3d stenové panely

Ozdobte steny pomocou 3D panelov - typy, nápady, tipy

Moderné riešenia dekoračných povrchov ohromujú ich rozmanitosť a originalitu. Dnes je jedným z populárnych a módnych spôsobov zdobenia miestnosti 3d panely na steny, ktoré sa líšia rôznymi vzormi a tvarmi. Chcete priniesť do interiéru niečo nové a nezvyčajné? Potom 3D panely pre steny sú presne to, čo potrebujete!

3d panely na steny - ako sa to robí?

Také objemné panely pre steny môžu byť vyrobené z hliník, keramika, drevo, sadra, kameň, koža, tkanina, sklo.

Od čias starovekého Egypta boli známe stenové dekorácie vytvorené zo sadry. Doslova pred 15 až 20 rokmi v interiéroch obytných a obchodných priestorov sa aktívne používa omietkové lišty a palácový štýl preberá obrovské množstvo originálneho a elegantného štukového tvaru.

Moderné spôsoby vytvárania 3D panelov umožňuje vykonávať aj tie najodvážnejšie riešenia a zložité obrazy. Proces tvorby panelu začína rozvíjaním trojrozmernej reliéfu a vytvorením počítačového 3D modelu. Potom je materiál obrobený podľa špecifikovaných parametrov, hotový panel je pokrytý špeciálnym materiálom (farba, dyha, koža, PVC fólia atď.). Použitie takýchto materiálov umožňuje vytvoriť jedinečný panel, ktorý simuluje napríklad morskú alebo pieskovú vlnu.

3d panely pre steny môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Najbežnejšou možnosťou, ktorá sa nachádza v komerčných a priemyselných budovách, sú hliníkové panely. Ich výhodou je trvanlivosť a praktickosť.

Na dokončenie obytných priestorov sa najčastejšie používajú panely z PVC alebo MDF. Ľahko sa čistia a majú vysokú pevnosť. Starostlivosť o PVC povrchy nevyžaduje od vás veľa úsilia, pretože takéto výrobky prakticky neabsorbujú nečistoty.

Drahšie a ekologickejšie sú drevené povrchy.

Výhody a nevýhody 3D stenových panelov

3d panely - to nie je len príležitosť vytvoriť jedinečný interiér, ale tiež zlepšiť tepelnú a zvukovú izoláciu miestnosti. Materiály použité na vytvorenie panelov podliehajú nevyhnutnému spracovaniu, v dôsledku čoho sú odolné voči poškodeniu a vystaveniu zdrojom otvoreného ohňa. 3d panely pre steny sa ľahko inštalujú a majú zvýšenú bezpečnostnú rezervu.

1

Dokončovacie panely nemajú zápach a sú ideálne napísané v akomkoľvek interiéri. Môžu byť použité nielen na dekoráciu stien, ale aj na strop, ako aj na vnútorné priečky.

Hlavnou nevýhodou panelov je skutočnosť, že ich inštalácia je možná iba na predtým vytvorených bedniach. Táto skutočnosť by sa mala brať do úvahy pri vytváraní interiéru v malých miestnostiach.

Pokiaľ ide o starostlivosť, všetky 3D panely sa čistia neabrazívnymi čistiacimi prostriedkami raz za mesiac. Pre starostlivosť môžete použiť aj vysávač s mäkkou kefou. Z hromadenia prachu môže byť povrch jedenkrát týždenne očistený suchou viskózovou obrúskou alebo špeciálnou kefkou s mäkkými a dlhými vilkami.

Štýl a vzhľad stien s 3D panelmi

Hotové panely je možné namontovať na celú stenu alebo na určitú časť, vytvára originálny a neobvyklý interiér miestnosti. Okrem toho sú tieto panely ideálne na dokončenie nosných stĺpov a na zónovanie miestnosti.

3D panely umožňujú vizuálne zväčšiť priestor. Ak chcete urobiť, vyberte modely s vertikálnym vzorom.

Pre steny obývacej izby alebo veľkej sály sú ideálne panely s trojrozmernými prvkami alebo s mozaiky. Treba poznamenať, že inštalácia takýchto materiálov si vyžaduje určité schopnosti a skúsenosti, preto je lepšie zveriť tieto práce odborníkom.

