Drovnica pre kúpeľ

Jednoduchá možnosť postavenia ulice Drovnica pre saunu alebo krb

Drovnitsa je kontajner na skladovanie palivového dreva. Je to najmä potrebné pri zberu palivového dreva na zimu, lebo ich udržanie pod otvorenou oblohou sa prísne neodporúča. Bez ohľadu na to, či pripravujete drevo na kúpeľ alebo na vykurovanie domu, sú logy, ktoré sú skladované suché, najefektívnejšie. A pri úplnom vyschnutí čerstvého rezaného dreva sa počas roka vyžadujú správne skladovacie podmienky. Preto, výstup zo situácie sa stáva stála ulice drovnitsa pre kúpeľ alebo prenosné konštrukcie pre krb.

Sme určení s verziou drifter

Drevená drovnica stacionárny typ - vynikajúca ochrana guľatiny pred akýmkoľvek počasím

V skutočnosti môže byť drow maker postavený s pomocou mnohých materiálov, takmer vždy k dispozícii v domácnosti. V tomto ohľade existuje veľa spôsobov, ako tieto konštrukcie stavať.

Materiál pre domáci dovnitsy môže byť:

 • drevené trámy,
 • oceľové rúry,
 • oceľový hrubý drôt,
 • drevené euro palety.

Tip! Dočasné miesto na skladovanie palivového dreva môže byť bežný europalet, na ktorom sú položené guľatiny. Na vrchole sú pokryté polyetylénovou fóliou, ktorá musí byť bezpečne upevnená v rohoch, s výnimkou prenikania vlhkosti dovnútra. Ak chcete zaistiť rohy filmu, môžu sa použiť kolíky zbité na zem alebo jednoducho postavené tehly.

Kompaktný prenosný dizajn - ideálna voľba pre krb

Najprv musíte rozhodnúť o type konštrukcie. Existujú dve hlavné možnosti:

1
 • Prenosný drenáž je vhodnejší na krb. Má malé rozmery a je inštalovaný neďaleko od krbu.
 • Stacionárne vonkajšie, používané pre kúpeľne alebo kúrenie v chladnej sezóne. To je už pokrytá oblasť, chránená pred všetkými stranami zrážkami.

Odporúčame, aby ste okrem tohto materiálu prečítali viac o produkcii dreveného dreva dvornitsy vlastnými rukami.

Druhá možnosť je predstavená s väčším počtom požiadaviek, pretože taká drovnica musí spoľahlivo chrániť guľatiny pred vlhkosťou a zrážkami. Preto tento dizajn musí spĺňať tieto požiadavky:

 • Palivové drevo by malo byť izolované od zeme, inak budú absorbované vlhkosťou. Preto musí byť drifter umiestnený na podlahe, zdvihnutý nad zemou najmenej o 10 cm.
 • Steny musia byť dostatočne pevné na to, aby chránili guľatinu pred dažďom a snehom vyfukovaným bočným vetrom.

Tip! V tomto prípade musia byť steny dostatočne vyčistené, aby sa zabezpečilo dobré sušenie dreva.

 • Na účinné odstraňovanie sedimentov musí mať strecha dostatočný sklon.

Drevená verzia s jednostrannou strechou, ktorá má sklon asi 10 stupňov

Prevádzkovateľ, ktorý spĺňa tieto požiadavky, môže byť vyrobený z:

 • Brousov, úsek 20 až 30 mm s obkladacími doskami alebo podšívkou.
 • Europalety, lemované podšívkou.
 • Kovové profily lemované polykarbonátovými listami.

Vlastnosti konštrukcie stacionárne drovnitsy

Bez ohľadu na materiál, z ktorého bude skladový areál postavený, jeho usporiadanie by malo preberať tieto etapy:

 • Po prvé, plán sa vytvorí, keď sa plánovaná konštrukcia aplikuje na papier v konkrétnom meradle. To vám umožní nedopustiť chyby pri ďalšej konštrukcii.

Naplánujte strednú hmoždinku so zreteľom na požadovaný sklon strechy

 • Pokiaľ ide o náčrt, vykoná sa označenie budúcej štruktúry. Určite umiestnenie inštalácie podpery rámu.
 • Keďže podlaha musí odolávať zaťaženiu veľkého množstva palivového dreva, je potrebné vybaviť malý základ. Najčastejšie je základňa pre dovrynitsa vyrobená z drevených trámov alebo kovových stĺpov. Prvá možnosť zahŕňa kopanie nosníkov do hĺbky asi jedného metra.

