Obývacia izba 15 m2

Nový život malého obývacej izby: štýlový interiér s rozlohou 15 metrov štvorcových. m a fotografické miestnosti

Malá obývacia izba sa môže ľahko stať útulnou izbou, ak si vyberiete správny dizajn miestnosti. Malé izby sú útulnejšie ako obrovské a priestranné izby. Ale pre malú kvadratúru je ťažké nájsť perfektný dizajn, pretože akýkoľvek objekt v miestnosti zaberá určité miesto, a preto sa výrazne nevyjasňuje. Našťastie dizajnéri majú veľmi rád malé obytné miestnosti, a preto sú nápady na usporiadanie nábytku a dekorácie interiéru.

Obdĺžniková obývacia izba s rozlohou 15 metrov štvorcových. m s fotografiou: veľké pole pre fantáziu

Každá osoba, ktorá si pripravuje opravu, predstavuje v jeho hlave budúce usporiadanie a výzdobu miestnosti. Aj keď je fantázia málo, bude to stále v mysli obrázkov, ktoré boli predtým v časopise alebo v televízii. Ale tak či onak, niektoré nápady budú. Nie je to vždy možné realizovať a existuje veľa dôvodov: nezrovnalosť medzi očakávaniami a finančnými možnosťami, malými rozmermi, účelnosťou miestnosti.

Pre malú obývaciu izbu je krásna a kompaktná modulárna stena svetlej farby

Čo sa týka posledného bodu, je okamžite potrebné určiť, akú úlohu bude hrať obývacia izba. Ak spája priestor pre spanie, študovňu alebo dokonca kuchyňu, plán bude musieť tvrdo pracovať. Ak pôsobí len ako rekreačná oblasť s pohovkou a televízorom, tak by sa nevyskytli žiadne problémy ani v 15 m 2. V opačnom prípade sa budete musieť silne pokúsiť kombinovať všetky funkcie v byte a nerobiť celý priestor potrebným nábytkom.

Vzhľadom k tomu, že rozdelenie miestnosti je malé, potom oprava nebude rásť vo veľkom množstve. Experimenty sú schválené iba! Ale nešetrujte na materiáloch: často vzhľad môže čerpať v priebehu času z dôvodu nekvalitných dokončovacích materiálov.

Ak chcete zónovanie miestnosti v samostatných priestoroch vymenovaním, je potrebné pomocou správneho osvetlenia alebo kombinácie niekoľkých farebných rozhodnutí. Skrine, skrinky, vstavané police budú vypadať na mieste v dostatočne malom priestore, takže je lepšie ich opustiť.

Ak sa v projekte predpokladá prítomnosť skrinky, potom v hale s rozlohou 15 m 2 bude priestor len neporiadok. Je lepšie zvážiť túto možnosť so šatníkom. Sú dostatočne kompaktné a dostatočne priestranné.

Malá obývacia izba: správna výzdoba interiéru

Pomocou interiérovej dekorácie, podľa tajomstva dizajnu, môžete urobiť akýkoľvek priestor vizuálne priestrannejší. A nemusíte ani nič vymýšľať, pretože hotové verzie boli vyvinuté dlho.

Vizuálne urobte priestor priestrannejší pomocou steny a stropu vo svetlých farbách

Interiérová dekorácia malých miestností musí spĺňať niekoľko pravidiel:

1
 1. Steny, podlaha a strop by mali byť ľahké. Tmavé odtiene v miestnosti by sa mali pozorovať len v nábytku alebo výzdobe. Rôzne ružové, modré, béžové, jemne zelené alebo modro-modré farby budú mať len pozitívny vplyv na vzhľad miestnosti a budú tiež obvinené z pozitívnej energie nájomníkov.
 2. Tapeta s veľkým písmom sa neodporúča používať po obvode. Je lepšie udržať všetky povrchy v jednom štýle. Ak chcete do miestnosti pridať určitú pochúťku, návrhári odporúčajú jednu stenu (zvyčajne tú, ktorá má diapozitív pre televíziu), zakryte svetlou tapetou s chytľavým vzorom.
 3. Na dokončenie podlahy je lepšie vybrať drevené textúry svetlej farby. Táto možnosť vždy vyzerá skvele v každom interiéri.
 4. Strop by mal byť lesklý a ľahký. S touto úlohou môže úsek dokonale zvládnuť. V žiadnom prípade nemôžu robiť viacúrovňové stropy. To je tabu pre malé izby, vrátane obývacích izieb.

