Design v štýle chaty

Interiéry domov v štýle chaty: popis a fotografie

Interiéry domov v štýle chaty sa vyznačujú očarujúcou jednoduchosťou, útulnou atmosférou a originálnou farbou, ktorá získala srdcia mnohých ľudí.

Historický vznik štýlu, vstrebáva v bohatej histórii Álp a jedinečných miestnych zvykov, sa stalo na juhovýchode Francúzska (v blízkosti hraníc so Švajčiarskom) a doslovne znamená "dom pastiera, na blízke hory." V 19-20 storočí tieto malé domčeky - podobne ako všetky bežné chaty, ktorá sa nachádza na brehoch riek a jazier a za zlého počasie bolo najvhodnejšie úkryt pre pastiera.

Vyžadujúce pevnosť a odolnosť v drsnom banského prostredí, ktoré sú postavené v určitom vzore: prvý základovú podlahu - z kameňa, podkrovie - z drevenej guľatiny. Následne sa tieto štruktúry sú plne vyplatila: základný kameň chráni proti nárazový vietor, silný dážď a sneženie.

Postupne sa Konštrukcia týchto domov z prírodných surovín sa rozrástla do samostatného štýlu, ľahko rozpoznateľný podľa povrchnosti štít strechami dlaždice a širokými odkvapy, namontovaná kolmo k prednej časti domu. V dôsledku sa hromadí v zime sneh zvažujúca strecha spôsobujú dodatočné izolácie a predlžuje dobu najmenej 40-50 centimetrov clonách chrániť steny domu a jeho základom zrážok. Táto vlastnosť je pre Álp so svojimi ťažkými sneženie veľmi dôležité: majú radi strechu, chráni fasádu budovy z negatívnych prejavov počasia, sú nevyhnutné.

Len prirodzenosť a blízkosť prírode

Keď sa pozriete na domy v chate, prichádza na mienku malá alpská dedina a skutočný "živý" 9raquo; atmosféra, priblíženie krásy a pokoja okolitej prírody. Mali by ste vedieť, že výstavba chatových chát sa uskutočňuje v určitej perspektíve. Preto je hlavná fasáda vždy obrátená na východ; Obývacie priestory sú navrhnuté tak, aby počas dňa boli rovnomerne osvetlené slnečnými lúčmi.

Interiéry domov v štýle chaty predstavujú oblasť dreva - prírodný, ekologický a dopytový materiál po celú dobu. Sú to obrovské trámy, steny z baru, ťažké dvere, z ktorých doslova fúka starý čas. Podlahy sú vyrobené z masívnych dosiek: nenatreté a lakované (alebo škvrny). Steny sú omietnuté alebo pokryté drevom. V modernej interpretácii sa výčnelky a rohy domov stretávajú s kamennou (prírodnou alebo umelou), tehlovou, dekoratívnou omietkou.

Interiéry domov v štýle chaty sú vždy vybavené priestranným balkónom, priestrannou verandou a veľkými panoramatickými oknami. Dnešné domácnosti používajú obrovské množstvo sklených plôch, ktoré vám umožňujú obdivovať krásne okolité krajiny. Okrem toho sú moderné okná s dvojitými sklami vyrobené z odolných materiálov a ľahko tolerujú akékoľvek nepriaznivé počasie.

Veľké množstvo domov navrhnutých v alpskom štýle, postavené v zalesnenej oblasti. Preto pri plánovaní krajiny je dôležitým bodom minimálne zasahovanie do prírodnej krajiny. Zmeny v prírodnom prostredí sa prejavujú len v tesnej blízkosti domova.

1

Aktívne zariadený naše Otvoriť verandy, balkóny, markízy, majitelia domov pozdĺž cesty sa snaží usporiadať vonkajší relaxačný priestor, ktorý vybavuje blízkeho domu. Interiérový dizajn projektu chata ponúka umiestniť zloženie nábytku (prútené alebo drevo) z toho dôvodu, spevnené s kameňom alebo drevených palúb. Tam sú tiež vrecká otvoreného ohňa, krby, kachle, ktoré nie sú len zariadenia na prípravu chutných pokrmov, ale aj pôvodné prvky štýlovo zdobí obrázok.

Interiér domu v štýle chaty vo vnútri

Fotografia jasne a farebne vyjadruje vidiecku jednoduchosť, teplo a útulnú atmosféru domova, za ktorou leží nádherne plánovaný a organizovaný vnútorný priestor.

