Presmerovač pre mixpult

Diver - čo je a čo je v kúpeľni?

Každý má rád osviežujúcu sprchu alebo relaxačnú vaňu. Ale väčšina ľudí ani nepredpokladá, že používajú niečo ako rozbočovač niekoľkokrát denne. Čo to je a aký je jeho účel, aké možnosti existujú - odpovede na všetky tieto otázky nájdete nižšie.

Rozbočovač je súčasťou batérie, ktorá vám umožňuje regulovať prúd prúdu zmenou polohy vnútorného mechanizmu, spojenia medzi náplňou, v ktorej je zmiešaná horúca a studená voda, a kohútikom. To znamená jednoduchšie, že divertorom je mixážny spínač, ktorý vedie vodu pozdĺž jedného alebo druhého potrubia. Sú vybavené všetkými kohútikmi pre sprchu. A tiež môžu byť inštalované v prietokových filtroch na vodu alebo keď sú umývačky riadu spojené s výlevkami.

Materiály divertora sú zvyčajne totožné s materiálmi samotného mixéra - mosadz s chrómom, smaltom, niklom alebo nerezovým povlakom, ako aj drahé modely s keramickými platňami.

Pri výbere zmiešavacieho materiálu stojí za to odhadnúť očakávané zaťaženie, pretože verzia skloviny môže poskytnúť čip a pri kontakte s povrchmi niklu je možná alergická reakcia. Kohútiky z nehrdzavejúcej ocele sa osvedčili ako tie najlepšie, ale vďaka špeciálnemu povlaku môžu ihneď vidieť všetky pruhy, kvapky a odtlačky prstov.

K inštalácii prevodníkov sú 2 možnosti:

- Mechanizmus je integrovaný do telesa mixéra. Používa sa v kúpeľňových inštaláciách, prepína vodu do kanvice alebo do výtoku cez kohútik.

- Prezentovaná ako samostatná časť, ktorá je súčasťou súpravy. Používa sa na pripojenie umývačiek riadu alebo práčok do kuchynských drezov.

Pre každú možnosť inštalácie je možné ju zakúpiť samostatne.

A tiež by ste mali vedieť, že existujú modely, ktoré môžu pracovať iba v dvoch polohách - smer prúdu je pevne nastavený buď jedným potrubím alebo druhým. A existujú možnosti s tromi spôsobmi, ktoré ponúkajú možnosť výberu - buď prepínanie smerov, alebo jednorazové napájanie vody okamžite v oboch smeroch.

Pokračovanie v hľadaní odpovede na otázku "divertor - čo to je", stojí za zváženie hlavných typov sprchových spínačov. Typ rozbočovača priamo závisí od výhodnosti jeho použitia, odolnosti voči opotrebeniu a životnosti.

1
 1. Páka, alebo vlajky, rozbočovač. Vonkajšie je ľahké rozpoznať rukoväť, ktorá musí byť posunutá zo strany na stranu, aby sa zmenila smer vody v sprche a chrbte. Používa sa v dvojručných mixážnych pultoch.

Mechanizmus pákového zariadenia je založený na kľukovej skrutke, ktorá v závislosti od posunu rukoväte zatlačí sud v zmiešavači nadol alebo nahor.

Vodoinštalácia so zariadením tohto typu je v najnižšej cenovej kategórii, pretože mechanizmus rýchlo zlyhá v dôsledku opotrebenia gumových manžiet. A taktiež vápenatá doska pripevňuje pohyby suda dostatočne rýchlo a buď bráni pohybu páky, alebo vedie k čiastočnému prekrývaniu žeriavu.

2. Rozbočovač vyčerpania. Čo je to? Tento typ komponentu je upevnený vnútri jednoramenného mixéra, princíp jeho fungovania je založený na ťahaní tlačidla, aby sa hlava vody presunula do hlavy sprchy. Mechanizmus pozostáva z tyče a gumových manžiet.

