Kuchynský dizajn 15 m² M foto

Svetlý dizajn kuchyne 15 m². m .: moderné možnosti interiéru, nezvyčajné konštrukčné plány a fotografie

priestranný kuchyňa s zaujímavý dizajn - sen každého milenca. Majitelia kuchyne 15 m2 m. v tom môže robiť neobvyklý opravu, otočenie miestnosti na skutočné majstrovské dielo.

Veľká oblasť umožňuje používať širokú škálu tvar, farba, materiály a dekoračné prvky pri zdobení kuchyne.

Nedávno módne trend sa stala aplikáciou jasných, nasýtený kvety v dizajne interiéru kuchyne. Rôzne šťavnaté farby môžu byť použité nielen vo výzdobe nábytku, ale tiež v dekorácii stropy, steny, podlahy, dizajn kuchynských zásterov.

Po definovaní štýlu dizajnu (minimalizmus, provence, loft, high-tech, škandinávsky štýl atď.) Je potrebné vytvoriť projekt budúcu kuchyňu. V tejto fáze je dôležité zabezpečiť všetko podrobnosti interiér - farby, osvetlenie, povrchová úprava stien, stropná úprava a rovnomerné tkanina na záclony.

Je potrebné, aby všetci kombinovaný medzi sebou a uskutočnila sa v roku 2009 jednoposteľová style. Miestnosť by mala obsahovať nielen všetok potrebný kuchynský nábytok a príslušenstvo, ale tiež sa líšiť funkčnosť a pohodlie.

S pomocou zónovania priestor, môžete dosiahnuť kompetentné usporiadanie nábytku a príslušenstva. V kuchyni je zvyčajne 3 funkčné zóna:

strop možno urobiť oboje nepravdivý, a napínanie. Hlavným kritériom pri výbere materiálov na dokončenie stropu - musia byť sú stabilné na vlhkosť, škvrny a zmeny teploty.

1

Vo veľkej kuchyni vyzerá veľmi pôsobivo viacúrovňové stretch strop, ktorý môže významne zvýšiť priestor, okrem toho sa ľahko umýva a je ľahké skryť káble.

osvetlenie Miestnosť by mala byť starostlivo premyslená. Ak chcete dosiahnuť vizuálne zníženie priestoru, môžete použiť bodové svetlá nasmerované do stredu kuchyne.

Hlavné úloha v interiéri miestnosti faktúra a farby dekorácie stien - závisí od nich štýl priestory a vykonávajú tieto činnosti funkcie:

 • Uľahčiť vytvorenie teplo a pohodlie;
 • pomôcť vizuálne rozšíriť alebo znížiť priestor;
 • zdôrazniť hranice miestnosti.

Lakovanie odolné voči vlhkosti, umývateľné tapety alebo keramické dlaždice - to všetko materiály dať kuchyni rafinovaný vzhľad. Veľká priestranná kuchyňa je absolútne vhodná akýkoľvek odtiene farby.

Veľmi štýlová a svetlá vyzerá červená kuchyňa v interiéri, lakonicky elegantná - interiér kuchyne (vrátane stien) v hnedo-béžových tónoch + svetlý nábytok s nimi v kontraste.

Na dokončenie rod najlepšie vyhovuje dlaždice (neutrálne alebo jasné farby) z keramiky, to môže byť dokonca aj s vykurovaním. Táto verzia podlahy odolný, je jednoduché a ľahko sa starať, odolné mechanickému poškodeniu a vlhkosti.

linoleum a laminát tiež veľmi zaujímavé priestranný kuchyňa, najmä ak je to kombinované s obývacou izbou. Pre zónovanie priestorov môžete použiť niekoľkých typov podlahové krytiny, napríklad laminát a dlažba alebo linoleum s laminátom.

Obvykle sa vyrába kuchynský nábytok na objednávku berúc do úvahy veľkosť kuchyne a rozloženie funkcií, rovnako ako želania hostesky. Vlastné slúchadlá sú perfektné zapadnúť do všeobecnosti štýl kuchyne a vôle zmes s detailmi interiéru.

