Dom blokov z expandovanej hliny

Výhody a nevýhody rozšírených hlinených domov

Život vo vašom dome je oveľa lepší ako v malom byte viacpodlažnej budovy s hlučným susedom. Každý to dokonale rozumie. Ale až donedávna si málokto mohol dovoliť taký luxus. S vynálezom z expandovaného hlineného betónu, budovanie vlastného domu je oveľa jednoduchšie. Koniec koncov, tento materiál nie je v porovnaní so zvyčajnými tehálmi nižšou svojou kvalitou, ale je oveľa lacnejšie. Našou úlohou je preskúmať všetky vlastnosti spevneného betónu, aby ste odhalili všetky jeho póly a mínusy. A tiež majster technológie, ako stavať dom z expandovaného betónu. Začnime s výhodami, možno.

Našťastie počet predností tohto stavebného materiálu prevažuje nad jeho nedostatkami.

Štruktúra blokov z expandovanej íly

Vďaka štruktúre poskytuje tento materiál vynikajúcu paropriepustnosť stien domov a umožňuje ľahké odvetrávanie vzduchu. Zabezpečuje tiež dokonalú zvukovú izoláciu stien v domoch. Je obyčajné, aby hliníkový betónový blok odolal rôznym chemickým reakciám. Nereaguje na pôsobenie alkalických roztokov, síranov, oxidu uhličitého.

Hmotnosť a hrúbka hlinito-betónového bloku sú pomerne malé, čo umožňuje rýchlo a jednoducho realizovať projekt výstavby sami bez použitia pomocných zdvíhacích zariadení. S keramzitobetonnym materiálom môže kombinovať veľké množstvo kovov. Ukladanie stien a priečok je jednoduché. Preto projekt nepotrebuje špeciálne inžinierske riešenia. Claydite betónové bloky perfektne stavajú nosné steny. Vnútorné aj fasádne steny sú povolené.

Jednoduchá technológia varenia

Technológia výroby spevnených tehál je jednoduchá. Dokonca ich môžete vylievať doma. Máte na výber. Pripravte hlinitobetónový roztok, ktorý bude obsahovať cement, alebo vytvorte zmes na báze adhezíva.

Kameninový betónový blok je pomerne ťažko spracovateľný. Ak potrebujete vidieť železobetónovú konštrukciu na polovicu, môže vám tu pomôcť len píla s víťaznými hrotmi. Pri výrobe hlinených betónových blokov používajte prírodné prírodné látky. Preto je tento stavebný materiál celkom právne považovaný za ekologický, ekologický.

Vynikajúci výkon

Budovy zhotovené z expandovanej hlinenej zmesi sú odolné proti ohňu a neroztavia sa. Nemajú huby ani plesne. Betónové tehly sú odolné voči mrazu, majú dobrú tepelnú izoláciu. Keramzitové betónové domy sa nebojí smršťovania, deformácie stien.

Samozrejme, že na realizáciu projektu keramzitobetonnogo domov, budete musieť vyčleniť značné množstvo. Ale bude vás to stáť oveľa lacnejšie ako budovanie z tehál. Navyše môžete robiť sami, bez pomoci najatých remeselníkov. Tým sa zníži množstvo peňazí, ktoré ste strávili. Ak chcete zistiť výšku výstavby jemnobetónového sídla, musíte vypočítať požadovaný počet stavebných materiálov, vynásobiť trhovú hodnotu každého z nich získaným počtom. Tieto materiály budete potrebovať:

 • hlinených betónových tvárnic alebo potrebných surovín na ich prípravu;
 • povlak;
 • zosilňujúca sieť;
 • parabaritný film;
 • železobetónové mostíky pre otvory;
 • betón pre základy;
 • drevené trámy pre trámy a prepravky;
 • drevo na debnenie;
 • železobetónové podlahy;
 • ruberoid na pokrytie, tmelovanie, hydroizolácia;
 • okná;
 • malta na murivo;
 • samorezné skrutky, klince;
 • zastrešenie;
 • tepelne izolačný materiál pre steny.
1

Schéma stavby keramzitobetonnogo domov.

