Jasmínový keb

Rastúce rastliny jazmínu - starostlivosť o tento Bush

Jasmínová rastlina je viackveterový ker, ktorý dosahuje výšku až 4 metre. Existujú rôzne farby. Má snehovo biele alebo jemné krémové kvety a celé listy. Je nenáročný a hojne kvitne.

Vôňa Bush má sladké, osviežujúce. Po vysadení rôznych druhov jasmínových kríkov je možné sledovať jeho okúzľujúci kvitnutie a vdychovať voňavú vôňu do mesiaca.

Jasmínske kríky sú uctievané v krajinách na východe. Je považovaný za symbol lásky a vášne. Z kvety rastliny produkujú silice, ktorá môže zmierniť úzkosť, stres, úzkosť, depresiu, skúsenosť, zvýšenie hormonálneho stavu. jeho aktívne používané v kozmetike, parfumy, pridať do šampónov, krémov, parfumov, pleťových vody.

Okrem krásy a bohatej arómy má ďalšiu pozitívnu kvalitu: priťahuje hmyzu do opeľovača: motýle, včely, čmeliaky.

Záhradná rastlina je tiež nazývaná ľuďmi ako chubushnik. Toto je najpopulárnejšia kvitnúca trvalka. Má kvety malej veľkosti. Druhé meno bolo prijaté vzhľadom na to, že z jeho silného dreva v Rusku boli vyrobené chibúky na fajčiarske potrubie. Ovocie Chubushnik je trojpentimenová krabica s veľmi malými semenami.

Najobľúbenejšie formy záhradného jazmínu sú:

 • Jasmín je obyčajný. Veľký strom, dosahujúci výšku 3 m, má kvetiny s bielym alebo krémovým, silným voňavým zápachom.
 • Jasmín malý listnatý. Malý strom s semi-dvojitými alebo dvojitými kvetmi. Nachádza sa v popredí záhradného pozemku. Nájdete ju vedľa chodníkov, verandí, lavičiek a wicketov.
 • Jasmína je nafúkaná. Má tvar kerka alebo malý strom, vo výške môže dosiahnuť 4 metre. Kvety sú mäkké a krémové, s miernym zápachom.

V dôsledku kríženia týchto troch typov vedcov sa podarilo získať niekoľko nových druhov jazmínu "Efironos", "ľadovec", "Alabaster", "hermelínový plášť", "vzduchový útok".

Ak chcete, aby sa tento kebus zakorenil a hojne sa rozkvitol, musíte kompetentne pristupovať k voľbe miesta a pripraviť pôdu. Je potrebné poznamenať, že vzdialenosť od koreňov až po steny otvoru bola asi 10 cm, korene sadeníc sú posypané zeminou. Root krku 3 cm, ale nie viac. Hojne napojená.

Plot pod rastlinou môže byť identifikovaný a na južnej strane, ale bude kvitnúť na severe, rovnako ako v tieni. Musíme si však uvedomiť, že kríky na slnečnej strane budú rásť rýchlejšie. Zariadenie nepáči stagnáciu podzemných vôd ani dokonca ich blízky prístup.

1

Vhodný na pestovanie rastlín je jar alebo jeseň. V tomto ročnom období sa obličky ešte neotvárajú. Špecialisti na pristávanie jazmínu odporúčajú vybrať si medzi septembrom a októbrom.

Rastlina dokonale prežíva na každej pôde, ale uprednostňuje plodnosť. Pred vysadením musí byť pôda dôkladne trávená. Otvor musí byť aspoň pol metra hlboký. V tom je potrebné pridať nitrofosfát v množstve 30 g na 1 sadenice. Drenáž je pripravená zo štrku, piesku, tehál a sutín.

Krov sa šíri nasledujúcimi spôsobmi:

Semená sa vysielajú kedykoľvek počas roka v otvorenom teréne. Zimné siatie by malo byť v bezvetrnom počasí. Teplota by nemala byť nižšia ako -10 stupňov. Semená sú pokryté slamami a ihličnatými vetvami. Na jar je odstránený prístrešok a výhonky chránia pred priamym slnečným lúčom.

