Domy z penového betónu

Dom penových tvárnic: recenzie majiteľov (foto)

Penové bloky sú relatívne nový materiál, ktorý už získal určitú popularitu na domácom trhu. Podľa tvrdení výrobcov je výkon vynikajúci. Ale je to naozaj tak, a čo je vlastne penový dom? Pripomienky majiteľov takýchto budov v ich domovoch sú v skutočnosti nejednoznačné. Niektorí chvália takéto štruktúry, na ostatných nemajú príliš dobrý dojem. Takže stojí za to použiť penové bloky na postavenie obytnej nízkopodlažnej budovy, alebo je ešte lepšie vybrať iný materiál na tento účel? Možno náš článok pomôže niekomu z vlastníkov predmestských oblastí rozhodnúť o tejto otázke.

Samotní výrobcovia sa týkajú predovšetkým výhod penových blokov:

 • Ľahká váha. Kvôli tejto kvalite s materiálom je veľmi ľahké pracovať.
 • Trvanlivosť. Dom pena bloky, podľa výrobcov, môže byť rovnako ako tehly.
 • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Penoblock - materiál je porézny. A preto si teplo uchováva oveľa lepšie aj duté tehly.
 • Vynikajúce protihlukové vlastnosti.
 • Schopnosť "dýchať", ako strom, a zároveň odolnosť voči rozkladu.
 • Spracovateľnosť. Spracovanie týchto blokov je oveľa jednoduchšie ako akýkoľvek iný materiál určený na stavbu stien a priečok.
 • Ideálne hladký povrch. Kvôli tejto kvalite sa náklady na dokončenie budovy znižujú.

Ako vidíte, všetko vyzerá dobre. Ale ako je to naozaj tak? Je dom penových blokov dobrý? Fotografie týchto štruktúr umiestnené na sieti zdanlivo demonštrujú svoju spoľahlivosť a atraktívnosť viac ako vizuálne. Uvidíme však, čo ich majitelia myslia o takýchto zariadeniach a či skutočne majú všetky deklarované zásluhy. A začnite s prvou výhodou.

Penové bloky majú skutočne nízku špecifickú hmotnosť. Pri veľkých rozmeroch vážia približne rovnaké ako obyčajné tehly. Preto, stavba stien z nich - proces nie je časovo náročný a trvá príliš veľa času. Väčšina majiteľov prímestských oblastí v skutočnosti poznamenáva, že je to ich pozitívna kvalita. Dnes sa môžete stretnúť s mnohými príbehmi o tom, ako človek postavil dom v priebehu jedného mesiaca - doma, na dovolenku blok domu.

Avšak, na zníženie finančných nákladov nadácie nalievanie pomocou tohto ľahkého materiálu na steny, bohužiaľ, nebude fungovať. Iba v prípade, že konštrukcia silnej základne môže stavať spoľahlivý dom z penových blokov. Pripomienky majiteľov k takto postaveným budovám sú veľmi dobré. Samozrejme, bude musieť vynaložiť aj kvalitatívny základ. Na slabom a lacnom základe nemôžete stavať spoľahlivý dom s penovými blokmi. Je to všetko o krehkosti tohto penového muriva. Akýkoľvek nestabilita podstavca môže viesť k vzniku mnohých trhlín na stenách. Ako viete, je extrémne ťažké zastaviť ich rozširovanie.

Šetrnosť penového betónu je jeho hlavnou nevýhodou. Je to kvôli krehkosti tohto materiálu a neschopnosti odolávať vážnym vertikálnym a horizontálnym zaťaženiam, ktoré mnohí stavitelia nemajú na to veľmi dobrý názor. Niektorí dokonca vyhlasujú, že pre stavbu budov je úplne nevhodný a môže sa použiť len ako dodatočná izolácia pre murované alebo betónové steny.

Avšak, iní majitelia prímestských oblastí verí, že vzhľad trhlín - to nie je znakom zlej kvality materiálu, ale jednoducho výsledok túžby neskúsených staviteľov zachrániť. Moderní výrobcovia vyrábajú dva typy penových blokov - určené na stavbu stien a na ich otepľovanie. Druhý typ materiálu má nižšiu hustotu a preto stojí menej. Označuje sa číslom od 100 do 600, čo znamená hmotnosť v kubických metroch. Na stavbu nosných stien sa takéto bloky samozrejme nedajú použiť. V opačnom prípade sa môže ukázať, že za pár mesiacov bude dom musieť byť zničený.

