Dodatočná lišta pre dvere

Čo je palubná doska pre interiérové ​​dvere. Typy, veľkosti, inštalácie

Vnútorné dvere vo vnútri domu zohrávajú veľkú úlohu. To, že majú úplný estetický vzhľad, v prípade potreby inštalujú dverové príslušenstvo. Nie každý vie, čo je palubná doska pre interiérové ​​dvere, ako to funguje, ako ju správne nainštalovať. Na tieto otázky nájdete odpoveď po prečítaní tohto článku.

Čo je obrazovka dverí?

Pokúsme sa stručne vysvetliť, aký je palubný panel pre interiérové ​​dvere. Táto špeciálna pásy rôznych veľkostí a textúr, ktoré sú inštalované v otvorov, ak je šírka dverného rámu cez hrúbku steny. Slúžia nielen na posilnenie konštrukcie dverí, ale aj na maskovanie chýb prítomných na svahoch, ktoré im dávajú estetiku. Doky sú dôležitým prvkom, takže farba, štruktúra a štýl by mali byť zvolené pre vzhľad krídla. Dosky môžu byť inštalované v existujúcich starých interiérových dverách alebo v nových. Doky môžu byť namontované buď na jednej alebo na oboch stranách otvoru, v závislosti od umiestnenia krabice v ňom.

Ďalšie panely sú takéto:

Materiál na výrobu týchto prvkov je drevo, jemne rozdelená frakcia (MDF), drevovláknitá doska (drevovláknitá doska), plast. Obkladanie horizontálnych a vertikálnych pásikov s dekoratívnou fóliou alebo dyhou rôznych druhov dreva.

Rozmery palubných dosiek pre interiérové ​​dvere

Výrobcovia vyrábajú ďalšie prvky ako parametre: výška panelu je 2 m, hrúbky - 0,5-2 cm, šírka pásky môže byť od 10 do 14 cm neštandardných priečnikov na interiérové ​​dvere, ktorého rozmery majú tendenciu prekročiť štandardných parametrov, sa vyrába pod. objednávky. Rámy dverí môžu mať špeciálne drážky, do ktorých prístroj vstupuje. Obvykle sú to vhodné panely s hrúbkou 10 mm. V tejto súvislosti pri výbere zariadenia je potrebné brať do úvahy veľkosť štvrtiny. Neexistujú žiadne obmedzenia hrúbky prídavnej dosky, ak je rám dverí bez drážok.

Nástroje na inštaláciu nástrojov

Pre kvalitnú inštaláciu dverového príslušenstva je potrebné mať takú sadu nástrojov:

S týmito nástrojmi, môžete ľahko a rýchlo nastaviť priečky na interiérové ​​dvere, cena jednej sady, z ktorých bude zhruba 580 rubľov. Po inštalácii si môžete byť istí životnosťou tohto dizajnu.

1

Vyššie je popísané, čo je palubná doska pre interiérové ​​dvere. Sú tiež uvedené ich štandardné rozmery a nástroje potrebné na inštaláciu. A teraz vám poviem, ako nainštalovať zariadenie. Interiérové ​​dvere sa najlepšie kupujú s ďalšími prvkami. Pokiaľ ide o estetickú krásu, celá drevená konštrukcia musí byť vyrobená v rovnakom štýle.

Inštalácia prídavného prvku sa môže vykonať pred montážou dverovej skrinky alebo po inštalácii. Ak ste si vybrali prvú možnosť, potom by mali byť dosky dolly upevnené na zadnej strane laty. V druhom prípade je panel vyvŕtaný a pripevnený ku skrini pomocou skrutiek.