Jeho vizitkou sú vystavené stropné trámy a integrálnou súčasťou je veľký krb s originálnym dekorom.

Moderné obývacie miestnosti využívajú krbové priestory ako TV-zónu s televíznym prijímačom nad krbom alebo v jeho blízkosti. Táto koncepcia nielen šetrí priestor, ale predstavuje aj jediné koordinačné centrum. Zvyčajným prvkom štýlu chaty je vypchaté zviera, ktoré môže byť umiestnené aj nad krbom. Vo väčšine obytných priestorov v alpskom dome sa vyznačuje svojim prirodzeným loveckým štýlom. Preto je celkom vhodné pozrieť sa na podlahy položené miesto kobercov kože.

Interiérový dizajn vidieckeho domu v štýle chaty z nábytku dáva prednosť masívnym koženým pohovkám a kreslám. Hoci výber čalúnenia materiálu, nie sú žiadne obmedzenia: môže to byť velúr, ľan, vlna, ale nie syntetické. V modernej obývacej izbe je možnosť uprednostniť bezrámový nábytok, ktorý harmonicky harmonizuje s teplým prostredím obývacej izby.

Pôvodne Alpine interiér, ktorý sa vyznačuje prirodzeným béžovej a hnedej palety vyzerá svetlým nábytkom, takže farebné nálady a dobrodružného ducha. Interiérový dizajn projekt v chatovom štýle navrhuje použiť ako zameranie sa odmeriava tak, aby nedošlo k kaziť harmónie vidieckej výzdoby.

Kľúčovým dizajnovým prvkom obývacej izby je systém osvetlenia, v ktorom spolu s centrálnou luster a závesné svietidlá sa používajú, stojacie lampy alebo nástenná lampa, ktorá sa nachádza v blízkosti vchodu na obvode miestnosti medzi oknami.

Obývacia izba je obyčajne priestranná izba s drevenými podlahami, obrovskými početnými oknami, vysokými stropmi, ako aj veľkým množstvom nosníkov, stĺpov a podlahových systémov. Dobré zariadenie, krásne lustre, teplé koberce a voľne žijúce zvieratá na podlahe - najoptimálnejší interiér domu v štýle chaty.

Spací priestor v alpskom štýle je tiež vybavený krbom - dôležitým prvkom chaty. Pre romantikov, ktorí oceňujú teplo prírodného materiálu, druh plameňového plameňa, praskanie horiaceho kmeňa, dopĺňajúci kúzlo vidieckej výzdoby, vytvára pocit nejakej magie.

Posteľ v spálni je masívna, drevená a môže byť zdobená rezbami a inými originálnymi prvkami. Je to dekorácia spacieho miesta, ktoré je ústredným predmetom tejto miestnosti, v kombinácii s drsnosťou krbového priestoru vytvárajú teplú a harmonickú atmosféru.

Pri navrhovaní tejto miestnosti by sa mala osobitná pozornosť venovať textíliám. Záclony sú najčastejšie vyrobené z prírodných tkanín (najlepšie ľanových alebo bavlnených prírodných kvetov). Pre posteľné lôžka na posteli sa používa vlna alebo kožušinový materiál.

Okrem priestranné skrine a postele v priestranných izbách sa môžu ubytovať posedenie: napríklad pár stoličiek a konferenčný stolík pred panoramatickými oknami, ktoré umožňujú, aby si krásne prírodné pohľady.

Srdcom akéhokoľvek vlastníctva domu vrátane krajiny je kuchyňa - vnútorný priestor, na ktorom je sústredený život každej rodiny. Štýl chaty pre túto izbu s teplom horiaceho krbu, vôňa domácich pokrmov a úprimnosť spoločných zhromaždení je harmonicky doplnená o ekologickú kompatibilitu prírodných materiálov.

Interiér domu v štýle chaty, ktorého dizajnové projekty majú veľký počet možností, ako farebná dekorácia kuchyne naznačuje použitie umelo staršieho nábytku. Jeho drevené prevedenie je optimálne doplnené o domáce spotrebiče s prvkami z nehrdzavejúcej ocele.

Takýto kontrast texturovaného tepla dreva a ocele vytvára jedinečný vizuálny efekt, ktorý zdôrazňuje modernitu farebného vidieckeho interiéru.

Alternatívne môžu byť domáce spotrebiče šikovne zamaskované za nelakované drevené dvere kuchynských skriniek, čo len zlepší štýl chaty.