Dôležité! S cieľom predĺžiť životnosť drevených drovnitsy, musíte najprv pokryť podzemnú časť trámov bitúmenom alebo živicou. To umožní štruktúre postaviť sa na vašom webe najmenej 20 rokov.

Ak sa používajú oceľové rúry, najlepšou možnosťou by bolo, aby boli v zeme konkrétne. K tomu je potrebné vykopať jamku, asi 70 cm hlbokú, do ktorej je vložená rúrka a upevnená v diere pomocou tehlových fragmentov. Ďalej, jamy by mali byť naplnené tekutým betónom.

Betónový základ pre kovovú podperu

 • Ak je možné drevenú konštrukciu postaviť v jednom kroku, potom s kovovou verziou po inštalácii základov je potrebné počkať určitý čas na jej konečné vytvrdenie.
 • Po inštalácii pólov sú na nich pripevnené samorezné skrutky (v prípade drevených nosníkov) alebo zvárané (s použitím kovových profilov) medzipolohy.

Predtým sme napísali, ako správne uchovávať palivové drevo, a odporúčame, aby ste tento článok pridali do záložiek.

Trojrozmerné usporiadanie štruktúry z hľadiska rozmerov

 • Na pokládku strechy sú inštalované vaky. Venujte pozornosť tomu, že majú sklon aspoň 10 stupňov.
 • Potom je hotový rám obložený podšívkou, doskou alebo polykarbonátovými listami. Ako pokožku je možné použiť akýkoľvek improvizovaný materiál, vrátane bridlicových listov alebo vlnitej lepenky.
 • V poslednej fáze je strecha zastrešená akýmkoľvek zastrešujúcim materiálom.

Proces odklízania dreveného rámu

Tip! Niektoré drovnitsy sú vybavené dverami. Ak hovoríme o malom dizajne, potom môžete urobiť s úzkym otvorom v stene.

Výroba prenosných driftwoodov

Keďže nečistoty a odpadky nevyhnutne vstupujú do domu s drevom, nie je veľmi výhodné ich uložiť na podlahu. Preto, okrem stacionárne sú široko distribuované drovnitsy pre krb, ktoré sú inštalované vo vnútri domu v blízkosti krbu. Tento kompaktný dizajn, ktorý je často štýlovým doplnkom k interiéru, takže najčastejšie je táto kapacita na palivové drevo vyrobená z kovu.

Video: prenosné drovnitsa vlastné ruky

Zvláštna pozornosť si zaslúži falošnú drovnickú figúrku, ktorej prvky vyzerajú mimoriadne nádherne. Taký výrobok môžete vyrobiť sami a z improvizovaných prostriedkov.

Jednou z najzaujímavejších možností je drovnitsa z hrubého (asi 1 cm v priereze) drôtu. Princíp výroby je veľmi jednoduchý:

 • Z drôtu by mali byť ohnuté dva krúžky, priemer asi 80 cm.
 • Konce každého krúžku by mali byť spojené pomocou zvárania.
 • Ďalej v hornom bode sú krúžky navzájom zvarené tak, aby sa rozložili od dna o 20-30 cm podľa princípu koša.

Prenosný drôtový drôt z drôtu, vyrobený zváraním

Tip! Nižšia vzdialenosť medzi krúžkami by mala byť o niečo menšia ako je dĺžka najmenších kmeňov.

 • Medzi krúžkami sa zvarí niekoľko prepojok, takže dizajn získal potrebnú tuhosť.

Kovový krb môže byť vyrobený iným spôsobom. V tomto prípade ide o úzky obdĺžnikový stojan. Produkt sa vyrába nasledovne:

 • Z kovových profilov sú zvárané dve základne drovnitsy, veľkosť 40 až 40 cm.
 • Základne sú spojené štyrmi profilmi s dĺžkou 100-120 cm, takže máme predĺženú policu, ktorá je inštalovaná vertikálne.
 • Ako stojan pod dnom je možné použiť dosku s príslušnou veľkosťou.

Predtým sme už písali o príprave palivového dreva vlastnými rukami a odporučil pridať článok do záložiek.