Prevažovanie svetlých farieb nie je rozmar dizajnérov, ale skutočná spása pre malé miestnosti. Vizuálne robia bývanie viac priestranné a žiarivé, než tmavé a ťažké farby.

Malá obývacia izba nie je verdikt. Dokonca aj malá izba môže byť priestranná a pohodlná na bývanie, pričom sa uplatňujú rady dizajnérov v ich apartmánoch.

Obývacia izba 15 m² m: Usporiadanie nábytku

Obývacia izba je útulné miesto v dome, kde môžete stráviť čas s rodinou alebo si môžete vychutnať spoločenskú komunikáciu s priateľmi. Uistite sa, že pohodlný pobyt v miestnosti pomôže správnemu usporiadaniu. Samostatne by sa malo spomenúť, že ťažké a masívne interiérové ​​prvky len zhoršia situáciu: budú to smiešne v interiéri. Pri výbere by mal byť poskytnutý praktický, malý, ale funkčný nábytok.

Ak sa má v jednej miestnosti vybaviť obývacia izba aj spálňa, potom je najlepšie vybrať funkčnú rozkladaciu pohovku

Veľmi často sa obývacia izba používa ako priestor na spanie. Je ťažké kombinovať spálňu a recepciu, ale s pomocou rozkladacej pohovky sa tento problém rýchlo vyrieši.

Hlavná vec dodržiavať pravidlo - prebytok nábytku nie je miesto v obývacej izbe s rozlohou 15 metrov štvorcových. Stenu pre TV, konferenčný stolík, roh alebo len dlhú pohovku: nič iné nie je potrebné. Ak je to potrebné, je inštalovaná skriňa pre organizáciu osobných predmetov majiteľov, rovnako ako malé konštrukcie zo sadrokartónu sú postavené na výmenu podlahových regálov. Ak je v hale veľa hostí, je možné umiestniť niekoľko polstrovaných stoličiek.

Triky pri plánovaní obývacej izby

Izby s rozlohou viac ako 20 metrov štvorcových majú veľa príležitostí v dizajne a usporiadaní. Ale čo majitelia priestorov 15 m 2? Dizajnéri majú veľmi rád jedno-spálňové apartmány alebo štúdiá, takže existuje veľa hotových projektov. Na základe týchto rozhodnutí môžete dospieť k vzájomnej dohode s nájomníkmi a naplánovať si vlastný krásny dizajn malého obývacej izby, pričom vezmeme do úvahy priania každého z nich.

Aby bolo miestnosť vizuálne priestrannejšie, je tu malý trik - správne osvetlenie. Vzhľadom na usporiadanie bodových svietidiel v určitých zónach, riadených účelom majiteľov, je izba vymedzená a funguje ako samostatné miestnosti.

Osobitná pozornosť pri návrhu malého priestoru pre hostí by mala byť venovaná výberu osvetľovacích zariadení, ktoré tiež určujú celkovú atmosféru

Dizajnérom odporúčame inštalovať viac zrkadiel v obývacej izbe. Lesklé a reflexné povrchy sú samozrejme dobré, ale ich použitie by malo byť mierne.

Použitie fotografických tapiet alebo veľkých obrazov s krajinou je vynikajúcim vítaním v obývacej izbe. Krásne snímky obrovských rozmerov alebo kvetinových usporiadaní budú mať priaznivý vplyv na atmosféru miestnosti. Ak chcete priniesť dotyk šarmu pomôže malé lampy nainštalované po obvode miestnosti a zvýraznenie niektorých položiek: skriňa, pohovka, regály.

Ak existuje taká zóna, odporúča sa prideliť pracovnú zónu len s stolovou lampou. Toto miesto nevyžaduje úplné pokrytie.

Obývacia izba s rozlohou 15 m 2 - izba s dĺžkou 5 metrov a šírkou 3. Je to plný priestor pre vyhotovenie tých najodvážnejších nápadov. Nepochybne, interiér a dizajn si vyžadujú veľa spracovania a účtovania veľa malých vecí až po nákup praktického a nie objemného nábytku, ale výsledky z reinkarnácií stojí za to.