Je tiež potrebné pamätať na náklady na prepravu a spracovanie dokumentov. Z keramzitobetony sa dostanete perfektne prekrývať podlahy vo viacposchodovom dome, rovnako ako podlahu. Podlaha pokrytá expandovanou hlinou má svoje pozitívne znaky:

 • S týmto materiálom môžete dokonale vyrovnať podlahu.
 • Pod betónovou podlahou je kábel ľahko skrytý.
 • Podlaha takéhoto materiálu je trvanlivá, nepraská.
 • Keramzitový betón sa často používa na izoláciu podlahy.
 • Veľké množstvo priemyselných zariadení má podlahu výhradne z expandovaného hlineného betónu.

Pre strechu, podľa väčšiny staviteľov, prekrývajúce kovové strechy je vynikajúci. A z akého materiálu sa bude prekrývať váš budúci domov, je na majiteľovi rozhodnúť. Pridať iba túto položku do zoznamu výdavkov.

V keramzitobetonnyh bloky pri budove od nich budovy sú mínusy. Medzi nedostatky patrí:

 1. Slabé upevňovacie spojovacie prvky. V skutočnosti pevnosť namontovaných spojovacích prostriedkov ovplyvňuje hustotu bloku, ako aj typ spojovacích prvkov. Kotviace skrutky budú napríklad lepšie sedieť v penových blokoch, pretože tento materiál má viac poréznu štruktúru. Ale výberom hmoždiniek nezostanete. Tento typ spojovacích materiálov je vynikajúci v hlinených betónových blokoch.
 2. Neatraktívny vzhľad. Dom Keramzitobetonnomu je naozaj neodmysliteľný vzhľad. Ale situácia je veľmi jednoduché na upevnenie vonkajších stien budovy. Dokončenie fasád je dokonalé, napríklad s ozdobným typom omietky. Táto možnosť navyše ušetrí váš rozpočet. Spolu s fasádou je interiér budovy krásne zdobený.

Tí, ktorí majú radi "teplejšie", mali by ste vedieť, že pre lepšiu tepelnú izoláciu musí byť stavba spevneného betónového betónu dodatočne izolovaná zvonku. Ako ohrievač, stavitelia zvyčajne uprednostňujú minerálnu vlnu. Hrúbka tejto izolácie sa vypočíta pomocou kalkulačky tepelnej vodivosti.

Claydite concrete nie je vhodný pre všetky typy konštrukcií. Napríklad projekt nadácie z neho dopadne zle - základňa sa môže deformovať pod hmotnosťou "krabice" domu.

Ak chcete realizovať projekt viacpodlažnej budovy s hlinenými betónovými blokmi, musíte brať do úvahy vlastnosti materiálu, správne vypočítať podiely jeho výroby, ako aj požadovaný počet stavebných prvkov.

Všimnite si, kto je výrobcom použitého cementu, aká je hrúbka hlinitých granúl. To závisí od sily budovy, zvukovej izolácie, klímy vo vnútri budovy. Bude to dobré hovoriť so skúsenými majstrami, ktorí už realizovali projekt s keramzite-betónovým blokom v základni, vedia jeho výhody a nevýhody a tiež vedia, ako sa tento materiál správa počas prevádzky.

V keramzitobetonnom bloku ako stavebný materiál sú oba plusy a mínusy. Prax ukazuje, že existujú viac výhod než nevýhody. A to znamená, že stojí za to vybrať tento materiál na realizáciu projektu vášho domu. Stačí len starostlivo zvážiť všetko, vypočítať a tiež dodržiavať správnu technológiu, počúvať rady skúsených staviteľov.

Výhody a nevýhody výstavby domov z expandovaných hlinených blokov

Pred budovaním domu z akéhokoľvek materiálu musíte starostlivo zvážiť klady a zápory a až potom urobiť konečnú voľbu. Steny sú obklopujúcim, ložiskovým a tepelne ochranným prvkom domu. Vzhľadom na to, že preberajú veľa funkcií, dostanú dostatočne veľký počet požiadaviek. Ďalej budeme považovať domy z blokov s rozšírenou hlinkou, ich výhody a nevýhody.