1

Pri kladení nosných stien je potrebné zakúpiť stavebné bloky značky od značky D800. Keď sa používajú na spoľahlivom základe, ako mnohí veria, môžete skutočne vybudovať odolný dom z penových blokov. Spätná väzba od vlastníkov o tom v tomto prípade bude pravdepodobne pozitívna.

A samozrejme, pri budovaní takejto budovy by v žiadnom prípade nemala byť porušená technológia nástenného muriva. Spôsob, akým je dom postavený z penových blokov svojimi vlastnými rukami krok za krokom, bude tiež diskutovaný v tomto článku, ale trochu neskôr.

Dobré vlastnosti stien pri zachovaní tepla

Tento názor majiteľov prímestských oblastí sa tiež vyvinul nejednoznačne o tejto vlastnosti penových blokovacích uzavierajúcich štruktúr. Predpokladá sa, že takéto steny skutočne zachovávajú teplo lepšie ako tehly a betón. Ale rozdiel v tomto prípade nie je príliš významné a domovy penoblochnye ešte musia izolovať navyše alebo robiť pomerne silné murivo. Názor, že v tomto ohľade sa ekonomika nakoniec ukáže ako nevýznamná, je zdieľaná väčšinou. Veľmi chváliť v tomto ohľade, materiál iba majitelia stránok nachádzajúcich sa v južných oblastiach krajiny. V miernom podnebí je dom z penových blokov (fotka takýchto budov viditeľná na stránke), v skutočnosti sa nemusia izolovať a to stojí veľmi lacno.

Schopnosť penových blokov "dýchať"; takmer všetci amatérsky stavitelia sa odvolávajú na bezpodmienečné výhody tohto materiálu. V dome vybudovanom z nej je v skutočnosti nastavená dobrá mikroklíma. Ale iba vtedy, keď boli použité ako tepelné, parné a vodné izolátory na steny drahé kvalitné materiály, ako aj vzduchové prostriedky. Nedostatok huby na stenách, dokonca v pomerne vlhkom prostredí a nepríjemný zápach z vône - to je to, čo rozlišuje dom od penových blokov. Recenzie o takýchto budovách sú v tomto ohľade tiež veľmi dobré.

V tomto ohľade materiál nevyvoláva žiadne sťažnosti od vlastníkov pozemkov. Je to naozaj ľahké spracovať. Na rezanie môžete použiť bežnú pilu, ktorá samozrejme výrazne uľahčuje postup pri zostavovaní škatule.

Pokiaľ ide o hladkosť blokov, ako pozitívna kvalita, názory tu sú tiež nejednoznačné. Na jednej strane to skutočne umožňuje postaviť pomerne elegantné budovy. A na druhej strane je konečná úprava stále potrebná. Koniec koncov, samotné bloky sú úplne nevzhľadné sivé.

Navyše na dnešnom ruskom trhu existuje veľa takýchto materiálov, takmer ručne vyrobených. Tieto bloky sú ideálne geometrii sa nijako nelíšia, a musí byť stanovená nie na špeciálnym lepidlom, a konvenčné betónové zmesi, čo samozrejme vedie k zvýšeniu nákladov na pole a výrazným znížením svojich teplosohranyayuschih kvalít.

Ktoré z nich možno odvodiť?

Takže, ako vidíte, budova sa vo všeobecnosti považuje za celkom spoľahlivú a pohodlnú na bývanie - dom s penovými blokmi. Komentáre majiteľov k týmto zariadeniam nám umožňujú posúdiť ich ako veľmi vhodné na bývanie. Ale iba vtedy, ak sú postavené na stabilnom pozemku a predlievajú silný základ, z kvalitného materiálu a bez porušenia technológie muriva. Pokiaľ ide o náklady na tieto budovy, sú skutočne oveľa lacnejšie ako tehly.

Takže ak si nie ste istí výrobcom blokov predávaných vo vašej oblasti alebo vo vlastných zručnostiach masona, nemali by ste si vybrať penové bloky na stavbu domu. Samozrejme, nebude možné vybudovať z nich slabý pozemok. Pre skalné, poloskavé alebo piesčité sa tento materiál hodí dobre.

