Detský drevený dom

Drevený dom pre dieťa s vlastnými rukami: plány, fotografie

Tento článok skúma možnosti detských domov. Tu sú tu aj výkresy, podľa ktorých je ľahké vybudovať drevený dom pre dieťa na otvorenom priestranstve.

Význam postavenia detskej herne

Malé dieťa je už človek. A obdobie detstva je príprava na budúcu dospelosť. Dieťa prostredníctvom hernej činnosti reprodukuje činnosť svojich rodičov, známych, pretože ich navrhuje v menšom rozsahu. Drevený dom pre dieťa vo dvore alebo v dachi sa preto stane jedným z obľúbených miest jeho pobytu. Je to jedinečná príležitosť vytvoriť pre dieťa svoje vlastné, izolované od dospelého sveta.

V detskej hračke môžete nainštalovať miniatúrny nábytok, riad, závesy, dokonca aj prípravu postelí. Deti budú rád prijímať hostí tam, hrať, jesť a dokonca aj spať počas dňa.

Pred dospelými, ktorí sa rozhodli urobiť pre svoje dieťa miniatúrny dom s hračkami, vzniká otázka: aký je najlepší spôsob, ako vybudovať dom? V zásade platí, narýchlo Budova môže byť postavený z krabíc alebo kopal do pôdy niekoľko prúžkov, vytiahnite im páska, voskované plátno, textílie alebo tapety. Ale takýto "domov" 9raquo; ako slamy dom rozprávky o troch ošípaných - zlé počasie a vietor to môže zničiť blesk.

Nákup plastových komponentov pre miniatúrnu budovu v krajine - výstup je najjednoduchší. Tento materiál však možno ťažko nazvať mimoriadne silným. Preto samotná konštrukcia netrvá dlho.

Niektoré stavajú na mieste budovy z tehál alebo prírodného kameňa. Je to docela kreatívne a krásne. Ale kameň, aj keď je odolnejší a odolnejší v porovnaní s inými materiálmi, si vyžaduje dodatočnú úpravu, pretože dosť tepla.

Používa sa pre stavbu sololitu alebo drevotrieskových dosiek a to napriek skutočnosti, že distribútori preukázať ich ekologická šetrnosť, to je nežiaduce, pretože sú stále vykonáva pomocou lakov, lepidiel, syntetických živíc, rôzne iné výplne. A nebudú svietiť so špeciálnou pevnosťou, ale na otvorenom mieste na zrážky je proces deformácie nevyhnutný.

Preto je najlepšie postaviť drevený drevený dom. Pre deti je možné postaviť zrubovú budovu alebo dosku.

1

Výhody drevených budov pre deti

Najškodlivejšie materiály pre životné prostredie sú drevo alebo kameň. Okrem toho, na rozdiel od kameňa a tehál, drevené budovy v dodatočnej povrchovej úpravy nepotrebujú. Konštrukcia preto bude stáť menej a bude sa robiť rýchlejšie. Navyše, borovicový drevený dom pre dieťa má tiež pozitívny vplyv na jeho zdravie.

Výhodou výstavby miniatúrneho herného bytu je tiež to, že môžete využiť pozostatky budovania potrebných hospodárskych budov. A v prípade, že nie je potrebné mať drevené divadlo pre deti, používa sa ako sklad alebo pôvodný altánok. Je tu možnosť opätovne vybaviť ju aj pod krásnou kuracím uzlom alebo miestom pre bunky s králikmi, činčily alebo arktickými líškami.

Základné ustanovenia pre výstavbu domu pre dieťa

Najdôležitejšou podmienkou je bezpečnosť detí. Preto by ste mali zvážiť, ako vypočítať umiestnenie stavby, ako aj jej pevnosť. Najlepšie je vykopať a cementovať guľatiny (hromady), na ktoré budú neskôr naplnené dosky stien a upevnená strecha.

Je dôležité skontrolovať, či nechty alebo skrutky nevyčnievajú. Dosky musia byť tiež dobre spracované, aby sa deti nemohli zraniť, ruka, noha alebo chrbát.

Pedagógovia odporúčajú vyhýbať sa horizontálnym strechám, pretože priťahujú najmä mobilné deti. Lezenie do výšky, deti sa často rozhodnú skákať alebo prelomiť nedbalosť.

