Projektový projekt jednopokojového bytu

Contents

Dizajn štandardného jednopokojového bytu 38 m2

Ak chcete vyzdobiť interiér izbového apartmánu, zapadnúť do všetkého, čo potrebujete a nie "preťažiť", úloha nie je jednoduchá, ale je to celkom možné. Priemerná plocha jedného bytu je 37-38 m². m ponúka širokú škálu rozloženia a dizajnu.

Moderný dizajn jedného bytu

Zvyčajne pri opravách bytov s jednou spálňou je hlavným problémom veľkosť a zdanlivo obmedzený priestor. Obyčajne ťažšie pre rodiny s deťmi. Preto je primárnou úlohou zväčšiť rozmery aspoň vizuálne. Radikálnejšou možnosťou by bola úplná zmena vzhľadu - demolácia stien a prestavba. O to viac populárne sú štúdiá, v ktorých sa kuchyňa, obývacia izba a hala stávajú jediným celkom. Samozrejme, je to módne, praktické, ale veľmi nákladné. Menej namáhavou možnosťou bude demolácia jednej steny, napríklad kombinácia kuchyne s chodbou alebo miestnosť s balkónom.

Voľba farebného riešenia je možno jedným z najdôležitejších momentov. Pravdepodobne každý vie, že svetlé odtiene vizuálne zväčšujú priestor. Dokonca aj keď niekto odnushka nezdá príliš malý, uprednostňovanie sa najlepšie dáva pastelovým tónom. V budúcnosti nebude situácia príliš monotónna alebo neutrálna, pretože bude mať nevyhnutne jasnejšie akcenty: závesy, vankúše, čalúnenie, výzdoba. Ich jasné farby sú dostatočné na oživenie, dokonca aj maľované v bielych stenách.

Optimálnym riešením pre moderný jednoizbový byt bude svetlo zelená, piesok, krém, šedá, hnedá, modrá alebo žltá.

Pri premýšľaní nad dizajnom je dôležité určiť pôvodný štýl a zobrať do úvahy, že niektoré z nich jednoducho nemožno reprodukovať na ploche. Okamžite stojí za to opustiť klasiku, krajinu, starožitný smer alebo Američan. Minimalistické smery budú optimálne: škandinávsky, švédsky, štýlový, high-tech, eklektický. V modernom apartmáne by ste mali používať aj moderné materiály na dekoráciu a dekoráciu. Swingové dvere môžu byť nahradené posuvnými priečkami alebo úplne opustené v prospech oblúkov.

1

Projektový projekt jednopokojového bytu

Odborníci v oblasti dizajnu interiéru si určite uvedomia, že bez prípravy dizajnového projektu nemôžete začať žiadne opravy. Nie je to len obrázok, ktorý ukazuje, ako bude interiér vyzerať v budúcnosti. Táto viacstupňová práca, ktorá zohľadňuje všetko, vám umožňuje robiť odhady, vypočítať náklady na opravu, optimálnu postupnosť práce, určiť štýl, zvýrazniť funkčné oblasti, vyzdvihnúť potrebný nábytok a usporiadať ho.

Komplexnosť návrhu jednopokojového bytu o rozlohe 38 metrov štvorcových závisí od množstva opravných prác. Ak potrebujete vybaviť byt v novej budove s nulou, projekt by mal byť čo najkompletnejší. Ak ide o bytový dom, ktorý vyžaduje len malé zmeny, napríklad usporiadanie detskej plochy, práca nebude tak globálna.

Hlavné úlohy návrhu projektu sú:

 • Podrobné meranie bytových priestorov, vypracovanie plánu. Tieto informácie budú potrebné na podrobnejšie preskúmanie ďalších zmien, výpočtu materiálov, osvetlenia atď .;
 • Schémy demolácie a montáže oddielov, ak existujú. V tomto štádiu je dôležité premýšľať nad ergonómiou pohybu bytov, berúc do úvahy súčasné pravidlá a predpisy;
 • Usporiadanie komunikácií a vedenia;
 • Výber finálnych materiálov, definícia štylistiky, výber farieb a povrchových úprav;
 • Výber a umiestnenie nábytku, výzdoby, doplnkov.

Dizajnové projekty sú zriedka ručné, práca sa vykonáva v špeciálnych počítačových programoch. Mnohé z nich sú voľne dostupné na internete. Umožňujú vám vytvoriť 3D model budúceho interiéru fotografickej kvality.

Zoning - hlavný návrhár recepcie dekoratérov. Umožňuje vám vizuálne rozdeliť priestor na samostatné funkčné oblasti bez ovplyvnenia celkového štýlu. V jednoposteľových apartmánoch bez zónovania nemôže robiť. Iba s jeho pomocou môže byť byt s veľkou funkčnou záťažou pohodlný a pohodlný.

Je dôležité si uvedomiť, že zónovanie je najčastejšie podmienené, určuje nábytok, farba a iný obsah a neznamená, že rozdelenie miestnosti na oddiely do mnohých malých občerstvenia.

Bez ohľadu na oblasť začne pracovať na zozname požadovaných zón:

Toto je len vzorový zoznam, nie je potrebné, aby boli prítomné všetky zóny. Niekto potrebuje kanceláriu a niekto má detský kútik alebo odľahlé miesto na odpočinok.

Metódy zónovania v jednoizbovom byte

Miestnosť môžete rozdeliť rôznymi spôsobmi, bez toho, aby ste museli používať všetko naraz alebo len jednu. Je dôležité nájsť zlatý priemer.

Stalo sa tak, že sme zvyknutí na usporiadanie nábytku po obvode, ale niekedy stojí za preskúmanie konzervatívnych názorov. Usporiadanie nábytku je jedným z najjednoduchších a najpohodlnejších spôsobov zónovania miestnosti. Hosť z spálne môže oddeliť vysoký úzky šatník, ktorého dvere smerujú k posteli. Obývací priestor s kuchyňou je zdieľaný pohovkou alebo barovým pultom a pracovnou stanicou môže byť polica alebo stôl s policou.

Zónovanie so závesmi nie je najnovšou recepciou dizajnérov, ale nie v každom interiéri takáto možnosť bude vhodná. Voľba textílií, ktoré budú vykonávať úlohu oddielov často závisí od štýlu. V klasických interiéroch môže byť na stropnej ríši hustý baldachýn, orientálny štýl bude doplnený viacvrstvovými lietajúcimi draperiami a Japonci budú zdôrazňovať bambusové žalúzie.

Farby a povrchové úpravy

Pri jeho realizácii je to jeden z najťažších a nie vždy úspešných trikov, ak ide o jednopokojový apartmán. Tu princípy zónovania a tipy na vizuálnu expanziu priestoru kolíše a navzájom si protirečia. Príliš malé plochy nebudú vhodné pre jasné farby a farebné povrchy. Hranica môže byť nakreslená na podlahe, napríklad pridať koberec výberom požadovanej plochy.

