Návrh kúpeľne

Interiér kúpeľne

Často v apartmánoch a domoch je kúpeľňa kombinovaná. To je odôvodnené z hľadiska úsporného priestoru (jedna stena je menšia) a tiež z funkčného hľadiska. Ale na rozvoj dizajnu kúpeľne nie je ľahké: musíte správne umiestniť inštalatérske, a dokonca niekedy aj domáce spotrebiče (ohrievač vody a práčka). O všetkých jemnostiach tejto ťažkej okupácie ďalej.

Ak chcete použiť inštalatérske práce bolo výhodné, mala by byť umiestnená v určitej výške pri zachovaní minimálnej tolerancie na steny a iné predmety:

 • optimálna veľkosť umývadla je 48-61 cm (pri menších rozmeroch aj ruky nie sú pohodlné na umývanie);
 • pred umývadlom by mal byť voľný priestor - minimálne 69 cm;
 • horné police v kúpeľni by nemali byť umiestnené viac ako 180 cm;

Správne usporiadanie umývadla a polic nad ním

Umiestnenie toalety a bidetu vzhľadom na steny

Umiestnenie držiaka papiera a uterákov

Pri vývoji dizajnu kúpeľne by sa tieto rozmery mali brať do úvahy, ale môžu a mali by byť upravené. Sú vypočítané pre priemernú výšku a priemernú veľkosť tela osoby. Určený presným umiestnením konkrétneho interiéru, "skúste" na vzdialenosť od seba. Ak ste spokojní, v tejto vzdialenosti a môžete nainštalovať.

V modernej kúpeľni je okrem sanitárnej keramiky aj domáce spotrebiče. Pre nedostatok ďalšieho miesta tu položte práčku a niekedy aj kotol. Takže okrem toalety, umývadla a kúpeľa / sprchy, budete musieť hľadať miesto pre dve ďalšie položky.

1

Jednou z možností - vyzdvihnúť stroj a umývadlo tak, aby sa štýlová doska ukryla pod umývadlom. Nevýhodou tohto riešenia je, že drez bude vyšší ako zvyčajne a stroj bude musieť vyzerať úzky. Ak sú v rodine vysokí ľudia, trochu vyššia inštalácia nie je strašná a úspora priestoru je pevná. Na fotografii nižšie nájdete jednu z variantov takéhoto dizajnu kúpeľne. Umývadlo sa používa obdĺžnikové - existuje veľa takých dnes.

Stroj pod umývadlom je spôsob, ako ušetriť priestor v kúpeľni

Kruhová škrupina zaberá menej miesta

Ak nemôžete umývadlo ľahko zdvihnúť, umiestnite zariadenie na miesto, kde "sedí". Na miesto nad ním nechodilo, môžete si urobiť regály na vrchole. Ak je potreba zavesiť kotol nad stroj, je to miesto.

Kotol (ohrievač vody) nad práčkou - rozumné riešenie

Nad strojom môžete vytvoriť regály

Ak je priestor veľmi malý, pozrite sa bližšie na práčky s horným nakladaním. Majú menšie rozmery a môžu stlačiť na malý priestor.

Ak je v kúpeľni malý voľný priestor, môžete sa pokúsiť o práčku

Kúpeľňa samozrejme má tú výhodu - v ňom sa môžete namočiť v teplej vode. Ale to vyžaduje veľa priestoru a v niektorých prípadoch môže byť toto pohodlie zanedbateľné umiestnením alebo sprchovaním.

Ak sa nechcete rozlúčiť s kúpeľňou, "zapíšeme" to a všetky potrebné položky. Najzrejmejšou cestou je umiestniť umývadlo tak, aby bolo na jednom okraji nad kúpeľňou. Ale mali by ste sa uistiť, že umývadlo je pohodlné.

Umývadlo je vybrané v malom kruhovom tvare

Ak používate iba malé umývadlo, spôsobí to značné nepríjemnosti: sprej bude lietať vo všetkých smeroch a príslušenstvo nebude mať kam umiestniť. V takýchto prípadoch urobte dosku (ako na obrázku vyššie), dlaždíte ju mozaikou alebo dlažbou. Zabezpečuje menej priestoru a funkčnosť je ešte vyššia.

