Sprchovací kút s vlastnými rukami video

Ako urobiť sprchu s podnosom

Malé kúpeľne často vytvárajú sprchy. Ona je obľúbená v kúpeľoch a chalupy, dať ich miesto kúpeľne v bytoch a apartmánoch, okrem toho - kto má rád. Ale plastové kabíny ako nie každý: príliš krehké. Sprchová kabína s vlastnými rukami, aj keď to vyžaduje viac času, ale spoľahlivejšie.

Ak sa pozeráte zvonku, potom nie je veľký rozdiel

Ak chcete urobiť sprchu pre seba s cieľom ušetriť peniaze, najprv počítať dobre. Budete potrebovať dobrú hydroizoláciu, a s najväčšou pravdepodobnosťou - pre bazény. Stačí mať dobrý drez, ktorý bude musieť zdvihnúť podlahu, a to je slušné množstvo roztoku s zmäkčovadlami, ktoré zvyšujú vodoodpudivosť. Na dokončenie potrebujete dobrú podlahovú dlažbu s protišmykovým povrchom alebo mozaikou a lepidlo (vodoodpudivé). Rovnako by bolo pekné vyrábať podlahové vykurovanie - je to veľmi nepríjemné stojať na betónovú podlahu v zime. Stále musia byť dvere, aj keď sa môžete dostať a uzáverom. Suma je už značná. Existujú lacnejšie možnosti - jednoduché sprchové kúty.

Ak tiež potrebujete vybudovať steny, a to aj zo sadrokartónu, ekonomika nebude presná. Mnoho ľudí tvrdí, že sprcha sama o sebe nestráca menej a to je aspoň. Ale čo je dobré - môžete to urobiť presne tak, ako sa vám páči, tak veľké, ako chcete (alebo ako to funguje). Cenovo dostupný sprchový kút s vlastným pohonom je možný len vtedy, ak je pripravená miestnosť, ktorá je jednoducho ohradená dverami alebo záclonami, avšak náklady na odvodňovacie a podlahové zariadenia nie sú nikde.

Spôsoby organizovania odtoku v sprche

Aj napriek vzhľadu je takmer rovnaký vzhľad - steny a podlahy v dlaždice, niektoré dvere, self-made sprchové kabíny majú veľa možností pre interné zariadenia. Je naozaj niečo na výber.

Najjednoduchšou a najspoľahlivejšou možnosťou je vytvoriť v sprchovej kabíne vodotesnú podlahu - postaviť hotovú paletu. Môže sa inštalovať na tehly alebo vytvoriť základňu z penových blokov. Termínom "hotová paleta" sa rozumejú dva typy: akrylové a smaltované. Akryl je ľahký a nekĺzavý, ale nakoniec sa stáva žltý. Smaltovaná - nie je zlá v prevádzke, ale vo vlhkom stave je klzká: musíte dať gumovú podložku. Plus akryl je, že nie je tak zima, ako to cíti.

Ak nie sú obe možnosti, urobte si paletu z tehál alebo pevného betónu, ktorý je potom obkladač - obyčajný, pre podlahu alebo mozaiku. Toto je kapitálové rozhodnutie, ale je ťažké ho implementovať. Ak sa rozhodnete vytvoriť sprchovú vaničku z dlaždíc, ale budete žiť v bytovom dome, budete potrebovať veľmi dobrú viacvrstvovú hydroizoláciu: vyhnite sa problémom so susedmi zo spodnej a bočnej strany. To neznamená, že v súkromnom dome je sprchová kabína s vlastnými rukami vyrobená bez hydroizolácie. Jednoducho, ak trpíte "nakosyachitom", budete.

Polovičná sprchová vanička z tehál

1

Existuje iná možnosť - medzi tým. Vyrobený z kovového "žľabu" vhodných rozmerov je dobre spracovaný antikoróznymi materiálmi. Inštalované na pódiu z tehál alebo penových blokov (je potrebné aj vypúšťanie), ak je to potrebné, zateplené vonku, tvoriace hranicu alebo krok. Z vnútra vložte mozaiku.