Štýlový obývací priestor 15 m2 m (video)

Malá sála vďaka kompetentnému usporiadaniu sa stáva útulným miestom, kde môžete stráviť čas s priateľmi alebo vychutnať si svoju obľúbenú knihu.

Návrh obývacej izby 15 m2 m (interiérová fotka)

© 2017, homeli.ru. Kopírovanie je povolené len so zadným odkazom na zdroj

Kopírovanie je povolené len so zadným odkazom na zdroj

Obývacia izba je 15 m². (+80 fotografií)

 • Napriek všeobecnej túžbe po vesmíre sa mnohí majitelia musia vyrovnať s rozmermi Chruščova. Dobrou správou je, že moderný dizajn sa stará o neštandardné priestory, čo dokazuje, že aj oni môžu byť komfortní, estetický alebo funkčný - stojí za to, aby sa kompetentne obrátil na dizajn. Dnes sa budeme zaoberať dizajnovými možnosťami obývacej izby o rozlohe 15 m2, dotýkajúc sa otázok štylistiky, plánovania a plnenia.

  Keď dizajnéri majú 20 alebo viac metrov štvorcových, voľba štýlu je obmedzená len preferenciami chuti a rozpočtom. Ale keď sa zaoberáte malou oblasťou, musíte starostlivo vybrať smer, ktorý nepoškodí interiér a zvýrazniť jeho nedostatky.

  Táto úloha je zjednodušená skutočnosťou, že štýly v ich modernom chápaní nemajú jasné hranice a kánony, sú často prepojené alebo podliehajú modifikáciám. Skúsme zistiť, ako sa budúci päť populárnych riešení zmestí do 15 metrovej salónu.

  Obývacia izba 15 m². v štýle modernej klasiky

  Bohatá dekoratívnosť a pompéznosť klasického štýlu dnes nie je taká dôležitá a v malých miestnostiach sa nebude celkom zdajú byť nevhodné. Preto sa odporúča obrátiť na moderný výklad smeru, ktorý využíva samostatné umelecké techniky na dosiahnutie požadovaného klasického obrazu.

  Na dekoráciu obývacej izby by mali dominovať prírodné odtiene a prírodné materiály: drevený nábytok, bavlnené čalúnenie, dekoračné kamenné obklady. V tomto prípade má izba obvykle prísne objektové zloženie, ktoré je postavené okolo centrálneho objektu - pohovka alebo krb.

  Obývacia izba 15 m². Provensálsky štýl

  Zvyčajne interiéry v štýle Provence vyžadujú priestor, ale tento pocit možno napodobniť svetlými farbami, charakteristickými pre smer, ako aj bohatým prirodzeným svetlom. Kúzlo francúzskych dedín prinesie útulnú, jemnú atmosféru do obývacej izby na akomkoľvek námestí.

  Okrem pastelovych palet, ako keby bol vypálený na slnku, bude autentický drevený nábytok, maľovaný bielou farbou, cez ktorú sa zobrazuje textúra základne. Celkový obraz bude doplnený textilom s kvetinovým vzorom a zelenými rastlinami. Aby sa zabránilo preplneniu priestoru podrobnosťami, je lepšie obmedziť len na tie najpotrebnejšie suity.

  Obývacia izba 15 m². v štýle minimalizmu

  Filozofia štýlu spočíva v obdivovaní prázdnoty a "tichej" estetike. Optimálne riešenie pre obývacia izba s rozlohou 15 metrov štvorcových, ak je hlavným cieľom vytvorenie vizuálneho priestoru pri zachovaní maximálnej funkčnosti. Často sa v takomto interiéri používajú modely transformátorov, ktoré umožňujú racionálne používať každý štvorcový meter.

  V takejto miestnosti si môžete vybrať svetelnú farebnú schému, ak ju chcete, zriediť ju kontrastnými kombináciami. Ako dekoratívna zložka je textúra náterov, tvarov a línií objektov, ako aj ich kompozičná harmónia. Všetko sa najlepšie skrýva za fasádami skriniek.

  Obývacia izba 15 m². v škandinávskom štýle

  Tento smer sa podobá na minimalizmus, ktorý bol "pokropený" snehom a pokrytý vlnenou prikrývkou. Zrozumiteľnosť obsahu predmetu je dôsledkom pozornosti racionálnych obyvateľov severných krajín k pohodliu a vnútornému obsahu objektov, ktorý nevyžaduje vonkajšiu dekorativitu.