Kovová polička na skladovanie palivového dreva, vyrobená z kovu

Drovnica je veľmi dôležitá stavba pre majiteľov rodinných domov. Mala by byť postavená v prípade, že nechcete utrácať príliš veľa času pri zapálení surových guľatiny, pretože iba ak sú správne skladované, pri spaľovaní dodávajú dostatok tepla.

Drovnica pre kúpeľ

Drovnica pre kúpeľ alebo ohnisko - to je potrebný a praktický atribút, bez ktorého žiadny súkromný dom alebo chata, v ktorej sú tieto budovy nemôžu robiť. To môže byť nielen užitočné, ale aj veľmi atraktívne a dokonca aj zdobiť miesto, v harmónii s pavilóny, lavičky a tak ďalej.

Majitelia súkromných domov sú viac zvyknutí na ukladanie palivového dreva do prístreškov alebo kabín. Treba však mať na pamäti, že tieto budovy neposkytujú požadované drevo s vetraním vzduchu, takže drevo je plesnivé a vlhké. Vo vnútri domu, v každej miestnosti, je veľké množstvo takéhoto paliva vo všeobecnosti nebezpečné a nepohodlné.

Je celkom možné vytvoriť Drovničku s vlastnými rukami a tento proces sa nelíši v zložitosti. Inštalujte ju lepšie v blízkosti kúpeľa.

Najlepším materiálom pre drovnitsa sú tyče a dosky z borovice. Mali by byť suché, vo všeobecnosti nemôžete používať zle sušené materiály, pretože ich konštrukcia, ako drevo uschne, sa deformuje. Po výbere materiálu musí byť pripravený na výrobu polotovarov - musia mať určitú dĺžku a hrúbku. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať nástroje ako hoblovač a elektrický vrták. Je však možné použiť staré už používané tyče, ktoré sú stále dosť silné. Na základe návrhu sú užitočné a pre ich upevnenie potrebujeme dosky. Na zosilnenie rámu potrebujete aj závesy, spojovacie prvky - klince a skrutky, nejaký materiál na strechu.

Najprv musíte určiť veľkosť drovnitsy, čo sa týka tvaru, potom musí byť obdĺžnikový. Ako značku pre budúcu stavbu môžete použiť kolíky. Pre základňu sa jamy vykopávajú v hĺbke piatich až siedmich centimetrov a tyče sa vkladajú do nich. Dve predné časti by mali byť nad zadnými, aby bola strecha inštalovaná s odtokom vody.

Na zadnej časti vstupného priečnika sa nainštalujú dva alebo tri protokoly. Jamy sú pokryté kameňmi a hlinkami a dobre zabalené. Ihneď hlboko nemožno úplne zakryť, je to robené krok za krokom. V tomto prípade bude konštrukcia dostatočne pevne pripevnená a vietor, zrážky a čas nebude narušený.

Dosky som umiestnil do stredu, na zadnú a bočnú lištu na hornej a spodnej strane. Nie sú husto zabalené, pretože palivové drevo by malo byť dobre vetrané. Dodatočná trvanlivosť rámu poskytne hmoždinky.

Ako základ pre strechu použite prepravku dosiek - je pevne pribitá k rámu. Strecha môže byť vyrobená zo šindľov, strešných materiálov, oceľových alebo pozinkovaných dosiek, čo je z najjednoduchších a najdostupnejších materiálov. Tiež dobré pre šindle, ktoré zostali po výstavbe domu.

Pripravenú dlaň môžete natrieť lakom alebo lakom.

Teraz vieme, čo by malo byť drovnica pre kúpeľ, a bolo načase hovoriť o samotnom lese. Naši predkovia sa s touto voľbou zaobchádzali veľmi vážne, úctivo a dokonca mysticky. Z dreva záviselo od toho, koľko sa vaňa bude horúce, z kvality pary a atmosféry v parnej miestnosti. Staré stromy sú zlými dodávateľmi paliva, para z nich je ťažká a vôňa v miestnosti nie je príliš príjemná. Zo zhnitého palivového dreva vo všeobecnosti málo použitia, veľa popola, ale veľmi málo tepla.

Nemôžete použiť logy impregnované ľubovoľnou kompozíciou, ako napríklad pramene. Môžu spôsobiť ochorenie.