Z týchto možností sa zvyčajne vyberá. K dispozícii je aj zariadenie bez viditeľnej palety a umývadlo je možné vyrobiť do steny, ale potom v celej kúpeľni je potrebné zvýšiť úroveň podlahy a formovať svah smerom k odtoku.

Teraz o veľkostiach najmä sprchových kabín a paliet:

 • 80 * 80 cm - je to veľmi malé, je ťažké sa ohnúť aj štíhlemu mužovi, ktorý sa neustále dotýka stien;
 • 90 * 90 cm - o niečo lepšie, ale stále stiesnené;
 • 100 cm a viac - je v poriadku cítiť, bez špeciálnych problémov môžete sedieť.

Ak chcete pohodlie - urobte minimálne jeden metr medzery od steny k stene, ale ak sú rozmery veľmi obmedzené, skúste stále nechať aspoň 90 cm.

Ďalej je potrebné vybrať, ako bude usporiadaný odtok. Existujú dve zariadenia: sifón a rebrík. Pasca je drahšia, ale zvyčajne je menšia na výšku a spoľahlivejšia. Jeho bezpečnostný faktor je dosť na slušný čas a môže sa vlievať do betónu, čo sa zvyčajne robí.

Sifón je lacnejší, ale pri inštalácii palety budete musieť zvážiť možnosť jeho výmeny. Stačí to vyčistiť - nie je to dobrý nápad, pretože ak existuje otázka s opravou, aby ste sa k nej dostali, musíte pracovať s puncherom. Výsledky, ktoré reprezentujete. Preto pri používaní sifónu nechajte kontrolný priechod, ktorý je zatvorený dvere alebo malými dverami.

Sprchová kabína s vlastnými rukami: ako urobiť inšpekčný poklop

V každom prípade musí byť odvzdušnenie opravené. To znamená, že hornú časť - mriežku môžete odstrániť a vyčistiť potrubie káblom. A to bolo možné, položte odtokovú hadičku tak, aby maximálny uhol otočenia k kanalizačnej sústave bol 45 °, ale je lepšie nerobiť viac ako 30 °.

Teraz o odchýlkach. Aby sa zabezpečilo, že voda v potrubia nestane, potrubie z uličky do kanalizácie sa položí so sklonom najmenej 4-5%. Znamená to, že na jeden meter dĺžky je rozdiel vo výške 4-5 cm. Podobný sklon by mal mať aj podlahu: voda musí odtekať do odtokového miesta.

Ide o to, ako to urobiť sami, s vlastnými rukami podlahu v sprche. Výška podlahy vo vnútri sprchy je ďaleko ľubovoľná. Závisí to od toho, ako sa sprcha vypúšťa, ako vysoko je vystavený rebrík alebo sifón. A on je zase s takou podmienkou, aby vytvoril potrebnú zaujatosť. To znamená, že čím nižšie máte vstup do kanalizácie, tým menej budete musieť vyzdvihnúť rebrík a podlahu.

Usporiadanie odtokového rebríka

To znamená, že pred začatím práce bude musieť postaviť rebrík. Pohár - iste. Ale dobre ho zabalte a zatvorte ho, pripojte umývadlo s pokrčenými novinami alebo handrou, aby sa počas práce nedostalo do vnútra nič. Držte dekoratívnu mriežku v ruke, aby ste ju mohli vyskúšať včas.

Ako nainštalovať jednu z možností rebríka - lineárny - pozrite sa do videa. Možno bude model iný, ale všeobecné princípy zostanú rovnaké.

Pri zariadení sprchovej vaničky musí byť podlaha aspoň relatívne plochá. Ak sú už veľmi veľké rozdiely, zarovnajte ich vopred (urobte hrubý poter). Odtokové zariadenie je nastavené, je pripojené k kanalizácii a následne v nasledujúcich krokoch:

 • Podkladová hydroizolácia. V najjednoduchšej verzii - bitúmen, ale mnoho vydesiť zápach. Môžete rozmazať tekuté sklo, hydrofóbnu impregnáciu na báze cementu, hydroizoláciu bazénov. Čo nájdete alebo čo sa vám páči viac podľa vlastností, potom použite. Najlepšou voľbou je samozrejme kompozícia pre bazény. Tieto zlúčeniny sú určené pre vysoký tlak vody, a preto sú spoľahlivé. Mierne horšie v takýchto podmienkach - impregnácia na báze betónu, ale absorpcia vlhkosti sa niekedy znižuje. Často ich chýbajú dvakrát alebo trikrát, aby si boli istí, že im nič nestratí.