Sú chvíle, keď majú stenové otvory rozdielne veľkosti medzi dvoma stranami svahov. Potom je rám dverí pripevnený k úzkej časti otvoru a ten uzatvára ten, ktorý je širší. Za tým účelom je zadné zvislých panelov lepené tupý dĺžky profilu 25-35 cm. Prierez z nich, musia byť také, aby pri montáži do priečnikov z nich zostal steny medzeru 10 mm. Potom sa panely vkladajú do drážky dverovej jednotky a vytvorená malá medzera sa fúka penou.

Môžete inštalovať doky v takýchto otvoroch iným spôsobom. Z tyčí vytvorte rám, ktorý je na svahoch pripevnený skrutkami. Priestor je zaplavený penou a po jej vyschnutí sa nalepia vertikálne ďalšie pásy.

Pri montáži sú najvhodnejšie teleskopické prvky s drážkami, čo umožňuje ich inštaláciu do nerovných otvorov. Takéto dotácie pre interiérové ​​dvere, cena jednej sady, z toho 680 rubľov, sú inštalované bez použitia lepidla a skrutiek. Ich spojenie je spôsobené drážkami.

Montáž dokoch začína vertikálnymi panelmi a potom nainštalujte horizontálne prvky. Po dokončení inštalácie by ste mali pripevniť platne.

Odstránenie medzery po inštalácii brány

Po inštalácii prídavných prvkov môžu byť vytvorené medzery nafúknuté penou. Aby ste sa uistili, že pena, ktorá má veľmi roztiahnuteľnú vlastnosť, nevyklenuje rám dverí, musíte dodržiavať určité pravidlá.

 1. Vyfukujte penu rovnomerne.
 2. Neodstraňujte rozpery, kým nie je úplne stuhnutá.
 3. Držte dodatočné dištančné lišty panelov, ktoré by nemali pôsobiť na ne.
 4. Dbajte na to, aby pena nevystúpila z výbežku a nevymanila dávky. Je lepšie nechať malý priestor, ktorý sa potom môže omietnuť.

Potom, ako ste sa dozvedeli, že takéto zariadenie pre interiérové ​​dvere a ako ich nainštalovať, vykonajte inštalačné práce sami, bude to celkom jednoduché.

Inštalácia príslušenstva pre interiérové ​​dvere s vlastnými rukami

Aby dvere získali konečný vzhľad, nainštalujú sa špeciálne dosky. Zvážte, ako si vybrať rozmery palubných dosiek pre interiérové ​​dvere a správne nainštalovať všetky prvky.

Čo je obrazovka dverí?

Doky sú špecializované dosky, ktoré sa líšia parametrami a textúrami. Sú pripevnené k otvorom a zatvárajú svahy.

Sú uvedené v niekoľkých situáciách:

 • Ak šírka škatule nezodpovedá hrúbke steny (maskovanie nezrovnalostí, zapustenie svahov);
 • Na posilnenie namontovaného plátna odstráňte deformácie.

Obr. 1. Dverová jednotka s príslušenstvom

Dvere pre interiérové ​​dvere - to je dôležitý detail, takže si musia vybrať štýl, tieň a štruktúru panelu (vyzerá to ako rám). Sú zakúpené v súprave, aby sa zabránilo chybám. Panely je možné inštalovať do už inštalovaných alebo nových dverí z jednej alebo dvoch strán otvoru (podľa umiestnenia krabice).

Namontované doky vyzerajú prestížne a na základe všeobecného štýlu robia interiér pevným, luxusným alebo zdržaným. Sú rýchlo a jednoducho fixované, čo šetrí čas a peniaze. Pri dokončení dverovej jednotky nie je v kontakte s mokrými zmesami, nenasiakava a nezhoršuje sa. Tým sa predlžuje prevádzka konštrukcie. V porovnaní so štandardnými svahmi sa dodatočná doska stáva pokračovaním chýbajúcej šírky skrinky.

Každý si vyberá techniku ​​montáže pások, môžete to urobiť sami alebo kontaktovať profesionálov. Na výrobu prvkov vhodných plochých, lepenkových alebo okrajových dosiek.

