Dom chata fotografie

Domy v štýle chaty - 50 fotografií: neuveriteľný komfort vonku aj zvnútra

Chalet - štýl, ktorý nedávno získal osobitnú popularitu, najmä v európskych krajinách. Je to niekoľko dôvodov.

Prvým je rastúce uznanie medzi európskymi lyžiarskymi strediskami a túžba len byť bližšie k prírode. Atmosféra chaty je veľmi živá a skutočná, na rozdiel od veľkých miest, ktoré majú "mŕtvu" atmosféru. Avšak prvky chaty sa nachádzajú aj v mestských apartmánoch.

Domy vo vonkajšom štýle - foto

Chata sa nazýva aj alpský štýl. Záujem o to možno vysvetliť mnohými faktormi. Takže napríklad človek sníva o vytvorení obydlia, ktoré počuje genetickú pamäť, byt, ktorý ho môže chrániť pred nepriaznivými faktormi okolitého sveta.

Pohodlný a útulný štýl chaty sa páčilo mnohým úspešným ľuďom, ktorí nielen zachovali interiéry, ale aj naplnili potrebnými modernými vecami. A napriek svojej relatívnej jednoduchosti štýl chaty získal srdce mnohých bohatých ľudí. V podstate to bolo kvôli jedinečnej útulnej atmosfére a jedinečnej farbe. Faktom je, že tieto faktory sú často dôležitejšie než "chváliť sa" pred susedmi a priateľmi.

Čo je štýl chaty? V skutočnosti je všetko veľmi jednoduché. Tento dom je z dreva so šikmou strechou, rovnako ako široké, pevné odkvapy, ktoré sú inštalované kolmo na prednú časť domu.

1

Dom v štýle chaty nielen útulné, ale aj extrémne praktické bývanie. Vyčnievajúce priezory nielen pokrývajú základy a steny domu pred dažďom, ale prispievajú aj k vytvoreniu dodatočného úkrytu z nepriaznivého počasia okolo domu. Pevná šikmá strecha vytvára dodatočnú izoláciu vďaka zhromažďovaniu snehu.

Napriek vonkajšej jednoduchosti chaty je interiérový priestor krásne naplánovaný a organizovaný. Z masívnych trámov, steny z baru a ťažkých dverí doslova fúkajú starý čas. Štýlová chata - kráľovstvo stromu, ale v súlade s ním môžete použiť kamenné dosky, napríklad na položenie vchodu, alebo dokonca aj dizajn celej steny.

moderný domy v štýle chaty rovnako ako všetci ostatní, usilujú o výšku, ale zároveň sú veľmi pevne zakotvené. Moderné projekty ponúkajú hustšie zasklenie balkónov, okien a terás. Jednoduchosť formulárov a jasnosť liniek dávajú zmysel pre mier a spoľahlivosť, a to vďaka tomu, že majú priestor na usporiadanie.

Domy chaty sú ideálne pre znalcov kvality, funkčnosti a pohodlia. Takéto domy sú postavené tak, aby uvoľnili dušu a telo od ruchu mesta.

Domy vo štýle chaty vo vnútri - foto

Vnútorná výzdoba domu je vyrobená výhradne šetrnými k životnému prostrediu a farba sa uprednostňuje prírodným farbám a prírodným odtieňom. Často sa používa na zdobenie drevenej výšivky. Nábytok chatiek je čo najefektívnejší a rodinná atmosféra je daná rodinnými pamiatkami a starými fotografiami.

Tajomstvo trvanlivosti chaty v známych mnoho storočí je spojenie kameňa, hliny a dreva. Celkový štýl chaty je však skôr asketický. Treba však poznamenať, že moderné kabíny interiérov môžu byť nielen klasické - urbanizácia sa dotkla týchto interiérov.

Štýl chaty v súčasnosti nemá žiadnych vážnych konkurentov. Myslíš, možno z nej nakreslíte nové, nové nápady pre svoj dom!