Ak je dom prenosný alebo demontovateľný, stojí za to premýšľať o jeho upevnení tak, aby sa neprevrátil, neprepadol, nerozpadal. Preto sú v tomto prípade stacionárne budovy menej nebezpečné.

Nápady na detské drevené domy na mieste

V prvom rade musí stavebný projektant rozhodnúť o rozmeroch budovy. Dôležitým faktorom bude jeho vzhľad. Z výberu typu stavby závisí od toho, aký bude drevený dom pre dieťa, ako to zapadá do krajinného dizajnu lokality.

Napríklad, bude najlepším riešením pre nerovný povrch svahov a roklín hrať komplex skladajúci sa z niekoľkých prepojených križovatiek, mostov, schodísk štruktúr, z ktorých niektoré budú lôžko, a iní - jednoposchodový.

Veľmi pohodlné drevené domy pre deti na chalupe, ktoré sa nachádzajú na streche altánku, kde môžu dospelí odpočívať počas čaju, chatovať alebo hrať večer v lotte. Kluci sú tak zábavní, aby ste sa dostali do hračky, ktorá bývala na rebríku! Pridaním funkčnosti tejto štruktúry je plastová šmýkačka, s ktorou sa deti môžu pohybovať.

Môžete navrhnúť celý web vo fantasy štýle. Malý dom bude len časťou celkového riešenia. A celé územie môže byť zdobené vo forme kvetinového mesta, kde žil Neznayka, s miniatúrnymi rybníčkami a obrovskými hubami.

Verzia dediny škriatkov môže tiež prilákať návrhárov, ktorí sa rozhodli vybudovať drevený dom pre svoje deti na vlastnú päsť. Samotné výkresy sú celkom jednoduché. Majster, ktorý je oboznámený s pílou, kladivom, klincami a lietadlom, nie je také ťažké vybudovať takýto dom.

Zaujímavý variant krivky 9raquo; house. Môže byť navrhnutý pre bývanie Baba-Yaga, lesného čarodejníka, trpaslíka alebo iného rozprávkového charakteru.

"Krivoy9raquo; plán výstavby domu

Implementujte túto kreatívnu predstavu v živote trochu zložitejšie. Len dve opačné múry majú rovnaký drevený dom pre deti. Výkres odráža túto vlastnosť štruktúry.

Detail A je čelná stena. Bez výrezu pre predné dvere to bude už zadná stena domu. Pozornosť sa venuje skutočnosti, že všetky strany časti sa líšia veľkosťou, preto sú na výkrese označené rôznymi písmenami. Samotná časť má iba jeden pravý uhol.

Bočná stena vedľa pravého rohu má tvar obdĺžnika (detail 2), ktorého vertikálne strany sa rovnajú strane prednej steny (c).

Protiletická stena (detail 3) je tiež obdĺžniková. Zvislá strana musí mať rovnakú veľkosť ako šikmá strana prednej steny (c). V prezentovanom výkrese sa vyvíja varianta malého domu s štvorcovou podlahou, ale na želanie je možné urobiť obdĺžnikový.

Podrobnosti 4 a 5 sú strecha. Boky obdĺžnikov sú označené písmenami zodpovedajúcimi rozmerom. Treba však poznamenať, že ak sa rozhodnete urobiť vrcholy, musíte k nim pridať niekoľko centimetrov.

Ak budete postupovať podľa pokynov pre budovanie detských domovov, uplatnite si starostlivosť a trpezlivosť, môžete postaviť pozoruhodnú budovu rýchlo a efektívne.

Detský drevený dom na chate s vlastnými rukami

Nie je to tajomstvo pre niekoho, že deti nemusia moc šťastie. Let fantázie ich detí umožňuje premeniť akýkoľvek predmet domácnosti na kozmickú loď alebo auto, takže je ľahké si predstaviť potešenie dieťaťa, ktoré má drevený domček postavený na chate.

Optimálnym výberom bude detský dom, špeciálne navrhnutý pre chlapca alebo dievča. Vlastní takýto dom, dieťa s veľkou túžbou opustí hranice mesta, vediac, že ​​na svojej dacha čaká na útulný kútik. Okrem toho pomôže rodičom, aby robili farmu v chove, nie je rozptýlený neznesiteľným správaním znudeného dieťaťa.