Ak takáto príležitosť neexistuje pripravený nábytok je možné zakúpiť v nábytkárskom salóne, iba pred nákupom, musíte starostlivo prečítať navrhovaný rozsah.

bystrý odtieňov a odvážnych kombinácií sú veľmi organické moderný kuchynský interiér. Do kuchyne hrať šťavnatý farby, nie je potrebné namaľovať steny alebo stropy bystrý farbu. Stačí sa pozrieť na slúchadlá s jasným fasáda alebo zakúpiť sklenené zástery s nasýtený vzor.

V poslednej dobe, v dizajne kuchyne sa stal módne použiť komplexné odtieňov, ako je fialová-modrá, ružovo-béžová, žltozelená a mnoho ďalších. Návrh kuchyne v takých malebných farbách je ideálny pre ľudí, ktorí sa nudí nudným každodenným životom.

stále viac, konštruktéri v dizajne kuchyne platí kombinácia rôzne fasády. Napríklad, veľmi štýlový a neobvyklý vzhľad, vyrobený v tyrkysových a žltých odtieňoch.

Svetlá kuchyňa v mexickom štýle

Návrh kuchyne v mexický štýl - jedna z najbežnejších konštrukčných možností s použitím jasných kontrastných odtieňov. Veľká priestranná izba umožňuje používanie rôznych spôsoby umiestnenie kuchynského setu a iných kusov nábytku.

Dokonca aj v priestrannej kuchyni nie je často dostatok voľného miesta. teda ušetriť peniaze Pri kúpe kompaktného nábytku sa odporúča priestor dnes skladovacie systémy, zatiaľ čo by to malo byť pohodlné a funkčné.

Bude lepšie, keby kuchynská súprava miesto tradičné lineárne tak, že môžete vybaviť jedáleň a voľne pohybovať po kuchyni. V jedálni si môžete dať stôl ovál a namiesto stoličiek používať kompaktné pohovka alebo niekoľko mäkkých kresiel.

Vlastnosti mexického štýlu

Mexický štýl kuchyne naznačuje dostupnosť tmavo modrá kuchynská sada, ktorá je hlavné prvkom celej skladby. Na pokrytie stien, ktoré sa dokonale hodia matt Farba je žltá alebo béžová. Proti jej pozadí výhodne modré a červené kusy nábytku a príslušenstva budú vyzerať.

Zdobenie zástera je lepšie vytvoriť keramickú dlažbu jasne oranžovej farby, aby ste získali kontrastný efekt s náhlavnou súpravou.

Podrobnosti mexického interiéru

Pri konštrukcii miestnosti zohráva dôležitú úlohu príslušenstvo a interiérových predmetov. Mexický štýl zdobenia kuchyne naznačuje, že sa musia podrobiť podrobnosti sémantické zaťaženie. Vytvorenie vhodnej atmosféry je možné pomocou hodiny s ciferníkom v tóne kuchynskej zástera, textil jasné odtiene s prítomnosťou charakteristických prúžkov, vankúše pre pohovku alebo kreslá, malé koberec.

skvelý kuchynský priestor môže byť ľahko premenený na jasný, štýlový kuchyňu, zatiaľ čo v nej udržiava teplý, pohodlný domov atmosféra. Šťavnaté, bohaté farby použité v dizajne kuchyne, pomôžu urobiť interiér neobvyklý a príťažlivý.

vidieť video o moderných variantách usporiadania interiéru kuchyne v 15 m2. m:

Páčia sa vám článok? Prihláste sa na odber aktualizácií stránok prostredníctvom RSS alebo postupujte podľa aktualizácií na Facebooku, Twitteru alebo Google Plus.

Nápady na dizajn kuchyne interiéru 15 metrov štvorcových

Sen každého hostiteľa je priestranná kuchyňa, na ktorej môžete usporiadať priestranný jedálenský stôl, všetky potrebné domáce spotrebiče, veľké množstvo zásuviek, regály, regály. Kuchynský priestor o rozlohe 15 metrov štvorcových. metrov umožňuje stelesniť tie najodvážnejšie nápady.

Tu môžete ľahko umiestniť stôl, apartmán s rozľahlými divíziami, širokú pracovnú plochu, barový pult. Ale že miestnosť nielen vstrebáva všetky potrebné predmety, ale bola aj funkčná a pohodlná, je potrebné premýšľať nad usporiadaním a vhodnosťou použitia každého detailu interiéru.

