Podkrovný bytový dizajn

Loft štýl v interiéri malého bytu: tipy na zdobenie

V štyridsiatich rokoch minulého storočia v Spojených štátoch, ktoré zažívali obdobie Veľkej hospodárskej a hospodárskej recesie, ľudia začali okupovať prázdne budovy tovární a tovární na bývanie. Nemali ani príležitosť ani veľkú túžbu zmeniť niečo v týchto výrobných zariadeniach.

Z tohto dôvodu sa mnohé prvky charakteristické pre priemyselné budovy nezmenili a stali sa základom vznikajúceho štýlu. Klampiarske a ventilačné potrubie a vystavené tehlové múry, nosníky, strop s závesné svietidlo s ich hrubý potichu "prelial" novému štýlu, ktorý bol nazývaný loft. Ale bez ohľadu na to, aký ťažký život bol pre človeka, to je typické pre dekoráciu a vybaviť svoj domov, a nakoniec ľudia začali vytvoriť v takých bytoch originálne, osobité a neobvyklé interiéry.

Často sa tento štýl nazýva "attic9raquo ;,. Takto sa prekladá z angličtiny. Jeho charakteristické vlastnosti zahŕňajú nasledujúce funkcie:

 • Jednoduchosť situácie.
 • Vysoké stropy.
 • Minimálne oddiely (iba kúpeľňa je oddelená samostatne).
 • Absencia luxusného tovaru.
 • Pri zonovaní priestorov sa používa nábytok alebo pohyblivé priečky, ktoré by mali byť nepriehľadné zospodu.
 • Absencia drapérií.
 • Tapeta vo štýle podkrovia sa nepoužíva.
 • Maximálne využitie prirodzeného svetla.
 • Inžinierske komunikácie sú otvorené - ide o prvky v podkroví.
 • Množstvo kovu je vítané.

Mnohí fanúšikovia v štýle loft, ktorí si prečítajú svoje charakteristiky, budú rozrušení. Je zrejmé, že v malom modernom byte, ktorý sa nachádza vo viacpodlažnej budove, tieto požiadavky nebudú splnené. Ale nezúfajte, pre moderných dizajnérov nie je nič nemožné.

Jeden apartmán v podkrovnom štýle môže byť vyzdobený dnes, aj keď v záujme spravodlivosti by sa malo povedať, že to bude skôr štylizácia než čistý štýl. Ale to nesklame majiteľov malých bytov, ktorí snívali o takomto interiéri.

Štýl podkrovie v interiéri malého bytu

Dnes budeme brať do úvahy dve najbežnejšie možnosti - štúdio byt s vysokými stropmi, ale veľmi malá plocha, a legendárny Chruščov so stropmi asi dva a pol metra.

V prvom prípade sú vhodné moderné interiéry v podkroví, a dokonca môžete priestor rozšíriť organizovaním spánku na novo vytvorenom druhom poschodí. Aby ste to dosiahli, je potrebné vybaviť lokalitu, ktorá by mala byť umiestnená na značku najmenej 1,8 metra. Takáto rekonštrukcia je možná, ak stropy v miestnosti nie sú menšie ako tri a pol metrov.

Pod touto lokalitou sa zvyčajne vybavujú kancelária, knižnica alebo jednoducho organizuje rekreačná oblasť s kreslom a konferenčným stolíkom. Takáto výška stropu umožňuje, aby bola povrchová úprava biela (štandardná pre podkrovie) alebo tmavšia. Na zdobenie stropov v takejto miestnosti môžete použiť štylizované drevené trámy. Nainštalované na nich malé kovové lampy budú vyzerať organické.

Nepochybne je táto možnosť ťažšie vykonateľná, pretože voľný priestor, ktorý je typický pre tento štýl, je obmedzený veľkosťou malých miestností a nízkou výškou stropu. Preto bez rekonštrukcie v tejto situácii nemôže robiť.

1

Prvým krokom je zbaviť sa priečok a stien (nie ložísk). To vytvára štúdio v podkroví. Je však potrebné vedieť, že takáto práca musí byť nevyhnutne koordinovaná a zdokumentovaná v mestských oddeleniach architektúry.

Ak nie ste plánuje rozsiahlu rekonštrukciu, môžeme obmedziť demolácii svetelné závory - vstavané skrine, skrine, medziposchodia, ktoré môžu byť často videný na chodbách alebo malé chodby medzi nimi a kuchyňou. Takéto dizajny robia priestory ešte strašnejšími a najnižšími. Teraz sa pozrime na to, ako môže vyzerať vznešená miestnosť.

