Návrh verandy

Návrh verandy je krásnou a funkčnou výzdobou interiéru extenzie domu

Správny dizajn verandy v súkromnom dome je možný, ak sú dodržané určité podmienky a pochopenie štýlu. Pochopte nuansy dizajnu bez toho, aby ste sa dotýkali radikálnych stavebných aspektov, ako je rekonštrukcia alebo otepľovanie.

Držte sa architektonickej rovnováhy interiéru a exteriéru v dizajne verandy krajiny, jej účelu, aké sú typy, typy a vlastnosti dekorácie. Všetko toto je veľkoryso ilustrované s obrázkami a fotografiami.

Návrh verandy v dacha s vlastnými rukami

Návrh verandy na chate - dekorácia vlastnými rukami

Veranda - čo je to? Byt, hospodárska budova, budova, štruktúra, kapitálová štruktúra alebo nie?

Veranda - otvorená alebo zasklená miestnosť, pripojená k budove alebo vstavaná do nej. Izolovaná verzia zasklenej verandy umožňuje majiteľom výrazne rozšíriť hranice domu a získať tak ďalší priestor, ktorý môže vykonávať funkcie:

Otvorená veranda je pohodlný priestor pre letnú dovolenku na čerstvom vzduchu. Vytvorený vetrom a chráneným pred slnkom, toto rozšírenie predstavuje akúsi oázu chladu v krajine. Ale je to len v dobrom počasí, pretože Vďaka svojim štrukturálnym vlastnostiam nemôže odolávať rozmerom prírody.

Konštrukcia záhradnej verandy, tak otvorenej, ako aj uzavretej, by mala zodpovedať tej časti domu, ku ktorej má byť veranda naplánovaná. Najlepšie miesto na verande je zelený dvor s dobrým výhľadom do záhrady. Ale ak chcete používať verandu s cieľom zlepšiť tepelnú účinnosť doma alebo architektonické formy, potom prípona "dock" s jednou zo strán fasády alebo úplne obklopujú dom.

História veranda a pôvod názvu

Bez znalosti minulosti je ťažké pochopiť prítomnosť. Korene slova "veranda" sú perzština, doslova sa prekladá ako "portikum, galéria". Verandy - veľké zimné záhrady s určitým mikroklímom, boli postavené v Rusku dokonca za panovania Petra I. Na verandách odpočívali a organizovali spoločenské podujatia. V devätnástom storočí zasklenené verandy pripojené k obytným priestorom rozšírili záhradu a parkovali priestory paláca. Zmenili sa iba formy, spôsoby zasklenia, materiály na strešné krytiny a dizajn verandy.

S nástupom plastových okien s dvojitými sklami a novými kovovými konštrukciami sa výrazne rozšíril rozsah funkčných vlastností samostatných a pripevnených verand. Okrem najrozšírenejšej formy verandy - obdĺžnika, sa v chalupách aktívne používali aj iné formy, ako napríklad trojuholník, štvorec, polkruh, lichobežník atď. Otvorené verandy sa aktívne stmievajú pomocou vertikálnej terénnej úpravy a zatvorené verandy by mali byť umiestnené relatívne voči stranám sveta a mali by im poskytnúť osobitný štýl.

Iba myšlienka verandy zostáva nezmenená, pretože harmonické pokračovanie základného dizajnu - materiály použité v dizajne by nemali byť ostré v rozpore s fasádou domu. Napríklad dizajn verandy v drevenom dome zahŕňa materiály z dreva. Ak sa dekorácia plánuje použiť tehly, kovy alebo sklo, potom len ako prízvuk. Dom z dreva s verandou, ktorej steny sú obložené plastovou podšívkou, vyzerá absurdne absurdné. Naopak, v dome, ktorého fasáda je navrhnutá v štýle high-tech alebo konštruktivizmu - bude veranda zo skla, plastu a kovu zodpovedať 100%.

1

Konštrukcia drevenej verandy nemožno nazvať príliš ťažké - môže byť pripojená k drevenému domu s minimálnymi nákladmi. Ale krásny dizajn verandy s vlastnými rukami je nemysliteľný bez jasného pochopenia toho, či bude veranda otvorená alebo zatvorená a či majitelia plánujú v zimnom období vykurovať.

Dizajn otvorenej verandy v dome (možnosti s fotografiou)

Tradičná verzia zariadenia na otvorenej verande znamená používanie vertikálne stojacich drevených zábradlí (podpery), na ktorých sú upevnené pohodlné zábradlia.