Ďalšou možnosťou je umiestniť uhlovú kúpeľ, čím sa uvoľní jeden roh pre inštaláciu práčky alebo toaletnej misy.

Rohová vaňa je kompaktnejšia

Ďalšou možnosťou je použiť kúpeľňu neštandardného tvaru. Napríklad, napríklad na fotografii. A tam bolo miesto pre auto ...

Kúpeľňa neštandardného tvaru je tiež odtokom

Ak všetko v kúpeľni nemôže vstúpiť do kúpeľne, dať sprchu (ako nainštalovať sprchovací kút čítať tu). A nie nevyhnutne kúpiť hotové, môžete si to sami - postaviť paletu dlaždíc a nainštalovať dvere.

Sprchovací kút v kúpeľni

Domáca sprcha dobre uzavrie koniec dlhej a úzkej kúpeľne. Môžete jednoducho ohráziť asi meter od steny a nastaviť dvere. A dvere môžu byť sklenené (tvrdené sklo). Nepodliehajú malému priestoru a dizajn kúpeľne je viac harmonický.

V štvorcových miestnostiach je časť priestoru tienená a umiestňuje sa oddelená stena. S týmto rozhodnutím by ste mali mať na pamäti, že minimálna veľkosť sprchovej kabíny je 90 * 90 cm. Nestačí - nebudete sa rušiť tak veľmi, takže ak je to možné, urobte trochu viac.

Plotová časť kúpeľne so stenou

Použitie kúpeľne je oveľa pohodlnejšie, ak má bidet. Optimálne, ak sa dá umiestniť vedľa toalety (vzdialenosť medzi dvoma kameninou nie je menšia ako 40 cm). Ak v okolí nie je dostatok priestoru, môžete ho nainštalovať na opačnú stenu. Najdôležitejšie je, že bola priniesla voda a odtok.

Najlepšie varianty usporiadania bidetu

Problémom je, že so všetkými prístupmi tento hygienický predmet trvá asi jeden meter užitočného priestoru. Ak je celková plocha kúpeľne len 4-5 m2. je to veľmi veľa. V tomto prípade môžete nainštalovať hygienickú sprchu. Toaleta je dodávaná s teplou a studenou vodou, miešačka a flexibilná hadica so špeciálnou tryskou. Na funkčnosť tejto možnosti je trochu nižšia ako bidet, ale je tiež veľmi výhodné.

Hygienická sprcha v blízkosti toalety - pohodlná a šetrí miesto

Najčastejšie je dizajn kúpeľne navrhnutý s ohľadom na skutočnosť, že steny budú lemované keramickými dlaždicami. Až donedávna nemali konkurenti tento materiál. Dnes je čoraz populárnejšia mozaika. Jedná sa o veľmi malú dlaždice (sklenené alebo keramické), prilepené na polymérnej sieťovine. Malé dlaždice majú zvyčajne niekoľko odtieňov, ktoré dávajú múru zaujímavý vzhľad a nachádzajú sa vo väčšine moderných interiérov kúpeľne.

Mozaika vyzerá atraktívne

Pri konštrukcii stien kúpeľne sa pozorujú rovnaké tendencie - kombinácia dlaždíc rôznych farieb a odtieňov. Rovnako ako pri kombinovaní tapiet, výrobcovia obkladačiek vyrábajú kolekcie, ktorých dizajn je navrhnutý tak, aby sa navzájom kombinovali.

Návrh kúpeľne pomocou dlaždíc z jednej kolekcie

Aj štýly dizajnu kúpeľne sa zmenili - čoraz viac zdobia miestnosť moderným štýlom, v duchu minimalizmu alebo hi-tech. Pri vytváraní takéhoto interiéru používajte inštaláciu obdĺžnikových tvarov a minimálne farby. Pre všetky tieto štýly sú charakteristické neutrálne tóny pre steny - biele, sivé, béžové. A na tomto pozadí už existuje niekoľko jasných prvkov z kompatibilnej gammy.

