Návrh podkrovie

Návrh podkrovia alebo ako vybaviť podkrovie (8 nápadov)

Dobrý deň, milí čitatelia! V posledných rokoch, návrhári súkromných domov, často ležal v projekte budúcej obytnej výstavby - podkrovná izba. V rámci úsporných rozlohu, recepcia s manzardovou veľmi dôležité, pretože v prípade, že rodina je potrebné ešte jednu alebo dve miestnosti, ktoré nepotrebujú pripojiť k domu, a bude mať len právo považovať konštrukciu podkrovia.

Podkrovie je obývací priestor, umiestnený pod strechou, v podkroví. V tej dobe, priestory sú určené výlučne pre skladovanie rôznych zriedka používané veci, ale v roku 1630 francúzsky architekt Francois Mansart sa rozhodol použiť tento podkrovný priestor pre bytové účely, pretože podkrovie, pomenoval podľa jeho tvorcu, a získal popularitu. V podkroví môžete umiestniť absolútne akúkoľvek izbu - spálňu, obývaciu izbu, kúpeľňu atď. To znamená, že dizajn interiéru a jeho príslušenstvo môžu byť akékoľvek, no, ako presne vyzerá táto alebo oná miestnosť v podkroví, môžete študovať na fotografii nižšie.

Docela často, podkrovie obmedzený počet okien, takže v miestnosti vyzerá sivo, nejako uniknúť ponuré dizajnu, je dôležité starať sa o vysoko kvalitné umelé osvetlenie, alebo vytvoriť ďalšie okná v streche. Navyše je potrebné namaľovať steny, podlahové a stropné diely vo svetlých farbách, môžu byť tiež pokryté ľahkou dekoratívnou omietkou alebo vhodnými tapetovými tónmi. Ak chcete naopak vytvoriť intímnu atmosféru s tlmenými svetlami, potom sa pozrite na svietidlá s farebným rozptyľujú svetlo a tmavé trblietavé tapety.

Podkrovie je skvelé pre zdobenie jedálne, najmä ak má veľké množstvo okien, v teple môžu pokrývať žalúzie. Pre pohodlie, v jedálni musí zabezpečiť niekoľko oblastí: pre varenie, odpočinok a stravovanie. Varenie by malo obsahovať kuchynskú súpravu s umývadlom, chladničkou, rúrou a rúrou, posedenie by malo byť doplnené o pohodlné sedacie súpravy, kreslá, televízor a malý konferenčný stolík. Najdôležitejšou vlastnosťou je veľký jedálenský stôl, ktorý pojme aspoň veľkú spoločnosť pri stole, si môžete vybrať mäkké lavičky, pohodlnými stoličkami alebo stolice. Ak chcete urobiť jedálenský priestor vzdušnejší, pozrite sa bližšie na sklenené stolíky a priehľadné plastové stoličky.

Fotografie dizajnu manžardov.

Veľmi často sa podkrovie používa ako spálňa nielen pre rodinných príslušníkov, ale aj pre hostí. Ak chcete, aby miestnosť vyzerala čo najpohodlnejšie, používajte výlučne na jej výzdobu exkluzívne svetlé pastelové farby. Takže napríklad modrý tón bude vizuálne chladný a béžový a žltý - teplý. Skvelé, keby podkrovie pôjde na malý balkón, a zahrnúť do svojich parametroch kompaktnej sprche a šatne. Súhlasíte, keď je k dispozícii všetko, čo potrebujete. Čo sa týka nábytku, to je najlepšie nainštalovať všetko, čo potrebujete: posteľ, nočné stolíky, komoda. Ak je plocha umožňuje vybaviť šatňu, ak nie nainštalovať skriňa, môžu byť vlastné skriňa s skosenými rohmi, jeho umiestnenie pozdĺž steny pod strešným sklonom.

V podstate je kuchyňa v podkroví vybavená oveľa menej často ako ostatné izby, možno preto, že väčšinu času trávia všetci členovia rodiny na prízemí a nechcú ísť hore na to, aby sa uhryzli. Ale myšlienka existencie kuchyne v podkroví má miesto. Ak chcete vytvoriť plnú kuchyňu, potrebujete pripojený vodovod, kuchynskú stenu, jedálenský stôl so stoličkami, ako aj dostupnosť domácich spotrebičov (chladnička, rúra, rúra, mikrovlnná rúra).

Deti milujú lezenie na pôdach, takže sa im páči myšlienka na detskú izbu v podkroví. Bude mimoriadne dôležité prideliť dvom deťom manzardovú plochu pre deti. Dať dve postele, nočné stolíky, šatník a zásuvkové skrine, a tiež premýšľať nad hracím priestorom, objednať alebo postaviť rôzne schody, kopce, zavesiť hruškovú hrušku atď. Pri vytváraní škôlky v podkroví je však dôležité uvedomiť si, že deti sú veľmi mobilné, budú neustále bežať, skákať a skákať, takže všetky ich pohyby budú počuť v spodnej časti domu.

Skvelé riešenie pre využitie podkrovia je vybavenie obývacej izby, koniec koncov, taká miestnosť v podkroví je veľmi praktická, môže byť súčasne využívaná na prijímanie hostí, usporiadanie domáceho kina a jedáleň. Je to v obývacej izbe, že ľudia zvyčajne sedia pokojne za pohovkou, komunikujú, sledujú televíziu, resp. Prichádzajú na prízemí, nebudú cítiť akékoľvek nepríjemné pocity z ich nájdenia. V obývacej izbe, ako je uvedené vyššie, by ste mali nainštalovať pohovku, pár kresiel, konferenčný stolík (najlepšie transformátor, ktorý sa v prípade potreby môže zmeniť na plný stôl). Tiež tu môžete umiestniť nábytok pre knihy, sošky, fotorámčeky a televíziu, položiť efektívny koberec na podlahu, usporiadať štýlové vonkajšie vázy na rohoch.

Rodinní príslušníci ocenia absenciu skriniek na prvom poschodí, za predpokladu, že v šatni v podkroví. Len si predstavte, koľko priestoru bude ušetrené v hlavných miestnostiach, ak z nich odstránite skrinky. Pre väčšie pohodlie je obväz môže byť vybavený práčovňu s práčkou a sušičkou, žehliaca doska a nainštalovať, a samozrejme, aby zvážila umiestnenie všetkých druhov police, šuplíky a tyčou na odevy a sezónne obuvi.

