WC design 1 m2 M fotografie

Návrh malého toaleta

Toaleta, o rozlohe 1 metrov štvorcový, sa nazýva luxus. Na druhej strane sa vyrovná s jeho funkciami. Navyše aj malá toaleta poskytuje priestor pre dizajn a let fantázie - pozrite si naše fotografické správy s reálnymi príkladmi.

Malá toaleta so sádrokartónovými stenami, záclonová záclona a výklenok na uloženie za toaletou

Steny tejto malej toalety sú obložené sadrokartónovými doskami, výklenok je pokrytý roletou. Špeciálne otvory pre čítače a rúry boli vyrobené.

Biele WC s hygienickou sprchou, kotlom a vetraním

Najmodernejšou myšlienkou pri oprave toalety bola inštalácia hygienickej sprchy. Zaujímavým dizajnovým riešením bolo riešenie výklenkov, inštalácia kotla a výber dlaždíc.

Toaletná izba s umeleckými obrazmi na stenách

Dizajn bytového WC, vyrobený v modernom štýle. Rúry zmizli za drevenými dverami. Steny sú maľované v kreslenom štýle.

Dizajn jasnej toalety 1 m2. s oranžovou, béžovou, bielou dlaždicou a závesnou toaletnou misou

"Cool! 9raquo; - hovoríte, pri pohľade na obrázok. Zatiaľ toto toaleta je v bežnom panelovom dome. Jednoducho zatvorte potrubia krásne, vyzdvihnite dlaždice a vyberte vhodnú inštaláciu.

Rozpočtová oprava kúpeľne pre mladú rodinu: toaletná miestnosť v kombinácii so sprchou, lampou odolnou voči vlhkosti, WC s mikroúzkom, plocha 1 m2.

Varint opravy toaletnej miestnosti z obyčajného bytu v Petrohrade s malým rozpočtom, bez ďalších problémov pre kľúč. S inštaláciou hygienickej sprchy a jednoduchého WC s mikroobvodom, ako aj s dvojitým odtokom.

1

Opravte na malom WC s dlaždicami na podlahe, maľovanými stenami a murivom

Toaleta bola opravená dlho. Na dajte obvyklé dlaždice. Namaľoval múry. Jedna stena bola ozdobená zo sadry, aby sa objavila tehla. Na zrkadlách na stenu v ráme.

Nápady na dizajn pre malé toalety

Toaleta nepredstíra, že je "tvárou" bytu, ale stále je miestom, kde sa často navštevuje, a preto vyžaduje krásnu výzdobu. Pri vytváraní dizajnového projektu sa toaleta musí zmieriť so svojou vlastnou vlastnosťou - skromnou veľkosťou. Toaleta v apartmáne so samostatnou kúpeľňou zvyčajne zaberá pomerne malú miestnosť a na prvý pohľad sa môže zdať, že tesný priestor nevyhnutne obmedzuje let myslenia dizajnu. Avšak stačí, aby ste sa oboznámili s niekoľkými nápadmi, ktoré umožňujú vytvoriť zaujímavý a nezvyčajný dizajn malého záchodu, aby ste to nezávisle vyvrátili.

Podľa noriem SNiP je minimálna plocha toalety v byte 1,2 metrov štvorcových. m. Bohužiaľ, mnohí obyvatelia starých panelových bytových domov musia byť spokojní s týmto minimom. Preto je kľúčovým bodom všetkých nápady na opravu kúpeľne je túžba vizuálne rozšírenie priestoru a vylúčenie akéhokoľvek rozhodnutia, vizuálne alebo v tom, tento priestor "jesť".

Aj keď vo vašom apartmáne kúpeľňa a toaleta zaberajú oddelené miestnosti, ideálne by mali byť vyzdobené v rovnakom štýle. To neznamená, že by mali byť dokončené presne rovnakým spôsobom, avšak farby, textúry, dekoračné predmety v oboch miestnostiach musia byť navzájom prepojené. Napríklad pri výbere keramickej dlaždice ako finišného materiálu pre toaletu a samostatnú kúpeľňu môže byť z jednej kolekcie. Pri odvolávaní sa na konkrétny interiérový štýl musia byť jeho prvky prítomné v oboch miestnostiach a dekoratívne objekty môžu byť odlišné, hlavnou vecou je zhoda všeobecného konceptu.

