Projektový projekt bytového domu

Contents

75 nápadov na dizajn v štúdiu

 • Design studio apartmány - to je absolútna sloboda pre kreativitu svojich majiteľov. Zdá sa, že mnohí nedostatok stien komplikuje renováciu priestorov. Ale v skutočnosti to nie je. Vo voľnom priestore je najjednoduchšie vytvoriť interiér, ktorý dokonale vyhovuje vášmu životnému štýlu. V tomto článku vám povieme, ako zariadiť apartmánové štúdio a aké metódy používať, takže aj v najmenšej oblasti môžete získať maximálny komfort a pohodu.

  Každé štúdio je jediný priestor. Aj keď ho rozdelíte do rôznych zón nielen vizuálne, ale aj pomocou oddielov, musíte dokončiť dokončenie v jednom štýle.

  Ak chcete vybrať ten najlepší štýl miestnosti, musíte brať do úvahy tieto 3 nuansy.

  1. Architektonické prvky. Výber dizajnu závisí od toho, či plánujete renováciu v modernom apartmáne, ktorý bol pôvodne postavený ako štúdio, alebo v dome, kde boli steny a priečky eventuálne odstránené do voľného priestoru. V závislosti od typu priestoru sa bude líšiť plocha, výška stropu, počet okien a mnoho ďalších faktorov. Moderné štúdiá majú často neštandardné usporiadanie: okrúhle steny alebo trojuholníkové miestnosti.

  2. Životný štýl. Na základe vašich základných potrieb môžete určiť, aké funkcie v dome sú pre vás základné a ktoré sú druhoradé. Napríklad, akú vybavenie by mala byť kuchyňa, či je pracovisko potrebné, či by malo byť miesto na spanie.

  3. Počet ľudí, ktorí budú trvalo žiť v byte. Bývanie pre bakalára, mladého páru alebo rodinu s malým dieťaťom by malo byť usporiadané úplne inak. Ak je v rodine dieťa, je potrebné najprv postarať sa o bezpečnosť situácie a tiež vytvoriť oddiely, aby ste mohli hluk aj keď spí.

  Pozrime sa, aké štýly sa najčastejšie používajú na dizajn štúdiových apartmánov, a zistíme, ktoré z nich sú najvhodnejšie pre tieto alebo iné priestory.

  Štúdiový apartmán v modernom štýle

  Moderný štýl v podstate znamená prísny lakonický nábytok, jasné čiary a mierne množstvo dekorácie. Dekorácia sa zvyčajne vykonáva v prírodných tónoch, ale ak je to žiaduce, môžete pridať jasné farby. Tento dizajn je vhodný najmä pre malé ateliéry, kde je oveľa lepší vzhľad jednoduchého interiéru.

  Napriek tomu je štýl vhodný nielen pre malé izby. Môže byť použitý v akýchkoľvek architektonických podmienkach, s akoukoľvek plochou a výškou stropu. Nájdete tu miniatúrny nábytok a veľký. Situácia môže byť neutrálna aj jasná. Stručne povedané, je to najuniverzálnejší štýl. Zvlášť pre tie prípady, kedy byt bude obývaný niekoľkými ľuďmi a je potrebné uspokojiť chuť každého z nich.

  Štúdiový apartmán v škandinávskom štýle

  Škandinávsky štýl je ideálny pre dizajnové štúdiové byty všetkých oblastí. Aké sú jeho hlavné črty? Steny sú takmer vždy namaľované biele. To dokonale predlžuje priestor, ak je miestnosť malá. Nábytok by mal byť funkčný, môžete tiež experimentovať s jeho tvarom.

  Ak je štúdio veľké, môžete si vybrať neštandardné sedacie súpravy, doplniť ich stoličkami, gaučmi alebo iným čalúneným nábytkom. Ak je oblasť obmedzená, môže byť zaujímavé prezentovať aj jednoduchý matrac na podlahe.

  Mimochodom, tento štýl je ideálny pre ekonomické opravy. Nevyžaduje kúpiť drahé sady nábytku. Naopak, umožňuje improvizovať. Pre takýto interiér je to celkom obvyklý obraz, keď je stôl, a za ním - úplne iné kreslá. Môžete si vybrať pohovku z jednej série, židle od druhej a bály - od tretieho. V škandinávskom štýle to bude úplne prirodzené.

  Štúdiový apartmán v klasickom štýle

  Fanúšikovia skvelého štýlu sú vhodnejší pre ľahké a ľahké klasiky. Jeho moderná verzia nie je tak bohatá na detaily a nábytok vyzerá lakonicky a zdržanlivo. Tento dizajn je vhodnejší pre priestranné izby. Zvlášť bude vyzerať dobre v starých domoch s vysokými stropmi. Štýl môže byť ďalej bičovaný so štukou alebo inými charakteristickými povrchmi.

  Veľký význam v dekorácii je dekor. Medzi technikami, ktoré môžu byť užitočné pri opravách v štúdiovom apartmáne, stojí za zmienku zrkadlá. Je možné odrezať časť steny zrkadlovou dlažbou a fasetami, a tak vizuálne rozšíriť perspektívu miestnosti.

  Loft - je to vynikajúca možnosť pre obyvateľa veľkého mesta, ktorý miluje predmety priemyselného dekorácie. Tento štýl bol pôvodne používaný na opravu priemyselných obchodov. Preto bude najzaujímavejšie vyzerat buď v podobných, predtým neobývaných priestoroch, alebo v bytoch v starých domoch, ktoré sa stali štúdiami kvôli sanácii.