Po prvé, stojí za zváženie výhod použitia hlinených betónových blokov na stavbu steny. Dom tohto materiálu bude mať nasledujúce výhody:

 • ochrana tepla;
 • odolnosť proti ohňu;
 • odolnosť voči hubám, plesniam, hlodavcom, hmyzu;
 • paropriepustnosť;
 • trvanlivosť;
 • odolnosť proti vlhkosti;
 • mrazuvzdornosť;
 • nízka pracovná náročnosť;
 • nízke náklady;
 • ekologickosť.

Schéma výstavby domu z blokov z expandovanej hliny

Dom môže poskytnúť osobe najpohodlnejšie podmienky pre bývanie, takže použitie rozšírených hlinených blokov ako stavebného materiálu sa stalo rozšíreným. Ďalej by ste mali tieto výhody zvážiť podrobnejšie.

Stupeň ochrany proti tepelným stratám závisí od hustoty materiálu. Pri stavbe stien súkromného domu stačí použiť keramzitové betónové bloky s hustotou 700-1200 kg na meter kubický. Tieto výrobky budú schopné poskytnúť takú nosnú kapacitu, ktorá je potrebná pre individuálny dom.

Výsledná odolnosť prenosu tepla keramzitobetónu v porovnaní s inými materiálmi

Tepelnoizolačné vlastnosti takýchto materiálov sú lepšie ako vlastnosti keramických tehál, čo umožňuje znížiť hrúbku steny a znížiť náklady na uzavretie konštrukcií a základov. Ako dokončovacia vrstva je možné použiť hlinito-betónové bloky s hustotou 500-700 kg / m3. Tieto výrobky nemôžu pôsobiť ako nosné konštrukcie, ale zvýšia odolnosť voči prenosu tepla a znížia presakovanie tepla z budovy.

Z dôvodu dostatočnej tepelnej izolácie sa riešia nasledovné problémy:

 • porušenie teplotných podmienok priestorov;
 • vzhľad kondenzácie na vnútorných povrchoch stien, čo vedie k tvorbe plesní a plesní;
 • zníženie nákladov na vykurovanie v zime.

Dom príslušného materiálu je schopný odolávať od 15 do 200 cyklov striedavého zmrazovania a rozmrazovania. Tento údaj zhruba znamená počet posunov v ročných obdobiach, počas ktorých materiál bude slúžiť (to znamená počet rokov). Táto odchýlka je spôsobená rozdielom v hustote materiálu:

 • pre bloky s hustotou 500-700 kg / m3 - 15-20 cyklov;
 • hustota 700-1200 kg / m3 - 100 cyklov;
 • hustota 1200-1800 kg / m3 - 200 cyklov.

Tabuľka technických charakteristík jemnozrnného betónu

Pre použitie ako obkladový materiál vonkajších stenových plôch je dostatočné mrazuvzdornosť 30-50, ale optimálna hodnota je 100 cyklov. Mrazuvzdornosť je označená písmenom F (napríklad F100).

Dom rozšírenej hliny nie je náchylný k poškodeniu rôznymi mikroorganizmami, hlodavcami a hmyzom. To ho odlišuje napríklad od drevených alebo rámových domov. Vzhľadom na to, že materiál je dostatočne odolný a odolný voči poškodeniu, celý dom môže slúžiť majiteľovi už mnoho rokov.

Vďaka trvanlivosti a odolnosti voči poškodeniu môže dom zhotovený z blokov z expandovanej hlinky stáť mnoho rokov

Priepustnosť vodnej pary a odolnosť proti vode

Tieto dve vlastnosti rozšírených hlinených blokov sú veľmi dôležité. Ovplyvňujú vytvorenie optimálneho režimu teploty a vlhkosti v miestnosti a bezpečnosti nosných konštrukcií. S odolnosťou voči vode je všetko celkom transparentné: materiál neabsorbuje vodu, steny zostávajú suché a nespôsobujú nepríjemnosti vo forme takých nepríjemných prekvapení ako plesne a huby.

Je tiež dôležité, aby akýkoľvek vlhký materiál, aj keď jeho charakteristiky tepelného tienenia sú veľmi vysoké, stráca svoje vlastnosti.

Steny sú chladné.