Rezy zberané na jeseň, skladované počas zimy v suteréne. Ranná jar zasadená do pôdy. Len čo rastliny rastú, mali by sa nudiť, aby urýchlili rast koreňového systému.

Na začiatku jari sa mladé výhonky odoberú. Sú položené na lôžkach a posypané zeminou. Keď sa objavia nové snímky, vrstvy sú vylúčené. Na jeseň sú oddelené od hlavného kríka.

Rozdelenie kríkov je jednoduchá a bežná metóda šírenia kríkov. Je potrebné opatrne rozdeliť vykopaný koreňový systém bez poškodenia. Jasmínové časti sa vysádzajú v rôznych častiach pozemku.

Jasmínové kríky zdobia záhradu a potešia sa bohatým kvitnutím pri dodržaní niektorých pravidiel starostlivosti:

 1. Týždenne uvoľnite pôdu okolo kroviny, odstráňte burinu.
 2. Na výrobu ďalších hnojív s organickými a minerálnymi hnojivami.
 3. Pravidelne tvarujte krúžky a pritlačte ich.

Jasmín vyžaduje bohaté zavlažovanie, najmä ak je počasie suché. Nemožno tolerovať sušenie pôdy. Listy jazmínu strácajú turgor a zožltnú. Na zavlažovanie najmenej 30 litrov vody je potrebný jeden štvorcový meter pôdy.

Prvé horné záhradné rastliny sa vyrábajú len 10-12 mesiacov po výsadbe. Krmiť túto rastlinu len minerálnymi a organickými hnojivami.

V nádobe s vodou miešajte 30 g superfosfátu a 15 g močoviny a draslíka. Toto kŕmenie stačí pre dve kríky.

Organický hnoj sa môže používať ako organické hnojivo. Chová sa vo vode (1: 10).

Jasmín sa nebojí nízkych teplôt, takže nie je nutné pripravovať zariadenie špeciálne na zimu. Zatvorte len mladé rastliny. Sú pokryté ľahkou handričkou a viazané na lano.

Jasmín musí byť pravidelne strihaný, aby sa dal elegantný vzhľad. Každoročne sa vykonáva sanitárne a kozmetické prerezávanie. Zdecimovala kríky, očistené sušené jesenné kvety, nadbytočné výhonky, zahusťovanie crown odstránenie odumretých konárov a vetvičiek, rovnako ako bolestné a podrezanie. Raz za tri roky sa odstránia výhonky staršie ako 12 rokov.

Vyžaduje tiež omladzujúce prerezávanie rastliny. Rastliny sú rezané na jar na 0,5 metra. Keď sú stonky odrezané, rezy sa ošetria záhradnou hubou, aby sa zabránilo hubovým chorobám.

Boj proti chorobám a škodcom

Jasmín je potrebný na ochranu pred voškami, roztočom, hnilobou, triasmi, mäkkým falošným plotom, mäsom. Krov sa postrieka na odstránenie škodcov insekticídmi.

Ľudské lieky tiež pomáhajú: roztok mydlá na pranie, popol.

Jasmín na záhradných pozemkoch sa používa pre veľké mixborders. Trpasličí odrody rastlín vyzerajú skvele v skalnatých záhradách, skalnatých záhradách. Sú vysadené ako obrubníky a lemovanie kvetinových záhonov.

Jasmine je vynikajúci v kombinácii s lila, hydrangea, veygeloy. Ak chcete vytvoriť živý plot, dizajnéri zariadia niekoľko druhov jazmínu.

Vyzerá dobre v kompozícii s inými rastlinami, zdobí bránu, stenu domu alebo lavicu.

Jasmín - elegantný ker, ktorého kvety sa môžu stať ozdobou nielen záhradného pozemku, ale aj obydlia.