V súčasnosti je ľahké si kúpiť hotový dom kontaktovaním firmy zaoberajúcej sa výstavbou kompaktných drevených domov. Špecialisti sú radi nielen výberom dizajnu, ale aj dodávkou a montážou domu. Takéto výrobky majú spravidla dobrú kvalitu, ale náklady na prácu niekedy vystrašia kupujúcich.

Na druhej strane, drevený dom bude stáť oveľa menej, ak ho postavíte sami. Čo potrebujete na vybudovanie detského domu v krajine? V tomto prípade budete musieť zakúpiť spotrebný materiál a potrebný nástroj. Potom, čo strávil dva dni voľna, s vlastnými rukami je celkom možné postaviť malý dom pre svojich milovaných potomkov.

Dom pre deti s vlastnými rukami: výhody domov z dreva

 • Drevo je dnes najbežnejším stavebným materiálom. Dokonca aj vzhľadom na skutočnosť, že trh s dostupnými stavebnými materiálmi je veľmi rôznorodý.
 • Strom bude vždy výhernou možnosťou, pretože je šetrný k životnému prostrediu, odolný, bezpečný a ľahko dostupný.
 • Práca s dreveným materiálom nezahŕňa použitie drahých nástrojov. Je potrebná súprava základnej truhlárne, pozostávajúca z kladivá, kijanu, píly, lietadla, brúsneho papiera, spojovacích materiálov.
 • Pomocou stromu môžete vytvoriť jednoduchú a skromnú chatu, alebo môžete - celé domy. Všetko závisí od želaní dieťaťa a samozrejme od zručností pána.
 • Ak chcete vytvoriť drevený zámok, možno budete potrebovať pevnú sadu nástrojov a príslušenstva, ale technologický proces nebude ťažšie.
 • Okrem čistého dreva sa v stavebníctve používajú preglejky, drevovláknité dosky, drevotrieskové dosky a iné materiály na báze dreva.
 • Je dovolené kombinovať rôzne materiály s druhmi stromov.
 • V závislosti od umiestnenia domu a jeho funkčných povinností vyberajú drevený materiál, z ktorého sa bude dom vyrábať. Napríklad, ak je konštrukcia umiestnená pod vrcholom, potom pre stavbu detského domčeka je vhodná preglejka.

Poradie výstavby detského domu v krajine s vlastnými rukami

Po prvé, je potrebné objasniť, aký plán bude budúci dom, definovať jeho vzhľad. Pre tento účel je predbežne nakreslený schematický nákres, ktorý umožňuje určiť typ konštrukcie.

Charakteristika detskej chaty, ktorá sa musí určiť pred začiatkom stavebných prác:

 • Existuje otvorená alebo uzavretá budova?
 • Aká je plocha pozemku určená pre dom?
 • Výška budovy.
 • Umiestnenie domu. Kde to bude: na zemi alebo na vetve stromu? To je dôležitý faktor, pretože technológia výstavby bude radikálne odlišná.
 • Materiál použitý na stavbu.
 • Budú tam v dome okná a dvere, v akom množstve?
 • Má sa plánovať vytvorenie dodatočnej prílohy? Okrem hlavnej konštrukcie sú tiež vytvorené schodiská, terasa, posúvač alebo pieskovisko.
 • Dekorácie interiéru.

Vypracovanie plánu pre detský domček z dreva

Spočiatku je potrebný podrobný konštrukčný plán a náčrty a výkresy. Je dôležité zvážiť špecifiká budúcej štruktúry:

 • Vzdialenosť medzi podlahou a stropom by mala byť aspoň jeden a pol metra. Je však nežiaduce, aby bola miestnosť príliš vysoká.
 • Je to správne rozhodnutie inštalovať aspoň dve okná. Po prvé, také opatrenie poskytne dostatočné pokrytie v miestnosti domu. Po druhé, musíme pamätať na bezpečnosť detí, ktoré potrebujú stály dohľad. Deti môžu byť sledované cez okná.
 • Odporúča sa, aby sa dvere dostali až k stropu. Takže dieťa jednoducho nemá na jeho čele náraz, okrem toho je možné, že aj dospelí budú musieť navštíviť svoje dieťa.
 • Aby ste sa vyhli zbytočným zraneniam, mali by byť všetky steny zvnútra aj vonku hladké.
 • Je lepšie vytvoriť šikmú strechu, pretože plochá môže prilákať deti a skôr či neskôr sa budú na streche zakrývať, čo spôsobí traumatickú situáciu.