Štýl minimalizmus v dizajne kúpeľne - žiadne ďalšie podrobnosti

Moderné inštalatérske práce však môžu byť dekoráciou. Existujú veľmi dekoratívne formy s elegantnými obrysmi.

Neobvyklá forma sanitárnej keramiky pre štýlový dizajn kúpeľne

Konštrukcia kombinovanej kúpeľne je komplikovanejšia ako samostatná

Mozaika na stenách a podlahe - jeden z najnovších módnych trendov

Kúpeľňa je 4 m2. príliš veľa môže byť umiestnený

Pre romantických ľudí - ružová kúpeľňa s kvetinovou výzdobou

Sprchový kút v malej kúpeľni je spôsob, ako "získať" viac priestoru

Minimalizmus vo všetkom ...

A znova mozaika ... Úspešne oddelil kúpeľ od umývadla - bude to menej sprej

Zaujímavé usporiadanie dlaždíc v kúpeľni - ľahké a nudné

Panel z mozaiky - výzdoba akéhokoľvek interiéru

Dvere v sprche môžu byť tiež vyrobené z farebného skla v tóne alebo položené deliace steny vytvárať útulnejšiu atmosféru

Rohové WC je vzácny jav, ale niekedy nenahraditeľný

Návrh malej kúpeľne je umenie

Nie vždy na stenách dlaždíc. Možnosť s maľovanými stenami

Samonivelačné podlahy so vzorom alebo bez neho - ďalšia novinka posledných rokov

Pre tých, ktorí sú bližšie k modernému štýlu bližšie k štvorcovým alebo obdĺžnikovým inštaláciám

Kúpeľ je oddelený sklenenou deliacou stenou

Mozaika v kombinácii s dlažbou v tóne - štýlová a krásna

Pre tých, ktorí majú v kúpeľni okná

Biela a ružová verzia kúpeľne

Jasná tyrkysová pre veselú náladu

Biele pozadie zriedené jemným žltým príslušenstvom

Nezvyčajné zrkadlo v kúpeľni nastavuje tón pre celý dizajn

Variant rozloženia malej kúpeľne

Na stenách - prírodný kameň, neobvyklý nábytok a umývadlo - štýlový interiér

Ružové matné dlaždice v kúpeľni - akýsi iný

Bez klasikov to nemôže robiť

Juicy greens na bielom pozadí - jednoduché a efektívne usporiadanie dlaždíc (opačná strana je úplne zelená)

Biela a hnedá kúpeľňová výzdoba

Biela-zelená verzia dizajnu

Mozaika je napokon veľmi krásna

Neobvyklý dizajn - múr v "tehly"

Návrh kúpeľne - 30 fotiek návrhov interiérov

Väčšina ľudí verí, že dizajn kúpeľne začína a končí s výberom dokončovacieho materiálu a jeho farebnej schémy. V skutočnosti ide o širší koncept.

Celý návrh projektu, ktorý je základom opravy, zahŕňa elektroinštalácie, vodovodné a kanalizačné schémy, pričom sa zohľadňuje umiestnenie vodovodných zariadení. Až potom, na papieri alebo v počítači, vizualizuje budúci interiér až po príslušenstvo. Všetky fázy sú vzájomne prepojené a výsledkom je harmonický obraz budúcej opravy: krásna, pohodlná, funkčná.

Princípy plánovania a zónovania

Existuje taká vec ako "funkčná zóna", ktorá je vo svojej podstate spojená s plánovaním. Inštalatérske práce sú usporiadané tak, aby boli čo najseparnejšie od seba a pred nimi a po stranách je aspoň malý voľný priestor pre pohodlné používanie.

Na požiadanie je možné identifikovať jednotlivé zóny: používať kombinácie textúr, vytvárať farebné akcenty, inštalovať oddiely. V kombinovanej kúpeľnej pracovnej oblasti by mala byť minimálne tri:

Východiskovým bodom rozmiestnenia je stojan pre kanalizáciu. Čím ďalej od neho bude inštalatérstvo inštalované, tým viac potrubí bude potrebné položiť, udržiavať svah potrebný pre slivku. V praxi musí byť toaleta vzdialená od stúpačky na 2-3 metre, aby sa zabezpečil normálny odtok vody.