Zvyčajne tlačidlo zostáva v hornej polohe kvôli tlaku vody, ale v modeloch je dodatočné upevňovacie tlačidlo, ktoré pomôže pri nízkej úrovni tlaku. Ak to chcete urobiť, otočte predĺžené tlačidlo o 90 °. Často používatelia nevedia o tejto výhodnej funkcii a sú nepríjemní kvôli poklesu vody.

Keď je voda vypnutá, spínač sprchy sa vráti do svojej pôvodnej polohy, prepínač spúšťa tlačidlo pomocou pružiny.

Tento typ rozvádzačov je vybavený väčšinou mixérov v moderných inštaláciách.

3. Presmerovač (tlak). Princíp fungovania mechanizmu je podobný výfukovému zariadeniu, ale líši sa tým, že v počiatočnej polohe zostane tlačidlo na hornej strane, ak potrebujete prepnúť na sprchu na tlačidle, ktoré potrebujete stlačiť. Pohodlné je, že je ľahšie stlačiť, než vytiahnuť páčku smerom hore.

Pre plusy je robustnejší mechanizmus než pákový spínač. Súčasne je však tlačidlo aj extrakčný divertor silne náchylné na vápenatý povlak, ktorý blokuje tyčinku. Kvôli nekvalitnej kvalite vodovodnej vody sa gumové manžety rýchlo zbierajú a deformujú, čo vedie k podkopávaniu z kohútika alebo zo sprchovej hlavy.

Mixér s keramickým rozdeľovačom

Relatívnou novinkou vo svete sanitárnych výrobkov je keramický divertor. Vonkajšie môže byť dvojramenný alebo jednoramenný mixér s otočnou pákou. Žeriav, rovnako ako v iných modeloch, môže byť vyrobený z chrómovanej ocele, ale pre spínač výrobca nahradil mosadzné časti kazety keramickými platňami.

Výhody a nevýhody keramického divertora

Vďaka začleneniu keramiky do konštrukcie bolo možné podstatne zvýšiť životnosť prístroja na 300 tisíc spínačov, čo stačí na viac ako 50 rokov denného použitia. Keramický rozbočovač je určený na zvýšenie zaťaženia vrátane silných vodných kladív. Zdvih rukoväte je hladký, uhol natočenia je 180 °.

Medzi nevýhody patrí potreba vrátiť páčku do pôvodnej polohy manuálne. Ak to neurobíte, pri ďalšom zapnutí vody prejdete z potrubia, na ktorom je nainštalované otočné rameno. A prekvapenie v podobe studenej sprchy v nečakanom okamihu nie každý má rád.

Ďalším faktorom je cena rozvádzačov. Avšak vzhľadom na ich dlhovekosť stojí za to zaoberať sa touto otázkou filozoficky.

V súhrne môžeme povedať, že odpoveď na otázku: "Prechádzač - čo je to?" - našiel. Našli tiež odpovede na otázky týkajúce sa schôdzky, typov zariadení a klasifikácie prepínačov. Voľba kúpeľňovej batérie nie je ľahká úloha, je potrebné ju pristupovať na základe získaných vedomostí.

Čo je to prepínač pre mixpult?

Zbaliť kúpeľňu, začal si všimnúť, že tlak v kohútiku sa znížil a voda tečie zo sprchovej hlavy? V sprchovom systéme bolo ťažké presmerovať tok vody z výtoku na sprchu a späť? Takže rozbočovač pre mixážny mixér stratil poriadok - čo to je a čo robiť v tomto prípade? Ak používate sprchovací systém alebo panel na viac ako 3-4.5 rokov, odborníci odporúčajú premýšľať o nákupe nového mixéra. Ak je životnosť menšia alebo ste si kúpili drahé sanitárne vybavenie, potom je účelné vykonať opravy. Spočíva v zmene rozbočovača. Cena nového zariadenia na trhu sa pohybuje od 250 do 900-1 200 rubľov. Náklady závisia od výrobcu, typu výrobku a materiálov z jeho výroby.

