Pohovka v kuchyni

Útulné malé pohovky v kuchyni: kompaktné riešenia

Kuchynské gauče sú malé a sú navrhnuté len na sedenie, nepoužívajú sa ako posteľ. Najčastejšie v kuchyniach nie je dostatok priestoru pre pracovný nábytok a jedálenský stôl. Preto malá pohovka môže byť umiestnená iba v dostatočne veľkej kuchyni. Pohovka poskytuje niekoľko sedadiel pre ľudí, kompaktne umiestnených na kuchynskom stole. V kuchyni sú inštalované polotuhé pohovky so zásuvkami, v ktorých sú pridané kuchynské náradie a ďalšie kuchynské atribúty.

Ako vyzerá kompaktná pohovka pre kuchyňu

Kuchynská pohovka môže byť použitá ako jediné miesto na sedenie na jedálenskom stole, pričom sa uvoľňuje priestor na druhej strane stola, za ktorou môžu byť umiestnené stoličky. Takáto pohovka sa často nehýba, pretože by si vyžiadala stôl, ktorý by ju rozvinul.

Je extrémne nežiaduce dať kuchynské sedacie súpravy, kde sú ľudia s nadmernou hmotnosťou, pretože takíto ľudia veľmi rýchlo dajú pohovku z činnosti. Tiež je potrebné vziať do úvahy, že vankúše v pohovke nie sú v kuchyni úplne vhodné: rýchlo sa nasýtia s určitým kuchynským zápachom.

V kuchyni je často umiestnená úzka lineárna alebo uhlová malá pohovka a nie rozkladacia pohovka

Pohovka môže byť obdĺžniková krabica s otváravým vekom otvoreným ako námorník alebo železničný kufor. V tomto prípade je operadlo na ňu vyrobené oddelene vo forme dlhého vankúša pripevneného priamo na stenu.

Čalúnenie pohoviek v kuchyni sa môže líšiť.

Malý kútik pre kuchyňu (video)

Prečo potrebujete kuchynský gauč pre malú kuchyňu

Pre malú kuchyňu s obmedzenými podmienkami na umiestnenie aj potrebného nábytku je pohovka často nevhodná vec. Pohovka môže byť v kuchyni iba vtedy, ak podmienky neumožňujú umiestnenie sedadiel v blízkosti stola v blízkosti centra kuchyne. Táto možnosť je prijateľná len vtedy, ak je jedáleň stále potrebná a ľudia môžu sedieť za ním len zo strany steny, pretože inak kuchyňa jednoducho nebude môcť chodiť.

Množstvo pohoviek v pohovke v kuchyni nie je úplne vhodné, pretože textílie absorbujú pachy a často sa musia vyprať

Pohovka v kuchyni tiež vykonáva dekoratívne funkcie, v kombinácii s úhlové priame skrine a transformačný malý stôl.

K dispozícii sú aj rozmery pohoviek na zakrivených polkruhovitých nohách, ktoré tvoria suita s rovnakými stoličkami a polohlavkami. V tomto prípade má kuchynský stôl okrúhly tvar na jednej nohe. Okrem toho úloha kuchynského gauča môže vykonávať gauč alebo sedadlo s polstrovanou stoličkou. Takáto pohovka nezakrýva priestor kuchyne, ale nemôže byť použitá ako sklad na uskladnenie spotrebného materiálu.

1

Kuchynská pohovka so spaním (video)

Ako vyzerá malá kuchyňa s pohovkou

Zvyčajne kuchyne v panelových domoch nenechávajú miesto, ktoré nie je pre pohovku, ale pre extra pár stoličiek alebo stoličiek a často aj pre chladničku. Preto je pohovka v kuchyni potrebná na určité miesto.

Je potrebné vytvoriť pohodlie a dokončiť nábytok zloženie. Rovnako ako v mnohých izbách je stôl tlačený na rohovú pohovku, kuchynská pohovka slúži ako dodatočné posedenie pre 1-3 osoby na kuchynskom stole. Zdá sa, že takýto nábytok je potrebný, ak celá spoločnosť uprednostňuje hranie kariet pri pití kávy.