Štýlové chaty v mestských apartmánoch

Interiéry domov v štýle horskej chaty, pôvodne vytvorená pre vidiecke domy, platí do centra Apartement priestoru, ktorého podmienkou je dostatok záberov a vysoké stropy potrebné na vytvorenie dekoračné stropné trámy. Zvyšok nuansy dizajnu - podobne ako prímestské bývanie v chatovom štýle.

Domy-chaty sú ideálne pre znalcov funkčnosti, pohodlia, kvality a sú väčšinou postavené pre pokojnú atmosféru mesta. Chata obsadila srdcia mnohých nielen svojou úchvatnou jednoduchosťou, ale aj jedinečnou útulnou atmosférou a jedinečnou farbou.

Chaty európskeho štýlu v interiéri

Jeho význam slovo "chata" bol pôvodne prijatý od chaty (ktorý voľne v preklade znamená - na kolibou) tzv drevený dom v Álp, ktorý sa vyznačuje tým, konkrétne architektúry. Ako pastieri po dlhú dobu žil v horách, preto sa snažil byť postavená tak, aby vyhovoval vašim potrebám najspoľahlivejšie a predovšetkým teplý domov.

K dnešnému dňu sa vďaka svojim dizajnovým vlastnostiam a vnútornému priestoru chata stáva veľmi populárnou. A hoci časom sa horské domy zmenili na pevné konštrukcie, zachovali sa však hlavné charakteristiky chaty. Spolu s nimi tradičné vlastnosti interiéru chaty zostali prakticky nezmenené.

Štýlové chaty. Dôvody popularity

Po prvé, chaty sú naozaj spoľahlivé a teplé. V druhej boli tieto domy pôvodne postavené na malebných miestach na úpätí hôr, v dôsledku čoho sa chaty stali spájané s romantikou. Štýl chaty v interiéri si vyberajú romantickí ľudia, ktorí chcú žiť v pohodlí a teple.

Zdá sa, že jedným z hlavných dôvodov nárastu popularity architektonické chaty je masívna dovolenka v lyžiarskych strediskách a nadšenie pre horské lyžovanie. V dôsledku toho sa chaty stali spájané s prestížnym cestovným ruchom a cestovaním.

reštaurovanie v štýle chaty

Chaty sú postavené všade v Nemecku, USA, Kanade a samozrejme v Rusku. Chaty sú postavené aj tam, kde vôbec nie sú hory. Napríklad na predmestí sú celé dediny domov v alpskom štýle.

Tiež nie je malá úloha a túžba moderného človeka sa dostať k prírode a používať materiály šetrné k životnému prostrediu. Chaty sú spravidla postavené mimo mesta, na malebných miestach. Alpské domy sú postavené len s pomocou masívne drevo. Pri zdobení fasád sa často používa aj drevo, použitie kovu alebo plastu je vylúčené. Hoci prvé poschodia sú často pokryté kameňom alebo tehlami.

Architektúra chaty. Výrazné vlastnosti

Alpský dom so svojim vzhľadom sa okamžite odlišuje medzi ostatnými budovami mimo mesta. Vyznačuje sa neštandardnou strechou: šikmou, štítovou, silne visiacou na stenách obydlia. Táto konštrukcia strechy je diktovaná niekoľkými faktormi: chránila steny domu, základy a okolie pred snehom a mokrou. V zime sa sneh drží na streche a rovnomerne ho pokrýva. Tým sa vytvára snehová srsť, ktorá zabraňuje strate tepla z domu.

dom interiéru v štýle chaty

Prízemie a základy boli tradične z kameňa a následné podlahy a podkrovie masívne drevo. Pevný základ kameňa spoľahlivo udržal dom v náročnom teréne. Strom, prirodzene, pod vplyvom nepriaznivého počasia - popraskané a tmavé. Ale to dáva krajinám jedinečnú farbu. V modernej konštrukcii podobných domov sa používajú tie isté technológie.

Tiež typické pre architektúru chaty a prítomnosť veľkých terás, ktoré sú chránené pred dažďom a snehom, silne previsnuté strešné okná. Terasa je z dreva. Na podlahe sú položené špeciálne masívne dosky alebo prírodné dlaždice. Vzhľadom na to, že moderná doska na terakotovú dosku je odolná voči vlhkosti, výber sa často robí v jej prospech, pretože doska je teplejšia ako keramika a kameň. Na terasách sa nachádzajú drevené stolíky, lavičky a lavičky, takže si môžete vychutnať nádherný výhľad na letnú sezónu a relaxovať na čerstvom vzduchu.