1

Kúpeľňa v podkroví je často vybavená okrem spálne. Všeobecne platí, že niekoľko kúpeľní v dome je skutočnou spásou pre veľkú rodinu, čo pomáha predchádzať obrátkam a konfliktom. Konštrukcia takejto kúpeľne sa nijak zvlášť nelíši od bežných kúpeľní, s jednou výnimkou, že stropná časť bude skosená a akoby visí nad hlavou. V kúpeľni môžete nastaviť vaňu alebo sprchovací kúpeľ podľa vlastného uváženia, hlavnou vecou je mať vodovodné potrubie.

Všetci chceme, aby mal v miestnosti oddychovú miestnosť, tak prečo to nevybaviť v podkroví. K stlačenie povrch stropu môže byť maľoval v ľahšom tóne, steny umiestniť pohovku vedľa nej konferenčný stolík pri okne umiestniť tyč, a v strede miestnosti inštalovať biliardový stôl. V tejto izbe môžu byť usporiadané nielen v biliardové herne, a vybrať si svoju orientáciu na základe ich záujmov, môžeme usporiadať športová hala, zimná záhrada, domáce kino, atď.

Vynikajúce rozloženie pre podkrovie:

Teraz viete, ako vybaviť podkrovie. Ako vidíte, konštrukcia podkrovia môže byť veľmi pestrá, je len potrebné rozhodnúť, ktoré miestnosti podľa vášho názoru, nie je dosť na prvom poschodí domu, a už od tejto myšlienky, zváži rozloženie pohodlné podkrovia.

Stránka "Komfort v dome" pripomína svojim čitateľom, môžeme sa prihlásiť na odber oznámení o vzhľade nových článkov na webe (formulár na odber sa nachádza na postrannom paneli).

6 komentárov

Zoznámil som sa s odporúčaniami, ako vybaviť podkrovie. Vo fotografiách je všetko krásne, že nedobrovoľne existuje predstava, že ľudia majú príležitosť organizovať svoj život tak krásne. Žijem vo viacposchodovej budove a môžem len snívať o podkroví.

Samozrejme, krásne, bezpochyby. Ale za účelom vybavenia podkroví je potrebné, aby ste to mali ..))

Myšlienka s podkrovím je vynikajúca, ja by som osobne usporiadal hosťovskú spálňu, kúpeľňu a šatňu tam.

Zdá sa mi, že je vhodné urobiť detskú izbu alebo šatňu v podkroví, môže to byť biliardová miestnosť. A v obývacej izbe budú takéto stropy nízke, nebude tam žiadny pocit priestrannosti.

Aká krása. Máme tiež podkrovie pod strechou. Môžete len snívať o takej kráse. Nikto to nemôže robiť ((som si istý, že by tu všetci chceli žiť).

Ale mám podkrovie, zatiaľ čo vybavím šatňu a hosťovskú izbu, rozdeľuje sa na dve časti a ukáže to dve v jednej, v skutočnosti je strmý

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

 • Celebrity domy (45)
 • Domáce poradenstvo (5)
 • Návrh interiéru (304)
  • Vybavenie kúpeľne (17)
  • Obývacia izba (30)
  • Dekor (135)
   • S vlastnými rukami (82)
  • Detská izba (23)
  • Koridor a vstupná hala (16)
  • Kuchyňa (23)
  • Spálňa (30)
 • Terénne úpravy (21)
 • Nezvyčajné budovy (8)
 • Oprava (51)
  • Steny (25)
  • Sex (13)
  • Stropy (13)
 • © 2013-20 ** Všetky práva vyhradené. Kopírovanie materiálu z domény Komfort v domácnosti je zakázané.. Pravidlá ochrany osobných údajov.

  Interiér podkrovia - ako zariadiť obývaciu izbu v podkroví

  Stáva sa cez šikmé steny dobrým zvykom žiť (práca, odpočinok, cvičenie), strop podkrovie.

  Podkrovie (miestnosť pod strechou) je nádherná dekorácia "hlavy" domu a nákladovo efektívna investícia do nehnuteľností. Hlavnou výhodou udržiavaného podkrovia je nákup ďalších štvorcových metrov podlahového priestoru s minimálnymi nákladmi.

  Z akých dôvodov môžete odlíšiť podkrovie od obvyklého podkrovia?

  za prvé, podkrovie - obytné, nevykurovaný priestor uzavretý medzi svahmi strechy, vonkajšie steny a horná podlahy k stropu.

  za druhé, akýkoľvek podkrovie, ak je jeho výška je dostatočná pre konverziu, môžete vždy previesť podkrovia. Ak chcete dokončiť rekonštrukciu krovu systému, bez pomoci profesionálnych architektov a staviteľov nemôže robiť všetko pre manzardovou miestnosť. Keď nie je potrebná globálna oprava (trubky kúrenia, vetrania a elektrický kábel je už nainštalovaný), interiér miestnosti v podkroví možno vykonať ručne.

  Podkrovie teda nie je určené na odpočinok a pobyt. A v dobre organizovanom priestore podkrovia, v prípade potreby a správnej organizácie, môžete urobiť:

  Interiér spálne v podkroví Útulná spálňa.

  Konštrukcie priestoru pod strechou interiéru podkrovia bytového domu ako celku, závisí na usporiadanie horného poschodia a na konfiguráciu strechy, čo samo o sebe je pomerne komplikovaný z technického hľadiska, stavebného prvku. Pokúsiť sa prísť na to, ako zariadiť obývacia izba pod strechou s najväčšou účinnosťou, a ak je to možné, pri čo najnižších nákladoch.

  Výhody podkrovia, ktorých obvodové konštrukcie sú tvorené povrchmi zlomenej alebo naklonenej strechy:

  1. Skutočná príležitosť na zvýšenie obytného priestoru kvôli podkroví.
  2. Znížte tepelné straty doma počas chladnej sezóny.
  3. Zlepšite estetiku budovy.

  Na otázky vybavenia obyčajných podkrovných podhľadov s trapézovými alebo trojuholníkovými stropmi (ktoré moderne dizajnéri a architekti hrdlo nazývajú manzard) je potrebné pristupovať k technicky dobre oblečenému a veľmi obozretnému prístupu. Povedali by sme, že nie všetky takéto experimenty sa úspešne skončili.