Trikrát rozmazaný bitúmenom

Tehla je položená na maltu

Po betonáži po niekoľkých dňoch sa rozomelí hydroizoláciou na základe cementu (kontakt betónu)

Ak chcete vytvoriť vykurovanú podlahu v sprche, pridajú sa ďalšie dve vrstvy. Na tehlu dať vrstvu malty, vyrovnanie základne. Po zachytení roztoku je kryt pokrytý vykurovacím káblom alebo káblovými rohožami (kábel na mriežke). Vrchol je naplnený špeciálnou kompozíciou pre teplú podlahu. Hrúbka vrstvy nad káblom je minimálne 3 cm a nezabudnite vytvoriť sklon do odtoku. Po uchopení môžete dať dlaždice (vykurovanie môžete zapnúť iba mesiac po nalievaní, inak sa trhliny pôjdu).

Ak chcete efektívnejšie zahriať prácu, môžete na tehly umiestniť ohrievač na vrstvu malty, a to najmä extrudovanú polystyrénovú penu. Jeho hrúbka - najmenej 3 cm, môže byť až 5 cm. Je umiestnený na kovové oko s krokom 10-15 cm, vykurovací kábel alebo káblovú rohož na vrchole, a potom - riešenie.

Pri výrobe sprchovej vaničky z betónu s vlastnými rukami je potrebné zostaviť debnenie. Najlepšie je použiť hrubú dosku (hrúbku minimálne 25 mm) alebo ozdobný OSP, drevovláknitú dosku (hrúbka od 16 mm).

Ak sprchový kútik má betónovú podlahu, pokrytú dlažbou alebo mozaikou, je žiaduce izolovať ju. Ak chcete vykurovať alebo nie, je to vaša voľba, ale pri oteplení by mala byť 100%, inak bude trvať dlhú dobu, kým sa teplej vody "voľnobeh" aspoň na mierne zahriatie podlahy alebo hodiť drevenú mrežu. Pre vane mriežku - prijateľnú možnosť, ale pre trvalé použitie v dome alebo byte je nepravdepodobné.

Takže postupnosť vrstiev je toto:

 • Podkladová hydroizolácia. To všetko: zmeškané.
 • Na obvod lememe vodotesnou páskou.
 • Ak ide o vykurovanie, pozdĺž obvodovej steny klapky alebo izolačnej vrstvy.
 • Skladáme polystyrénovú penu s hustotou najmenej 35 kg / m 3, hrúbku - od 5 cm.
 • Kovové pletivo s článkom o veľkosti 10 cm.
 • Vytvárame majáky a tvoríme odtok.

Ako majáky môžete používať rezané preglejky z preglejky. Sú odrezané s ohľadom na vznik odtoku

Po 24 hodinách sa majáky odstránia, stopy sa prepíšou roztokom. O niečo neskôr - po uchopení a náboru silu - pokryté mazaním hydroizolácie, a až potom pokračovať k položeniu dlaždíc.

Ak chcete v bytovej budove postaviť takúto sprchu, je lepšie pridať ešte jednu vrstvu hydroizolácie: rozlomte vrstvu poteru na dve časti. Schématicky potom všetko vyzerá ako fotografia nižšie.

Poter je rozdelený na dve vrstvy a medzi nimi hydroizoláciu

Bez ohľadu na to, či vyrábate paletu alebo betón z tehál, potrebujete vedieť, do akej výšky vyplníte stierku. Jeho výška by mala byť o niečo nižšia ako odtoková mriežka - sifón alebo rebrík. Odrazenie jej polohy na stenách je pohodlnejšie pomocou laserovej úrovne. Ak to neexistuje, musíte preniesť značky na vodoznaky. Ak chcete to trochu jasnejšie, pozrite si video. Ukazuje, ako odhaliť hladiny stierky na stenách a ako robiť hrubé potery.