Inštalácia akýchkoľvek panelov vyžaduje určité klimatické podmienky a prípravné školenie. Ak sa rozhodnete prelepiť ich priamo na stenu, odstráňte zvyšky lepidla z povrchu dosiek. Lakovanie panelov po lepení je možné len po 2-3 týždňoch. Pred týmto postupom je potrebné aplikovať dokončovací náter na kĺby a celý povrch pokryť základnou.

Je vhodnejšie zakúpiť panely v spoločnostiach, ktorých odborníci poskytnú poradenské služby v čo najväčšom možnom rozsahu a v prípade potreby vykonajú všetky inštalačné práce.

Dekoračné 3d panel pre steny vo vnútri domu - kreatívny prízvuk v priemysle finálnych materiálov

To bolo hotovo! V rukách dizajnérov interiérov sa ukázalo, že je to najviac unikátny materiál pre realizáciu nehrožených a nepredvídateľných projektov - 3D stenových panelov.

K mnohým plusom objemových panelov pre steny možno pripísať originálnosť produktu a jeho schopnosť napodobňovať takmer akúkoľvek textúru a vytváranie najkomplexnejších a prestížnych obrazov v interiéroch.

Meister Panel 3d

Dekoratívny 3D panel pre steny - módne kompozície, navrhnuté tak, aby sa stali centrom celého interiéru

Maľovanie, dekoratívne prvky a tapety na stenách - to všetko sa priebežne zlepšovalo a zdá sa, že nie je možné vymyslieť niečo čerstvé. Ale priemysel finálnych materiálov sa rýchlo a neúnavne rozvíja, podobne ako celý civilizovaný svet.

Už sme sa zaoberali najmenej populárny druh úpravy materiálu - 3D tapety, teraz Pridať recenziu panel hlasitosti (konvexný) textúrou, ktorý tiež tvrdí, schopnosť meniť rozmery priestorové hranice.

Najnovším vývojom dizajnérov, ktorí otriasli celým svetom, boli reliéfne 3D panely na steny, fotografie a videá, ktoré vám umožňujú vybrať si najlepšiu voľbu pre dizajn akéhokoľvek priestoru na celosvetovej sieti. Obzvlášť veľkolepé sú tieto trojrozmerné skladby vnímané v priestranných izbách s obmedzeným množstvom nábytku. Z moydomik.net

Trojrozmerný obraz vytvára jedinečný pocit nekonečnosti a ilúzie živých stien. Nový 3D efekt textúrovaných dekoratívnych panelov hrozí, že zmení jednoduchý interiér na úchvatné okuliare.

Už dnes pomocou trojrozmerných panelov môžete:

 • majsterne kopírovať akúkoľvek textúru: od najmenšej nite na striebornom až modrom dubi s mramorovou textúrou;

 • rozdeliť obytný priestor na tematické sektory bez narušenia celkového zloženia;

 • vizuálne zvýšiť priestor;

 • založené na špecifickej štruktúre obrazu, aby sa znovu vytvorila požadovaná nálada v miestnosti;

 • pri výkone exkluzívneho interiérového 3D panelu, špeciálne navrhnutého svetoznámymi dizajnérmi, pomáhajú realizovať väčšinu netriviálnych architektonických plánov.
 • Pôsobivé? Možnosti stenových panelov v 3d dimenzii sú skutočne neobmedzené. Univerzálne a praktické, sú skvelé pre vytvorenie atmosféry luxusu vo verejných a rezidenčných oblastiach.

  3d panely v interiéri

  Výroba 3D panelov - charakteristiky výrobnej technológie

  Reliéfne tapety sú vyrobené z najrôznejších materiálov: sadry, skla, MDF, celulózy, preglejky, hliníka, polymérových kompozitov alebo cenných drevín, bambusu. Pred objavením sa zákazníkom v hotovej podobe musia byť trojrozmerné panely podrobené niekoľkým dôležitým krokom spracovania:

  Výrobný proces.