  Staré domy zvyčajne majú vyššie stropy - kvôli tomu v byte môžete urobiť druhú úroveň. Okrem toho je často možnosť vyčistiť steny na úroveň tehál. To vždy vyzerá oveľa zaujímavejšie ako elegantná dekoratívna možnosť, ktorú môžu dizajnéri ponúknuť.

  Štúdiový apartmán v minimalistickom štýle

  Minimalizmus vám umožňuje vybaviť dom iba to, čo skutočne potrebujete pre život. Žiaden dekor, len kvôli kráse, neprijíma. Nábytok má zvyčajne prísne lakonické tvary a minimálne dokončovacie prvky.

  Dynamiku dizajnu štúdia by pomohla kontrastná farebná kombinácia. Pre tento účel je často vytvorený čierny a biely tandem alebo do bieleho interiéru sú pridané jasné letné farby.

  Vďaka zrelému dizajnu nebude byt preťažený, ale získate voľný a priestranný výhľad.

  Rozloženie funkčných priestorov v štúdiovom apartmáne by malo vytvoriť podmienky, v ktorých budete pohodlne v jednom obytnom priestore. Je potrebné rozdeliť všetky funkcie domácnosti tak, aby ste nezasahovali do nadmerného hluku a dráždivali veci pri vchode do domu. Pozrime sa, čo treba vziať do úvahy, aby sme dosiahli takýto výsledok.

  Dizajn chodby v štúdio

  V našej klimatickej zóne by sme nemali opustiť plnohodnotnú chodbu. Ak ho nemôžete oddeliť pomocou steny, skúste nainštalovať trvalý alebo mobilný oddiel. Vzhľad vrchného oblečenia a topánok sa sotva môže harmonicky prispôsobiť celému interiéru.

  Ak je v hale dostatok priestoru, je to skvelé miesto na inštaláciu veľkého vstavaného skrine. Môže ukladať veľa vecí. Vďaka tomu zostane zvyšok apartmánu voľnejší.

  Návrh kúpeľne v štúdio

  Rozloženie kúpeľne závisí od toho, kde má byt k dispozícii komunikácia. Samozrejme, môžeme povedať, že sa dá posunúť na stranu, ale malo by sa chápať, že čím ďalej sa pohybuje od výstupu komunikácie, tým vyššia je úroveň inštalácie sanitárnej keramiky, aby sa zabezpečila dobrá drenáž vody.

  Nezabudnite, že kúpeľňa musí byť zdobená rovnakým spôsobom ako celý byt. To znamená, že ak je celá miestnosť vyrobená v klasickom štýle, mala by byť aj kúpeľňa zdobená.

  Pri usporiadaní kuchyne, rovnako ako v kúpeľni, si môžete dovoliť len miernu slobodu pohybu. Moderné technológie nám spôsobili väčšiu flexibilitu, ale nikto nezrušil technickú regulitu. V tomto prípade je veľký význam nielen dobré odvodnenie vody, ale aj vynikajúce vetranie. Ak to nefunguje dobre, vôňa jedla môže byť oneskorená v dome, čo sa vám málo páči.

  Je žiaduce, aby bola kuchynská súprava na objednávku. Potom bude možné maximalizovať využitie voľného priestoru v tejto zóne, vrátane rohov a iných zložitých oblastí.

  Technika je lepšie vybrať buď vstavaný, alebo zdobené štylisticky tak, aby sa dokonale hodí s interiérom. Napríklad škandinávsky a moderný dizajn často používa technologické fasády s kovovými povrchmi, ako aj v retro štýle.

  Často vlastníci domu inštalujú práčku v kuchyni. V štúdiovom apartmáne sa to najlepšie nerobí. Bez ohľadu na to, akou technikou je špičková technológia, bude stále šumivá a vibruje.

  Dizajn spálne v štúdio

  Spálňa je jednou z najdôležitejších zón v byte a mala by byť čo najpohodlnejšia. V tejto otázke sú potreby všetkých odlišné. Stačí, keď niekto umiestni iba spací pohovku; niekto potrebuje pohovku a posteľ; a niekto potrebuje detskú postieľku vedľa nej.

  Väčšina majiteľov má tendenciu mať samostatné lôžko so schopnosťou izolovať ho od spoločného priestoru. K tomu je možné použiť oddiely rôznych typov - sadrokartónové alebo drevené konštrukcie, sklenené oddeľovače, žalúzie, záclony, skrine, posuvné dvere. Všetko závisí od toho, či chcete túto zónu úplne oddeliť, alebo jednoducho vytvoriť vizuálnu hranicu.

  Ak je to žiaduce, lôžko môže byť umiestnené vo výške - napríklad umiestnite ho na pódium. Ak je výška stropu viac ako 2,5 m, potom môžete bezpečne prejsť na tento povrch a vo vnútri výklenkov sa dokonca dostanete do skriniek.

  Materiály a vybavenie garsónskeho bytu

  Dekorácia celého bytu by mala byť v súlade s ostatnými. Pozrime sa, aké nuansy je potrebné vziať do úvahy na vytvorenie jedného priestoru.

  Ak plánujete umiestniť keramické dlaždice do chodby alebo do kuchyne, pokúste sa poraziť farebnú kombináciu s nábytkom alebo dekoráciou stien. Ak nemôžete poraziť farby, potom zvoľte možnosť dlaždice, ktorá je čo najbližšia k farbe a textúre, pokiaľ možno k hlavnému materiálu.

  Pri zdobení stien sa pokúste dodržiavať pravidlo troch základných farieb. Je lepšie vyzdobiť malé ateliérové ​​byty vo svetlých farbách. Často je strop a steny namaľované v jednej farbe, pretože to vizuálne rozširuje priestor.