Prioritou pri ochrane verandy alebo terasy je výber rezaného dreva vhodného pre vonkajšie použitie. Na vonkajšej strane drevo podlieha prísnym skúškam prírody. Výber triedenia stromov závisí od rozpočtu, najdostupnejšie sú borovicové dosky, lúč, log. Dub alebo buk je lepšie, ale oveľa drahšie.

Druhy ozdobného oplotenia:

 • Horizontálne, vertikálne alebo umiestnené v rôznych smeroch - krížom;
 • vo forme obdĺžnika, štvorca alebo polkruhu;
 • s rôznymi vzdialenosťami medzi úsekmi.

Návrh plotu otvorenej verandy

Podlaha v dizajne letnej verandy

Drevená podlaha na otvorenej verande je vystavená opotrebovaniu v dôsledku neustáleho kontaktu s vlhkosťou a vystavením ultrafialovým lúčom. Sotva sa to ukáže, že to maľuje raz a navždy, farba a lak pokrytie podlahy by sa mali meniť takmer každý rok.

Ak sú podlahové dosky položené, ako by mala (s medzerou 3 až 5 mm), otvorená veranda podlaha lepšiu farbivá špeciálne akrylové farby skôr povrchom skla alebo primer antiseptické. Hlavnou úlohou - zdôrazniť prirodzenú krásu dreva. K tomu, použiť kombináciu: impregnačný škvrny alebo radového oleja a laku.

Ak chcete položiť podlahu verandy podľa drsnej podlahy, môžete:

 • drevená doska;
 • porcelánové dlaždice alebo keramické dlaždice;
 • linoleum.

Populárna verzia podlahy otvorenej verandy pripevnenej k domu je terasovitá terasa z KDP. Takýto kompozitný materiál nevyžaduje dodatočné impregnácie a ochranné farby, pretože jeho zloženie už obsahuje zlúčeniny odolné voči vlhkosti, vďaka čomu povlak poskytuje doslova navždy.

Návrh podlahy na otvorenej verande

Nábytok v dizajne otvorenej verandy

V prípade, že vnútro uzavreté verandy, môžete vybaviť ako normálny životný priestor, na verande, kde majitelia domov bude len v teplom a jasného počasia je lepšie umiestniť pohodlnú skladacie alebo nábytkom zo svetlého dreva. To zjednoduší úlohu rýchleho zhromažďovania nábytku v prípade silného dažďa s vetrom.

Medzi populárne trendy záhradného nábytku, nábytkové súpravy vyrobené z umelého ratanu, rôzne väzby a kvety majú vysoký dopyt. Pozrite sa na kreslá, závesné stoličky a sedacie súpravy ako prirodzené, ale zároveň ľahko vydržte testy teplom, vlhkosťou a chladom. Pri konštrukcii altánu, verandy alebo terasy sa jednoducho nenájde estetický a univerzálny materiál.

Prútený nábytok je najvhodnejší pre interiéry verandík vyrobených z dreva a kameňa, starne v anglickom štýle. Terasa veranda vo štýle chaty je často odcudzená rohom na pitie čaju, miesto na odpočinok a skladovanie prírodných trofejí. Súčasne, na otvorenej verande môžete vždy organizovať letnú kuchyňu alebo peľu, ak výstup z verandy pochádza z jedálne. Že možný dym z prípravy jedla nezasahoval do osoby, ktorá sedela pri stole, zvyšná zóna by mala byť vybavená v dostatočnej vzdialenosti od žeriava.

Nábytok v dizajne verandy

Návrh otvorenej verandy - terénne úpravy

Uniknúť teplo v lete, open veranda otvory zdobené závesy, záclony alebo použité vertikálne zahradničení - jeden z najnaliehavejších oblastiach krajinnej architektúry. Našťastie sa v atmosfére našej krajine je stále dostatočné množstvo lezenie (lezenie), ampelnyh a splietanie rastliny schopné bez ďalších nákladov (peniaze, ale nie je čas) dať atraktívny vzhľad verandy a zachrániť pred spaľujúcim slnkom. Navyše vďaka vertikálne výsadby, vzduch bude vždy vlhkejšie, s menším množstvom prachu.