  Artpole panel 3d

  Môže byť namontovaný na takmer ľubovoľný povrch (tehly, drevo, betón, sadrokartón atď.) Pomocou montážnych uhlov, dosiek alebo špeciálneho lepidla.

  Bezprostredne pred upevnením panelov k stene odporúčame odborníkom navrhnúť 3D obraz na podlahe kvôli jasnosti a až potom pokračovať v inštalácii.

  Inštalácia panelov zahŕňa vytvorenie steny 3D v niekoľkých vrstvách. Niektorí výrobcovia robia pôvodnú dvojitú drážku, ktorá niekoľkokrát zvyšuje hĺbkový efekt.

  Inštalácia 3D panelov - video od Artpolu

  Dekoračný 3D panel pre steny - definujúce vlastnosti

  • Objemový špecifický vzor sa mení v závislosti od osvetlenia a zorného uhla.

 • Neobmedzené variácie dekorácie od nasýtených, kontrastných textúr s jasne vysledovanou reliéfou pastelových vzorov a farieb umožňujú použitie panelov steny 3d a mnohých štýlov interiérov.

 • V srdci reliéfnych panelov sú materiály šetrné k životnému prostrediu, absolútne bezpečné pre dospelých a deti.

 • K dispozícii sú prefabrikované panely s povrchovou úpravou a náterom, čo naznačuje použitie povrchovej úpravy, maľovanie, omietanie, dyhovanie a tak ďalej.

 • Nástenné panely 3D vytvárajú podmienky pre ďalšie otepľovanie a zvukotesnosť stien. Majú dostatočnú hustotu a odolnosť voči poškodeniu.

 • Na výrobu dekoratívnych panelov sa najčastejšie používajú "živé" a priedušné materiály, ktoré nezasahujú do vytvárania priaznivého mikroklíma v dome. Nevypúšťajú toxické látky, ktoré sú nebezpečné pre zdravie a nepodporujú pálenie.

 • 3D stenové panely je možné rýchlo a ľahko inštalovať aj na nerovnom povrchu pomocou špeciálneho profilu.
 • WallArt panel 3d

  Výrobcovia 3d stenových panelov

  Medzi mnohými výrobcami sú veľmi populárne nasledujúce.

  3d panely WallArt Sídlo spoločnosti v Holandsku, výrobná základňa v Číne. Špecializujeme sa na výrobu ekologických 3D panelov pre steny z cukrovej trstiny a bambusu. Ľahké, praktické a cenovo dostupné.

  3D panely Meister Nemecké 3D stenové panely Meister je známy výrobca a hodnotná kvalita. Základom MDF je vonkajší povrch fólie.

  Vlastnosti: každý panel má dvojitú drážku a špeciálny upevňovací systém (kolekcia SP 300).

  Existujú tri typy panelov, ktoré rozširujú používanie a inštaláciu. Šírka je štandardná pre celú sériu 840 mm a výška je 80-100-120 mm. Hrúbka 15 mm.

  3d panely LETO

  Predstavuje Production Company letné 3d stenové panely v niekoľkých sériách, všetky sú založené na MDF surovine používané ako materiály talianskej výroby (smaltu, laku, drevené dyhy, PVC fólie a povlak a svetelný svetonakplivayuschie). Rozsah a rozsah cien pre akýkoľvek rozpočet.

  3d panely Artpole

  Jedným z lídrov je Artpole. Ponúka širokú škálu produktov - stenové ekologické panely zo sadry, MDF, celulózy a polymérov. Artpole 3d panely sú dizajn, aktuálne a obľúbené kolekcie, veľa textúr a odtieňov.

  Neustále existujú nové predmety, je možné objednávať a vyrábať podľa náčrtov klienta. Popularita je viac než odôvodnená.

  Existuje veľa odrôd z odvodeného materiálu, najčastejšie sú uvedené.

  3D sklenený panel Sú to sklenené panely so vzormi a abstrakciou, ktoré vytvárajú trojrozmerný efekt.

