Domy z penového bloku projektujú a cenové fotografie

Projekty domov z penových tvárnic a pórobetónu

Význam obytných budov z penových blokov v súkromnej bytovej výstavbe je pochopiteľný. Takéto domy sú dôstojnou alternatívou k tehlovým analógom. Hlavnými výhodami konštrukcie "penového bloku" je možnosť vybudovania konštrukcie v krátkom časovom období bez veľkých investícií. Ponúkame prehľad bezplatných populárnych projektov domov z penových blokov.

Výhody penových blokov

Hlavnou konštrukčnou črtou budov z penových tvárnic sú ich ľahké nosné steny. Vzhľadom na skutočnosť, že dávajú nízke zaťaženie na základni budovy, nie je potrebné položiť silný základ. Okrem nízkej špecifickej hmotnosti majú inovatívne stavebné materiály ďalšie výhody. Medzi ne patrí vysoká pevnosť, dobrá zvukotesnosť, odolnosť proti vlhkosti, nízka tepelná vodivosť.

Stavebné bloky sú dlhovekosť vďaka špeciálnej výrobnej technológii - peniace tekutého betónu so špeciálnymi prísadami. Počas celého obdobia prevádzky nevytvárajú trh, a to aj v prípade zmeny geometrických parametrov. Steny pórobetónu "dýchajú" a neinterferujú s prienikom vodnej pary, čím vytvárajú najpohodlnejšie podmienky pre bývanie v dome. Vysoké teplotné charakteristiky penových blokov tiež prispievajú k normalizácii mikroklimatu priestorov, a to v letnej i zimnej sezóne.

Náklady na dom z pórobetónu, ako aj z penového bloku sú pomerne nízke. Pre porovnanie, penový betón je lacnejší ako tehly o 70%. Ekonomicky výhodný pri súkromnej konštrukcii a ekologicky šetrnom penovom bloku umožňuje realizovať najoriginálnejšie a rafinovanejšie projekty pomocou architektonických prvkov - veží a oblúkov (penový betón je ľahko spracovateľný). Upevnenie jednotlivých blokov sa môže vykonať dvoma spôsobmi: použitím cementovej malty alebo špeciálneho lepidla.

 • v takýchto domoch je ľahšie vykonávať inžinierske komunikácie (zásobovanie vodou, vykurovacie systémy atď.);
 • na rozdiel od budovy s rámovými domami, ktoré nie je menej náročné, penové steny nepodliehajú hnilobe, útoku hlodavcov a nepodporujú horenie (požiarna odolnosť prvého stupňa);
 • výstavba penových tvárnic plne spĺňa hygienické a hygienické požiadavky na výstavbu predmestských obytných budov.

Projekty s prízemím, garážou a podkrovím

Dnes mnoho stavebných firiem ponúka svojim potenciálnym zákazníkom bezplatné projekty vidieckych domov z pórobetónových blokov. Výhodou štandardných možností je možnosť ušetriť rodinný rozpočet. Vo väčšine prípadov sa však zákazníci snažia pomôcť dizajnérom a architektom vytvoriť unikátny projekt pre ich budúcu vidiecku chatu.

Projektovanie rodinných domov z blokov. Aktuálne varianty (foto):

1. Maison House, vyrobený v klasickom štýle s celkovou rozlohou 265 m 2. Na prízemí je k dispozícii štúdio, kuchyňa, kotolňa, kúpeľňa kúpeľňa a priestranná terasa 46 m 2.

1

Vnútorný priestor podkrovia je rozdelený na viacero miestností, medzi ktorými sú tri spálne, podkrovný priestor, kúpeľňa. Fotografia penového domového projektu s garážou a pohodlným rozložením je vynikajúcou voľbou pre veľkú rodinu.

2. Projekt Bielefeld s celkovou plochou 156,5 m 2. Obytná budova sa vyznačuje jednoduchosťou vzhľadu (jednoduchá konfigurácia, prítomnosť obdĺžnikových okien, šikmá strecha), pohodlie vnútorného priestoru a funkčnosť. Prvé poschodie zahŕňa: dve obytné miestnosti, kuchyňu, kúpeľňu, predsieň a dve terasy. Podkrovie je rozdelené na dve spálne, chodbu a kúpeľňu.

