Detská sedačka pre toaletu

Detská podšívka pre toaletu: popis. Ako si vybrať sedačku pre dieťa na toalete?

Keď vaše dieťa už zvládne hrniec, je čas ho predstaviť na toalete. Mala by sa robiť vo veku dieťaťa od troch do piatich rokov - počas tohto obdobia je dieťa maximálne pripravené na zmeny a pokusy. Tento článok vám povie o detskej podšívke na toalete. Dozviete sa hlavné body, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere takéhoto príslušenstva. Tiež stojí za zmienku o tom, čo dostane prekrytie na recenziach pre toalety (pre deti).

Na čo sa zariadenie používa?

Detská podšívka na toalete je potrebná pre pohodlie. Rozmery toalety sú určené pre dospelých, takže deti sa necítia veľmi dobre. Často sa deti jednoducho bojí spadnúť do dierky, takže odmietajú opustiť svoje obľúbené hrnce a dávajú prednosť záchodovej miske. Samozrejme, pre deti je špeciálna inštalácia. Nie každá rodina však má možnosť inštalovať takúto ďalšiu toaletnú misu. V tomto prípade prídete na špeciálnu detskú podložku.

Na toalete môže byť zariadenie namontované niekoľkými spôsobmi. Často výrobcovia robia špeciálne spojovacie materiály, ktoré sa dodávajú so súpravou. Umožňujú vám držať príslušenstvo na štandardnom sedadle. Niektoré spoločnosti tiež ponúkajú suchý zips a sponky, ktoré bezpečne drží podšívku, keď na ňu padne štandardné sedadlo. Ako si vybrať zariadenie? Ak sa rozhodnete, že potrebujete detskú náplasť na toalete, musíte brať do úvahy veľa parametrov. Zvážte ich.

Materiál na výrobu príslušenstva

Najčastejšie toto príslušenstvo je vyrobené z odolného vysoko kvalitného plastu. Existuje však aj podšívka pre toaletu (mäkká). V tomto prípade je sedadlo vyrobené z trvanlivého materiálu, na ktorom je položená pena. Na vrchole takejto konštrukcie je pripevnená vodotesná vložka.

Plastové sedadlá sú pomerne ľahko čistiteľné a nie sú ohniskom škodlivých baktérií. To sa nedá povedať o jemnom príslušenstve. Avšak druhá z nich bude vhodnejšia pre dieťa a jeho jemnú pokožku.

V poslednej dobe je detská náplasť na záchodovej miske s krokom stále viac bežná. Takéto zariadenie bude pre dieťa veľmi výhodné. Nemusíte neustále zvyšovať drobivosť a pomáhať mu sedieť na dospelom zariadení. Tiež môžete odmietnuť zo stoličiek, ktoré sú stále v ceste.

Podšívka pre toaletu s krokmi môže byť nastavená na výšku. Môžete prispôsobiť príslušenstvo pre rast dieťaťa a výšku inštalačného zariadenia. Ak je toaleta v dome nižšia a dieťa má dostatočný rast, môžete úplne opustiť takúto adaptáciu.

1

Spôsob pripojenia k zariadeniu pre dospelých

Pri kúpe podšívky na toalete musíte vždy brať do úvahy spôsob pripojenia. Veľa lacných doplnkov nemá žiadne ochranné prvky. Jednoducho sa prekrývajú s toaletným sedadlom a môžu ľahko vykĺznuť. Stojí za zmienku, že takéto zariadenie môže byť pre dieťa nebezpečné.

Ak si vyberiete náplasť, ktorá sa hodí na toaletu, nemusí to byť pre vás veľmi výhodné. Je potrebné zariadenie odstrániť neustále, keď je to potrebné. Skôr alebo neskôr zabudnete na to vrátiť a dieťa nebude schopné zvládnuť jeho nutkanie.

Najoptimálnejšou metódou fixácie je metóda umiestnenia podšívky autonómnym spôsobom. To znamená, že zariadenie je upevnené pomocou prísaviek pod sedadlom pre dospelých alebo skrutkami nad ním. V tomto prípade môžete príslušenstvo zdvihnúť a spustiť sami.

Podšívka pre recenzie toalety je dobrá. Rodičia hovoria, že takým spôsobom môžu učiť dieťa ísť na toaletu pre dospelých. Dieťa veľmi ľahko odmietne hrniec, pretože nemá strach. Koniec koncov, pred ním je absolútne rovnaké sedadlo, ako aj obvyklé príslušenstvo.