Pozrime sa na tento nápad na konkrétny príklad. Na fotografii nižšie vidíte komplikovaný interiér malej kúpeľne a samostatného malého WC v Provensálskom štýle.

 1. Farebná škála.
 2. Krásne dizajnérske klampiarstvo z jednej kolekcie.
 3. Rovnaké príslušenstvo - držiaky uterákov a uteráky.
 4. Dlaždice.

Dávajte pozor: napriek skutočnosti, že steny oboch miestností sú obrátené na rovnakú dlažbu, vzhľadom na rôzne spôsoby kladenia to vyzerá úplne inak. Kúpeľňa a WC sú v harmónii spolu navzájom, ale neprekrývajú, má svoj vlastný jedinečný dizajn, ktorý vyzerá svieža a zaujímavú a dlhú dobu spôsobí majitelia si želajú, aby sa nové opravy.

S pomocou dobre zvoleného farebného dizajnu sa môžete zbaviť pocitu napätia aj v najmenšej miestnosti. Najlepšie je pre toalety miernej veľkosti vhodné svetlé pastelových farieb.

Prináša teplo a pohodlie v malej toalete:

Naplňte miestnosť chladom a zdôraznite štruktúru objektov:

Aj v malom toalete budú vhodné pre všetky odtiene šedej, variácie na tému perleťovej a mramorovej.

To neznamená, že v malej toalete nie je absolútne miesto pre hlboké, svetlé alebo tmavé odtiene. Môžu byť použité v malom množstve ako rám alebo vytvoriť akcent.

Jednou z možností zvýraznenia farieb v toalete je výber steny za toaletou s jasnou, bohatou farbou, kontrastujúcou s celkovou povrchovou úpravou v pastelových farbách.

Keramické dlaždice: tvar, veľkosť a spôsob pokládky

Ak počas opravy na malom záchode ste si vybrali klasickú - praktickú a efektívnu dlažbu, venujte veľkú pozornosť svojim trom parametrom:

Pri opravách toalety malého rozmeru je optimálne zvoliť:

 • dlaždice obdĺžnikového tvaru strednej veľkosti;
 • Malá štvorcová taška s nenápadnými švami medzi prvkami.

Buďte opatrní so štvorcovými dlaždicami! S nesprávnou farbou a veľkosťou to môže spôsobiť asociácie so sovietskym toaletným modelom.

Konštrukcia malej toalety neumožňuje použitie dlaždice so zložitým tvarom s množstvom uhlov, ktoré rozdrvia a vizuálne zúžia priestor.

Počas opravy na malom toalete by sa dlažba mala položiť do kĺbu, švy by mali byť nekontrastné, pod farbou dlaždice.

 • Rozširujte toaletnú izbu malého rozmeru pomocou diagonálneho spôsobu znázornenia. V tomto prípade nezabudnite zásobiť dodatočný materiál, pretože spotreba dlaždíc sa týmto pokladaním zvyšuje.
 • Pre toaletu, ktorá má predĺžený tvar, je možné použiť obdĺžnikovú podlahovú dlažbu položenú dlhú stranu pozdĺž kratšej steny.
 • Dobrý spôsob, ako rozšíriť priestor malého toaleta, je vytvoriť horizontálne obrubník vo výške tesne pod stredom steny. Horná časť je ozdobená dlaždicami s nižším odtieňom, spodná - tmavšia alebo nasýtená.
 • Ak chcete vizuálne zvýšiť výšku stropu v toalete, môžete použiť vertikálne vložky dlaždíc s jasnými farbami.

Osvetlenie zohráva veľkú úlohu pri vizuálnej transformácii toalety. Štandardný strop nad dverami nie je najlepším riešením. Malá toaleta potrebuje jemné, rozptýlené svetlo. Použite LED pás a populárne bodové a halogénové žiarovky, hlavnou vecou je, že majú ochranu pred vlhkosťou.

Ak počas opravy na toalete zamýšľate zmeniť hlavný prvok - toaletu, - odporúčame, aby ste sa vzdal klasickej podlahy. Zastavte svoju voľbu na zavesenom alebo zabudovanom modeli - nielen šetria miesto v malej miestnosti, ale aj uľahčujú čistenie. Okrem toho vyzerajú veľmi štýlové a moderné.

