Drevené pelety

Drevené pelety sú univerzálnym palivovým materiálom

V súčasnej dobe rastúci spôsob vykurovania miestnosti - drevené pelety.

Každý majiteľ súkromného domu alebo výrobnej miestnosti musí rozhodnúť o tom, čo ho má zahriať začiatkom chladného počasia. Kupujúci má široký výber palivového materiálu - dreva, rašeliny, uhlia alebo plynu. Alternatívou k nim sa stali tzv. Pelety z dreva alebo peliet. Dnes sa ich produkcia v našej krajine zlepšuje.

Strom je už dávno považovaný za cenný prírodný materiál. Slúži ľudstvu v rôznych odvetviach výroby. Ďalším neoceniteľným prínosom pri práci s drevom nie je výroba odpadu. Aj tie najmenšie hobliny sú veľmi cenné. Koniec koncov, ak si dokážete predstaviť, koľko ton malého odpadu opúšťa pod obrábacími strojmi, môžete ľahko pochopiť, že tento materiál potiahne celý les.

Lisované hobliny z odpadu sú výborným palivovým materiálom. Moderné technológie umožňujú vyrábať z neho granule alebo granule, ktorých používanie oceňuje celý svet.

Granuly z pilín sú malé kusy valcového tvaru. Ich dĺžka nepresahuje 5 centimetrov a priemer je 10 milimetrov.

Pri výstupe je vlhkosť pilín veľmi prísne. Ak sa podceňuje, pelety na drevo sa stanú krehkými a pri preprave sa stanú prachom. Ak je vlhkosť pilín je nadhodnotená, získavajú hustú konzistenciu a zostávajú na stenách násypky. Existuje preto nebezpečenstvo preťaženia zariadenia až po jeho poruchu. Obsah vlhkosti drevených peliet je 9 - 12%.

Základom pre pelety môže byť nielen odpadové drevo. Slovo v angličtine znamená "tablet" alebo "plochý koláč". Ide o akýkoľvek horiaci materiál, ktorého štruktúra môže byť maximálne kondenzovaná. Drevené pelety sú samozrejme jedným z najviac šetrných k životnému prostrediu. Oblasť použitia peliet z drevných peliet je pomerne široká.

Používajú sa úspešne:

 • Pri vykurovaní skladových, priemyselných a obytných priestorov
 • Ako plnenie do záchodov domácich miláčikov, pretože absorbujú kvapalinu a vôňu dobre.
 • Keď je podlaha izolovaná v stajniach a v chatrči, kde žijú zvieratá
 • Pri chemickej výrobe, kde je potrebné použiť absorpčný materiál
 • Pri streľbe ohňa na grilovanie na dovolenke

Výroba palivových peliet z drevného odpadu nevyžaduje použitie lepidiel alebo iných chemických zlúčenín na lepenie. Výrobky ich spaľovania neovplyvňujú ľudské zdravie.

1

Výroba odpadu z recyklovaného materiálu rozdeľuje granuly na dve stupne:

Prvé sa používajú na vykurovanie kotlov v továrňach a závodoch. Ich kvalita je rádovo nižšia. Sú namaľované v hnedej alebo zemskej farbe. Je to spôsobené tým, že zloženie palety obsahuje drvenú kôru, konáre a iné odpadové drevo. Je možné, že po dlhom čakaní na spracovanie sa východiskový materiál stmavne. Obsah popola v priemyselných granulách je približne 0,8% alebo viac.

Pokiaľ ide o vykurovanie v domácnostiach, je určite potrebné "čisté" pelety bez obsahu akýchkoľvek cudzích prvkov. Domáce granule majú príjemnú krémovú farbu. Obsah popola v nich nie je väčší ako 0,5%. Teplo ich spaľovania je oveľa vyššie než teplo ich šedej. Cena takého produktu zodpovedá kvalite a je pomerne vysoká.

Výhoda použitia drevených peliet je zrejmá:

 • Nemusíte kupovať palivové drevo a dopravovať ho do cieľa. Pri ich rezaní a následnom uskladnení nie je problém. Neovplyvňujú životné prostredie žiadnym spôsobom. Preto je prípustné umiestniť sklad priamo do obytných priestorov.
 • Obsah kalorií v granulách je oveľa vyšší ako bežné palivové drevo. To znamená, že spotreba peliet je oveľa úspornejšia a lacnejšia.
 • Drevené pelety vzhľadom na ich hustú štruktúru sú oveľa menej horľavé ako bežné palivové drevo.