Ak sa rozhodnete zakúpiť takéto zariadenie, je potrebné zvážiť všetky uvedené body. Priemerné náklady na takéto zariadenie sa pohybujú v rozmedzí od 500 do 2000 rubľov. Všetko závisí od firmy, ktorá vyrába tovary, materiál a metódu pripútania. Veľa šťastia pri nakupovaní s vami!

Odporúčania pre výber detskej sedačky na toalete a typy obložení

Dosť staré deti sa začínajú snažiť stať sa dospelými. A nie zriedka sa to prejavuje v pokusoch o použitie záchodovej misy pre dospelých na zvládnutie ich potrieb. Rodičia by si však mali uvedomiť, že dokonca aj vzdanie sa hrnca je pre ich dieťa veľkým krokom, sú príliš skoro na to, aby si sadli na toalete. Anatomicky pestované toalety nevyhovujú deťom svojimi malými kňazmi. Detská toaletná misa alebo špeciálna podšívka pomôže zachrániť situáciu.

V zásade toaleta nemôže dovoliť inštalovať nie každý. Preto je potrebné vykonať kanalizáciu, vodovod, drenážny systém atď. Hoci teraz veľké rodiny žijúce v súkromných domoch alebo byty s veľkým predpokladom pre kúpeľňu, nastaviť pre deti druhé WC. To je docela praktické, pohodlné. Malo by sa chápať, že skôr alebo neskôr budú deti vyrastať, a preto detská toaletná misa nebude nikomu zbytočná. Znova ju demontujte a odstráňte komunikáciu. Skrátka to prinesie veľa a veľa.

Áno, detské toaletné misy sa môžu právom považovať za dobré riešenie. Z hľadiska prakticity sú však lepšie sedadlá. Sú inštalované na obyčajnom toalete, ktoré používajú dospelí, sú ľahko zaplnené, sú odstránené v priebehu niekoľkých sekúnd. Pohodlné, praktické, spoľahlivé. Vo všeobecnosti môžeme rozlíšiť niekoľko hlavných výhod, ktoré majú sedadlá na toaletnom sedle pre deti v malom veku.

 1. Jednoducho sa dajú odstrániť a upevniť na konštrukciu toalety, takže kúpeľňa môže byť rovnako pohodlná pre dospelých i deti.
 2. Konštrukcie sú vyrobené z vysoko kvalitných, odolných a bezpečných materiálov, a preto nie je natoľko znepokojujúce, či sa sedadlo nebude pretrhnúť pod váhu dieťaťa.
 3. Nákup takéhoto krytu je oveľa lacnejší ako inštalácia samostatnej detskej toalety.
 4. Nie je potrebné vykonávať samostatné komunikácie, potrubia, kanalizačné zásuvky.
 5. Je prezentovaná veľmi široká škála univerzálnych sedadiel a určená pre anatomické vlastnosti chlapcov a dievčat.

Foto detskej podšívky, ktorá je inštalovaná na toalete

Je veľmi jednoduché vyrobiť toaletné misy z bežných toaliet inštaláciou špeciálneho obloženia. Ale mali by ste sa zamerať na určité kritériá, ktoré pomôžu urobiť správnu voľbu.

 1. Kryt musí mať taký dizajn a upevnenia, ktoré umožnia jeho rýchlu inštaláciu, odstránenie a zachovanie vysokej spoľahlivosti.
 2. Uprednostňujte tie modely, ktoré pri používaní dieťaťa neumožňujú kontaktovať dospelého sedadla.
 3. Základňa musí mať špeciálne gumené dýzy. S pomocou ich náplasť nebude "jazdiť" na toalete, ale bude pevne fixovaná.
 4. Skontrolujte, či výrobok nie je poškodený. Čím menej budú v dizajne, tým lepšie. Proces prania takejto dýzy bude oveľa jednoduchší pre matku.
 5. Sedadlo musí byť vybavené špeciálnymi závesmi alebo držiakmi, ktoré umožňujú ľahký prístup k nej, ak chce dieťa používať toaletu.

Tiež nie je na škodu povedať, že za takých okolností ako dieťa výcvik v použití toalety dospelých nadobúdať niektoré vrchovatá modely s zbytočných funkcií alebo zložitou štruktúrou, to nie je nutné. Pozrite sa predovšetkým na praktickosť a funkčnosť.