Schematické znázornenie dizajnu kompaktnej kuchynskej pohovky s posteľou a bez lôžka

Malá kuchynská pohovka môže vykonávať nasledujúce funkcie:

 • Harmonizujte celkovú farebnú schému miestnosti jej sfarbením;
 • Slúžte ako úložný priestor pre kuchynské náradie a pravdepodobne nejaké zásoby.

To je ťažko možné odporučiť kuchyne pohovka ako lôžko na spanie, ako plochá, v kuchyni, kde je priestor pre pohovku, by pokojne mohol poskytnúť niekoľko lôžok v komfortne zariadených izbách, než v kuchyni.

Rozloženie pohovky je zvyčajne uhlové, v rohu oproti umývadlu. Je žiaduce, aby na jeho strane bolo okno, pretože nie je možné tajne vyzdvihnúť pohovku

Malé pohovky pre kuchyňu slúžia na usporiadanie ľudí na jedálenský stôl. Posaďte sa na gauč s chrbtom, na jednej strane pohodlnejší ako na stoličke, ale na druhej strane je veľmi ťažké dostať sa zo stola bez rušenia susedov. Divány rôznych farieb môžu oživiť kuchynský priestor alebo vyvážiť usporiadanie nábytku.

Malé rozkladacie kreslo v kuchyni (video)

Veľmi dôležitým účelom pohoviek v kuchyni je uskladnenie kuchynského riadu, riadu a voľných výrobkov. Kuchynská kompaktná pohovka by mala mať silný rám, pretože musí vydržať 200 alebo viac ľudí sediacich na nej súčasne. Veľmi zriedkavo sa takéto pohovky používajú ako posteľ.

Malé pohovky pre kuchyňu

Tento nábytok nielenže zvýši funkčnosť a popularitu tejto miestnosti, ale aj správnou voľbou bude jeho nádherná výzdoba. Ako si kúpiť malú pohovku v kuchyni, aké sú modely, čo hľadať pri nákupe - tieto otázky sú venované tomuto článku.

Malé pohovky pre kuchyňu a ich výhody

Pohovka alebo mäkký kútik pre kuchyňu, okrem toho, že je módna a praktická, sa stáva čoraz potrebnejšou. Prečo?

 1. Veľká kapacita. To môže ubytovať niekoľko ľudí, navyše, na gauči môžete sedieť pár hodín s priateľmi v pohodlí. V takejto situácii sa stane nenahraditeľnou, tu môžete pohodlne sedieť a komunikovať cez šálku kávy a hostia môžu sledovať prípravu kuchynských jedál.
 2. Pohodlie a praktickosť. Pohovka je tiež vynikajúcim riešením v dome, kde žijú deti. Solídne vyrobený, s čalúnenie, ktoré sa ľahko čistia, bude to vhodné miesto, kde sa deti môžu pohodlne spať a čakať, až variť raňajkách, a potom, po jedle, to sa ľahko čistí. Pre čalúnenie sa odporúča odpudzujúca látka alebo ekologická koža, s ktorou je ľahké odstrániť drobky alebo dokonca rozliaty čaj.
 3. Estetický vzhľad. Navyše, moderné rohové sedacie súpravy v kuchyni je malý, elegantný a atraktívne, sú vyrobené v štýle mesta v súlade s najnovšími trendmi a bude robiť dojem na priateľmi, rodinou a susedmi, ktorí náhodou pozrel do hostí.
 4. Rozmanitosť foriem a modelov. Dnes si môžete kúpiť rovnomerné kuchynské gauče a rohové sedacie súpravy a vybrať ich v závislosti od veľkosti a tvaru miestnosti.
 5. Zvýšená funkčnosť. Samozrejme, rohové pohovky v kuchyni boli o niečo viac populárne než dnes. To neznamená, že sa stali relikviou minulého obdobia, pretože existuje mnoho moderných, veľmi elegantných modelov so zvýšenou funkčnosťou. Dnes si môžete kúpiť lacné rozkladacie kuchynské gauče s posteľou, s vstavaným stolom alebo bufetom, krabicou na veky, barom a ďalšími funkciami.