  Hrúbka dosky je 4-6 mm. Používa sa len tvrdené sklo, ktoré sa v porovnaní s bežným sklom zvyšuje o 5 - 6%. V bežných domácich podmienkach je ťažké ho zlomiť, pokiaľ samozrejme nebudete naraziť kladivom. Aj keď došlo k poškodeniu, v dôsledku toho sa netvoria ostré úlomky, panel sa rozdelí na malé úlomky s tupými okrajmi, čo vylučuje možnosť poškodenia. Sklenené panely 3d

  Nástenná 3D panel z MDF Vyrába sa lisovaním a následným spracovaním plechov z MDF alebo preglejky.

  Reliéfny povrch môže byť natretý, dyhovaný alebo laminovaný. Je možné pridať efekt žiaru a odrazu.

  Držiak na upevnenie MDF panelu Upevnenie na stenu sa vykonáva pomocou špeciálnych konzol.

  Ak je povrch plochý, potom môžete "lepidlo" nalepiť. 3d panel pre steny MDF

  3D panel z bambusu Eco-panel 3D z bambusu

  (suroviny - bambusové vlákno a celulóza). Unikátny vývoj na trhu dekoračných a dokončovacích materiálov. Ekologický a recyklovateľný materiál.

  Hmotnosť jedného panelu je 250-300 g. S rozmermi 50 x 50 cm.

  Bambusové panely sa ľahko upevnia na stenu pomocou lepidla. Zabezpečte následné lakovanie. Nástenné panely 3D z bambusu

  Stena 3d panel z sadrovca ​​Všestrannosť sadrovca, je to čo najlepšie, ako poskytnúť úľavu objemu najrôznejších foriem a faktúr.

  Spravidla sa robia s prihliadnutím na následné zafarbenie. Za predpokladu správnej inštalácie a spracovania kĺbov sa získa nepretržitá kompozícia, bez spojov a prechodov, druh monolitického obrazu.

  Na rozdiel od plastových a mdf panelov je sadra pomerne ťažká, ale oveľa silnejšia. Sadrokartónový panel pre steny

  Plastový 3d panel pre steny

  Nástenná 3d panel vyrobený z PVC Vyrobené lisovaním polymérnych materiálov (PVC). Hotové výrobky sú pokryté farbou, lakom alebo dyhou.

  Módne panely sa vyznačujú dostatočnou odolnosťou voči akémukoľvek druhu vplyvu, nízkej hmotnosti a relatívne nízkym nákladom.

  Môže byť pripevnený k rámu alebo prilepením na stenu alebo akýkoľvek povrch. Polymerové stenové panely

  Než si kúpite 3d panel pre steny, musíte vypočítať materiál a rozpočet

  Pri plánovaní nákupu 3D stenových panelov sa veľa zaujíma, akú cenu, kde a čo je najlepšie vybrať. Najjednoduchší spôsob nákupu 3D panelu je cez internet pomocou služieb akéhokoľvek vhodného internetového obchodu. Alebo objednať prispôsobený projekt.

  Zvážime otázku, ako vypočítať náklady a počet 3D panelov pre steny. Nižšie nájdete orientačné informácie, ktoré vám umožnia orientovať a zúžiť kritériá výberu.

  Panely LETO 3d

  • Hrúbka 4-6 mm;
  • Rozmery - 600 x 600 mm (200 x 300 pre kúpeľne a kuchyne);
  • Cena za jednu dlaždice je od 1700 do 7000 rubľov (v priemere 2500-4000 rubľov).
  • Rozmery panelu - 600 x 600 mm;
  • Výška reliéfu je 10 - 60 mm;
  • Hrúbka 40-60 mm;
  • Priemerná cena za meter štvorcový je od 3000 do 5000 rubľov.
  • Rozmery panelu - 300x800 mm, v priemere 500x500;
  • Hrúbka 15-25 mm, priemer 15-17 mm;
  • Počet kusov v balení - od 6 do 44, v priemere 12 kusov;
  • Cena za jeden 3d panel z bambusu - od 170 do 1000 rubľov, sa ukazuje, v priemere 250-500 rubľov.

  3d stenové panely s LED osvetlením Dizajnové 3d stenové panely s podsvietením LED.