Claydite concrete neabsorbuje vodu, steny budú suché a na nich sa nezobrazí forma

Dom zhotovený z expandovanej hlinky nezachytáva vlhkosť, ale zároveň nezasahuje do pohybu vzduchu. Je to veľmi dôležitá kvalita. Paropriepustnosť umožňuje budova "dýchať", to znamená, že nie sú potrebné žiadne ďalšie nútené ventilačné systémy.

Je však dôležité mať na pamäti, že v kuchyni a v kúpeľniach sú vetracie kanály zabezpečované bezpodmienečne v závislosti od materiálu domu.

Tieto výhody je potrebné zvážiť spoločne. Dome z expandovaných hlinených blokov je budova, ktorá zachráni tieto zdroje:

Rozmiestnenie steny blokov

 1. Finančné a pracovné náklady pri výstavbe nadácií. Je to preto, že materiál je ľahší ako tehly alebo železobetón. Nemusíte robiť tak silnú podporu, ako v týchto prípadoch, čo znižuje náklady na stavebný cyklus "pod nulu".
 2. Úspory pri pokládaní stien. Materiál má atraktívnu hodnotu. Druhou výhodou je zvýšená veľkosť kameňa. To vám umožňuje využívať výhody dvoch spôsobov: zníženie počtu operácií pri kladení a počtu švov. Prvý zvyšuje rýchlosť erekcie a znižuje náklady na prácu, trikrát viac ako spotreba muriva.
 3. Zníženie prevádzkových nákladov. Z dôvodu dostatočného otepľovania nie je potrebné vynaložiť veľké množstvo peňazí na vykurovanie, čo je jeden z najdrahších článkov verejných služieb.

Teraz pri budovaní domu mnoho ľudí má záujem o používanie prírodných materiálov, je zaručené, že budú bezpečné pre ľudské zdravie a život. Keramzitový betón sa skladá z cementu, piesku a hlinitého kamene, v ňom nie sú nebezpečné súčasti.

Proti budovaniu budovy z expandovanej hlinky nemôžete povedať veľa. Nevýhody predstavujú nasledujúce charakteristiky:

Keramzitové betónové bloky majú veľkú hmotnosť, studené mostíky, veľké rozmery

 1. Hmotnosti. Napriek tomu, že materiál je ľahší ako tehly alebo železobetón, stratí kostru a drevené domy. Proti nim keramzitobeton nie je schopný vydržať konkurenciu z hľadiska nákladov na nadácie, pretože budovy z nej sú masívne.
 2. Prítomnosť studených mostov. Slabé miesta muriva sú švy. Sú vyrobené z cementovej malty, ktorej tepelné tieniace vlastnosti sú 5-6 krát horšie ako základný materiál stien. Na odstránenie problému v švíkoch položte jutovú pásku, čo zvyšuje pracovné a finančné náklady.
 3. Preprava veľkých predmetov. Bloky sú väčšie ako tehly.
 4. Ak opustíte budovu bez vonkajšej úpravy viac ako 2 obdobia, pevnosť nosnej konštrukcie sa zníži.

Tieto nevýhody nebránia masovému rozloženiu materiálu, ale ešte pred tým, než začnete stavbu, musíte o nich vedieť.

Dom blokov z expandovanej hliny: výhody a nevýhody.

Stále viac sa namiesto tradičných materiálov, ako sú tehly, v súkromných nízkopodlažných konštrukciách získavajú výrobky, ktoré sa týkajú triedy celulózového betónu. Ale ktoré z nich majú plusy a mínusy domu z rozšírených hlinených blokov, materiál známy už viac ako polstoročie, ale na jeho skutočnú hodnotu až do konca a nie ocenený?

Hoci v poslednom desaťročí uprostred rastúce náklady na energiu a na prenos tepla tekutiny, rovnako ako túžba moderného človeka žiť v ekologicky bezpečné a pohodlné domov, tento materiál prechádza renesanciou.

Claydite - čo je a kde sa používa?

spočiatku, výroba blokov z expandovanej hlinky Jednalo sa o bočné vetvu zariadenia na výrobu expandovaného ílu, získaný materiál z legkoplavnyh ílov a tvoriaci granulovaný porézny materiál používaný predovšetkým v stavebníctve ako hromadné izolácie.

dnes claydite technológie V porovnaní so začiatkom minulého storočia, keď sa to objavilo, sa výrazne nezmenilo. Íl, z ktoré tvoria betónový blok, je prírodného pôvodu, a ich komponenty sú veľmi šetrné k životnému prostrediu, a domy postavené - špeciálna priaznivé mikroklímu boli použité na ich výrobu len normálny betón, čo je riešenie, cementu, piesku a vápna.