Terénne úpravy otvorenej verandy

Klasickým dizajnovým prvkom letnej verandy vo vidieckom dome je záhradné divoké hrozno, ozdobné fazule, zimolez, chmeľ, ranná sláva alebo iné viniče. Drevené podpery otvorených stien verandy sú tiež ideálne na zavesenie hrncov, špeciálnych hrncov a kontajnerov. Rozšírenie bude vyzerať rešpektovanejšie, ak umiestnite vedľa neho pár ihličnatých stromov a malých kríkov.

Terénne úpravy v dizajne verandy

Materiál je pripravený pre stránku www.mydomik.net

Závesy pre otvorenú verandu pri chate design

Krásny textilný doplnok do interiéru verandy bude:

 • transparentné záclony - svetlo a vzduchové tkaniny záclony (vytvoriť romantickú náladu, ale nechrániť pred silným vetrom);
 • uličné závesy z akrylátu (tuhá tkanina má teflónovú mikrovláknu, ktorá odpudzuje prach, vodu, nečistoty, ale je externe vykonávaná v rôznych prevedeniach);
 • ochranné záclony z PVC fólie (nie tak estetické, ako dve vyššie uvedené možnosti, ale praktickejšie - aj pri zlom počasí na otvorenej verande bude ticho a ticho);
 • plátenné a bambusové záclony (vietor, čas a jasné svetlo nie je pre nich hrozné);
 • žalúzie na altánok.

Závesy pre otvorenú verandu

Záclony na verande nie sú vždy potrebné, pretože neexistujú žiadne neobmedzené a prísne pravidlá zdobenia rozšírenia domu. Ale ak ešte chcú majitelia domčekov sa schovávať pred vševediaci zrakmi susedov a sa chrániť pred slnkom, potom je nutné, aby zavesiť látkové závesy na verande v klasickým spôsobom: na háčiky alebo očká. Krásne viazať závesy môžu zdvihnúť: mäkké, na magnety alebo na barrettes. Je dôležité, aby boli navzájom absolútne symetrické a nie vysoko umiestnené.

Závesy v dizajne verandy

Osvetlenie otvorenej verandy v krajine

Niekedy krajina na verande pokračuje až do rána, takže osvetlenie sa stáva naliehavou otázkou pre každého letného obyvateľa. Ako hlavné osvetlenie najčastejšie používajú reflektory alebo osvetlenie LED, namontované na streche verandy. Dekoratívne osvetlenie - dlhé girlandy viselo po obvode.

Dekoratívne osvetlenie otvorenej verandy

Osvetlenie spodnej časti je možné usporiadať pomocou malých reflektorov. Na koľajnici nainštalujte krásne lucerne valcovitého alebo sférického tvaru. Je dôležité súčasne zabudnúť na bezpečnosť a používať iba spoľahlivé a vlhko odolné elektrické zariadenia.

Na vyplnenie interiéru verandy s nezvyčajným vyžarovaním a novými obrysmi môžete použiť malý krb na drevo alebo plynové palivo.

Dekoračné ohnisko v dizajne verandy

Návrh uzavretej verandy v súkromnom dome (príklady s fotografiami)

Najčastejšie sa uzavretá verandová zóna stáva miestom na oddych a oddych. Z tohto dôvodu by mal byť priložený predpoklad chránený pred akýmkoľvek nepriaznivým počasím, spoľahlivo sa oteplil a nemal by byť vytesaný v štýle zo všeobecného architektonického súboru. Veranda dizajn môže vynásobiť a zdôrazniť blízke okolie s prírodou alebo zachovať štýl domu. Zabudnite na verande v hi-tech štýle (ponechajte tento chladný štýl pre kuchyňu), naplňte miestnosť prírodnými textíliami, živými rastlinami a nábytkom z prírodných materiálov.

Ktorú miestnosť môže byť vyrobená z verandy?

Uzavretá veranda sa stane obľúbeným miestom v dome, v chate alebo chalupe, ak je usporiadané ako:

Kuchyňa v jedálni na verande sa môže stať najviac útulným a priateľským miestom domu. Konštrukciu tejto miestnosti je možné zdobiť v minimalistickom štýle, kde štandardnú sadu nábytku zo stoličiek a stola dopĺňajú len izbové rastliny a textílie.

Interiér veranda-jedáleň

Iný variant dizajnu zahŕňa množstvo jasných, drahých na srdce detaily, retro veci. Celkovým je dobrá kvalita osvetlenia.