Existujú dva hlavné spôsoby, ako nájsť inštalatérske práce:

 • Lineárny - zahŕňa paralelné umiestňovanie prvkov, často proti sebe navzájom;
 • Radial - inštalácia je umiestnená na obvode.

Full dizajn v kombinácii kúpeľňa sa skladá z malých vecí, ktoré nie sú posledné miesto je obsadené príslušenstvo: batérie, police, háčiky na uteráky, držiaky, misky na mydlo, držiaky na uteráky, držiak toaletného papiera, oveľa viac. Príslušenstvo odporúča umiestniť pod pravidlo natažených rúk. To je všetko, čo je potrebné, napríklad v blízkosti umývadla by nemala byť väčšia ako 70 cm.

Všetky inštalačné zariadenia by sa mali kombinovať. Stylistika, materiál a forma majú veľký význam. Rozmery výrobkov často diktujú malé rozmery miestnosti. Na modernom trhu existuje veľa možností, ktoré vám umožnia maximalizovať ekonomické využitie priestoru bez straty kvality a pohodlia.

Pre malé izby je lepšie vybrať vstavané, zavesené alebo rohové inštalácie. Súčasne sa berie do úvahy aj postavenie hostí. Veľmi vysoký muž bude pravdepodobne nepríjemný v kúpeľni s piatimi nohami a veľkí ľudia sa v malej sprchovni nebavia.

Dbajte na rozmery umývadla. Samozrejme, chcem ušetriť peniaze, ale veľmi malá škrupina nie je vždy tou najlepšou voľbou. Ak plánujete inštalovať práčku pod drez, mali by ste dať prednosť modelu so spätným sifónom.

Voľba farby v interiéri je ovplyvnená osobnými preferenciami, ale zohľadňuje aj ďalšie dôležité faktory:

 • Svetlé tóny vizuálne zväčšujú miestnosť, tmavšie - znižujú;
 • Psychologické vnímanie farby;
 • Ak sa rozhodne dodržiavať jeden štýl v dizajne kombinovanej kúpeľne, potom v mnohých ohľadoch bude diktovať výber farieb, ktoré zodpovedajú jeho koncepcii;
 • Tí, ktorí majú radi feng shui, majú mať na pamäti, že podľa taoistickej doktríny prispievajú k obnoveniu sily a očisteniu únavy len pastevné odtiene modrej, zelenej, bielej a fialovej.

Nežiaduce sú hnedé, šedé, čierne.

Materiály podliehajú osobitným požiadavkám. Mali by byť krásne, praktické, odolné voči vlhkosti. Toto platí pre všetky povrchy.

Strop môže byť hladký alebo postavený, je dôležité zvážiť výšku stien. Závesné konštrukcie budú ukradnuté aspoň 5 cm od výšky. Ak sa vyberajú rôzne vrstvy stien, podláh a stropov, je dôležité, aby sa bez problémov zapadli do celku.

Kúpeľňový dizajn je kreatívny proces, ak je ťažké nakresliť obrázok vo fantezii, ale chcete vidieť interiér kombinovanej kúpeľne na fotografiách prezentovaných v sieti. Vhodné výrobky na modernom trhu, ako sa hovorí, pre každú chuť a peňaženku.

Na povrchovú úpravu stien:

 • Pokládanie keramických, sklenených dlaždíc;
 • Farbenie stien vodotesnými farbami;
 • Vkladanie s vodotesnou tapetou;
 • Dekoratívne omietky;
 • Plastové panely.

Hlavný materiál je často kombinovaný s prírodným a umelým kameňom, oblázky, mozaiky.

 • farbenie;
 • Strop dlaždíc;
 • Závesný strop zo sádrokartónovej dosky odolnej voči vlhkosti;
 • Hliníkové zavesené panely;
 • Plastové panely.

 • Keramické a porcelánové dlaždice;
 • Podlahy z prírodného dreva (terakota);
 • Prírodný korek;
 • Vodotesný laminát;
 • Samonivelačné polymérové ​​podlahy.