Veľká oblasť musí byť náležite opravená a naplánovaná. Pomôže to zónovanie priestoru. Bez ohľadu na štýl dizajnu, vytvorenie funkčných zón pomôže urobiť dizajn kuchyne 15 metrov štvorcových na fotografii, krásne, pohodlné a praktické. Kuchynský priestor by mal pozostávať z troch zón:

 • stolovanie,
 • Working,
 • Oblasti prechodu.

Jedáleň je vybavená veľkým, priestranným stolom, stoličkami alebo mäkkou pohovkou. Kuchyňa s pohovkou 15 m² M vytvorí útulnú domácu atmosféru.

Pracovná časť spravidla pozostáva z headsetu, ktorý obsahuje umývadlo, varnú dosku, stôl na rezanie potravín, domáce spotrebiče.

Obývacie a pracovné priestory by mali byť umiestnené tak, aby bol dostatok priestoru na prechod. Ak je kuchyňa vo fotografii 15 metrov štvorcových, má štvorcový alebo predĺžený, obdĺžnikový tvar, dve hlavné zóny, odporúča sa ho usporiadať lineárne, to znamená pozdĺž dvoch protiľahlých stien. Táto možnosť rozloženia umožní inteligentne využiť dostupný priestor.

Návrh kuchyne s rozlohou 15 m2 s pohovkou musí obsahovať vysokokvalitný stropný kryt, ktorý sa dá ľahko čistiť, neobáva sa vlhkosti a teplotných zmien. Preto najlepším riešením je strop, natretý farbou na báze vodnej emulzie. Môžete použiť expandované polystyrénové platne. Avšak pre ich inštaláciu bude trvať viac voľného času ako pri maľovaní.

Medzi inovatívne dizajnérske techniky - použitie napínacích stropov. Dajú kuchyni nádherný, originálny, ľahko sa čistí a vizuálne zväčšuje miestnosť. Navyše, za roztiahnuteľným stropom je ľahké skryť všetky komunikácie.

Farebné riešenie stien a textúry zohráva kľúčovú úlohu pri konštrukcii miestnosti. Interiér kuchyne o rozlohe 15 m2 bude mať elegantný vzhľad, ak sa na povrchovú úpravu používajú farby s vysokou odolnosťou proti vlhkosti, keramické dlaždice, umývateľné tapety.

Najlepšou voľbou pre opravu kuchyne sú dlaždice. Je ľahké čistiť, neboj sa vodou a mechanickým poškodením, má dlhú životnosť.

Nemenej zaujímavé, najmä ak je kuchyňa zložená z obývacej izby 15 m2, vyzerá ako linoleum, laminát vo vnútri. Najčastejšie v kombinovanej miestnosti s kombináciou dvoch typov podlahových krytín: dlažba a laminát, linoleum a laminát. Tento dizajn má úžasný vzhľad a dokonale zónovaný priestor.

Ak chcete navrhnúť kuchynský obývací priestor 15 m2, mal výborný vzhľad, odporúča sa objednať nábytok na objednávku. Iba v tomto prípade môžete brať do úvahy všetky nuansy plánovania, osobných preferencií a realizovať praktické želania hostesky. Ak to nie je možné, mali by ste starostlivo preštudovať sortiment predajní nábytku.

Pri výbere kuchynského setu je potrebné mať na pamäti, že:

 • Skrinky so slúchadlami by mali šikovne skryť domáce spotrebiče a náradie od lákavých očí.
 • Na vytvorenie estetického vzhľadu v miestnosti je dôležité vybrať nábytok s neobvyklými, módnymi fasádami v jasných farbách.
 • Pre tých, ktorí uprednostňujú spoľahlivosť a pohodlie domova, odporúčame uprednostniť klasický nábytok z prírodného dreva.
 • Ak chcete vytvoriť špeciálnu interiérovú kuchyňu 15 štvorcových. metrov, môžete použiť sadu v etnickom štýle.