  Jedinečná technológia v dekore - kombinácia 3D panelov a LED prvkov. Vďaka zabudovaným ľadovým lampám je zvýraznený reliéf stenových panelov, čo vytvára neuveriteľný efekt.

  Pomocou diaľkového ovládania môžete vybrať scenáre zvýraznenia farieb a prehrávania.

  Ochrana vedenej pásky neumožňuje prenikanie vlhkosti do svetelného zdroja, a preto je mokré čistenie možné.

  Navrhujte 3D stenové panely s podsvietením LED

  Od okamihu, keď sa trojrozmerný priestor plynule presunul z filmového priemyslu na dizajn moderného interiéru bytov a domov, ostatné typy stien sa výrazne prehĺbili. Napriek tomu, pretože plnohodnotné panely zmenili tak priestor, ktorý je niekedy ťažké pochopiť, kde ste, na pokraji fantázie alebo skutočného sveta.

  3D panely na steny - dekorácia fotografií interiéru

  3D sadrový panel 3d panely zo sadry Nástenné panely 3d v miestnosti 3D stenové panely zo skla Nástenné panely 3d 3d stenové panely v interiéri

  Komentáre (1)

  Informačný projekt o výstavbe domu s vlastnými rukami. Úplné alebo čiastočné kopírovanie materiálov stránok je možné len po dohode s administrátorom

  3d panel pre steny: výber a inštalácia

  • Krém na exotické nôh huba
  • Kapsuly od parazitov
  • Komplexné zariadenie Sustalife na rekonštrukciu kĺbov

  3D panel - volumetrická mozaika určená pre okázalú a rýchlu výzdobu stien pre vnútornú výzdobu priestorov. S pomocou tohto materiálu sa vytvárajú úžasné scény, ktorých krásu možno zdôrazniť šikovným osvetlením a harmonicky zvoleným nábytkom. S obrovským výberom dizajnových riešení a reliéfnych obrázkov je inštalácia 3D panelov dosť jednoduchá, takže sa dá urobiť samostatne.

  Výhody panelov steny 3D

  Jednou z hlavných výhod trojrozmerných panelov je jednoduchosť ich inštalácie. Väčšina výrobkov sa nijako nelíši významnou hmotnosťou, takže ich inštalácia na steny je jednoduchá a ľahká. Ak existuje dobrý nástroj, môžete oddeliť tretí panel s 30 metrov štvorcových stien denne.

  • Inštalácia panelov nevyžaduje dokonalú prípravu stien. Ich malé chyby nemôžu zabrániť vykonaniu obloženia. Pri inštalácii dosiek na rámový systém postačí vykonať iba hrubú povrchovú úpravu.

  Vlastnosti výroby 3D panelov pre steny

  Nástenné reliéfne panely sú vyrábané rôznymi technológiami, ktoré využívajú niekoľko typov materiálov Vlastnosti výrobného procesu ovplyvňujú nielen vzhľad výrobkov, ale aj ich výkonnostné charakteristiky.

  Hlavné odrody nástenných 3D panelov

  Pri ich výrobe sa používa stavebná sadra. Panely sú inštalované bez problémov. Spoje medzi nimi sú vyplnené špeciálnym tmelom a potom je celý povrch povlaku mletý. Potom môže byť sadrokartónový 3D panel namaľovaný v akejkoľvek farbe, vyzerajú skvele v každom interiéri.

  Kovové 3D panely na stenách

  Takéto modely sú preferované ľuďmi, ktorí okrem dekoratívnych vlastností povlaku sú dôležité pre svoju silu, spoľahlivosť a bezpečnosť. Panely sú vyrobené z hliníka alebo z jeho zliatin. Ich povrch je ozdobený trojrozmernými výkresmi, nanesenými perforáciou, po ktorej je zakrytý ochranným polymérnym filmom.

  Pri výrobe takýchto panelov sa používa tvrdené sklo o hrúbke 0,5 cm, ktoré má zvýšenú pevnosť, ale aj pri jeho zničení materiál nedáva ostré úlomky, čo zvyšuje jeho bezpečnosť. Približne rovnaká konštrukcia má predné sklo automobilu.