3. Dom Essen, ktorého celková plocha je 217,5 m 2. Dvojpodlažná budova sa vyznačuje vysokou funkčnosťou, nedostatkom zložitých architektonických prvkov, prítomnosťou izieb vo veľkom počte. V prvom poschodí chaty je priestranná obývacia izba, jedáleň, kuchyňa, kúpeľňa, úžitkové miestnosti. Vnútorný priestor druhého poschodia je rozdelený na obytné miestnosti, je tu aj výstup na otvorenú terasu.

Vlastnosti: prefabrikovaný - monolitický prekrytie, typ opasku, vonkajší povrch - omietka.

4. Projekty dvojpodlažných domov z penových blokov sú pomerne rozmanité, čo umožňuje výber na základe finančných možností. Chata Dessau, ktorá kombinuje funkčnosť a originálne dizajnové riešenie, bude stáť zákazníkovi 600 000 rubľov. Celková rozloha budovy je 165 m 2. Nepochybnými výhodami domu sú jeho nádherne navrhnuté fasády a pohodlné usporiadanie. S cieľom vytvoriť priestrannú a jasnú atmosféru obytného priestoru, projekt umožňuje veľké okná. Architektonicky pôvodný vidiecky dom, navrhnutý v japonskom štýle, je veľmi žiadaný medzi mladými ľuďmi.

Každý musí to vedieť, aby šetril peniaze!

Konštrukčné prvky: monolitický presah, typ pilóty, plochá strecha, vonkajšia úprava - omietka s drevenou podšívkou.

Čo potrebujete vedieť o navrhovaní domu?

Trvanlivosť budúcej výstavby závisí vo veľkej miere od gramotnosti dizajnu a konštrukcie. Rekreačné domy z penových tvárnic ekonomickej triedy, dvojpodlažné chalupy z rovnakého stavebného materiálu - všetky sú postavené po vypracovaní a schválení štandardného alebo individuálneho projektu, ktorý zohľadňuje nasledujúce faktory:

1. Vďaka svojej štruktúre je stavebný materiál dostatočne krehký, takže si vyžaduje prijatie určitých konštruktívnych opatrení zameraných na zníženie koncentrovaných nákladov. Bez zohľadnenia týchto parametrov sa životnosť budovy znižuje. Na distribúciu tlaku v nosných stenách sú prepojky a pásy usporiadané s následnou izoláciou. Najzraniteľnejšie oblasti: pod nosníkmi, pod otvormi dverí a okien;

Osobitná pozornosť by sa mala venovať nákupu penového bloku. Stavebný materiál v dobrej kvalite, keď sa lisuje, netlačí, má dokonale plochý a čistý povrch bez stopy čierneho mazadla;

2. Na zvýšenie životnosti konštrukcie a vytvorenie optimálneho vnútorného mikroklímu poskytujú nosné steny ochranu pred vplyvom agresívneho prostredia. Vlhkosť nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu stavebného materiálu, v dôsledku čoho stráca pôvodné technické vlastnosti. Preto sa takéto domy neodporúča stavať v regiónoch, ktorých klimatickým znakom je vysoká vlhkosť;

3. Projekt domu so suterénou (ako aj iné možnosti) sa vyvíja s prihliadnutím na geografiu konkrétneho pozemku. Výber tejto alebo nejakej základne je určený typom pôdy, černosťou a úrovňou jej mrazenia;

4. Vzhľadom na nízku špecifickú hmotnosť penový blok nevyžaduje kladenie silného podkladu. Avšak ak nie sú steny postavené v jednej "tehly", základná konštrukcia je predmetom povinného posilnenia.

Výhody predbežného návrhu:

 • schopnosť vyhnúť sa nežiaducim stavebným chybám;
 • presné zobrazenie objektu;
 • nákup penového bloku podľa odhadu.