Interiér veranda-jedáleň

Pri výstavbe uzavretej obývacej izby by veranda v dacha mala brať do úvahy potreby všetkých členov rodiny a mala by byť čo naj funkčnejšia. Pri zdobení verandy je žiaduce dodržiavať základné pravidlo dizajnérov - proporcionality. Inými slovami, obrovská pohovka nezapadá na malú verandu a miniatúrna pohovka sa stratí v priestore s veľkou plochou. Všetky prvky v miestnosti by sa mali kombinovať medzi sebou v štýle a veľkosti.

Interiérový dizajn obývacej verandy

Pocit pohodlia uľahčuje usporiadanie nábytku v skupinách. A naopak, jeho umiestnenie presne pozdĺž stien vytvorí prísnejšie, formálne prostredie.

Usporiadanie nábytku vo vnútri obývacej veranda

V priestore akejkoľvek, dokonca aj v najmenšej uzavretej verande je miesto pre pohodlnú stoličku, malý stôl a knižnicu. Veranda s panoramatickým zasklením je ideálnym riešením pre pracovnú oblasť kancelárie.

Návrh verandy

Izba s verandou (pre deti)

Svet svetlých farieb a bizarné formy je možné vytvoriť na vilovej verande. Deti budú určite milovať vlastný kútik v tesnej blízkosti prírody, ak sa dizajn verandy bude podobať pirátskej lodi alebo princeznej miestnosti. Takže najmenšie nerešpektovanie určite ocení veľa mäkkých vankúšov na podlahe, a to nielen v štandardnej podobe, ale aj vo forme rôznych geometrických postáv, zábavných zvierat. Verandy sú často vybavené hojdačkami, pieskoviskami s jemnými farebnými guličkami, útulnými detskými domami.

Pokiaľ ide o nábytok skrinky, pre detský kútik na uzavretej verande budete potrebovať najmenší set: krabice na hračky, tabuľku pre kreativitu, plastové kreslá, mäkké kreslo alebo malú pohovku.

Izba s verandou (pre deti)

Rastliny pre skleníku alebo zimnú záhradu na verande - medziľahlej zóne medzi ulicou a obytným priestorom, je žiaduce vybrať vytrvalé. Napríklad tropické: Kenti palmy, Benjamin ficus, brečtan, fikus, yucca. Oni, rovnako ako všetky kvety, vyžadujú zvýšenú pozornosť, teplo, vlhkosť a množstvo svetla. Vizuálne rozšíriť hranice domácej záhrady, môžete poskytnúť v dizajne uzavreté verandy sklenená strecha.

Veranda-zimná záhrada

Jednoduchý dizajn verandy rozšírenie často predstavuje miesto inšpirácie pre tvorivých ľudí, ktorí majú radi maľovanie, liatiny remeselné remeslá, tesárstvo alebo šitie.

V štandardnej verzii je uzavretá veranda svetlý priestor, takže v jeho dizajne musia byť aspoň dve veľké okná. Vo všeobecnosti by všetky steny verandy mali byť tvorené oknami, ideálne - panoramatické.

Veranda, workshop

Návrh zasklenej verandy v dome

Stále dôležitejšie sú posuvné okná na verande. Stlačením jednej zo sklenených stien sa veranda otáča zo zatvorenej na otvorenú a naopak. Posuvné panely od podlahy po strop verandy je možné otvoriť mechanicky alebo automaticky diaľkovým ovládaním. Zasklenie verandy s posuvnými oknami poskytuje neobmedzený pohľad na plochu bývania a účinnú ochranu proti zrážkam, vetru a hmyzu.

Veranda dizajn s dreveným zasklením

Sklenené steny a dvere na verande sú pomerne drahé, ale veľmi efektívne.

Návrh zasklenej verandy v dome

Konštrukcie a veľkosti krbu sú veľmi veľa, čo vám umožní úspešne vstúpiť do krbu v interiéri verandy.

Veranda s krbom

Podmienečne možno dizajn priložených priestorov rozdeliť na zóny: na varenie a odpočinok. Kachle na verande navyše vykonávajú funkciu vykurovania v zime.

Komentáre (0)

Informačný projekt o výstavbe domu s vlastnými rukami. Úplné alebo čiastočné kopírovanie materiálov stránok je možné len po dohode s administrátorom

Návrh verandy v súkromnom dome je svetlý interiér otvorenej verandy

Veranda nie je dom, ale nie veranda. V lete sa stáva ďalšou miestnosťou a v zime dáva príležitosť hladko prejsť na studený a mrazivý. Ale kvôli tomu musíte starostlivo premyslieť interiér otvorený v súkromnom dome. Ak dôkladne pristupujete k realizácii cieľa, všetko sa ukáže.

