom, puzdra na ceruzky, zásuvkami na bielizeň, švédskou stenou, schody, stolovou doskou a ďalšími konštrukčnými prvkami. Môže byť umiestnený ako pod spodnými vrstvami, tak na strane lôžka. Niektoré možnosti sú vybavené celým šatníkom, komfortnými vysokými policami na uloženie oblečenia, kníh a hračiek.

Ide o návrhy, ktoré sa líšia v možnosti meniť niektoré prvky.

Vyberateľné - Verzia s dvoma alebo tromi úrovňami, pri ktorej je jedna vrstva vytiahnutá pod druhou a má špeciálny mechanizmus na kolesách. Pohodlné v tom, že v kombinovanej forme zaberá priestor, ktorý sa rovná jednému miestu na spanie, a môže ubytovať dvoch chlapcov súčasne. Toto lôžko je možné použiť aj pre tri deti. K dispozícii sú tiež zabudované skrinky a regály, schody. Niektoré modely sú vybavené zásuvkami na bielizeň a stôl.

kĺzanie - praktická alternatíva k bežnej posteli, možnosť "vyrastania". Zvláštnosť spočíva v tom, že lôžko je vzdiali od 100-120 cm až 180. Takým matrac ložom dodávané s ďalšími mäkkými prvkami, ktoré sú "dokončujú" ju na požadovanú dĺžku, keď je spodná rozšírená.

skladacie - Spôsob zdvojenia priestoru. Spacie miesta nie sú umiestnené iba jeden nad druhým, ale v prípade potreby sú zložené do kompaktného vertikálneho panelu. Pohyblivé mechanizmy a skladacie časti sú usporiadané tak, že vylučujú možnosť zranenia, zovretia prstov a sú pre deti bezpečné.

sklopný - Dvojlôžková posteľ, ktorá kombinuje funkcie skladania a prítomnosť pracovného priestoru. Spánok v jednom pohybe je postavený v priestore vyhradenom pre ňu pri stene alebo v výklenku a jeho miesto je obsadené písacím stolom. Je tiež možné, že spodná časť sklopnej postele počas dňa slúži ako skriňa.

modulárny - je súbor nábytku pozostávajúci z modulov - nezávislých prvkov. Optimalizácia priestoru miestnosti je spôsobená pohybom modulov. Sada pre škôlku môže obsahovať jedno alebo viac lôžok, podkrovie, pracovnú plochu, odpočinok, stôl, skrinky a nočné stolíky, regály a regály. Takýto nábytok funguje perfektne ako funkčný prvok v každej oblasti, pre deti od predškolského veku až po vyššiu vekovú školu.

skladacie posteľ spravidla odkazuje na štandardnú verziu. Vhodný v tom, že šetrí priestor a ak je to potrebné, je rozdelený na dve samostatné časti.

Možno rozdeliť na dvojlôžkové izby pre dve, trojlôžkové a lôžka pre 4 deti.

Pre dve lôžka je vhodná takmer ľubovoľná možnosť, ale najčastejšie sa používa klasika. Tri sedadlá sú úspešne kombinované v roll-out lôžkach, a pre štyri deti je najvhodnejšie umiestniť dve mobilné poschodové lôžka. Ak sú deti rôzneho pohlavia, môžete zdobiť lôžka obrátené k sebe navzájom závesmi.

S detskou postieľkou alebo detskou postieľkou pre novorodencov

Vhodné pre izbu, v ktorej deti žijú s výrazným rozdielom v rokoch. To však nie je najviac praktická možnosť. Pri výbere posteľ by mala brať do úvahy veľa premenných: vek staršie dieťa, ak je aktívny, ako je jeho mobilita vo svojom spánku a denné aktivity môžu ovplyvniť mladší, ako zosúladiť preschooler a detskú módu a ďalšie aspekty.

Funkčný variant pre jedno dieťa v miestnosti s malou kvadratúrou. Posteľ je umiestnená na vrchole, môže byť kombinovaná s pracovným priestorom, s herným komplexom a športovým kútikom.

Lofts sú najvhodnejšie na vytváranie originálnych a nezvyčajných vzorov.

Pre novorodencov

Koncept dvojúrovňovej postele pre deti od 0 rokov sa zásadne líši od nábytku pre školákov a dospievajúcich. Tieto postieľky majú vyššiu úroveň bezpečnosti v dôsledku upraveného dizajnu. Sú kompaktnejšie, nízke, miniatúrne. Vybavený veľmi vysoké topánky, ktoré poskytujú ochranu proti pádu o 100 percent, políc a skríň pre ľahké umiestnenie potrebných predmetov, prebaľovací pult.