Všeobecne platí, že pre francúzsku architektúru a najmä pre chatu existuje veľa veľkých okien.

interiér obývacej izby v štýle chaty

Hlavné združenia, ktoré vznikajú s alpskými interiérmi, sú pohodlie a jednoduchosť na vidieku. Po dlhú dobu neboli vnútorné povrchy stien chaty vystavené žiadnemu zaobchádzaniu: textúra prírodného dreva a kameňa bola prírodná dekorácia.

Potom sa kamenné steny začali ozdobovať pomocou omietky a niekedy aj maľovaním a steny dreva na lakovanie a zdobenie so spevňovaním. Je celkom prirodzené túžba majiteľov chaty zdobiť interiér a dodávať nie väčšinu luxusu. Hoci dodnes sa v interiéri chaty nachádza faktúra z prírodného kameňa a dreva, pretože sú základom alebo zázemím pre následnú výzdobu.

štýlové chaty v interiéri bytu

Všeobecne platí, alpský štýl alebo štýl chaty v interiéri sa nevzťahuje na konkrétny smer ako taký. Nezabudnite, že chata je dedinský dom. Z toho vyplýva, že interiéry tohto domu sú vyrobené v vidieckom štýle, inými slovami v štýle krajiny. Interiéry iných vidieckych domov majú veľa spoločného s dekoráciou a interiérom tradičnej chaty.

Čo všeobecne charakterizuje štýl krajiny? Dominancia kameň, drevo, prakticky úplné odmietanie umelých moderných materiálov, jednoduchosť dekoru, zvyčajne vyrábané ručne, niektoré drsnosti dokončovacie drevený nábytok, čalúnený nábytok úctyhodná veľkosť, prítomnosť krbu (krbová pec, rúra). Všetko vyššie uvedené sa týka interiéru chaty.

Štýlové chaty v interiéri - to je len jedna z odrôd krajiny štýlu, ktorý má svoje vlastné charakteristiky. Alpské motívy prevažujú v dekoratívnej výzdobe: hory, ihličnaté stromy, horské zvieratá a kvety. Tieto motívy sú obvykle prenášané v textilnom, podlahové a stenové dekorov (rohy a kožou na podlahe alebo stenách, obrazy snehu, lesy, horské scenérie, atď.). Na dverách visel vence sušených horských tráv a kvetov. Tento druh dekorácie sa zachoval už od dávnych čias. Prútený koberec sa používa aj v chate, zvyčajne veľmi rozmanitý. V kuchyni je veľa keramiky.

Špeciálny šarm vytvorený umelo starými poschodiami. Pre podlahové krytiny sa spravidla nepoužíva lakovaná masívna doska pokrytá pomocou laku alebo oleja s účinkom patiny, ale len polomatná alebo matná.

drevený chalet-štýl interiéru

V kuchyni podlahy sú tiež častejšie drevené, ale je to možné a niekedy položenie kamenných dlaždíc. Pomocou dlaždíc vyrezávajte podlahy a kúpeľne. Ak chcete vytvoriť atmosféru staroveku, môžete použiť tematické dlaždice s umelými chybami, čipmi a prasklinami.

Stropy sú vždy ozdobené veľkými dekoratívnymi trámy z dreva - zvyčajne tmavé (nie bielené). Samotný strop je tiež vyrobený z dreva.

Steny zdobia fragmenty kamenných dlaždíc. Ide najmä o izby s vlhkým prostredím, ale nielen.

V halách, ktoré sa nachádzajú v prízemí, môžu byť kamenné steny pokryté tabuľovými doskami alebo doskami alebo omietnutou (ozdobnou omietkou). V horných poschodiach, drevené steny sú často nie sú vystavené, aký povrch - len spracovanie dreva.

Hlavné farby sú prirodzené farby stromu, zvyčajne tmavé. Tón stromu je teplý. Farby omietky sú terakotové, béžové, oranžové, pastelový krém, žlté. Pre čalúnenie nábytku a textílií si vyberte farby prírodných netradičných textílií. Šedá sa navyše často používa aj v interiéroch - je to odtieň vyblednutého dreva alebo dokončovacieho kameňa, ktorý je viditeľný v rakúskych a švajčiarskych chaletoch.