Ak žijete v tehlovom dome, je lepšie nechať steny v pôvodnom stave, ale stehy muriva by mali byť trochu osvetlené, a tak zdôrazňovať štruktúru steny. V starom dome obnoviť muriva, ktorá po mnoho rokov bola omietnutá, maľovaná, tapetovaná, veľmi ťažké. Preto môžete použiť tapety v štýle podkrovia, simulujúce tehly alebo kamenné murivo.

Ak sú steny v chodbe betónové, potom môžete použiť hrubú omietku (bez ukončenia brúsenia). Zvyčajne je hala - miestnosť je tmavá, takže môžete pripraviť roztok omietky z obyčajných (sivých) a bielych cementov. Takáto kompozícia mierne osvetlí miestnosť.

V malých apartmánoch všetky dizajnérske stropy odporúčajú maľovať v bielom, to ich vizuálne zvyšuje. Najprv sa týka temnej a malej chodby.

V takejto vstupnej hale musí byť zariadenie "Spartan9raquo; jednoduché. Môže to byť drevený nočný stolík bez akýchkoľvek ozdôb vo forme krútených rukovätí, leštených povrchov atď. A zrkadlo inštalované na podlahe.

Osvetlenie sa hodí k najjednoduchším závesným svetlám a svietnikom. Je žiaduce, aby boli vyrobené z kovu. Treba poznamenať, že štýl podkrovia vo vnútri malého bytu a hlavne v predsieni nezabezpečuje zavesenie na steny akýchkoľvek objektov. Výnimkou môže byť iba otvorená polica jednoduchého formulára.

Tehlová stena v podkroví je neodmysliteľným prvkom tohto štýlu. V obývacej izbe by mala byť aspoň jedna z nich zarámovaná. Na ozdobu iných stien môžete použiť štruktúrovanú omietku.

Je žiaduce, aby podlaha v malej obývacej izbe bola drevená. Môžete použiť podlahovinu, ktorá simuluje betón alebo kameň. Prispôsobte si tento štýl a porcelánové dlaždice a jednobarevné dlaždice.

Je známe, že okná v priemyselných budovách sa líšia od okien v ich veľkých rozmeroch. V starom Chruščove sú štandardné a nemôžu byť zvýšené. Ale zväčšiť ich vizuálne, možno objednávaním rámov s vertikálnymi impostami. Lepšie, ak sú v podkroví okná drevené, pretože tam by nemal byť plast v takom interiéri.

Závesy sa neodporúčajú. Okná zostávajú bez akýchkoľvek textílií. Môžete použiť iba horizontálne žalúzie, klesať ich len večer a v noci, a popoludní sa prehýbajú cez okno.

Štýl podkrovia v interiéri malého bytu je atraktívny pre mnohých mladých ľudí, pretože môžete používať rôzne druhy nábytku v miestnosti: vo farbe aj veľkosti. Ak sa vám páči veľká pohovka "pod kožou", pridajte k nej jedno kreslo, lampu na podlahu a TV - a miestnosť je zariadená.

Je veľmi dôležité, aby sa nábytok nedostal k stenám. Vo štýle podkrovia je to nevyhnutné. Vzdialenosť medzi stenami musí byť najmenej tridsať centimetrov.

Izba v štýle podkrovia by nemala mať vo svojom interiéri viac ako dve partnerské farby. Napríklad sa môžu stať čiernymi a bielymi, piesočnatými a hnedými, ktoré sa neskôr hrajú s rôznymi odtieňmi. Niekoľko jasných akcentov môže byť len textílie - malá podložka na gauči, dekoratívne vankúše na ňom.

Vnútorná výzdoba v štýle podkrovia spája studené prírodné farby s prevládajúcimi svetelnými odtieňmi. Malá spálňa bude mať vďaka kontrastu odtieňov väčšiu priestornosť. Najčastejšie sa používajú:

Nábytok v štýle podkrovia pre spálňu je vybraný podľa určitých pravidiel. Interiérové ​​predmety by mali byť čo najviac multifunkčné a súčasne by ste mali predstaviť najoriginálnejšie a odvážnejšie dizajnérske nápady.

Postel musí byť nevyhnutne vyrobená z kovu. Fabric čalúnenie je povolené. Môžete si vybrať úplne drevený model. V tomto prípade by však drevo nemalo byť pokryté lakom. V takejto spálni je povolené minimálne množstvo nábytku:

Lôžko je postavené proti stene, s prvkami nedokončenej povrchovej úpravy. Zbytok nábytku je umiestnený chaoticky. Zvyčajne sa interiérové ​​objekty stávajú jasnými akcentmi na pozadí svetlých stien.