  Ak chcete premeniť prašné neobývané priestory (v zime chladené vetrom a v lete vyhrievané slnečnými lúčmi) do komfortnej a krásnej spálne, do škôlky, obývacej izby alebo kancelárie, je potrebné:

  • zaviesť strojnú komunikáciu (vetranie, klimatizáciu) do podkrovia a izolovať ho;
  • správne používať všetky steny, vzpery, stojany a strešné svahy pre organizáciu obytného priestoru;
  • zvýšiť podkrovný priestor v dôsledku vzájomne uzatvorených alebo vertikálne usporiadaných okien v lucerne;
  • starostlivo naplánujte dobré osvetlenie;
  • uprednostňovať nepriepustné dokončovacie materiály;
  • správne vyberať a usporiadať nábytok, vedený jednoduchým pravidlom - čím nižší je strop, tým nižšie nábytok;
  • Snažte sa nepreťažovať interiér doplnkovými predmetmi a príslušenstvom;
  • používať veľké množstvo prírodných materiálov;
  • vytvoriť zdravú mikroklímu.

  Je zakázané! Je to nerozumné použiť priestor a urobiť menšiu miestnosť ešte menšiu.

  Looped priestor podkrovia

  Skromné ​​štvorec nie je prekážkou pri vytváraní štýlového podkrovia. Áno, šikmé stropy "zožierajú" väčšinu miestnosti. Ak chcete zvýšiť objem a plochu podkrovia, ak je dobre osvetlená, vyberte správnu farebnú schému a vytvorte okná čo najvyššie a najširšie.

  Premyslené okná v podkroví pomáhajú riešiť rad problémov: poskytnúť pohodlné vetranie, osvetlenie a "klímu" v malej miestnosti.

  Návrh svetlíkov

  Nič vám nebráni obdivovať okolitú krajinu, ak umiestnite okná priamo do priamej (čelnej) časti miestnosti a na strechu svahu. Konfigurácia a počet okien môže byť ľubovoľný, rovnako ako spôsob otvorenia. Vo všeobecnosti sú podkrovné okná jedinečnou príležitosťou experimentovať s formulármi a dizajnom.

  Usporiadanie manžestrových okien

  Mnohokrát na zvýšenie okrasných schopností okna môže byť, takže panoramatické.

  Panoramatické zasklenie podkrovia

  V prípade, že nie je možné inštalovať plnohodnotné okienko (štrukturálne prvky strechy neumožňujú), môže byť organizovaný svetelný tunel, ktorý vedie slnečné svetlo cez špeciálnu rúrku s vysokým odrazom. Jeden ľahký tunel s rozptýleným slnečným svetlom môže osvetliť 9 m². horného poschodia.

  Svetlý tunel v podkroví

  K dispozícii sú konštrukcie okien na vikýr, ktoré sa dajú premeniť na mini-balkón s posuvnými bočnými plotmi a ochranným krytom.

  Okná-balkón v podkroví Balkón v podkroví

  Pri dekorácii okien nie sú klasické riešenia a jednoduché linky úplne vhodné. Optimálna možnosť pre manzard je nerovnomerné a neštandardné línie vo všetkých prvkoch.

  Voľné formy vo vnútri podkrovia

  Pri návrhu interiéru podkroví pri zdobení okien používajte:

  Pre šikmé konštrukcie, jednoduché a zložité tvary sú najvhodnejšie žalúzie. Jednoduchá inštalácia a obsluha, sú jednoducho regulované, dobre chránené pred slnečným žiarením a neobsahujú čerstvý vzduch vstupujúci do miestnosti.

  Žalúzie v interiéri podkrovia

  Vzhľadom na to, že podkrovie sú vo veľkom uhle, nie sú bežné ochranné uzávery alebo záclony. Pre manzardové okná sa vyrábajú špeciálne konštrukcie, ktoré majú veľa podpery a upevnenia, ktoré pomáhajú udržať systémy v správnej polohe.

  Okná vo vnútri podkrovia

  (Sklo pre okná v naklonenej polohe, ktoré doslova visí nad vašou hlavou, je tiež špeciálne a musíte si ju veľmi starostlivo vybrať).

  Poloha manévrového okna

  Malé okná môžu byť originálne, ak sú zdobené záclonami a dvojitými rímsami. Budú chrániť miestnosť pred nadmerným ohrievaním, skrývajú ju od lákavých očí a dávajú priestor zvláštnemu šarmu.

  Závesy s dvojitými rímsami pre okná v podkroví

  Pri výbere tkaniny na záclony stojí za to opustiť husté a tmavé materiály, pričom preferujú záclony z mäkkých postelí.

  Materiál na záclony na strešných oknách

  Interiér interiéru podkrovia - umelé osvetlenie

  Trendy v modernom živote preberajú ľahkosť a svetlo. Obmedzený priestor v podkroví nebude zvážiť a spôsobiť nepríjemné združenia, ak je jeho pokrytie inteligentne premyslené. Ak chcete vyhnúť temnotám zo strešnej miestnosti, dizajnéri odporúčajú vo všetkých smeroch: lampy, podlahové svietidlá, svietniky, lustre, stolové lampy a zrkadlá.

  Osvetlenie vo vnútri podkrovia

  Organizácia umelého osvetlenia vyžaduje pozorný prístup, pretože nesie len funkčné zaťaženie, ale aj dekoratívny.

  Ak chcete vytvoriť špeciálnu atmosféru, odporúča sa osvetliť doslova každý roh miestnosti. Môžete to urobiť pomocou:

  • lustre zavesené na nosníku prechádzajúcom po podkroví;
  • zabudované žiarivkové zdroje svetla namontované v zavesenom strope;
  • stacionárne a rotačné svietidlá inštalované pozdĺž celého obvodu;
  • podlahové svietidlá, svietidlá a svietidlá zodpovedajúce zvolenému štýlu dizajnu.

  Organizácia osvetlenia vo vnútri podkrovia

  Keďže podkrovie je zvyčajne tvorené drevenými strešnými materiálmi, elektrický kábel (ktorý je zvyčajne vyťahovaný medzi nosníky) musí byť umiestnený do ochrannej vlnitej hadice. A vysuňte všetky zásuvky do úrovne podstavca.

  Zapojenie v podkroví v ochrannom zvlnenom obale

  Konštrukcia manžardov - dekoračná úprava

  Ako sa ukázalo, najvyššie poschodie podkrovia je dosť špecifické obytné štvrte a jeho geometrické nedokonalosti sú zároveň pôsobivými dojmami. Napríklad strop podkrovia. Je nepopierateľné, že v tradičnom zmysle jednoducho chýba. Ale existujú záhyby zlomených trámov a strechy, krokvy, všetky druhy oblúkov a klenutý trezor.