Vrstvy sú umiestnené priamo nad sebou prostredníctvom medzery alebo rozbehu. Na týchto lôžkach môžete umiestniť dve deti, alebo dieťa a dieťa od 6 rokov.

Možnosť ušetriť miesto v malometrazhki a apartmány s jednou spálňou. Takéto lôžko môže kombinovať niekoľko miest na spanie, skrinky, pracovnú plochu, ale súčasne zbavuje súkromný priestor rodičov a dieťaťa.

Spodná vrstva môže byť bezpečne používaný s ohľadom na vek dve deti alebo tri roky, vrchol - pre deti od 6. Pred inštaláciou posteľ v detskej izbe, kde sa koná chlapci s veľkým rozdielom veku, z ktorých jeden je stále ešte príliš skoro na to vyliezť, je potrebné zvážiť, akým spôsobom bude rozdelenie lôžok.

Ak sú obe deti staršie ako šesť, je oveľa jednoduchšie ich usporiadať podľa dávky alebo poriadku.

Legenda

Klasická, nízka vzorka s paralelným usporiadaním dvoch lôžok. 180x80 cm, výška - 130 cm, ktorá je vhodná pre dospelých, ak vedie posteľ, a zaručuje, že na druhej vrstve nie je naplnená. Na dne sú dve svetlé okná s kruhovým tvarom. Stabilné schodisko so štyrmi schodmi. Bezpečnosť pri prevádzke je zabezpečená tým, že na všetkých stranách nie sú ostrými rohmi a prítomnosťou nárazuvzdorného mäkkého okraja.

Vhodný nákup v škôlke. Dve úrovne, nad spodnou je polica s dvoma úsekmi, pod ktorými sú veľké zásuvky. Na rohu je štvorstupňový rebríkový regál so štyrmi policami a dverami. Model je tiež vybavený mäkkým okrajom na bokoch. Bortičky je možné vymeniť a postieľka sa môže zostaviť tak na ľavej, ako aj na pravej strane.

Pôvodná verzia loftového lôžka so spaním je 190 x 80 cm, kde je nižšie poschodie reprezentované pohodlnou pohovkou, ktorú možno využiť ako hosťovskú miestnosť alebo miesto na odpočinok. Pod pohovkou sú priestranné boxy na bielizeň. Posteľ je doplnená šatníkom s policami a závesnou tyčou, puzdrom na oblečenie. Farby súboru možno kombinovať na žiadosť kupujúceho.

Pohodlné a praktické detské postieľka z masívnej borovice. Rozmery kotvisok - 190 x 80 cm Model patrí do modulárneho typu, ktorý umožňuje v prípade potreby rozobrať konštrukciu na dve samostatné časti. Vysoké priečky a boky, zjednodušený tvar, stabilné schodisko, ktoré je možné umiestniť priamo a pod uhlom, vylučujú možnosť zranenia.

Podľa želania sú krabice, textilné prvky, sklíčko.

Dvojpodlažný spací kompozitný transformátor vyrobený z drevotrieskovej dosky a MDF. Podobne ako v predchádzajúcej verzii môže každý stupeň, ak je to žiaduce, slúžiť ako obyčajná posteľ. Tri veľké zásuvkové zásuvky, kovový rebrík s drevenými schodmi môžu byť pri montáži umiestnené vpravo alebo vľavo. Základné vybavenie neobsahuje obmedzovač a sadu dolných záclon, sú zakúpené samostatne. Rozmery kotviska - 190 x 80 cm, výška boku - 36 cm.

Zvláštnosťou tejto sady je, že horné a spodné vrstvy nie sú umiestnené paralelne, ale kolmo. Priamka schodiska je hladko zaoblená, má 5 pohodlných schodov. Obe lôžka sú 190x80 cm, majú bezpečnostnú lištu 30 cm.

V spodnej časti spodnej postele sú tri veľké krabice a pod vrchom sú regály pre knihy hračiek, iné malé veci a priestrannú skrinku s bary a poličkami. Lôžko môže byť monofónne alebo kombinované, možnosť výberu z 22 farieb. Matrace sa nakupujú samostatne.

Dvojpodlažná posteľ vám dáva príležitosť kreatívnym prístupom k dizajnu postele. Na základe predstavivosti dieťaťa môžete premeniť nudný nábytok na skutočné umelecké dielo. Chlapci sa budú páčiť posteľ v podobe auta, lôžko-autobus, hrad, loď a iný dizajn v morskom štýle. Môžete si vytvoriť tematickú miestnosť, ak sa dieťa zúčastňuje nejakého športu alebo hrá hudobný nástroj.