Interiéry domov v štýle chaty: popis a fotografie

Interiéry domov v štýle chaty sa vyznačujú očarujúcou jednoduchosťou, útulnou atmosférou a originálnou farbou, ktorá získala srdcia mnohých ľudí.

Historický vznik štýlu, vstrebáva v bohatej histórii Álp a jedinečných miestnych zvykov, sa stalo na juhovýchode Francúzska (v blízkosti hraníc so Švajčiarskom) a doslovne znamená "dom pastiera, na blízke hory." V 19-20 storočí tieto malé domčeky - podobne ako všetky bežné chaty, ktorá sa nachádza na brehoch riek a jazier a za zlého počasie bolo najvhodnejšie úkryt pre pastiera.

Vyžadujúc trvanlivosť a trvanlivosť v podmienkach ťažkého horského podnebia, boli postavené podľa určitej schémy: nadácie s prvým poschodím - z kameňa, podkrovia - drevených zrubov. Následne sa takéto štruktúry úplne odôvodnili: základňa kameňa spoľahlivo chránená pred prudkým vetrom, silnými dažďami a snehovými srážkami.

Postupne sa Konštrukcia týchto domov z prírodných surovín sa rozrástla do samostatného štýlu, ľahko rozpoznateľný podľa povrchnosti štít strechami dlaždice a širokými odkvapy, namontovaná kolmo k prednej časti domu. Vďaka snehu, ktorý sa hromadí v zime, poskytujú šikmé strechy dodatočnú izoláciu a najmenej 40-50 centimetrov vrcholov chráni steny domu a jeho základy pred zrážkami. Táto nehnuteľnosť je pre Alpy veľmi dôležitá s ich silným snežením: tam sú takéto strechy, ktoré chránia fasádu budovy pred negatívnymi javmi počasia.

Len prirodzenosť a blízkosť prírode

Keď sa pozriete na domy v chate, prichádza na mienku malá alpská dedina a skutočný "živý" 9raquo; atmosféra, priblíženie krásy a pokoja okolitej prírody. Mali by ste vedieť, že výstavba chatových chát sa uskutočňuje v určitej perspektíve. Preto je hlavná fasáda vždy obrátená na východ; Obývacie priestory sú navrhnuté tak, aby počas dňa boli rovnomerne osvetlené slnečnými lúčmi.

Interiéry domov v štýle chaty predstavujú oblasť dreva - prírodný, ekologický a dopytový materiál po celú dobu. Sú to obrovské trámy, steny z baru, ťažké dvere, z ktorých doslova fúka starý čas. Podlahy sú vyrobené z masívnych dosiek: nenatreté a lakované (alebo škvrny). Steny sú omietnuté alebo pokryté drevom. V modernej interpretácii sa výčnelky a rohy domov stretávajú s kamennou (prírodnou alebo umelou), tehlovou, dekoratívnou omietkou.

Interiéry domov v štýle chaty sú vždy vybavené priestranným balkónom, priestrannou verandou a veľkými panoramatickými oknami. Dnešné domácnosti používajú obrovské množstvo sklených plôch, ktoré vám umožňujú obdivovať krásne okolité krajiny. Okrem toho sú moderné okná s dvojitými sklami vyrobené z odolných materiálov a ľahko tolerujú akékoľvek nepriaznivé počasie.

Veľké množstvo domov navrhnutých v alpskom štýle, postavené v zalesnenej oblasti. Preto pri plánovaní krajiny je dôležitým bodom minimálne zasahovanie do prírodnej krajiny. Zmeny v prírodnom prostredí sa prejavujú len v tesnej blízkosti domova.