Ak ste vybrali keramické dlaždice pre dokončenie miestnosti, môžete rozložiť v špeciálnych počítačových programoch. Okrem vizualizácie pomáhajú správne vypočítať množstvo konečných a spotrebných materiálov.

Ako správne usporiadať osvetlenie

Osvetlenie je dôležité, čo mnohí podceňujú. Správne zvolené a usporiadané armatúry poskytnúť normálne osvetlenie, urobí vnútorné pohodlnejšie kúpeľne, podčiarknuť vybraný štýl, pomôže skryť alebo zvýrazniť niektoré prvky, opticky zvýšiť alebo znížiť priestor.

Zdroje svetla sa odporúčajú umiestňovať na rôznych úrovniach: hlavné (stropné) osvetlenie sa kombinuje so stenou alebo podlahovou lampou, aby nezostali žiadne tieňované plochy.

Pôvodným moderným riešením je osvetlenie rôznych zón farebným osvetlením, ako aj rozdelenie jednotlivých častí pomocou LED pásky.

Tipy pre osvetlenie:

 • V ideálnom prípade by každá funkčná oblasť mala mať svoje vlastné osvetlenie vo forme jedného alebo viacerých príslušenstva;
 • Priamy lúč svetla by sa nemal odrážať v zrkadle;
 • Konštrukcia malej kúpeľne vždy zahŕňa jasné osvetlenie, pomáha vizuálne zväčšiť miestnosť;
 • Regulátor svetelného výkonu pomôže organizovať potrebnú náladu;
 • Je nežiaduce používať fluorescenčné žiarivky chladného spektra (5000-7000K), neprispievajú k vytváraniu pohodlia.

Zrkadlo je vybrané v súlade s celkovou koncepciou a štýlom. Ak štvorce prevažujú, mali by mať uhol, v interiéri s hladkými čiarami vyzerá lepšie oválne alebo okrúhle. Podľa spôsobu inštalácie sú zrkadlá rozdelené na vstavané (zapustené v dokončení), zavesené v ráme a podlahe, navyše zrkadlo môže byť predná časť závesnej skrinky.

Veľmi často sa dizajn kombinovanej kúpeľne v modernom štýle zdôrazňuje neónovými osvetlenými zrkadlami, ale nenesie funkčné zaťaženie a je len dekoráciou, ktorá sa rýchlo obťažuje. Reflexné povrchy vizuálne zväčšujú miestnosť, ale s ich prebytkom môže byť nepríjemné.

Hlavné oblasti zrkadiel:

 • Nad umývadlom;
 • Na jednej menej často dve priľahlé steny nad kúpeľňou;
 • Vnútri vstupných dverí;
 • Zadná stena nika;
 • V izbách sú podlahové zrkadlá inštalované vo výške osoby.

Stalo sa tak, že dizajn kúpeľne s oknom je pre nás výnimočný. Ak v apartmánoch často nie je v kuchyni malé okno. Svetlo z tohto "okna" je tak malé, že otvor je zvyčajne šitý. Ako voľbu namiesto toho môžete vložiť okno s farebným sklom, obrázok, remake do výklenku.

Priestranné izby v súkromných domoch dokážu úplne získať okenné otvory akéhokoľvek tvaru a veľkosti. Existuje mnoho výhod tohto riešenia: prirodzené osvetlenie, dodatočné vetranie, vizuálna expanzia priestoru, estetika. Ak nie je krajina z okna v budúcnosti splnená, môžete obmedziť falošné okno. Môže byť tiež vybavený širokým parapetom s výrezom pod umývadlom, zdobený záclonami, roztomilými textilnými závesmi. A ak na okennom parapete umiestnite rastliny milujúce vlhkosť, toaleta sa zmení na skutočnú zelenú oázu.

Neštandardné riešenia a techniky

Moderné technológie a množstvo povrchových úprav umožňuje dokonca aj v kúpeľni stelesniť najoriginálnejšie architektonické nápady a doplniť interiér kúpeľne inovatívnymi prvkami. Možno, že jeden z týchto nápadov bude tiež podľa vašich predstáv.