Najkvalitnejší a dlhotrvajúci spotrebitelia považujú rozbočovač pre mixér vidima - bulharské zariadenie, ktoré sa líši za prijateľnú cenu a vysoký výkon. "Vidima" nie je jediný výrobca náhradných dielov pre sanitárne zariadenia. Väčšina spotrebiteľov uprednostňuje:

Pokiaľ ide o kvalitu prevádzačov týchto výrobcov, používatelia majú najväčší počet pozitívnych recenzií. Spotrebitelia stanovujú, že tovar uvedených značiek sa vyznačuje širokou škálou cien a vynikajúcou kvalitou. Odborníci však tvrdia, že výrobcovia spoločnosti Kaiser a IDDIS spustia najširší sortiment zariadení s rôznymi vlastnosťami a parametrami - môžu vybrať rozbočovač pre akýkoľvek typ mixéra. Zvážte, aký je výrobok, prečo sa používa v žeriave, ako si kúpiť novú časť nahradiť stromový mechanizmus?

Čo je zmiešavač?

Ak chcete odpovedať na otázku, čo je rozbočovač v mixéri, je veľmi jednoduché. Toto je bežný spínač, ktorý sa používa na presmerovanie toku vody. Mechanizmus je jednoducho usporiadaný, ale kvôli prítomnosti častí, ktoré si navzájom trie a priamy kontakt s vodou, výrobok (najmä nekvalitné) rýchlo zlyhá. Premenné sa líšia:

K dispozícii sú spínače pre sprchu a výtok z kuchynského drezu. Pri prvom type výrobku spotrebitelia dlho poznávajú. Môže to byť tlačidlo (stláčanie / stláčanie) a páka (hore / dole). Mechanizmy prvého typu sú vybavené takmer všetkými miešačkami s vodnou nádobou na hygienickú sprchu. Napríklad: nový model sanitárneho vybavenia od IDDIS Urban URBSBL2i10. Presunutím prepínača na mixér do hornej polohy sa užívateľ zapne hygienickou sprchou a zníži sa - kohútik.

Druhý typ prepínačov sa objavil pomerne nedávno. Dodávajú sa s kuchynskými umývadlami, ktoré zahŕňajú použitie vodných filtrov alebo umývačiek riadu. Princíp konania je pre všetkých rovnaký.

Dvojpolohové a trojpolohové výmenníky hradítok sa používajú. Prvý typ je klasický. Druhá má ďalšiu možnosť a často sa používa výlučne na kuchynské batérie, keď je potrebné zabezpečiť dodávku vody v dvoch smeroch. Cena 3-polohových modelov je vyššia - z 950 rubľov.

Pre miešač s ½ a ¾ palcovým závitom sú prepínače. Pri výbere náhradných dielov musí byť tento technický parameter nevyhnutne braný do úvahy.

V cene sú k dispozícii mosadzné spínače. Ich telo a vnútorné komponenty sú pokryté ochranným povlakom - chróm, nikel (teraz veľmi zriedka používaný), smalt, keramika, zinok, meď. Každá z možností krytia divertora má svoje výhody a nevýhody. Napríklad: chróm poskytuje vysoké hygienické vlastnosti, sklovina je odolná, ale bojí sa mechanického zaťaženia a nikel je schopný spôsobiť alergie. Nedávno bol spotrebiteľom ponúknutý keramický prepad pre miešačku (nie celý mechanizmus, ale iba funkčné dosky) a zariadenia vyrobené z inovatívneho polyméru POM. Cena prepínačov je o 30-45% vyššia ako klasické modely, ale aj životnosť.

Keďže divertor je neoddeliteľnou súčasťou dizajnu mixéra, jeho dizajn zodpovedá vzhľadu batérie. Odporúča sa nahradiť prepínač vhodnými údajmi a riešením farieb. Podľa spotrebiteľov ponúka najväčší výber premenníkov v štýle Kaiser (Nemecko). Napríklad: rotačný chrómový mechanizmus v minimalistickom štýle s ¾ palcovým závitom. Cena mechanizmu je od 680 rubľov.