Štýlové chaty v interiéri kuchyne

V interiéri chaty budete určite nájsť rozmanité, jasné akcenty, v ktorých prevažujú červené tóny.

Samozrejme, nábytok je vyrobený z masívneho dreva. Interiér interiéru v štýle chaty nie je vždy vyzdobený v čistej krajine. Tu často nájdete eklekticizmus - symbiózu krajiny s barokovým alebo klasickým štýlom. Nábytok, respektíve, môže mať luxusné tvary, ale stále zdôrazňujú určitú jednoduchosť a drsnosť povrchu. Rovnako ako v iných štýloch krajiny, vo vnútorných priestoroch chaty je často prútený nábytok, ale prakticky neexistuje kovanie.

Čalúnený nábytok - masívna veľkosť, čo naznačuje pohodlný pobyt. Farba čalúnenia je iná: čalúnenie so vzorom, pásom a kvetinou a monofónne čalúnenie podobajúce sa bielizne sa objavia. Vhodnou chatkou v interiéri bude mäkký kožený nábytok v štýle loveckého domu. V spálni majú lôžka často baldachýn s klenbou.

Interiér štýlu chaty

V chate je samozrejme krb - krb alebo sporák. Zvyčajne je krb obložený šedým kameňom. To samozrejme môže byť falošným krbom, ale neprejde do tej veľmi alpskej aury s vôňou horiaceho palivového dreva a živého ohňa. Kachle alebo krb je centrom dolného poschodia.

Na podlahe a stenách sú potrebné koberce. Namiesto kobercov sa môžu použiť živočíšne kožky. Steny sú vyzdobené veľkými tapisériami, krajinou ohraničenou drevenými rámami, rohy. Dobré pre interiér chaty sú ľudové remeselné výrobky a textilné vyšívané dekorácie. A tiež tu bude na mieste vitríny so zbraňami a poľovníckymi doplnkami.

Štýl chaty v interiéri je neoddeliteľnou súčasťou exteriéru. Aj keď sa dizajnéri pravidelne pokúšajú vytvoriť alpínsky interiér pre byt alebo pre vidiecky dom v modernom štýle. Ide v podstate o tematický priestor. Chceme si všimnúť, že tento smer je dobrý len pre priestranné veľké miestnosti s vysokými stropmi. Ak váš byt má také rozmery, znamená to, že si ho môžete dovoliť reinkarnovať v mestskej chate a stráviť večer pri krbe, predpokladať, že za dverami máte zasnežené hory. Je lepšie sa zoznámiť s týmto smerom pomôže tomuto videu:

Veľmi veľa povinností, ak spomeniete článok v sociálnych skupinách

3 pripomienky k vstupu "Európske štýlové chaty v interiéri"

Po prvýkrát vidím taký štýl, veľmi elegantný. Myslím, že vynikajúcou možnosťou pre vidiecky dom, v takomto prostredí, môžete skutočne relaxovať a relaxovať. Veľký článok, ďakujem.

Mám naozaj rád vaše články. A fotky sú dobré. Ďakujem vám.

Štýlové chaty vo vnútri vidieckeho domu (foto)

V dnešnej dobe sa takmer každú sekundu pokúša opustiť mesto minimálne na víkend. A ak existuje možnosť kúpiť si miesto a postaviť si vlastný dom, potom samozrejme táto vyhliadka stojí za vynaložené peniaze. Život ďaleko od hluku mesta, znečisteného vzduchu a neustáleho hluku má mnoho výhod. Predovšetkým je to zblíženie s prírodou, rustikálne pohodlie, ticho, pokoj a čistý vzduch. Ľudia, ktorí žijú natrvalo mimo mesta, sa vyznačujú silným zdravím. Avšak, aby ste sa obklopili s maximálnym komfortom a pohodou, budete musieť začať budovaním spoľahlivého domu. Pri navrhovaní projektu je potrebné v počiatočnom štádiu určiť vzhľad a vnútorné usporiadanie budúceho bytu. Dizajnéri odporúčajú používať štýl chaty v interiéri vidieckeho domu, považujú ho za najvhodnejšie a najpohodlnejšie a najpraktickejšie.

História pôvodu štýlu chaty

Francúzsko je známe svojimi umeleckými dielami, dalo svetu množstvo slávnych ľudí. V tejto krajine sa tiež narodilo niekoľko bežných štylistických trendov, ako napríklad renesancia, provencia, krajina, chata. Všetky sú plné elegancie, jednoduchosti, pohody a tepla francúzskeho slnka.