Môžete tiež kúpiť malú pohovku v kuchyni lacno z jednoduchých materiálov. Nové, zaujímavé rozkladacie pohovky pre malú kuchyňu a rôzne koncepty v ich dizajne vám umožnia krásne usporiadať túto miestnosť a zároveň ušetriť priestor.

Moderný kuchynský kút je nábytok, v ktorom sú rôzne atraktívne kombinované materiály. Svetlá pohovky sú pripevnené k drevenej konštrukcii, na ktorej sú umiestnené sedáky. Je lepšie použiť povlak odpudzujúci nečistoty, ktorý dlho poskytne dobrý nádych nášho nábytku.

V jedálni alebo v obývačke sa dokonale hodia kožené modely. Po prvé ide o odolný materiál, ktorý dodáva interiéru eleganciu a charakter a po druhé je ideálny pre ľudí s alergiami, pretože nezachytáva prach. Okrem toho je koža relatívne ľahko udržiavateľná a môže nám slúžiť mnoho rokov.

Kuchynské pohovky pre malú kuchyňu v tradičnom štýle

Najbežnejšia kuchynská rohová pohovka pre malú kuchyňu, vyrobenú z dreva s mäkkým čalúnením, vo forme lavice. Vo svojej podobe je prispôsobený štvorcovému alebo obdĺžnikovému stolu. Podľa návrhu sú to jednoduché tradičné modely s pruhovanými alebo čiernobielymi farbami. Tento tradičný model je známy mnohým a je veľmi populárny.

Pohovka pre moderný interiér

Hoci kuchynský kútik je často spojený so staromódnymi riešeniami, môže mať aj moderný vzhľad. To vám umožní veľmi úspešne nakresliť roh kuchyne - je moderný a veľmi módny.

Moderní dizajnéri majú k dispozícii množstvo materiálov, ako aj širokú škálu trendov, ktoré robia pohovku v kuchyni nudným nábytkom. Môže byť o niečo menšia ako štandardné veľkosti, a nie nevyhnutne vo forme rohu. Dnes si môžete kúpiť kuchynský gauč priamo pre malú kuchyňu s nádychom "šialenstva" a futurizmu, alebo len moderné. Takýto nábytok nevyzerá nudný, ale naopak, veľmi zaujímavý a samozrejme zaujímavý! K dispozícii sú pohovky v tvare upravené na okrúhly a oválny stôl s mäkkým čalúnením alebo v striktne minimalistickom tvare.

Preto, pokiaľ ide o kuchyňu, nemali by sme sa zamerať na biť systémy, môžete premýšľať o neštandardné, inovatívne riešenia. V moderných interiéroch je často nábytok neobvyklými tvarmi. Na jednej strane ťažšie geometrické postavy sú módne. Môžete experimentovať s kontrastnými farbami čalúnenia. Na druhej strane, nábytok z dreva a textílie so zaujímavým dizajnom sa stal v poslednom čase populárnejším.

V modernej minimalistickej verzii

Minimalistické usporiadanie nie je len módnym štýlom interiérového dizajnu - je to aj spôsob života, vrátane odstránenia nepotrebných predmetov z obytného priestoru, ktoré sťažujú a nie je ľahké robiť každodennú prácu. Minimalistický nábytok často kombinuje niekoľko funkcií, vynikajúcim príkladom môže byť moderný kuchynský kút. Nie je to len pohodlné sedadlo pre niekoľko ľudí, ale aj praktický box, ktorý je vhodný pre zriedkavé veci.

Moderný minimalizmus má rád bielu, ktorá často koexistuje s jednotlivými prvkami v intenzívnych farbách. Skvelý nápad - kúpiť biely nábytok s koženým čalúnením, môže mať aj svetlé farby. Navyše, čierne, červené alebo zelené sedadlo bude vyzerať dobre.

Pohovky pre kuchyňu v minimalistickom tvare, foto

Moderné interiéry adore priemyselné doplnky. Pohovka pre kuchyňu v podkroví môže byť vyrobená ručne z palet a pokrytá medeným plechom. Bude nádherne zapadnúť do obrazu modernej priemyselnej kuchyne. Táto verzia môže byť tiež posiate s tmavou, prešívanou kožou.