Ak je kabína obdĺžniková, všetko sa rieši viac-menej jednoducho: v pracovnej dielni sa dá vyrezať obdĺžnik. Stropy pre sklenené dvere sú veľa, môžete si vybrať vhodnejšie pre váš prípad. Stačí si objednať dvere s obrubníky: budú musieť vyvŕtať otvory pre nich a je najlepšie ich vyskúšať.

Je žiaduce vziať tvrdené sklo. Ak sa zlomí, potom na malé kúsky s tupými tvárami, ktoré je ťažké ublížiť. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou zostanú fragmenty na filme. Mínus toto sklo - je to drahé. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete si objednať obvyklú silnú - 5-6 mm a doma ju lepiť na oboch stranách polymérovým priesvitným filmom. Musíte sa pohybovať, ale efekt bude takmer rovnaký ako u tvrdeného skla: fragmenty budú na filme.

Jedna vec: sklo pred umývaním fólie sa umyje a potom odmasťuje. Film sa prilepí na mokré sklo. Takže je ľahšie hádzať vzduchové bubliny, a dokonca pohybovať film na chvíľu môžete.

Ak nechcete sklenené dvere, ale potrebujete priesvitné, môžete ich vyrobiť z polykarbonátu, ale nie celulárneho a plechu. Budeme musieť nájsť vhodný profil nábytku, vytvoriť rám a vložiť polykarbonát do tesniacej hmoty. Pre spoľahlivosť je možné upevniť skrutky a podložky cez priechod.

Ďalšou možnosťou je kúpiť hotové dvere. Sú tiež sklo špeciálne pre kabíny a môžete prispôsobiť plastové skladacie "akordeón", ako vo videu.

Pasce pre sprchu majú iný dizajn: obyčajný, ktorý vyzerá ako okrúhle alebo štvorcové oko v podlahe ako podnos. Existuje viac moderných modelov - na stenu. Sprchová vanička a vypúšťanie muriva sú potrebné, ak je kabína vyrobená s veľkým prietokom vody. V takom prípade sa konvenčný dizajn nemusí vyrovnať s kohútikom a vyžadujú sa produktívnejšie modely. A v zásobníku môžu byť dve odvodňovacie zariadenia. Vlastnosti ich inštalácie vo videu od jedného z výrobcov.

Jeden zo spôsobov hydroizolácie sprchovej kabíny

Ako urobiť sprchu v kúpeľni s vlastnými rukami - odborné tipy

Vodné procedúry zaujímajú dôležité miesto v živote. Pre ich vykonanie je vybavený sprchou v kúpeľni ruky. Môže byť inštalovaný ako v byte, tak v súkromnom dome. Niekedy je namontovaný aj vo vani. Je pekné, aby ste túto prácu vykonali sami a potom ste na to hrdí.

Postup inštalácie sprchovej kabíny

Vytvorte sprchu vlastnými rukami. To si vyžaduje materiály, nástroje a čas. Toto zariadenie šetrí priestor v kúpeľni a dáva miestnosti úplne nový vzhľad. Kabína je na palete a bez nej. V miestnosti s malou šírkou je pomerne vhodné zariadenie so sklenenými dverami bez palety.

Vyzerá skôr esteticky príjemne, ale môže byť ťažké ju zhromaždiť. Ide o to, že je potrebné odvádzať použitú vodu do kanalizácie. To vyžaduje potrubie umiestnené pod odtokovým otvorom. V moderných apartmánoch to nie je vždy možné. Potom musíte nainštalovať paletu.

 1. Pri prekrývaní sa vždy vykonáva hydroizolácia na ochranu podlahy pred vlhkosťou.
 2. Steny z dreva po ošetrení pomocou hydroizolačnej zmesi by mali byť vyrovnané pomocou vodotesnej sadrokartónovej dosky. Z obyčajných obkladov sa vyznačuje zelenou farbou.
 3. Plastové rúrky sú položené pozdĺž ktorých sa použitá kvapalina dostane do kanalizačného systému.
 4. Zhora je všetko dlaždené. Je položený s miernym sklonom k ​​odtokovému otvoru. Ak je to možné, tieto úlohy sa vykonávajú vo vnútri podlahy alebo priamo v spodnej časti palety. Po vypúšťacom zariadení je možné sprchovú kabínu namontovať vlastnými rukami.