Ak majú steny väčšiu hrúbku alebo sa inštalácia vykonáva vo vlhkej miestnosti, považuje sa za vhodnú nepremokavú preglejku, ktorá odoláva rozličným deformáciám (odlupovanie, trhliny). Vyrobené vo výrobe, matrice vyzerajú viac esteticky a ekonomicky. Hlavným materiálom je MDF panel, ktorý je pokrytý dekoratívnou vrstvou. Navyše, že hotové dosky majú rozdielne rozmery (dĺžka 80-550 mm), líšia sa typom materiálu a nákladmi.

Na základe typu konštrukcie sa rozlišujú tieto možnosti:

 • teleskopický;
 • štandard bez hrany;
 • štandardne s okrajom;
 • kombinovať.

Obr. 2. Druhy doborov

Štandardné prvky sú jednoduché lamely z laminátu alebo MDF, pokryté dýhou, iným povlakom alebo bez nej. Na základe kvality zadného konca môžu mať hranu. Niektorí odborníci sa domnievajú, že nie je potrebné lepiť okraj na okraje, pretože jeden koniec je v tesnom kontakte s rámom dverí a druhý je uzavretý krytom. V takejto situácii bude potrebné opatrne vykonať inštaláciu, pretože aj pri nepatrnej odchýlke sa stane nezreteľnou hranou.

Ak sa koniec pásu vopred uzavrie okrajovým pásmom príslušného odtieňa, menšie chyby nebudú viditeľné. Náklady na okraj sú nízke a môžu sa rýchlo zlepiť jednoduchým železom. Okraj koncov bude výhodnejší, pretože materiál nie je napučaný od vlhkosti.

Komplexnejšia konštrukcia je vybavená teleskopickým (kompozitným) prvkom, ktorý môže byť pripevnený k druhému vďaka špeciálnemu hrebeňu a drážke na okraji. S jeho pomocou je možné vytvoriť obloženie clony ľubovoľnej šírky. Princíp jeho výroby je identický s podšívkou. Teleskopický dorzál sa líši v tieni, hrúbke a druhu materiálu. Doska je umiestnená v drážke, kde ju možno nastaviť, hlbšie sa kleští alebo ponorí na malú hĺbku. Inštalácia nevyžaduje použitie spojovacích prostriedkov. Teleskopické výrobky zvyčajne zodpovedajú materiálu panelu, preto sú vyrobené z plastu alebo dreva.

Kombinovaný pás má uhlový tvar, pretože súčasne zohráva úlohu klypea a vychystávania. MDF, drevovláknité dosky, vodotesné preglejky sa používajú na výrobu lamiel, ktoré sú dyhované alebo pokryté dekoratívnou fóliou.

Potrebujete krabicu pre rám dverí

V každej miestnosti sa dvere a schránka líšia parametrami a charakteristikami. Napríklad v kúpeľni sú ich rozmery už interiérové, priestrannejšie sú vstupné dvere. Preto existujú štandardy a veľkosti pravítok.

Keď sa meria šírka krabice, je potrebné určiť indexy otvoru a panelu, pretože všetky vlastnosti sú navzájom spojené.

Obr. 3. Diagram a zloženie tyče

Bez ohľadu na pohodlie a estetiku matríc, nemusia byť vždy uvedené. Ich inštalácia sa uskutočňuje iba v situácii, keď je šírka krabice menšia ako otvor na stenu na rámovanie.

Ako si vybrať správny typ a veľkosť

Dosky môžu byť vyrobené ručne alebo kúpené v hotovej forme. Na stavebnom trhu existujú doky so štandardnými parametrami (šírka 0,7-2,5 cm, hrúbka 0,6-3 cm a dĺžka 2,1 m).

Na určenie potrebnej šírky panelu je potrebné pridať veľkosť svahu s hĺbkou drážky boxu. Pri veľmi hrubých stenách môže byť tyč hrúbky 40 cm, ale bude treba objednať samostatne (jeho parametre by nemali presahovať rozmery drážky v krabici).