Pevné priečky a priečky, dvere

Mobilné obrazovky a stacionárne oddiely okrem zónovania vykonávajú dekoratívnu funkciu, preto musia spĺňať všeobecný štýl interiéru. Existuje veľa možností pre ich vykonanie. Ak neexistujú žiadne konkrétne nápady, budete musieť venovať hodinu na zobrazenie fotografií na internete. Tiež stojí za zváženie, že v jednopokojovom byte by mala rozdeliť priestor a vizuálne rozšíriť priestor. Najčastejšie používajú plastové, sadrokartónové, zrkadlové plochy.

Za tenkou dverovou obrazovkou môžete skryť celú útulnú izbu. Materiál pre plátno možno použiť rôzne: drevo, preglejka, MDF, plast, sklo.

Rôzne úrovne podlahy a stropu, osvetlenie

Ak to výška stien umožňuje, môžete vybaviť pódium na oddelenie pracovného, ​​spacieho priestoru alebo škôlky.

Z hľadiska pohodlia by malo byť osvetlenie organizované tak, aby každá samostatná funkčná oblasť bola maximálne nezávislá. Používajte viacúrovňové osvetlenie, svietidlá rôzneho svetelného spektra, osvetlenie atď. Keďže výber jednotlivých funkčných oblastí jedného svetla nestačí, môže to byť len ďalší nástroj.

Výber nábytku a základné princípy usporiadania

Izby po nábytku by mali vyzerať ako priestranné a útulné, ako je to možné, a nesmú pripomínať vlajku bubon. Naneštastie, ale hlavná vec v usporiadaní bytu je objednávka. Žiadne nové veci už nie sú schopné urobiť to pohodlné a čisté. Všetky debny, regály by mali byť na ich miestach a ich obsah je kedykoľvek k dispozícii. Preto je nábytok vždy vyberaný individuálne, berúc do úvahy želanie všetkých obyvateľov. Aby ste to uľahčili, môžete si urobiť zoznam potrebných vecí vopred, miesto pre nich, spôsob ich ukladania.

 1. Interiér je naplnený len tým najpotrebnejším. Nábytok by mal byť kompaktný, funkčný.
 2. 2 veľké prvky vizuálne zaberajú menej priestoru ako 3-4 malé, takže z hrudiek, nočné stolíky odmietajú v prospech skriniek.
 3. Obrovské, masívne zariadenie tu tiež nemá miesto.
 4. Multifunkčný transformujúci nábytok v prípade potreby rozšíri priestor miestnosti. Aspoň to môže byť rozkladacia pohovka, rozkladací stôl v kuchyni alebo žehliaca doska pred dverami.
 5. Pre rodinu s dieťaťom bude vynikajúcim riešením palandový nábytok, ktorý kombinuje pracovnú plochu na prvom poschodí a posteli na druhom poschodí.
 6. Maximálne využitie priestoru pomôže vstavanému skrini.

Ak chcete umiestniť nábytok, môžete použiť stenu nad posteľou. Je to vynikajúce miesto pre otvorené regály a regály. Na chodbe môžete zdvihnúť stropný priestor pre výklenky. Pod širokým oknom prahu je často zabudovaná skriňa. Najčastejšou chybou je, že rohy miestnosti zostávajú otvorené. To je skvelé miesto na umiestnenie rohovej skrinky, regálov alebo skrinky.

V kuchyni zohľadnite každý voľný centimeter. Moderné interiéry okrem štandardného vybavenia (chladnička, sporák, mikrovlnná rúra) poskytujú dodatočné (odsávač, umývačka riadu, kávovar), ak je vstavaný.

Pre uskladnenie rôznych malých vecí v kuchyni je dokonalý regál alebo komora so zásuvkami. Ak je nábytok na objednávku, je potrebné zvážiť optimálnu hĺbku. Možno to môže byť o niečo menej ako továreň. Je lepšie uprednostňovať hladké, slepé fasády alebo matné sklo.

V kúpeľni, ako v iných miestnostiach, funguje princíp zónovania. Tu by mali byť aspoň dve zóny: umývadlo s obrubníkom, zrkadlo a vaňa alebo sprcha, stojan na uteráky. Ak zostane miestnosť, priestor umývadla môže byť doplnený o krabicu na ceruzku a bielizeň na bielizeň.

Návrh interiéru začína žiť len vďaka detailom. Jednopokojový apartmán je druh plátna, na ktorom je vytvorený obraz, berúc do úvahy osobné požiadavky a preferencie. Značne zjednodušiť úlohu šablón umelcov a individuálnych myšlienok, ktoré sú už zrodené v živote.

Interiér bytu jedného bytu

Miesta sa nestávajú veľa! Veľká plocha sa zvyčajne stane iracionálne. A tí z nás, ktorí žijú v malých apartmánoch s jednou miestnosťou, si zvykne alebo nechcene zvyknú na skutočnosť, že potrebujete používať každý centimeter vášho bývania najviac zamyslene. Zvážte najlepšie nápady pre dizajn apartmán s jednou spálňou.

Interiér dekorácie malého bytu

Väčšina z nás nie vždy správne premýšľa nad interiérom jedného bytu správne, často sa musí uchýliť k pomoci profesionálnych interiérových štúdií. Najmä ide o vývoj projektov, pretože je veľmi ťažké kombinovať všetky funkcie v malom priestore. Malý byt by mal mať rekreačnú oblasť, pracovnú plochu, miesto na jedlo, detskú izbu a zároveň mal každý priestor v malom priestore. Nie je to ľahká úloha. Ale nemusím sa obávať, dám veľa rád a pravidiel pre usporiadanie a opravu malého bytu, ktorý sa stane predmetom obdivu pre ostatných.

Prečítajte si viac o interiéri kuchyne-obývacia izba tu.

Táto sekcia obsahuje najzaujímavejšie tipy dizajnérov, čo veľmi zmierňuje bolesť hlavy okolo interiéru v malej miestnosti. Takže začnime:

 1. Najlepší štýl pre zdobenie malého bytu možno považovať za minimalizmus. A to vôbec neznamená, že z nábytku v dome bude len stôl a pohovka a ešte horšie je matrac na podlahe. Nie, toto sa netýka smeru minimalizmu. Nábytok skutočne nepotrebuje veľa, ale každý objekt musí kombinovať viacero úloh súčasne. Pri výbere nábytku dávajte pozor na transformované objekty. Môže to byť stôl, ktorý sa zmení na večer v posteli. Alebo pohovka s vstavanou stolovou doskou namiesto konferenčného stolíka. A samozrejme, ideálnou voľbou pre malé byty bude výroba zakázkového nábytku. Tým sa výrazne zvýši voľný priestor, pretože nábytok bude zaberať iba tú časť miestnosti, ktorá je potrebná.