Technológia výroby peliet z drevného odpadu je veľmi zložitá a vyžaduje presnosť. Existuje veľa profesionálnych funkcií, o ktorých výrobcovia vedia, ktorí chcú vyrábať vysoko kvalitné palivo z odpadu. Existuje však klasická schéma, ktorá dáva všeobecnú predstavu o tom, ako sa to deje.

Produkt, ktorý je tak populárny dnes a v dopyte, sa vyrába v niekoľkých fázach:

 • Drvenie surovín - drevný odpad. Pri procese spracovania sa vyrábajú čipy s veľkosťou približne 25 milimetrov. Ak ju chcete získať, operácia sa môže opakovať niekoľkokrát. Všetko závisí od primárnej veľkosti dreva.
 • Sušenie surovín na stanovenú normu vlhkosti 9 - 12%.
 • Príprava konzistencie jemnej frakcie spôsobom ďalšieho drvenia. Veľkosť čipu je menšia ako 4 milimetre.
 • Varenie alebo kondicionovanie suroviny.
 • Granulácia surovín v lisovacích granulátoch.
 • Sušenie a chladenie granúl.
 • Posledná fáza. Balenie a balenie hotového výrobku.

Granulátory sú základom procesu výroby peliet. Takéto zariadenie vykonáva hlavnú prácu vo všetkých produkciách. Komprimujú suroviny pri vysokej teplote, vytvárajú tvar peletiek na drevné palivá, ktoré sú v budúcnosti dôležitým biologickým ekologickým palivom.

Lisy na výrobu peliet sa dodávajú s plochou, pohyblivou matricou s pevnou matricou a kruhovou matricou.

Nepoužívajte suroviny s obsahom vlhkosti viac ako 15%. To môže viesť k rozbitiu lisu a výmene drahých náhradných dielov.

Pre malú výrobu palivových peliet sú pelety celkom vhodné zariadenia s nízkou produktivitou. Napríklad granulátory ZLSP - vynikajúca voľba, keď výroba je malá a nie je veľa peňazí na nákup drahých zariadení.

Vlastnosti vytvárania a používania

Dnes mnohí mestá vážne premýšľajú o tom, či je možné zabezpečiť výrobu palivových peliet doma. To je celkom možné. Nie tak dávno vyšli nové mobilné granulátory na výrobu peliet.

Lis na výrobu peliet lisuje drevo a umožňuje získať plnohodnotný výkon paliva. Špeciálny drevený materiál pre pelety sa však musí zakúpiť samostatne. Drevené pelety sú vynikajúce palivo s neoceniteľnými výhodami.

Na vykurovanie drevených peliet potrebujete špeciálny kotol na pelety. V takomto zariadení existuje nepretržitá dodávka vzduchu. Moderné kotle na tuhé palivá sú navrhnuté tak, aby naloženie novej dávky paliva bolo pomalé.

Sledujte nás v sociálnych sieťach

Čo sú pelety? Zariadenia na výrobu peliet

Otázky optimalizácie spotreby energetických zdrojov sú čoraz dôležitejšie pre výrobné podniky aj pre bežných spotrebiteľov. Na dosiahnutie maximálnych úspor sa zvyčajne používajú pokročilejšie technické prostriedky na spracovanie paliva s očakávaním dosiahnutia primeraného výnosu. Najsľubnejším smerom je však zlepšenie charakteristík surovín, ktoré sú základom pre výrobu energie.

Súkromných domov, ktorí sa rozhodli prejsť na alternatívne palivové drevo a uhlie, palivové články, dlhotrvajúcich otázky o tom, čo pelety, a ako sú efektívne. V mnohých ohľadoch tento typ biopalív stojí pred tradičnými materiálmi. Vzhľadom na vyhliadky na vývoj výroby peliet sa tento smer aktívne zaujíma aj o podnikateľov. Faktom je, že Rusko je priaznivou platformou pre použitie lacného a ľahko vyrábateľného paliva. Ale najprv musíte pochopiť, čo je tento typ bio-plniva.