Návrh verandy v súkromnom dome: odkiaľ začať

Vysvetlenie jeho účelu. Veranda bude pokračovaním obytných štvrtí alebo jej cieľ bude odpočívať na letných večerných hodinách. Alebo možno bude plniť funkciu zimnej záhrady? V každom z týchto prípadov sa dohoda uskutoční s výraznými rozdielmi.

Potom vyberte miesto pre ňu. Ak priložíte verandu pred vchod do súkromného domu, stane sa priestrannou verandou. Môžete ju však umiestniť za dom, takže výstup z nej je vykonávaný z ktorejkoľvek miestnosti. Napríklad z kuchyne.

Letné verandy súkromného domu: terasovitá verzia

Najprv sa musíte naučiť rozdiel medzi verandou a terasou. Prvá má vždy strechu, druhá je len otvorená plocha. Veranda môže byť glazovaná, aby ju používala v chladných ročných obdobiach. Je vždy pripojený k domu, zatiaľ čo terasa môže stáť ďaleko od neho.

Ak vytvoríte miestnosť, ktorá nie je presklená as priehľadnou strechou, vytvorí pocit úplného ponorenia do záhradnej atmosféry.

Existujú možnosti pre dvojpodlažné štruktúry, keď prvý je zasklené a druhý je otvorený a môže byť považovaný za lodžiu alebo terasu.

Vnútorná dekorácia verandy v súkromnom dome: predovšetkým podlaha

Tento bod by sa mal venovať osobitnú pozornosť, ak sa rozhodne, že priestor bude otvorený. Takže musíte použiť materiály, ktoré sú vhodné pre ulicu. Môže to byť dlaždice alebo kameň, mozaika alebo terasová doska. Druhá z nich je zvyčajne vyrobená z najodolnejších druhov stromov, ako je céder a teak.

Uvedené povlaky majú dobrú odolnosť proti opotrebovaniu. Nebudú kaziť z častých dažďov, nebudú horieť na slnku a nebudú vymazané z bežnej chôdze v uličkách.

Potom musíte brať do úvahy štýlové riešenie interiéru otvorenej verandy. Pre súkromný dom v štýle stredovekého hradu je kameň dokonalý. A dedinský dom bude mať slovo z širokej paluby palube. Konštrukcia súkromného domu s moderným dizajnom bude vhodná pre kombináciu s pôvodnou dlažbou. A mozaika žiada podlahu v izbe v štýle Provence.

Dekorácia veranda v súkromnom dome: izolácia, kúrenie a osvetlenie

Na verande bolo pohodlné odpočinúť v zime alebo v daždi, musí byť zatvorené, to znamená zasklené. Moderné okná s dvojitými sklami dávajú príležitosť sústrediť sa na to, čo je dôležitejšie: zachraňuje teplo, chráni pred uličnými zvukmi alebo jasným svetlom. Pre väčšie teplo je tiež nutné izolovať steny. A ak tu je skleník, parotesná bariéra nebude zasahovať.

Otázka vykurovania môže tiež nájsť odtieň štylistiky a dekorácie. Interiér verandy pre zámocký dom dokonale vyzdobí krb. Pri konštrukcii moderného súkromného domu sú vhodné elektrické ohrievače.

Aby sa zabezpečilo, že luster a lampy nie sú mimo bežného dizajnu verandy, stojí za to navštíviť obchody a vyzdvihnúť niečo, čo vyhovuje štýlu. Môže to byť vec štylizovaná v staroveku alebo s prvkami jemného kovania. Hlavná vec je, že sa dokonale hodí s inými dekoratívnymi predmetmi.

Počas dňa, keď spája poludňajšie slnko, vzniká otázka o tieňovaní tejto miestnosti. Tiež je potrebné zamyslieť sa nad tým, keď robíte usporiadanie tejto miestnosti. Živé rastliny môžu byť tu dobrou pomôckou. Alebo vyzdvihnúť vhodné pre dizajn verandy súkromné ​​domové záclony a žalúzie, obrazovky a oddiely.