Nástroje a materiály pre výstavbu

Než začnete stavať malý domček pre deti, potrebujete zakúpte tieto nástroje:

 • Píla na drevo;
 • Meracie pásky;
 • Riadiaci roh;
 • dláto;
 • Vŕtací a elektrický skrutkovač;
 • Kiyanku a kladivo;
 • Upevňovacie príslušenstvo;
 • Nástroj na lakovanie (farba, lak, kefy, valček).

Zoznam materiálov, ktoré budú potrebné pre proces výstavby:

 • Drevený nosník pre rámček. Stavitelia odporúčajú použiť lištu, ktorej časť je 50x50.
 • Skladanie dreva. Mali by ste si vybrať preglejku, ktorej hrúbka nepresahuje 10 mm. Používajú sa aj drevotrieskové dosky s orientáciou. Sú lacnejšie ako preglejka, ale odolnejšie voči opotrebovaniu. Všetko podľa uváženia hostiteľov.
 • Materiál pre strechu.
 • Tehly.
 • Sklo pre okenné rámy. Treba mať na pamäti, že sklo je pre dieťa bezpečné, takže ak je túžba zvýšiť prístup svetla do domu, je lepšie inštalovať plastové okná.

Ako urobiť detský dom: stavebné technológie

Analogicky s výstavbou veľkých domov, detských domčekov začať budovať od základov. Zem môže byť použitá ako základ, štrk, cement alebo drvený kameň.

Existujú rôzne možnosti, ktoré sú vhodné na kladenie drevených dosiek. Niektoré z nich odstránia vrchnú vrstvu pôdy, topia ju sutinami, vyrovnajú plochu a potom položia nosné lišty na plošinu. Môže sa to robiť inak: každý roh konštrukcie musí byť spevnený na špeciálnom betónovom bloku a podpery sú umiestnené na pieskovom vankúši. Takže rohy konštrukcie budú umiestnené v hĺbke až pol metra. Krajina z priehlbín by mala byť odstránená a v nich sa naleje zmes piesku a štrku. Potom sú jamky starostlivo utlmené.

Na pripravených miestach vytvorte bloky, ktoré by mali byť na jednej úrovni. Aby sa zabezpečilo, že kostra nie je zakrivená, použite úroveň budovy.

Bez vodotesnej vrstvy nemôže byt dom dlhé roky. Najbežnejším izolátorom je ruberoid alebo moderný bitúmenový polymér. Niekto uprednostňuje prirodzené vetranie. V tomto prípade je malý dom postavený na kovových tyčiach alebo murovaných póloch, ktoré nie sú vyššie ako 20 cm.

Zaoberajúc sa základom a podlahou môžete pokračovať v inštalácii stien. Na vytvorenie stien je potrebné postaviť rám nerovných tyčí, ktoré sú v ďalších etapách spojené s tenkými plášťami alebo štítmi. Nezabudnite na dvere a okná. Prvým krokom by mala byť inštalácia v každom rohu nosníka, ktorého prierez je spravidla 50 x 50 a dĺžka - tri metre. Výrobok sa rozreže na tri rovnaké časti alebo na polovicu. Potom sú tyče umiestnené pod dverami a okennými rámami.

Ak chcete hlavnú lištu opraviť, prilepte ju k podlahe nechty. Najdôležitejšie je, že tieto nechty môžu byť ľahko vytiahnuté. Takéto opatrenie je vysvetlené skutočnosťou, že zabezpečenie silného spojenia stavebných jednotiek je možné len pomocou špeciálnych upevňovacích uhlov, ktoré sú nastavené neskôr.

Medzi krokvami je nainštalovaná doplnková rozpera, ktorá slúži ako upevňovač. Majte na pamäti, že horné lúče sú spojené rámom, vyčnievajúcou základňou pre zastrešenie. Potom, ako bola pripravená základňa pre steny, boli vytiahnuté nechty a na ich mieste montáž kovových rohov. Hrací dom bude stáť pevne a rozpadne sa len vtedy, keď sú všetky rohy a spoje upevnené rohovými upevňovacími prvkami.