Dôležité! Existujú odrody jazmínu, ktoré sú dvakrát sezónne pokryté kvetmi. Nízka jazmínka, používaná na dizajn skalných záhrad, nemôže dať kvety. Preto, ľudia, ktorí trpia alergiami, je žiaduce, aby si to je nízky rast druhov.

Okrem krásy a bohatej arómy má jazmín ďalšiu pozitívnu kvalitu: láka hmyzové opeľovače do záhrady: motýle, včely, čmeliaky.

Jasmine Bush: charakteristiky, výsadba a starostlivosť v otvorenom teréne

Moderní záhradníci radi rozvíjajú rôzne typy dekoratívnych kríkov. Medzi takéto rastliny, obzvlášť populárne, bola jasmínová záhrada (Philadelphus), ktorá sa mohla stať nádherným ornamentom ktorejkoľvek oblasti infield. Je pozoruhodné, že je považovaný za zástupcu rodiny hortenzie a so skutočným jasmínom z rodiny olív je zjednotený iba prítomnosťou mnohých kvetov, ktoré majú podobnú arómu.

V ľuďoch, jasmínový keb má pomerne zaujímavé meno - chubushnik. To je vysvetlené skutočnosťou, že tyčinkovité, dokonca výhonky rastliny v minulosti boli použité na výrobu chiboukov rôznych dymových rúrok. Navyše, jeho tvrdé drevo používajú remeselníci na výrobu žliabkov, rúr a iných remesiel.

Odhliadnuc popisom jazmínovej záhrady, je potrebné si uvedomiť, že sa jedná o šírení opadavý ker s priamou, dlhé vetvy, ktoré sú pokryté tenkou, šedej kôry. Trpasličí odrôd jasmínu v raste môžu dosiahnuť výšky asi 70 cm; Stonky silných, vysokých rastlín majú často dĺžku až 6 metrov.

Štúdium informácií na tému dekoratívny jazmín: štruktúra a opis, treba poznamenať, že listy kultúry majú jednoduchý, predĺžený-oválny alebo široko-oválny tvar. Ich dĺžka je 2 - 7 cm.

Kvety Chubushnik (jednoduché, dvojité, polramorové) sa zhromažďujú v kefke a tvoria na špičkách mladých výhonkov. Sila ich arómy môže byť odlišná. Pre niektoré druhy existuje silná, sladká vôňa. Najmä jahodový jazmín, keď kvitne, rozprestiera nádherný zápach bobule. V iných druhoch môžu byť kvetinové vône slabé, sotva vnímateľné.

Obávajú sa otázka: kedy jazmín ker kvitne, malo by sa dozvedieť, že proces kvitnutia pukov trvá 2 až 3 týždne od chubushnik. Záhradkári so skúsenosťami radšej rastú na mieste niekoľkých druhov, odrôd rastlín. To vám umožní počítať s dlhou prítomnosťou bieleho kvetu "mraky" na dvore viac ako dva mesiace (jún - začiatok augusta). Odporúčame vám prezerať článok: pravidlá pre tvorbu bonsai ficus.

Výsadba, rastúce jazmínové kríky

Pri pestovaní rastlín je potrebné vziať do úvahy vlastnosti jasmínového krovu, aby sa zabezpečili najlepšie rastové podmienky. Kultúra môže byť zasadená nielen na dobre osvetlenom, ale aj na tienistom mieste na záhrade. Výsadba sa môže uskutočniť v jarnom alebo jesennom období.

Požiadavky na miesto pristátia

Efektívny okrasný kefový jazmín sa nepovažuje za náročnú rastlinu, ktorá sa prispôsobuje veľmi odlišným kvalitným pôdam. Kultúra je schopná rásť aj na chudobnej krajine bez problémov nosiť sucho, avšak v takýchto prípadoch nepreukáže vysokú dekoratívnosť. Vysádzanie kefa v tmavej oblasti môže viesť k rozšíreniu jeho stoniek, tvorbe malého počtu malých kvetov.