Aktívne usporiadanie neglazovaných verandy, otvorených balkónov, markízy, majitelia domov pri prechádzke sa snažia zorganizovať vonkajšiu rekreačnú oblasť, ktorá je umiestnená v blízkosti domu. Návrhový dizajn interiéru chaty navrhuje umiestniť kompozície z nábytku (prútený alebo drevený) na spevnené plochy alebo drevené paluby. K dispozícii sú tiež otvorené ohniská, krby, kachle, ktoré nie sú len zariadenia na prípravu lahodných jedál, ale aj originálne dekorácie, ktoré štýlovo zdobia celkový obraz.

Interiér domu v štýle chaty vo vnútri

Fotografia jasne a farebne vyjadruje vidiecku jednoduchosť, teplo a útulnú atmosféru domova, za ktorou leží nádherne plánovaný a organizovaný vnútorný priestor.

Jeho vizitkou sú vystavené stropné trámy a integrálnou súčasťou je veľký krb s originálnym dekorom.

Moderné obývacie miestnosti využívajú krbové priestory ako TV-zónu s televízorom nad krbom alebo v jeho blízkosti. Táto koncepcia nielen šetrí priestor, ale predstavuje aj jediné koordinačné centrum. Zvyčajným prvkom štýlu chaty je vypchaté zviera, ktoré môže byť umiestnené aj nad krbom. Vo väčšine obytných priestorov v alpskom dome sa vyznačuje svojim prirodzeným loveckým štýlom. Preto je celkom vhodné pozrieť sa na podlahy položené miesto kobercov kože.

Interiérový dizajn vidieckeho domu v štýle chaty z nábytku dáva prednosť masívnym koženým pohovkám a kreslám. Hoci výber čalúnenia materiálu, nie sú žiadne obmedzenia: môže to byť velúr, ľan, vlna, ale nie syntetické. V modernej obývacej izbe je možnosť uprednostniť bezrámový nábytok, ktorý harmonicky harmonizuje s teplým prostredím obývacej izby.

Pôvodná v alpskom interiéri, charakterizovaná prírodnou béžovo-hnedou škálou, svetlý nábytok prinášajúci farebnú náladu a nejaký dobrodružný duch. Interiérový projekt v štýle chaty naznačuje, že tento prízvuk sa používa dávkovo tak, aby nedošlo k zhoršeniu harmónie vidieckej výzdoby.

Kľúčovým dizajnovým prvkom obývacej izby je systém osvetlenia, v ktorom spolu s centrálnou luster a závesné svietidlá sa používajú, stojacie lampy alebo nástenná lampa, ktorá sa nachádza v blízkosti vchodu na obvode miestnosti medzi oknami.

Obývacia izba je obyčajne priestranná izba s drevenými podlahami, obrovskými početnými oknami, vysokými stropmi, ako aj veľkým množstvom nosníkov, stĺpov a podlahových systémov. Dobré zariadenie, krásne lustre, teplé koberce a voľne žijúce živočíchy na podlahe - najoptimálnejší interiér domu v štýle chaty.

Spací priestor v alpskom štýle je tiež vybavený krbom - dôležitým prvkom chaty. Pre romantikov, ktorí ocenia teplo prírodného materiálu, druh hracích plameňov praskajúcich polien horiacich doplniť kúzlo vidieckej výzdoby, vytvára pocit určité kúzlo.

Posteľ v spálni je masívna, drevená a môže byť zdobená rezbami a inými originálnymi prvkami. Je to dekoratívnosť spacieho miesta, ktoré je ústredným predmetom tejto miestnosti, v kombinácii s drsnosťou krbového priestoru vytvárajú teplú a harmonickú atmosféru.

Pri navrhovaní tejto miestnosti by sa mala osobitná pozornosť venovať textíliám. Záclony sú najčastejšie vyrobené z prírodných tkanín (najlepšie ľanových alebo bavlnených prírodných kvetov). Pre posteľné lôžka na posteli sa používa vlna alebo kožušinový materiál.

Okrem priestranné skrine a postele v priestranných izbách sa môžu ubytovať posedenie: napríklad pár stoličiek a konferenčný stolík pred panoramatickými oknami, ktoré umožňujú, aby si krásne prírodné pohľady.