Tyče umiestnené v horizontálnej rovine označujú okenné otvory a dvere. Ich výška je vypočítaná vopred. Výpočty vedú zo šírky dosky na pokožku. Takéto rozmery by mali byť usporiadané tak, aby pri pokovovaní nebolo nutné rezať dosky pozdĺž ich šírky alebo skryť polovicu rámu. Stručne povedané, musíme odhadnúť, koľko pevných dosiek sa môže zapadnúť do zostávajúceho spodného a horného otvoru. Na tejto úrovni by mali byť upevnené vodorovné rámy.

Strecha malého hracího domu, vyrobeného vlastnými rukami, môže byť vysoká a plochá. Konštrukcia strechy závisí od osobných preferencií. Klasický výkon vyžaduje nasledujúci algoritmus činnosti:

 • Je potrebné vziať štyri pruhy s nespevnenými okrajmi. Orezajte koniec každej tyče pod uhlom 45 stupňov.
 • Upevnite lúče dvojicami pomocou skrutiek, aby medzi nimi vznikol pravý uhol.
 • Každá rohová konštrukcia je neoddeliteľnou súčasťou strechy. Vnútri sú rohy upevnené kovovými rohmi.
 • Jedna rohová konštrukcia je aplikovaná na prednú stenu domu. Aby sa zabezpečilo, že medzi strechou a prednou stenou domu nie je priestor, je nakreslený trojuholník. Musí byť rezané pomocou píly. Presne tie isté manipulácie musia byť vykonané so zadnou stenou konštrukcie.
 • Teraz musí byť predná a zadná opora medzi nárazom zaistená priečnou tyčou.
 • Hotový rám je pripevnený k stenám pomocou upevňovacích rohov.
 • Na pokrytie strechy je vhodná obyčajná preglejka. Môžete tiež použiť lamely a laminát, akékoľvek iné materiály, ktoré zostali po oprave. Dokonalým strešným materiálom bude ondulín, bridlica, profilovaná alebo kovová.

Konečná fáza výstavby zahŕňa pokovovanie a dekoráciu konštrukcie. Na vytváranie stien, obkladov, dosiek alebo drevených dosiek sa používa. Stravovanie to umožní skráťte čas obloženia, Pretože nie je potrebné upravovať prvky, ktoré sa bez problémov zmestí. Keďže úlohou bolo vytvoriť detský dom, nebolo by zbytočné ho ozdobiť farebnými kresbami. K tvorivému procesu sa môžete pripojiť k samotným deťom. Okná môžu byť vyzdobené vyrezávanými platňami, ktoré sa kupujú samostatne alebo sa vyrábajú vlastnými rukami.

Vo vnútri malého domu sa vyrábajú lavička a stôl, ale samozrejme to nie sú jediné interiérové ​​objekty, ktoré môžu zdobiť miestnosť. Malá veranda poskytne domu vznešený vzhľad.

Najdôležitejšie je, že postavený herný dizajn nezakrýva nebezpečenstvo pre zdravie dieťaťa. Ide o správne upevnenie prvkov drevenej konštrukcie. Je dôležité, aby počas aktívnych hier neboli deti poškodené alebo poškriabané. Dosky je potrebné opatrne orezávať, a aplikujte ochrannú vrstvu niektorých farieb a lakov.

Samorezné skrutky, nechty a kovové priečky by nemali vyčnievať a držať von, sú zatvorené špeciálnymi zátkami.

Už ste niekedy mali bolesť kĺbov? A neviete, čo to je:

 • neschopnosť pohodlne a ľahko sa pohybovať;
 • bolesť počas alebo po cvičení;
 • nepríjemné pocity pri lezení a klesaní po schodoch;
 • zápal v kĺboch, opuch;
 • nepríjemná kríza, neúspech;
 • neprimeraná a neznesiteľná bolesť bolesti kĺbov.

Prosím, odpovedzte na otázku: ste s tým spokojní? Je možné vydržať takúto bolesť? Koľko peňazí ste už "zlúčili" s neefektívnym zaobchádzaním? Je čas ukončiť toto! Súhlasíte? Dnes vydávame exkluzívny rozhovor s profesorom Dikul, v ktorom lekár odhalil tajomstvo, ako sa zbaviť bolesti v kĺboch, liečbe artritídy a artrózy.