Teraz môžete hovoriť o tom, čo teraz môže ponúknuť výrobcom obložení pre toalety určené pre najmenších užívateľov.

 1. Tradičná podšívka. V skutočnosti ide o ten istý kruh, ktorý si dospelí kúpia pre záchodové misy. Rozdiel je len vo veľkosti. Povrch môže byť tvrdý alebo mäkký, v závislosti od použitých materiálov. Možnosti upevnenia sú tiež dve - nad alebo pod kruh pre dospelých. Pokiaľ ide o hygienu, mali by sa uprednostňovať modely, ktoré sa montujú na produkty dospelých.
 2. Anatomická. Takmer ako plnohodnotná detská toaleta, pretože je vyrobený špeciálny anatomický tvar s podporou, podobne ako na hrnci. Na takomto prekrytí sa dieťa cíti v bezpečí, istí. Materiál na výrobu je zvyčajne mäkká guma, na ktorej koža nekĺže. Špeciálne sedadlá upevňujú sedadlo na toaletu.
 3. Konzoly. Možno najpohodlnejšie a praktické riešenia. Sú vyrobené ako bežné sedadlo, upevnené iba na podpere s dobrou stabilitou. Tento dizajn zahŕňa kroky, zábradlia. Dieťa stúpa na rebríku, sedí na toalete, nepotrebuje nič, bez toho, aby kontaktovalo samotné toalety. Výška schodov je nastaviteľná, rovnako ako poloha podpery. Umožní to dieťaťu sedieť pohodlne, odpočinúť si nohy na schodoch a taktiež zmeniť úroveň, ako dieťa rastie. V skutočnosti môže byť dieťa vyškolené, aby nezávisle stlačilo a vyčistilo štruktúru z toalety po použití. Jeho hmotnosť je pomerne malá, čo spôsobuje, že proces je úplne nezávislý od dospelých.
 4. Cestná obloženie. Tieto sedadlá sú skladacie. Sú určené pre tých, ktorí často cestujú s dieťaťom a sú nútení používať verejné toalety. Zoznámte sa s kúpeľňami, ktoré sú prispôsobené pre deti, môžete len ťažko. Z toho dôvodu nie je nadbytočné prevziať prekrytie. Netrvá to veľa času, ale podstatne zjednodušuje starostlivosť dieťaťa o prirodzené potreby verejných inštalatérskych jednotiek. Treba poznamenať, že niektoré modely cestnej výmurovky sú regulované veľkosťou, priemerom, tvarom a tým sa prispôsobujú rôznym deťom. Existujú aj varianty vybavené kontajnerom. Najmenšie ich môžu použiť ako hrniec a viac dospelých sedí na skladacích sedadlách a svoje obaly umiestňujú do kontajnera. Potom sa premyje vodou a dezinfekčným činidlom. Pre rodičov je táto možnosť celkom vhodná.

Pri výbere prekrývok je potrebné brať do úvahy niektoré funkcie a kľúčové body.

 1. Dávajte pozor na silu produktu. Mnoho ľudí si myslí, že polopevné podložky najlepšie vyhovujú. Avšak sú náchylné na deformácie a zlomy. Pri aktívnom používaní týchto prekryvných podkladov je lepšie nakupovať rigidné modely.
 2. Povrch by mal byť ošetrený antibakteriálnymi látkami. To výrazne ochráni dieťa pred baktériami šíriacimi sa na toalete.
 3. Pamätajte si správnosť rozmerov. Najlepšie je vytvoriť šablónu vašej toaletnej misy a na jej základe vyzdvihnúť náplasť pre dieťa. V takom prípade musí veko nutne prekrývať obrys misy.
 4. Preskúmajte každý milimetr povrchu výrobku. Je dôležité, aby neobsahovali trhliny, ostružiny, zárezy, ktoré môžu poškodiť pokožku dieťaťa.
 5. Pozrite sa na funkčnosť a výkon hlavného účelu sedadla a až potom premýšľajte o dekoratívnej súčasti. Nezabudnite, že mnoho dekoratívnych ozdôb na obloženie sú vyrobené z nebezpečných, škodlivých materiálov, farieb.