Interiérový dizajn v štýle chaty je najvhodnejší pre návrh rodinných domov. Jeho prvý prejav sa prejavil vo francúzskej provincii Savoy. Bolo to dôkladne napustené jedinečnými črtami miestnej kultúry. Neskôr vo Švajčiarsku sa na brehu jazier a riek začali objavovať malé domy, ktoré boli väčšinou určené na dočasný odpočinok pastierov. Zavolali svoje chaty. Avšak ich pohodlie, prirodzenosť, jednoduchosť a pohodlie boli tak milované obyvateľmi, že začali zdobiť svoje domy v podobnom štýle. Práve od tohto okamihu chata začala získavať dynamiku a šíriť sa po celom svete.

V súčasnej dobe je v našej krajine pomerne náročná a je široko používaná na zdobenie vidieckych domov. Štýlové chaty v interiéri apartmánov sa používajú menej často, pretože pre jeho reprodukciu potrebujete veľké priestory, vysoké stropy a určité rozloženie.

Moderná interpretácia chaty je trochu podobná interiérom navrhnutým v štýle krajiny. Sú to kombinácie lakonizmu, prirodzenosti a jednoduchosti základných prvkov. Prednosť sa venuje prírodným materiálom, ako je drevo a kameň. Interiér v štýle chaty (fotka je vidieť v článku) je často ozdobená kazetovými stropmi s exponovanými trámy. V ideálnom prípade sú položené v etape výstavby, ale ak sa tento moment nestratí, potom môžete použiť moderné materiály, ktoré pomáhajú vytvoriť uveriteľný dizajn. Podlaha musí byť pokrytá doskami, zatiaľ čo sú pokryté iba škvrnou alebo transparentným lakom, aby sa zachovala prirodzená vzorka. Žiadny dom, vyrobený v štýle chaty, nemôže robiť bez krbu. Bol to on, kto sa stal hlavným detailom interiéru. Na jeho dokončenie často používajú prírodný kameň, ktorý kombinuje s kovaním prvky.

Interiér v štýle chaty sa môže niekedy zdajú trochu hrubý, pretože v ňom nájdete veľa poľovníckych trofejí, zbraní a zvieracích koží. Pre nábytok používajte jednoduché tvary bez akýchkoľvek ozdôb. Materiál čalúnenia - väčšinou hrubá tkanina alebo pravá koža. Môže sa však nájsť aj romantickejší dizajn domov v štýle chaty. Sú naplnené krásnymi predmetmi dekorácie: sošky, ručne vyrábané predmety, kameninové výrobky, výšivky, maľby a mnoho osobných fotografií, ktoré dávajú dojem vnútornosti.

Štýlové chaty v interiéri majú rozdielnu povahu, takže všetky farby, ktoré sa používajú na zdobenie priestoru vidieckeho domu, by mali byť len prírodné odtiene. Vhodné pre steny v pastelových farbách: krémová, béžová, žltá, broskyňa, šedá, atď Ale pre stropom a podlahou tým najlepším riešením bude terakota, farba prírodného dreva, odtiene čokolády .. Vítame ich kombináciu, krásne, a čo je najdôležitejšie harmonické, bude vyzerať kombináciou svetlých a tmavých tónov. Aby bolo možné umiestniť nábytok najviac ekologicky, mali by byť čalúnenie prírodné odtiene: smaragd, burgundy, mahagón.

Kľudnosť a konzistencia farieb v interiéri by mali byť nevyhnutne riedené malými jasnými infúziami vo forme farebných vankúšov, plátkov, čiapok na stoličkách a ďalšieho príslušenstva.

Chalet štýl v interiéri obývacej izby sa môže meniť, ale pri jeho zdobení je potrebné zdôrazniť starodávne detaily. V závere stropu musia byť drevené trámy, dávajú objem priestorov a vyzerajú ako kráľovský palác. Pri podlahe sa parkety alebo dosky približujú. A steny môžu byť omietnuté pomocou drevených alebo kamenných vložiek.