Prioritou je poskytnúť jasmínový ker s otvorenou solárnou náplasťou, dobre zvlhčená zemina, ktorá bude obsahovať dostatok humusu. Tiež, chubushnik poteší s krásnym, svieži kvet s miernym bočným zatienením.

Rastlina je vhodná pre ľahké, stredné hliny. Najlepšie je pôda, ktorá bude zahŕňať: listový pozemok (3 akcie), humus (2 akcie), riečny piesok (1 akcia).

Bush negatívne reaguje na stagnujúcu vodu, preto potrebuje vybaviť dobrú drenáž. Za týmto účelom bude potrebné zabezpečiť prítomnosť silnej vrstvy (15 cm) zo zložiek, ako sú kamienky, štrk, keramzitu, rozbité tehál, kameňa, ktorá sa naleje na spodnej časti otvoru pre výsadbu.

Vzhľadom na špeciálnu citlivosť termofilných odrôd jasmínu na účinky prievanu je veľmi žiaduce určiť ich na miestach, ktoré sú chránené pred studeným vetrom.

Zvyčajne sa praktizuje výsadba jazmínových kríkov na jar alebo na jeseň. Sadenicami vykopanej studne, ktorých hĺbka je asi 50 cm. To trvá len zabezpečiť pokrytie pôdy rastliny mladistvý koreň a kufor, ktorá je na povrchu, aby sa zabránilo jeho hnilobou.

Podľa názoru skúsených záhradníkov sa bude uprednostňovať vysádzanie krovov na jeseň (počas obdobia: koniec septembra a začiatkom októbra) počas teplého, jasného dňa. Zavedenie takejto procedúry v jarnej dobe znamená výsadbu pred vytvorením listov.

Pôda vyžaduje predbežné kopanie, obohacovanie nitrofosfátovými hnojivami. Nutný komplex sa aplikuje na dno jamy (30 g / rastlina). Je veľmi dôležité, aby sa pri sadení nechali korene sadenice na stenách zárezu. Na to je žiaduce zabezpečiť vôľu minimálne 10 cm. Zakorenenie koreňového hrdla je 3 cm od zeme. Po výsadbe rastliny musí byť pôda opatrne manipulovaná.

V mieste zakladania sadeníc je potrebné vytvoriť otvor v tvare lieviku nasmerovaný do kmeňa pod malým uhlom. Tým sa zabezpečí zadržiavanie dažďovej vody a vody počas zavlažovania.

Po zasadnutí sadenice sa vykoná skrátenie jeho hlavných konárov, prerezávanie slabých výhonkov. Tento postup umožní získať viac rozširujúce sa puzdro so symetrickou, dobre upravenou korunou. V dôsledku toho vzniká súbor obličiek.

Interval medzi rastlinami sú zasadené do 1,5 m Keď je potreba zaistenia z chubushnika malo znížiť vzdialenosť medzi sadenice na 50 -. 80 cm Na konci akcie výsadby produkuje bohaté pôdnej vlhkosti .. Pod každým kríkom sa vyliali až 2 vedrá s vodou.

Vo väčšine prípadov starostlivosť o jazmínové kefy určite nebude zaťažujúca. Začiatočník záhradník by sa mal oboznámiť s odporúčaniami uvedenými nižšie, aby sa následne mohol úspešne uplatniť v praxi.

Po ukončení kvitnutia musí byť rastlina podrobená dôkladnému vyšetreniu, aby sa odstránili zvädnuté pupeny a slabé výhonky. Povinné je prerezávanie suchých, poškodených, nasmerovaných vnútorných procesov. Takýto postup stimuluje rozvoj nových odvetví, ktoré sa začínajú na jeseň. Potom budúci jar budú tvoriť početné púčiky. Keď je bush jazmín froté alebo obvyklé je dobre zakorenené (to trvá asi 3 roky), bude musieť odstrániť staré vetvy orezaním do stonky základne.