Tak sme dokázali pochopiť hlavné výhody sedadiel a funkcií, ktoré majú detské podložky. Porovnali sme praktickosť sedadiel s oddelenou detskou toaletou a dospeli sme k záveru, že by bolo správnejšie uprednostniť prvú.

Najdôležitejšou vecou je, aby ste sa mohli správne zaoberať otázkou, ako vaše dieťa vyučovať používanie kúpeľne pre dospelých. Jeho túžba opustiť hrniec by mala byť privítaná z vašej strany, ale zároveň by ste mali byť schopní plne sa vyrovnať s vašimi prirodzenými potrebami, aj keď máte osobitné miesto v prvom páre, nestojí za to.

Pozorujte dieťa, dávajte užitočné rady, naučte sa používať vypúšťacie tlačidlo, kefu. Samozrejme, nie je potrebné účtovať veľmi malé, pretože namiesto vyčisteného šálku toalety dostanete parfumovanú zmes, ktorá nie je príliš príjemne zdobená.

Všetko príde postupne. A ak sa dieťa bojí používať toaletu, dajte mu čas, ukážte, že sa nič nemôže báť, dizajn obloženia je spoľahlivý a nebude v žiadnom prípade zlyhať.

Aké sú detské sedačky na toalete?

Dieťa študuje svet prostredníctvom akcií dospelých, napodobňuje činnosť rodičov a iných príbuzných.

Po štyroch rokoch odmieta "detský" hrniec v prospech "dospelej" toalety.

Úloha mamičky a otca - zviditeľniť dieťa s ďalším atribútom dospelého života bezpečným a ľahkým.

V akom veku dáte na toaletu dieťa?

Autori inteligentných kníh o vzdelávaní odporúčajú umiestniť dieťa na toaletu na štyri až päť rokov.

Dieťa sa už dostalo na podlahu a dokázal si vziať pohodlné miesto.

Špeciálny stojan pomôže rodičom, ak drobky trvajú na opustení hrnca skôr.

Zariadenie sa predáva v predajniach sanitárnej keramiky, rovnako ako detská sedačka na toalete.

Prečo na toalete potrebujem detskú sedačku?

Bežná toaleta je príliš veľká na zadok dieťaťa, nezávislé použitie je plné pádu dieťaťa. Výrobcovia hygienických potrieb našli riešenie - uvoľnenie špeciálnej série sedadiel na toalete pre batoľatá. Detská toaletná pomôcka ochráni drobky pred pádom, vylučuje dotyk jemnej pokožky s inštaláciou, umožní vám pohodlnú predstavu. Prispôsobenie vyhovuje chlapcom a dievčatám od jedného a pol roka.

Čo je utečenec? Prečítajte si tu

Typy detských sedadiel na toaletnej miske

Detská sedačka na toalete ako alternatíva k hrnce robí rodičom jednoduchší život, zostáva len správne vybrať model.

Tradičná toaleta na WC

Tradičné detské sedačky sa líšia od "dospelého" toaletného kruhu len vo veľkosti, je menšie. Predpony sú tvrdé a mäkké, sú inštalované pod sedadlom (stlačené na vrchu) alebo na nej umiestnené.

Podšívka sedadiel je bezpečná z hľadiska hygieny, na takýchto modeloch je optimálny pobyt pre veľkú rodinu. Existujú aj dospelé modely, v ktorých sú postavené detské žabky.

Dieťa nemusí vždy odstrániť a pripevniť konzolu, ľahko sa pohybuje hore a dole.

Tvar anatomického sedadla reprodukuje obrysy hornej časti detskej nádoby. Podporné funkcie preberajú projekcie postavené vpredu aj vzadu.

Takáto predpona dáva dieťaťu pocit bezpečia, je pohodlné používať toaletu. Najmä sú vhodné pre chlapcov, ktorí sú príliš skoro na to, aby mohli napísať postavenie.

Anatomické sedadlá sú vyrobené z protišmykovej mäkkej gumy - dodatočný príspevok k bezpečnosti. Špeciálne spojovacie prostriedky sú zodpovedné za upevnenie. Zariadenie je inštalované na toalete bez ohľadu na veľkosť a tvar.

Štandardná podšívka je vybavená stabilnou podperou, je vybavená zábradlím a stupňom - ​​takže sa predvádza sedadlo. Krok pomáha dieťaťu šplhať na toaletu, zábradlia sú chránené pred pádom.