Malá plochá pohovka pre kuchyňu v podkroví, foto

Pre priemyselný interiér je ideálny nábytok z palet - to môže byť vykonané sami alebo v dizajnérskych predajniach. Sedadlá môžu byť čalúnené vlhkou bielizňou alebo tmavou kožou a môžu sa použiť aj bežné vankúše s hrubými tmavými textíliami.

Pre interiér v štýle Provence sú vhodné rohové alebo rohové sedacie súpravy z dreva s mäkkým čalúnením alebo bez neho v bielej alebo béžovej farbe. Farbený farbou svetla môže byť strom umelo vyzdobený, aby dal kuchyni osobitný charakter a atmosféru francúzskej provincie. Táto pohovka môže byť doplnená vankúšmi s obliečkami na vankúše s kvetinovými vzormi, šnúrkami a výšivkami a do interiéru pridávajú romantické poznámky.

Pohovka pre kuchyňu v štýle Provence, foto

Pre kuchyňu v škandinávskom štýle

Pre kuchyňu v škandinávskom štýle sú vhodné drevené pohovky jednoduchých tvarov a ľahkých tónov. Oni sú trochu podobné pohovkám v štýle Provence, ale tkaniny tu sú monofónne, bez bohatstva kvetinových ozdôb a čipiek.

Pohovka pre kuchyňu v škandinávskom štýle, foto

Kuchyňa v retro štýle je bohatá na čipky, mäkké tkaniny a svetlé farby. Je roztomilý a romantický, rovnaký a jedálenský v ňom. Robustná drevená malá pohovka s mäkkými vankúšmi nás pozýva dlhšie na vychutnanie jedla a rozhovoru.

Ako si vybrať tvar pohovky do tvaru stola?

Kuchyňa je miestom, kde strávime veľa času - tu sa často stretávame s raňajkami, obedom a večerou s rodinou. Kuchynský stôl je pravým srdcom domu a kuchynská pohovka je najlepší spôsob, ako zorganizovať miesto pre niekoľko ľudí. Dokáže kompletne nahradiť kuchynské stoličky alebo ich doplniť v závislosti od veľkosti a preferencií spoločnosti, ako aj z dostupného priestoru.

 • Rohová malá pohovka je najlepšia pre okrúhly stôl.
 • Na obdĺžnikový alebo štvorcový stôl môžete umiestniť roh alebo priamu pohovku a dopĺňať ju so stoličkami, táto kompozícia bude vyzerať veľmi moderne.
 • Nesprávne formy pohoviek možno nájsť v predaji zriedka. To je spravidla návrhársky nábytok, ktorý je dosť drahý, ale stane sa skutočnou dekoráciou interiéru.

Ako si vybrať nábytok podľa veľkosti kuchyne?

Malá pohovka bude ideálna pre malú izbu. Ak ide o skladací nábytok, môže slúžiť ako prístelka pre hostí. K rohovému modelu môžeme jednoducho vyzdvihnúť stôl a vytvoriť ideálnu sadu pre malú kuchyňu. V malých miestnostiach sa nábytok o niečo zložitejšom tvare prejaví dobre vizuálne ľahším dizajnom.

Stojí za zmienku, že vo všeobecnosti nábytok v tmavých farbách vytvára ťažkopádny dojem, takže v malých miestnostiach bude vyzerať dobré svetlo čalúnenie. Vo veľkých miestnostiach si môžeme dovoliť veľký nábytok bez obáv z preťaženia dizajnu. V priestrannej obývacej izbe môžete umiestniť napríklad kožený kútik, ktorý bude ideálnym miestom na stretnutie s hosťami, alebo jednoducho tráviť čas so svojimi blízkymi. Navyše bude interiér elegantný a dá mu moderný charakter.

Zanechajte komentár Zrušiť odpoveď

Urobte to sami

Dom pre bábiky vlastné ruky: master class, fotky a kresby

Dom pre mačku s mačkami s vlastnými rukami

Ako maľovať kuchyňu vlastnými rukami?

Výstavba, oprava a návrh interiéru © 2018

Malá pohovka v kuchyni

Mnoho ľudí sníva o tom, že v kuchyni dáva krásnu malú pohovku a tí, ktorí chcú vychutnať jedlo v príjemnej a útulnej atmosfére, sa vyriešia. Avšak najčastejšie malá pohovka v kuchyni je nútené opatrenie, spojené s malými rozmermi miestnosti alebo jej nepríjemné usporiadanie.