 • Interiér by mal byť "vzdušný" - Určite používame zrkadlové povrchy, priečky vyrobené z tenkej polotransparentnej textílie alebo z matného tvrdeného skla. Malé rozmery je potrebné zoradiť kompetentne. Ak nie sú potrebné oddiely, môžeme vymedziť miestnosť pri dokončení. Iba kombinovanie dokončovacích materiálov by malo byť správne. Podlaha môže byť tiež položená s rôznymi materiálmi - napríklad v kuchyni av dlažbách chodby, a miestnosť pre hostí je oddelená laminátom. Bolo by pekné položiť malý koberec do "spacieho náplasti". Toto je jedna z možných možností zónovania v malej veľkosti. Stále potrebujeme zdôrazniť rôzne zóny v byte svetlom, potom celkový obraz v dome bude presný.

 • Tmavé odtiene alebo naopak, príliš svetlé v malom byte nemožno použiť všade. Aj keď naozaj chcete - môžete a dokonca musíte urobiť niekoľko akcentov. Veľmi nezvyčajný vzhľad interiéru, v ktorom je strop vytvorený v nasýtenej tmavej farbe a steny a podlaha sú biele. Alebo tradičnejšia možnosť, keď je pravý opak. Strop a steny sú svetlé alebo biele a podlaha je tmavá. A samozrejme je lepšie uprednostniť svetlé odtiene.

 • Ak má byt nenosné steny, ktoré možno bez súhlasu rozobrať, je to najlepšie. Zredukovali priestor a robili malé - ešte menšie. Apartmány štúdio, možno nie všetky vhodné, ale na ploche 36 štvorcov je umiestnený veľa užitočných predmetov, ktoré, ak správne usporiadané, zmení byt na 56 štvorcov. Len, bohužiaľ, vizuálne.

 • V Chruščov je tu malá miestnosť - magická spíž, v ktorej mnohí majú ešte iný odpad. Tu sa dá zmeniť na skriňu. A nemôže to byť len skriňa, ale kompletný skladovací systém, ak sa k otázke dôkladne dostanete. Potom v miestnosti už nemusíte inštalovať objemnú škatuľu nazývanú šatník! A tu máme ešte pár metrov a bude zadarmo.

 • V apartmánoch s vysokými stropmi je možné usporiadať miesto na spanie nad zemou. A to nie je vtip. Posteľné podkrovie pre dospelých a úctyhodných strýkov a tety je celkom vhodné. A pre väčšiu silu môže byť základňa nášho hniezda vyrobená ako otvorená alebo uzavretá skrinka. Ale rámec musí byť silná, to je najlepšie objednať nádherné hniezdo pre skúsených výrobca nábytku, ktoré sú navrhnuté v súlade s našou pracovnú záťaž, nebojí veľkosť slová.

 • K našim odnushki vizuálne stať priestrannejším by ste mali vyhnúť preťaženiu jednej miestnosti - dosť na to, aby si kúpili sošky na výletoch! Okná by tiež nemali byť preťažené látkou, je lepšie použiť tenké závoje alebo rímske záclony ako lambreky. Zo susedných očí sa môžete skryť, ak inštalujete rolety na sklenenú hustú tkaninu. A mimochodom, zabudol som povedať o domácich spotrebičoch. Malé byty musia mať mobilné zariadenia, presnejšie majitelia, to znamená, že vy a ja by sme ich mali mať. Televízor je lepšie nainštalovať na výkyvnom rameni a akustika sa okamžite namontuje na strop miestnosti.

 • Malý jednopokojový apartmán by mal byť funkčný a moderný, skrinky babičky je potrebné vyčistiť a nahradiť ho prerobením nábytku.

  Izba, kuchyňa, predsieň, kúpeľňa, malá komora a balkón, ak nie v prvom poschodí - to je celý priestor jednej miestnosti Chruščov sa v Moskve a ďalších mestách bývalého Sovietskeho zväzu. Celkom asi 28 metrov štvorcových, na ktoré musíme umiestniť všetko potrebné. Už vidím, že čitateľské oči sa rozširujú a hlúpa otázka je ako. Organizácia priestoru v týchto apartmánoch je na rovnakej úrovni ako funkčná. Nie je nič nemožné - a to naozaj je.

  Začnem od vchodu. Prvá izba je vstupná hala. Zvyčajne ide o úzku chodbu, v ktorej je všetko úplné, ale nie je tam kdekoľvek. Ak chcete urobiť priestor v Chruščovu priestranný a zároveň si zachovať priradené funkcie, môžete tak urobiť:

  1. V prítomnosti susednej spížky ju premeníme na priestrannú skriňu, a na stene chodby môžete zavesiť pár háčikov na každodenné nosenie. Zrkadlo vizuálne rozšíriť priestor, a pred opustením domu je vhodné použiť. Môžete si nainštalovať úzku topánku so sedadlom na vrchole alebo dať vane s dutinami vnútri.
  2. Geometria chodby v Chruščov môže byť iná. Pre predĺžené miestnosti môžete použiť kompaktnú skriňu alebo rohovú skrinku. Ale zrkadlo, najlepšie vysoké, by malo byť v každom dome. Ale z dodatočných podrobností (vázy, police pre malé veci atď.) Musí byť opustený. Predpokladom je lepšie osvetliť, a to sa týka nielen farby nábytku sály, ale aj osvetlenia. Najlepšie je inštalovať zdroj svetla v blízkosti zrkadla.

  Druhá izba, ktorá musí byť racionalizovaná, je kuchyňa Chruščov. Zvyčajne je šesť štvorcov, nemáme možnosť prenášať komunikáciu (plyn, kanalizácia). Preto zvyčajne vyberajte sadu nábytku so zabudovanými spotrebičmi. Jedáleň je najlepšie umiestnená v blízkosti okna a stôl môže byť pripevnený k stene a podľa potreby vyčistený. V kuchyni musí byť použitý parapet. A z toho, ak inštalujete široký okenný parapet, môžete vytvoriť stôl alebo ďalší pracovný priestor. Sada je umiestnená na 2 steny alebo pozdĺž jedného. Druhá možnosť ma osobne nudila dlho.

  Na záver, najzaujímavejšie - obývacia izba v jednej miestnosti Chruščov. Úloha môže byť v niekoľkých smeroch:

  1. Usporiadajte obývaciu izbu a spálňu.
  2. Kombinujte pracovnú oblasť s oddychovou časťou, obývacou izbou a škôlkou. Táto možnosť je komplikovanejšia a je dôležitá pre rodinných príslušníkov.