Paleta sa dá zakúpiť v predajni v hotovej podobe. Inštalácia nepotrebuje špeciálne znalosti a zručnosti. Jediným problémom, ktorý môže vzniknúť pri inštalácii, je konštrukcia pódia. Urobte z neho najjednoduchšiu cestu von. Po inštalácii palety je spojovací priestor vybavený špeciálnym obrubníkom. Takáto paleta priemyselnej výroby má svoje výhody:

 • jeho inštalácia je jednoduchá a rýchla;
 • možnosť nastavenia výšky pomocou špeciálneho konštrukcie nohy;
 • konečná obruba je zahrnutá do dodávky;
 • môže byť namontovaný priamo na drevenú základňu ošetrenú hydroizolačnými prostriedkami.

Pripomienky od spotrebiteľov o práci vane so sprchou sú veľmi dobré. Kabína by však mala byť starostlivo zvolená. Je potrebné skontrolovať upevnenie stien a dverí, náhodnosť nálevu s odpadovými potrubiami v dome. Nemôžete si kúpiť celú kabínu, ale iba jej jednotlivé časti. Moderní výrobcovia dávajú takúto príležitosť a ponúkajú výber z rôznych vzorov od:

Na inštaláciu zariadenia potrebujete nejaké nástroje:

 • vrták alebo perforátor;
 • skrutkovač alebo skrutkovač;
 • skrutky, špachtle;
 • kladivo, kliešte;
 • stierka, rezačka na dlaždice;
 • kontajner na zmes, hladinu,
 • olovnica, meracia páska, ceruzka.

Pre inštaláciu kabíny budú potrebné niektoré materiály:

 • vysoko kvalitný cement;
 • piesok, tehly;
 • kohútiky, mixéry;
 • sprchová hlavica;
 • sanitárne vybavenie;
 • potrubia, spojky.

Sekcie sú zvyčajne pripevnené k základni tak, aby boli ľahko zatvorené a otvorené. Inštalovaním sami môžete byť úplne presvedčení o kvalite práce.

Inštalácia sprchy kabíny s vlastnými rukami v kúpeľni s malou plochou - potešenie je dosť drahé. Ale urobiť to s nadobudnutím len niektoré z podrobností bude oveľa lacnejšie, a môžu slúžiť oveľa dlhšie. Spoločným materiálom pre vybavenie miestom sprchovania je keramická dlažba. Tento materiál sa nebojí vody, je dostatočne pevný a spoľahlivý, jeho životnosť sa meria v priebehu desaťročí.

Ohľadom hygieny tohto materiálu a nie stojí za to hovoriť. Pri sprchovacích kabínach sú steny kúpeľne lemované keramikou spolu s podlahou. Ak je paleta, potom je aj dlažba. Oblúkové steny a budú steny kabíny. Zostáva len vytvoriť dvere alebo iný oddiel.

Práca by mala začať s hydroizolačnou podlahou v celom priestore kúpeľne. Preto je potrebné povrchy očistiť od starých povlakov až po veľmi betón. Na betónovú základňu sa aplikuje bitúmenový tmel alebo iný moderný materiál. Akýkoľvek materiál sa musí aplikovať najmenej na 3 vrstvy. Spoje medzi stenami a podlahou sú dodatočne lepené pásikom z netkaného materiálu. Hydroizolačná vrstva je pokrytá poterom, ktorý je vyrobený na báze cementu. Poter môže byť ďalej vystužený kovovou sieťkou.

Ďalej je potrebné riadne inštalovať kanalizačné potrubia tak, aby sa použitá voda dostala do kanalizácie bez prekážok. Odtokové a potrubné spoje musia byť izolované uzatvoreným tesnením. Toto miesto je lepšie umiestnené v blízkosti steny naproti vchodu. Steny kabíny je možné prehýbať zo sklenených tvárnic alebo fólie odolného skla. Domáca sprcha je pripravená. Môžete to vyskúšať.

Niekoľko poznámok o inštalácii

 1. Pri výrobe pódia sa používali tehly, pórobetón a iné plnivá. Nad nimi je položená ďalšia vrstva betónového poteru so sklonom smerom k odtoku.