A konečne, aby sme vám jasnejšie predstavili, čo presne predstavuje výstavbu takejto budovy, uvidíme, ako sa vlastne realizuje výstavba domu z penových blokov vlastnými rukami. Technika budovania stien z tohto materiálu má niektoré jeho nuansy.

Po prvé, musíte naliať pomerne silný základ. Stĺpcovka pod takým domom sa nezmestí. Najčastejšie pod penoblochnye budovy sú zaplavené páskou. Za týmto účelom najskôr vykopajte hĺbku výkopu pod úroveň mrazu zeme. Potom nalejte piesočný vankúš, nainštalujte debnenie a výstužný rám. Potom sa do nej nalieva betón. Ďalej je skutočná konštrukcia domu z penových blokov s vlastnými rukami. Fotografie spoľahlivého základu pre dom s blokom peny sú uvedené nižšie.

Samotné steny sú konštruované nasledovne:

 • Mesiac po vybudovaní nadácie začínajú položiť prvý rad. Táto práca by sa mala vykonávať striktne v súlade s vopred nainštalovaným upevňovaním káblov pomocou konštrukčnej úrovne a olovnice. Prvý rad by mal byť čo najrovnejší. V opačnom prípade sa murivo ukáže ako neštandardné. A to zase povedie k tomu, že sa v ňom objavia všetky druhy stresu a - nakoniec - k prasknutiu. Položte prvý riadok nie na lepidlo, ale na cementovú kašu.
 • Pokračujte v konštrukcii domu z penových tvárnic vlastnými rukami, vykonávajte obvyklú spojku s obväzom spojov, kontrolujte rovnomernosť steny každé 3-4 riadky. Lepidlo sa nanáša gumovou ozubenou stierkou.
 • Murivo je nutne posilnené. Ak sa na upevnenie blokov použije riešenie, použije sa špeciálna mriežka. Pri položení na lepidlo v rade sa na stenách vystužujú dva stehy.
 • Nad murovaním je usporiadaný špeciálny výstužný pás z obyčajného betónu. Pre jeho inštaláciu na vrchole stien je upevnená debniaca doska. V ňom je nainštalovaný rám výstuže. Ďalej sa naleje cementovo-piesková malta.

Tu sa týmto spôsobom vytvára dom s penovými blokmi. Fotografická správa jedného z vlastníkov prímestskej oblasti, ktorá zhromaždila takýto dom, je uvedená nižšie.

Železobetónové dosky na inštaláciu podláh v penových blokoch nemožno použiť. Vyvíjali príliš veľký tlak na steny. Strop v tejto budove je pripevnený k obyčajným dreveným trámom.

No, dúfame, že teraz už viac či menej jasne vyjadrujeme, aké sú domy z penových blokov. Komentáre vlastníkov, fotografie, ktoré ilustrujú článok, sú dobrým dôkazom ich spoľahlivosti a pozoruhodných výkonnostných charakteristík. Samozrejme, vybudovanie takejto budovy je technicky a zodpovedne pomerne komplikovaný postup. Ale náklady na výstavbu nie je príliš drahé, a bývanie v takom dome bude pohodlné.

Koľko stojí budovanie domu z penových blokov? Aké sú náklady na výstavbu domu z penových blokov?

Vytváranie vlastného domu je vždy sprevádzané množstvom otázok. Najzákladnejšie z nich je finančné. Zo všetkých existujúcich materiálov sa penoblock ukázal ako veľmi pozitívny vo všetkých ohľadoch. Nie je príliš nákladná, praktická a odolná. Tí, ktorí to vyberú, sa nevyhnutne stretávajú s otázkou, do akej miery to stojí pri budovaní domu s penovými blokmi. Neexistuje žiadna odpoveď, ale je tu možnosť vypočítať všetko individuálne a nezávisle.

Približné náklady na dom z penových blokov

Priemerné náklady na výstavbu "boxov"; klesá v cenovom rozpätí 300-600 tisíc rubľov. Prečo je to tak drahé? Toto množstvo zahŕňa nielen steny, ale aj základy, podstavec, rám pod strechou. Ale okná, dvere, samotná strecha nie sú brané do úvahy, len holé "skeleton9raquo ;.