  V priestranných miestnostiach je povolené tmavé zafarbenie, ale malo by sa používať spolu s kontrastnou farbou svetla na vyrovnanie rovnováhy a nie vizuálne stratu oblasti. Stane sa tiež, že dizajnéri, naopak cielene odporúčajú hlboké nasýtené tóny, aby vytvorili určitý efekt v interiéri.

  Môžete nakresliť jednu stenu tapetami. Ak je oblasť malá, je lepšie vybrať malý vzor v pokojných tónoch. Jasná a veľká postava priťahuje pozornosť príliš a vizuálne znižuje priestor.

  V štúdiových apartmánoch je optimálnou voľbou vždy biela strop. Môže to byť iba malovaný povrch alebo zavesený systém.

  Ak má miestnosť vysoké stropy, poskytuje to väčšiu voľnosť na akciu - napríklad ak máte radi klasický dizajn, môžete vytvoriť lištu na strop. Uprednostňujete škandinávsky štýl? Tak prečo neskladať na stropné trámy! Obzvlášť pôsobivé, vyzerajú, ak je byt v podkroví.

  Farebná paleta pre štúdiový apartmán

  Ako už bolo spomenuté mnohokrát predtým - keď projektujete, nezabudnite, že vytvoríte jediný priestor a interiér celého bytu by mal byť navrhnutý v jednom štýle. Ak používate drevené obklady, potom si vyberte ten istý druh stromu alebo aspoň podobnú farebnú schému, takže nie sú žiadne výrazné rozdiely. Niektoré štýly, napríklad škandinávsky alebo loft, umožňujú malé rozdiely. Ale v klasickom a modernom štýle, a ešte viac v minimalizme, bude to úplne nevhodné.

  Ak chcete používať jasné farby v interiéri, zohľadnite ich vnímanie. Takže všetky studené odtiene vizuálne odcudzia predmety od nás a všetky teplé - naopak, približné.

  Existujú aj iné vizuálne techniky, ktoré môžu pomôcť pri návrhu. Napríklad, ak sú v miestnosti nízke stropy, nakreslite na steny vertikálne pruhy a vyzerajú vyššie.

  Usporiadanie nábytku v štúdio

  Predstihajte, kde budete najčastejšie chodiť a nechať tieto cesty zadarmo. Nábytok v strede miestnosti môže vyzerať štýlovo, ale je dôležité, aby ste nepreháňali. Niekedy je lepšie umiestniť najväčšie predmety okolo obvodu.

  Ak chcete mať v byte maximálny priestor - dávajte pozor na mobilný a nábytkový transformátor. Zamyslite sa nad výberom lôžka, ktoré môžete skryť v skrini alebo ju zatlačte do špeciálne vybavenej výklenky.

  Vyberte si vstavané skrine, najlepšie v celej výške stropu. Nielen, že sú veľmi priestranné, takže aj s ich pomocou môžete viditeľne rozdeliť priestor. Neskladujte veľa položiek na otvorených regáloch - v domácnosti to bude mať zmätok.

  Správne osvetlenie v štúdio

  Čím je byt viac osvetlený, tým priestrannejší sa zdá. Preto nechajte priestor v blízkosti okna zostať čo najviac voľný a nechajte v prirodzenom svetle.

  Optimálnym riešením pre štúdiový apartmán bude bodové osvetlenie v každej aktívnej zóne, ako aj jeho podpora s rôznymi stenovými, podlahovými a stolovými svetlami. Premyslené osvetlenie vo všetkých častiach bytu vytvorilo časovo primeranú náladu, ako aj rozumné využitie elektrickej energie.

  Ako môžete vidieť, existuje veľa originálnych možností pre opravu a dizajn štúdiových apartmánov. Ak chcete vidieť ďalšie zaujímavé riešenia, pripravili sme pre vás fotogalériu. Buďte inšpirovaní nápadmi a vytvorte si vlastný jedinečný interiér!

  Design studio apartmány - moderné nápady a nové trendy v roku 2017

  Architekt bol konfrontovaný s úlohou vytvoriť štúdiový bytový projekt, ktorého dizajn by nebol jediný nedostatok. Špecialista si všimol, že ak predstavuje dokonalý interiér vo veľkom štýle, všetko sa nudí. Práca je oveľa zaujímavejšia napriek architektonickému projektu.

  Pripojte sa do interiéru štúdiového apartmánu medzi sebou rôzne epochy, storočia a smerovanie. A uvidíte, že hi-tech, podivne, vyzerá veľkolepý v minimalistickom prostredí a klasický starožitný nábytok je v podkroví.

  Nápady na dizajn štúdiových apartmánov

  Interiérové ​​štúdiové apartmány - plánovanie

  Predtým, ako začnete s návrhom moderného štúdia, zanalyzujte, že vo vašom živote potrebujete viac priestoru: pokojné stretnutia s rodinou, hlučné strany alebo zábavné hry s deťmi. Potom prečítajte zoznam tipov a červenej rukoväte, zdôraznite všetko, čo v ňom potrebujete, a odstráňte nepotrebnú.