Srdcom akéhokoľvek vlastníctva domu vrátane krajiny je kuchyňa - vnútorný priestor, na ktorom je sústredený život každej rodiny. Chata štýl miestnosti s jeho teplo horiaceho krbu, vôňa domácich jedál a úprimnosti spoločných stretnutí harmonicky doplnené ekologicky šetrných prírodných materiálov.

Interiér domu v štýle chaty, ktorého dizajnové projekty majú veľký počet možností, pretože farebná dekorácia kuchyne naznačuje použitie umelo starého nábytku. Jeho drevené prevedenie je optimálne doplnené o domáce spotrebiče s prvkami z nehrdzavejúcej ocele.

Takýto kontrast texturovaného tepla dreva a ocele vytvára jedinečný vizuálny efekt, ktorý zdôrazňuje modernitu farebného vidieckeho interiéru.

Alternatívne môžu byť domáce spotrebiče šikovne zamaskované za nelakované drevené dvere kuchynských skriniek, čo len zlepší štýl chaty.

Štýlové chaty v mestských apartmánoch

Interiéry domov v štýle horskej chaty, pôvodne vytvorená pre vidiecke domy, platí do centra Apartement priestoru, ktorého podmienkou je dostatok záberov a vysoké stropy potrebné na vytvorenie dekoračné stropné trámy. Zvyšok odtieňov dizajnu je podobný štýlu krajiny v štýle chaty.

Domy-chaty sú ideálne pre znalcov funkčnosti, pohodlia, kvality a sú väčšinou postavené pre pokojnú atmosféru mesta. Chata obsadila srdcia mnohých nielen svojou úchvatnou jednoduchosťou, ale aj jedinečnou útulnou atmosférou a jedinečnou farbou.

Vidiecky dom v štýle chaty - moderná lovecká chata: projekty, fotografie interiérov

Chata - jeden z populárnych architektonických štýlov pre vidiecke domy. Jednoduchosť a brutalita interiér, v štýle horskej chaty láka moderné obyvateľov veľkých miest, ktorá vám umožní zabudnúť na obleky, kravaty, a dynamika cien ropy na svetových trhoch. Pozrite sa na výber fotografických interiérov vidieckych domov v štýle chaty.

Chalet štýl nie je plný architektonický štýl. Jedná sa o jednu z odrôd krajiny: jednoduché ľudové obydlia s charakteristickými národnými charakteristikami. Vlasť štýlu môže byť považovaná za horu Švajčiarsko. V preklade slová "Chalet" znamená "vidiecky dom v švajčiarskom štýle".

Spočiatku boli chaty dočasnými obydliami pastierov a lovcov, v ktorých by ste mohli stráviť noc a čakať na nepriaznivé počasie. Chata nie je v architektúre jedinečným fenoménom. Tento typ štruktúry bol a je tam, kde je potrebný dočasný prístrešok. Podobné chaty sa nachádzali na Klondike v čase Gold Rush alebo v ruskej taji, kde obchodníci lovili.

Obľúbenosť alpských chát poľovníkov vysvetľuje skutočnosť, že Alpy boli v centre rozvoja turistického ruchu. Dnes je štýl chaty obľúbený nielen pre dokončovacie domy. Prvky štýlu môžu byť úspešne použité v interiéri moderného komfortného mestského bytu.

Tip: Ak ste sa rozhodli použiť štýl chaty na interiérový dizajn bytu, dôkladne premyslite dizajn. Zvýšená drsnosť štýlu a jeho prvkov môže vyzerať "ako sedlo na kravu" v kombinácii s bežnými domácimi predmetmi.