Ak chcete nezávisle vytvárať pásy, mali by ste si vyberať drevo, MDF, drevotriesku alebo plast.

Pri použití prírodného dreva je pokrytá antiseptickými kompozíciami na ochranu pred rozpadom a predĺžením prevádzky. Domáce výrobky z MDF sa budú líšiť od zakúpených, pretože v nich sa dutina medzi doskami plní bunkovým materiálom. Drevené drevotrieskové dosky sú pre použitie a estetiku horšie ako MDF alebo drevené panely, ale môžu byť použité aj v interiéri.

Z plastu sú tyče menej často vykonávané, ale ak sa to stane, používajú sa PVC panely vystužené kovom.

Obr. 3. Varianty latít

Na upevnenie panelov do otvoru sa používajú nasledujúce nástroje: rovina, rovina, páska, sklápačka, kladivo a ostrý nôž. Konštrukčné materiály vyžadujú penu, spojovacie prvky a popruhy. Aby ste riadne dodali výrobky, musíte postupovať podľa pokynov.

Inštalácia akýchkoľvek typov palubných dosiek pre interiérové ​​dvere sa môže vykonať niekoľkými spôsobmi:

 • Montáž v drážke. Ak plánujete používať lamely, je žiaduce, aby krabica mala špeciálnu drážku. Tým sa urýchli proces inštalácie a umožní vám mierne stlačiť (alebo posunúť) pruh, čím sa zvýši presnosť.

Obr. 4 Vykonajte merania a namontujte lištu

Krabica musí byť upevnená v otvore, preto pred jej umiestnením sa meria vzdialenosť od okraja k stene. Veľkosť každého sklonu je vytvorená oddelene v nie menej ako 4 body pomocou štvorcového objektu. Zvyčajne sa tieto ukazovatele líšia. Šírka sklonu sa pridá do hĺbky drážky v škatuli, čo má za následok parametre tyče. Vŕtanie rezu pílou alebo pílou na optimálnu veľkosť.

Pri používaní teleskopických výrobkov sa vyberie obruba a krabica rovnakého typu. Zostavenie bloku sa uskutočňuje podľa typu navrhovateľa a vkladanie výčnelkov do vybraní častí. Dodatočná pevnosť panelov a platní poskytuje lepidlo.

 • Montáž bez drážky. Ak v krabici nie je žiadna drážka, potom sú prvky tesne pripevnené. Takáto inštalácia vyžaduje presné merania, podrobnú montáž prvkov a presnosť.

Obr. 5. Samoklepanie

Veľkosť svahov sa určuje podobne ako pri prvom spôsobe inštalácie, detaily sa odrežú, okraje sú prilepené na plátky. Kliešte sa do koncových dielov vkĺzajú v krokoch po 20-25 cm a ich klobúky sa uhryznú kliešťami. Potom postavte bočné stĺpiky, po ktorom je vrchol v pravom uhle a pribitý kladivom.

 • upevňovacie skrutky. Určte šírku kovania, ktorá je naskrutkovaná na stenu, bočné detaily sú prispôsobené. Vykonajte otvory pre skrutky a zaskrutkujte na stenu. Po zapečatení kĺbov je puzdro pevne pripevnené, doštičky na nábytok sú umiestnené tak, aby zakryli samorezné skrutky.

Odstránenie medzery po inštalácii

Neschopnosť brány sa dá zabezpečiť ich upevnením pomocou lakovacej pásky ku krabici a stenám. Medzi obidvoma prvkami sú umiestnené rozpierky a pri ich absencii je medzera zmrazená. Je potrebné vziať balón a v malých častiach dostať penu (že sa dizajn nepohol). Po vysušení sa nadbytočný kus naseká na úrovni steny.