  • Ak sa v štúdiu nachádzajú obývacia izba a spálňa, kuchyňa a štúdia, je lepšie vymedziť priestor pomocou kompaktných políc umiestnením priestoru v štúdiovej miestnosti. Nízky nábytok bude označovať medzi zónami určité hranice, bez toho, aby sa zväčšil priestor. Okrem toho je vhodné uložiť predmety a jedlá do regálov, ktoré sa používajú v kuchyni i v obývacej izbe.
  • Je dokázané, že bez ohľadu na to, aký je svetlý, priestranný a teplý byt, človek sa v ňom nebude cítiť pohodlne, pokiaľ nie je "jasné miesto", na ktorom by sa mohlo zastaviť oko. Takýmto centrom pozornosti môže byť umelecké dielo, dizajnová lampa, nábytok alebo krásny výhľad z okna (ak je to naozaj dobré).
  • Nábytkové skupiny v jednoizbový štúdiový apartmán by mali povzbudzovať vlastníkov a hostí domu komunikovať. Ak je priestor dostatočne veľký, nábytok nie je stlačený proti stenám, ale uprostred miestnosti sa používa.
  • Oblasť obývacej izby v apartmánoch otvoreného plánu pomôže prideliť pódium. Ale strop v malých štúdiách "stupňoval" sa neodporúča. Táto metóda vizuálne znižuje miestnosť.

  Pri konštrukcii jednoizbového štúdiového bytu je dôležité nájsť kompromis medzi "životným minimom" priestorov a "vzdušnosťou", priestorom. Ak chcete urobiť, v byte s otvoreným plánom, vyberte položky, ktoré by plnili viac ako jednu funkciu, ale niekoľko. Napríklad multifunkčný nočný stoličkový transformátor, ktorý sa zmení na stôl a dve stoličky, alebo podivný, ale dômyselný stôl, ktorý sa prehýba na stenu ako obrázok.

  Interiér štúdiového apartmánu s posteľovým transformátorom

  V štúdiu fotografického dizajnu 30 námestí. m so sklopnou posteľou

  Archívne úlohy v štúdiu s otvoreným rozložením: skryte miesto na spánok alebo vyzerajte ako salónik. Úplne organicky v dizajne štúdia sa môže pozrieť na dvojúrovňovú stavbu, v ktorej bude prvé poschodie obsadené malé štúdio a druhé - posteľ.

  Jednoizbový bytový dizajnový apartmán - dizajnové nápady

  Ako spájať kuchyňu, obývaciu izbu a spálňu v jednej miestnosti, ak nespíte na rozkladacom gauči, veľa varíte, ale často sa stretávate s hosťami? Zvážte príklady úspešnej organizácie obytných priestorov: veľké a malé jednoizbové štúdiá a okamžite pochopili, že biele pohovky - horúci interiér trend.

  Design štúdio apartmán 40 m2 m v bielej farbe

  Pôvodný dizajn štúdio apartmán 40 metrov štvorcových. m vo svetlých farbách

  V jednom štúdiovom priestore s halou, kuchyňou a jedálňou je hlavný dôraz na bielu farbu. Obsahuje základnú správu. Majstri hostia okamžite ocenia pohodlie takého bytu s voľným usporiadaním.

  Prvky dekorácie vo vnútri štúdiového apartmánu v bielej farbe Pri príprave večere môžete chatovať s hosťami, ktorí si popíjajú víno, pohodlne sedia na snehovo biele pohovke, pri stole alebo bare.

  Lesk, sklo a nepravidelné steny sa najskôr zamieňajú - skutočné rozmery obytného priestoru sa objavia až po podrobnom preskúmaní.

  Materiál je pripravený pre stránku www.mydomik.net

  Drevené panely zdobia časť steny, strom sa používa a v závere podlahy - spája všetok priestor štúdio do jedného.

  Dizajnový byt v štýle "nečestného" podkrovia

  Designové štúdio apartmány v štýle Loft

  Priestor pseudo-loft na fotografii vyššie je organizovaný podľa princípu štúdia. Prečo pseudo? Áno, len klasicky podkrovné byty preberajú obrovské priestory s panoramatickými oknami na celú stenu a prítomnosť druhého poschodia.

  Dizajn kúpeľne v interiéri štúdiových apartmánov v štýle Loft V tomto interiéri sa podnikaví obyvatelia metropoly pokúsili maximálne priblížiť byt k priemyselnému štýlu, použitím muriva na stenách a betónu na strope. Ale aj dizajnérske lampy tento byt nezmení na manhattanský loft. Nie je dosť "roztrhané" a "zchátralé" alebo niečo ...

  Ale kúpeľňa a WC v dizajnovom štúdiu apartmány Loft sa dobre, nie nedbalo. Tam sú hrubé steny a vedľa nich drahé designer inštalatérske práce. Päť s plusom.

  Návrh malého štúdia v štýle pop art

  Dizajnové štúdiové apartmány v štýle pop art

  V tomto štúdiu sa v tomto štúdiu zriedi poněkud chuligánsky smer pop art, s prvkami obmedzeného minimalizmu. V dizajne stien sa objavil pop art: tri kontrastné jasne červené a štvrté, studené šedé, zdobené plagátom s plnou pozornosťou. Kvalitné osvetlenie zabezpečujú otáčavé body na bielom strope, ktoré vyrovnávajú všetky tieto búrky emócií a výbuchov farieb.

  Interiér malého bytu-štúdio v štýle pop art V dizajne tohto bytu štýlu štúdio Pop art, pozornosť je priťahovaná k škvrnitým textílií a červená konferenčná stolička v štýle 60. rokov.

  Kompaktná kuchynská stena s futuristickou kapucňou sa vracia v našich dňoch, čo naznačuje, že majitelia tohto módneho interiéru sú aktívni a nie sú pripravení tolerovať rutinné a dokonca aj vykurovanie večere.

  Malé štúdio v stredomorskom štýle

  Dizajn apartmán-štúdio v stredomorskom štýle

  Morská atmosféra štúdia na fotografii je pokojná a pokojná. Stará kuchynská zostava z mramorovaného dubu, nenápadná drevená podlaha, veľké množstvo sedadiel a archaická jednoduchosť sú predpoklady pre byt v stredomorskom štýle.