Ako stavať drevený dom pre deti v krajine a na strome

Ako deti sa každý z nás snažil vybudovať samostatný dom - dom s deťmi. Napriek jednoduchosti dizajnu bol to najlepší útočisko pre hry

Nenápadná konštrukcia z krabice, lepenky alebo vetvičiek v podobe chaty bola hrdý na meno domu a zdala sa najlepšie.

Po dozretí premýšľame o vytvorení odolnejšieho a funkčnejšieho domu pre deti.

Detský drevený dom s vlastnými rukami

Najčastejšie sa stavia detský dom z dreva. Výber materiálu pre dom je spôsobený racionálnymi úvahami - drevený materiál je šetrný k životnému prostrediu a odolný. Malý dom z ihličnatého dreva bude mať pozitívny vplyv na zdravie dieťaťa. Okrem toho umožní dieťaťu cítiť sa nezávislé. Vytvorením plnohodnotného rozvojového domu pre dieťa mu poskytnete jeho vlastné ihrisko, kde si v každom počasí môže zahrať.

Pre rodičov hlavnou vecou je, aby boli bezpečné, lacné a zapadajú do všeobecného štýlu krajiny alebo prímestskej oblasti. Ďalšou výhodou domu je, že môže byť použitý ako obchod s potravinami, tak povediac, krásna stodola pre skladovanie záhradných náradí, zbytočné veci alebo palivové drevo.

Ako vyrobiť detský dom z dreva

V rámci tohto článku bude popísané postupné pokyny na vytvorenie detského dreveného domu s vlastnými rukami.

Najprv premýšľajte o tom, ako bude dom vypadať, aký bude typ, vzhľad a rozmery. Ak to chcete urobiť, musíte definovať:

 • Typu. Otvorené alebo zatvorené;
 • Rozmery. Obývaná oblasť a nadmorská výška;
 • Miesto inštalácie / umiestnenie. Dome na zemi a na strome má iný princíp konštruktívneho dizajnu;
 • Materiál, z ktorého bude konštrukcia vyrobená;
 • Prítomnosť okien, dverí a materiálu pre nich;
 • Prítomnosť ďalších komponentov - predĺženie, plot (plot), terasa, šmýkačka, pieskovisko, hojdačky, schody.
 • Prítomnosť vnútorného vybavenia.

Detský drevený dom jasne zelenej farby Drevený dom pre deti a dospelých Farebný malý dom pre deti Detský dom-športový areál

Nižšie uvedená fotografia ukazuje, ako vytvoriť detské tepee pre indiánov, chatrče pre Robinsons a jurt pre nomádov z dreva, tkaniny, vetvy a kríky.

Stanový dom pre deti Stánok z textílie pre deti Detské tepee pre malých indiánov Chata z pobočiek pre malé robinsóny

Chata pre rozprávkových hrdinov a lesníkov.

Hobitov dom pre deti Detský dom Hobitov

Pirátska fregata pre mladých zlodejov a plachetnicu pre veselých námorníkov.

Detská pirátska domáca loď Detská loď

Pri navrhovaní plánu domu je potrebné zvážiť nasledujúce skutočnosti:

 • mobility alebo stacionárnosti. Z toho bude závisieť od veľkosti domu a technológie jeho výstavby;
 • prítomnosť aspoň dvoch okien je povinná. Po prvé, je to osvetlenie. Po druhé, chata by mala byť jasne viditeľná na kontrolu;
 • výška okien z podlahy by mala byť 500-600 mm;
 • výška dverí. Pri 200-300 mm. vyššia ako rast dieťaťa. Ale je lepšie ich urobiť pod stropom, pretože skôr či neskôr budete pozvaní do domu;
 • múr. Mala by byť hladká, aby sa predišlo možnému zraneniu.
 • strecha. V žiadnom prípade by nemal byť plochý. Nepripustiť dieťaťu, aby sa naňho vyšplhalo.

2. Výkres detského domu z dreva

Môžete nakresliť vlastnú skicu alebo použiť pripravené výkresy. Nižšie v schematických nákresoch sú prezentované projekty detských domovov, ktoré si môžete vytvoriť vlastnými rukami.

Výkres detského domu z dreva Schéma detského domu zo stromu Schematické kreslenie dreveného dreveného domu

Schéma domu detí s uvedenými veľkosťami pomôže správne pripraviť materiály na stavbu.