Štúdium informácií: ako sa starať o jazmín, mali by ste vziať do úvahy, že táto kultúra je ako vysoká vlhkosť pôdy, vzduchu. Počas vegetačného obdobia musí rastlina poskytovať pravidelné, hojné zavlažovanie s použitím trvanlivých, mäkkých vôd.

Aby sa zabránilo stagnácii vlhkosti v zemi, aby sa zabezpečila jej najrýchlejšia absorpcia koreňmi, je žiaduce použiť teplú vodu. Krík na to, aby postrehol postrek, však počas kvitnutia kvety z takéhoto zavlažovania je lepšie byť včas.

Hnojenie a hnojenie

Spočiatku je rastlina plná hnojív, ktoré sa zavádzajú do pôdy počas výsadby. Ako rast rastie, Bush bude potrebovať pravidelné kŕmenie. Kultúra dobre reaguje na zavádzanie komplexných minerálnych prípravkov určených na kvitnúcu ker.

By bolo oprávnené samostatnú prípravu potravinového doplnku podľa vynálezu v dôsledku rozpustenia vo vode (10 litrov), z nasledujúcich zložiek: (. 15 g) superfosfátu (. 30 g), močovina (. 15 g), sulfid draselný.

Osvedčené používanie organických materiálov: kal, jablkový popol, breza. Na jeseň je dospelý keš kŕmený zmesou humusu, kompostu (2 vedierka) tým, že sa hromadí do zeme s miernym prenikaním.

Weeding, uvoľňovanie a mulčovanie pôdy

Kvitnúce jazmínové kefy vyzerali skvele, záhradník sa bude musieť zapájať do pravidelného plesania, uvoľňovania pôdy. Je povolené mulčovať pôdu okolo stonky rastliny pomocou rašeliny, suchého kompostu, listového humusu. Tým sa zlepší prístup vzduchu k koreňovému systému. Odporúčaná hrúbka vrstvy mulča je 4 - 7 cm.

Väčšina záhradníkov je presvedčená, že reprodukcia jasmínového krovu nebude ťažké. Za týmto účelom je možné používať rôzne metódy: semená, odrezky, chov na výhonky, odrezky koreňov, rozdelenie kríkov. Nižšie sú považované za najefektívnejšie metódy.

Výber metódy osiva bude odôvodnený pri vykonávaní šľachtiteľských činností. Spravidla sa výsev vyskytuje na začiatku zimy (pred začiatkom ťažkého mrazu, sneženia). Semená sa prehĺbia do pôdy, pokryté lapnika. Na začiatku jari je možné pozorovať vznik. To dáva príležitosť získať ostrieľané semenáčiky, ale kvôli ich rastu, kvitnutiu to bude trvať asi 7 - 8 rokov.

Chov kríkov podľa vrstiev

Táto metóda je považovaná za populárnejšiu. Aby sa získali odrezky z puzdra na pružine, mali by sa odstrániť všetky výhonky, aby sa stimuloval rozvoj mladého rastu. Najsilnejšie, zdravo zarastené vzorky, ktoré sa ohýbajú na zem, zapadajú do predtým vykopaných zákopov, sú pokryté zmesou rašeliny a piesku. Po 45 dňoch začína ich rozvetvenie a na jeseň sú od rodiča oddelené mladé kríky a vysadené na trvalých miestach.

Rezanie jasmínových pútok

Letný rezident, ktorý vie, ako sa jazmín rozmnožuje, môže stráviť júnové prerezanie rastliny s cieľom získať kvalitný sadivový materiál. Optimálna dĺžka ramien. 5 - 10 cm Potrebujú implantovať do nádoby naplnenej svetlom, živín rašelina-pieskové zmesi, malý zapustená v uhle až 40 °. Záhradná nádoba je pokrytá fóliou alebo sklom, umiestnená na mieste s dobrým osvetlením.

Rezy potrebujú denné postrekovanie. Zakorenené sadenice sa môžu vysádzať v záhradnej pôde s prístreškom (počas prvých dní) s plastovými poháriky.