Dokonca taký asketický štýl, podobne ako podkrovie, sa bez textílií nevykonáva. Je pravda, že je obmedzená na minimálnu sumu. Už sme povedali, že záclony nie sú v tomto prípade vítané, takže textílie sú prezentované iba s prikrývkou na posteli a bielizni. Môže byť použitý a koberec na podlahe, ale malé, nasýtené svetlé farby.

Hlavnou úlohou v dizajne malej kuchyne v podkroví je vytvoriť najviac funkčný priestor v obmedzenom priestore. Ak tvar kuchyne a jej oblasti nie sú záležitosťou hrdosti, musíte použiť niektoré triky, ktoré pomôžu vizuálne a funkčne, aspoň mierne, zmeniť priestor.

Je dôležité venovať pozornosť správnemu zónovaniu, ktoré sa dosahuje nielen pomocou nábytku, ale aj vďaka kompetentne zvolenej farbe stien. Pre kuchyňu v podkroví je veľmi dôležité jej maximálne osvetlenie a usporiadanie nábytku.

Mnohí veria, že kuchyňa v podkroví je temná a ponurá. Ale toto je klam. Dnes dizajnéri dokazujú opak, vytvárajú kuchyne v teplých a svetlých farbách. Často v interiéri vedľa murovanej steny vidíte lesklé biele dlaždice a textílie v pokojných tónoch.

Ale väčšina odborníkov v oblasti dizajnu je presvedčená, že v malom apartmáne by kuchyňa mala byť kombinovaná s obývacou izbou. V takom prípade doporučujú vybaviť kuchyňu na najnepozoruhodnejšom mieste a hrať ju nezvyčajne. Takže môžete viditeľne rozšíriť priestor. Napríklad v obývacej izbe, aby sa drevená podlaha, a pre kuchyňu - z dlaždíc. Prax dokazuje, že kuchyňa-obývacia izba v podkrovnom štýle je najvýhodnejším riešením pre majiteľov skromných bytov.

V malej podkrovnej kuchyni musí byť veľa domácich spotrebičov a medzi nimi musia byť moderné modely a vzácne vzorky. Napríklad stará doska môže existovať súčasne s najnovším modelom chladničky s vstavaným počítačom.

Tieto miestnosti by mali byť navrhnuté čo najjednoduchšie. Ale ak vezmeme do úvahy ich veľkosť v malých bytoch, je jasné, že majitelia nebudú môcť jednoducho dovoliť žiadne excesy.

V týchto miestnostiach je nežiaduce použiť jasné dlaždice so vzorom. Do štýlu podkrovia je vhodnejšia monofónna alebo biela-čierna mozaika, ktorá nemá jasný vzor. Veľa skla a kovu sú vítané. Umývadlo môže byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Vynikajúci doplnok pochrómovaného interiéru veľkej vyhrievanej tyče na uteráky.

Inštalatérstvo, a to aj moderné, by malo byť jednoduché. Kúpeľ - vždy na nohách.

Ako môžete vidieť, štýl podkrovia v interiéri malého bytu, ktorý je v skutočnosti minimalistický, vám umožní racionálne usporiadať voľný priestor. Avšak nestane sa to bez života a zima. Milovníci prinášajú do interiéru svojho domu jasné akcenty a originálne riešenia podkrovie vám umožní experimentovať, ukázať predstavivosť, možno viac než akýkoľvek iný smer interiéru. Preto, ak máte radi zvláštne a niekedy nejednoznačné príslušenstvo, neskutočné obrazy, sochy kovového šrotu, potom choďte na to: podkrovie je váš štýl.

Skvelý dizajn bytu v podkroví

Byt je malá plocha 37 metrov štvorcových - s jednou spálňou a absolútne nepredstavuje príležitosť na rozšírenie priestoru pomocou ďalších priestorov. Preto boli niektoré ťažkosti pri vytváraní nového dizajnu.

V dôsledku toho museli autori obetovať územie koridoru, ktoré sa podľa nového usporiadania presťahovalo do iných zón. Na svojom mieste sa objavili moderné priestranné skladovacie systémy v podobe veľkej skrinky, ktorá súčasne rozdeľuje obývaciu izbu a chodbu.