  Pre izbu a celý apartmán je lepšie si vybrať riešenie s jedným štýlom, ale nemôžete odmietnuť zónovanie. Pre malé izby a apartmány je lepšie vybrať si minimalizmus, high-tech alebo japonský štýl interiéru. Dokonca aj klasické bude robiť, ale iba v kompaktnej verzii - malý nábytok, minimálne množstvo klasických dekorácií.

  Farby v miestnosti by nemali byť veľa, od dekoratívnych povlakov s častým malým vzorom bude musieť byť opustený. Môžete sa sústrediť na jednu stenu, môže to byť jasná farba, vzor alebo materiál zodpovedajúci farbe inej štruktúry. Ale vždy viac organicky vyzerajú miestnosti s rovnakým pokrytím, v ktorých sú zóny oddelené ľahkými alebo vzduchovými priečkami. Veľa rádov do stropu otvoreného typu a tiež pre mňa. Spodnú časť je možné zatvoriť dverami, ale je lepšie vybrať si plochu, ktorá nie je väčšia ako 50 cm, a zvyšok nechajte tak, ako je.

  Návrh jednoizbových bytov rôznych veľkostí

  Tu pre vás sú zhromaždené všetky najzaujímavejšie, čo sa týka dizajnu jednoizbového bytu a fotografií hotových projektov.

  Byt s takou plochou môže byť v novom (štúdio) av starom dome. Ak ste si zakúpili nový apartmán v štúdiu, je veľmi jednoduché ho usporiadať. Tu sme vybrali veľa možností, ktoré budú tvoriť základ pre váš nápad. Základná požiadavka pre malý priestor 30 štvorcov je rovnaká funkčnosť. Možno nebudeme potrebovať veľa, ale stále je to nábytok, ktorý nemôžeme robiť bez.

  Kde môžem nainštalovať v štúdio?

  Môže to byť bar, ktorý vizuálne rozdelí miestnosť na dve časti. Rovnako ako pri jedálenskom stole, môžete použiť stolný transformátor, s malým počtom ľudí to môže byť len konferenčný stolík, a ak je to potrebné, môže byť ľahko a rýchlo posunúť.

  Kompletné miesto na 30 štvorcoch môže byť oddelené oddielom alebo obrazovkou, je najlepšie použiť priestor racionálne a zostať na pohovke-transformátor.

  Ako kreslá môžete používať jemné obaly, ktoré nezabezpečujú veľa miesta. Ak je konštrukcia pevná, musíte vybrať tie, v ktorých je k dispozícii ďalšie oddelenie na uloženie malých vecí. Na poschodí v priestore pre hostí je najlepšie položiť malý koberec, takže to bolo pohodlnejšie. Televízor by mal byť umiestnený na konzolách, najlepšie kruhový, takže z kuchyne a zo zvyšku miesta si ho môžete ľahko pozrieť. Alebo kúpiť obvyklé otočné držiaky.

  Trvám na tom, že okenné parapety by sa mali používať v novej kvalite - stačí nainštalovať nový a široký okenný parapet a pod ním môžete umiestniť úzke zásuvky. V blízkosti potrebne potrebujú zásuvky, takže keď potrebujete opraviť tento účet.

  V novom lodžií by mala byť použitá múdro, na štart bude musieť vynaložiť prácu na otepľovanie, inštalácia kúrenie (podlahového vykurovania alebo batérie) a glazúry, ak je to nutné, potom to môže byť používaný celoročne. A to je najmenej 6 štvorcov, na ktorých môžete bezpečne uskutočniť štúdiu alebo presunúť jedáleň tam. Kuchyňa bude funkčnejšia a priestrannejšia, rovnako ako zvyšné štvorcové metre.

  Namiesto jednej alebo viacerých ťažkopádnych skríň s vecami je lepšie vytvoriť jeden multifunkčný systém ukladania všetkých vecí. Polica na knihy a iné drobné predmety môže byť zavesená alebo úzka a vysoká. V druhom prípade je lepšie zvoliť uhlovú variantu, sú oveľa priestrannejšie. Hlavným pravidlom pre celý nábytok v apartmáne s 30 štvorcami je jeho multifunkčnosť. Preto je najlepší nábytkový transformátor.

  V starých domoch sú možnosti o niečo nižšie, pretože balkón nie je vhodný na použitie ako jedáleň alebo kancelária. Môže sa dať do poriadku, trochu izolovať a usporiadať tam systém skladovania. Ale tam nemôžete ukladať oblečenie - v zime bude vlhké. Ale rôzne škatule, sklenené a plastové nádoby je možné skladovať po celý rok. Ale v starých domoch je spíž, ktorá môže dosiahnuť plochu 4 metrov štvorcových. A na nich je ľahké vytvoriť komfortnú a priestrannú šatňu, ktorá sa hodí ako na topánky, tak aj na oblečenie a navyše sa tu môžu odobrať aj nátierky.

  Farebné riešenie apartmánov s 30 štvorcami je svetlé teplé odtiene, je dovolené použiť studené, ale v takom dome nebude tak pohodlné a útulné. Samozrejme, musíme sa samozrejme usporiadať, aby sme sa zbavili všetkého, čo je zbytočné. Byt, aj keď len 30 štvorcov, by nemal byť posiate. Preto sa minimalizmus - stáva štýl nielen interiéru, ale aj náš vlastný životný krédo.

  Dizajn 1 izbový byt 36 m2

  Plánovanie by malo byť vykonané malých miestností veľký dôraz na detail, všetky vyššie uvedené tipy na používanie a smer 36 kvadratah.Osnovnoe myšlienky štúdio tejto veľkosti - to je celistvosť priestoru. Keďže v ňom nie je veľa dverí a to je pre každého z nás veľké šťastie, musíme venovať všetku pozornosť kombinácii farieb v priestore a správnemu usporiadaniu nábytku.

  Musíme okamžite určiť miesto, kde bude nainštalovaný priestorný šatník. Môže to byť umelo postavená výklenka alebo bývalá špajza. Je povinné inštalovať dvere, odklopné dvere pre malé miestnosti sú ako smrť. Vizuálne rozšírenie priestoru umožňuje inštaláciu sklenených priečok, zrkadiel na dvere skrinky alebo jednoducho na stenu oproti osvetleným plochám. Môžete použiť ľahké tkaninové záclony, ktoré dokonale zvládnete dokonale zónovanie! Sádrokartonové konštrukcie by mali byť čo najpriaznivejšie, rôzne otvory, otvorené regály, prídavné vstavané osvetlenie, atď.