V podstate ide o granuly, ktoré sú vyrobené z prírodných surovín. Aj keď zastúpenie hmotnosti peliet spojené s palivom, ktoré je úplne oprávnené a platné, tento materiál je tiež používaný ako doplnková látka pre výživu zvierat, ako organické a minerálne hnojivá, v stavebníctve ako plnivo a podobne. D. Samozrejme, že hlavné oblasti, na ktoré výroba peliet, toto dodávanie tepla. V Európe sa takéto biopalivo používa vo veľkej miere pri údržbe súkromných domov. Používatelia ocenia tento materiál svojou ekologickou priaznivosťou, bezproblémovou a ľahkou dopravou. Z hľadiska návratu tepelnej energie je tiež vysoká energetická účinnosť granúl.

V Rusku doteraz len tvorba tejto medzery na trhu. Výhody ekologického paliva prekrývajú nutnosť použitia špeciálnych kotlov - je hlavnou nevýhodou, ktoré majú palivových peliet pri používaní súkromných potrieb.

Čierne a biele granuly - aké sú rozdiely?

Klasické pelety majú biely odtieň, ktorý je spôsobený hlavným materiálom výroby a doplnkami. Pelety čiernej farby sa objavili pred niekoľkými rokmi a dnes ich aktívne propagujú najväčšie európske spoločnosti. Charakteristickým znakom takejto biopaliva je uplatňovanie technológie torefikácie vo výrobnom procese. Kompozícia okrem toho používa prostriedky na kalcináciu uhoľných hmôt, čo má za následok tmavý odtieň. Ale samozrejme, predovšetkým spotrebiteľ sa zaujíma o otázku, aké sú pelety (čierna farba) z hľadiska výkonu. Ako vyplýva z chemickej analýzy, tento druh peliet poskytuje vysoké rýchlosti spaľovacieho tepla, značnú spotrebu energie a dobrými parametrami spaľovania, aj keď v porovnaní s tradičnými svetlého odtieňa biomasy. Teraz by ste sa mali dozvedieť viac o technológii výroby peliet.

Ako suroviny sa môžu použiť materiály ako drevo, rašelina, šupky slnečnice, rôzne odpadové produkty z obilnín a poľnohospodárstvo. Pripravená surovina je odoslaná do drviča, kde sa brúsi na stav múky. Ďalej spracovaná surovina vstupuje do sušiacej komory a potom do špeciálneho lisu s funkciou granulátora. V tomto štádiu sa pelety vyrábajú priamo stláčaním drevnej buničiny, lisovaním a tvarovaním granúl. Aby sa dali produkty stabilizovať, používajú sa spojivá, medzi ktoré patrí lignin. Hotové pelety sa ochladia a potom sa zabalia do špeciálnej nádoby. Parametre balenia sa menia - od malých balíkov s hmotnosťou 2 kg až po veľké vrecká s hmotnosťou do 1 tony. Distribúcia granulátov je tiež bežná.

V štádiu brúsenia surovín sa používajú drviace jednotky bubna alebo diskového typu, ako aj drviče. Použitie konkrétneho typu zariadenia na brúsenie závisí od charakteristík pripravenej hmoty a od požiadaviek, ktoré musia splniť hotové pelety. Zariadenie vo forme štiepkov, napríklad, sa používa na spracovanie drevného odpadu prírodnou vlhkosťou. V tomto prípade môže obsluha ovládať dve metódy rezania (kladivá a nože), čo vedie k tvorbe jemne zrnitých pilín. Tento prístup k výrobe nám umožňuje vyrábať kvalitné pelety, ktoré sú vhodné pre väčšinu univerzálnych kotlov.

Ďalší stupeň zahŕňa sušenie malých frakcií surovín. Na realizáciu tejto úlohy sa používa mnohocyklické zariadenie na výrobu peliet, ktoré je na ruskom trhu zastúpené sušičmi bubnov a ohňovzdornými generátormi tepla. Optimálnym riešením pre malú výrobnú linku môže byť sušič bubnového typu, ktorý poskytuje tepelný vplyv. Také agregáty majú zvyčajne potenciál elektrickej energie až do 4 kW a priemerný objem je 2-3 m 3.