  Spojovacia väzba medzi všetkými prvkami v priestore je biela farba v úprave, ktorá je perfektne kombinovaná s povrchom prírodného dreva, rovnako ako čierne, šedé odtiene.

  Obývacia izba 15 m². v štýle high-tech

  Hi-tech alebo špičkové technológie sú často zamieňané s futurizmom, hoci plnenie takejto miestnosti nepresahuje hranice nášho času. Verí v úspechy moderného priemyslu, v interiéri sa často používajú umelé materiály so zlepšenými vlastnosťami, ergonomickým nábytkom a modernými spotrebičmi. V tomto hi-tech sa nebojí čiernej farby, veľkého množstva lesklých povrchov, rovnako ako objekty neobvyklého tvaru.

  Malá obývacia izba takéto riešenie pomôže pohodlne a funkčne navrhnúť obmedzené priestory, ktoré budú vyhovovať všetkým potrebným veciam.

  Správne zvolená farba môže zmeniť miestnosť ľubovoľnej veľkosti a dať jej svetlo a priestor. Samozrejme, táto voľba závisí od mnohých faktorov, ktoré sa nemôžu vziať do úvahy naraz, ale nasledujúce farebné možnosti sa dokonale hodia do 15 m2.

  Biela, béžová, šedá - to sú univerzálne odtiene, ktoré je možné kombinovať bez strachu s akýmkoľvek farbami. Ale v interiéroch strednej veľkosti ich prekladanie môže byť skutočnou spásou, obzvlášť ako povrchová úprava.

  Ak sa prirodzený dizajn svetla zdá byť trochu nudný, môžete sa obrátiť na pastelovú paletu. "Zriedené" deriváty z nasýtených farieb diverzifikujú malú 15 metrovú salónu a vytvárajú jarnú náladu.

  Ďalším spôsobom, ako zdobiť diskrétny interiér, je pridať niekoľko jasných detailov. Jasné pozadie ich zvýrazní a zvýrazní ich výnosné. Často, akcenty v obývacej izbe sú vankúše, pohovka, koberec, lustre alebo rastliny.

  Z obkladového materiálu závisí dizajn obývacej izby, pohodlie a trvanlivosť. Ale pred výberom základu sa musíte presvedčiť o správnosti pomeru farieb lietadiel. Takže najtmavšie je zvyčajne podlaha, steny - niekoľko odtieňov ľahšie a strop v tomto prípade by mal byť najľahší. Možné sú aj ďalšie možnosti, ale táto kombinácia tónov je najlepšie vnímaná ľudskou mysľou.

  Obývacia izba je najintenzívnejšou zónou domu, ktorá nestanovuje špecifické požiadavky na dokončenie. Hlavným kritériom je vizuálna príťažlivosť, praktickosť domácnosti a samozrejme aj náklady na pokrytie.

  Vychádzajúc z toho, najviac optimálna možnosť zostáva parkety alebo laminát. S ich pomocou môžete simulovať drevo, ktoré je spojené s domácim komfortom a po mnoho rokov sa nemusíte obávať aktualizácie povrchu.

  Menej časté sú dlaždice alebo žulové dlaždice - napríklad ak je obývacia izba kombinovaná s kuchynským kútom. V tomto prípade môžete dať koberec na podlahu, čo vám poskytne najpohodlnejší pohyb.

  Odporúča sa vybrať si monofónny povlak alebo variant s mierne vyjadrenou vzorkou, ktorá nebude priťahovať pozornosť. Maľovanie zostáva najväčším rozpočtovým riešením, ale jeho aplikácia si vyžaduje prítomnosť dokonale plochých stien.

  Pre nebytové priestory si môžete kúpiť dokonca aj vinylovú tapetu, ktorá sa neodporúča používať v spálni alebo škôlke. Flizeline odrody sú bezpečné, ale papier môže vyhovovať tým, ktorí chcú často meniť dizajn.

  Uskutočnenie nezvyčajných dekoratívnych nápadov je lepšie len na jednej stene, zatiaľ čo zvyšok jemne vyvažuje septum.

  Ak to výška stien v obývacej izbe umožňuje, stojí za to prebudovať štandardné jednoúrovňové napínacie konštrukcie, ktoré skrývajú nedostatky stropu, komunikácie a zabudované svetlá. V opačnom prípade je možné obmedziť len na tmely a maľovanie.