Ak ste zlyhali divertor pre mixážny pult, môžete si kúpiť model každého výrobcu, hlavná vec je, že by vyhovovala technickým parametrom pre inštalatérske zariadenia.

Informácie o verziach divertora na odklon vody

Ak chcete správne zakúpiť náhradnú časť, nestačí vedieť, čo je to prepínač mixéra, je potrebné pochopiť varianty jednotiek presmerovania vody. Sú to:

 • Výfuk. Klasický mechanizmus inštalovaný na jednopákových mixéroch je vytiahnuť rozbočovač a prietok vody automaticky zaznamenáva rukoväť. V pokročilých modeloch je upevňovač polohy - je potrebné, ak je tlak vody slabý.
 • Tlačidlo alebo tlačidlo. Inverzné verzie mechanizmu, ktorý nahradil výfukový systém. Sú považované za pohodlnejšie na prevádzku. Stlačením tlačidla smeruje tok do sprchy.
 • Flag. Klasické prehadzovače, ktoré sa nachádzajú na dvojpákových sprchových batériách. Pozostávajú z výstredníka s rukoväťou na spínanie a tyče.

Pri výbere nového rozdeľovača pre mixážne zariadenie inštalované v kúpeľni alebo v kuchyni zohľadnite všetky uvedené vlastnosti mechanizmu, potom budú chyby vylúčené.

Prepínač pre mixáž: čo je a ako zvoliť optimálny typ

Všetky kúpeľňové vodovodné batérie majú prvok, ako je divertor. Pre obyčajných ľudí, ktorí nie sú oboznámení so zariadením sanitárnych zariadení, tento výraz nehovorí nič. Rozhodli sme sa vyplniť túto medzeru a povedať vám, čo je táto časť prístroja určená.

Takže toto zariadenie vyzerá.

Prečo je tento prvok?

V skutočnosti je toto zariadenie spínací prvok, ktorý vypína jednu dráhu prúdenia a spôsobuje jej tok v inom smere pohybu (pozdĺž ďalšej trubice).

Pokyn upozorňuje, že tri typy týchto zariadení sú najčastejšie nainštalované.

 1. Prvý z nich bol už dávno používaný v kúpeľňových mixéroch, ktoré majú sprchovací prechod. To všetko je známe pre nás prepínač, ukotvený s telesom inštalácie inštalatérske.

S jeho pomocou môžeme nasmerovať vodu na odtokovú časť mixéra alebo jeho sprchovú jednotku.

Je známe, dva zásadne odlišné konštrukcie zariadenia: klávesnica (potom na prepínanie, ktoré majú byť lisované alebo vytiahnuť nahor) a rameno (v tomto prípade je nástroj otáča na osi vertikálne / horizontálne alebo vľavo-vpravo). Všeobecne platí, že takéto zariadenia majú časť závitu februára 1 palec.

 • Druhá odroda sa používa v kuchyni. V tomto prípade je rozbočovač umiestnený, ak je vybavený umývačkou riadu. Prakticky všetko toto vybavenie je vybavené ventilom. Je však žiaduce odrezať vodu počas obdobia, kedy je stroj priamo ovládaný.
 • Preto je potrebný rozbočovač. Tento druh zariadenia môže mať priemer ½ alebo ¾ palca.

  Najčastejšie je toto zariadenie inštalované na prívode studenej vody v mixéri, oveľa menej horúco.

  Pred opravou divertora pre mixážny pult si všimnite, že existujú dve verzie tohto prepínača - dve a tri polohy.

  V prvom variante sa kvapalina dodáva buď do mixéra, alebo do umývačky riadu.

  V druhej - k týmto možnostiam je pridaná tretia a potom môže byť voda okamžite dodaná do dvoch smerov.

  Spínacie zariadenie na filtre.

  1. Ďalšou medzerou pre použitie prevodníkov je ich vzájomná interakcia s prietokovými filtrami vody. Čističe môžu byť pripojené priamo na potrubie na vodu alebo inštalované samostatne na mixéri.