  Dekoratívne dekorácie z manzardov

  Plánovanie dokončenia stropu a stien podkrovia, prvý materiál, ktorý vám príde na myseľ, je toto:

  Interiér podkrovia v drevenom dome - nosníky, rám alebo guľatiny, samo o sebe zahŕňa drevené ozdoby. Požehnanie dekorových prvkov existuje pre tento účel oplýva:

  Obloženie stien v interiéri podkroví board-obkladový panel * (to je variant, kedy je vnútro podkrovie môžete robiť s rukami: drevené obloženie - materiál je pomerne cenovo dostupné, ktorý poskytuje vynikajúci zvuk a tepelnú izoláciu);

  Materiál je pripravený pre stránku www.mydomik.net

  Po dokončení prirodzeného ekologického materiálu nie sú potrebné laky a farby. Pretože akýkoľvek syntetický povlak v tomto prípade len oslabí "dych stromu". Na ochranu proti škodcom hmyzu a mikroorganizmom je možné strop a steny ošetriť špeciálnymi impregnáciami.

  Vizuálne rozťahovanie miestnosti je možné pomocou stropu dláždeného s ideálne spracovaným rezom.

  Dokončenie stropu vo vnútri podkrovia

  Dosky z minerálnych vlákien v dizajne podkrovia

  Štruktúra tohto dekoračného povrchu v podkroví môže mať všetky druhy variácií - perforovanie, embosovanie, rôzne inklúzie a pôvodnú textúru. Vo vnútri drevenej podkrovie sú dosky z minerálnych vlákien skutočným nálezom. Okrem toho, že majú obrovské množstvo užitočných vlastností (oheň od malých až po hmotnosť), s lesklým povlakom doskových mnohonásobne zvýšiť stupeň odrazu svetla, a tým opticky zvýšiť hornú podlahovú plochu.

  Dosky z minerálnych vlákien vo vnútri podkrovia

  Sadrokartón v krásnom interiéri podkrovia

  Sadrokartónový sadrokartón v podkroví - efektívny a lacný spôsob dokončovania. Jeho malá hrúbka absolútne neovplyvňuje užitočnú plochu a konečné spracovanie, ktoré je možné s akýmkoľvek materiálom, má len pozitívny vplyv na dizajn konštrukcie.

  Strop sadrokartónu v podkroví Strop sadrokartónu v podkroví

  Viacúrovňové sadrokartónové podhľady, s množstvom neobvyklých výčnelkov, stropné trámy a výškových rozdielov, ľahko robí interiér podkrovia skosený vo veľkom krásu a originalitu projektu.

  Viacúrovňový sádrokartónový strop v podkroví

  Vzhľadom na špecifickosť tejto miestnosti, sadrokartónové dosky na dokončenie sa odporúča vybrať odolnosť proti vlhkosti. A ak je dizajn podkrovia je plánované nainštalovať krb, potom ohnivzdorné.

  Viacúrovňové stropy zo sadrokartónu v podkroví

  S pomocou sadrokartónu dokončovacie podkrovie je ľahko organizovať celú svetelnú show: v "výklenkoch" place krásnych lámp, a polkruhovej alebo lichobežníkových vybrania vložiť podsvietenie diódou alebo bodových reflektorov.

  LED stropný prívesok v podkroví

  Stretch konštrukcie - dizajn stropu v ateliéri

  Nie je povolené používať v podkroví všetky sadrokartónové steny. Niektoré dokončenie môžu spôsobiť príliš veľký stres na strešnom nosníku. Čo sa nedá povedať o napínacích štruktúrach. Sú vhodné pre všetky formy strešných krytín: dvojpolohové a jednoramenné, klenuté a klenuté. Za nimi je ľahké skryť akúkoľvek komunikáciu a dokonca aj potom bude povrch stropu plochý bez prehĺbení a výkyvov.

  Stretch strop v podkroví

  Široké umelecké možnosti strechových stropov pomáhajú vytvoriť podkrovnú podlahu skutočne estetickú a niekde dokonca aj veľkolepú.

  Stretch strop v podkroví

  Všetky vyššie uvedené povrchové úpravy sú úspešne kombinované s tapetami, maľovaním a omietkou.

  Návrh interiéru podkrovia

  Plastové vo vnútri podkrovia

  Plastové panely a fasády HPL (vysokotlakový laminát) - skutočná novinka v oblasti dekoračných úprav. A ak len nedávno v projekte podkrovia architekti projekt zriedka zahrnutý tento materiál, dnes bez HPL plast je nemožné predstaviť si najkrajších interiérov.

  Pokiaľ ide o moderné technológie v dizajne podkrovia, v poslednej dobe sa hnusná popularita získala bezproblémovým systémom - drapenie stien s nádhernou textíliou.

  Utierka na stenách, spravidla, nie je používaný na všetkých úsekoch podkrovia, ale na jednej alebo dvoch - centrálnej, priťahujúc zvláštnu pozornosť.

  Tkanina vo vnútri podkrovia

  Dekoratívne omietky - nápady interiérov v podkroví

  Vnútorná výzdoba podkrovia dreveného domu sa spravidla realizuje buď s použitím drevených prvkov, alebo úplne na prírodnom dreve. To však neznamená, že je potrebné sledovať len toto klišé.

  Napríklad časť podkrovia môže byť pokrytá šindeľ, a zvyšok miestnosti až do konca sheetrock a farby tak, aby zodpovedala vhodný pre nábytok a doplnky v interiéri.

  Dekoratívna omietka vo vnútri podkrovia

  Tapety vo vnútri podkrovia a ich kombinácie

  Papier, textilné, vinylové, akrylové a bambusové tapety priamo prilepené na drevené materiály sa neodporúča. Po prvé, je potrebné pripraviť povrch: základný náter, tmel a brúsenie. A potom vložte pruhy na homogénnu rovinu steny.

  Steny podkroví by mali byť takto zdobené tapetami. Ak chcete začať s tónmi svetla v tapetách, je potrebné zakryť šikmé steny. Potom by mali byť dve ďalšie priame steny pokryté tapetou s potlačou. V tomto prípade musí podlaha zostať monotónna.

  Mouzarty tapety v interiéri Kombinácia tapety v dizajne podkrovia

  Veľké vzory a tmavá farba interiéru je slabo osvetlená, nie je potrebné vyberať malú podkrovie. Je lepšie používať bielu tapetu. A revitalizácia tohto dizajnu môže byť prostredníctvom jemných farieb nábytku a jasného príslušenstva.

  Tapety s veľkým vzorom v dizajne podkrovia

  Ak si spomeniete na najmodernejšiu kombináciu rokov 2014 - 2015, potom sú tieto kombinácie obzvlášť dôležité:

  • kávové a mäsové odtiene;
  • tapety s veľkou okrasnou tmavo modrou, čiernou alebo tmavo-šedou farbou a tapetový odtieň podobný slonovine;
  • šedá alebo hnedá bielizeň s svetlo ružovou farbou;
  • monochromatické modré tapety a tapety rovnakej farby s čokoládovým vzorom farieb.