Upozorňujeme, že pri výbere nábytku do kuchyne treba mať na pamäti, že pravidlá výberu sa vzťahujú na nákup pracovného povrchu, jedálenského stola, pohovky a všetkých ostatných prvkov kuchynského usporiadania.

Záujem o dobré plánovanie kuchyne 15 m2 na fotokompetentné usporiadanie svetelných zdrojov. Len s dostatočným osvetlením bude dobré vidieť originálne náhlavné súpravy a neobvyklé dekoratívne doplnky. V tomto prípade je potrebné použiť centrálne horné svetlo, individuálne osvetlenie regálov a skriniek, samostatné osvetlenie jedálni. Prinajmenšom úlohu pri vytváraní pohodlnej a funkčnej kuchyne zohráva osvetlenie pracovnej plochy.

Ako svetelné zdroje si môžete kúpiť:

 • Luster.
 • Bodové svetlá.
 • Nástenné svietidlo pre osvetlenie v jedálni.

Okrem lineárneho usporiadania nábytku môžete vo veľkej kuchyni použiť aj ostrovný, polostrovový, tvaru U.

 • Ostrovná kuchyňa predpokladá, že kuchynská sada je umiestnená v rohu alebo v tvare písmena U a stredná časť miestnosti je obsadená ďalšou stacionárnou konštrukciou s policami a pracovným povrchom.
 • Usporiadanie vo forme polostrova je akoukoľvek možnosťou pre nábytok s prídavnou tyčou susediacou s hlavnou pracovnou plochou.
 • Aby bolo možné umiestniť náhlavnú súpravu vo forme písmena P, je potrebné použiť tri steny, pozdĺž ktorých sú umiestnené prvky pracovného trojuholníka - umývadlo, varenie a pracovný povrch, ako aj ďalšie súčasti kuchynskej súpravy.

Tak, vzhľadom na detaily budúcich opráv v kuchyni, 15 m2. je dôležité vytvoriť rozloženie, ktoré vytvorí pohodlnú a funkčnú kuchyňu. Taktiež je potrebné vyzdvihnúť dokončovacie materiály a príslušenstvo, lampy a dekoračné povrchy, aby sa v priestrannej kuchyni vytvorila útulná, útulná atmosféra.

Vlastnosti kuchynského dizajnu 15 m². m: používame veľkú plochu z najužitočnejších

Plocha kuchyne je 15 metrov štvorcových. m umožňuje vykonávať takmer akékoľvek rozloženie Štandardná kuchyňa je väčšinou menšia ako ostatné izby v byte. Ale chcem to urobiť útulne, aby sa v ňom zhromaždili všetci členovia rodiny, pili čaj a vedli rozhovory o otepľovaní srdca. Kuchyňa je 15 m². nie je taká malá, tam sa rozvíja fantázia. Chcem, aby kuchyňa bola funkčná, spájala krásny interiér a bola vhodná na použitie. Mnoho ľudí rozšíriť kuchyňu 15 m2 metrov, vykonajte rekonštrukciu a skombinujte ju s obývacou izbou. Súčasne môže byť obývacia izba s kuchyňou rozdelená ostrovčekom, to znamená, stôl alebo barový pult. Ale aj obyčajná izba môže byť priestranná, ak poznáte nejaké triky interiérového dizajnu.

Kuchyňa 15 metrov štvorcových. m dáva možnosť úspešne spojiť ho s obývacou izbou. Táto voľba je zvyčajne nielen robí dve izby krásne, ale tiež umožňuje, aby bol proces varenia omnoho zábavnejšie, vždy môžete hovoriť s ľuďmi v domácnosti, ktorý sa nachádza v hale, alebo jednoducho variť a pozerať sa na televíziu

Takže ako urobiť interiér kuchyne s rozmermi 15 štvorcov, krásne, funkčné a štýlové? Vzhľadom k tomu, veľkosť miestnosti umožňuje urobiť rozruch, môžete experimentovať s farbami, materiálom a zariadením miestnosti. Ak chcete, aby kuchyňa kombinovala všetky požiadavky, musíte premýšľať nad každým detailom. Najskôr zoberte list a ceruzku a zapíšte si všetky svoje priania, pričom vezmite do úvahy ideálny dizajn kuchyne. Ak ste pre túto firmu noví, je lepšie využiť služby profesionála alebo nájsť ready-made šablóny pre návrh kuchyne vášho formátu. Tiež si myslíte, kto bude robiť opravy, vy sám alebo zamestnávate pracovníkov? Tím pracovníkov vám môže čo najskôr urobiť takéto opravy, najmä ak sa rozhodnete, že obývacia izba a kuchyňa by mali byť kombinované, ale to všetko vás bude stáť pekne.