Kúpeľ je k dispozícii v takmer každom byte a niektorých súkromných domoch. Podmienky kúpeľa však nie vždy vyhovujú nájomníkom. Chcem mať vlastnú dušu. Moderné materiály sú celkom schopné zvládnuť túto úlohu. Môžete zbierať sprchu zo sklenených tvárnic a tabuľového skla, plastov a polykarbonátu.

Farba materiálov môže byť veľmi odlišná. Môžete si kúpiť kompletnú sadu za svoje peniaze v obchode a zhromaždiť ju, môžete si kúpiť len časť súpravy a môžete urobiť všetko ostatné vlastnými rukami. Takáto kabína bude oveľa lacnejšia. Hlavná vec je vytvoriť dobrú hydroizoláciu podlahy a stien.

V kabíne by sa malo osvetliť. Na to sa drôty odťahujú ďalej od vodovodných potrubí. Žiarovky sa lepšie používajú špeciálne pre sprchové kabíny. Vyrábajú sa s parotesnými a vlhkostnými vlastnosťami. Môžete tiež nainštalovať rádio, ktoré sa predáva v špecializovaných predajniach. Kabína je vybavená malými vecami, ako je držiak na uteráky, police na mydlo a čistiace prostriedky, zrkadlá.

Ako urobiť sprchu vlastnými rukami: príklady a vlastnosti štruktúry

Rýchly rytmus nášho života urobil sprchu najpopulárnejším vodným procesom. Každý deň je luxus v teplom kúpeli neprípustným luxusom. Osviežujúci "dážď" v dopoludňajších hodinách a teplé, relaxačné tekutiny pred zaspávaním sa stal známym miliónom Rusov.

Množstvo sprchovacích kabín a hydromasážnych boxov nevyhovuje domácim remeselníkom, ktorí chcú realizovať svoj tvorivý potenciál. Pole pre nezávislé vyhľadávanie tu je veľmi veľké. Pri pohľade na ponuku sanitárnej keramiky si všimnete, že iba značka a zmena dizajnu a rozmery väčšiny sprchových kabín zostávajú skôr skromné. Ale o cenách tohto nebudete hovoriť. Sú veľmi pevné, ak vezmeme do úvahy výšku materiálových a pracovných nákladov.

Vzhľadom k tomu, že sprchový kút pre dacha je stavba, ktorá nie je príliš komplikovaná, je tu túžba urobiť to sami. Varianty uskutočnených návrhov, možnosť kombinácie rôznych materiálov a dôležitých odtieňov montáže, budeme v tomto článku uvažovať.

Príklady vlastných sprchových kajút

Nič nepropaguje ľudové umenie ako dobrý príklad. Z tohto dôvodu budeme brať do úvahy najzaujímavejšie verzie sprchovacích kabín vyrobené sami a stručne popísať nuansy ich výroby.

Skôr ako začnete pracovať, domáci majster by mal urobiť nasledovný výber:

 • Použite výrobnú sprchovú vaničku a vytvorte si steny a strop kabíny sami.
 • Sprchový vanič na vybudovanie vlastných rúk a steny a dvere na kúpu pripravené.
 • Celá konštrukcia od začiatku do konca sa zhromažďuje podľa vlastného návrhu.

Nákup hotovej palety vás ušetrí z práce na podlahovej hydroizolácii, ale obmedzí vás pri výbere rozmerov kabíny.

Keď si postavíte paletu sám z tehál, betónu alebo sadrokartónu, ušetríte a zakúpením pripraveného plotu a dverí zjednodušíte montáž. Bohužiaľ, rozmery konštrukcie budú v tomto prípade tiež obmedzené na továrenský štandard.

V treťom prípade dostanete to, čo chcete. Domáca sprcha je nielen miestom na umývanie, ale aj pohodlným kútom na odpočinok.

Prvá vec, ktorá vám príde na myse, keď premýšľame o dokončení tohto dizajnu, je keramická dlažba a mozaika. Tieto materiály nie sú ťažké položiť, odolné a dokonale zapadajú do interiéru. Základom pre obkladanie dlaždíc môže byť tehlový, sádrokartón odolný proti vlhkosti a na podlahe - cementový poter.