  Tapety v dizajne podkrovia

  Na normalizáciu vnútornej klímy a poskytnutie podkrytého priestoru rezidenčného druhu je často inštalovaný krb. Povrchová úprava, ktorá má svoje vlastné vlastnosti. V obložení manzardových krbov sa používajú rôzne materiály: prírodný kameň, keramická dlažba, drevo, tehla a sadrokartón.

  Krb v dizajne podkrovia

  Často sa uchýlili k nenákladnému spôsobu úpravy krbu - omietky. Zdiva je omietnutá a pokrytá vrstvou odolnej farby.

  Krb vo vnútri podkrovia

  Pokiaľ ide o podlahu malého a malého podkrovia, nie je miesto pre pódium, obrazovky a priečky. Prírodné linoleum, korok, parkety, masívne drevo - tieto prírodné materiály vo vnútri podkroví sú vždy vítané.

  Návrh podlahy v podkroví

  Zreteľte si podkrovie v podkroví a vyzdobte interiér podkrovia v štýle, ktorý sa vám páči. Pre inšpiráciu a nápady fotografických návrhov podkrovia.

  Komentáre (0)

  Informačný projekt o výstavbe domu s vlastnými rukami. Úplné alebo čiastočné kopírovanie materiálov stránok je možné len po dohode s administrátorom

  Návrh podkrovia +90 fotografií príkladov usporiadania podkrovia

  Užitočný priestor pod strechou nad prvým poschodím môže byť vždy použitý racionálne. Prečo potrebujete studený, neobývaný podkrovný byt, keď sa s rozumným prístupom môže stať plnohodnotnou obytnou budovou? Konštrukcia podkrovia bude vyžadovať pozornosť, investíciu, vďaka čomu získate ďalšiu oblasť, môžete ju zmeniť na spálňu, obývaciu izbu, štúdiu alebo kino. Izolovaná podkrovia ušetria až štvrtinu energie, ktorá sa zvyčajne využíva na vykurovanie domu.

  Podkrovie predtým nebolo určené na bývanie. Neskôr sa tu umiestnili sluhovia. Dnes je módne robiť obytné miestnosti pod samotnou strechou.

  Ak je pre podkrovné zariadenie nutné rekonštrukciu priehradového systému, môžu sa vyžadovať služby profesionálov. Keď je už vykurovanie, vetranie a elektrická energia už prítomné, interiér môže byť sám o sebe premýšľaný.

  Momenty, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri vytváraní interiéru domu s podkrovím:

  • Povinné otepľovanie, dostupnosť všetkých technických komunikácií. Čo sa týka ubytovania, musí byť veľmi obozretné, aby sa rozhodli byť technicky zdatní.
  • Je dobré rozmýšľať ako používať steny, trámy, stingrays vo vnútri miestnosti.
  • Racionálne pristupujte k vertikálnym oknám alebo nachádzajúcim sa v lucarne, s pomocou ktorých dosiahnete maximálne osvetlenie.
  • Pri dokončovaní použite materiály, ktoré vykazujú najväčšiu odolnosť proti vlhkosti.
  • Nenechajte sa uniesť s veľa nábytku, zbytočné detaily, príslušenstvo, pamätajte na pravidlo: nízke stropy vyžadujú rovnaký nízky nábytok.
  • Pokúste sa použiť prírodné dokončovacie materiály.
  • Je racionálne disponovať priestorom v procese, keď je nadšený vývojom dizajnu, a nie je to užšie.

  Skromná veľkosť miestnosti nie je prekážkou pri vytváraní štýlového interiéru. Šikmé stropy zaberajú veľký podiel priestoru. To môže byť vždy porazené, objem a plocha je možné pridať pomocou úspešného osvetlenia, maximálne zväčšeného výšky a šírky okenných otvorov, harmonickej farebnej stupnice.

  V závislosti od stupňa sklonu je miestnosť pod strechou prispôsobená rôznym účelom. S malým uhlom sklonu bude podkrovie ideálnym miestom na spanie. Jeho komfort, romantismus prinesie prospech, bude tichšie, teplejšie, cez okná sa môže obdivovať hviezdne obloha.

  Pre dizajn priestoru vyberte tradičný štýl, vybavte ho východným alebo aristokratickým spôsobom. V každom prípade najskôr musíte začať od výšky miestnosti, nesnažte sa po veľkých detailoch zastaviť na kompaktnejších. Najprv bude potrebné zariadiť najviac potrebný nábytok, zvyšný priestor je vyplnený ďalšími detailmi.

  Pri výbere povrchových úprav sa spoliehajú na materiály, ktoré boli použité pri návrhu domu. Spálňa bude prirodzene vyzerať ako ekostil, kde je veľa dreva, klasická povrchová úprava tapiet, ktorá zdôrazňuje krásu a komfort. Zvláštna pozornosť sa venuje textilom. Bude klásť dôraz, poskytne jedinečný vzhľad.

  Čo je možné urobiť, ak je strop v miestnosti veľmi nízky? Dokonca aj v tejto situácii môžete vybaviť útulnú spálňu. Posteľ - "tatami" bude východiskom a celý interiér potrebuje vydržať v štýle orientálneho minimalizmu. Strop sa zvýši vizuálne, ak je v jasných farbách.

  Obývacia izba v podkroví

  Útulný obývací priestor v podkroví môže byť vykonaný s minimálnym úsilím. Hlavná vec je, že hosťovská izba je priestranná a masívna. Dôkladne premyslený dizajn nemôže ani otočiť veľmi veľkú miestnosť na recepciu pre hostí.

  Ak chcete vizuálne rozšíriť úzky objem podkrovia, mali by ste sa snažiť o svetlé farby vo všetkom: použite plastový, priehľadný sklenený nábytok, steny tiež najľahšie.

  Prvým pravidlom pre príslušenstvo je jednota všetkých podrobností. Pre okná sú najvhodnejšie polopriehľadné tkaniny. Nie je to zlé bude vyzerať tesné záclony, žalúzie.