Možno vás bude zaujímať o nový produkt vo svete sanitárne zariadenia - záchodovej misy s uzavretým ekosystém v nádrži, ktorá má umývadlo, voda, z ktorej sa po čistení sa používa pre splachovanie. Táto toaleta je dvojnásobne prospešné: okrem úspor spotreby vody, to vám umožní bezpečne umyť ruky aj vo veľmi malej skrini, nie je prispôsobená pre inštaláciu umývadla.

Napriek skutočnosti, že dlaždice je v čele medzi materiálmi na dokončenie toalety pre praktickosť a jednoduchosť starostlivosti, stojí za to zvážiť takúto možnosť ako tapetu. Moderné vinylové nepremokavé tapety je možné umývať neobmedzene a možnosti rôznych dekorácií a dekorácie sú pre nich oveľa širšie ako pre dlaždice. Tiež nudné tapety ľahko palicu, ale nie tak na dlaždice, a dokonca aj každoročné kozmetické opravy nebude brať veľkú časť svojho času, energie a financií vzhľadom na malú veľkosť miestnosti.

Tiež ako dokončovacie materiály pre toaletu odporúčajú designéri:

 • tapety na maľovanie;
 • kvapalná tapeta, pokrytá vodoodpudivou kompozíciou;
 • netkané tapety.

Vytvorenie ilúzie voľného miesta v malej miestnosti môže byť s tapetami s panoramatickým záberom, krajinami s perspektívou, 3D efektom.

Plastové panely sú obľúbené pre dokončovacie kúpeľne v apartmánoch kvôli odolnosti proti vlhkosti a oveľa dlhšie ako tapety, zachovávajúc pôvodný vzhľad. Široké dlhé panely dokážu vizuálne zväčšiť priestor, vďaka použitiu závesov v ich inštalácii, čo znižuje plochu, takže pre malé toalety stále nie sú tou najlepšou voľbou.

Návrh malého toaleta zahŕňa nielen vytvorenie krásneho vzhľadu, ale aj maximálnu funkčnosť. To znamená správnu voľbu príslušenstva, ako aj miesta na uloženie potrebných vecí v toalete.

Príslušenstvo, ktoré je možné umiestniť do malej toalety vo vzhľade, podieľa sa na vytváraní zvoleného štýlu a pôsobí ako prvok výzdoby:

 • držiak na toaletný papier;
 • kefa;
 • držiak na uteráky, misku na mydlo a držiak kefy na WC s umývadlom.

Ale takéto drobnosti ako čistiace prostriedky, špongie, rukavice, fľaše s osviežovačmi a iné atribúty, ktoré sú potrebné, ale nie zdobia vzhľad toalety, by mali byť odstránené z očí. Čím je priestor toaletného priestoru menší, tým viac vyzerá, že je plný veľkého množstva vecí, ktoré sú skryté vo vzhľade. To znamená, že na malom toalete musí byť všetok nábytok na skladovanie - police, skrinky - čo najbližšie.

Otvorená polica je povolená iba na umiestnenie predmetov, ktoré pôsobia ako prvky dekorácie: krásne navinuté uteráky, škrupiny, knihy, figuríny.

Ako malý toaletný miestnosti nemožno preťažiť hojnosť doplnkov a dekorácií - koniec koncov, oni sú proste nikde na mieste - pre jej registráciu zvoliť jeden zo štýlov, ktoré vám umožní vyjadriť sám seba v zhustenej podobe.

 • Minimalizmus - charakterizovaný obmedzením a takmer úplným nedostatkom dekorácie. Pokojné farby s minimálnym počtom farieb - nie viac ako 2-3. Forma sanitárnej keramiky je jednoduchá, pohodlná, správnou voľbou je závesné WC. Nedostatok šperkov na toalete môže byť kompenzovaný pôvodným zrkadlom a lampou neobvyklého tvaru.

 • Klasický štýl - elegantný a dokonca elegantný, ale nie šikovný. Pastelové farby klasiky sú ideálne pre skromné ​​toalety, toaleta môže mať jednoduchý efektný tvar alebo simulovať staré. Vo výzdobu sú vhodné ako dlaždice, a tapety, často používané obrubníky.