Štýl je typický pre ľudí so stanovenými pohľadmi, nebojí sa nič meniť v ich živote. Všetky prvky interiéru malého jednopokojového bytu sú vyrobené z prírodných surovín: steny sú postavené z tehál, pohovka je pokrytá kožou, nábytok a strop majú drevenú kompozíciu.

Z hľadiska moderného prístupu k komfortu a pohodliu obytných priestorov tento byt postavený v minulom storočí nezodpovedá podmienkam správnej organizácie priestoru.

Odborníci demontovali takmer všetky stavby, ktoré oddeľujú miestnosť, chodbu a kuchyňu. Výsledkom bolo obrovské priestranné miestnosti naplnené prírodným svetlom a vzduchom.

V dôsledku prepracovania koridoru a využitia voľného priestoru mali dizajnéri dostatok šťastia, aby zvýšili kúpeľňu. Po inštalácii šatníka oddeľujúceho obývaciu izbu od vchodu sa vytvorila malá útulná chodba.

V malom byte je ťažké organizovať a inštalovať mnoho funkčných systémov ukladania dát. Zvlášť, ak to ani neposkytuje základnú spíž. V tejto miestnosti bolo najdôležitejším a najdôležitejším miestom na ukladanie vecí veľká skriňa pri vchode.

Príslušenstvo môže byť skryté aj v skrini pod televízorom, v kuchynských skrinkách, kúpeľňovom nábytku av originálnych hrudných stoloch umiestnených vedľa pohovky.

Úloha osvetlenia malej plochy má veľmi originálne riešenie. Zákazník odmietol používať štandardné lustre a zvýrazňovanie. Chce použiť neobvyklé stropné vodné potrubia s valcovými rúrami, ktoré sú k nim pripevnené. Tento neštandardný dizajnový prvok dokonale dopĺňa štýl interiéru.

Funkciu sekundárneho osvetlenia miestnosti vykonávajú nástenné svietidlá zakúpené v sklade, ktoré sa nachádzajú nad jedálenským stolom. Sú pripevnené pomocou kovaných zátvoriek, vyrobených na objednávku.

Zdá sa, že byt v štýle podkrovia má základné dominantné tehly sfarbenie. Podľa pôvodného usporiadania by sa v dizajne mala používať tehla starého muriva. Ale, bohužiaľ, sa ukázalo ako nevhodné, ako v starých časoch pre výstavbu budov používa všetko, čo bolo na dosah, dokonca aj úlomky stavebných materiálov.

V dôsledku toho boli steny a časť priečky medzi obývacou izbou a kuchyňou dokončené holandskou tehálou z prírodných odtieňov. Vďaka nej sa skromné ​​myši steny a dvere do kúpeľne dokonale zosúlaďujú.

Vo vnútri priestorov sa aplikuje minimálna sada nábytku. Miniatúrny drevený jedálenský stolík s kovovou základňou má v súprave len dve kreslá. Šikovná kožená pohovka a masívna šatňa vytvárajú atmosféru luxusu a pohodlia. Ako elegantné zdobenie detailov, unikátne obrubníky sa používajú na ukladanie rôznych vecí.

Pôvodné tehlové múry dokonale zdobia byt. Drevený strop s nezvyčajným systémom osvetlenia dáva miestnosti neobvyklé čaro.

Kované konzoly pre kovové výbojky dokonale zapadnú a kompetentne zdôrazňujú špeciálny štýl. Elegantné tkaniny na vankúše a priesvitné záclony na oknách dokonale umiestňujú akcenty v miestnosti.

Zákazník vyjadril túžbu vidieť vo svojom dome murované múry a luxusnú pohovku Chesterfield. To bol základ pre dizajn bývania v štýle loft.

Na zdôraznenie dlhej histórie domu používali dizajnéri v posledných storočiach moderné techniky: po celom obvode bol inštalovaný vysoký a elegantný podstavec a dvere a okná boli ozdobené portálmi. Takto sa v interiérovom dizajne ešte jeden štýl bezproblémovo zmiešal - Stalinova ríša.

Pôvodný interiér malého štúdiového apartmánu

Neobvyklý malý byt v kombinácii moderného a vinoborného dizajnu

Interiér malého bytu pre nich a pre ňu

Návrh malého bytu s originálnou dlažbou

Myšlienka interiéru pre malé byty s priečkami

Mozaika zázrak - dizajn malého bytu

Sme radi, že Vás privítame v našom zdroji malých interiérov! Nájdete tu všetko od návrhu malej chaty až po dekoráciu útulného Chruščova.