Užitočné vlastnosti nádhernej rastliny

To bolo dôvodom na prípravu rôznych výrobkov z rastlín, ktorých použitie prispieva k zlepšeniu ľudského tela.

Po zistení liečivých vlastností jasmínu možno vyvodiť záver, že používanie liekov na jeho základe umožňuje odstránenie bolesti. V dôsledku toho je Chubushnik povinnou súčasťou bylinných prípravkov, čo pomáha neutralizovať bolesť svalov a kĺbov.

Lekári, ktorí študujú prospešných vlastností jazmínu, presvedčení o schopnosti prípravkov obsahujúcich rastlinu, blahodarne pôsobí na stimuláciu mozgovej činnosti, má posilňujúci účinok, k obnoveniu duševnej rovnováhy v časoch ťažkej depresie. Najmä sa praktizuje príprava čaju z chubushnik, ktorého používanie má zlepšenie zdravia.

Jasmine Bush - záhradná dekorácia

Pomocou úspešne zasadenej jazmínu môžete svojmu domácemu pozemku dať dych luxusu a sofistikovanosti.

Jednoduché hľuzy sú dokonale zarovnané s inými rastlinami. Veľmi pôsobivé vyzerajúce živé ploty z Philadelphie. Krásne kvety naplnia záhradu jemnou vôňou. Veľa kvetinárstva využíva jazmín na vytvorenie nádherných kytic, kvetinových usporiadaní. Prečítajte si článok: Keď kvitnú lístie rôznych odrôd?

Ak chcete zverejniť komentár, musíte sa prihlásiť.

Zaujímavé informácie o jasmínovom kebe, jeho druhoch a odrodách

Jasmínový keb je večnú kultúru, olivovú rodinu. Kvety sú oceňované svojou nádhernou krásou a neobvyklou jahodovou príchuťou. Predtým rastlina rástla len v krajinách s priaznivými, teplými klimatickými podmienkami. Ale vďaka namáhavému úsiliu chovateľov sa kultúra každoročne stáva na území Ruska stále viac populárna v zdobení krajiny. Pri stavbe dekoratívneho kvetu na vašej záhrade je potrebné zoznámiť sa so všetkými jej poddruhami, naučiť sa techniky výsadby a ďalšej starostlivosti.

Počas posledných desiatok storočí sa mnohé druhy jazmínu chovali pre rôzne krajiny a regióny. V Rusku sú najobľúbenejšie krásne mrazuvzdorné odrody, ktoré dobre harmonizujú navzájom v krajinnom dizajne. Zoberme si najčastejšie z nich.

Dlhodobá kultúra hortenzie rodinnej záhrady jasmín Chubushnik má mnoho poddruhov. Nemá to nič spoločné so skutočným jasmínom, okrem vonných kvetov. Krov je dekoratívny druh s výškou 65 cm až 6 - 6,5 metra. Kmeň je priamy, šedý. V niektorých odrodách záhradného jazmínu sú lístie vajcovité, v iných je široko vaječné. Mnoho rastlín patriacich k tomuto druhu má vždy zelené listy. Žlté alebo biele kvety majú tieto formy:

 • spolovice plnú kvitla;
 • Terry;
 • Jednoduchá.

Jasmine záhradné kvety v júni a júli. Hlavné výhody záhradnej kultúry nie sú prekročené aróma a krásne spadajú na dno klastrov bieleho alebo krémového kvetu.

Chubushnik obyčajný sa nachádza nielen v súkromných záhradách, ale aj v mestských parkoch. Rastlina sa vyznačuje bohatým aromatickým kvitnutím, ktorý trvá približne mesiac. Kvety sú pevne pripevnené pozdĺž celej dĺžky vetvy. Pre keramický kvitnúci ker si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Rastú dobre v tieni a pod horiacimi slnečnými lúčmi. Silne toleruje ťažké mrazy a letné suchá.