3. Nástroje a materiál na výrobu

 • píla;
 • hoblík;
 • ruleta;
 • dláto;
 • kovový roh;
 • úroveň budovy;
 • vŕtačka;
 • skrutkovač alebo kladivo a nechty;
 • brúsny papier (na leštenie dreva);
 • Štetce a farby na maľovanie domu alebo akýkoľvek dokončovací materiál, ako je obloženie alebo obloženie.
 • lišta na vytvorenie rámčeka. Odporúčaný prierez 50x50;
 • drevo na pokovovanie. Dosky alebo drevo vytvoria krásny dom;
 • preglejka (hrúbka nie je menšia ako 8 mm) alebo OSB na opláštenie. Lacnejší, ale menej odolný materiál, ktorý si vyžaduje ďalšie spracovanie;
 • strešný materiál;
 • tehla;
 • sklo pre okná (ak je to potrebné a len pre deti staršie ako 7 rokov a dokonca aj pochybnosti - je lepšie vylúčiť prítomnosť skla).

4. Výstavba dreveného detského domu s vlastnými rukami

Samozrejme, že silný základ pre detský hrací dom z dreva nestojí za to vylievať. Ale tu zoberte hĺbku pôdy 80-100 mm. a položiť tehla v celom areáli budovy sa nezmestí. Chata bude trvať oveľa dlhšie.

K dispozícii je terasa s možnosťou využitia. Avšak jeho nadobudnutie je veľmi nákladné.

Najväčšou rozpočtovou a rýchlou možnosťou je vytvoriť základ niekoľkých tehál a na nej inštalovaný zväzok reziva. Tento prístup k základovému zariadeniu sa zvyčajne používa v skleníku.

Založenie dreveného dreveného domu Nadácia pre detský dom z dreva

Pavol je lepšie vybavený podľa všetkých pravidiel žánru. Menovite položte zaostávanie a na nich vyplňte podlahovú dosku. Alebo položte OSB alebo preglejku do dvoch vrstiev tak, aby ďalšia vrstva prekrývala švy predchádzajúcej vrstvy.

Zariadenie podlahy pre detský domček zo stromu Výstavba podlahy pre detský dom

4.3 Steny a kostra detského domu

V rohoch nadácie sa do jamy vkladajú jamy na inštaláciu tyče. To je podpora steny. Pred umiestnením lúča do zeme je potrebné spracovať. Navyše, v miestach, kde sú nainštalované okná a dvere, je tiež namontovaná lišta. Pre tuhosť nosníkov rámu možno upevniť kovovým rohom. Ďalej je rám šitý doskami alebo preglejkami.

Schéma rámu detského domu Štruktúra rámu detského domu Pripravený rám detského domu

Drevený detský dom, ktorého výkres je znázornený nižšie, je možné postaviť len pomocou inštalácie podpery.

Výkres dreveného domu na podpierach s verandou

Pri obyčajnom dome je jednoduchšia možnosť - zrazte dosky z dosiek. A na ich obvode vyplniť bar. Potom zaklopte drevené štíty medzi nimi.

Schéma domu drevených štítov Detský dom štítov

Materiál je pripravený pre stránku www.mydomik.net

Konštrukcia strechy začína výrobou štítov. Pre nich je použitá rovnaká lišta ako pre rámček. Na protiľahlých stenách sú inštalované dva trojuholníky. V prípade potreby sa medzi nimi inštaluje niekoľko ďalších.

Konštrukcia strechy detského domu - krokve Inštalácia strechy detského domu

Medzi nimi je plnený bar. Jeden alebo viac závisí od toho, na čo bude pokrytá strecha.

Ďalej vyplníme dosky s nadstavcami a zakryjeme ich strešným materiálom. Napríklad ondulín alebo bitúmenové šindle (môžete jednoducho vyšívať dosku alebo dokonca urobiť doškovou strechou).

Konštrukcia strechy detského domu - rohožka Konštrukcia strechy detského domu - montáž strešného materiálu

Alebo ich strieľame do štítu, ktorý bude potom pripevnený k štítom.

Podstatou je jedna, rozdiel v pohodlí práce. Jedným alebo dvomi svahmi, hlavnou vecou je, že strecha dieťa nepoužíva ako detské ihrisko. Ak sú dosky dobre pripevnené, mali by byť ošetrené antiseptikom a maľované.