Ak sa rozhodnete opraviť sami, ušetríte slušné množstvo. Ale buďte pripravení na ťažkosti, pretože rýchlo opravy sami nebude fungovať. Začať renováciu kuchyne, premýšľať o tom, aké materiály budete používať. Je lepšie posúdiť každý zvlášť.

Závesné stropy zo sadrokartónu - jeden z najpopulárnejších a najkrajších druhov

Kuchyňa 15 metrov štvorcových. m, v kombinácii s obývačkou, môžete vizuálne kombinovať dizajn na strop Zónovanie umožňuje vizuálne a funkčne oddelené priestory. Ak chcete tento efekt zvýšiť od oddelenia pomocou stojanu na stĺpiky, môžete použiť strop

Keďže tento strop bude v kuchyni, musíte brať do úvahy zvýšené zmeny vlhkosti a teploty. A tiež kvôli rýchlemu znečisteniu by mal byť strop dobre umývaný. Premýšľajte o tom, koľko môžete stráviť na strope. Ak peniaze nie sú toľko, môžete natrieť strop vodou farbou. Rozšírené polystyrénové dlaždice sú lacnejšie, ale práca s nimi je pre laika trochu ťažké. Ak existuje možnosť, je lepšie vytvoriť strečový strop z PVC fólie.

Voľba farby stien by sa mala brať vážne. Je to dizajn farby stien, ktorý nastaví celý základ pre ďalší interiér kuchyne na 15 metrov štvorcových. metre. Správne zvolená farba pomôže vizuálne rozšíriť hranice kuchyne, pridať komfort a pohodu do miestnosti, zatiaľ čo kuchyňa nebude vyzerať ako beztvaré miesto.

Ak chcete urobiť kuchyňu originálnejší, môžete kombinovať dekoráciu stien. Napríklad na jednej stene použite tapetu a na inej dlaždici

Existuje veľa možností zdobenia stien. Lacné sú:

 • priming a maľovanie, ktoré je veľmi odolné voči vlhkosti.
 • Tapety.
 • keramické dlaždice.

Zelená farba je ideálna pre kuchyňu s rozlohou 15 m2 m, pretože je neutrálny - nevyhrieva priestor, ako sú tmavšie farby a nezaťažuje nadmerný kontrast Ak plánujete opravu rozpočtu, odporúčame použiť tapetu na dekoráciu stien. Ak chcete navrhnúť kuchyňu nie je monotónne a monotónne - je lepšie si kúpiť tapetu niekoľkých farieb a textúr, kombinovať ich na rôznych častiach steny

Použitie keramických dlaždíc na podlahu v kuchyni je jedným z najlepších riešení, pretože materiál je veľmi praktický a odolný voči znečisteniu

Najideálnejšou variantou podlahovej krytiny je keramická dlažba. Výhody sú:

 • dlhodobé používanie;
 • je ľahké sa o to postarať;
 • Zvýšená vlhkosť nie je problémom;
 • Silný materiál varuje pred mechanickým poškodením.

Dobrou možnosťou môže byť laminát alebo vysoko kvalitný linoleum. Perfektnou možnosťou je kombinácia dlaždíc a laminátu, takže môžete rozdeliť jedálenský priestor z kuchynského priestoru.