Interiér veranda v súkromnom dome: otázka štýlu

Pri úprave vnútorného priestoru verandy je potrebné rozhodnúť, ktorý návrh bude vhodnejší. Napríklad vďaka svojej polohe na slnečnej strane je lepšie zostať v štýle: krajina alebo provencia, etnická alebo morská. Stínovaná veranda bude vyzerať úžasne, ak ju vyzdobíte v koloniálnom štýle.

Spoločné odporúčania pre usporiadanie útulnej miestnosti sú také tipy:

 • používať farby pastelových odtieňov;
 • výrobky z prírodných materiálov, ako sú drevo a bambus, ratan a tkanina z prírodných komponentov;
 • vložiť vázy a figuríny, zavesiť obrázky a položiť cesty, ktoré zdôrazňujú zvolený dizajn.

Usporiadanie interiéru verandy: výber nábytku

Uzavretá alebo otvorená veranda v súkromnom dome - musí byť stále voľná. Minimálny nábytok je princíp usporiadania tejto miestnosti. Mala by byť taká, koľko je potrebných na odpočinok alebo príjem hostí. Stôl a stoličky, malé skrinky, lavičky alebo hojdacia sieť.

Na nelepovú verandu sa rovnaké požiadavky vzťahujú aj na nábytok ako na podlahu. Musí odolať všetkým náporom počasia: slnko, dážď, sneh a vietor. Moderní výrobcovia ponúkajú širokú škálu nábytku pre záhradu. Môže byť bezpečne použitý na otvorenej verande. A je vyrobená z rôznych materiálov ako plasty a drevo až k umeleckému kovaniu. Môžete si vybrať ten, ktorý dobre zapadá do interiéru verandy do domu.

Na uzavretej verande v súkromnom dome je vhodný takmer každý nábytok. Tu všetko závisí od preferencií vlastníkov.

Optimálne pre interiér otvorenej verandy s prúteným nábytkom. Môžete ho umiestniť takmer na akúkoľvek verandu. Pretože prírodné materiály sú kombinované so všetkým. Výnimkou môžu byť iba ultramoderné konštrukčné riešenia. Na verande sú zriedka vybavené.

Dekorácia verandy v dome je textil. Všetky druhy vankúšov a prikrývok, rovnako ako matrace na sedadlá a lavičky urobia dizajn verandy v súkromnom dome veľmi útulný. Na uzavretej verande môžu zostať natrvalo. Otvorené zariadenia však vyžadujú, aby po použití boli vyčistené.

 • Visor nad verandou z polykarbonátu.

Jedinečný materiál - bunkový polykarbonát. Na nádvorí súkromného domu sa stal nepostrádateľným. Z nich stavajú skleníky so skleníky, striešky nad dvorom, priezory pred vchodom. Zabezpečte prekážky s bránou.

Terasa domu je rozšírením, ktoré je vhodné plánovať počas fázy výstavby. Ale môže byť vždy pripojený k už dokončenému konštrukcii. Hlavnou vecou je zohľadniť všetky požiadavky technológie a produktov.

Do chatky zvyčajne ide o predĺženie vo forme verandy, verandy, terasy alebo moderného dvora - terasu. A vy ste si položili otázku, aký je rozdiel medzi terasou a verandou? Aby ste ich nemenili.

Jedna z najpríjemnejších vecí v krajine je sen. Čerstvý vzduch, švihajúce vtáky a pohodlné postele obnovia silu po pracovnom týždni. Dom-v-sadu.ru naznačuje, že vytvorenie lôžka pre dacha s vlastným p.

Čo sa pestovať na sadeníc v januári

Veľké výnosy aj z malého pozemku

Návrh uzavretej verandy v súkromnom dome

Uzavretá veranda môže slúžiť nielen ako krásna prístavba domu, ale aj ako jedinečné miesto na odpočinok alebo prácu. V nej môžete vychutnať výhľad na okolitú prírodu a cítiť sa pohodlne v horúcom lete a studenej zime, rovnako ako v každom zlom počasí.

Foto uzavretej verandy postavenej na dome:

Najprv musíte zistiť, na aké účely sa plánuje postaviť verandu, či ju chcete použiť v zime (potom bude vyžadovať úplné otepľovanie), alebo bude len ako uzavretá letná veranda. Potom sa určí jeho budúce umiestnenie a rozmery.

Majte verandu zvyčajne na jednej stene domu a často je postavená s neviditeľnou stranou pre oči ostatných ľudí, takže sa môžete cítiť izolovane a úplne zadarmo. Vo vnútri miestnosti musia byť nevyhnutne dvere vedúce k hlavnej budove.