  Štýl obývačky by mal zodpovedať vašim záujmom, nálade a harmonizovať s celou výzdobou domu. Vyberte si z nasledujúcich cieľov:

  • Classic. Vyznačuje sa luxusom a milosťou. Dobrý nábytok, koberce, lustre budú potrebné. Hlavnou výzdobou interiéru by mala byť krbová časť. Neexistujú žiadne jasné farby, všetko je usporiadané.
  • Moderné secesie. Funkčnosť, jednoduchosť, praktickosť. Atmosféru miestnosti dominujú teplé pastevné odtiene, sú tu tmavé prvky. Všetky detaily sú podriadené harmónii.
  • Retro. Situácia je typická koncom storočia pred posledným. Obývacia izba je zariadená a zdobená obrazmi tej doby. Namiesto krbu je možné postaviť liatinový sporák alebo jeho stylizáciu.
  • Provence. Obľúbenou destináciou pre svoju eleganciu a romantickosť. Dokončenie a nábytok podlieha staroveku. Izba je ohrievaná teplými južnými tónmi.
  • Hi-tech. Pre moderných fanúšikov tvorivosti. V závere všetko zodpovedá najnovšej móde. Veľa chrómových detailov zo skla. Prísne formy, monotónnosť, minimalizmus.

  Je skvelé, ak sa táto myšlienka dostane do vašej mysle dokonca aj vo fáze budovania budovy. Usporiadanie kuchyne si bude vyžadovať vhodnú komunikáciu. Potrebujeme nielen svetlo a teplo, ale aj dodávku plynu a vody.

  Premyslený interiér podkroví s jedálňou a kuchyňou môže byť najpohodlnejšie a krásne, dôležité vybrať štýl, nábytok, pri zohľadnení nuansy usporiadaní miestnosti, výška stropu, predtlače.

  Ak je strop skosený, usporiadajte varnú dosku, nainštalujte pohovku a stôl s drezom. Uprednostňujte modulárne systémy, skrinky so šikmými stenami. Optimálna možnosť - viacúrovňový nábytok, najlepšie na kolesách, žiadne masívne súpravy v štýle klasicizmu. Funkčnosť avantgardy a techno s jasnými farebnými akcentmi, nezvyčajným nábytkom bude vhodnejšia.

  Pri navrhovaní vnútornej kuchyne musíte zvážiť, že:

  • Prirodzené osvetlenie je najlepšie zabezpečené veľkými svetlíky;
  • je lepšie kupovať nábytok s jasnými farbami, stenami a stropom, aby odolali pastelovým farbám;
  • s príslušným usporiadaním je na stenu umiestnený kuchynský nábytok, ktorý je kolmý na rampu;

  jedálenský stôl bude dobre pri okne;

 • farba kuchynských zón, jedáleň by mala byť kombinovaná, dokonca lepšia, ak sú protiklady medzi nimi.
 • Návrh okien v podkroví, kde sa nachádza kuchyňa, môže diktovať úplný nedostatok dekorácie. Najvýhodnejšou možnosťou budú rolety, žalúzie.

  "Mŕtve zóny", nepríjemnosti plánovania - tie tvrdenia, ktoré sa zvyčajne robia v procese práce na návrhu podkrovia. V prípade detských šikmých stien môžu naopak nie úplne prístupné rohy vytvárať ďalšie príležitosti. Vlastnosti reliéfu stien, výškové rozdiely medzi stropmi môžu byť dobre porazené. Vysoko umiestnené okná sú bezpečnejšie ako tradičné okná.

  Prvá vec, ktorú musíte premýšľať, je dobrá izolácia, neškodnosť všetkých použitých materiálov, pohodlie plánovania.

  Dieťa bude chcieť byť jediným majstrom samostatnej miestnosti, ktorú bude môcť žiť podľa vlastného uváženia. Táto miestnosť sa stane dobrým pozorovateľským miestom mimo blízkeho rodičovského dohľadu. Je jednoduché zorganizovať niekoľko zón: pre zábavu, hry, skladovanie veľa hračiek, veci, kreativitu.

  Pre deti je dôležité mať množstvo svetla, jasných akcentov. Interiér je vhodný pre neobvyklý nábytok, spacie štítové textílie, všetky druhy mäkkých podlahových krytín, veľa zaujímavých farebných svietidiel v rôznych oblastiach priestoru.

  Kabinet, dielňa alebo knižnica

  V malom súkromnom dome je vždy ťažké vyzdvihnúť samostatnú miestnosť pod kanceláriu alebo dielňu. V bývalej podkroví môžete zorganizovať útulnú zónu pre samotu, čítanie, obľúbené koníčky. Veľký priestor nie je potrebný, len pár metrov štvorcových. Pri absencii obmedzení v metroch budú pôsobiť pôsobivé knižné regály, mäkká pohovka alebo načechraný koberec s mnohými komfortnými vankúšmi na odpočinok, hojdacia stolička v samostatnom rohu s podlahovou lampou.

  Podkrovná izba je vyzdobená otvorenými policami alebo uzavretými policami na knihy, nástroje a maximálne využitie celého priestoru.

  Aby nedošlo k zníženiu rozmerov podkrovia, nie je potrebné šiť masívne drevené trámy so sadrokartónovými doskami. To nebude zúžiť už obmedzený priestor, dávať individualitu interiéru, atmosféra kabinetu s množstvom technológií a elektroniky bude teplejšie.

  Podkrovná podlaha, vzhľadom na svoju špecifickosť, skosený strop, steny s rôznymi úrovňami, je zriedka používaný na funkčné účely. Vo veľkej metropole môže byť celý byt manzardovou oblasťou. Pri vytváraní interiéru vidieckeho domu môžu byť aj úžitkové priestory umiestnené pod samotnú strechu.

  Tam sú niektoré nuansy v dizajne podkrovia, nielen veľkosť miestnosti sa berie do úvahy, rast majiteľov, ergonomické vzory sú brané do úvahy. Získajte pohodlnú a praktickú kúpeľňu, je lepšie ju umiestniť nad kuchyňu. To zjednoduší fungovanie vodovodných a kanalizačných systémov. Na svahovú stenu sa najčastejšie inštaluje toaleta a kúpeľ. Ak sú rozmery miestnosti malé, potom namiesto toho je lepšie dať sprchovací kút.

  Inštalatérstvo, nábytok by mal byť kompaktný, často používať umývadlá, vstavané skrine, skrinky, rôzne zavesené konštrukcie. Je lepšie, ak sú povrchy a dvere vyrobené z materiálov s jasným lesklým zrkadlovým povrchom. Dlaždice - vhodné.

  S pôsobivými rozmermi miestnosti sa steny vyrábajú v akýchkoľvek tónoch, ak sú tesné, zastavia sa na svetelnej stupnici, ktorá by mala vizuálne rozšíriť priestor. Na ten istý účel stojí za to opustiť myšlienku skrývať návrhy a zachrániť túto oblasť. Vyzdobíme ich, urobíme interiérový prízvuk.