 • Pódia sa už môže považovať za klasickú techniku. Pomáha vytvárať neobvyklé ohyby, línie, kúpele.
 • Vstavaná sprcha - racionálne a krásne riešenie, z ktorého bude mať prospech iba interiér kombinovanej kúpeľne v akejkoľvek oblasti. Neprítomnosť palety otvára nové možnosti organizovania priestoru. Navyše tieto sprchy vyzerajú štýlovo a moderne.
 • Krby - toto originálne, neštandardné riešenie bolo možné s príchodom biokrní. Novinka pracuje na palive šetrnom k ​​životnému prostrediu, nevyžaduje komín, oxid uhličitý v spaľovacom procese sa tvorí len ako sviečka. Najčastejšie sú tieto krby zabudované do stien.
 • Priestory v konštrukcii spoločných kúpeľní zvyčajne vykonávajú dekoratívnu úlohu, zatiaľ čo blokujú oddelenú funkčnú oblasť.
 • Nika nie sú často nájdené, pretože ich usporiadanie znamená zníženie objemu miestnosti.
 • Usporiadanie sádrokartónových škatúľ je zvyčajne spôsobené tým, že je potrebné skryť komunikácie, ktoré boli zabudnuté alebo neboli skryté v stenách v počiatočných etapách opravy.

Návrh kombinovanej kúpeľne veľká alebo malá - pomerne zložitá a namáhavá práca, pri ktorej je potrebné zohľadniť obrovské množstvo odtieňov. Nepokúšajte sa predtým, než sa pokúsite znovu vytvoriť obrázok z internetu, či si plne vyhovuje vašim požiadavkám.

Návrh kombinovanej kúpeľne s vaňou

Návrh kombinovanej kúpeľne môže byť veľmi rôznorodý, preto odporúčame, aby ste sa oboznámili s našou fotografiou a komentármi o výhodách, nevýhodách a výbere farebných váhov v interiéri.

Kombinovaná kúpeľňa je častým architektonickým riešením v ruských domoch, najmä starých sovietskych budovách.

Niektorí ľudia úmyselne vyberú kombinovanú kúpeľňu, dokonca aj odstránia stenu kvôli tomu, iní sú stále nadšení z tohto rozloženia. Kombinovaná kúpeľňa má svoje vlastné výhody a nevýhody - zvážime obidve.

Výhody kombinovanej kúpeľne

Hlavnou výhodou takejto kúpeľne je, dosť zvláštne, zvýšenie využiteľnej plochy. Vo väčšine ľudí, kombinovaná kúpeľňa je spojená s preplnením - pamätajte aspoň rovnaký "Khrushchev."

Ale ak o tom premýšľate, samostatná kúpeľňa je ešte bližšia - miesto, kde môžete umiestniť napríklad práčku, "ukradne" múru. A to platí pre záchody v "Khrushchev", a priestranné kúpeľne v moderných nových budovách.

Druhou výhodou kombinovanej kúpeľne je výrazné úspory pri opravách. Dokončenie kúpeľne bude vyžadovať oveľa menej dlaždíc, panelov alebo farieb - vďaka rovnakému nedostatku prebytočnej steny. Dokončenie kúpeľne s plastovými panelmi trvá oveľa menej času a peňazí.

Uložiť to bude možné a na dvere - namiesto dvoch je potrebné kúpiť len jeden. A čas na to, aby bol dizajn kombinovanej kúpeľne v poriadku, bude potrebovať menej.

A konečne, kombinovaná kúpeľňa je jednoduchšie čistiť. Každá hosteska vie, aké nepríjemné umývať podlahy a rohy v blízkej miestnosti. A v kombinovanom toalete je miesto, kde sa otočiť a všetky potrebné čistiace prostriedky sú po ruke.

Nevýhody kombinovanej kúpeľne

Avšak spolu s výhodami kombinovanej kúpeľne sú nevýhody.