5. Dokončenie detského domu z dreva

K drevenému domu pre deti vyrobené vlastnými rukami vás potešil, pokiaľ možno, aby sa starali o ochranu dreva. K tomu je potrebné zaobchádzať s riešeniami proti chybám a hnilobe. A potom otvorte škvrnou, lakom alebo farbou.

Vo vnútri domu nastavte lavičky alebo urobte stôl a stoličky vhodnej veľkosti.

Vnútorná úprava detského domu z dreva Interiér dreveného dreveného domu

6. Bezpečnosť detského domu

Samostatne chcem zdôrazniť, ako urobiť dom bezpečný. Pre to potrebujete:

 • vyberte rovnú oblasť pre inštaláciu domu. Alebo spoľahlivý strom;
 • skontrolovať kvalitu spracovania dreva. Mechanické vylúčenie triesok. A antiseptické - drevo by malo byť ekologické;
 • správne skrutkujte skrutky;
 • Pri streche je lepšie použiť mäkké materiály alebo polykarbonát. Pretože napríklad kovové dlaždice majú ostré hrany a môžu spôsobiť zranenie.

Ak ste už vyrastali z domu malého detí na zemi, je čas sa pohybovať vyššie, napríklad do koruny stromu (vrchlík, žila, tj horná / stredná časť stromčeka). Okrem toho opisujeme, ako vytvoriť stromový dom pre deti s vlastnými rukami.

Usporiadanie domu na strome Upozornenie na korunu stromu, kmeň, umiestnenie vetví, vek stromu a jeho rozmery. Ihličnaté stromy nie sú vhodné pre tento druh konštrukcie, pretože ihly nechávajú len málo svetla.

Okrem toho je dôležité mať na pamäti, že ako strom rastie, strom zmení svoj tvar. Preto budujte na nižších vetvách alebo sa pokúste brať do úvahy túto skutočnosť.

2. Výber možnosti návrhu (formulára)

Je potrebné vyriešiť túto myšlienku opäť pri zohľadnení konfigurácie stromu.

Originálne detské domy na strome Dvojposchodový dom na strome Dom na strome s vyhliadkovou plošinou

3. Domové kresby pre deti na strome

Výkresy malého domu pre deti na strome Schématický obrázok s rozmermi vám pomôže navrhnúť váš projekt a predstaviť si, ako bude hotový výrobok vyzerať.

Všetky práce na stavbe stien a strechy domu sa najlepšie vykonávajú na zemi. Ale zariadenie podlahovej podpory sa týka kategórie vysoko nadmorských výšok.

Ak chcete vytvoriť podlahu v dome na vetvách, musíte nainštalovať platformu, ktorá bude základom celej konštrukcie. Môže byť podopretý ďalšími podperami namontovanými na zemi alebo podperami namontovanými na kmeň stromu.

Schéma platformy pre dom na strome

Pripevnenie plošiny na trup vám umožní nastaviť výšku v priebehu času.

Platforma pre dom na strome Montážna plošina pre dom na strome

Inštalácia schodov je povinná fáza budovania domu na strome. Schodisko môže byť drevené alebo lano. Prvý je spoľahlivejší. Okrem schodov pre dom, môžete opraviť lano, cez ktoré zostup bude rýchlejší.

 • pohodlné schodisko (rovné, skrutkové), najlepšie s madlami;
 • optimálnu výšku domu. Výhodne až 3 metre;
 • Spoľahlivá platforma, nevyhnutne uzavretá stenami alebo zábradlím;
 • technológia budovania dreveného dreveného domu na strome neposkytuje klincovanie. Je bezpečnejšie používať skrutky a matice;
 • Navyše drevo a všetky prípojky domu musia byť pravidelne kontrolované a dotiahnuté.

Ako môžete vidieť, robiť drevený dom pre deti s vlastnými rukami nie je ťažké. V skutočnosti, na rovnakom princípe modulov, drevené domy pre detské ihrisko, a dokonca aj kartónové domy pre hranie v byte sú vyrobené.

Drevené detské domy - fotky a obrázky pre nápady

Detský drevený domček pre dievčatá Detský drevený dom pre chlapcov Detský dom Detské bývanie na nádvorí súkromného domu Malý domček pre malých pirátov Chata preprava

Komentáre (0)

Informačný projekt o výstavbe domu s vlastnými rukami. Úplné alebo čiastočné kopírovanie materiálov stránok je možné len po dohode s administrátorom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 6 =