  V štúdiu fotografického dizajnu 30 námestí. m

  Stredomorský štýl v interiéri apartmánového štúdia

  V priestoroch štúdia sa nachádza kombinovaná kováčňa, obývacia izba a štúdia. Polopriehľadné závesy, ručne vyrábané drevené stoličky a trojrozmerný, príjemný nábytok zodpovedajú za ľahkú a romantickú atmosféru.

  Veľmi zvláštne kúzlo do miestnosti prináša farebné textílie. A talianske farby sú dané do interiéru hrubým orezávanými trámy na strope s lampami horiacimi ako malé mraky.

  Projekt veľkého jednoizbového štúdiového apartmánu v šedých tónoch

  Dizajnový štúdiový apartmán v šedej farbe

  K tomuto priestoru štvorcových metrov sa pridalo aj demolácia samotných stien. Skutočná dekorácia a dekorácia robili byt útulný a bez izolovaných rohov. Ale čo povedať, rozsah a rozsah štúdia v štýle minimalizmu je tak príjemný a pohodlný pre oko, že je jednoducho nemožné oceniť estetiku takéhoto usporiadania.

  Jednoduché geometrické tvary nábytku, kuchynské spotrebiče, skryté za dvierka skriniek bez úchytiek, a nedostatok nadbytočných dekoračných predmetov, aby jednoizbový štúdio je ešte priestrannejšia.

  Trendy v dizajne štúdiových apartmánov v rokoch 2016-2017

  • Dnes nie je zvykom zavesiť do skladových systémov do stropu. Ale nainštalovať v byte podkrovie lôžko prispôsobiť priestranný šatník pod ním - myšlienka je celkom rozumné!

  (Ale ak je štúdio byt úzky a dlhý, je dovolené "odrezať" malú časť pod šatníkom bezbolestne.)

  (Ale :. Aj keď je štúdio-kuchyňa je veľmi veľké, domáce spotrebiče skryté pred zrakmi slepých hladkých fasád bez úchytiek Táto technika kombinuje iluzórne priestor oblastí obývačky a kuchyne do jedného a umožňuje udržiavať byt v poradí).

  Veľká kuchyňa v dizajne štúdiových apartmánov

  • Súčasne, štýlové a praktické riešenie, ktoré je na vrchole popularity v dizajne moderné byty - bar v dizajnovom štúdiu. Aby bol dizajn do interiéru dokonale prispôsobený a dokonca ho nahradil kuchynským alebo rezacím stolom, stánok je nastavený ako sprostredkovateľ medzi kuchyňou a odpočívadlom. Teraz neprestávajte komunikovať s blízkymi, môžete variť cestoviny alebo variť kompót.

  (Ale! Pri navrhovaní malé podkrovný byt, kde je hranica medzi zónami takmer vymazal, bar na jednej strane môže bezproblémový prechod na pohovku. Keď pod fotografii. Tento spôsob šetrí priestor štúdia, bez toho aby sa zlomila jej jednotu.)

  Interiér apartmánového štúdia s barovým pultom

  Dizajnové štúdio apartmán 30 m2 m s počítadlom

  • Euro-opravy "ako v 90-tych rokoch" už nie je hotové. Ľudia sa začali starať o svoje zdravie a uprednostňovali svoje štúdiá pri nábytku vyrobenom z prírodných materiálov. Je to drahšie ako bezduchý plast, polymér a syntetiká. Myšlienka priateľstva interiéru s prírodou je však dobrá, pretože drevo, kameň, sklo, papier a bavlnené tkaniny sú klasickými materiálmi pre bývanie. Nie sú falošné, žijú a rozmanitosť ich textúr naozaj inšpiruje zaujímavé projekty.

  (Ale ak ste mladý a ambiciózny, a peniaze na kuchynskú zásteru z žuly, stenové panely vyrobené z mahagónu a parketové podlahy je k ničomu tehly, železo a sklo oprava bude stáť, ale bohémsky keď hrá na nuansy:. Hang neobvyklý obrázok alebo urobiť stredom kuriózne svetlo.

  Interiérový dizajn apartmánového štúdia

  Mierka a rozsah sú pre oko vždy oveľa pohodlnejšie ako drobné miestnosti oplotené slepými stenami. Ale neopatrne opustený koberec, nepožrané nádoby, rozptýlené časopisy alebo hračky - a otvorené usporiadanie štúdiového bytu prestáva byť úhľadné. Čo mám robiť? Vytvorte zvyk čistiť každý deň!

  2. Nechcem sa schovávať, skryť

  Štúdio bolo zakúpené skôr, ako ste dostali rodinu a deti. A teraz sa musíte zhromaždiť na 20 štvorcových metroch zo štyroch? Toto je mínus. Otočte byt do "tuku plus", môžete radikálne zmeniť jeho rozvrhnutie, pretože všetko v ňom bolo postavené pre jeho pohodlie. Použite balkón. Nemusíte nutne pripojiť, len izolovať balkón alebo lodžiu. Kladený na malú pohovku alebo stoličku a budete pravdepodobne jediné miesto (po WC), tam, kde je pokoj a kde môžete byť uvoľnenejší spánok, odpočinok.

  Spálňa na balkóne v štúdio

  3. Nulová zvuková izolácia

  Ak si chcete vychutnať ticho alebo ticho hovoriť v telefóne, musíte sa skrývať v kúpeľni.