Najdôležitejšou je, že sa v toalete začnú nevyhnutne objavovať "fronty". Koniec koncov, ak jedna osoba šla sprchovať, potom ostatní členovia rodiny budú musieť čakať na to, aby používali toaletu alebo porušili svoje súkromie - čo je vždy nepríjemné. Ale môžete to tiež akceptovať.

V prípade, že byt je pôvodne vybavený samostatnou kúpeľňou, ale majitelia chcú odstrániť stenu, môžu to byť aj problémy - takáto práca je potrebná na získanie povolenia. Je pravda, že majitelia domov nie vždy dodržiavajú všetky pravidlá.

Po zvážení všetkých výhod a nevýhod kombinovaných kúpeľní môžeme konštatovať. Jednoduchá izba pre kúpeľňu a toaletu je vhodná len vtedy, ak je byt dostatočne veľký a nemá viac ako dve osoby.

Ak hovoríme o "Khrushchev", a používať toaletu tri alebo štyri, potom kúpeľňa sa stáva "problém" miesto v dome. Tu musíte starostlivo premyslieť rozloženie a dizajn kombinovanej kúpeľne.

Je možné urobiť kombinovanú kúpeľňu pohodlne?

Tento problém je však celkom vhodný na riešenie - aspoň čiastočne. Moderný stavebný trh ponúka dostatok príležitostí na vybavenie aj najbližšej kúpeľne praktickým a štýlovým spôsobom.

Aké metódy sa používajú na vizuálne zvýšenie objemov kombinovanej kúpeľne?

Farba je hlavným návrhovým nástrojom

Najdôležitejšia vec pri vytváraní interiéru v malej miestnosti je správna voľba farieb.

Základné pravidlo je pravdepodobne známe každému, dokonca aj tým, ktorí sú ďaleko od návrhárskych trikov. Svetlé tóny rozširujú priestor, tmavšie - úzke. A táto axiómka sa aktívne používa v praxi pri navrhovaní malých kombinovaných kúpeľní.

Čistenie toaliet úplne bieleho nie je potrebné - a ani nie je žiadúce.

Aplikácia bielej farby sa určite odporúča, ale môže a mala by byť rozriedená inými farbami, inak by mala kúpeľňa vyzerať ako operatívna miestnosť a nebude tam ani pohodlie ani individualita.

V každej kúpeľni - obidve priestranné a malé - "námorné" témy sú vždy vhodné: modrá, modrá dlaždice, pieskové farby.

Existuje jeden dôležitý bod: ak je vaša kúpeľňa veľmi malá, ale stále by ste chceli vidieť dlaždice nasýtených, hlbokých odtieňov modrej a zelenej v ňom, skúste sa uistiť, že to neurčí tón.

Nechajte tmavé prvky len dôraz na všeobecné svetlo pozadí - to nebude preťaženie priestoru.

Pri malom toalete bude vyhovovať nielen modrá, ale aj svetlozelená farba (rovnako ako tmavo zelená v kombinácii s bielymi a inými svetlými odtieňmi). Harmonicky sa budú vyzerať tie žlté odtiene - táto farba vždy robí priestor širšími, ľahšími a radikálnejšími.

Ale s hnedými, čiernymi a fialovými odtieňmi musíte byť opatrnejší.

Ak ich budete používať vo veľkých počtoch, konečne budú komprimovať a tak málo miesta. Ak chcete napríklad fialovú farbu, použite ju pre malé konštrukčné prvky - ako farebné vložky, príslušenstvo a nábytok.

Ďalšie tajomstvo, ktoré vám umožňuje rozšíriť priestor, je lesklý povrch. Uprednostnite lesklé dlaždice - odrážajúce svetlo, vizuálne zvyšuje objem kombinovanej kúpeľne. To isté platí pre stropné lesklé závesné panely "zdvihnúť".

A milovníci odvážnych riešení môžu dokonca vybaviť zrkadlový strop v kúpeľni.

Minimalizmus nie je problém, ale štýl

Pokiaľ ide o dizajnové štýly vhodné pre kúpeľňu, najlepšie z nich bude vyzerať tri z nich.