V závislosti od regiónu je cena spotrebného materiálu trochu odlišná. Takže napríklad v centrálnom páse Ruska stojí jedna kocka penových blokov (28 kusov) asi 3000 až 3500 rubľov. V severných regiónoch je cena mierne vyššia. V závislosti od veľkosti budovy, počtu oddielov a nákladov na dom z penových blokov.

Pretože penové bloky - materiál je pomerne ľahký, nie je tu žiadna zvláštna potreba vytvoriť pevný základ. Dosť dostatočne osvetlená väznou výstužnou tyčou. V ideálnom prípade je potrebné dokonca aj vo fáze projektu jasne rozlišovať medzi tým, kde a akou veľkosťou budú priestory, aby sa vytvoril základ po ich obvode. To poskytne štruktúru pevnosť a trvanlivosť. Premýšľajte o tom predtým, než postavíte dom z penových blokov. Náklady na to sa výrazne nezvýšia.

V akej výške sa vytvorí strecha - otázka zvlášť individuálna. Takže napríklad môžete dosiahnuť výšku s očakávaním, že tam bude podkrovie alebo naopak malá. Náklady na výstavbu domu z penových blokov naznačujú, že približne 5% z objemu prejde na strešný rám. V závislosti na ceny rezaného dreva vo vašej oblasti môže ísť od 3000 do 10 000 rubľov.

S približnými rozmermi domu môžete urobiť elementárny výpočet. Takže najprv musíte poznať oblasť a obvod budúcej štruktúry. Vykonáva to elementárny matematický vzorec. Rozloha bude 72 metrov štvorcových a obvod je 34 metrov. Je pozoruhodné, že posledná číslica nadácie je o niečo vyššia - 42. Vzhľadom na to, že minimálna šírka pevnej štruktúry je 2 metre. Náklady na výstavbu domu z penových tvárnic pozostávajú z ceny základov, strešného rámu, suterénu a stien. Druhé - po odpočítaní okien a dverí. Pri vylievaní nadácie sa použije priemerne 100 000 rubľov v závislosti od cien materiálu vo vašom regióne.

Žiadny dom nemôže byť umiestnený na holom základe. Vyžaduje sa najmenej 5 ďalších tehál. To bude trvať asi 40 tisíc rubľov. Upozorňujeme, že je to bez nákladov na prácu. Obvykle stavitelia trvá asi 30-50% ceny materiálu.

Ďalší výpočet nákladov na dom z penových blokov závisí od počtu podlaží vašej budovy a od výšky stien. Optimálne na vytvorenie stropov na tri metre. Po prvé, bude ľahšie dýchať v miestnostiach. Po druhé, s vnútorným obložením je ľahšie prispôsobiť materiál. Ak vezmeme za základ výšku stien 3 metre, penové bloky budú vyžadovať asi 28 kociek. S malou rezervou. Za cenu asi 100 000 rubľov. Nahé steny bez povrchovej úpravy (vonkajšie a vnútorné). A samozrejme bez otvorov.

Vopred zistite, koľko okien bude vo vašom dome a aké sú ich veľkosť. Na vytvorenie veľkosti 9 * 8 je optimálne vytvoriť 5-6 okien strednej veľkosti. Napríklad 1,5 * 1,5 metra. Rozloha jedného okienka je 2,25 m. Nachádzajú sa v dome 6. Preto je potrebné odobrať 13,5 metrov štvorcových od obvodu stien. Jednoduchými výpočtami sa ukazuje, že bude potrebné vyčleniť oveľa menej. Iba 88,5 metrov štvorcových. Samozrejme, dvere musia byť tiež odpočítané. Rozmery dverí a ich počet závisí len od vašej túžby. V priemere to môže ušetriť asi 20 až 30 tisíc rubľov, čo výrazne znižuje výšku nákladov.

Tento článok stojí za posuv. Všetko závisí od materiálu. Stále viac a viac ľudí, ktorí sa zaujímajú o to, ako stojí za výstavbu domu z penových blokov, majú tendenciu veriť, že je lepšie vyrábať podlahové dosky z betónových dosiek. Za predpokladu, že dom má viac ako jedno poschodie. V ostatných prípadoch je postačujúci štandardný drevený strop. Nezabudnite venovať pozornosť tomu, ako sa spracováva materiál. Závisí od tohto obdobia jeho prevádzky.