  Kúpeľňa v dizajne apartmánového štúdia Dizajnové štúdio apartmány v neutrálnych farbách Pôvodná myšlienka interiéru bytového štúdia

  Komentáre (0)

  Informačný projekt o výstavbe domu s vlastnými rukami. Úplné alebo čiastočné kopírovanie materiálov stránok je možné len po dohode s administrátorom

  Dizajnové štúdio apartmány: 50 fotografií, 12 moderných projektov

  Malý štandardný byt sa môže premeniť na veľmi útulný štúdiový apartmán, ktorého dizajn bude brať do úvahy všetky potreby rodiny, ktorá v ňom žije. Zvyčajné usporiadanie, ktoré rozdeľuje obytný priestor do niekoľkých izieb a kuchyne, je spravidla malé, už nemôže poskytnúť moderný komfort, najmä pre tie byty, ktoré majú malú plochu a zároveň slúžia ako ubytovanie pre dve alebo viac ľudí. Nižšie uvažujeme niekoľko návrhových možností pre štúdiové byty rôznych veľkostí.

  Dizajnové štúdiové apartmány od 14 do 25 metrov štvorcových. m.

  Interiér malého štúdiového apartmánu 14 m². m.

  Malý bytový štúdio, na 14 "štvorcových priestoroch; ktorý potreboval prispôsobiť kuchyňu aj obývačke - živý príklad správneho používania usporiadania štúdia. V interiéri chodby vedľa dverí k kúpeľni bola umiestnená mini šatňa, naproti tomu je kuchynský nábytok s pracovnou doskou a vstavanými spotrebičmi. Chladnička bola umiestnená na hranici s obývacou izbou - slúži ako oddeľovací prvok. Okrem toho medzi vchodom do kuchyne a obytnými priestormi visel záclona, ​​čo robí miestnosť dôvernejšou.

  V interiéri obývacej izby bolo miesto nielen pre rozkladaciu pohovku, ale aj pre samostatný oddychový kútik, ktorý zároveň slúži ako jedálenský kút. Bolo potrebné opustiť štandardný nábytok - umožnil to ušetriť vzácne centimetre priestoru. Všetok nábytok bol vyrobený "na mieste" a prideľoval niekoľko funkcií naraz.

  Jedálenský stôl sa obracia a klesá, prebieha medzi mäkkými stoličkami - a celý dizajn sa zmení na pohodlnú gauč - dodatočné miesto na odpočinok alebo hosťujúci spánok. Pod kreslom sú krabice na uloženie domácich vecí, okrem toho je veľká krabica pod pohovkou a šatníková skriňa, ukončená úzkymi zrkadlovými prúžkami - vizuálne zväčšujú malú plochu miestnosti.

  Šedé a biele sú primárnymi farbami v dizajne štúdia, čo vám umožní urobiť priestor väčší a ľahší. Harmonicky sú doplnené drevenými detailmi prírodného dreva. Tyrkysové a citrónové farby v textilných detailoch dodávajú jasu a expresivitu interiéru.

  Projektový projekt malého štúdiového apartmánu (20 metrov štvorcových)

  Minimalizmus je považovaný za základ pre dizajn interiéru štúdia. Ihneď od vchodu sa začína trojrozmerný skladovací systém, ktorý sa v obývačke spája do dvoch oddelených úrovní regálov na hornej a spodnej časti, medzi ktorými je postavená TV-zóna a stolová doska domácej kabinetu. Za kúpeľňou sa nachádza kuchyňa, oddelená od haly vlastným skladovacím systémom s integrovaným pracovným povrchom.

  Navrhovanie ateliéry v tvare T usporiadaní kuchynského nábytku vám umožní vytvoriť priestor pre malý bar, ktorý slúži zároveň jedálenským kútom.

  U okna sa nachádza obývacia izba, obracia v noci v spálni - veľká rozkladacia rohová vytvoriť pohodlnú posteľ pre dve osoby.

  Hlavnou myšlienkou projektu je zrkadlová posuvná priečka rozdeľujúca kuchyňu a obývaciu izbu. Každá z troch častí tohto oddielu sa pohybuje nezávisle od ostatných, takže miestnosť a kuchyňa môžu byť čiastočne alebo úplne rozdelené. Zrkadlový povrch takmer takmer zdvojnásobuje priestor a komplikuje ho vďaka hre reflexií, ktoré prinášajú do interiéru hĺbku a objem.

  Dizajnové štúdiové apartmány v oranžovo-bielej farbe (plocha 22 m2)

  Hlavnou myšlienkou projektu bola "wall9raquo; rozdelenie chodby a kuchyne. Na strane vchodu do štúdia je šatník na šaty, usporiadaný na princípe "coupe9raquo; a vybavené zrkadlovými dverami, aby sa neznižoval priestor. Koncová časť "steny 9raquo; smerom k pohovke v obývacej izbe, takže je tu TV-panel pre sledovanie filmov a televíznych programov.

  Pohovka na noc je rozložená, ukáže sa pohodlné miesto na spanie. Okienko v obývacej izbe je nahradené stolovou doskou, ktorá slúži jednak ako jedálenský kút, tak i kancelársky stôl.

  Na druhej strane "wall9raquo; smeruje k oknu, má vstavanú kuchyňu - skutočnú pracovnú plochu a skrine pod a nad ním. Umiestnili všetko potrebné vybavenie vrátane umývačky riadu a práčky.

  Z "kitchen9raquo; - Exit na balkón, premenený na salónik. Biela farba v dizajne nábytku a stien vizuálne zvyšuje objem miestnosti a šťavnatá žltá v úlohe prízvuku vytvára radostnú, slnečnú náladu.

  Dizajnové štúdiové apartmány od 25 do 30 metrov štvorcových. m.