Náklady na projektovanie a výstavbu

Ako už bolo uvedené vyššie, existujú dva typy projektov: štandardné a individuálne. Dopyt po typických modeloch domov je úplne pochopiteľný - ich cena je o niečo nižšia. Typicky ide o jednoposchodovú alebo dvojpodlažnú budovu s rozlohou 80 m 2 (jedno poschodie) s viacnásobnou stenou alebo štítovou strechou. Strecha je kovová dlažba. Náklady na dizajn je od 25 000, poradie výstavby je 1 200 000 rubľov (cenový rozsah sa líši v závislosti od plochy domu a počet potrebných stavebných materiálov).

Jednotlivé projekty pre úzke úseky (vrátane) sú založené na prianiach, podmienkach a finančných možnostiach zákazníka. Určujú hotový typ konštrukcie všeobecne, stavebné materiály sú koordinované s projektantom. Domy vybudované na základe individuálneho projektu sa vyznačujú jedinečnosťou, neštandardným rozhodnutím, exkluzivitou. Cena za nich je vyššia. Vytvorenie individuálneho projektu sa odhaduje na 990 - 1 500 rubľov na m 2. Špecifikuje:

 • plán sústavy základov, priečniky, lapačský systém, prekrytie, strecha;
 • fasády;
 • spotreba materiálov;
 • špecifikácia materiálov na steny;
 • kúrenie, vetranie, zásobovanie vodou, kanalizácia, elektrické zariadenia (technické riešenie).

Penoblocks sú jedným z najobľúbenejších materiálov pre erekciu.

Každý, kto vlastní pozemok, na ktorom je.

S nárastom rozsahu výstavby individuálneho bývania je trh naplnený všetkým.

PG "Avila Stroi", Moskva, 1. Kirpichny Pereulok 2, pom 33v

Projekty domov z penových blokov

Krásne návrhy domov z penových blokov: foto, katalóg

ročne. Miera poklesu dopytu je urýchľovaná vážnou prácou z muriva, ako aj dobrou tepelnou vodivosťou nových materiálov. Usporiadanie domov z penových blokov našej bohatej kolekcie je prezentované v najoriginálnejších verziách.