Dverové pomôcky vám umožňujú esteticky vyhotoviť otvor. S minimálnymi ovládacími schopnosťami s lepidlom, nechtami, pílou a penou môže byť táto práca vykonaná nezávisle.

Dverové kovanie: vlastná inštalácia

Nie každý vie, čo je zárubňa a prečo je to potrebné. Je to druh "expandéra" rámu dverí. V skutočnosti ide o spoločnú lištu, ktorá zodpovedá tónu krabice a puzdra, čo vám umožňuje rýchlo a esteticky dať do poriadku dvere pri inštalácii dverí alebo počas opravy.

Na vytvorenie širokého falošného otvoru prišiel so špeciálnou doskou - dopplerom

Väčšina moderných výrobných boxov je k dispozícii v šírkach od 7 do 8 cm. Vo väčšine prípadov sú steny oveľa silnejšie. To je preto, aby sa oblasť, ktorá neblokuje krabičku, rýchlo a krásne uzavrie a sú tu dodatočné zariadenia. Pri inštalácii tejto dosky tvoria takmer všetci výrobcovia na konci krabice drážku. Zložitosť pri inštalácii vôbec nevzniká: odstráňte lištu potrebnej šírky, vložte ju do drážky (je možné odlepiť lepidlom) a je možné upevniť platne. V každom prípade je možná inštalácia samotných nástrojov. K tomu potrebujete pílu, klince, kladivo alebo skrutky a skrutkovač, montážnu penu, tesárstvo. To je celý nástroj.

Väčšina dosiek je vyrobená z MDF, pokrytá dyhou alebo laminovaná PVC fóliou. Farba a štruktúra sú vyberané v tóne spolu s krídlami dverí a rámom dverí. Je to jednoduchšie to urobiť hneď pri kúpe dverí: porovnať odtiene a vzhľad na mieste.

Rozmery sú nasledujúce:

 • hrúbka dosky - od 5 do 30 mm;
 • jeho šírka je od 30 mm do 250 mm;
 • dĺžka je zvyčajne rádovo 2,10-2,2 m.

Musíte brať s okrajom v dĺžke a šírke - steny sú zriedkavo rovnomerné, takže často musíte prerezávať tyč nie rovno, ale "na kužele".

Rozmery môžu byť rôzne

K dispozícii sú aj špeciálne, nastaviteľné šírkové dverné rámy - teleskopické. Už idú s hmoždinkami a platňami. Veľmi pohodlné a bez problémov s výberom farieb, textúry a dokovania.

Metódy inštalácie závisia od toho, či v krabici je drážka alebo nie. Ak je drážka, inštalácia je veľmi jednoduchá: tyč je zasunutá do nej. To je všetko. Druh výborný, žiadny problém. Hĺbka drážky je 10 mm. Vzhľadom na to, čo môžete opraviť malú chybu v hrúbke steny, ak je.

Ak nie je žiadna drážka, môže byť niekoľko možností:

 • Urobte drážku sami. Vykonajte to pomocou frézky.
 • Môžete odrezať prídavný stĺp o niekoľko centimetrov širší a pripevniť ho na nesprávnu stranu rámu dverí, ak ešte nie je namontovaný. A potom nainštalujte krabicu spolu s rozširovacou lištou. Ak je krabica namontovaná, môžete sa jej pokúsiť pretiahnuť pod ňu.

Jeden spôsob, ako nainštalovať sobor

Vyberte jednu z možností, ktorá sa vám zdá byť prijateľnejšia. Výsledok bude jeden: krásne zdobené dvere.

Teraz musíte zistiť, ako dať doky na dvere. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi: v tvare písmena "P" alebo pílením koncov pri 45 °.

Najprv zmeráme potrebnú šírku. Lišty potrebujú tri: dve dlhé strany a jeden krátky vrch. Pre každé meranie postupujte samostatne v troch až štyroch bodoch. Každú pomlčku vyrežte pozdĺž maximálnej šírky pre túto stranu. Nadbytočné potom bude možné čistenie roviny, nebude možné presne rásť. Ak je v krabici drážka, nezabudnite do merania pridať 1 cm - to je jej hĺbka.