Jednou z najpozoruhodnejších vlastností budov v štýle chaty je primitivizmus v dekorácii a dizajne, brutálna, drsná jednoduchosť. Chaty postavené výhradne z toho, čo bolo v bezprostrednej blízkosti staveniska, pretože dodať akýkoľvek materiál alebo náradie na stavenisko bolo možné len v batohu, alebo v extrémnych prípadoch, jazdecké kone. Preto je dizajn a prevedenie horských domov veľmi jednoduché a dokonca aj hrubé.

Ďalšou charakteristickou črtou chaty je architektúra budovy. Vzhľadom na hornatý terén a možnosť lavíny je dom chaty prakticky jednou strechou. Tradičný chatový dom je akýsi chata. Veľké štítové strechy na silnom základovom sokole žulových balvanov - tento typ má klasickú chatu.

Materiály pre interiér v štýle chaty

Samozrejme, ak urobíte interiér domu alebo bytu v štýle chaty, potom budú najvhodnejšie materiály prírodné: prírodný kameň, drevo, tepané železo. Moderné akryláty a plasty budú úplne mimo miesta v interiéri štýlu chaty.

Pri výbere materiálov pre dekoráciu, preferujú hrubú štruktúru: nezabudnite, že priekopníkmi štýle - lovci a pastieri, nebolo možné použiť v interiéroch lešteného mramoru a lakovaného dreva.

Dekoratívne textúrované omietky sa veľmi dobre hodia do štýlu chaty a kombinujú sa s hrubým textúrou prírodného kameňa a dreva. Pre steny môžete použiť drevené panely.

V interiéri kabíny sú vhodné lampy s kovanou základňou. Tie je možné objednať na individuálny projekt alebo vyzdvihnúť priemyselnú výrobu.

Stropy v dome, vyzdobené v štýle chaty, sú väčšinou drevené, s prevratnými nosníkmi a krokvami. Podlahy môžu byť kameň - v prízemí a drevené - v horných poschodiach. Pre podlahové krytiny je lepšie použiť masívnu dosku alebo hmoždinku s povrchom. Nepoužívajte lesklý lak - je lepšie vybrať matný náter alebo olej.

Ohnisko v chate country cottage

Jedným z hlavných miest interiéru vidieckeho domu je krb. Jeho dizajn by mal zodpovedať všeobecnému štýlu interiéru. Výber modelu krbu závisí od preferencií majiteľa domu. Niekto dáva prednosť modelom s otvoreným ohňom, dnes výrobcovia ponúkajú možnosti kaziet na oheň, ktoré umožňujú vytvoriť krb z akéhokoľvek dizajnu. Ako obklad krbu môžete použiť prírodný kameň s "skalnatým" povrchom. Pre krbový kameň - hrubý drevený nosník.

Ak je tu možnosť - veľká plocha a vysoké stropy - môžete si vybrať ohnisko s centrálnym umiestnením v obývacej izbe. Interiér komínovej haly v dome štýlu chaty môže byť doplnený poľovníckymi trofejami, napríklad kožou namiesto koberca.

Štýl chaty je úrodná pôda pre návrh vidieckeho domu. Koniec koncov, dom pre mnohých - príležitosť dostať sa na povahu hluku a prachu megacities. Prísť do styku s jednoduchým životom. Štýl krajiny a jeho brutálna odroda - chaty symbolizujú spoľahlivosť domáceho pohodlia, teplo a stabilitu.

Interiér vidieckeho domu v štýle chaty: fotografie

  • Vyberte správne lepidlo pre keramickú žulu
  • Kuchynské digestory v súkromnom dome s vlastnými rukami: popis, schéma, fotografie a video
  • Zapojenie do dreveného domu s vlastnými rukami
  • Provence - perfektný štýl pre chatu mimo mesta

Ako si rezervujete dom?

Upozornenie pre našich odberateľov!

Hrajeme 10 sád automatického napájania "Gardena"

Takže raz za týždeň posielame digest s najpopulárnejšími článkami.

* Môžete sa kedykoľvek odhlásiť z tohto bulletinu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

52 − 48 =