Plnivo je v tomto prípade samotný hliník, ktorý v závislosti od jeho hmotnostnej frakcie vo výrobku ovplyvňuje takýto indikátor ako hustota a zodpovedajúca hmotnosť. To znamená, že čím vyššia je hustota materiálu, tým je ťažšia, ale koeficient tepelnej vodivosti je tiež vyšší.

rozdielny zloženie expandovaného hlineného betónu poskytuje hustotu materiálu od 500 do 1800 kg / m3. Ak sa na výrobu blokov použije hliník s väčšou frakciou, materiál je odolnejší, ale chladnejší.

Napriek tomu, že cena výrobkov je nízka, je veľmi atraktívne a výhodné vyrábať bloky priamo na stavenisku. Aby bolo možné na výrobu hlinených betónov vlastnými rukami Vyžaduje sa len betónový mixér a formy, v ktorých sa naleje pripravený roztok, pozostávajúci, ako je uvedené vyššie, z betónovej zmesi a expandovanej hliny.

Rozmery a hlavné typy blokov z expandovanej hliny

Taký skromný rozmery bloku z expandovanej hlinky, v porovnaní napríklad s pórobetónom, sa vysvetľuje pomerne veľkou hmotnosťou výrobkov. S ďalšími parametrami by bolo potrebné pritiahnuť špeciálne zariadenie na stavenisko, a tak - všetky operácie na výstavbu domu sa dajú robiť ručne.

V súčasnej dobe sa konštrukcia keramzit používa na výrobu hlavne dvoch druhov výrobkov: dutých a plných. Druhý je odolnejší a používa sa na vytvorenie dostatočne pevných nosných stien a konštrukcií.

duté výrobky sa používajú pre zariadenie vnútorných priečok a niekedy aj ako ďalšia tepelnoizolačná vrstva. Často sú také výrobky s menšou šírkou, zvyčajne dvakrát menšou ako štandard, čo je dosť. Ak sú rozmery pevného bloku 188 × 190-390 mm, potom je dutý blok 188 × 90-390 mm.

Okrem toho sa na trhu ponúka výrobky zo sadry systém deliacich stien, ktoré nielen uľahčuje výstavbu stavebných objektov a znižuje množstvo použitého roztoku pre murivo, ale tiež rieši jeden z najväčších výziev tohto materiálu - eliminácia tepelných mostov.

Konštrukcia betónu z expandovaného hlinku, video:

Technické charakteristiky blokov z expandovanej hlinky

Predtým, ako začnete skúmať všetky výhody blokov expandovanej hliny, mali by ste ich vypracovať základné technické vlastnosti. A keďže v mnohých ohľadoch je výstavba tohto materiálu atraktívna z hľadiska úspor energie, je potrebné venovať pozornosť predovšetkým tepelná vodivosť expandovanej hliny, parameter, ktorý je jedným z hlavných pre tento materiál.

Takže hlinený betón má:

 • koeficient tepelnej vodivosti v rozmedzí od 0,18 do 0,81-0,90 W / (m ° C);
 • hustota materiálu, v rozmedzí od 500 do 1800 kg / m 3. Treba poznamenať, že ak hustota expandovanej hliny je 500-1100 kg / m 3, potom sa odkazuje na typ konštrukcie a tepelnej izolácie av množstve 1100 kg / m 3 a viac - na štrukturálnu;
 • pevnosť, komponent 35 až 250 kg / cm2 statického zaťaženia;
 • vysoká priepustnosť pre pary, ktorá je tiež určená hustotou produktu a pohybuje sa v rozmedzí od 0,256 do 0,094 mg / (m * h * Pa);
 • mrazuvzdornosť, podľa tohto parametra môže byť materiál klasifikovaný ako F25, F35 a dokonca aj F50 a F75;
 • požiarna odolnosť umožňujúca priradiť materiál k najvyššej prvej triede bezpečnosti (A1);
 • životnosť materiálu dosiahne 60 rokov alebo viac;
 • hmotnosť blokov 10 až 25 kg, ktoré sa líšia v závislosti od veľkosti, tvaru a hustoty výrobkov.