Vyberte si izbu

Pridajte sa k nám

adresa: Moskva, st. Dolná Syromyatnicheskaya 10, budova 2.

Bytový dizajn v podkrovnom štýle - skvelá kombinácia štýlu (75 fotografií)

V modernom rytme života je dizajn v podkrovnom štýle jedným z najpopulárnejších, ktorý existuje iba na celom svete.

Byty v ňom sú usporiadané na princípe minimálneho počtu priečok a maximálneho voľného priestoru na čerstvom vzduchu. Tento štýl je praktický a funkčný.

Koniec koncov, hrubá verzia dekorácie na stenách vyzerá veľmi originálne napriek všetkej špecifikácii.

Stačí sa pozrieť na prezentované fotografie podkrovie v štýle byt v tomto článku, a budete osobne vidieť vyššie!

Tehlová metóda dekorácie vyzerá dosť pozoruhodne. A zvoliť tento smer, spravidla tvorivé povahy.

Návrh podkrovných bytov je neuveriteľne praktický, pretože minimálne množstvo nábytku vám umožní zdobiť priestor svetlom a priestranným.

Ak preložíte z angličtiny. znamená podkrovie / obývacia izba v hornej časti. V srdci tohto štýlu je funkčný, nenáročný nábytok, obrovské okenné otvory, na ktorých nie sú úplne žiadne záclony.

Neexistujú prakticky žiadne dekoratívne prvky, a pokiaľ ide o výber farebnej schémy v interiérovom prevedení podkrovného bytu, je lepšie si vybrať studenú stupnicu.

Vo všetkých ostatných štylistických smeroch je omietka na stenách spolu s holým plášťom alebo banálna podlaha, dláždená z najbežnejších dosiek - sú nedostatky. Tu sú naopak tieto detaily skutočným vrcholom záujmu.

Návrh dizajnu podkrovia je založený na prevedení:

 • rôzne zoskupené riešenia architektonického smeru.
 • vysoké stropy vo svetlých farbách s otvoreným typom usporiadania a úplným alebo čiastočným nedostatkom oddielov. Napríklad varianta bytu - štúdio so zónovaním pomocou farebnej schémy, originálne navrhnuté osvetlenie, polopriehľadné priečky;
 • neobvyklé dekoratívne prvky, ako napr. graffiti, rôzne plagáty, iné tematické obrazy;
 • industrializácia v obytných priestoroch - batožinové tehly, holé rúry, ventilačný systém atď., ktoré pripomínajú priemyselnú zónu.
 • "Návrh apartmánového štúdia v podkroví je pozoruhodný pre správne zvolené osvetlenie. Tiež tu nie je zvykom zostavovať okenné otvory so závesmi. "

Všetko, čo je uvedené vyššie, je priemyselným prvkom a malo by sa harmonicky kombinovať v štýlovom prevedení. To sa týka:

 • technológie;
 • metalizované povrchy;
 • sklenené priečky, zrkadlá.

Napríklad, môžete zvážiť, ako navrhnúť loft dizajn jednoizbový byt:

 • medzi kuchyňou a sálom nie je žiadna priečka, pretože obe zóny sú spojené do jedného celku;
 • minimálne množstvo nábytku. A ten, ktorý existuje - vykonáva mimoriadne praktické funkcie;
 • na jednej stene čierna a biela veľkoplošná fotografická tlač;
 • Na zemi je inštalované veľké osvetľovacie zariadenie;

Kovové schodisko, ktoré vedie do podkrovia alebo len napodobňuje. Steny v rovnakej farebnej schéme, ale povrch stropu v niektorých neštandardných farebných výkonov.

Návrh malého bytu v štýle podkrovia, alebo veľký, je vo väčšine prípadov vytvorený v šedých tónoch.

Tento štýl - ideálny pre rôzne typy ľudí:

 • kreatívna voľnosť, pretože loft - šikovný spôsob, ako navrhnúť štúdiá;
 • tí, ktorí majú finančné obmedzenia, pretože tento štýl je vytvorený s minimálnymi nákladmi, čo má za následok neuveriteľne štýlový interiér;
 • ktorí majú k dispozícii priestranné usporiadanie, kde sú vysoké okná a obrovské množstvo voľného priestoru;
 • ktorí chcú nejako vyniknúť výberom neštandardných spôsobov zdobenia ich domovov.

Návrh bytu v podkrovnom štýle je najlepší, čo môže byť pre realizáciu tých najodvážnejších nápadov a riešení!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + 1 =