Pri kúpeli musíte uskladniť suché palivové drevo s niekoľkými uzlami, aby sa palivo spaľovalo dlhšie a rovnomerne. Pri spaľovaní dreva sa odporúča otvoriť dvierka pece čo najmenšie, pretože v tomto prípade dochádza k strate tepla.

Prípravu palivového dreva je lepšie vykonať v zime, pretože v tom čase je v dreve málo vlhkosti a zmrazený výrez je ľahko pichnutý.

Najlepšie palivové drevo pre kúpeľ - borovica, jedľa, breza. Ak sú kvalitné, potom naplnia parnú miestnosť s nádhernou lesnou vôňou a dobrým teplom.

Birch palivové drevo môže tiež dezinfikovať priestory. Ľahko sa rozsvietia a spália. Ale existuje také varovanie: po niekoľkých rokoch skladovania strácajú voňavú vôňu. Navyše brezové palivové drevo sa extrahuje dechtom. Je brezová živica, je uložená na stenách potrubia a vypúšťa sa, čo môže spôsobiť požiar.

Dubové palivové drevo, ak je správne vysušené, poskytuje vynikajúce teplo. Dub by mal byť stredného veku, pretože mladé stromy rýchlo padajú a staré zvyčajne majú prehnité prostredie a tvoria veľa popola.

Limewood drevo, aj keď to spaľuje pomaly, dáva trvalé teplo. Oni sú po dlhú dobu považovaní za liečivé. V starých dňoch to bolo s takýmito palivami, že bola vyhrievaná sauna pre zranených, vytiahnutých z bojiska. Ak v rúre položíte palivové drevo z lipovej kôry, potom sa na ňu naleje med a v parnej miestnosti bol nádherný vôňu leta.

V Rusku olšie drevo bolo nazývané kráľovský. Kúpeľ, ktorý si vybudovali, pomohol vyrovnať sa s problémami dýchacieho systému. Alder ho vyrastal na suchú pôdu, pretože drevo z nej rýchlo vysušilo a dlho si zachovalo svoje vlastnosti.

Pokiaľ ide o drevo z osiky, je veľmi ťažké ich zapáliť. Pretože existuje takýto trik: rúra je zapálená inými kmeňmi a len potom je osika položená. Oni horúce, okrem toho môžu vyčistiť komín.

Ihličnaté palivové drevo predstavuje borovica, smrek a smrekovec. Dajú parnej miestnosti príjemnú atmosféru ihličnatého lesa, horia spolu a horúcu. Keď spália, praskajú a vyhodia iskry - spaľujú živicové dutiny. Preto pri ich používaní musíte byť veľmi opatrní.

Malo by byť zrejmé, že drevo pre kúpele a ich skladovanie nie je vôbec nič. Vlastník kúpeľa sa musí určite postarať o to. Množstvo a kvalita palivového dreva závisí od toho, ako sa vykurova parná miestnosť, čo bude kúpeľový lieh, teplo, para. Ak nepoznáte pravidlá alebo omylom, môžete "ponúknuť" saunu, ktorá nezodpovedá jej vkusu. Zo zlého dreva v miestnosti bude zápach plesne a močiarov, schopný preniknúť všetko. Z tohto dôvodu by ste mali byť v kúpeľni navzájom zdvorilí.

Extrakcia palivového dreva uľahčuje dostupnosť dreva a môžu sa zakúpiť aj záznamy. Na prípravu palivového dreva nemožno brať ľahko a nepoužívajte na kúpeľ nejaké vetvy a tyčinky.

Drovnica pre kúpeľ

Konštrukcia kúpeľa nemôže skončiť s výstavbou samotnej budovy. Často chcú vybaviť svoj web podporujúci prílohy, ako, povedzme, drovnitsa vonkajšie ohrievač pre ohrev para alebo táborák pod grilom. Jeden si dokáže predstaviť iba svoj vlastný dom, v ktorom v roztavenom krbe spadne palivové drevo a duša sa okamžite stáva teplá a útulná. Chcem rýchlo byť v tejto miestnosti, sedieť vedľa sauny v blízkosti krbu a pozrieť sa na hravé plamene po dlhú dobu. V tomto bode, Snažím sa robiť všetko preto, že oheň nie je uhasený, a ruky mimovoľne upozorniť na palivové drevo skladané vedľa. A práve v tejto chvíli si uvedomíte, že niečo chýba, že obraz s krbom a palivovým drevom nie je dokončený a je len jeden posledný dotyk. Samozrejme, nemožno si všimnúť nedostatok dowser, pretože je takmer hlavným prvkom. Okrem skutočnosti, že značne uľahčuje "komunikáciu" s krbom, slúži aj ako samostatný kúsok interiéru. Vychádzajúc z toho sú v súčasnosti takmer vždy vyrobené v rovnakom štýle spolu s krbom a iným príslušenstvom. Napriek všetkým výhodám, drovnitsa pre kúpeľ je dosť jednoduché.