Zariadenia na granuláciu

Treba poznamenať, že technológia briketovania je tiež bežná, ale jej produkty používajú hlavne veľké podniky. V tomto štádiu sa používa zariadenie na výrobu niekoľkých druhov peliet. V prvom rade je to zdĺhavý bunkr, ktorý plní úlohy hromadenia a udržiavania určitého množstva suroviny pred granulačnou operáciou. V procese lisovania je tiež potrebná para, pre ktorú zodpovedá elektrický generátor pary. Uzavrie hlavný výrobný reťazec lisovacieho granulátora.

Ďalej stroje, ktoré chladia výrobok, vstupujú do skrinky. Úlohou chladičov je nielen odstrániť prebytočnú vlhkosť. Takéto jednotky tiež poskytujú palivové pelety s dostatočnou silou na prepravu a pohodlnú manipuláciu počas prevádzky.

V bežných peciach a kotloch sa biopalivo spravidla nedá spáliť. Na tieto účely sa používajú špeciálne vykurovacie jednotky. Zvláštnosti peletových kotlov zahŕňajú malé rozmery spaľovacej komory a rozvinutú konvekčnú časť. V priebehu prevádzky poskytuje tento dizajn teplotu až 200 ° C. Kotly na pelety sú navyše vybavené volumetrickým horákom, čím je zabezpečená vysoká produktivita. V tomto ukazovateli sa kotle na pelety môžu porovnávať s modelmi na zemný plyn, ale na pozadí agregátov na tuhé palivo výrazne profitujú.

Peletové pelety majú mnoho výhod oproti uhliu a dreve, rovnako ako plynové vykurovacie systémy. Je to vhodné pre použitie, lacné a environmentálne bezpečné palivo. Aby sme pochopili hodnotu vlastností tejto biomasy, znova by sme sa mali obrátiť na otázku, aké sú pelety z hľadiska zloženia. Je to prírodná surovina, ktorá je lisovaná a dodávaná na trh v optimálnej forme. Môžeme povedať, že ide o to isté drevo, ale je rozdrvené a nestráca vysokú hustotu. Ak budeme hovoriť o nevýhodách tohto paliva, potom sa k požiadavkám na prove pre vykurovacie zariadenie a vysoké ceny, ktoré však platí pre pelety energetickej účinnosti.

Drevené pelety

Vertikálny veterný mlyn ako motor plavidla

Drevené pelety v porovnaní s inými druhmi paliva.

Čo je drevená peleta? Drevené pelety sú lisované drevná štiepka ihličnatých stromov. Vyzerá to takto:

Vytvára granulát rotačný lis, Vlhkosť pilín na vstupe lisu je striktne normalizovaná. To by malo byť od 9 do 12 percent. Ani viac ani menej. Ak sa viac - pelety rozpadajú, ak menej - lietať ložiská v tlači, ktoré tlačia. Z dôvodu preťaženia. Aby sa to dosiahlo, piliny sú špeciálne vysušené. Ak je vlhkosť pilín vyššia, problémy sa začínajú nielen lisovaním, ale aj kŕmením. Mokrá pilina visí v bunkri. Aj s vertikálnymi stenami.

Lis sa skladá z valcovej matrice s otvormi, vo vnútri ktorých sú valce. Matrica sa otáča, valce sa valia na jej vnútornom povrchu. Do vnútra sú privádzané piliny s obsahom vlhkosti od 9 do 12 percent. Valce sú vyvŕtané cez otvory v matrici. Zároveň sa piliny stlačia na granuly. Počas lisovania sa vyvíja vysoká teplota, takže sa granule musia ochladiť. Za týmto účelom sa po lisovaní privádzajú do sušičky, kde sú ochladené, a z nich sa odparujú vodná para a terpentín. Obsah vlhkosti granúl sa stáva 7%. Teraz sú pokryté v taškách s hmotnosťou 30-40 kilogramov. V tejto forme môžu byť získané

Špecifická hmotnosť drevených peliet je 625 kg / m3. Výhrevnosť je 4500 kcal / kg. V mojom prípade je vyhrievaná plocha 75 m2. Počas vykurovacieho obdobia, pri rýchlosti 60 wattov na 1 m2, priemerná tepelná kapacita by mala byť 4,5 kilowattov. Ale v skutočnosti spotreba energie na vykurovanie v priemere 3,18 kilowattov. Bolo by možné odpísať túto úsporu za "zlé" zime, ale v minulom roku to bolo rovnaké. A pred rokom aj posledný. Nemôže byť trikrát za sebou "zlá" zima! Ukazuje sa, že trávim menej, ako by som mal mať v kurze - 42,4 wattov na 1 m2