  Návrh obdĺžnikového štúdia s jedným oknom (plocha 29 m2)

  Rozloženie štúdia je malá plocha - 29 metrov štvorcových. m. - bol na začiatku veľmi nepohodlný: úzka miestnosť, dlhšia, mala jednu koncovú stenu, čo vylučovalo rozdelenie do dvoch samostatných miestností. V pridelenom priestore však bolo potrebné umiestniť obývacia izba aj kuchyňu.

  Hala bola tradične naplánovaná - kúpeľňa sa nachádza oproti priestrannej skriňovej šatni. Pre vstupnú časť Apartmán-štúdio sa nachádza kuchyňa - úložný systém skriňa, skriňa nadväzuje kuchyňa so vstavanými spotrebičmi, ktorá sa nachádza oproti šikmej pracovnej plochy s radom skriniek pod nimi a na hornej časti uzatvorené Závesné police. Kuchyňa končí malým barovým pultom - práve na hranici s obývacou izbou.

  Obývacia izba je malá - pohodlná pohovka a TV-panel na stene oproti nej. Jeho dostupnosť je však veľkým prínosom, pretože vám umožňuje sledovať televíziu bez toho, aby ste narušili niekoho, kto už položil odpočinok. V blízkosti jediného okna je spálňa, ktorá zahŕňa manželskú posteľ a malú stolovú konzolu, ktorá slúži ako záchod. Vedľa neho je pohodlný osmanský.

  Hlavnou myšlienkou projektu je rozdelenie obývacej izby a spálne. V ňom sú vyrobené okrúhle otvory, ktoré umožňujú denné svetlo do interiéru miestnosti. Okrem zvýšenia osvetlenia vytvárajú tieto otvory do interiéru zaujímavé svetlá, vytvárajú pohybový efekt a zmierňujú prísny čiernobiely minimalistický dizajn.

  Návrh ateliéru v škandinávskom štýle (28 metrov štvorcových)

  Hlavnou myšlienkou dizajnu štúdia bytu je použitie bielej farby v kombinácii s prirodzenou farbou a textúrou dreva.

  Neúspešný layout v tvare písmena L vizuálne vyvážená stĺpca-stĺpika na hranici medzi kuchyňou a obývacím priestorom a nedostatok prirodzeného svetla v kuchyni kompenzované vnútorne osvetlené skrine.

  Kombinácia bielej steny, strop, nábytok s teplou drevenou podlahou, stola, skladací stôl a barové stoličky jedálenský mini-zónu, ktorá sa nachádza v obývacej izbe, vytváranie svetlý, priestranný interiér, v ktorom zároveň veľmi pohodlné.

  Farby v interiéri dodávajú svetlý šeřík textilné prvky - pohovky a koberec pod konferenčným stolíkom.

  Interiér jednoizbových štúdio-apartmán 30 metrov štvorcových. m. v dome budovy Chruščov

  Jednolôžková izba "khruschevka9raquo; v dôsledku demolácie stien dostal ďalší priestor. Veľkým plusom bytu boli dve okná - umožnilo vytvoriť svetlý, moderný obytný priestor.

  Biele a svetlošedé odtiene - to sú hlavné farby interiéru, ktoré sú ekologicky doplnené textúrami z ľahkého dreva. Ako jasné farebné akcenty na stene boli umiestnené dva plagáty v červených a žltých tónoch.

  V štúdiovom apartmáne sú štyri zóny - vchod, obývacia izba - spálňa, pracovňa a kuchyňa. Sú vizuálne rozdelené pomocou rôznych odtieňov podlahy a stien.

  Jednou z hlavných myšlienok dizajnu apartmánového štúdia je vytvorenie útulného interiéru, kde môžete pohodlne odpočívať a pracovať a zároveň je dostatok miesta na uloženie domácich vecí. K tomu, v obývacej izbe umiestnil veľký skriňový systém "coupe9raquo ;, farebná fúzia so stenami a takmer neviditeľný pre oko. Regály na knihy boli obesené cez pracovný stôl a kuchyňa bola vybavená dvoma úrovňami uzavretých regálov.

  Veci "s históriou" - starý stôl, železo železo ako záloha pre knihy a starožitné zrkadlo - takže vnútro zvláštna atmosféra spojená s rodinnými spomienkami a značkové stoličky pri jedálenskom stole dáva interiéru moderný zvuk.

  Návrh štúdiových apartmánov od 30 do 35 metrov štvorcových. m.

  Štúdiový apartmán v modernom štýle, 32 metrov štvorcových. m.

  Okno v tomto malom štúdiu je neštandardné - je menšie ako konvenčné okná. Na odstránenie tohto nedostatku použili dizajnéri dve metódy: samotné okno bolo zatvorené vertikálnymi závesmi a žalúziami "na podlahe", čo umožnilo skryť jeho skutočné rozmery.

  Tento lesklý dlažba a jasné plastových stoličiek v bare, a lesklá povrchová úprava nábytku frontoch - pridal stropným osvetlením a množstvom reflexných plôch v dizajne a interiéru svetlo. V kombinácii s množstvom svetelných zdrojov umožnila táto metóda dosiahnuť nádherné vnímanie interiéru.

  Nepríjemná lišta v miestnostiach sa zmenila na vizuálne vyhradenú štúdiu.

  V spálni v dizajne podkrovný byt je oddelený od ostatných zón "stenoy9raquo ,, ktorý je súčasťou vstupnej haly je priestranný úložný systém v obývacej izbe je hlboká regály, a zo spálne - otvorené výklenky, z ktorých spodná slúži ako nočný stolík.

  Štúdiový apartmán 33 m2 m.

  V súlade s tradičným štýlom tento štúdiový apartmán zohľadňuje všetky potreby malej rodiny. Pre dvoch je to veľmi pohodlné, napriek kompaktnej veľkosti. Béžovo-hnedá farebná schéma nábytku informuje o vnútornom teple a pohodlí.