Dievčatá budú spokojné s domom, miestnosťou princeznej v jemných tónoch, postele s záclonami napodobňujúce obklady, ako aj v obľúbených rozprávkach.

Pre spoločné miestnosti bratov a sestry si môžete vybrať neutrálny dizajn - tropický les, divoký západ, obľúbený karikatúra alebo rozprávka, indický doupě.

Deti staršie ako je podkrovie, krajina, jas a funkčnosť.

Materiál, z ktorého je vyrobené lôžko, hrá dôležitú úlohu. Použitie toxických živíc pri výrobe môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie dieťaťa: od alergií po chronickú astmu. Navyše zlé suroviny skracujú životnosť postele. Najbežnejším materiálom pre výrobu nábytku je drevo.

Väčšina modelov na trhu s nábytkom sa vyrába z tohto poľa. O niečo menej sa vyskytujú výrobky z dubu a buku. Tento materiál plne spĺňa normy kvality a je ekologicky bezpečný, odolný a odolný proti opotrebovaniu. Detské postele z borovice sú ergonomické, jednoducho designované, vhodné pre izby chlapcov a dievčat. V závislosti od pohlavia dieťaťa si môžete vybrať telo lôžka, ktoré je pokryté farebným smaltom alebo lakom.

ĽDСП - ​​moderný materiál, dopyt po výrobe nábytku. Je to laminátová doska z drevených hoblín. Vyznačuje sa jej silou, trvanlivosťou a kvalitou. Povrchy drevotriesky vyzerajú pekne, používajú sa dlho, nevyžadujú špeciálnu starostlivosť. Farebný náter robí nábytok vyrobený z drevotriesky nerozoznateľný od nábytku z lakovaného duba alebo borovice.

Listový materiál sa nepoužíva v sériovej výrobe, ale pri výrobe palandových postelí doma s vlastnými rukami. Preglejka sa ľahko prerezá do správnych prvkov, vyzerá to, že hotový výrobok nebude horší ako zakúpený a životnosť, kým deti nevyrastú, zostane stavba preglejky.

Drahšia varianta dreveného produktu. Životnosť dubových postelí sa odhaduje na desiatky rokov. Takéto štruktúry sú spoľahlivé, silné, odolné voči rôznym škodám. Postele z dubu častejšie ako ostatné maľujú v farbách drahého dreva wenge: tmavé odtiene hnedej s prísadou vínnej, fialovej, kávy čokolády.

Kovový rám je spoľahlivý, odolný, odoláva nielen hmotnosti dieťaťa, ale aj hmotnosti dospelého. Železné postele sú vyrobené z dutých rúrok, preto majú rovnaké vlastnosti, vážia menej. Hotové výrobky sú práškovo lakované, ktoré chránia železo pred koróziou, môžu byť natreté akoukoľvek farbou. Obzvlášť populárne sú kované železné postele, ktoré sú vhodné pre chlapcov i dievčatá.

Štandardné možnosti: 160x80 alebo 160x70. Výnimkou sú posuvné postele, ale nepresahujú dĺžku 190 cm a šírku 140 cm.

Trh s nábytkom ponúka širokú škálu farebných riešení. Posteľ môže byť jasný prvok - šalát, malina, ružová, modrá, modrá, kombinovaná s niekoľkými farebnými blokmi alebo základňou pre výzdobu. Najuniverzálnejšie, najmä pre izby detí rôznych pohlaví, modely neutrálnych farieb - lakované drevo, biele, čokoládové.

Ktorý výrobca by mal byť uprednostňovaný, závisí od finančných možností kupujúceho a od povesti firmy. Môžete zastaviť výber domácich výrobkov, vytvoriť si vlastnú posteľ alebo kúpiť talianske výrobky, ktoré sa osvedčili na trhu, ako produkt, ktorý úplne odôvodňuje pomer cena / kvalita.

Firmy, ktoré sa špecializujú na výrobu detského nábytku, do značnej miery. Ale medzi nimi sú najznámejšie, známe a osvedčené. Na trhu sú všeobecne uznávané ako približne rovnaké v kvalite aj dizajne. Toto sú víla, IKEA, Ulyana, Chunga-Chang, Alice, Velar, Gandylian Batty.

Sú to tí najlepší výrobcovia a pri výbere lôžka pre dieťa je pravdepodobné, že najprv zistíte, čo ponúkajú. Je veľmi pravdepodobné, že vo svojom sortimente je vhodný pre každý výrobok.

Ak chcete urobiť posteľ sami, doma, budete potrebovať kresbu alebo dizajn produktu, materiálu, náradia, železiarstva, niektorých schopností a trpezlivosti.