Po nastavení celkovej atmosféry s úpravou hlavných plôch bude ďalšou etapou vybavenie miestnosti. Všetky predmety umiestnené v obývacej izbe by mali byť vyrobené z masívneho dreva. Práve tento materiál mu dáva vhodný vzhľad, ktorý sa s úlohou dokáže dokonale vyrovnať. Prednostne poskytnite nelehké fasády s umelo starými povrchmi. Zostávajúca zóna by mala byť umiestnená v strede miestnosti. Tam môžete umiestniť masívnu pohovku s vyrezávanými prvkami a koženým čalúnením. Kované stolíky na kávu s otvorenými nohami budú vyzerať originálne. Prútený nábytok v týchto interiéroch bude tiež vhodný. Všetok priestor by mal byť naplnený nádhernými líniami, ale zároveň je ľahké vyzerať a nie pompézne.

Interiér v štýle chaty nikdy nezíska úplný výhľad bez krbu. Ozdobte ju prírodným kameňom s vložkami zo železa. To je ten, ktorý bude pôsobiť ako hlavný predmet obývačky, takže jeho dekorácia si bude vyžadovať obzvlášť opatrný prístup.

Obývacia izba, zdobená v štýle chaty, potrebuje svetlé farby. Na vyplnenie ich interiéru použite textílie. Harmonicky budú vyzerať farebné vankúše, kontrastné obloženie, záclony. Tiež nutnosťou je tematická výzdoba, ako sú zvieracie kože, zbrane, obrazy, keramika.

Interiér tejto miestnosti je predovšetkým prírodné farby, ako sú prírodné odtiene dreva, vlny alebo ľanu. Je dovolené používať malé škvrny s jasnou tonalitou, ale mali by byť veľmi malé. Nábytok je minimálny: posteľ, šatník a toaletný stolík. Priestorové prvky dekoračného priestoru sa neodporúčajú. Na dekoráciu môžete použiť zrkadlo v starom ráme, kožušinu a vyrezávané rezbárstvo. Osvetlenie v miestnosti by mala byť mäkká a nenápadný strop zdobia železo luster, nástenné svietniky môžu byť zavesené v podobe svietnikov, okná zdobia jednoduché závesy vyrobené z prírodných vlákien: vlna, posteľná bielizeň.

V tomto priestore je potrebné správne kombinovať jednoduchosť, funkčnosť, prirodzenosť a sofistikovanosť. Pre steny a strop môžete použiť rovnaké riešenie ako pre obývaciu izbu. Uprednostňujú sa prírodné materiály: kameň, drevo. Ale pre podlahy môžete použiť keramické dlaždice na mramor. Harmonicky to bude vyzerať ako kuchynská súprava vyrobená vo svetlých farbách prírodného dreva. V strede môžete nastaviť veľký okrúhly stôl a okolo ne položiť stoličky s vyrezávanými chrbtami. Štýl chaty v interiéri kuchyne neumožňuje otvorené umiestnenie domácich spotrebičov, takže optimálnym riešením bude nákup vložených modelov. Táto možnosť maximálne zachová atmosféru na vidieku.

Zvláštna pozornosť by sa mala venovať konštrukcii chodby a chodby, pretože to je z ich dekorácie ovplyvní dojem celého domu ako celku. Je veľmi dôležité, aby od prvej minúty bol život človeka obklopený komfortom a komfortom. Hlavnou podmienkou je osvetlenie. V tejto miestnosti by malo stačiť: je to stropný luster, reflektory v blízkosti zrkadla, steny nainštalované po obvode. Ak je vstup dostatočne veľký, môžete tu umiestniť sofa. To prinesie pohodlie do interiéru. Domy v štýle chaty sú plné lásky a upokojenia, ľudia, ktorí dávajú prednosť takejto dekorácii, ocenia poriadok a dodržiavajú všetky starodávne tradície pohostinnosti.

Rovnako ako v ostatných miestnostiach, povrch v kúpeľni by mal byť vyrobený len z prírodných materiálov. Jediná podmienka: drevo musí byť ošetrené vodou odpudzujúcou látkou. Pre nábytok je lepšie uprednostňovať starožitné predmety: regály, nočné stolíky a iné. Kúpeľňa a umývadlo musia byť zdobené záclonami alebo panelmi, aby mali starožitný vzhľad. Práčka je maskovaná podobným spôsobom. Zrkadlo môže byť obdĺžnikové alebo oválne. Rám by však mal úplne zodpovedať drsnej starožitnosti. Položky sanitárnej keramiky sa vyberajú len v retro štýle, pretože moderné prvky môžu narušiť harmóniu.

Chalet štýl vo vnútri vidieckeho domu poskytne pocit požívania prírody a ochrany pred stresom a negatívnymi emóciami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 4 =