  Bohužiaľ, v obývacej izbe 15 m2. Náplň nábytku obsahuje iba tie najpotrebnejšie položky. Tento zoznam obsahuje pohovku, konferenčný stolík a úložný priestor, ale môže byť upravený alebo doplnený podľa potrieb, počtu obyvateľov a geometrie priestoru.

  Je povolené zakúpiť pohovku až pre štyri miesta, ale aj tento počet sa niekedy stáva veľa. Voľba - kombinácia mini pohovky a kresiel na bokoch. Najviac racionálne riešenie je kúpa rohového modelu, ktorý ušetrí priestor pomocou neaktívnej zóny.

  Konferenčný stolík je voliteľný objekt. Je ľahšie usporiadať kompozíciu okolo nej alebo zhromaždiť veľkú spoločnosť. Ak sa však obmedzíte na tento detail, rozloženie rozkladacej pohovky bude pohodlnejšie.

  Tradičné miniatúrne steny je možné nahradiť vstavanou skriňou a televízna obrazovka sa dá inštalovať na stenu. Nasledujúce odporúčania pomôžu prijať viac objektov pri zachovaní priestoru pre pohyb.

  Obývacia izba 15 m². - Možnosti rozloženia

  V srdci pohodlného interiéru sa nachádza fáza plánovania, ktorá závisí od počtu objektov, geometrie obývacej izby, polohy okien a ďalších špecifických detailov. Vo všeobecnosti však môžete vybrať niekoľko štandardných možností, ktoré maximalizujú využitie poskytnutého miesta.

  1. Predpoklad je rozdelený do troch hlavných zón: gauč pre príjem hostí a odpočinok, priestor so skladovými priestormi a TV obrazovkou, ako aj priestor na čítanie. Súčasne bude možné umiestniť všetky potrebné zostavy, vrátane rozkladacej pohovky, prenosného stola, regálov pre domácnosť.

  2. V strede je pohovka, niekoľko kresiel a stôl. Na stenách sú obsadené kompaktné skrine, ako aj spotrebiče. Vhodné pre obývacie izby s štvorcovými tvarmi.

  3. Majitelia obdĺžnikových miestností si môžu dovoliť použiť princíp zónovania. Napríklad na jednej strane je oddychová plocha, ktorá je oddelená od pracovného priestoru pomocou polic alebo zadnej časti pohovky.

  Rozloženie obývacej izby je 15 m2. veľa a všetky z nich sú celkom pohodlné, ak kompetentne pristupujete k organizácii bývania.

  Prvým dekoratívnym prvkom, ktorý vám príde na myseľ pri spomenutí obývacej izby, je krb. Mám ju použiť v miestnosti s obmedzeným priestorom? Dizajnéri odporúčajú zostať na umelých, kompaktných verziách, ktoré prinesú požadovanú pohodu, ale nezabezpečujú veľa priestoru. Takýto objekt možno navyše vytvoriť fotografiami alebo knihami.

  Hlavnou výzdobou miestnosti môže byť textílie: či už je to vankúš, čalúnenie, koberec alebo koberec. Tkanina so vzorom bude vhodná v interiéri s monofónnymi stenami.

  Nezabudnite na nástenné maľby. Obľúbené môžu byť husto používané ako farebná paleta, pričom si od nich môžu požiadať farebné kombinácie.

  Dizajnéri majú širokú škálu dekoratívnych prvkov a viacúrovňové osvetlenie len zdôrazňuje interiér. Napríklad centrálny lustr, vstavané spotrebiče, podlahové svietidlá vedľa pohovky alebo dverí - táto kombinácia zabezpečí pohodlné a útulné bývanie v obývacej izbe.

  Dúfame, že sa nám podarilo dokázať, že obývacia izba je 15 m2. - toto je univerzálne "plátno" pre zaujímavé nápady. Viac skutočných projektov a krásnych realizácií - v našom výbere fotografií. Príjemné zobrazenie a inšpirácia!

  Návrh obývacej izby o rozlohe 15 metrov štvorcových - poradenstvo v oblasti interiéru

  Obývacia izba o rozlohe 15 metrov štvorcových sa zvyčajne nachádza v bytoch starého usporiadania. A často nie sú len miestom, kde sa môžete stretnúť s priateľmi, ale aj štúdiom a dokonca aj spálňou. Z tohto dôvodu by sa mala venovať osobitná pozornosť návrhu takejto miestnosti. Správne usporiadanie nábytku a výber správneho odtieňa interiéru, z malého obývacieho priestoru, môžete ľahko vytvoriť najpohodlnejšiu a požadovanú miestnosť v dome.