Len jeden kus nábytku - malá pohovka - je schopný premeniť banálne priestoru kuchyne v luxusnej jedálni, pôvabné mini-obývacia izba a dokonca aj pohodlné spálne, kde to bude fajn byť a všetci obyvatelia domu a hostí. Široký výber konfigurácií a dizajnu malých kuchynských sedacích súprav vám umožní vytvoriť čo najviac ergonomický a praktický interiér.

Ďalšie výhody umiestnenia malého pohovky do kuchyne:

 • pohodlie a kompaktnosť jedálne;
 • funkčnosť a praktickosť;
 • estetika a komfort;
 • veľká kapacita (na sedadlách a zásuvkách);
 • rôzne modely, formy a použité materiály;
 • možnosť výberu pre štýl miestnosti;
 • spoľahlivosť a odolnosť aj pri každodennom používaní;
 • jednoduchosť starostlivosti a samoobsluhy.

Moderná kuchyňa mini-pohovky sú rôznych typov a konfigurácií: monolitického alebo modulárny skladanie, rovné, uhlové, polotovarov kruhového, štvorcového alebo malé masívne prekážky. Uskutočnený ako malý kabrioletu s francúzskou véčko, výsuvné alebo sklopné prevedenie lôžka alebo ako rozkladacia posteľ alebo ako rozkladacie harmoniky. Vyrobené bez opierok rúk a s nimi v podobe lavičiek alebo s operadlami a vybavené polkruhovými vybrania, police alebo vstavané uhol boxy pre skladovanie zásob, kuchynských potrieb a textilu.

Najpohodlnejšie a najpraktickejšie - posuvné sedacie súpravy s rozkladacím lôžkom a mäkkým pružným čalúnením vyrobeným z umelých tkanín impregnovaných teflónom. S ľahkosťou vykonávajú úlohu pohodlného sedadla a plnohodnotného lôžka a priestranný systém na uloženie šéfkuchárskeho vybavenia a domácich potravín. Navyše neabsorbujú vôňu, odparovanie a znečistenie, nebojí sa vysokej vlhkosti v kuchyni, nevyžadujú špeciálnu starostlivosť a ľahko sa opravia.

Najbežnejšie mechanizmy modernej transformácie mini-pohovky pre kuchyňu:

na mnohých recenzií, najprijateľnejšie a praktické rozkladacie skladací mechanizmus založený - o "delfína", kedy miesto na spanie, len po určitú dobu skryté pod sedadlo, ak je to potrebné vyšiel spod nej bez väčšej námahy a v rozloženom stave ako kompaktné prevedenie. Docela odolné, spoľahlivé a ľahko ovládateľný mechanizmus "evroknizhka", takisto vybavené pohovkou, že takmer vždy je navyše vybavený priestranný box pre posteľnú bielizeň.

Krásny gauč modelu "sedafleks" transformuje ako obyčajný véčko, ale pohovka harmonika, aj keď to má spoľahlivý skladací mechanizmus, ale vyžaduje niekoľko ďalších metrov štvorcových prispôsobiť svoju posteľ.

Výroba malých pohoviek pre kuchyňu z rôznych materiálov - masívne drevo, MDF, kov a odolný plast. Sedadlá a chrbty sú tuhé, mäkké alebo kombinované.

Najodolnejšie, spoľahlivé a odolné, ale zároveň najdrahšie, ale vyžaduje obzvlášť starostlivé starostlivosti - kuchynská sedacia súprava z masívu s koženým sedlom a späť. Jeho čalúnenie koženka alebo natiahnuté na operadla a sedadla ekokozha bude stáť oveľa lacnejšie, ale je nepravdepodobné, že vydrží po celé desaťročia, bez toho, aby stratil svoj vzhľad a bez náhrady.

Ak je pre malú kuchynskú pohovku vybratá čalúnená kuchynská tkanina, potom jej kvalita závisí od toho, či sa stane obľúbeným nábytkom alebo veľkým sklamaním celej rodiny.