Schéma by mala zobrazovať výšku, dĺžku a šírku rámu, dĺžku lôžka, počet častí, spojovacie prvky. Môžete si vybrať akýkoľvek materiál a potom začať montovať. Ak nemáte dostatok skúseností v tesárstve, môžete si objednať kresbu a detaily od majstra a nezávisle postaviť.

Ako urobiť posteľ borovicu s vlastnými rukami, môžete vidieť v ďalšom videu.

Cenový rozsah je pomerne široký. Takže klasická verzia poľa alebo drevotriesky bude stáť oveľa lacnejšie ako pôvodný a neobvyklý dizajn kovu alebo dubu.

Začiatočná cena poschodovej postele je asi 4 až 5 tisíc rubľov, maximálna hodnota bude určená firmou, veľkosťou, materiálom a zväzkom.

Názor rodičov na túto otázku je nejednoznačný. Niektorí veria, že prítomnosť detské poschodovej postele bude určite nesúcich nebezpečenstvá a zdravotné riziká, ostatné - čo je to skvelý spôsob, ako ušetriť čo najviac miesta pre deti je to možné, a na jeseň, modriny môžu byť zlomeniny zabránené, ak vysvetliť dieťaťu, čo to nemôže robiť , aby nedošlo k utrpeniu. Rodičovské fóra sa môžu stretnúť priamo proti názorom: "pohodlné, praktické, deti sú potešené" a "lepšie nechajme malý priestor, ale žiadne riziko".

Výrobcovia zo svojej strany minimalizujú riziká tým, že vybavujú výrobky mäkkými kantikami, zjednodušenými tvarmi, ochrannými doskami.

Kúpiť alebo nekupovať je individuálna záležitosť. Lekári a pediatri sa domnievajú, že poschodová posteľ v miestnosti môže byť nebezpečná, a to tak počas aktívnych hier, ako aj počas spánku. Fyziológia detského spánku je taký, že rastúca mozgové tkanivo prispieva k tomu, že deti vidieť živé, realistické sny, prečo sa zvýšenou motorickú aktivitu počas spánku, čo môže viesť k pádu a zraneniu.

Aby sa predišlo týmto problémom, je potrebné vybrať si posteľ so spoľahlivými vysokými rímsami a nedovoliť deťom do veku 5-6 rokov až do druhého poschodia. Pri hrách na posteli by ste mali stanoviť samostatné pravidlá.

Ak sa ešte rozhodlo kúpiť posteľ, ďalším krokom je výber krásnej a praktickej možnosti. Forma a vzhľad nie sú menej dôležité ako pohodlie a úspora miesta, výrobcovia to považujú a ponúkajú kupujúcim veľa zaujímavých nápadov. Teraz v obchodoch nájdete aj multifunkčný posteľná transformátory, ktoré pomôžu premeniť priestor a postele v kombinácii s ihrísk, napríklad zámok alebo nádobu, a zaujímavá kombinácia farieb, textúr a tkanín.

Deti ako svetlé farby, karikatúry, postele s kĺzačkami a laná. Teenageri ocenia modely v eklektickom alebo mestskom štýle, krajine a podkroví. A ak sa nenašla hotová verzia, môžete vždy kontaktovať návrhára, ktorý vám pomôže preložiť akékoľvek nápady.

Správne usporiadanie nábytku v spálni - najdôležitejšia otázka. Najmä pokiaľ ide o detskú izbu, pretože deti nebudú oceňovať premýšľavý a štýlový ale nudný interiér. Pomocou originálnych riešení farieb, zaujímavých konfigurácií, textilných a dekoratívnych prvkov môžete vytvoriť útulnú a pohodlnú izbu aj v malej miestnosti. Malo by sa pamätať na to, že viacúrovňová posteľ je často nielen miestom na odpočinok, ale je využívaná aj na štúdium a hry.

Zaujímavou možnosťou je, kde sú spacie miesta kolmé a nie jedna nad druhou. Pozrite sa na skvelé postele, v ktorých sa počet vrstiev líši.

V miestnosti s neštandardným usporiadaním a malými rozmermi sa harmonický nábytkový transformátor postavený na jednotlivých rozmeroch.

Navyše nábytkové sady novej vzorky sú navrhnuté tak, aby sa dali umiestniť nielen pozdĺž stien. Jednoducho a krásne rozdeľujú priestor miestnosti na funkčné oblasti.

Posteľ nie je hlavným prvkom, ale doplnkom k interiéru, dôrazom je na pôvodnú šatňu, neobvyklé rozloženie alebo maľované steny.

Všetky práva vyhradené, 14+

Kopírovanie materiálov stránok je možné len vtedy, ak na našich stránkach nainštalujete aktívny odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + = 7