Výber peliet ako paliva nie je spôsobený cenou, hoci najskôr som použil odpad z výroby peliet. Bola zmesou drevného prachu a granúl. A bolo to veľmi lacné. Avšak v priebehu času táto príležitosť skončila a späť na palivové drevo sa nechceli vrátiť. Napriek tomu úroveň komfortu prevažuje. Obrovský prínos je v princípe "zaspal a zabudol",

Žiadne problémy s skladovaním a skladovaním palivového dreva, žiadny rozruch okolo sporáka s ramenami tohto veľmi palivového dreva. No, trochu drahá. Ale nie občas. Mám na mysli kvalitné drevo s vlhkosťou okolo 15 percent. Dvojročné sušenie. Veľkosť drevenej haly by mala zabezpečiť skladovanie množstva palivového dreva, trikrát vyššej ako je požadované množstvo za jednu vykurovaciu sezónu. To znamená, že ak napríklad v tomto roku skladujeme palivové drevo, potom pôjdeme do sporáku až po dvoch rokoch. V opačnom prípade sú v trhových dňoch bezcenné. Výhrevnosť - nie. 2300 kilokalórií na kilogram. Na suché palivové drevo 3200. A pri granulách - 4500. To znamená, že 10 kilogramov peliet je rovnaký ako 16 kilogramov suchého dreva. A povinnosť na stohovač nie je potrebná.

Ďalej. Účinnosť správne vyrobeného a správne spaľovacieho kotla na pelety je výrazne vyššia ako účinnosť kotla na spaľovanie dreva. Pokiaľ ide o typ generátora super-kotla. A on je preto veľmi drahý. Tiež má rád suché drevo. Všetky ostatné kotly majú faktor účinnosti 16 až 40 percent. V závislosti od dizajnu. A to všetko preto, že teplota spalín v nich je v rozmedzí 150 - 250, a ešte vyššie, stupňov. Naše kotly sú o niečo nižšie. Stanislavov kotol 120 stupňov v režime maximálneho výkonu, mám - 80. Je pravda, že je tu jeden odtieň. Teplota spalín, ktoré opúšťajú výmenník tepla, by nikdy nemala byť nižšia ako 65 stupňov. V opačnom prípade začne intenzívnej kondenzácii dechtu v rúrkový výmenník tepla, a že nakoniec, okrem iného príčiny zhoršenia účinnosti kachlí.

Nevylučujem však možnosť zavedenia automatického vykurovacieho zariadenia na pelety alternatívnych palív. Z dôvodu spravodlivosti musím priznať, že som si takúto úlohu sám nenastavil. Inak by to asi vyriešilo. Len dve ruky, ale chcete robiť veľa.

Ak by som mohol urobiť vrták na uhlie, som za to. Pokiaľ ide o ostatné, existujú pochybnosti. Ide o to, že som sa pokúsil spustiť svoj kotol na piliny. A aj Stanislav. Nič z toho nebolo dobré. A ja som bol konfrontovaný s problémom zavesenia pilín, keď som s nimi experimentoval. Teoreticky je tento problém vyriešený. Vzhľadom na zložitosť výstavby bunkra. Inštalujte rôzne typy miešadiel do násypky atď. Otázkou je, či to stojí za to. Všetky úspory z lacného paliva zmiznú z dôvodu zvýšenej spotreby elektrickej energie. V súčasnosti môj systém stráca 75 wattov. Nepretržite. Pri započítavaní na jeden mesiac to je celkom pocit. A so všetkými druhmi mlynov a mixérov bude ešte viac. Koľko? Je ťažké povedať naraz, ale myslím, že je málo.

Možno sa pýtate, "a iné palivá - uhlie, zemného plynu, dreva" Kvapalné palivá, kvôli ich hrozné drahé, zvyčajne nebude ďalej domnievajú, že majú takmer nikto ho používa. V každom prípade som o tom nič nepočul. Avšak, jeden muž mi povedal, že mal taký systém, spravuje viac ako 1000 eur za sezónu, v prípade, že horieť minimálne, a rýchlo prešiel na plyn.