Fotografie pripojená k domu uzavretej verandy:

Tiež nezabudnite na budúci pohľad z budovy a jej umiestnenie vzhľadom na slnko. Takže napríklad na juhovýchodnej strane bude viac slnečného žiarenia ako na severe. Ak žijete v severnom regióne, je lepšie ho umiestniť na južnú stranu domu a pre južnú oblasť sa odporúča postaviť na severnej strane, aby získal viac odtieňa.

Optimálna veľkosť uzavretej verandy je šírka 3 m, dĺžka 3 až 6 m.

Teraz musíte vybrať dizajn uzavretej verandy. Odporúča sa vybudovať ho z rovnakých materiálov ako stavba dacha, alebo použiť najvhodnejšie na štýl hlavnej budovy, hlavná vec je, že obe budovy by mali byť v harmónii.

Základňa verandy vo výške by sa mala zhodovať so založením domu. Ak je postavený po vybudovaní domu, nadácia sa najčastejšie vykonáva na stĺpoch. Pavol je lepšie urobiť okamžite izolované.

Strecha by mala byť jednostranná a rovnejšia ako hlavná budova.

Na verande, podľa definície, musí byť veľa svetla, takže musí byť veľa okien, aspoň dve. Dokonca môžete dokonca vyrobiť steny úplne z okien vrátane posuvných. Posuvné panely je možné otvoriť na ovládacom paneli alebo mechanicky.

Ak sa má veranda používať v zime, je potrebné nainštalovať izolačné okná s dvojitým zasklením alebo polykarbonát.

Na ohrev verandy uzavretého typu je možné bežné ohrievače alebo krb. Okrem toho existuje mnoho typov krbov, takže je možné ich ľahko vybrať pre akýkoľvek dizajn verandy.

V horúcom lete môžete zavesiť žalúzie, záclony alebo akékoľvek iné záclony, aby ste sa schovali pred slnkom.

Foto projektov uzavretej verany postavenej na dome:

Verandu môžete glazurovať nasledujúcimi spôsobmi:

 • drevené rámy s obyčajným sklom;
 • Okná z PVC
 • bunkový alebo pevný polykarbonát.

Vo všetkých vyššie uvedených spôsoboch môžete uzavrieť verandu a sami. Ale skôr ako začnete zatvárať verandu, mali by ste nakresliť diagram budúcich okien, pretože:

 • miestnosť by mala byť priestranná a svetlá;
 • Je potrebné určiť počet otvorených okien;
 • berte do úvahy umiestnenie nábytku tak, aby nebránilo otváraniu okien.

Zvážte jeden zo spôsobov, ako zavrieť verandu polykarbonátom.

 • vysoká pevnosť (najmä monolitický polykarbonát);
 • oneskoruje UV žiarenie;
 • nízka tepelná vodivosť;
 • plastu;
 • šetrné k životnému prostrediu;
 • Vďaka veľkej farebnej schéme môžete vytvoriť neobvyklý dizajn.

Po vykreslení grafu a výpočte materiálov sa vytvorí rám. Môže byť vyrobený z kovových profilov, drevených trámov, tehál alebo iných materiálov, ktoré zostali z výstavby hlavnej budovy.

Pred uzavretím polykarbonátovej verandy v krajine si musíte pamätať niekoľko dôležitých pravidiel pre inštaláciu polykarbonátu:

 • rozstup drôtu je 60-80 cm;
 • vertikálne kanály bunkového polykarbonátu by mali byť umiestnené iba zvisle, aby mohol kondenzát vytekať;
 • listy sú navzájom spojené špeciálnymi spojovacími profilmi;
 • odrezaný hárok, ktorý sa nachádza v hornej časti, musí byť uzavretý špeciálnou páskou a profilom, dolná časť je uzavretá páska, ktorá je schopné prejsť vlhkosť, a profil pre spodnú niekoľkých vyvŕtanými otvormi pre odtok kondenzátu;
 • odporúča sa pripevniť fólie pomocou termoplastov, pretože počas ich expanzie nepoškodzujú pokrytie teplotnými zmenami;
 • aj pri upevňovaní plástov voštinových polykarbonátov je potrebné nechať vo vnútri priľahlých častí (napríklad profilov) voľný priestor na roztiahnutie materiálu;
 • Ochrannú fóliu odstráňte až po inštalácii.
 • Polykarbonát je možné prerezávať na požadované časti pomocou elektrickej píly.