  Jedná sa o drevovláknité dosky, ktoré sú vyrobené z drevených hoblín pomocou špeciálnych foriem horúcim spôsobom. Lignin sa používa ako adhezívny materiál. Na povrchu dokončeného MDF 3d stenového panelu sa aplikuje ochranná fólia polyméru, ktorá zaisťuje dlhodobú prevádzku povlaku.

  Plastové 3d panely na stenách

  Základom pre ich výrobu sú polymérne materiály. Plastové 3D modely sú podobné svojimi funkciami s hliníkovými dekoračnými panelmi a sú prezentované na trhu finálnych materiálov obrovským sortimentom. Poskytuje nielen rôzne formy, ale aj akékoľvek varianty farebného prevedenia produktov.

  Nástenné panely 3D z prírodného dreva - najdrahšie z vyššie uvedených podobných výrobkov. Drevené panely vyzerajú štýlovo a majú skvelý dizajn, ktorého zložitosť závisí od kvality surovín a technológie výroby modelov.

  • Prečítajte si prehľad komplexného lieku proti hemoroidom Proctolol
  • Ako schudnúť o 20 kg - skutočné recenzie o Guarchibao

  Populárni výrobcovia 3D stenových panelov

  Panely 3d vyrábajú mnohé spoločnosti, vrátane súkromných výrobcov, ktoré ponúkajú výrobky pod značkou neznámych značiek. Nie je ťažké získať takýto materiál, ale je lepšie dôverovať dôveryhodným alebo najpopulárnejším firmám pri jeho výbere, napríklad:

  1. WALLART. Tento výrobca vyrába len ekologické výrobky, to znamená 3 panely bambusu. Technológia výroby spoločnosti poskytuje modely s pravidelnými geometrickými tvarmi. Pri zdobení stien je vždy možné natrieť ich obloženie v akejkoľvek farbe a laku, aby dodatočný lesk na povlak.

  Možnosti dizajnu nástenných 3D panelov

  Aplikačná plocha pre dekoráciu 3D panelov vnútorných stien je veľmi rozsiahla. Predtým sa tieto dosky používali na zdobenie reštaurácií, banketov a iných verejných priestorov. Ale v priebehu času sa tento materiál stal dostupným a pre dokončenie obývacích izieb akéhokoľvek účelu. Hromadné panely z dreva a bambusu sa používajú na obklad stien spální a detských izieb.

  • Objemové panely, ktoré majú kruhové vzory, môžu vizuálne zväčšovať objekty, ktoré sú od seba vzdialené. Táto vlastnosť sa môže použiť na vytvorenie viditeľnej proporcionality medzi úzkymi a dlhými medzerami.

  Viaceré varianty trojrozmerných stenových panelov sú schopné vytvárať optické efekty. Ale mali by ste vedieť, že tento typ modelu sa neodporúča inštalovať v priestoroch trvalého pobytu. Vizuálne ilúzie nie sú vždy užitočné pre nervový systém tela.

  Technológia montáže 3D panelov na stenách

  Pred inštaláciou vlastných rúk 3d panel pre steny, musíte vypočítať materiály. Jeho zložitosť závisí od typu vybratých 3D modelov, pretože majú individuálne veľkosti. Keď poznáte tieto vlastnosti a povrchovú plochu, je ľahké vypočítať požadovaný počet dosiek.

  1. Upevnenie panelov na skelete. Je vyrobená z profilov a inštalovaná na stenách pred inštaláciou dosiek. V takomto prípade je medzi ich chrbtom a povrchom steny vždy vzdialenosť 30-50 mm, ktorú možno úspešne použiť na pokrytie skrytých komunikácií: elektrických káblov alebo drôtov siete s nízkym prúdom. Takéto upevnenie 3d panelov mierne znižuje objem miestnosti. Toto je potrebné vziať do úvahy pri plánovaní zariadenia na prepravky v malých miestnostiach.

  Ako pripojiť 3d panel na stenách - Pozrite sa na video:

  Podľa vyššie uvedených odporúčaní vám umožní zdobiť s krásnymi a praktickými trojrozmernými panelmi steny akéhokoľvek interiéru. Veľa šťastia v práci!

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  − 5 = 1