Po prvé, toto je návrh kombinovanej kúpeľne v hi-tech štýlu. Množstvo lesklých chrómových a sklenených prvkov, absencia zbytočných detailov, priesvitné povrchy - ideálna súprava na rozšírenie priestoru.

Úzky sprchovací kút miesto vaňa, bude skrine so zrkadlovými dverami a svetlých lesklých dlaždíc, PVC panel v metalických farbách a lesklé reflektory strop pomôcť, aby v kúpeľni pol krát širší ako v skutočnosti je.

Ďalším harmonickým štýlom pre blízku miestnosť je minimalizmus. Jednoduchým výberom inštalácie, nábytku a príslušenstva v jednom štýle dosiahnete, že nedostatok priestoru prestane byť zrejmý. Skromnosť situácie sa nestane nútenou podmienkou, ale "zvýraznenie" minimalistického dizajnu.

A nakoniec, v malej miestnosti bude elegantné Japonský štýl. Neznamená to, že v dizajne sú jasné alebo príliš tmavé farby, sú úplne neutrálne, nevyžadujú "ťažké" dekoratívne prvky, ale majú tendenciu k horizontálnej - to znamená, že znova opticky zväčšuje priestor.

Výber inštalácie pre kombinovanú kúpeľňu

Farba dlaždíc a osvetlenie v kombinovanej kúpeľni zohráva dôležitú úlohu. Avšak správna voľba sanitárneho inžinierstva nie je menej dôležitá - inak všetko úsilie o vytvorenie dizajnu môže byť oslobodené.

Kúpeľňa, umývadlo, toaleta - to všetko by malo byť funkčné, pohodlné a zároveň zaberať čo najmenej miesta.

Najväčší "objemný" prvok toalety je samozrejme kúpeľ. V blízkom kúpeľni je často sedavý - jednoducho nemá dostatok miesta. Moderní výrobcovia ponúkajú ešte jednu pohodlnú a štýlovú možnosť - sprchové kabíny.

Rôzne veľkosti a tvary umožňujú vybrať si tento typ kabíny, ktorý je ideálny pre vaše kúpeľne - štvorcové, obdĺžnikové alebo uhlovité. Posledné dva vám ušetria najviac miesta.

Palety pre sprchové kabíny sú ploché aj hlboké. Preto, ak nechcete úplne opustiť bežnú kúpeľňu, môžete si vybrať hlbokú paletu. Vo veľkosti nie je oveľa nižšia ako sedavý kúpeľ, ale vyzerá oveľa modernejšie a zaujímavejšie.

Steny a dvere sprchových kabín sú vyrobené z priesvitného plastu, takže "neukradnite" nadbytočný priestor. Okrem toho môže byť sprcha vybavená dodatočnými funkciami. Od aromatických a farebných terapií až po vstavané rádio, ktoré prinesú ešte väčší komfort dizajnu kombinovanej kúpeľne.

výberom umývadlo pre kombinovanú kúpeľňu, je lepšie opustiť štvorcové modely so širokými stranami.

Úzke a zaoblené škrupiny vyzerajú oveľa harmonickejšie. Toto pravidlo platí všeobecne pre všetky inštalatérske práce a nábytok pre blízke toalety. Čím menšie sú ostré a ostré uhly - tým viac užitočného priestoru.

Štandardné "stojace" modely záchodovej misy môžu byť buď široké, alebo skôr úzke. Avšak ak chcete vylúčiť všetky zbytočné prvky z kombinovanej kúpeľne, môžete si vybrať závesné WC - kvôli nedostatku chodidla bude kúpeľňa takisto trochu priestrannejšia.

V súhrne možno povedať s istotou, že nedostatok miesta v kombinovanej kúpeľni nie je veta pre štýlový dizajn a praktické pohodlie.

Kompetentný výber sanitárnej keramiky, farebných riešení a príslušenstva pomôže vytvoriť harmonický interiér aj v najnepriazňovejších podmienkach a vstúpením do kúpeľne, budete cítiť radosť, nie obťažovanie s tými, ktorí navrhli vašu kúpeľňu.

Užitočný článok? Hodnoťte a pridajte do svojich záložiek!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

82 + = 86