Koľko peňazí bude vynaložených na toto všetko? Pre dom s jednou podlahou - za cenu dreva. Ak vezmeme do úvahy veľkosť 9 * 8, potom je to asi 5-10 tisíc rubľov. Pre dom s niekoľkými poschodiami - za cenu dosiek. Tu všetko závisí na kvalite materiálu a regiónu - od 10 do 50 tisíc rubľov.

To, čo nemôžete robiť bez výstavby domu, je cementovo-piesková malta. Je potrebné nielen riadne vykonať, ale aj získať všetko potrebné. Takže napríklad cena jedného vrecka cementu bude stáť 200-300 rubľov. Na takej rozsiahlej konštrukcii, ako dom, to bude trvať asi 100 vrecia. Vzhľadom na nadáciu. Jednoduchými výpočtami získate 30 000 rubľov iba pre cement. A stále to vyžaduje piesok. Tu sa každý rozhodne pre seba: ak je to možné, aby si to objednali. Napríklad takáto stavba vyžaduje najmenej jednu tonu dobre triedeného piesku. Kúpte si to alebo si ho sami - je to vaša vec. V priemere 1 ton piesku stojí 2-3 tisíc rubľov. Toto nie je veľmi nákladná položka, ale má miesto.

Za "políčko 9raquo; pod domom bude pripravený, musí sa usadiť. Peny bloky sú materiál, ktorý má malé, ale významné percento zmrštenia. Ak chcete pokračovať s vnútornou a vonkajšou úpravou, je potrebné dať domu asi rok na čistenie. Počas tejto doby bude mať pod jeho hmotnosťou konečný tvar, výšku.

Spýtajúc sa na náklady na výstavbu domu z penových blokov, zahrňte takýto článok v odhade ako ohrievač. Vyberte, či ide o problém. Po prvé, pretože existuje veľa odrôd. Pre dom z penových blokov je vhodnejšie vybrať buď polystyrén, alebo angeline. Ak je všetko jasné s prvým: je to svetlo, nepríde vzduch, je trvanlivý - potom druhý by mal byť povedané oddelene. Angelin je izolačná rolka, ktorá funguje na princípe termoska: teplo netečie zvnútra, vonkajšia časť nevychladne. Navyše je odolný proti vlhkosti, ľahko sa inštaluje (upevnený na konštrukčnú zošívačku alebo samorezné skrutky), odolný. Za cenu sa materiály veľmi líšia: na jeden meter asi 30-50 rubľov, v závislosti od hrúbky.

Možno, všetko tu je obmedzené len tvojimi túžbami a predstavivosťou. Tradične sa ako finišný materiál pre steny používa sadrovacia lepenka. Po prvé, je odolný. Po druhé, je ľahké ho nainštalovať. Po tretie, môžu nielen hladké a hladké steny, ale aj rôzne druhy výklenkov, úrovne, dokonca aj oblúky. Jedinou nevýhodou je krehkosť materiálu. Ale to nie je tak významné, pretože budete budovať dom z penových blokov. Priemerná cena za obyčajný sadrokartón je okolo 200-300 rubľov, odolná voči vlhkosti (napríklad v kúpeľni) - o 50 až 100 rubľov viac. Množstvo materiálu závisí od veľkosti domu a počtu podlaží. Odporúča sa nákup sadrokartónu v šaržiach pre každú izbu s malým okrajom jedného alebo dvoch listov.

Prirodzene, steny budú vyžadovať rám. Bez ohľadu na to, ako boli presne odstránené steny. Kov alebo drevo je vašou firmou. Náklady nie sú veľmi odlišné: od 100 do 300 rubľov za bežný meter reiki.

Venujte zvláštnu pozornosť drsnej podlahe. Ak myslíte veľké zaťaženie (napríklad veľké akvárium v ​​miestnosti), potom je vhodnejšie urobiť betónový poter. Je to drahé a dlhé, ale trvalé. Služby pracovníkov v tomto prípade predstavujú najmenej 50% nákladov na materiál. Ak nie je potrebné robiť spojku, potom môžete dôverovať dobrým starým podlahám dosiek. Nezabudnite, že hladšia podlaha je hladšia, tým je ľahšie položiť podlahu v budúcnosti. Stropný kryt môže byť úplne ľubovoľný. Neexistujú žiadne definitívne tipy a finančná stránka závisí len od vašich schopností.