Na fotografiách 4 a 5 je vidieť, že sprcha v súkromnom dome môže byť umiestnená kdekoľvek. Dokonca aj v kuchyni bolo miesto pre ňu v priestore medzi sporákom a hlavnou stenou. V tejto konštrukcii nie je hotový oceľový podnos. Bol nahradený keramickou dlažbou, lemovanou svahom k povodí.

Úroveň podlahy v danej kabíne je vyššia ako podlahová značka v kuchyni. Toto bolo vykonané na umiestnenie dávkovacej násypky bez demontáže hlavného poschodia. Ak chcete vylúčiť riziko zaplavenia zanášaním odpadových vôd, podlaha sprchy je oddelená od miestnosti dvojstupňovou prahovou hodnotou.

Ak chcete vytvoriť tento dizajn, autor potreboval tehla, dlaždice a vlhkosťou odolnú sadrovú dosku (ako vyrovnávacia základňa pod podšívkou). Strop bol pokrytý bezšvíkovými plastovými panelmi. Vykurovacia pec sa prirodzene miešala do celkovej kompozície, pretože bola obložená dekoratívnou dlaždicou "pod tehlou".

Prívod vody sa tu organizuje z studne pomocou čerpacej stanice. Okrem toho je k vodovodnému systému pripojený malý ohrievač vody. V dôsledku toho sa majitelia súkromného domu ukázali ako kompaktná a pohodlná sprcha s teplou vodou.

Originál vyzerá ako domáca sprchová kabína zo sklenených tvárnic. Tento materiál spája silu tehál a dekoratívne vlastnosti skla. Stohovanie sklenených tvárnic sa zvládne rýchlo a umožňuje vám vytvoriť akýkoľvek tvar, od rovnej steny po zaoblenú špirálu. Na fotografii č. 6 vidíme príklad kombinácie sklenených tvárnic s ozdobnými dlaždicami napodobňujúcimi prírodný kameň.

Podlahou tejto vlastnej konštrukcie je betónový poter, ktorý je vystavený keramickej žuly. Steny, ako v prvom prípade, sú dokončené keramickými dlažbami s dekoratívnou vložkou "pod kameňom".

Nie všetci majú radi, keď namiesto priehľadnej obrazovky je sprchová kabína oddelená od kúpeľne fóliou. Variant prezentovaný na fotografii č. 7 vyvracia toto stanovisko.

Mozaiková dyha, nepremokavá textília, tečúce hladké záhyby a zavesené na chrómovom oblúku, transformujú obyčajnú sprchu do diela dizajnu.

Premýšľajte nad tým, čo urobiť vlastnú sprchovú kabínu, nezabudnite na taký zaujímavý materiál ako je bunkový polykarbonát. Je odolný, odolný proti vlhkosti a dekoratívnym. Z nej môžete vytvoriť priesvitnú sprchovú stenu a vstupné dvere.

Na lemovanie tohto materiálu použite hliníkový alebo plastový profil. Konštrukciu dverí je možné vykonávať nielen otáčaním, ale aj posúvaním. Za týmto účelom pripojte príslušenstvo z skrinky (kolieska) na spodok polykarbonátového plechu a vložte ho do vodiaceho profilu.

Vzhľadom k tomu, že voštinový polykarbonát je pomerne pružný materiál, steny sprchy môžu mať najneobvyklejšiu podobu (foto č. 9).

Plexisklo je ďalším populárnym materiálom pre sprchové oplotenie. V porovnaní s plástovým polykarbonátom je menej trvanlivý, preto potrebuje rámovanie z nehrdzavejúceho kovu (rúrky alebo rohy).

Ochranná clona vyrobená z tvrdeného skla zobrazená na fotografii č. 10 priťahuje pozornosť svojou eleganciou a ľahkosťou.

Sklenený plot je dokonale kombinovaný s keramickými dlaždicami, ktoré sú obložené stenami kabíny a mozaikou položenou na dne palety.