Tradičné klasické sofa čalúnenie z prírodného tapisérie, jacquard, zamat, vlna, posteľná bielizeň a bavlnené tkaniny sú krásne, ale veľmi praktický - okamžite absorbujú varenie pachy, tuk a sadze, nedokáže odolať škvrny a vlhkosti miestnosti, rýchlo zotrieť a ľahko natrhnutý ,

Ale všetky tieto nedostatky sú zbavení moderné čalúnenie umelú tkanivo - príjemne mäkký a hypoalergénne ženilkové alebo vločky so stabilným teflónovou vrstvou, s názvom "antikogot" alebo mikrovlákna impregnované špeciálnymi roztokmi, čo je odolnosť proti nečistotám a vlhkosti a nežiaducich chuťou alebo strakatý pestré a robustný zmesová tkanina z polyesteru. Avšak, najsprávnejšie riešenie pre látkové čalúnenie v kuchyni - používanie výmenných krytov, ktoré možno ľahko vymazať a vymeniť bez porušenia celistvosti konštrukcie pohovky.

Je potrebné poznamenať, že prinajmenšom dobré, ako poťahových materiálov a umelej semišové kože, že okrem všetkých vyššie uvedených vlastností majú schopnosť prenášať na svoje rozmanité módy štruktúry povrchu, textúry a farebných prevedeniach.

Pri výbere mäkkých sedacích súprav v kuchyni však stojí za to venovať zvláštnu pozornosť náplni ich čalúnenia. Pre väčšiu praktickosť, hypoalergenicitu a lepšiu retenciu danej formy je najčastejšie vyrobená z umelých materiálov - trupu z kože alebo polyuretánovej peny.

Farba riešenie kuchyne sofa skupina tak rozmanité ako možnosti pre svoje návrhy a poťahových materiálov. Prekvapivé je, že kuchyňa môže dobre usadiť aj trochu bielu pohovku. A to nielen v prípade, že je vyrobený z dreva alebo kovu a jednoducho bielej farbe, ale keď je lemovaná moderné hladké, textúrované alebo dokonca nadýchané moderných materiálov, ktoré sú dokonale schopné odpudzovať špinu a vlhkosť, ale sa nebojí sadzí, tukových špliechať, chemikálií a abrazívne čistiace prostriedky a teplotné zmeny spoločné pre všetky oblasti v kuchyni.

Avšak výber z pohovky do kuchyne vyžaduje opatrnosť pri výbere farby jeho vtelenia. Vzhľadom k tomu stanovená, a to aj vo svetlé a priestranné jedálni, to bude iste priťahovať pozornosť a prispôsobiť si v malej kuchynke, bude iste hlavným cieľom, a preto by mali čo najviac v súlade s celkovým štýlom a ďalšími kusmi nábytku. A tu je malý dizajn tajomstvo - čalúnenie pohovky ideálne pre malé kuchyne, aby lepšie v pastelových farbách a prírodných prirodzených odtieňov matných farbách (neutrálne sivé, studený béžovej, teplé hnedé, smotanové "káva s mliekom").

Pre malé kuchyne v čiernej a bielej môžete vyzdvihnúť ako čierne a biele pohovke, a pre veľké a dobre osvetlené - potiahnuté svetlé šťavnaté kontrastných farieb (červená, zelená, fialová, modrá, žltá, atď), ale v tomto prípade bude nutné pre zachovanie nasýtenia ďalší dôraz v rovnakej farbe (v kuchynských doplnkov, alebo zásob obrusov).

Klasické kuchyne fit zaoblená sedacia súprava s monochromatickým béžovej čalúnenia, alebo naopak, s tlačenými pastelových farbách, ale s kvetovaným potlačou, veselými bodkami alebo štvorčeky.

Kuchyňa v štýle "Provence", alebo v krajine, bude vyzerať dobre kompaktný sedačka s jemnou tepaného železa alebo vyrezávané drevené akcenty.

Kuchyňa v štýle "moderné" je ochotné akceptovať prísne malú pohovku čalúnený kože alebo imitácie kože farby a štyri kolesá aktívny spojke v tvare dekorácie.