Začnem s uhlím. Najbežnejšie uhlie je 6450 kcal / kg. Pre dom s vyhrievanou plochou 140 metrov štvorcových trvá 4,5 tony na jednu sezónu. Cena u nás je 71 - 86 eur za tonu. Ako kde. Teoreticky môže byť uhlie spálené v peletach iba vtedy, ak si myslíte, ako ho mleť, aby nebol prach.

Plyn. 0,20564 EUR na meter kubický. 8000 kcal / m3. Vynikajúce palivo, len veľmi drahé na pripojenie. (Počítal som všetky 5000 Euro). Pre zvýšenie cien plynu so slušnou rýchlosťou, takže je podozrenie, že väčšina z lacného paliva čoskoro bude najdrahšie. Okrem toho - žiadne domáce. Takže budete premýšľať o tom, či chcete priniesť plyn, alebo kúpiť slušné auto. Alebo takmer 20 rokov pred granulátmi, aby sa zásoby.

A samozrejme, najbežnejším palivom je drevo. Treba poznamenať, že drevo nie je len palivom. Žiadne iné palivo nie je schopné vytvoriť takú pohodu ako palivové drevo. Napríklad počasie zúrivo vybuchne, vietor vykrvá, palivové drevo sa praskne v rúre a funguje dobre na duši. Môžete sledovať oheň niekoľko hodín bez zastavenia.

Takže, palivové drevo. Palivové drevo môže byť vlhké alebo suché. Raw - je to čerstvé palivové drevo. 2300 kcal / kg. Suché - tie, ktoré ležali v stodole po dobu najmenej 2 rokov - 3200 kcal / kg. Zvyčajne majú priemernú hodnotu 2960 kcal / kg.

A čo cena? Nie je oveľa lacnejšie než granule. pozri:

Čo to znamená? To znamená, že jedna tona granúl nahradí 1,40625 ton suchého dreva. Áno, plus - je potrebný prístrešok na uloženie dvojročnej dodávky dreva. Ak to nie je možné, a spravidla je, potom:

A ešte viac - 1,95 ton dreva namiesto jednej tony peliet.

Zvyčajne sa berie do úvahy určitá priemerná hodnota 1,6 tony. A také množstvo dreva s ohňom, s prácou na pílení a pinom - len a stomáme rovnaké 100 eur. Samozrejme, môžete to všetko vyrezať a rozdeliť, potom bude o 20% lacnejšie. Samozrejme, bez ohľadu na hodnotu ich práce. A čas strávený.

Vypočítala som, že za čas, ktorý by som trávil na fussing s palivovým drevom, môžem zarobiť niekoľkokrát viac, než táto práca stojí za to. Preto je ľahšie kúpiť hotové palivové drevo.

Elektrina. 0,06857 eur za kilowatthodinu. Toto je najbežnejšia tarifa. Konkrétne som sa na stránkach obrátil na energetických inžinierov a zistil som, že v skutočnosti existujú dva druhy taríf. Druhá tarifa, ktorá je o niečo lacnejšia (za niekoľko tisícok eur), je určená pre súkromných obchodníkov, ktorí majú bežnú spotrebu 40 alebo viac ampér. Zásadné úspory nie. A posledná, tretia - diferencovaná - noc, deň, cez víkendy. Nemôžem povedať, že je to ziskové. Zdá sa, že z tohto dôvodu a nedostal špeciálnu distribúciu. Pozrite sa: Po prvé, poplatok za predplatné je stanovený na používanie tohto tarify. 81 eur ročne. Noc je 0,0371, deň je 0,0586 eur za kilowatthodinu. Okrem toho - za každý zosilňovač - 3,54 EUR ročne. To znamená, že ak máme automatické zariadenie na prúd 40 ampér, potom za rok to bude stáť ďalších 141,6 eur. Spolu s predplatným je už 222,6 eur. Okrem toho - koľko bolo vynaložených. Ak to vyjde lacnejšie v porovnaní so základným sadzobníkom - na tom nezáleží. Náklady na elektrickú energiu, ako všetko ostatné, postupne rastie. Keďže ľudia dokázali zvyknúť na mierne nové ceny, ale nie veľmi.