 • Škandinávsky štýl - získava popularitu vďaka svojej jednoduchosti a prirodzenosti. Prevažujú všetky odtiene bielej, povolené čierne, hnedé a šťavnaté jasné akcenty farieb. Dokončovacie práce - monochromatické biele namaľované steny, dlaždice, napodobňujúce tehly, prírodné drevo. Dekor môže slúžiť ako obrazy a plagáty v rámoch, drevené drobnosti.

Malý toaletný priestor je vynikajúcim priestorom pre konštrukčné experimenty. V prípade zlyhania môžete skúsiť znova, pretože s opravou malého toaletu sa môžete dokázať doslova za jeden deň. Zapracujte svoje nápady a nebojte sa urobiť chybu!

Moderný dizajn toalety

Muž strávi svoj život na toalete asi 6 mesiacov. Preto je potrebné, aby dizajn toaliet okrem funkčnosti mal aj estetické vlastnosti. Pri konštrukcii toalety je dôležité šikovne kombinovať farby s materiálmi, racionálne využívať dostupné priestory.

V roku 2017 prevláda móda klasického, ekologického štýlu. Tiež nie je nižšia ako jeho pozícia je moderná. Ale bez ohľadu na súčasnú módu, musíte sa riadiť vlastným vkusom, berúc do úvahy špecifiká konkrétnej kúpeľne.

Príprava na dizajn toalety

Predtým, než začneme priamo do práce a vypracujeme dizajn malej toalety s vlastnými rukami, dôjde k niekoľkým prípravným opatreniam:

 1. Vyberte konkrétny štýl.
 2. Výpočet objemu opravných prác.
 3. Nákup materiálov na dekoráciu priestorov.
 4. Oprava toaletných priestorov:
 • vyrovnávanie a príprava stien, podlahy, stropu;
 • dekorácia dverí;
 • výmena a inštalácia inštalácií;
 • dekorácia a návrh povrchov;
 • montáž nábytku;
 • montáž osvetlenia.
 1. Montáž nábytku.

Najbežnejším materiálom pre dizajn kúpeľne sú keramické dlaždice. Okrem známych praktických výhod (odolnosť voči vlhkosti, trvanlivosť, jednoduchá údržba) dlažba vyzerá esteticky príjemne a dobre sa prispôsobí interiéru toalety. V obchodoch nájdete širokú škálu farieb keramických dlaždíc. Ale tento materiál nie je jedinou možnosťou.

Malé WC s pračkou

Okrem dlaždice je možné v dizajne toalety použiť:

 • plastové panely;
 • tapety;
 • tapety;
 • maľovanie;
 • strom;
 • mozaika.

Kotol na toalete môže byť skrytý za dverami Neobvyklý dizajn s červenou a bielou toaletou

Mnoho z týchto možností je možné navzájom kombinovať a získať úplne nové možnosti dizajnu dizajnu toalety.

Drevené steny dekorácie

Nie všetky materiály sú kombinované: strom a dlaždice, napríklad, nevyzerajú veľmi blízko po ruke.

Interiér toalety musí mať nevyhnutne nápad - štýl, ktorý s najväčšou úspešnosťou môže zdôrazniť dôstojnosť toalety a skryť jej nedostatky. Okrem praktickej stránky výberu štýlu je aj estetické. Toaleta v modernej domácnosti by mala zodpovedať chuti majiteľa.

Toaleta môže byť zdobená takmer akýmkoľvek existujúcim štýlom. Najpopulárnejšie v súčasnosti sú:

 • Classic. Klasický štýl toalety znamená vyhradený farebný dizajn, tradičný výber sanitárnej keramiky a jej umiestnenie v interiéri. Ak chcete zdôrazniť klasický štýl pomôže používať mramor, zlaté odtiene.
 • Minimalizmus. Svetlý interiér malej toalety s umývadlom a zrkadlom bez zbytočného dekorovania je zjavným príkladom minimalizmu.
 • Eco-style. Jeden z najmodernejších v rokoch 2016-2017. Hlavnou myšlienkou je jednota človeka s prírodou, ekologická kompatibilita použitých materiálov: strom a kameň sa dobre hodia. Úspešne sa hodí kvetinovú tému, je možné použiť živé rastliny.
 • Barokový. Výnimočnými znakmi sú jeho pompéznosť, kombinácia čokoládovej farby so zlatom, dizajn WC v tmavých tónoch. Posledným zásahom baroka môže byť starožitné maľovanie, dokončovacie klampiarstvo v zlate, kričí o bohatstve majiteľa.
 • Modern. Moderný štýl je charakterizovaný jednoduchosťou priamok, množstvom geometrických tvarov interiéru toalety. Dôležitou úlohou bude dobré osvetlenie, vizuálne zväčšenie priestoru kúpeľne, správne umiestnené akcenty.