Výška kroku sa mení tak, aby dieťa mohlo dosiahnuť nohy pomocou inštalácie. Model je vhodný pre najmenších, dieťa je dosť, aby sa naučili sedieť bez pomoci niekoho iného.

Prítomnosť podpery a zábradlia odstraňuje kontakt rúk z drobkov s toaletnou miskou, chráni pred baktériami. Ďalším plusom je malá hmotnosť upevnenia sedadla.

Cestovné sedadlá sú užitočné pre rodičov, ktorí cestujú, navštívia hostí s deťmi. Adaptácie náhradné mamičky a taťky z obavy o baktérie, ktoré ohrozujú dieťa vo verejných toaliet.

Poskytujú zvyčajné pohodlie pre drobky, zbavujú ho stresu pri cestovaní.

Podšívka je ľahko rozvinutá a preložená, priemer je nastaviteľný, vhodný pre všetky toaletné modely.

Mnoho modelov je vybavených kontajnerom, ktorý čistí miesto mikróbov pri pridávaní dezinfekčného prostriedku a vody.

Čo treba hľadať pri výbere detskej sedačky na toalete?

Detské konzoly pre toalety sa líšia nielen svojimi dizajnovými vlastnosťami. Pri výbere modelu by mali rodičia prejaviť záujem o nasledujúce body.

 • Pevnosť konštrukcie. Výrobcovia hygienických potrieb vyrábajú detské sedačky s mäkkou, polotuhou, tuhou konštrukciou. Maximálny komfort pre dieťa je zabezpečený polotuhým nástavcom, avšak takéto modely sa rýchlo rozpadajú, ohýbajú. Ak rodičia nie sú pripravení na pravidelnú výmenu konzoly, tvrdé sedadlá sú praktickou voľbou dlhú dobu.
 • Povlak. Dokonca aj časté umývanie inštalácií nešetrí z mikroorganizmov, ktoré žijú pod vekom toalety. Sedadlo s antibakteriálnym krytom zachráni od neho dieťa.
 • Veľkosť sedadla. Správna voľba veľkosti závisí od bezpečnosti omrviniek. Kryt prefixu dieťaťa by mal byť aspoň pol centimeter za obrysom misky sanitárnej keramiky. K dispozícii sú tiež univerzálne modely s nastaviteľným priemerom - sú kombinované so všetkými toaletnými misami.
 • Tvar sedadla. Forma podšívky by nemala odvádzať dieťa od hlavnej úlohy, rozptýliť jeho pozornosť. Praktické typické výrobky sú vhodnejšie ako "hromadné" možnosti.
 • Surface. Rodičia by mali starostlivo preskúmať povrch detskej detskej sedačky. Je dôležité, aby ste mali nedostatok rôznych drážok, defektov, dier a iných nedostatkov. Nerovnosť spôsobuje dieťaťu nepríjemný pocit, ohrozuje tenkú pokožku treskami a výrezmi. Okrem toho sú ideálnym prostriedkom na rozširovanie mikróbov.

Užitočné informácie o detských videách. Prečítajte si tu

Detské sedenie na toalete: recenzie rodičov

Shevtsova Anna (Jekaterinburg). Syn 2 roky, vybral si sídlo Chicco. Dieťa sa páčilo - pohodlné a mäkké, takže sme sa zbavili strachu z toalety. Okrem toho sa náplasť môže umyť.

Ignatieva Evgenia (Moskva). Vybral som detskú sedačku Bystplast, ale nezapadol do našej toalety. Niečo ako - podpora späť, prijateľná cena.

Maltseva Irina (Nižný Tagil). Prekrytie "Baby" sa neodporúča vybrať. Sonuly ho odmietol použiť - pohybuje sa von, stúpa, je nepríjemné sedieť.

Platonenko Alla (Petrohrad). Môžem poradiť matkám detská sedačka Prima Baby. Model si vybral kvôli anatomickému tvaru, dcéra je pohodlná, používa ju nezávisle. Nevšimla si žiadnych nedostatkov.

Zaitseva Inna (Moskva). Dlho si vybrala sedenie na toalete pre dcéru, nakoniec kúpila BabyBjorn. Veľmi sa mi to páčilo - je regulované, nekĺzne, je to pre dieťa vhodné. Jedinou negatívou je cena.

Nikto ešte nenapsal nič. Budchet prvý!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

90 − = 87