Virzhinal, on je tiež terry jasmín. Kultúra sa týka druhu záhradného jazmínu. Volumetrický rastlinný krúžok podľa výšky a priemeru môže dosiahnuť 2 až 3 metre. Natáča sa vzpriamene. Lístie sú dekoratívne, veľké, asi 7 cm dlhé, v lete sú listy plné zelene, ale na jeseň zmenia farbu na jasne žltú, čo prekvapivo mení záhradu v oblačnom počasí. Kvety sú veľké, biele. Kvetenstvo sa zhromažďuje v 10 pároch. Kvety postupne kvitnú na konci júna a naďalej kvitnú až do tretieho desaťročia júla.

Napriek skutočnosti, že Virzhinal mrazuvzdorné kultúry, bez riadnej starostlivosti, výhonky môžu zmraziť počas jarných mrazov.

Sambac alebo kvetinovú záhradu s jazmínom. Rastlina patrí do rodiny olív. Kvety dosahujú výšku od 0,5 do 3 metrov. Listy vajcovité, kožovité, 4-11 cm dlhé a 2-7 cm široké. Kvety bielej farby, veľmi voňavé, majú polo-dvojitý alebo mahrr tvar. Kvetenstvo sa zhromažďuje od 3 do 12 skupín na koncoch pobočiek. Výraznou črtou tejto rastliny je to, že kvety otvorené iba v noci a ráno sa zatvárajú.

Jasmine Shrub - vzpriamený krík s výškou až 1,5 metra. Zábery sú flexibilné, zelené. List je špirálovitý. Listy nepárne, trojité. Letáky sú úzke eliptické, tupé, na okraji ciliate. Dosky na oboch stranách sú lesklé, tmavozelené, so spodnou stranou svetlejšej farby. Kvet kvetu jasmín začína od konca mája do začiatku júla. Kvety sú bohato žlté, zbierajú až 5 kusov v jednom dáždniku. Pri plodení kvetu vstupuje koncom augusta.

Jasmine Airborne je vytrvalá kultúra. Bush rastie na 2 metre. Vetvy sú rovné. Listy sú tmavo zelené, dekoratívne. Rastlina začne kvitnúť začiatkom júla, s dlhým obdobím až 30 dní. Kvety sú krémové alebo biele, majú príjemnú jahodovú príchuť. Kvetenstvo tejto odrody v tvare podobá zvončeky, ktoré sa nachádzajú na celom povrchu vetví. Pod ich hmotnosťou sa konáre ohýbajú nadol, čo dáva rastline dekoratívny vzhľad.

Jasmine Gornostaevaya Mantle - rôzne záhradný jazmín. Zariadenie má kompaktný listnatý ker, ktorý nepresahuje 1 meter. Listy sú predĺžené, oválne v tvare, s dobre viditeľnými pruhmi. Záhradná kultúra začína kvitnúť koncom mája, s obdobím kvitnutia 1,5 mesiaca. Terry kvetenstvo snehovo bielej farby, má príjemnú, sladkú arómu, ktorá sa šíri po dlhej vzdialenosti.

Jasmine Mont Blanc je rozmanitosť francúzskeho chovu. Rastlina patrí k trpasličím kultúram. Výška púzdra dosahuje maximálne 1 meter. Zábery hnedej farby sú mierne spodné. Listy sú malé, 3 - 4 cm, s rovnými okrajmi. Biele kvety semi-dvojitého druhu v hustých skupinách po 5 kusoch sú umiestnené na krátky kvetenstvo. Rastlina začne kvitnúť v polovici júna s trvaním 1 mesiac. Keď kvitne, kefa vyzerá úplne snehovo biela.

Pod veľkým počtom púčikov majú vetvy sklon k opieraniu sa o základňu zeme. Z tohto dôvodu by mal Bush vyzerať elegantnejšie a pod ním by mala byť podpora.