Výber farieb je dôležitým rozhodnutím. Farba miestnosti úplne závisí od charakteru toalety, vytvorenej nálady. Rovnaká kúpeľňa, zdobená rôznymi farbami, vyzerá inak.

Úzke WC s oknom

Vizuálne rozšírenie toalety pomôže ľahké studené odtiene, diagonálne murivo dlaždice alebo pruhované vertikálne vzor. Majitelia veľkej toalety miestnosti budú môcť povoliť akúkoľvek možnosť sfarbenia.

Kruhové zrkadlo

Hlavné farebné riešenia toalety sú:

 • Biela je najobľúbenejší variant dizajnu toalety. Bude to ideálne riešenie pre malé kúpeľne. Odporúča sa kombinovať biele s jasným nábytkom alebo dekoráciou.
 • Čierna farba je univerzálna. Kombinácia tmavých stien a bielej sanitárnej keramiky vyzerá rafinovane.

Tmavá farba zužuje priestor malého toaleta

Tmavá farba by mala pokrývať menej ako 50% plochy - v miestnosti hrozí, že bude príliš ťažké.

 • Modrá - priestor pre fantázie na tému mora. Paletu je možné použiť od modrej do modrej a bielej.
 • Jasné farby - dávajú príležitosť poraziť dekor malého toaleta bez použitia ozdôb. Dobre nasýtené hlboké farby vyzerajú dobre a zdôrazňujú zmysel štýlu majstra. Je správnejšia kombinácia pestrých odtieňov s klasickými odtieňmi.
 • Šedá - môže byť originálnym riešením za prítomnosti dodatočného silného prízvuku vo forme rozkvitanej mozaiky alebo živého obrazu.

Fotoboty v toalete predlžujú miestnosť

Návrh WC podľa veľkosti

Naše apartmány a domy sú tak rozdielne, že veľkosť toalety sa tiež líši od malých po obrovské s oknami.

WC v panelovom dome

Konštrukcia malej toalety

Môžete vytvoriť útulnosť v najmenšej miestnosti. Keď už hovoríme o dizajne toalety 1-2. m a viac, rozlišujte nasledujúce pravidlá:

 1. Povedzte "Áno!" Na jasné tóny. Vizuálne zväčšenie priestoru pomôže biele, béžové, jemné odtiene modrej, pastelových farieb.
 2. Zbavte sa malých vecí. Prítomnosť otvorených regálov s dekoratívnymi predmetmi alebo hygienickými prostriedkami zvýši náladu. Ak potrebujete veci niekde uložiť, nechajte to byť uzavretá skrinka.
 3. Veľké zrkadlo na malú toaletu. Prítomnosť zrkadla ďalej rozširuje kúpeľňu.
 4. Dizajn s príveskom na toaletu ušetrí priestor, prinesie chuť do interiéru toalety.
 5. Pomocou rohového drezu sa zvýši použitá plocha miestnosti.
 6. Vo vnútri toalety sa odporúča zahrnúť použitie bodových svietidiel.

Zabudovaná montáž na stenu

V moderných apartmánoch nie je spoločná kúpeľňa neobvyklá. Mnoho ľudí to považuje za nepríjemné, niektorí sa snažia zjednotiť dve miestnosti.

Veľká plocha kombinovanej kúpeľne poskytuje priestor pre dizajnové nápady a vyvlastnenie najdivokejších fantazií majiteľov. Okrem klasiky, vhodného patetického Rocca, baroka, Provence.

V malej miestnosti sú triky. Osvedčený zónový priestor. Malá dekoratívna obrazovka pomôže vizuálne rozdeliť kúpeľňovú časť s toaletou, ktorá bude hrať úlohu dekorácie.