  Kuchyňa je 36 metrov štvorcových v oblasti trochu viac Chruščov 6 metrov štvorcových, takže to môže byť už usporiadané kolmo na 2 steny a prah je vyrobený z rovnakého materiálu ako doska. Umelý kameň je pre túto úlohu ideálny - môže byť inštalovaný bez kĺbov a dať mu akýkoľvek tvar. Rúra môže byť inštalovaná na úrovni očí a nad touto mikrovlnnou rúrou. Potom v apartmáne v spodnom rade a vložte umývačku riadu a práčku.

  Viac informácií o dizajne malej kuchyne nájdete tu.

  Kúpeľňa a kúpeľňa sa lepšie pripájajú, ak to plánovanie umožňuje. Ložiskové steny bytových domov sa nedajú dotknúť. Zvýšenie plochy nie je nutné, je lepšie inštalovať sprchu, WC a umývadlo. Pračka vložila do kuchyne súpravu so zabudovanými spotrebičmi. Alebo ponechajte na tom istom mieste.

  Miestnosť v nás bude spájať hneď viacero úloh - hosťa, zónu odpočinku a pracovný priestor. Nábytok vybrať kompaktný pohovku alebo posteľ s šuplíky na oblečení, kreslá alebo pohovky tiež lepšie vziať s priehradkami pre skladovanie, stolom a kompaktný kabriolet. Vo všeobecnosti mobilita nábytku a schopnosť používať ho v niekoľkých oblastiach je veľmi dôležitým bodom pri nákupe.

  Interiér by mal byť útulný, funkčný a pohodlný, a tak by som vám odporučil, aby ste si kúpili len to, čo si vo svojom byte viete predstaviť. A pred nákupom je lepšie mať už nejaký jasný plán umiestnenia predmetov do bytu, aby bolo možné vopred určiť požadovanú veľkosť. Internet vám pomôže!

  Interiér bytu o výmere 40 m2

  Rozloha 40 metrov štvorcových je dostatočná na to, aby vyhovovala nielen potrebám nábytku a nábytku. Môže pohodlne žiť 3-4 ľudia (napríklad rodina s dieťaťom) a nezaťažovať sa medzi sebou pod nohami. Iba teraz to všetko bude možné, ak správne usporiadame nábytok a budeme rozumne používať každý centimeter štvorca.

  Prvá vec, ktorú chcem zastaviť, sú systémy na ukladanie dát. Rohové skrine-kupé alebo plné steny vysoká skriňa s posuvnými dverami, to sú najviac prijateľné možnosti pre malé byty. Úložný systém môže byť umiestnený v hale, ak jeho šírka je 300 cm, nechajte dostatok priestoru na povolenie, a v skrinke sa zmestí veľa, samozrejme za predpokladu, že je vyrobený na zákazku, a jeho výška zodpovedá výške miestnosti. Mimochodom, úroveň podlahy a stropu v celom byte by mala byť rovnaká. Následne bude myšlienka apartmánu rovnaká, rozdielne zóny sú priradené materiálom s farebnými zhodami. Hoci je možné úplne vyrobiť podlahu z jedného povlaku. Ak nie v kúpeľni položte dlaždice. Aj keď je oveľa praktickejšie, ak dlažba bude ležať v kuchyni a časť chodby v blízkosti predných dverí môže byť dláždená dlažbou. Ak sa to rozhodne, musíte po dokončení monitorovať úroveň podlahy.

  Dvere by mali byť otvorené kompaktne, preto by som odporučil použitie posuvných alebo sklápacích dverí. Dajte sa hojdajúcim dverám, jedia veľa priestoru, čo je lepšie racionálne využívať.

  Kompaktný a funkčný nábytok je najlepší priateľ malých bytov.

  Môžete použiť sklápací alebo posuvný (posuvný) nábytok. Ak sa na podlahu, aby sa na stupne víťazov, potom je možné skryť posteľ alebo zásuvky na oblečenie, a môžete si kúpiť skriňu posteľ alebo kabriolet tabuľku, ktorá je ľahko premeniť v plnej postele, keď sa obrátiť. Všeobecne platí, že akýkoľvek transformátor nábytku bude vynikajúcou voľbou pre byty s jednou spálňou. Detská posteľ nie je výnimkou - okamžite si kúpte ten, v ktorom je aspoň spodná schránka na uloženie oblečenia alebo hračiek alebo dokonca lepšie posuvné lôžka, ktoré rastú s dieťaťom.

  Balkón alebo lodžia možno premeniť aspoň jeden ďalší "šatníka", police na oboch stranách, pódium alebo podobné riešenia odstráni všetok prebytok z domu, a uvoľniť viac miesta pre malú pohovku pre hostí. V blízkosti môžete umiestniť štýlový stôl, ktorý bude pracovným priestorom. A na stenách visí otvorené police pre drobné predmety.

  Jeden spálňový byt o rozlohe 46-50 m2

  Ako stavať niekoľko zón z jedného-izbového bytu do 50 metrov štvorcových, a zároveň nechať maximálny voľný priestor? Samozrejme, ideálnou možnosťou nie je budovanie steny, ale ich demolácia. Najčastejšie však ešte nie sú, pretože byty s rozlohou 46 až 5 štvorcov boli častejšie ihneď ako štúdiá. A územné plánovanie je stále potrebné bez toho, aby nikde. Nemôžete len dať nábytok do izby a zvážiť túto izbu pohodlne. Zdá sa, že oblasť nie je malá, na porovnanie, dvojizbové byty v chruščovských päťpodlažných budovách majú rozlohu asi 42 štvorcov. Máme však 50, ktoré sa nemôžu radovať.

  Techniky, ktoré sa používajú na dizajn malých bytových jednotiek podobne ako ostatné - svetlé farby, viacúrovňové osvetlenie, kompetentné usporiadanie nábytku, funkčnosť miestnosti, dobre, potom všetko závisí od túžby majiteľa. Pokiaľ ide o výber štylistického smeru, dizajnér by mal brať do úvahy počet trvalých obyvateľov a iné nuansy, takže vďaka tomu sa projekt stáva pohodlným pre každého.

  Zrkadlové a sklenené plochy, vzduchové výklenky a priečky, kompetentne vybavený skladovací systém, premyslené usporiadanie domácich spotrebičov v kuchyni a tak ďalej - to všetko je veľmi dôležité. Zdobenie v malom byte nemalo byť všade, stačí dať zaujímavé objekty na niekoľkých miestach a vyčistiť všetky malé veci v uzavretých regáloch. Ak potrebujete priestor na spanie a odpočinok, nie je možné nainštalovať veľmi širokú posteľ a izolovať ho od zvyšku oblasti obrazovky, múriky, výstavbu sadrokartónových dosiek, plexiskla a iných materiálov. Ak potrebujete nainštalovať detskú postieľku, môžete ju nainštalovať do priestoru pre spanie rodičov, zatiaľ čo je lepšie v nej tam zavesiť TV. A nainštalujte ho do priestoru pre hostí na držiaku pred malou pohodlnou pohovkou, ktorú možno v prípade potreby rozšíriť a použiť ako druhé lôžko.