Na minimalistickom kuchyni sa obdĺžniková lakonická pohovka s klasickým pastelovým alebo módnym pestrými farbami bezpečne usadí.

Kuchyňa v škandinávskom alebo stredomorskom štýle vyžaduje bielej, šedej alebo nebielenej ľanovej farby s tkaným čalúnením malého pohovky.

Kuchynský kút v prepracovanom štýle "barokový" spriateliť sa s kompaktným pohovka s Karetnaya kravatou na velúru alebo kožené čalúnenie s prírodnými odtieňmi alebo jasných extravagantné potlače.

Kuchyňa, zdobené v zložitom art deco, zdobia malú pohovku bez zábradlia s vysokým operadlom a zakrivené sedadlá, čalúnené v jasnom luxusnom velúru.

Výber dokonca veľmi malá pohovka pre byt by mal začať s jasným meraním kuchyne a priamo v jedálni. potom je dôležité zvážiť, čo je veľkosť a tvar nového nábytku je optimálna pre tento izbu, a starostlivo spočítať ergonómiu predajné model a možnosť bezplatného využívania všetkých jeho pokročilých funkcií.

Zvyčajne sú najmenšie kuchynské gauče vyrobené s rozmermi, ktoré zapadajú do priestoru aj tej najmenšej kuchyne. Ale pri výbere takejto pohovky je potrebné zvážiť:

 • spoľahlivosť a pevnosť konštrukcie;
 • praktickosť čalúnenia;
 • zariadenie a tvar sedadla, operadla a bočných častí;
 • zariadenia na spanie, police, zásuvky a ich kapacity;
 • možnosť a jednoduchosť prestavenia sedadiel, operadiel, područiek a vstavaných častí;
 • rozmery v zostavenom a rozloženom tvare;
 • Úspech a ergonómia využívania zón;
 • prispôsobenie tvaru, materiálu a farby pohovky dizajnu kuchyne.

Nákup kuchyni malý rozkladací konvertibilné na vedomie to, či je vybavené skladací mechanizmus pružinové zatvárače, ktorých prítomnosť sa často ukazuje vysokú triedu a vynikajúcu kvalitu vybraného modelu. Pri výbere pohovky s posuvným lôžkom skontrolujte spoľahlivosť valčekov profilových lišt a pevnosť všetkých spojovacích prvkov.

Pre výber jedálenský skupiny v malý kuchynský kút sa mali pozrieť na modulárne pohovky - jeden z jej prvkov, ktoré môžu byť kombinované podľa vlastného uváženia, aby sa pohybovali predel, zdvihnúť, skryť alebo zmeniť usporiadanie, umožňujú zmeniť tvar svoje vlastné, veľkosti a usporiadanie týchto modelov výrazne modernizácie a významne optimalizácia zvyčajne malého priestoru v kuchyni.

Ako si vybrať jedálenský stôl

Útulná jedálenská časť nemá zmysel bez pohodlného stola a tvaru a rozmerov pohovky, ktoré sa hodia. Mimochodom, to je celkom schopný nahradiť všetky rebríky, stoličky a stoličky, alebo doplnené je s rastúcou veľkosťou podniku a dostupnosti.

Štvorcový alebo obdĺžnikový stôl je kombinovaný s malými pohovkami takmer akéhokoľvek tvaru, ale je obzvlášť dobrý s priamym alebo šikmým.

Kruhový alebo oválny stôl je skôr ako polkruhová pohovka alebo roh.

A dizajnové tabule s nepravidelným tvarom vyžadujú rovnaké nepravidelné sedacie súpravy, ktoré sa zvyčajne vyrábajú na objednávku, často nákladné a sú vrcholom interiéru kuchyne.