S cieľom určiť čo by mala byť hrúbka stien z expandovaných hlinených blokov a koľko materiálu je potrebné na vybudovanie domu, je potrebné naučiť sa čítať špeciálne označenie, ktoré poskytuje veľmi podrobné a podrobné informácie.

Prvé písmeno "K" pre všetky výrobky je totožné, pretože naznačuje, že tento stavebný kameň má umelý pôvod.

Potom nasledujú písmená označujúce hlavný účel blokov "C" stena, «L» - tvárový, «Р» - vojak a "P" pre oddiely.

Ďalšou položkou označenia je označenie dĺžky bloku v centimetroch a sú uvedené ďalšie hodnoty pevnosti, mrazuvzdornosti a hustoty.

Typy blokov z expandovanej hlinky, video:

Doplnky a mínusy blokov z expandovanej hlinky

Pred zvažovaním Aké sú výhody a nevýhody rozšírených hlinených blokov?, malo by sa objasniť, že tieto výrobky sa aktívne používajú nielen v nízkopodlažných konštrukciách a predovšetkým súkromných na výstavbu domov alebo rôznych hospodárskych budov, ale aj v monolitickej - ako materiál steny na vyplnenie vonkajších a vnútorných otvorov.

Navyše keramzitobetón poskytuje ďalšie nepopierateľné výhody:

  z cons materiál, je potrebné najprv špecifikovať:

  • vytváranie "studených mostov", ale vzhľadom na skutočnosť, že povrchy hlinitého majú obloženie a často dodatočnú tepelnú izolačnú vrstvu, je tento problém riešiteľný;
  • z dôvodu pomerne priemerných vlastností odolnosti proti vlhkosti, nemožno robiť bez spoľahlivého hydroizolačného zariadenia;
  • napriek skutočnosti, že hmotnosť materiálu je relatívne malá, ale stále je vyššia ako ostatný bunkový betón, a preto si vyžaduje vybudovanie spoľahlivého a silného základu domu;
  • Nemožnosť použiť materiál na stavbu nadácie a otázku či je možné umiestniť sokl z blokov z expandovanej hliny, odpoveď bude závisieť od úrovne podzemnej vody a počtu podlaží budovy, avšak v žiadnom prípade nie je to najrozumnejšie riešenie.

  Je tiež potrebné vziať do úvahy, že vonkajšie steny postavené z hlinených blokov by nemali byť dlhší čas bez obloženia, pretože to môže výrazne znížiť trvanlivosť budovy kvôli nízkej odolnosti voči vlhkosti.

  Clay claydite block, video instruction:

  Blokové hlinené betónové bloky s vlastnými rukami

  Je tiež potrebné vziať do úvahy hĺbku mrazu a hladinu podzemnej vody, ako aj počet podlaží doma.

  Pri ťažkých, voľných alebo skalnatých pôdach je najoptimálnejšou voľbou verzia základovej dosky.

  Ak je situácia na mieste výhodnejšia, potom si môžete vybrať medzi dvoma verziami pásky: monolitický a prefabrikovaný z podkladových blokov (FBS). Táto možnosť určite vyberú vývojári, ktorí nepredstavujú ich dom bez podzemnej úrovne alebo suterénu, čo je ďalší predpoklad, ktorý môže mať širokú škálu funkčných účelov.

  Ako vyrábať murované betónové bloky s vlastnými rukami krok za krokom sa trochu líši od analogického poradia používaného pri konštrukcii domov, napríklad z penového betónu. Existujú však niektoré vlastnosti a odtiene, ktoré je potrebné zohľadniť pri práci s týmto materiálom.

  Priame postavenie stien je nevyhnutné v súlade s pravidlami obliekania, ktoré vyžadujú povinný posun v najbližšom riadku najmenej tretinu dĺžky bloku vo vzťahu k predchádzajúcej. Na zabezpečenie tuhosti konštrukcie je potrebné vykonať vystuženie muriva približne každých 3-4 riadkov - v závislosti od počtu podlaží v dome a následne od očakávanej nosnosti.