  Dokončovacie materiály môžu byť použité akékoľvek, ale je lepšie zostať v kombinovaných zbierkach. Na jednej strane podporiť myšlienku rozdelenia na územie a na druhej strane nemali by sme zničiť všeobecný dojem. Napriek tomu by interiér mal zostať štýlový a originálny, ale bez prebytku.

  Interiér bytu pre rodinu s dieťaťom

  Jednoznačná odpoveď na to, ako správne vybaviť jednoizbový byt pre rodinu s dieťaťom, nemôže byť daná. To veľa závisí od priestoru, od potrieb každého člena rodiny a od veku dieťaťa.

  Je dôležité zamerať sa na funkčnosť celého priestoru bytu, žiadny kútik by nemal byť zbytočný, ale urobiť všetok nábytok v jednej línii pozdĺž steny tiež nie je racionálne. Preto, pre začiatok, musíme premýšľať o ďalších systémoch skladovania - môžete otvárať pódiá a na vrchole môžete nainštalovať posteľ, stôl alebo niečo iné. Posteľky pre dieťa v jednopokojovom apartmáne dokonale vyhovujú, najmä ak má mechanizmus s rozkladacím stolom a vstavanou skriňou. Takže dieťa bude mať roh a veľa priestoru to nebude trvať.

  Reč o inštalácii dospelého lôžka v jednom izbe nemôže dokonca ísť. Dospelí budú musieť spať na gauči. Ale aj oni sú pohodlní, a niektoré modely majú ortopedický matrac a skromné ​​rozmery.

  Na chodbe alebo spíde opäť nainštalujeme regály a osvetľujeme, aby sme tam mohli ľahko prejsť. Všeobecne platí, že svetlo v malom byte by malo byť inštalované na niekoľkých úrovniach, čo ďalej vymedzí priestor obývacej izby a zvýrazní zóny. Dvere v malom jednoizbový byt je lepšie použiť posuvné, a ak chcete nainštalovať hojdačka, mala by sa otvoriť k stene. Iba je lepšie si vybrať to plátno, ktoré bude farebne čo najbližšie k výzdobe stien, potom sa nebude ponáhľať do očí a miestnosť nebude vizuálne znížená.

  Kúpeľňa je kombinovaná s toaletou a v kuchyni dávame sadu s vstavanými spotrebičmi. Chladnička lepšie schovať za door-case skrine a jedálenský kút, aby sa viac kompaktné - môžete použiť gauč s otváracím sedadla a namiesto toho zavesiť späť niekoľko mäkké ozdobné vankúše.

  Fotografické projekty jednoizbových bytov

  Dizajnéri pripravili pre vás veľa hotových možností, projekty ukazujú umiestnenie nábytku a všetky oblasti sú zvýraznené.

  Ako robiť opravy v apartmáne správne

  Ak chcete urobiť jednoizbový apartmán pohodlný, útulný a funkčný, musíte urobiť veľa práce na príprave priestorov. Správna oprava by mala byť naplánovaná. Opravy sú nasledovné:

  1. Nahradenie starých komunikácií pri zohľadnení zónovania - zásuvky by mali byť na miestach, kde sú potrebné, a nie na 3 metre pred zariadeniami, to isté platí pre zvyšok komunikácií.
  2. Nivelačné podlahy s prihliadnutím na výšku povrchovej úpravy (lepidlo na dlaždice a hrúbka dlaždíc, podklad pod laminát a samotný panel atď.). Konečná úroveň musí zodpovedať celej ploche bytu.
  3. Súbežne to môžete nainštalujte nové okná a glazúra balkóna, izolovať lodžiu.
  4. Vyrovnanie stien a výstavbu výklenkov, priečok, ak sú zabezpečené naším projektom. Potom to všetko musí byť zashpatlevat, zateret. Výsledkom sú ideálne steny.
  5. Môžeme pokračovať v vyrovnávaní stropu alebo inštaláciu napínacieho tkaniva. Alebo to pre vás urobia špeciálne vyškolení ľudia, využitie pomocníkov staviteľov a finišerov je obzvlášť výhodné, ak vykonajú komplexnú rekonštrukciu celého bytu.
  6. Ďalej môžete začať s dokončením.
  7. Všeobecné čistenie.
  8. A najzaujímavejšie javisko, usporiadanie nábytku a pripojenie všetkých zariadení.

  V tejto práci možno považovať za kompletné, potom budeme musieť všetko do poriadku a užívať si aktualizovaný jednoizbový byt! A nakoniec, pár videí so zaujímavými riešeniami pre apartmány s jednou spálňou.

  Moderný dizajn jednoizbového bytu: 13 najlepších projektov

  Návrh dizajnu jednoizbového bytu nie je jednoduchou úlohou pre návrhára. To je vzhľadom k tomu, že jediné zariadenie musí plniť niekoľko rôznych funkcií - poskytnúť príležitosti k práci alebo v štúdiu, slúžiť ako miesto pre komunikáciu, relaxáciu a nočný spánok, a v niektorých prípadoch aj v tomto prípade ísť o detská herňa. Okrem toho sa zábery z bytov, spravidla neumožňuje konštruktérovi použiť štandardné riešenie, nestačí len izolovať každej zóne vašej oblasti, mali by ste stále udržujú pocit maximálneho priestoru, zvyšuje komfort bývania.

  Predstavujeme Vám najzaujímavejšie možnosti dizajnu apartmánov s jednou spálňou. Niektoré projekty už boli realizované, iné sú v konečnej fáze návrhu.

  Interiér jedného-izbového bytu 42 m2. m (štúdio PLANiUM)

  Použitie svetlých farieb v dizajne bytu umožnilo vytvoriť útulný priestor na malom priestore a zachovať pocit priestrannosti. Obývacia izba má iba 17 metrov štvorcových. m. oblasť, ale vybavila všetky potrebné funkčné oblasti a každá z nich má niekoľko funkcií naraz. Takže, posedenie, alebo "divannaya9raquo; nočná premení v spálni, obývacia priestor s kreslom a police ľahko premeniť na kancelárie či hry pre dieťa sedí.

  Rohové usporiadanie kuchyne umožnilo usporiadať jedáleň a sklenené dvere "na podlahu" vedúce k lodžii dodali svetlo a vzduch.