  Steny, rozdeľovacie miestnosti nie sú, ale posteľ vo vnútri je skrytá pred očami v výklenku vytvorenom priestranným úložným systémom na strane chodby. Vstup do výklenku je uzavretý svetlou, ale hustou záclonou, ktorá poskytuje intímnu atmosféru.

  Miesta stačili na jedáleň - okrúhly stôl na okraji obývacej izby a kuchyne bude pohodlne ubytovať tri.

  Laconický dizajnový apartmán s oddelenou spálňou (plocha 34 m²)

  Návrh bytu je navrhnutý v bielej farbe, čo robí nábytok neviditeľný na pozadí stien. Hrubý drevený konferenčný stolík a stoličky hrubých kríkov vedľa neho zdôrazňujú škandinávsky štýl interiéru. Národné vzory na pohovkách na pohovke pridávajú farbu.

  Kombinácia bielych plôch s prírodným drevom a prírodnými, prírodnými farbami robí tento interiér skutočne štýlovým.

  Hlavnou myšlienkou projektu je spálňa, oddelená sklenenými priečkami, doplnená hustými závesmi. To umožňuje vytvoriť intimitu hlavnej zóny v miestnosti, bez vytvárania dojemu preplneného priestoru.

  Dizajnové štúdio apartmány od 35 do 42 metrov štvorcových. m.

  Dizajnový projekt štúdio apartmán 40 metrov štvorcových. m.

  V tomto projekte sú funkčné oblasti oddelené nielen vizuálne, kvôli rozdielom v dokončovacom materiáli. Navyše sú rozptýlené v priestore na rôznych úrovniach, čo komplikuje vnímanie interiéru a robí to viac zaujímavé. Každá zo zón má tiež svoje vlastné osvetlenie.

  Neutrálny tón interiéru vám umožňuje zachovať zmysel pre otvorený priestor a veľký objem.

  Spálňa v štúdiu je vyvýšená na pódiu a oddelená oddelením sklenených panelov z obývačky - tak je dekoratívny panel na stene spálne vizuálne zahrnutý do spoločného priestoru. Na pódiu, okrem postele, bola postavená veľká šatňa na oblečenie a rôzne domáce veci.

  Gauč v obývacej izbe spája spálňu s spálňou. Vo vnútri obývacej izby sú dve pohodlné pracoviská, nad ktorými sú k dispozícii knižnice.

  Štúdiový apartmán s barovým pultom, 40,3 m2 m.

  Rozloženie štúdia je celkom tradičné, existujú všetky štandardné zóny: vchod, obývacia izba, spálňa, kuchyňa.

  Vzhľadom k tomu, štúdio patrí k mladému rodinou, dizajnéri sa rozhodli experimentovať a uplatňovali neštandardné pohyby v dizajne a dekorácii. Takže drevená podlaha "stúpa 9raquo; na stenu v obývacej izbe.

  Kuchyňa a obývacia izba v dizajne štúdia je oddelená vysokým barovým pultom, pre ktorý je vhodné prijímať hostí.

  Tradičné stoličky bola nahradená kreslo-pouf a svetlo interiér odvážne pridaný graficky čiernymi prvkami: je to clona, ​​ktorá oddeľuje posteľ od zvyšku areálu a príslušenstva a nábytku a čiernej pretínajúcich sa čiar na vonkajšiu stenu kúpeľne, ísť do obývacej izby, a na chodbe av kuchyni.

  Návrh kuchyne v štúdio apartmá si zaslúži osobitnú pozornosť. Je kompaktný, ale priestranný. Z obytného priestoru v štúdio vizuálne je oddelený barovým pultom a podlahovým krytom - tu je to porcelán, na rozdiel od drevenej časti v obývacej izbe.

  Kĺbové skrine v interiéri zaberajú len jednu stenu, druhá je ponechaná voľná - má iba kruhový kryt umiestnený nad varnou doskou. Pracovná doska z ľahkého dreva a rovnakého stĺpika je v súlade s drevenými fasádami horného radu skriniek. V dizajne štúdií čierne svietidlá nad čítačkou stĺpcov zdôrazňujú zónovanie.

  Dizajn v podkroví (plocha bytu je 42 m2)

  Loft - štýl, ktorý umožňuje aj malý priestor na dizajn celkom zaujímavý a neobvyklý bez straty funkčnosti.

  Vonkajšia stena, vyčistená do muriva, sa stala hlavným dekoratívnym prvkom interiéru a malovaná biela, mierne tmavá švy a chyby v murive. Vizuálne zonovanie sa realizuje prostredníctvom kontrastnej podlahovej krytiny, ako aj budovaním zvýšenej úrovne spálne.

  Kuchyňa a obývacia izba v dizajne štúdiového apartmánu sú kombinované a majú prístup na salónik umiestnený na balkóne. Jedna zo stien obývacej izby je natretá v tmavo šedej farbe, čo dáva miestnosti hĺbku a v kombinácii s bielymi stropmi a ľahkou drevenou podlahou vyzerá veľmi pôsobivo, zatiaľ čo nezateplenie miestnosti.

  Spálňa v interiéri je zvýraznená - je vyvýšená na pódiu a oddelená posuvnými dverami. V spálni je malá šatňa a šatník na uloženie rôznych vecí. Stenu na hlave postele je pokrytá tapetou so škandinávskymi vzormi, v rovnakom štýle je podlahová krytina v prevedení chodby zachovaná.

  Nájdete tu preklep? Vyberte fragment a pošlite ho stlačením klávesov Ctrl + Enter.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  + 2 = 9