Domy z penového bloku projektujú a cenové fotografie

Celková plocha domu: 145 m2

Obytná plocha domu: 110 m2

Celková plocha domu: 191 m2

Obytná plocha domu: 120 m2

Celková plocha domu: 212 m2

Obytná plocha domu: 120 m2

Celková plocha domu: 239 m2

Obytná plocha domu: 180 m2

Celková plocha domu: 167 m2

Obytná plocha domu: 120 m2

Celková plocha domu: 180 m2

Obytná plocha domu: 110 m2

Celková plocha domu: 197 m2

Obytná plocha domu: 94 m2

Celková plocha domu: 167 m2

Obytná plocha domu: 98 m2

Celková plocha domu: 227 m2

Obytná plocha domu: 135 m2

Celková plocha domu: 138 m2

Obytná plocha domu: 90 m2

Celková plocha domu: 186 m2

Obytná plocha domu: 120 m2

Celková plocha domu: 156 m2

Obytná plocha domu: 120 m2

Celková plocha domu: 147 m2

Obytná plocha domu: 120 m2

Celková plocha domu: 155 m2

Obytná plocha domu: 90 m2

Celková plocha domu: 151 m2

Obytná plocha domu: 80 m2

Celková plocha domu: 160 m2

Obytná plocha domu: 110 m2

Celková plocha domu: 189 m2

Obytná plocha domu: 99 m2

Celková plocha domu: 134 m2

Celková obytná plocha domu: 73 m2

Celková plocha domu: 195 m2

Obytná plocha domu: 98 m2

Celková plocha domu: 242 m2

Celková obytná plocha domu: 115 m2

Celková plocha domu: 213 m2

Obytná plocha domu: 108 m2

Celková plocha domu: 202 m2

Obytná plocha domu: 99 m2

Celková plocha domu: 150 m2

Obytná plocha domu: 70 m2

Celková plocha domu: 158 m2

Obytná plocha domu: 90 m2

Celková plocha domu: 130 m2

Obytná plocha domu: 66 m2

Celková plocha domu: 103 m2

Obytná plocha domu: 46 m2

Celková plocha domu: 184 m2

Celková obytná plocha domu: 82 m2

Celková plocha domu: 193 m2

Celková obytná plocha domu: 95 m2

Celková plocha domu: 168 m2

Obytná plocha domu: 102 m2

Celková plocha domu: 182 m2

Obytná plocha domu: 111 m2

Celková plocha domu: 150 m2

Obytná plocha domu: 80 m2

Celková plocha domu: 146 m2

Obytná plocha domu: 66 m2

Celková plocha domu: 167 m2

Obytná plocha domu: 86 m2

Celková plocha domu: 120 m2

Obytná plocha domu: 62 m2

Celková plocha domu: 154 m2

Obytná plocha domu: 61 m2

Celková plocha domu: 175 m2

Obytná plocha domu: 78 m2

Celková plocha domu: 136 m2

Celková obytná plocha domu: 73 m2

Celková plocha domu: 135 m2

Celková obytná plocha domu: 73 m2

Celková plocha domu: 248 m2

Obytná plocha domu: 131 m2

Celková plocha domu: 268 m2

Obytná plocha domu: 109 m2

Celková plocha domu: 186 m2

Obytná plocha domu: 68 m2

Celková plocha domu: 180 m2

Obytná plocha domu: 92 m2

Celková plocha domu: 184 m2

Obytná plocha domu: 87 m2

Celková plocha domu: 114 m2

Obytná plocha domu: 55 m2

Celková plocha domu: 221 m2

Obytná plocha domu: 69 m2

Celková plocha domu: 180 m2

Obytná plocha domu: 99 m2

Celková plocha domu: 251 m2

Celková obytná plocha domu: 123 m2

Celková plocha domu: 167 m2

Obytná plocha domu: 98 m2

Celková plocha domu: 144 m2

Obytná plocha domu: 86 m2

Celková plocha domu: 161 m2

Celková obytná plocha domu: 82 m2

Celková plocha domu: 160 m2

Obytná plocha domu: 90 m2

Celková rozloha domu: 166 m2

Obytná plocha domu: 97 m2

Celková plocha domu: 133 m2

Obytná plocha domu: 71 m2

Celková plocha domu: 140 m2

Obytná plocha domu: 69 m2

Celková plocha domu: 128 m2

Obytná plocha domu: 63 m2

Celková plocha domu: 130 m2

Obytná plocha domu: 66 m2

Celková plocha domu: 131 m2

Obytná plocha domu: 71 m2

Celková plocha domu: 157 m2

Obytná plocha domu: 70 m2

Celková plocha domu: 137 m2

Obytná plocha domu: 65 m2

Celková plocha domu: 127 m2

Obytná plocha domu: 63 m2

Celková plocha domu: 128 m2

Obytná plocha domu: 70 m2

Celková plocha domu: 117 m2

Celková obytná plocha domu: 73 m2

Celková plocha domu: 95 m2

Obytná plocha domu: 47 m2

Celková plocha domu: 113 m2

Obytná plocha domu: 71 m2

Celková plocha domu: 102 m2

Obytná plocha domu: 71 m2

Celková plocha domu: 119 m2

Obytná plocha domu: 66 m2

Celková plocha domu: 95 m2

Obytná plocha domu: 58 m2

Celková plocha domu: 99 m2

Obytná plocha domu: 55 m2

Celková plocha domu: 95 m2

Obytná plocha domu: 56 m2

V kancelárii Varshavka 33 prístupový systém. Nezabudnite s vami priložiť akýkoľvek doklad totožnosti. Ak máte v pláne prísť v sobotu, prosím zavolajte v piatok pred 19:00, aby sme vám mohli objednať preukaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

76 + = 84