  Zvyčajne jedna z najväčších izieb v prvom poschodí spája funkcie jedálne, obývačky, kuchyne. To je vhodné, zónovanie neporušuje jednotlivé segmenty.

  Súčasný dizajn podkrovie, ak nie je naliehavá potreba ušetriť využiteľný priestor, naznačuje možnosť plánovania plnohodnotného domáceho kina v druhom poschodí dacha alebo súkromného domu. V tejto izbe je veľká pohovka, TV, obrazovka pre projektor v stene. Drôty, akustické systémy sú ukryté za krásnymi stenovými panelmi, kde sú taktiež pohodlne umiestnené disky a iné príslušenstvo.

  S finančnými prostriedkami bohatými na fantáziu sa k arzenálu pridáva barový pult, nápojová chladnička, stroj na popcorn a šálka kávy. Ak urobíte situáciu pohyblivou, miestnosť je užitočná na organizovanie stretnutí s tanečnicami alebo inými masovými stretnutiami.

  Zriadenie systému skladovania v prízemných poschodiach kvôli večnému nedostatku priestoru je nerentabilné. Vybavenie strešnej miestnosti na tieto účely, dokonca aj malá plocha a so špecifickým tvarom, je veľmi dobrým riešením. Tu si môžete vziať veci všetkých členov rodiny. Neštandardné usporiadanie s dômyselným prístupom využívame sami seba.

  Asymetria, všetky druhy úkosov stropu neumožňujú vždy umiestniť skladový sortiment nábytku v podkrovnom priestore. Ale môžete premýšľať o tom, ako používať každý kútik s rozvádzačmi, policami, regály na objednávku.

  Vysoké steny sú vybavené skrinami a výklenkami pre dlhé veci. V blízkosti stien pod svahom sa dobre hodí šatník s posuvnými dverami. V blízkosti nízkych fragmentov steny môžu byť vybavené nízkymi obrubníkmi, lavičky, ktoré sú vhodné na sedenie, ukladanie sezónnych vecí, topánky s vysávačom.

  Podkrovie je neštandardný priestor. Nekonvenčné ľudia vytvárajú atmosféru romantiky a tvorivosti nie sú úplne vhodné vyhrievané podlahy, elektrické radiátory. Krb môže hrať čisto praktickú úlohu a vykonáva čisto dekoratívne.

  Tradičný krb na drevo je masívna konštrukcia. Vzhľadom na to, že strop podkrovia nie je takmer päť ton, je preferované kompaktné modely s nízkou hmotnosťou. Kontraindikované obklady s ťažkým kameňom, keramika. Najvhodnejší štýl špičkových technológií, ocele, skla, liatinových častí, jednoduchých foriem bez dekoratívnych excesov.

  Konštrukcia krbu v podkroví je veľmi individuálna, zohľadňuje stupeň zaťaženia, ventilačný systém. Ak sú podlahy v dome drevené, zastavia sa na elektrických modeloch alebo na tých, ktoré pracujú na biopalivách.

  Dôležité! Ak chcete, aby v podkroví mal krb, poskytnite miesto na uskladnenie tuhého paliva. Systém odberu dymu je povinný, ale je spojený s dodatočným finančným zaťažením. Pri používaní elektrických modelov musíte vybrať tie najvýkonnejšie modely. Ohrievače ventilátora vyťahujú veľa energie, nevyhovujú požiadavkám na protipožiarnu bezpečnosť a nadmerne sušia vzduch.

  Pri výbere stropnej konštrukcie zvážte všetky nuansy jej štruktúry, váš budúci komfort závisí od nej.

  Rozsah materiálov pre prácu je dosť široký. Je možné použiť všetky známe typy dizajnu. Vhodné strešné plochy, z obloženia a sadrokartónu, hlavná vec - vziať do úvahy zariadenie strechy. Niekedy návrh neumožňuje inštaláciu vedenia s lampami, najlepšou alternatívou je vytvoriť falošný alebo zavesený strop.

  Kryty napínania sa používajú len v prípade zvislej steny. V opačnom prípade, vzhľadom na malú plochu, blízko umiestnenie zariadenia, existuje riziko poškodenia povrchu. Strečové systémy nemajú váhu štruktúry, sú dobré pre všetky formy strechy, skrývajú všetky komunikácie.

  Najbežnejšie a cenovo dostupné spôsoby dokončovania - sadrokartónové dosky a obloženie, je tiež ľahšie upevniť dekoračné prvky.

  Veľmi originálny vzhľad, v ktorom je strop pokrytý tapetami svetlých farieb s jemným vzorom.

  Efektívne viacúrovňové sádrokartónové stropy s výškovými rozdielmi, veľa neočakávaných výčnelkov. Správne zbitá strecha výrazne zvyšuje krásu a originalitu celého interiéru.

  Najobľúbenejším materiálom je strom. Nikto iný nebude s ním porovnaný. Vyznačuje sa jedinečnosťou drevenej vône, ktorú tvorí len mikroklíma, slúži ako dodatočná tepelná izolácia.

  Najjednoduchším riešením je dokončenie podšívky, ktoré má niekoľko typov profilov a spôsobov umiestnenia na povrchu.

  Drevené panely z masívneho dreva alebo z rovnakého obloženia sa často používajú. Možnosť rozpočtu - laminátové a dyhované panely, MDF s drevenou alebo bambusovou dyhou. Interiér podkrovia s takýmito panelmi je vhodnejší pre skriňu, športovú miestnosť, takže je lepšie uchýliť sa k kombinácii s tapetami, maľovaním alebo dekoratívnou omietkou.

  Relatívne nový materiál nazývaný drevené tapety vyzerá veľmi výhodne. Rovnako ako tradičné, sú prilepené k stene. Taká dekorácia podkrovia "pod stromom" je veľmi zdobená.

  Veľký obraz, tmavá farba stien v priestore malého podkrovia nie je úplne vhodná. Je lepšie zakryť steny bielym papierom. Mäkká farba nábytku a svetlé doplnky rozjasňujú interiér.

  Veľmi aktuálnou novinkou v podkroví sú panely HPL, vysokotlakové plasty, s ktorými môžete realizovať najkrajší dizajnové riešenia.

  Z modernej technológie stojí za zmienku posledný "squeak" - závesy stien s tkaninami. Vynikajúce textílie zdobia nie všetky steny, ale dva alebo jeden v strede miestnosti.