Ďalším výhodným materiálom pre obloženie je bezšvová plastová podšívka. Je ľahko a rýchlo prepojený s vodotesnými panelmi na steny a strop. Môžete ich pripevniť na ľubovoľný materiál - tehla, pórobetón, drevená debna alebo oceľový rám (foto č. 11).

Steny sprchy môžu byť vyrobené z jedného materiálu a môžu byť zmontované z niekoľkých. Na fotografii č. 12 vidíme, že kombinácia tehál, dlaždíc a tvrdeného skla vyzerá esteticky a originálne.

Trochu fantázie, tabule odolného plastu a sprchovej kabíny sa zmení na pohodlný kútik. Tu sa môžete nielen umyť, ale aj relaxovať, sedieť na sedadle (foto č. 13).

Rám skrine môže byť vyrobený z profilu sadrokartónu, môže byť sadrokartónový a kachľový. Výhody tohto dizajnu - nízke náklady na materiály a jednoduchosť montáže (foto č.14).

Urob si sprchovú vaničku nie je ťažké. Budeme uvažovať o hlavných etapách jeho výroby.

Myšlienka tohto dizajnu je veľmi jednoduchá - opláštením časti podlahy debnenia alebo muriva je položená s kanalizačnými rúrami, prívodom vody a rebríkom (schéma č. 1).

Výška steny samozvanej palety by mala byť taká, aby pod podšívkou bol umiestnený drenážny ohyb, je tu priestor na nalievanie betónového poteru a vytvorenie svahu. Pridaním rozmerov všetkých častí dizajnu získame 20-25 cm.

V dizajne sprchovej vaničky sú dva dôležité body:

 1. Spoľahlivá hydroizolácia podkladu pod poterom
 2. Presná inštalácia rebríka (pod podšívkou)

Komfort, trvanlivosť a vzhľad kabíny závisí od kvality misy a drenážneho rebríka. Ak nie je nádrž a nálevka utesnené, vznikne v sprche plesne a pocítite nepríjemný zápach stojatej vody. Preto, keď ste odkryli drevo z dosky alebo hranice z tehál, je potrebné zakryť vodotesnou tmelou nielen podlahovú plochu, ale aj steny na výšku budúcej spojky (foto č.15).

Po vysušení tmelu môžete položiť kanalizačnú rúrku a položiť rebrík. Jeho značka musí byť vypočítaná tak, aby po naliatí betónu a položení dlaždice bola na rovnakej úrovni ako obklad (obrázok č. 16). Nalievanie poteru sa musí vykonať po ukončení obkladov.

Ak je sprchový kút dlaždíc chránený obrazovkou na kovovom ráme, nezabudnite položiť kotvové úchytky do regálov v murive.

Po nasadení betónového poteru je možné začať obklad s dlažbou a podlahou palety. Sklon pre odvodnenie vody v rebríku (1,5-2 cm na 1 meter dĺžky) sa môže vykonať počas kladenia poteru. Ďalšou možnosťou je, že odtok je vytvorený riešením dlaždíc, ktorého hrúbka sa pri približovaní k lieviku znižuje.

Komentáre (0)

Nové na stránkach

Sadenice vyvíjajú a vytvárajú vegetatívnu hmotu v obmedzenom objeme substrátu. A tento zväzok.

Zima - náročný test pre domáce zvieratá. Obzvlášť ťažké nosiť nosnice. Krátka.

Novoročné poviedky s darmi a zloženie slávnostného menu sa týkajú zdobenia domáceho interiéru.

Komfort chaty vybudovanej ďaleko od plynovodov je nepredstaviteľný bez kachlí. V chlade.

Pokrytie územia prímestskej oblasti sa považuje za samostatnú etapu usporiadania s plánovacími zónami a.

Spoločná fráza o živote psa v dnešnej dobe platí iba pre túlavých psov. ,

Nákup pozemku a plánovanie budúceho domu, musíte premýšľať o umiestnení.

Za posledných 10 rokov sa uskutočnila aktívna diskusia o seminároch a fóraach pre zeleninu a záhradníctvo.

V dnešnej dobe je ťažké nájsť osobu, ktorá o doskách nič nepočula.

Pri pohľade na tašky s cementom a hromadou piesku nie každý developer cíti sám seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + 1 =