Penobloki, aj keď je odolný a odolný voči poveternostným podmienkam, vyžaduje vonkajšiu úpravu. Čo? Napríklad, tak populárne v súčasnej dobe siding. Kovové cesty, ale trvanlivejšie a odolnejšie voči opotrebeniu, plastové - rozpočtové, ľahko inštalovateľné, odolné. Okrem toho môžete jednoducho omietnuť steny a potom maľovať. Približne 50 až 150 tisíc rubľov, vrátane práce majstrov, sa vynakladá na vonkajšiu výzdobu.

Keď sa opýtate na náklady na výstavbu domu z penových blokov, nezabudnite, že všetky náklady sú prísne individuálne. V priemere na holé "krabici" 9quo; opustí 400 tisíc rubľov. Ale všetky ostatné náklady sú významné: dokončovacie materiály, okná, dvere, strešné krytiny. Koľko stojí malý dom z penových blokov? V 2-3 miliónoch. Nie je to tak veľké množstvo, ako sa zdá na prvý pohľad. Najmä ak pristupujete k nákladom starostlivo as mysľou. Nestrácajte materiál, závisí to od toho, ako dlho a bezpečne bude váš dom slúžiť.

Klady a zápory z penového domu

Konštrukcia každého domu začína dizajnom, výkresmi, výberom materiálu. Hlavnou otázkou je výber stavebného materiálu na stavbu krabice. Je potrebné vypočítať všetko, zvážiť klady a zápory. Môžete použiť tehly, betónové bloky, bloky trosky, penový betón, pórobetón, drevo. Všetko závisí od túžby, finančných možností. Dnes je veľmi populárny penový betón. Tento materiál je lepšie známy ako ohrievač, ale používa sa na výstavbu rodinných domov, rekreačných domov, garáží, stodolov, hospodárskych stavieb.

Názov penový betón hovorí sám za seba. Jeho zloženie je pomerne jednoduché - je to tekutý betón, ktorý je penový. Štartovanie výstavby, je potrebné analyzovať, zvážiť klady a zápory. Začnime s výhodami:

 1. Profily tohto materiálu začínajú jeho hodnotou.
 2. Za málo peňazí získate ekologický čistý materiál, perfektne absorbuje, odvádza vlhkosť. Na tomto ukazovateli sa rovná dreveným domom.
 3. V domoch z penového betónu, vynikajúca tepelná izolácia. Vďaka svojmu dizajnu s malými štrbinami odďaľuje teplo dovnútra, zabraňuje tomu, aby vystupoval von.
 4. Zvuková izolácia tohto materiálu je oveľa vyššia ako u tehál. Čo robí pohodlnejšie bývanie.
 5. Je možné znížiť čas potrebný na murivo. Je potrebné poznamenať hmotnosť materiálu v porovnaní s inými materiálmi, penové betónové bloky sú dosť ľahké, tvar je vyrovnaný. Vzhľadom na nízku hmotnosť, veľkú veľkosť, konštrukcia postupuje oveľa rýchlejšie.
 6. Pri jednoduchom zložení je odolný voči akýmkoľvek teplotným zmenám. Nepožíva sa páleniu.
 7. S hladkým povrchom zjednodušuje dokončovacie práce.
 8. Práca s penovým betónom prinesie veľa potešenia, môže byť rezané ručnou pílou pomocou frézky a vyvŕtané. S týmto materiálom môžete vytvoriť akýkoľvek tvar. Je ľahké vytvoriť rôzne geometrické tvary, napríklad: oblúky, bočné okná. Taktiež je ľahké položiť štítky pod akúkoľvek strechu.

Domy s penovým betónom by mali byť hotové s obkladačkami.

Pri zohľadnení plusov je dojem ideálnym materiálom pre stavbu stien. Bohužiaľ, penový betón má tiež nevýhody. Prvým negatívom je dekoratívna úprava po ukončení murovacích stien. Je žiaduce nie je ľahké omietnuť všetky steny, je potrebné orezanie vonkajšie steny obkladačiek. Bez silnej ochrany môžu penové bloky vydržať až 20 cyklov zmrazovania a rozmrazovania.