Keď sa rozhodol vytvoriť tento krbový doplnok sám o sebe, je najprv potrebné určiť, v akom štýle by mal byť vykonaný. Urobiť to v blízkosti kúpeľa, tiež vyriešil problém s jeho pohybom. Keď vezmeme prípad sám, môžete tiež vziať do úvahy odtieň jeho mobility. K tomu, stačí len nainštalovať ručne už hotové drovnitsu malými kolieskami, ktoré uľahčujú pre pohyb palivové drevo. Zoberte do úvahy iba jednu vec - je to váha a teda aj sila zaťaženia samotných kolies. Preto ich musíte starostlivo a starostlivo vybrať. Samozrejme, že bude veľmi užitočné toto zariadenie v prípade, že sú v ohrievačoch kúpeli kúpeli na drevo, ktoré bude spaľovať materiál, ktorý má byť skladovaný vo vonkajšom prostredí.

Takže poďme priamo do samotného procesu výroby sauny. Ideálnou voľbou pri výbere materiálu pre toto budúce krbové príslušenstvo pre sauny sú suché dosky a tyče z borovice. Nikdy nepoužívajte nedostatočne vysušené materiály, pretože v konečnom výrobku ešte vysušia a deformujú. Tiež stojí za to venovať pozornosť svietidlám pre saunu a saunu, pomocou ktorých bude osvetlená miestnosť na drevo.

Po výbere vhodného materiálu sa musí premeniť na polotovary správnej veľkosti. Následne musí byť obrobok vyrobený rovnakou hrúbkou. Tu nemôžete robiť s jednou rukou, budete určite potrebovať elektrický hák a hoblovač-tlmiaci prístroj.

Po prvé, lietadlo by malo byť umiestnené na prístroji tak, aby lopatky "vzhliadli". Potom môžete prejsť priamo na samotný proces hobľovania polotovarov.

Po druhé, dosky drovnitsa pre kúpeľ musia byť privedené na rovnakú hrúbku pomocou lietadla. Aby to bolo možné, lietadlá musia byť obrátené a nastavené tak, aby tentoraz nože "pozreli dole". Polotovary musia byť podávané cez pracovnú plochu tak, aby boli pod nožmi samotnej roviny. V tejto fáze práce, ktorá sa vykonáva v blízkosti kúpeľa, musíte pamätať na nasledujúce: šírka dosky sama by nemala byť väčšia ako dĺžka hoblíky nože.

Ďalej sa v procese výroby drovnitsy objaví nová úloha - urobiť tak, aby horné priečniky v tvare V boli úplne identické. Aby ste to urobili, musíte ich na doskách označiť kartónovou šablónou, ktorá by mala byť pripravená vopred.

Pokiaľ ide o zostávajúce detaily o tomto krbe, pozostávajú z jednoduchých kusov dosiek a tyčí. Po pripravenosti na kúpeľ všetky potrebné detaily a súčasti budúceho interiéru, je čas premýšľať o tom práve v tento deň. Môže byť odrezaný z preglejkového listu, ktorého hrúbka môže byť približne 15 mm.

Je tiež celkom ľahké zostaviť prakticky dokončenú dovnitnika s vlastnými rukami. To sa dá dosiahnuť použitím nechtov alebo lepidla. Uvedomil si, že vzhľad nového stvorenia, bude závisieť na tom, ako dobre a presne budú zhromažďované drovnitsa by mali vynaložiť všetko úsilie, aby kaziť posledného zdvihu celý obraz. Okrem toho, mali by ste zvoliť správnu bambusové metla pre vaňou alebo breza, dub, pomôžu získať to najlepšie z návštevy parný kúpeľ sauna.

Keď je už zostavený, mal by byť brúsený a natretý v požadovanej farbe podľa vášho výberu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

55 − 52 =