Použitie sprchy, namiesto kúpeľa a závesného WC, namiesto podlahového WC, ušetrí niekoľko štvorcových metrov a prinesie kúpeľňu bližšie k interiéru hi-tech.

V kombinovaných kúpeľniach je zvykom umiestňovať nábytok pozdĺž stien, pričom centrálna časť je čo najviac prázdna.

Veľký dizajn toalety

Veľká toaleta je luxus. Vlastniť toaletu veľkého priestoru môžu ľahko používať akúkoľvek formu dizajnu, obmedzenú len ich vlastnou predstavivosťou a finančnými schopnosťami.

Vo vnútri toalety veľkého priestoru môžete navyše zadávať masívnu dlhú škrupinu, niekoľko zrkadiel a pohodlné skrinky na uloženie malých vecí.

Priestranná spoločná toaleta

Na rozdiel od dizajnu malej toalety v panelovom dome, na veľkej ploche miestnosti je použitie dekorácie nielen možné, ale v skutočnosti nevyhnutné.

Môžete zdobiť záchod sami s vysokými policami, s dekoráciami alebo sošky.

Ziskové vázy, panely, mozaiky, maľby si zaslúžia pozornosť ako prvky dekorácie.

Vo veľkých miestnostiach, tmavé farby vyzerajú dobre, kontrastujú s jasnými prvkami, jasné inštalácie. Prázdny priestor pomôže obsadiť vstavaný nábytok.

Osvetlenie veľkej toalety by nemalo byť príliš svetlé, aby sa zabránilo rozšíreniu priestoru.

Vzhľadom na špecifiká miestnosti by nábytok a inštalatérstvo mali byť čo najkompaktnejšie a najkomfortnejšie.

Vo väčšine apartmánov sú pravidelné toalety. Moderný trh má širší výber. Úspešnou akvizíciou je zavesený alebo podlahový model, ktorý šetrí priestor pod nádržou a nastavuje osobitný štýl miestnosti.

Problémom kúpeľne je prítomnosť rúr na významných miestach. Je výhodné skryť komunikácie za vstavaným nábytkom alebo panelom s oknom.

Namiesto konvenčného nábytku sa ukázalo ako dobrý nápad možnosť maskovania políc za stenovými panelmi. Pri podobnom riešení skrývajte kotol.

Obrazy na stene

Nezabudnite na malé veci. Dokončenie vytvorenia kompletného interiéru toalety pomôže:

 • držiak na toaletný papier;
 • mydlá;
 • golier;
 • háčik na veci;
 • stojan pre hygienické výrobky.

Drobná toaleta

Stojí za to zvážiť, dobrou voľbou bude použitie stojana v kombinácii s WC bokom.

Kombinácia umývacieho stojana a toalety

Je vhodnejšie vybrať umývadlo s už pripraveným spodným podstavcom. A za veľkým zrkadlom je možné vytvoriť ďalšie regály pre malé veci, ktoré pomôžu vyhnúť sa "preťaženiu" interiéru fliašmi, pohármi atď.

Namiesto skrinky je možné použiť celé police z otvorených regálov. Návrh bude vyzerať impozantne v rámci modernistického štýlu a klasiky, ale bude vyžadovať ďalšiu starostlivosť, môže "upchať" toaletný priestor.

Posledný nádych zdobenia miestnosti je osvetlenie. Pódium je navrhnuté tak, aby zdôrazňovalo vykonanú prácu, skrylo chyby, vizuálne prispôsobilo tvar miestnosti. Na toalete sa zvyčajne používa mäkké difúzne svetlo.

Výber príslušenstva závisí od štýlu miestnosti. Existuje však niekoľko univerzálnych pravidiel týkajúcich sa dizajnu každej toalety.

Z módy sa okolo stredu stropu otočila osamelá žiarovka. Je oveľa estetickejšie a praktickejšie použiť reflektory, ktoré sa môžu úspešne skombinovať s nábytkom a dekoratívnymi prvkami, vizuálne upravovať tvar a veľkosť miestnosti. Môžete ich umiestniť na strop, steny, police, podlahy.

Účinne to bude vyzerať kombináciou niekoľkých svíciek v blízkosti zrkadla.

Neonové osvetlenie namiesto podstavca

Pri konštrukcii malej toalety je prísne zakázané používanie masívnych osvetľovacích zariadení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 2 = 1