Nižšie je fotka toho, čo vyzerá z vonkajšej strany polykarbonátové puzdro:

Uzavreté verandy s verandou budú vyzerať oveľa útulnejšie a atraktívnejšie a získať úplne dokončený vzhľad.

Veranda môže byť postavená z dreva, tehál, kameňa, betónu, kovu alebo s prídavkom kovových prvkov.

Priestor na verande musí byť odolný proti mrazu a protišmykový, aby sa zabránilo kontúdeniu alebo zraneniu.

Veranda môže mať rôzne tvary a rozmery, to všetko závisí od vašej fantázie a možností, najdôležitejšou vecou je, že je tiež možné kombinovať s ostatnými budovami. Všetky ich typy sú rovnako vhodné pre uzavreté aj otvorené terasy.

Fotografie uzavretej a otvorenej verandy s verandou:

Po dokončení verandy je čas prejsť do svojho interiéru.

Počas návrhu si musíte spomenúť na rozloženie verandy. Takže ak sa nachádza na východnej alebo severnej strane, najvhodnejšie bude napríklad britský koloniálny štýl:

 • prútený nábytok z ratanu, mahagónu alebo bambusu;
 • Ľanové a bavlnené tkaniny s kvetinovým vzorom;
 • súprava vankúšov s krytom;
 • tropické motívy (palmy, papradie).

Podlaha môže byť pokrytá tmavým materiálom, pretože kvôli umiestneniu miestnosti sa neprehreje.

Ak je budova umiestnená na južnej strane, potom je stredomorský štýl, kde je veľa modrej a bielej farby, dokonalý. A tieto farby sa používajú nielen v nábytku, ale aj v dekorácii miestnosti. Musí byť veľa čerstvých kvetov a prítomnosť rímskych záclon.

V každom z týchto prípadov môžete použiť akýkoľvek štýl s etnickým sfarbením:

Všetky z nich majú spoločnú vlastnosť - prírodné materiály, to je drevo, bambus, prírodné tkaniny.

Ale bez ohľadu na štýl, existujú univerzálne veci, ktoré každá izba urobí ešte útulnejšie a pohodlnejšie:

 • vankúše;
 • obrusy;
 • poťahy na stoličkách;
 • kvety v kvetináčoch alebo stromoch, kytice vo vázach, kvetináče;
 • svietniky, nočné svetlá;
 • obrazy, fotografie, panely.

Foto verandy:

Okrem toho interiér verandy priamo závisí od účelu jej použitia.

Uzavretá veranda na chate môže slúžiť ako:

Najčastejšie je veranda navrhnutá ako obývacia izba. V tomto prípade nevyhnutne potrebujú stoličky, stoličky, konferenčný stolík a pohovku (ak miestnosť umožňuje miestnosť). Ak chcete zabezpečiť, aby každý člen rodiny mohol využiť túto miestnosť, musíte počas registrácie brať do úvahy potreby každého z nich.

Každý nábytok a prvok by mali byť vzájomne kombinované. Ak je nábytok usporiadaný v skupinách, potom bude najlepšie cítiť pohodlie.

Foto návrhu uzavretej verande-obývacia izba v súkromnom dome:

Jeden z najpohodlnejších a príjemnejších miest v dome. Štýl minimalizmu je ideálny pre takýto prípad. Bežná sada stolov a stoličiek, domácich rastlín a textilu. A vy môžete kresliť a drahý do srdca detailov alebo retrostyle.

V každom prípade, pretože je to kuchyňa, mali by ste sa postarať o vynikajúce osvetlenie.

Foto interiéru uzavretej verandy-kuchyňa v vidieckom dome:

Komfortná stolička, stôl, polica s knihami - to je najdôležitejšia vec v kancelárii. Zvyšok závisí len od vašej túžby a veľkosti miestnosti.

Deti môžu byť vydané vo forme lode alebo domu princeznej. Budete potrebovať veľa farebných vankúšov rôznych tvarov a postáv, útulných domov, pieskovisko s loptičkami a dokonca môžete nainštalovať hojdačku.

Z nábytku musíte dať krabice a police na hračky, stôl a stoličky (kreslá), pohovku.

Veranda by mala byť vašim ideálnym miestom na prácu alebo na voľný čas, a možno aj na šport. V každom prípade bola vytvorená s cieľom rozšíriť svoj obytný priestor.

Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + = 11