  Dôležité! Pri usporiadaní podkrovia je potrebné sledovať presnosť technických požiadaviek kladených na tepelnú izoláciu stropu a stien. Ak izolácia a vetranie nespĺňajú všetky normy, existuje riziko, že strecha a okná budú počas najchladnejšieho času pokryté kondenzátom. Vlhkosť a jej dôsledky - huba môže spôsobiť nepohodlie, choroby členov domácnosti, predčasné poškodenie nábytku.

  K tomu, ako je podlaha usporiadaná v podkroví, sú vždy vysoké nároky. Je to spôsobené dvoma veľmi dôležitými požiadavkami: dobrá tepelná izolácia a hluk. Tradičné spôsoby dokončovania týchto úloh neriešia. Uspokojte všetky požiadavky požadované pre stavbu nielen suché, ale aj inštalácia "plávajúce" nadácie.

  Pre spoľahlivú izoláciu používajte minerálnu vlnu, sklenú vlnu. Dobrá hydroizolácia je tiež veľmi dôležitá. Podlahy vyžadujú špeciálnu základňu, ktorej úlohu vykonávajú dosky z jedľa, borovica, smrekovec, ošetrené špeciálnymi antiseptikmi.

  Definitívne ostenie môže byť čokoľvek: dlaždice, laminátové, plávajúce podlahy, drevotriesku, koberec, v závislosti od vkusu majiteľov, ich názory na budúcu funkciu a štýl miestnosti.

  Na podlahovej krytine nestojí za úspory, pretože materiály nekvalitnej kvality budú nakoniec prasknúť, vyhorené, spôsobiť vonkajšie zvuky. Je potrebná silná vrstva izolačného materiálu. Dekorácie, ďalšie izolácie budú slúžiť ako koberce, na podkroví sú viac ako vhodné.

  Jedným z hlavných problémov pri výstavbe podkrovia je zabezpečiť vysokú úroveň prirodzeného osvetlenia. Každá miestnosť musí mať aspoň jedno okno, je lepšie, ak je niekoľko, je veľmi dobré, ak nie sú umiestnené na jednej stene. Šírka okien môže byť nastavená, nie širšia ako vzdialenosť medzi krokvami. Dĺžka je obmedzená horným a spodným okrajom, v závislosti od sklonu strechy.

  Nedávno okná v podkroví boli hluché, neotvorili sa, len narazili do strechy. Teraz dvojité okná majú aspoň dve poháre. Vonkajšie sklo na spevnenie je vytvrdené, interiér sa spracováva špeciálnym spôsobom, takže keď sa zlomí, nerozbije sa na kusy s ostrými uhlami.

  Moderné rámce sú schopné otáčať v tejto alebo tej istej osi, priamo v strede, 2/3 okraja. Rotačné zariadenia pracujú v ručnom režime aj pomocou diaľkového ovládania.

  Existuje niekoľko typov manzardových okien:

  Práca na inštalácii strešných okien nie je pre začiatočníkov, preto je najlepšie priradiť to profesionálom.

  Porovnajte pomer podlahovej plochy k povrchu skla. Ak je okno v pláne dať do miestnosti, kde množstvo denného svetla (pre deti), plocha okenného otvoru k podlahe by mal byť 1: 8. Spálňa je povolená 1:10.

  Sklo odolné voči vlhkosti je potrebné v miestnostiach s vysokou vlhkosťou (kúpeľňa, sušička, sauna).

  Vonkajšie sklo musí byť vytvrdené. Ani silné krupobitie nebude strašné.

  Vetranie, zabudované strešné okno by malo mať podobu labyrintu, byť nastaviteľné, dať čerstvý vzduch k vstupu, ale nenechať sa v chladnej miestnosti.

  Nielen viditeľné, ale skryté z očí miesta v konštrukcii drevených okien by mali byť lakované, to je záruka ochrany pred vlhkosťou.

  Uistite sa, že spodné svahy okna sú kolmé k podlahe a horné sú paralelné. Tým sa zabráni tvorbe kondenzácie, podporíte lepšie osvetlenie.

  Organizácia ľahkého transportného systému závisí na zónovanie priestoru, ako je nábytok v miestnosti, počet a veľkosť okien, štrukturálne vlastnosti strechy, stropu.

  Svetlo v podkroví musí byť veľa. K tomu použite miestne lampy: svietniky, všetky druhy podlahových svietidiel, prenosné lampy a rotačné bodové zariadenia. Nebuďte redundantné stropné lustre rôzneho stupňa výkonu.

  Z bežného lustra môže byť odmietnuté, inštalovať bodové svetlá iba v najobvyklejších zónach. V spálni je dovolené ponechať len bodové osvetlenie. V obývacej miestnosti, kde sa plánujú zhromaždenia a podujatia, inštalujte osvetľovacie zariadenia všeobecného a miestneho typu.

  Ak chcete vytvoriť romantický vzorec stropu, efekt hviezdnej oblohy sa používa vláknami vláknového optického osvetlenia. Akékoľvek miestne osvetlenie je dobré v podkroví.

  Pretože podkrovie - miestnosť je špecifická, farebná škála vo svojom dizajne nemá žiaden význam. Farby sú s výhodou ľahké, čo platí najmä pre malé interiéry pod strechou. Všeobecný rozsah farieb by mal byť zachovaný na všetkých povrchoch, vrátane nábytku, steny, stropu, podlahy. Dokončovacie materiály musia takisto harmonizovať medzi sebou, aby vytvorili jediný celok.

  Priestor s hlbokým stropom potrebuje jasné a lesklé plochy, ktoré odrážajú svetlo. Vizuálne to rozširuje farebný kontrast podlahy a stien. Tmavá podlaha a oslňujúce biele steny, ktoré nemajú hranice so stropom, vytvoria ilúziu nekonečna. Stropné nosníky, ktoré sa harmonizujú v farebnom prevedení s podlahovým krytom, sa stanú pôvodnou súčasťou konštrukcie.

  Pri výbere textílie a nábytku by ste mali uprednostňovať aj svetlé pastelovými odtieňmi. Malá izba bude ešte menšia, ak sa v návrhu zneužívania tmavých farieb.

  Ak chcete nejako revitalizovať interiér, prineste jasné ťahy. Transparentné závesy sa nestanú prekážkou svetla, ale pridať hru tieňov, vytvoriť potrebnú pohodu.

  Voľba vymenovania miestnosti a štýl jej výzdoby je vždy výsadou majiteľa domu. Čo si vybrať - závisí od jeho vkusu, finančných možností, životného štýlu.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  77 − = 69