Bez ohľadu na tvar a materiál jatočného tela a čalúnenie malého pohovky pre kuchyňu sa napokon vyžaduje aspoň minimálna starostlivosť:

 • neinštalujte pohovka, zvlášť mäkké, vedľa sporák, vykurovacích panelov a otvorený prístup k slnečnému žiareniu - to je nevyhnutné a v súlade s pravidlami požiarnej bezpečnosti a pre lepšiu bezpečnosť konštrukcie nekovových častí;
 • dokonca aj s vlhkosťou odolným čalúnením, nestojí za to, že sa neustále opláchnu vodou a naleje sa polievkou alebo džúsom - niektoré škvrny nemusia byť odstránené;
 • Vnútorné časti, ktoré sú k dispozícii na čistenie, by sa mali čistiť pravidelne pomocou vysávača alebo parného generátora.
 • vonkajšie časti a čalúnenie je možné čistiť len špeciálne navrhnutými prostriedkami, ktoré v žiadnom prípade neobsahujú bielidlo, na aplikáciu a odstránenie ktorých je potrebné použiť handru, penovú hubu alebo veľmi jemnú kefu;
 • ak je potrebné aplikovať odstraňovač škvŕn, potom je lepšie aplikovať najprv na handričku a až potom na pohovku na pohovke;
 • odnímateľné kryty sú jednoduchšie a lepšie čistite v čistiacich prostriedkoch;
 • sedací nábytok z pravých koží môže byť v pôvodnej podobe uložený v miestnosti so strednou vlhkosťou as pomocou systematického výkrmu koženého krytu;
 • dôkladná kontrola, pravidelné čistenie, systematické mazanie detailov skladacieho mechanizmu rozkladacieho gauča a zodpovedajúcich pokynov pre nakladanie pomôžu udržiavať ho v prevádzkovom stave po celú dobu prevádzky.

Ak chcete vytvoriť malý kuchynský kút sami, potrebujete:

 • listy preglejky o veľkosti 130 cm x 120 cm;
 • drevené lamely dlhé do 1 metra;
 • kotúče z umelého usne na upevnenie sedadla, operadla a bokov;
 • penová guma ako plnivo na čalúnenie;
 • Rohový kov na upevnenie dielov;
 • gombíky a závesné nite na zavádzanie kravatových väzieb;
 • ostrá píla;
 • stavebná pištoľ a príslušné konzoly;
 • Vŕtajte vŕtačkou, skrutkami vo svojej veľkosti a vhodnými maticami;
 • okrúhly mäkký súbor na drevo.

Najprv musíte vystrihnúť z preglejky, dva rovnaké bočné časti pohovky, vyvŕtajte otvory pre skrutky im, na ktoré sa vzťahuje s kusom peny na vrchole a kozhzamom, pripevnenie k vnútornej strane držiaku zo stavebného pištole.

Potom môžu byť zhromažďované z rámových líšt (konštrukčne kombináciou dolnej výklenky a zadné), posilniť všetky kĺby a rohy kovu priskrutkovaný k oboch zadných pozdĺžnych koľajníc preglejky vysokej operadla budúce pohovku.

V ďalšom kroku - sekvenčné spracovanie od prednej preglejky Detaily peny a kože, priskrutkovaním pomocou skrutiek na prednej koľajnice a krabice inštaláciu čelného panelu a bokovinok k rámu pomocou rovnakých skrutky a matice.

Potom, aby sa vozík na prednej strane sedačky vrátil, je táto časť označená, otvory pre tlačidlá z preglejky sú vyvŕtané a spálené v penovej gume. Tlačidlá používané na potery sú stiahnuté z kože, upevnené na čalúnenie pomocou pevných strún a upevnené na zadnej strane pomocou sponiek. Sedadlo by ste tiež mali usporiadať a utiahnuť.

Potom všetky detaily dôkladne a pevne zmontované na jatočnom tele, a od spodnej časti sú upevnené stabilné nohy (pripravené alebo z ramienkov). Táto elegantná pohovka pohodlne sedí v každej jedálni a zdobí interiér kuchyne.

Zaujímavé riešenie pri návrhu kuchyne s malou pohovku zahŕňať nielen jeho špeciálna konštrukcia s funkčnými zásuvkami a policami, ale aj ergonomickým doplnkom bar s priestorom pre uskladnenie vína a štýlový dizajn dekorácie opierkami a späť ohybu, rovnako ako premyslené usporiadanie svojho druhu a zasúvateľné prvky.

Všetky práva vyhradené, 14+

Kopírovanie materiálov stránok je možné len vtedy, ak na našich stránkach nainštalujete aktívny odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

21 − = 18