Je potrebné presne merať šírku

Pri inštalácii v tvare písmena "P" je horná lišta zdola podopretá s vystrihnutými bočnými pásikmi. V tomto prípade je dôležité uhádnuť výšku bočných prvkov až na milimeter, inak sa vyskytne medzera. Je lepšie šitie v prípade potreby ručne.

Venujte zvláštnu pozornosť pri meraní, aby sa zabezpečilo, že lišta je rovná, pričom celá rovina sa opiera o podlahu. V takom prípade sa uistite, že pod ním nie sú odpadky, ani zrná piesku. Iba týmto spôsobom sa inštalácia brány uskutoční bez medzery.

Inštalácia prídavnej dosky nie je najťažšia vec

Opatrne, veľmi dobre ostrihaná ceruzka, alebo lepšie, nožom (linka bude tenšia), umiestnite značku na miesto, kde je potrebné začať pílenie (kde začína horná lišta). Potom sa hladko pod 90 ° vypol. Pripevnite horný panel a potom stranu. Ak je všetko v poriadku, prejdite na ďalšiu. Musí sa tiež starostlivo merať. Nevytvárajte kópiu existujúcej, viac často ako nie, malý rozdiel, ale existuje. A dokonca jeden alebo dva milimetre sa zmení na viditeľnú medzeru.

Pri rozrezávaní rohov pri 45 ° je poradie práce odlišné: prvá je postranná tyč pevná, potom horná a druhá bočná. Potom, čo je všetko namontované na montáž, v prípade potreby opravené a až potom je nakoniec nainštalované.

Pri tejto možnosti nie je presnosť značiek o nič menej dôležitá, ale je tiež potrebné presne vidieť rohy. Pri používaní profesionálnej technológie to nie je veľmi ťažké, ale bez toho budete musieť vyskúšať. Presne potrebujeme tesárske zariadenie na rezanie dosiek z rôznych uhlov - stoličky. Zabezpečenie tyče v ňom, môžete rozrezať v pravom uhle s dostatočnou presnosťou. Používajte len handričku na kov: bude to hladší strih a menej bodovania.

S stoličkou je ľahké dosiahnuť správny uhol

Po montáži namontujte všetky pásy natrvalo: na lepidlo, nechty alebo skrutky, ktoré si zvolili spôsob. Takmer všetko, existuje len niekoľko dotyk a dvere budú pripravené.

Po nainštalovaní dverí na dvere sú na miestach križovatiek zaklinené drevenými klinmi, ktoré tesne stláčajú v spojovacích bodoch. Teraz musíte vyplniť medzeru medzi stenou a dokom. Vezmite balón s montážnou penou a vyfukujte malé množstvo peny. Pena trošku stlačte. Lepšie potom pridajte, ako sa pena rozširuje, presunie vašu konštrukciu z miesta (a taká pravdepodobnosť existuje, ak je príliš veľa). Po vysušení sa prebytočný rez stierkou nareže. Platobné pásy môžete dať.

Pozrite sa na proces inštalácie dobors vo videu. Sú to profesionáli, ktorí pracujú. Môžete sa naučiť. Veľmi presné a presné.

Dvere pre dvere (prídavné dosky a lišty) umožňujú krásne vyzdobiť dvere, ak je šírka steny väčšia ako šírka rámu dverí. Ak máte minimálne zručnosti pri manipulácii s pílami, lepidlami, nechty a montážnou penou, môžete si ich sami nainštalovať.

 • Áno, ukázalo sa, že inštalácia dobors je pre mňa celkom komplikovaná záležitosť. Inštaloval dlho, ale na konci zničil samotné spisy.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  − 6 = 1