Jasmine Venetian je listnatý ker. Rastlina má šedý, priamy kmeň. Svetlozelené listy majú oválny tvar, nepresahujú dĺžku 7 cm. Jednoduché alebo froté kvetenstvo 3-9 kusov, zhromaždené v kompaktnej kefke. Vo výške dosahuje kultúra nie viac ako 4 metre. Kvety kosoštvorec jazmínu v polovici júna, 2-3 týždne. Petaly sú biele - krémovo sfarbené, s výraznou medovou arómou.

Po preskúmaní odrôd jasmínu, ktoré sa odporúčajú pre rast v Rusku, je potrebné oboznámiť sa s pravidlami výsadby.

Jasmín je dekoratívny ker, ktorý môže rásť na akejkoľvek pôde. Pre najlepšie prežitie sadeníc je však potrebné zvážiť nasledujúce odporúčania:

 1. Rastlina nemá rád stagnujúcu vodu. Preto sa miesto na výsadbu vyberá s hlbokou podložkou podzemnej vody.
 2. Pre dobré zakorenenie je sadenica vysadená koncom jari alebo začiatkom jesene.
 3. Usporiadanie studní je plánované s ohľadom na dospelú rastlinu.
 4. Vykopať dieru nie viac ako 50 cm.
 5. Pôda je oplodnená 30 g. nitrofoksi.
 6. Sadenice sa vysádzajú iba vo vlhkej pôde.

Pri výsadbe nie je možné prehĺbiť koreňový systém o viac ako 3 cm.

Po práci okolo Jasmína je pôda dobre plnená a hojne napojená. Malo by sa tiež vziať do úvahy, že jedno správne vysadenie nestačí na dobrý rozvoj rastliny. Starostlivosť a agrotechnika hrajú veľkú úlohu v raste a rozkvetu dekoratívnej kultúry.

Po vysadení jasmínového krovu na svojom mieste nezabudnite na jeho stiahnutie, pretože to určuje jeho rýchly rast a ďalší bohatý kvitnutie. Medzi hlavné črty pestovania kríkov patria nasledovné práce:

 1. Kŕmenie podporuje správny rozvoj a dobrý rast. Oplodnenie rastliny začína jeden rok po výsadbe. Minerálne hnojivá vo forme roztoku s obsahom 15 g. močovina, 30 g. superfosfát, 15 g. síran draselný a 10 litrov. vody, sa zavádzajú do pôdy na začiatku jesene. Na jar sa rastlina kŕmi organickými hnojivami vodou s rýchlosťou 1: 10.
 2. Tvorba koruny zlepšuje krásny vzhľad rastliny a podporuje hojné kvitnutie. Prerezávanie sa vykonáva skoro na jar. Silné vetvy skracujú iba vrcholy, slabé nájazdy odrežú polovicu. Je tiež potrebné každý rok vykonať sanitárne prerezávanie, zriedenie kríkov z nepotrebných výhonkov a zvlnené kvety. Po skončení prác, aby sa zabránilo infekcii rastlín plesňovými ochoreniami, sa odporúča, aby všetky časti boli ošetrené záhradnou var.
 3. Príprava na zimné obdobie - zabraňuje zamrznutiu krehkého jazmínu pri silných mrazoch. Na ochranu koreňového systému sa v neskorom jeseň okolo rastliny pôda premiešava kompostom alebo humusom. Aby sa zabránilo smrti mladých kultúr, samotná kvetina je úplne pokrytá krycím bielym materiálom a pripevnená tak, aby pri vetre nezaberala stonku sadenice.

Kvôli dobrému rozvoju jasmínového krovu by sa mala výsadba a starostlivosť uskutočňovať podľa vyššie uvedených technológií. Iba v tomto prípade bude mať rastlina silné listy a ročné kvitnutie.

Vzhľadom na všetky charakteristiky odrody, záhradný ker Jasmín môže byť nazývaný návštevnou kartou pre plochu. Jednoduchosť pri výsadbe a starostlivosti ušetrí voľný čas každého záhradníka. Očarujúca vôňa snehovo bielych dekoratívnych kvetov pritiahne pozornosť aj tých najnáročnejších chutí v parfumérii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

27 + = 32