  Návrh obývacej izby je najlepšie začať plánovať s kresbou. Odborníci radia, aby sa nakresliť na liste papiera obdĺžnika alebo štvorca (forma v obývacej izbe), ktorý predbežne určený na posedenie - zaujímavé vidieť film, na get-stretávania pri stole bankete, pre prácu alebo pre čítanie knihy pri krbe.

  A v týchto zónach "dal" kusy nábytku. Môže ísť o sedačku (alebo roh), stoličky, stolíky a stoličky, malú skrinku (bočnicu alebo sklíčko), regály, konferenčný stolík.

  Nedávno sa v interiéri dokonca aj v najmenšom obývacej izbe mnohí majitelia snažia nainštalovať malý elektrický krb - to dáva zvláštny komfort. Na stene nad ním je najčastejšie plazmová televízia. V závislosti od preferencií môže byť krb nahradený akváriom - tento dizajnový prvok je tiež v trende.

  Rada: keď plánujete, musíte nechať čo najviac voľného miesta. Na 15 metrov štvorcových bude veľké množstvo nábytku vyzerať ako hromada. Nebojte sa ich vynájdeným plánom, v prípade potreby "vyhoďte" jeden alebo dva subjekty.

  Tipy pre výber farebnej schémy

  Farby stien a textílií si obvykle vyberajú majitelia podľa ich vkusu. Ale návrhári odporúčajú používať princíp "zlatý priemer": nevyberajte príliš jasný a príliš bledý tón. Prvý spôsobí napätie, a niekedy - a nepríjemné, ten spôsobí, že miestnosť bude nepríjemná a nudná.

  Pre obývaciu izbu je vhodná béžová, olivová, kvetinovo-fialová, svetlozelená alebo modrá. Niekedy si vyberie ružovú farbu, hoci dizajnéri ju považujú za vhodnejšiu pre spálňu. Pri výbere farby stojí za zváženie niekoľko faktorov:

  • Osvetlenie miestnosti. Ak denné svetlo v miestnosti nestačí (okná sú obrátené na severnú stranu alebo tam je balkón), je lepšie opustiť tmavé tóny v prospech svetlých.
  • Plánované stretnutia s hosťami. Ak sú v obývacej izbe plánované hlučné mládežnícke slávnosti, veselé veselé farby by mali byť nevyhnutne prítomné vo farebnom rozmedzí: pomaranč, citrón, červená, bard. Ak sa však obývacia izba použije skôr ako miesto na odpočinok, farebná schéma by sa mala zvoliť pokojnejšie. To pomôže uvoľniť jemne-vápno, béžovú alebo olivovú farbu.
  • Farba nábytku. Chystáte sa kúpiť jasne červenú alebo žltú pohovku (tak ako dnes v móde), z podobných tónov na stenu návrhári odporúčame, aby sa zdržali a nahradili ich neutrálnymi farbami. Ale ak je mäkký nábytok a textílie plánuje vybrať si klasickú farbu (kávu, béžovú alebo perlovú), časť steny môže byť úplne zvýraznená jasným odtieňom.

  Nábytok sa zvyčajne vyberá so zreteľom na štýl interiéru. Ale v obývacej izbe 15 metrov sa najčastejšie zastavujú v modernej. Tiež vhodné pre malý priestor minimalizmus: malý počet kusov nábytku a interiéru vizuálne zväčšiť priestor. Pri výbere nábytku stojí za to zvážiť niektoré body:

  • Pohovka je lepšie vybrať malú veľkosť, s možnosťou rozvíjania. Úhlová možnosť pre túto časť obývacej izby nebude fungovať, pretože to vyžaduje veľa priestoru. Bude to módne vyzerať ako pohovka na nohách, ale ak je jasný nedostatok priestoru, môžete si vybrať model s výklenkom (pre prikrývky, vankúše, ľanové).
  • Okrem pohovky si môžete vyzdvihnúť jedno alebo dve kreslá, príliš malý. Ale ak ich dostupnosť výrazne znižuje priestor, stolička môže byť nahradená elegantným ottomanom. Tento interiér je teraz módny: okrem funkcie sedadla slúži tiež ako úložný priestor pre každý detail. Zároveň sa môže v prípade potreby pohybovať, čo je veľmi výhodné.