  Dizajn jednoizbového bytu bez rekonštrukcie, 36m2. m. (štúdio Zukkini)

  V rámci tohto projektu je nosná stena bola prekážkou k zmene plánu, takže konštruktéri museli konať v rámci daného priestoru. Obývačka rozdelený do dvoch otvorených policiach - je to jednoduché riešenie je veľmi efektívny v mnohých prípadoch, čo umožňuje vykonať vizuálne vymedzenie oblastí, bez toho aby bola neprehľadná miesta a zníženie svetelného výkonu.

  Posteľ sa nachádza pri okne, je tu aj druh mini-skrinky - malá kancelária s pracovnou stoličkou. Stojan má v spánkovej časti funkciu nočného stolíka.

  V zadnej časti miestnosti za policou, ktorá zohráva úlohu knižnice a vitríny pre suveníry, je obývacia izba s pohodlnou pohovkou a veľkou TV. Úložné priestory v skrini umožňujú ukladať veľa vecí a neporušujú priestor, jeho zrkadlové dvere vizuálne zväčšujú miestnosť o polovicu a zvyšujú jej osvetlenie.

  Chladnička z kuchyne bola presunutá na chodbu, v dôsledku čoho bol priestor pre jedáleň uvoľnený. Z visiace skrinky na jednej zo stien odmietol urobiť kuchyňu zdanlivejšie.

  Návrh jedno-izbového bytu o rozlohe 40 metrov štvorcových. m (štúdio KYD BURO)

  Dobrý projekt, ktorý ukazuje, ako pohodlne a so všetkými požiadavkami na moderné pohodlie vybaviť byt pre jedného alebo dvoch ľudí, bez nutnosti meniť pôvodné plánovacie riešenie.

  Hlavnou miestnosťou je obývacia izba. Z nábytku v miestnosti: komfortná rohová pohovka, veľká obrazovka televízora na zavesenej konzole - na opačnej stene. Pre oblečenie a iné potrebné veci je k dispozícii trojrozmerný skladovací systém. K dispozícii je tiež konferenčný stolík, ktorý dodáva dokonalosti interiéru. V noci sa obývacia izba premení na spálňu - rozložená pohovka tvorí pohodlné miesto na spanie.

  Ak je to potrebné, obývacia izba sa ľahko zmení na štúdiu: na to musíte otvoriť dve dvere skladovacieho systému - za nimi je stolová doska, malá polica pre dokumenty a knihy; Pracovná stolička sa rozprestiera pod pultom.

  Na to, aby nebol zaťažený priestor, ktorý už nie je príliš veľa, kuchyňa opustila tradičný horný rad regálov a nahradila ich otvorenými policami.

  V tomto prípade miesta, kde môžete mať kuchynské náčinie a zásoby, sa stalo ešte viac - celá stena oproti pracovnej ploche je veľký úložný systém s výklenkom, v ktorom je postavená pohovka. Vedľa nej je malá jedáleň. Racionálne organizovaný priestor umožňuje nielen šetriť voľný priestor, ale aj znížiť náklady na nábytok pre kuchyňu.

  Dizajn jednoizbový byt 37 štvorcových. m. (Geometrium štúdio)

  V projekte jednopokojového bytu 37 m2 Používa sa každý štvorcový centimeter. Pohovka, kreslá a konferenčný stolík, tvoriaci roh na odpočinok, sú vyzdvihnuté na pódiu a teda sú pridelené z celkového objemu. V noci z pódia sa nasadí spánok: ortopedický matrac poskytuje úplný spánok.

  Televízny panel vpredu je zabudovaný do veľkého úložného systému - jeho objem umožňoval na začiatku opraviť nesprávny, príliš pretiahnutý tvar miestnosti. Pod ním je živý plameň, ktorý je zakrytý pohárom biokrby. V rámčeku nad úložným systémom sa obrazovka skryje - môže sa vynechať sledovanie filmov.

  Malá kuchynská časť bola vybavená troma funkčnými oblasťami:

  1. pozdĺž jednej zo stien bol postavený skladovací systém s pracovným stolom a kuchynským vybavením, ktorý tvoril kuchyňu;
  2. v blízkosti okna sa nachádzala jedálenská časť pozostávajúca z okrúhleho stola a štyroch dizajnérskych stoličiek okolo neho;
  3. na parapete sa nachádza salónik, kde si po priateľskej rozhovore môžete vychutnať kávu a vychutnať si výhľad z okna.

  Jedenizbový bytový projekt s oddelenou spálňou (BRO design studio)

  Aj na malej ploche "odnushke9raquo; môžete mať oddelenú spálňu, a nebudete musieť presunúť stenu alebo postaviť priestor na základe štúdia: kuchyňa zaberá samostatný zväzok a je kompletne oplotený od zvyšku bytu.

  Projekt zabezpečuje umiestnenie spálne v blízkosti jedného okna. K dispozícii je štandardná manželská posteľ, úzka komoda, ktorá slúži ako toaletný stolík a jeden nočný stolík. Úloha druhého nočného stolíka je vytvorená nízkym rozdelením medzi spálňou a obývacou izbou - jeho výška vám umožňuje udržať pocit veľkého priestoru a zabezpečiť denné svetlo s celkovou obytnou plochou.

  Lilac tapety s elegantným vzorom je v harmónii s horčicovou farbou stien v dizajne kuchyne, vykonávanej v rovnakom štýle ako izba.

  Projektový apartmán má rozlohu 36 metrov štvorcových. m (návrhár Julia Klyueva)

  Maximálna funkčnosť a dokonalý dizajn sú hlavnými výhodami projektu. Obývacia izba a spálňa sú oddelené vizuálne drevené lamely: od postele, než sa dostanú až k stropu a je možné zmeniť orientáciu lamiel žalúzie je podobný: vo dne "otkryvatsya9raquo; a nechajte svetlo do obývacej izby, do nočnej miestnosti - "zavrieť 9raquo; a izolovať spánok.

  Svetlo v obývacej izbe prináša nižšie zvýraznenie konzoly na hrudi, čím sa efektívne zdôrazňuje hlavný ozdobný kus nábytku: konferenčný stolík z časti obrovského kufra. Na zásuvke je krb na biopalivo a nad ním je TV-panel. Naopak - pohodlná pohovka.

  V spálni sa nachádza dvojúčelový šatník, nielen oblečenie, ale aj knihy. Posteľná bielizeň je zasunutá do zásuvky pod posteľou.

  Vzhľadom na rohové usporiadanie kuchynského nábytku a ostrovnej rúry bolo možné zorganizovať malú jedáleň.