Tento stavebný materiál sa používa pre nízkonákladovú konštrukciu, pretože má vysokú dotvarovanie. Často stavajú nízke chaty.

Pri nákupe penových blokov je potrebné kontrolovať kvalitu materiálu. Môžete požiadať o certifikát kvality stavebného materiálu. Alebo si sami skontrolujte silu: po tom, čo ste sa pokúsili dostať to s holými rukami, musíte nechať hĺbku 100 mm hlboko do bloku, ak ju nemôžete dosiahnuť - potom môžete začať stavbu. Ak to ľahko získate, je lepšie vrátiť penové bloky späť.

Dom vyrobený z penového betónu môže stratiť také vlastnosti ako izolácia, zvukotesnosť, ak hrúbka spojov roztoku muriva presiahne 3 mm. Napriek nevýhodám tohto materiálu je lídrom v oblasti predaja stavebných materiálov.

Rozlíšenie penového betónu a pórobetónu

Obidva materiály patria do rovnakej triedy pórobetónu, ale majú radikálne odlišné zloženie, technické a prevádzkové charakteristiky. Výroba penového betónu je jednoduchá, do betónu sa pridávajú penotvorné látky, nalejú sa do foriem, nechajú sa tuhnúť prirodzeným spôsobom. Penový betón sa môže stať na mieste.

Pórobetón pozostáva z piesku, vápna, cementu, sadry, vody, hliníkovej pasty. V dôsledku reakcie sa vytvárajú póry. Kalenie sa vyskytuje pod vplyvom vysokej teploty. Po tuhnutí sa vyrezá bloky s potrebnou hrúbkou a šírkou.

Výroba pórobetónu je možná len v továrni. Okrem toho sú takmer všetky továrne automatizované. Výroba pórobetónu podľa GOST, ktorá môže potvrdiť certifikát kvality. Vďaka tomuto výrobnému procesu sa možnosť získať falošný materiál zníži na nulu.

Výroba penových tvárnic nepotrebuje obrovské náklady, špeciálne technológie. Jeho výroba je možná takmer doma. Preto sú vysoké možnosti nákupu nekvalitného materiálu.

Pri spôsobe výroby je možné posúdiť silu. Ak sa pórobetón vyrába v závode podľa noriem, potom pri výrobe penových blokov na zníženie nákladov používajte lacné analógy penotvorných činidiel, ktoré môžu znížiť kvalitu materiálu. Preto je hustota plynových blokov vyššia ako penové bloky.

Vďaka vnútorným bublinám, ktoré sa nedotýkajú, úroveň tepelnej izolácie, zvukovej izolácie, mrazuvzdornosť penového betónu je oveľa vyššia ako hladina plynových blokov. Ďalšou výhodou penových blokov je absorpcia vlhkosti. Môže byť použitý v oblastiach s vysokou vlhkosťou, keď sa plynové bloky musia ošetrovať špeciálnou, nákladnou, vodoodpudivou impregnáciou.

Penový betón - najlepšia voľba pre výstavbu

Ak sa rozhodnete vybudovať chalupu, garáž alebo potrebujete malé predĺženie - najvhodnejšou možnosťou budú penové betónové bloky. Jedná sa o jednoduchý, ekologický materiál na stavbu stien v každom dome. Návrh a výkresy domov z penových blokov trvajú oveľa menej času ako z tehál alebo dreva. Mnohé firmy ponúkajú aj hotové projekty z penového betónu.

Vzhľadom na nízku hmotnosť, veľké rozmery, konštrukcia sa bude pohybovať oveľa rýchlejšie. Okrem toho má niekoľko výhod: vynikajúca tepelná izolácia, zvuková izolácia, požiarna odolnosť, vysoko kvalitný penový betón bude trvať mnoho rokov. Budete spokojní s domom z penového betónu.

Konštrukcia stien z penového betónu môže znížiť zaťaženie základov. V kombinácii s cenou a kvalitou je penový betón nižší ako väčšina stavebných materiálov na stavbu stien.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + 4 =