  V tomto uskutočnení zariadenie umožňuje vypnúť dodávku surovej vody a zahrnúť tok čistenej kvapaliny z rúrok. Napríklad rozbočovač na napájaciu hadicu do mixéra.

  Typy vypínačov "výtok / sprcha" pre kúpeľňové batérie

  Moderné kúpeľňové vodovodné batérie so sprchovacím kútom sú vybavené štyrmi rôznymi typmi prevodníkov:

  • tlačidlové zariadenie;
  • analógový príznak;
  • invertované tlačidlové zariadenie;
  • inovatívne keramické zariadenie.

  Budeme podrobnejšie rozprávať o týchto typoch.

  Na fotografii je kapucňa.

  1. Extrakčné tlačidlá sú tradičné pre pákové (pedálové) mixéry.
  2. V tomto prípade prepnite prúd vody zo sprchy do sprchy, vytiahnite rukoväť spínača.
  3. V tejto polohe je pod vplyvom prúdu tečúcej vody automaticky nastavený rozbočovač.

  Niektoré modely odsávacích zariadení sú doplnené možnosťou ručnej fixácie ich polohy.

  Je nutné, aby systémy s nízkym tlakom / hlavovou vodou, keď sa spínač nemôže automaticky zablokovať.

  1. Aby prvok mohol upevniť smer "na sprchu", po stiahnutí rukoväte smerom nahor by sa mal otočiť na každú stranu o 90 °.
  2. Pre návrat spínača do východiskovej polohy je potrebné rukoväť otočiť o 90 ° dozadu. (Pozri tiež článok Ako vybrať shell: funkcie.)

  1. Kľapový otočný spínač sa tradične používa v dvojvalchových mixážnych pultoch so sprchou.
  2. Prístroj obsahuje dva prvky. Tento výstredník, na ktorom je položený rukoväť, ho otočí. Rovnako ako centrálna tyč sa pohybuje vnútri telesa zmiešavača, čím sa otvára prietok vody v požadovanom smere.
  3. Hlavnou výhodou tohto typu spínačov je vysoká úroveň spoľahlivosti, pretože jednotka je vyrobená výhradne z mosadze. Okrem toho je zariadenie vhodné používať so zapnutým mixážnym pultom.

  Tlakové zariadenia prepínajú toky vody jednoduchým stlačením tlačidla.

  Pri vzhľade sa takáto adaptácia nelíši od tradičného analógu: v neutrálnej polohe preteká voda cez hubicu. Pre prenos prúdu do sprchy stlačte spínač s tlačidlami.

  Hlavné nevýhody zariadenia sú nasledujúce.

  1. Voda sa zvyčajne presmeruje, keď je mixér už zapnutý, v tlakových zariadeniach vodná hlava vytvára odpor voči prepnutiu.
  2. Okrem toho sú ruky používateľa vlhké a nepríjemné stlačiť tlačidlo.

  Hlavnou výhodou odrody je, že je ľahšie stlačiť, než vytiahnuť.

  Zariadenie vybavené keramickými platňami

  Toto najnovšie riešenie dizajnu divertora ponúkla spoločnosť "Lemark". Jeho cena je pomerne vysoká, ale je veľmi spoľahlivá na veľmi dlhé obdobie prevádzky.

  Hlavné výhody zariadenia nižšie.

  1. Odolnosť voči vodnému kladivu pri prepínaní vody.
  2. Moderný dizajn, vydržiaci viac ako 150 tisíc pracovných cyklov.
  3. Hladké spínanie poskytuje uhol natočenia 180 °.

  Zmiešavače miešačiek môžu mať odlišný dizajn. Všetci majú určité výhody a nevýhody. Vyberte si miešacie zariadenie podľa toho, aký druh sprchového spínača bude pre vás najvhodnejší.

  Pozrite si video v tomto článku. Poskytuje ďalšie informácie.

  Stále máte otázky? Opýtajte sa ich v našej skupine vkontakte

  Čo je kúpeľňa vo vašom dome?

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  + 11 = 18