  Projekt rohového jednopokojového bytu o rozlohe 32 metrov štvorcových. m. (návrhárka Tatiana Pichugina)

  V projekte jednopokojového bytu je obytný priestor rozdelený na dve časti: súkromné ​​a verejné. Toto bolo vykonané vďaka uhlovému usporiadaniu bytu, čo viedlo k prítomnosti dvoch okien v miestnosti. Použitie dizajnu nábytku IKEA umožnilo znížiť rozpočet projektu. Svetlé dekoratívne textílie boli použité ako dekoratívne akcenty.

  Úložný systém zo stropu na podlahu rozdelil spálňu a obývaciu izbu. Z obývacej izby v systéme skladovania sa nachádza výklenok pre televíziu, ako aj police na ukladanie vecí. V blízkosti múru naproti tomu je štruktúra zásuviek, v strede ktorej sedačky tvoria útulné miesto na odpočinok.

  Zo strany spálne je otvorená výklenok, ktorý nahradí majiteľov posteľnú skrinku. Ďalšia skrinka je zavesená na stene - pod ním môžete umiestniť pouf, aby sa ušetril priestor.

  Hlavná farba v dizajne malej kuchyne je biela, čo z neho robí z vizuálnejšie priestrannosti. Jedálenský stôl je navrhnutý tak, aby šetril miesto. Jeho špička z prírodného dreva zmäkčuje striktnú stylistiku dokončenia a robí kuchyňu útulnejšou.

  Interiér jednopokojového bytu v modernom štýle (dizajnér Jan Lapko)

  Hlavnou podmienkou pre dizajnérov bolo zachovanie izolovanej polohy kuchyne. Okrem toho bolo potrebné poskytnúť pomerne veľký počet miest skladovania. V obývacej izbe boli umiestnené spálne, obývacia izba, šatňa a malá kancelária pre prácu. A to všetko - za 36 metrov štvorcových. m.

  Hlavnou myšlienkou dizajnu jednoizbového bytu je rozdelenie funkčných zón a ich logická kombinácia pomocou kontrastných farieb spektra: červená, biela a čierna.

  Červená v dizajne aktívne prideľuje rekreačnú oblasť v obývacej izbe a kanceláriu na loggiu a logicky ich spája medzi sebou. Čiernobiely elegantný vzor zdobí hlavu postele, opakuje sa v mäkšej farebnej kombinácii v dokončení kancelárie a kúpeľne. Čierna stena s TV-panelom a systémom ukladania vizuálne vytlačí časť pohovky a rozširuje priestor.

  Spálňa bola umiestnená do výklenku, postaviť pódium - môže byť použité na ukladanie vecí.

  Projekt jedného bytu o rozlohe 43 m2 m. (štúdio Guinea)

  Po obdržaní k dispozícii štandard "odnushku9raquo; 11.10.02 Rad PIR-44 s výškou stropu 2,57, konštruktéri rozhodli použiť im poskytnuté štvorcový meter maximum, čo sa podarí navrhnúť jednoizbový byt sa bez prestavby.

  Úspešné usporiadanie dverí umožnilo prideliť v miestnosti miesto pre samostatnú šatňu. Partition položený biely Dekoratívne tehly ako súčasť priľahlých stien - murované konštrukcie má pridelené miesto na relaxáciu s stoličiek a dekoratívnym krbom.

  Pohovka, slúžiaca ako kotvička, bola vybraná pomocou tapety s obrázkom.

  V kuchyni bola usporiadaná samostatná miestnosť na oddych, ktorá nahradila dve stoličky jedálne s malou pohovkou.

  Dizajn bytu 38 metrov štvorcových. m v typickom dome, séria KOPE (štúdio Aiya Lisova Design)

  Kombinácia bielej, šedej a teplých béžových odtieňov umožňuje vytvoriť relaxačnú a pokojnú atmosféru. Obývacia izba má dve zóny. V blízkosti okna je veľká posteľ, na ktorej je umiestnený televízny panel na držiaku nad vysokou úzkymi zásuvkami. Je možné ju nasadiť v smere malého odpočinku s pohovkou a konferenčným stolíkom s diakritikou s obyčajným béžovým kobercom umiestneným v zadnej časti miestnosti.

  Horná časť steny oproti posteli je ozdobená obrovským zrkadlom, pripevneným k stene na špeciálnom ráme. Dodáva svetlo a vytvára vizuálne priestor oveľa priestrannejšie.

  Rohová kuchyňa ponúka veľa úložných priestorov. Kombinácia sivých dubových fasád spodného radu skriniek, biely lesk horného a lesklého povrchu sklenenej zástery dodáva hru textúr a trblietky.

  Dizajn jednoizbový byt 33m2. m (návrhár Oleg Kurgayev)

  Dizajn bytu je zdobený v modernom štýle - veľa dreva, prírodných materiálov, nič nadbytočné - len to, čo je potrebné. Oddeliť spacie časť od zvyšku obytného priestoru s použitím skla - takýto oddiel je takmer žiadny priestor, ale umožňuje, aby osvetlenie miestnosti a zároveň umožňuje izolovať súkromnej časti bytu pred zvedavými očami - k tomu je záves, ktorý môže byť zatiahnutý.

  Pri dokončovaní izolovanej kuchyne je hlavná farba biela, farba prírodného svetla je dodatočná.

  Jeden spálňový apartmán 44 metrov štvorcových. z detskej izby (štúdio PLANiUM)

  Dokonalý príklad toho, ako môže kompetentné zónovanie dosiahnuť pohodlné životné podmienky v obmedzenom priestore rodiny s deťmi.

  Izba je rozdelená na dve časti lemované špeciálnym dizajnom na tento účel, ktorý skrýva úložný systém. Zo strany škôlky je šatník na uloženie odevov a hračiek, zo strany obývacej izby slúžiacej ako spálňa pre rodičov - priestranný systém pre uloženie oblečenia a iných vecí.

  V detskej izbe bola umiestnená loftová posteľ, pod ktorou je miesto pre školákov. "Adult" slúži v dennej obývacej izbe, nočná pohovka sa mení na dvojlôžkovú posteľ.

  Jednospálňový byt 33 m2 pre rodinu s dieťaťom (PV Design Studio)

  Na vizuálne zväčšenie miestnosti použil návrhár štandardné nástroje - lesklé a zrkadlové plochy, funkčné skladovacie priestory a svetlé farby finálnych materiálov.

  Celková plocha bola rozdelená na tri zóny: škôlka, rodičovstvo a obed. Detská časť je zvýraznená jemným nazelenalým tónom. K dispozícii je detská postieľka, zásuvková skrinka, stôl s otáčaním a kŕmna stolička. V rodičovskej zóne je okrem postele malá obývacia izba s TV-panelom a štúdiom - prah bol nahradený doskou a stolička bola umiestnená vedľa nej.

  Nájdete tu preklep? Vyberte fragment a pošlite ho stlačením klávesov Ctrl + Enter.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  96 − = 87