  Po každom riadku je potrebné skontrolovať presnosť muriva pomocou úrovne budovy a olovenej línie.

  Jednou z dôležitých otázok pri budovaní krabice domu je, aké riešenie murovania betónových tvárnic použite. Najbežnejšie variant - normálny cement-piesok malta, ale môžu byť vybrané a zmesi lepidlo na báze cementu, pretože umožňujú tenšími spojovacími kĺbmi, ktoré umožňujú čiastočne vyrovnať s problémom tvorby "studených spojov".

  A v prípade, že pri použití tradičnej murovacie malty, ktorý je aplikovaný na vrstvu, aby nie viac ako 12-15 mm, je nutné dodržiavať správne proporcie pri jeho výrobe, ktoré sú určené podľa hustoty používané pre konštrukciu tvárnic.

  Akonáhle je schránka je pripravený prvé poschodie, musí nutne Murovacie na keramzitových bloky, ktoré môžu byť z tehál alebo betónu ako monolitická štruktúra s prefabrikovaným debnenia pod ním.

  Ale bez ohľadu na použitý materiál musia byť armopoisy nevyhnutne izolované, pretože ich tepelná vodivosť je v každom prípade vyššia ako tepelná vodivosť stien. Podobne armopoyas, pri budovaní budovy v niekoľkých poschodiach, sa vykonáva po dokončení každého z nich.

  Na dokončenie domu z rozľahlých hlinených blokov môžete použiť širokú škálu materiálov. Jednou z obľúbených možností je omietka, vyrobená metódou "mokrej fasády". V tomto prípade môže byť izolácia hlinených betónových stien realizovaná pomocou expandovaného polystyrénu alebo peny a tiež materiálov na báze minerálnej vlny.

  Navyše je možné na dokončenie použiť systém sklopnej vetranej fasády, ktorý na to používa ako dekoratívnu vrstvu obkladu. Je tiež dovolené obkladať tehly, keramické dlaždice, umelú trstinu, slinku atď.

  Oponenty konštrukcie hlinených betónových tvárnic naznačujú pomerne vysoké náklady presne spojené s dokončením domu.

  Nuance v konštrukcii hlinito-betónového kúpeľa

  Použitie blokov z expandovanej hliny je docela možné a výstavba kúpeľa. Vďaka svojej schopnosti nahromadiť teplo je to optimálny materiál pre takýto objekt.

  Osobitná pozornosť by sa mala venovať etape výberu materiálu a uprednostňovať výrobky s maximálnou odolnosťou proti mrazu, keďže periodické procesy spojené s vykurovaním / chladením stien nie sú

  pridať silu a postupne ich zničiť.

  Ak je to domčeky z expandovaného betónu ten správny je vonkajší (alebo fasády), potom by mal byť kúpeľ izolovaný zvnútra. To je nevyhnutné na zabezpečenie krátkodobej udržiavania požadovanej teploty v miestnosti, ale nie je potrebné neustále sledovať určitý teplotný režim.

  Pre zariadenie tepelnej izolácie vnútri lišty je inštalovaný, vnútri ktorého je ohrievač položený, a potom obloženie z drevenej obloženie bude upevnené na to. Pri výbere ohrievača by ste mali uprednostňovať materiály odolné voči vlhkosti, napríklad expandovaný polystyrén.

  Ak sa však vyberie minerálny tepelnoizolačný materiál, musí sa usporiadať spoľahlivá parotesná vrstva, podobne ako pri zmene zmáčacích vlastností tejto izolácie a následne sa zhroutí.

  Bez ohľadu na to, že tepelná izolačná vrstva je umiestnená vo vnútri budovy, vrstvy hydroizolácie a ochrana pred vetrom musia byť nevyhnutne položené zvonku. V prípade, že sa použije omietka, bude sa s druhou úlohou vyrovnať a čiastočne s prvou.

  Nezabudnite sa zúčastniť hlasovania!

  Aké bloky sú pre stavbu domu lepšie?

  Páčia sa vám článok? Ukážte to svojim priateľom:

  Pozrite sa ďalej na DimDom.ru:

  Vyplňte článok s vašimi komentármi, fotografiami a videami:

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  29 − = 25