 • V malej obývacej izbe Stojí za opustenie tradičnej steny nábytku. Je možné ho nahradiť jednoduchým modulárnym dizajnom - nechajte ho byť nízkou skrinkou, zásuvkou, pár nočných stolíkov a políc. Čím menej objektov je, miestnosť sa bude javiť voľnejší a pohodlnejší.
 • Namiesto modulárneho systému si môžete vybrať šatník. Pre neho je celkom možné prideliť 2,5 - 3 metre, ktoré tam majú všetky veci. Hlavné pravidlo - kabinet by nemal vyzerať príliš ťažkopádne. Dvere v ňom môžu byť zrkadlové (to dá priestor objemu) alebo dať na ne zaujímavú kresbu, napríklad vodopád alebo pole s kvetinami. Krajina tiež vizuálne zväčšiť oblasť a vytvoriť dobrú náladu. Najdôležitejšie je vybrať si to ako neutrálne, aby nebolo v blízkej budúcnosti nudné.

 • Ak je to možné, vyberte funkčný nábytok. Napríklad, konferenčný stolík môže byť premenený na otoman a boky pohovky slúžia ako malé stoly a zásuvky. To vytvorí účinok ľahkosti a skrýva niektoré veci. Jedálenský stôl je najlepšie vybrať sklopné, aby sa neporiadok miestnosti.
 • Farba pre strop je lepšie vybrať klasické - biele. Takže módne teraz kĺbové vzory v malej miestnosti je lepšie nepoužívať, s nimi sa bude zdať menej. Lisovanie na strop taktiež nebude vhodné.

  Ale bude elegantne vyzerať závesný luster svetlého dizajnu v strede a pozdĺž obvodu stropu môže byť doplnený o malé reflektory. Namiesto zavesenia je možné vybrať model lustra pre strop - dnes je veľmi náročný.

  Aj v obývacej izbe je inštalácia jedného alebo dvoch svíciek alebo podlahového svietidla - pod nimi bude pohodlné čítať a môžu byť použité na sledovanie televízie. Obzvlášť dôležité je osvetlenie, keď v miestnosti je niekoľko ľudí naraz a všetci sú zaneprázdnení inou záležitosťou. Správne usporiadanie svetlých akcentov zmení pohodlie obývacej izby.

  Krycia podlaha môže byť diverzifikovaná. V obývacej izbe vyzerajú dobre parkety, ale môžete si tiež vybrať laminát alebo linoleum. Pokrývať koberec s celým povrchom podlahy nestojí za to, ale umiestniť na ne niekoľko malých našuchorených kobercov môže byť - v blízkosti gauč alebo kreslo. K obývačke pridáte dodatočné pohodlie.

  Obývacia izba je miestom pre rodinné stretnutia a stretnutia s priateľmi, takže by ste mali byť vždy pohodlní. Vytvorte to pomôže zaujímavým dekoratívnym prvkom:

  • Jeden alebo dva jasné malé vankúše na gauči
  • Zaujímavá fotografia na stene, na poličke alebo na krbe
  • Krásna nástenná lampa
  • Jedna alebo dve kvetináče s živými kvetmi strednej veľkosti
  • Krb alebo akvárium v ​​blízkosti steny

  Urobte si útulnú izbu a textílie. Záclony, koberce a postele vždy harmonizujú priestor, takže je veľmi teplý a domácký. Pohovka môže byť zdobená jasnou módnou dekou. A vyzdvihnúť jasné záclony, najmä ak sú steny a nábytok svetlé farby. Farebná hra vyzerá veľmi dobre v malom priestore.

  Ak je miestnosť trochu tmavá alebo ide na sever, môžete sa obmedziť na svetelnú oponu. Iné textílie v obývacej izbe by sa nemali používať - ​​všetky druhy uterákov a obrúskov spôsobia, že sú preplnené. Ale pre príjem hostí je potrebné získať krásny obrus pre veľký stôl. Dokonca aj taká maličkosť dá miestnosti zvláštny šarm. A to je jednoducho potrebné pre obývaciu izbu.

  Žiadne komentáre, ale môžete napísať svoj názor alebo položiť otázku.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  76 − 69 =