V kuchyni 15 m². m škandinávsky štýl bude veľmi vítaný. Štýl znamená svetlé odtiene, množstvo prirodzeného svetla a všeobecne jasnú atmosféru pohody a ľahkosti

Kuchyne v klasickom štýle tiež úspešne zapadajú do priestoru 15 metrov štvorcových. m. Tento štýl je obľúbený u väčšiny ľudí, takže ak nechcete experimentovať, ale chcete len vysokokvalitnú a všestrannú kuchyňu - nezabudnite sa bližšie pozrieť na tento štýl Nezvyčajné štýly sa stávajú čoraz obľúbenejšími

Pri navrhovaní dizajnu nábytku najprv zmerajte voľný priestor. Potom je najlepšou možnosťou, aby sa nábytok objednal vzhľadom na vlastnosti vašej kuchyne a vaše želanie. Ale urobiť to, budete potrebovať trochu vedenie v moderných štýloch kuchynského nábytku. Tu sú niektoré z nich:

 1. Moderný kuchynský set, tento projekt ponúka veľa príležitostí. Vo všeobecnosti je dizajn určený na zakrytie všetkých domácich spotrebičov a iných kuchynských potrieb. Zároveň vyzerá elegantne a harmonicky.
 2. Kreatívny nábytok, zvyčajne svetlé farby, ktorý predstavuje akýsi etnický interiér.
 3. Klasické súpravy sú v podstate masívne a zvukové skrine, dajú štýlu útulnosť a tradicionalitu. Okrem toho budú slúžiť ako viera a pravda po mnoho rokov.
 4. Slúchadlá v etno-štýle budú vyhovovať ľuďom, ktorí dodržiavajú názory na minimalizmus v kuchyni.

Navyše stojí za to zvážiť interiér jedálne: Ako vyzerajú jedálenský stôl a stoličky, povrch pre rezanie jedla, alebo možno chcete dať pohovku v kuchyni.

Pri plánovaní osvetlenia nezabudnite na zónovanie: lampy by mali byť nad jedálenským stolom, pracovným priestorom. Nezabudnite tiež na všeobecné osvetlenie

Každý štýl kuchyne znamená jeho dizajnové prvky. Toto by sa malo riadiť výberom príslušenstva. Pre kuchyňu v klasickom štýle budú lampy retro-štýl, klasický a stredoveký Skôr neobvyklým a vzácnym prvkom je osvetlenie kuchynskej zástera. Toto podsvietenie pravdepodobne úplne nenahradí osvetlenie pracovného priestoru, ale spolu s ním bude veľmi vhodné a pôsobivé

Správne osvetlenie je pre kuchyňu veľmi dôležité. Musí byť veľa svetla. Ak poskytnete strečový strop, osvetlenie sa dá urobiť bodom, zatiaľ čo zvýrazní oblasti kuchyne. Osvetlenie by malo byť v súlade s celkovým interiérom kuchyne.

Niektoré tipy na plánovanie kuchyne 15 m2 m

 1. Často mnohí nevedia, čo robiť s kútom kuchyne. Dobrou voľbou by bolo vytvoriť tam dno. Je možné, aby oddelenie pre inštaláciu malých domácich spotrebičov:. Odšťavovač, mixér, atď. Niekto chce, aby tento kút dekoratívne, tam dal hrniec kvetín, figúrka, alebo niečo iné, ako to je úplne k ničomu v kuchyni, ale nikto menej, vytvára určitý druh pohody.
 2. Aby bolo všetko na dosah, zvážte, kam uložíte riad. Najlepšie je uložiť v skrinkách vedľa umývadla. Varovný spotrebič by mal byť umiestnený v blízkosti kachlí.
 3. Premýšľajte nad tým, kam položíte zvyšok vecí. Umiestnite ich podľa pravidla - čím je objekt ťažší, tým nižší by mal byť. Preto by mal byť v najnižšej podlahovej skrini umiestnený vrecko s zemiakmi a na hornom poschodí môžu byť umiestnené okuliare a obrúsky.
 4. Steny sa môžu stať aj vašimi pomocníkmi, môžu sa prispôsobiť rôznym háčikom na pripevňovače a uteráky, rovnako ako na nádoby a iné náradie.
 5. Poslednou dôležitou radou je umiestniť chladničku, sporák a drez tak, aby vzdialenosť medzi nimi bola jeden a pol metra. Potom nemusíte v kuchyni skrútiť kruhy.

záver

Interiér kuchyne sa môže meniť, hlavná vec je, že na konci chcete stráviť viac času tam. Môžete kombinovať kuchyňu s obývacou izbou, čo zvýši priestor. Potom môže byť jedáleň v obývacej izbe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − 5 =