Podľa môjho názoru elektrina na vykurovanie nie je dobrá. A bez toho sa strácajú. Za mesiac - od 17 do 31 eur. Na mňa osobne. Samozrejme, ak by plat bol 3000 eur.

Medzitým sú mzdy ďaleko od tejto hodnoty. Čím je človek bližšie k fyzickej práci, tým menej ho dostane. Najnižšie platená kategória má platy vo výške približne 128 až 271 eur. Na svoje šťastie nepatrím do tejto kategórie. Bye. Hoci, kto vie. Všetko pod Bohom ideme.

Inžinierske práce sú ocenené vyššie. Od 214 do 571 eur. Všetko závisí od toho, ako má spoločnosť záujem o tohto špecialistu. Napríklad záujem podniku sa odhaduje na 430 eur, mínus asi tretinu daní, plus poistné, všetky druhy spoluúčasti, pokiaľ ide o škodlivosť. No, zdá sa to rovnako. Už je dostatok na vykurovanie a na elektrickú energiu a niečo môžete jesť.

Vedúci predstavitelia nižšej úrovne. Od 700 do 1300 eur.

Takto pracujeme, pracujeme, príde čas - a zrazu raz ráno. Šiel do postele - inžinier a prebudil sa - dôchodca. To je, keď naozaj začneme počítať peniaze! Vyzývam, že - desivé povedať - nezaslúžili sme si dôchodok viac ako minimum - 43 eur. V našej krajine dostáva 1111 ľudí. Poďme tisíc sto dvanásť. Len dúfame, že nás to neohrozí. S najväčšou pravdepodobnosťou to bude niekoľko boväčšia suma 128 eur. Ide o najčastejší dôchodok. Vzhľadom na to, že jeden mesiac vykurovacieho obdobia (palivo plus elektrina) stojí v priemere 63 eur, potom 128 - 63 = 65 eur. Množstvo dostatočné pre jedlo.

Dostal som zaujímavé pozorovanie - o tom, čo strávim v mojom dome na 75 metrov štvorcových, ide o náklady na trojizbový byt. Rozdiel môže byť plus alebo mínus desať eur - v závislosti od prestíže oblasti, v ktorej sa nachádza byt.

Poznámka: Drevo je suché s pílou a náustkom. Plynové pripojenie je okolo 5000 eur.

Všeobecne zaujímavé. To páči alebo nie - ako výsledok ohrevu v akejkoľvek forme s akýmkoľvek palivom (snáď s výnimkou vykurovacích olejov a elektrickej energie) vyjde rovnaké náklady .. Aby sme boli spravodliví, že je jedným z lacnejších možností vykurovania. Ako palivové drevo kúpiť ozdoby z píly. Niektorí obyvatelia, ktorí majú malý príjem, sú nútení byť spokojní s týmto. Je pravda, že kvalita paliva je veľmi žiaduca.

V Rusku bol bohoslužby, ktoré sa v priebehu 70 rokov nahromadili v krajine, vyplienené a vyvážané z krajiny a prevažne stratené štátu. Rusko sa môže len ekonomicky zotaviť, zabudnúť na tieto straty a začať vytvárať hospodárstvo od začiatku. Granuly sú práve takým druhom podnikania, ktorý umožňuje miestnej domácej hospodárskej iniciatíve zapájať sa do výroby a rozvoja ruskej ekonomiky. Vo veľmi podrobnom článku Alexander Nikolayevich poskytol vynikajúcu porovnávaciu analýzu rôznych druhov paliva. Analýza cien umožní orientovať potenciálnych podnikateľov a investovať svoje peniaze do granúl v prospech mojich a iných štátov, bývalého ZSSR.

V Rusku sa teraz aktívne budujú závody na spracovanie drevného odpadu na granuly (pelety). V tomto druhu činnosti zostáva a bude vždy miestom pre malé a stredné podniky, ktoré budú môcť využívať drevené odpady, ktoré sú pre veľké továrne nedostupné kvôli územnej odľahlosti alebo malým objemom. V Európe prežíva boom v spotrebe čistej paliva. Pelety ochotne nakupujú na zahraničnom trhu Teraz neexistuje prakticky žiadna možnosť začať vlastné podnikanie bez toho, aby pre kupujúceho prebehol akútny konkurenčný boj. Výroba drevených peliet je atraktívnou výnimkou pre všeobecné pravidlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

58 + = 68