Železobetónová garáž

Vystužené prefabrikované a monolitické garáže

Izolovaná železobetónová garáž bude dobrým útočiskom pre vozidlo akejkoľvek značky. Je to hospodárnejšie v stavebníctve, spoľahlivejšie a odolnejšie ako analógie z iných materiálov. Nie je ťažké budovať takú štruktúru na vlastnú päsť, ale je jednoduchšie a rýchlejšie dostať hotovú továreň. V prípade potreby sa dá ľahko opraviť.

Typy a funkcie

Trh ponúka dva typy garáží: prefabrikovaný železobetón a monolitický. Tieto sú spoľahlivejšie, ale pred ich získaním nevyhnutne zohľadňujú:

 • potreba priestranných dopravných a zdvíhacích zariadení na inštaláciu na mieste;
 • Po inštalácii nebude možné demontovať a preniesť na iné miesto.

Aby sa predišlo týmto ťažkostiam pri výstavbe a prevádzke, zakúpila sa prefabrikovaná železobetónová garáž. Výrobcovia ponúkajú: duté strešné dosky, predné bránové panely, ako aj prvky pre steny a podlahu. Sú vybavené kovovými bránami a držiakmi na montáž. Ak je to potrebné, doplnené podsklepenými a strednými stenovými panelmi. Preto je jednoduché vybrať si najlepšiu možnosť a namontovať garáž z hotových železobetónových konštrukcií vlastnými rukami. Pre niektorých je významnou výhodou tejto voľby zníženie konečných nákladov na výstavbu.

Bez ohľadu na typ, je garáž pri dodržaní technologických noriem a prevádzkových pravidiel spoľahlivá a odolná. Medzi ďalšie výhody patrí:

 • vysoká rýchlosť stavebných a inštalačných prác - špecialisti na inštaláciu garáže bez suterénu na piesok vankúš trvá asi 4 hodiny;
 • prefabrikované modely sa ľahko montujú sami, výrobcovia nevyhnutne pripájajú všetky upevňovacie prvky a podrobné pokyny;
 • jednoduchosť opráv - pri dochádza k malej praskliny, ktoré sú utesnené riešenie značné škody (viditeľné kotvy) vyžadujú osobitnú pozornosť - najprv odstrániť betónovú strihu, čisté a otvorené antikorózne tyčí a utesnenie jamku;
 • Prefabrikované konštrukcie je možné demontovať a nainštalovať na nové miesto.

Hlavnou nevýhodou sú pomerne vysoké náklady na prepravu monolitickej garáže alebo komponentov do miesta inštalácie. Tiež vyžadujú dodatočnú hydroizoláciu strechy a dokončenie, otepľovanie stien, aby sa zabránilo vzniku kondenzácie. Niektorí vlastníci zaznamenajú zlé vetranie a typický, monotónny vzhľad.

Monolity sú vyrobené z liateho betónu značky M300 so štandardnými rozmermi 2,40h5,48h2,32 m, s otvoru pre vráta -. 1,935h2,8 hrúbka steny m sa pohybuje od 80-120 mm (táto hodnota zodpovedá hrúbke rebier). Prefabrikované prvky sú ponúkané v širokej škále veľkostí. Jeden môže kúpiť železobetónové panely pre stavbu garáže na jedno auto, s dĺžkou 5,5-6 m, šírku od 4 do 3,2, alebo 2,6 výšky 2,32 m. Ak je to nutné získané zostavenú štruktúru pre dva automobily, s rozmermi 4x9 m . tiež, garáže nastaviť bloky - jeden skladajúci sa z 12 krabíc, ktoré sa nachádzajú na námestí 15x20 m.

1

Cena železobetónových modulárnych garáží závisí od ich veľkosti, konfigurácie a výrobcu:

Stropná doska je pevná horizontálna konštrukcia, ktorá plní úlohu rozdelenia budovy na podlahy a zabezpečenie.

Tento produkt bol vynájdený a patentovaný v ZSSR. Skrutka z betónu - nič viac ,.

V stavebníctve sa používajú rôzne typy výrobkov z železobetónu, ktoré zabezpečujú pevnosť celej konštrukcie. Mnohí z nich.

Garážový betón

Jednou z odrôd automobilového "obydlia" je betónová garáž. Táto konštrukcia je odolná, spoľahlivá a odolná vďaka technickým vlastnostiam použitého stavebného materiálu.

Predtým bola výstavba betónových garáží drahým a časovo náročným procesom, pretože všetky prvky stavby sa robili priamo na stavenisku. Bolo potrebné:

 • Vytvorte debnenie požadovanej veľkosti.
 • Namontujte do neho výstužnú sieť.
 • Nalejte betón, kompaktné a vyrovnajte ho.

V dôsledku toho bola železobetónová garáž, ktorej cena bola oveľa drahšia ako iné analógy, populárna a bola z kategórie "elita". Produkcia potrebných prvkov sa v súčasnosti uskutočňuje v továrni, kde sa pomocou moderných zariadení ich náklady stali oveľa nižšou (≈ o 40%).

Monolitická garáž sa stala dostupnejšou pre širokú škálu obyvateľov a je obľúbená u motoristov. Vývojári sa starali o jednoduchosť inštalácie a ponúkajú zákazníkom už hotové návrhy na montáž na stavenisku.

Garáže betónových zostáv sú "mini-dizajnéri", ktorých všetky prvky sú navrhnuté tak, že ich zostava nie je problémom. Výrobcovia vyvinuli "klasické" projekty, z ktorých niektoré môžu byť realizované bez použitia služieb stavebných tímov.

Prefabrikované garáže. Typické továrne projekty

Garáž zo železobetónu, ktorého konštrukcia je vyrobená v továrni, môže byť dvoch typov:

Všetky požadované "náhradné diely" konštrukcie (spojovacie prvky, dosky, železné brány) sú súčasťou továrenského zariadenia.

Hotová monolitická skrinka je montovaná v továrni a inštalovaná na stavenisku pomocou zdvíhacích zariadení.

Najčastejšie sa zakúpi prefabrikovaný typ železobetónovej garáže, pretože jeho inštalácia môže byť vykonaná nezávisle, čo znižuje konečné náklady.

Zvážte obľúbené továrne prefabrikované projekty.

Sada obsahuje železobetónové dosky, z ktorých je montovaná konštrukcia, ktorej lineárne rozmery sú 400/625/245 cm. Hmotnosť garáže je asi 12,15 t.

Podobná sada betónu 1, doplnená podlahovými doskami. Hmotnosť garáže je približne 16,52 ton.

 • Prefabrikovaná železobetónová garáž s podlahou a suterénom ŽBI-3.

  Kompletná sada JBI-2 je doplnená požadovanými blokmi na výstavbu suterénu. Hmotnosť garáže je asi 26 ton.

 • Garáže betónové prefabrikované. Stavebná technológia

  Pri stavbe prefabrikovaných betónových garáží zariadenie poskytlo podrobnú montážnu inštrukciu, ktorá popisuje všetky potrebné činnosti pracovníkov. Montážne práce začínajú po položení základov.

  Uvažujme o postupnosti inštalácie garáže zo železobetónu (bez suterénu):

  • Montáž podlahových dosiek.
  • Montáž bočných panelov.
  • Inštalácia zadnej steny garáže.
  • Zablokovanie panelu dverí.
  • Montáž kovových brán.
  • Inštalácia dutinovej dosky.
  • Konštrukcie strechy.

  Na upevnenie dosiek železobetónových prefabrikovaných garáží používajte kotviace skrutky a konzoly. Zváracie práce nie sú potrebné. Na zavesenie kovových dverí je prahová úroveň železnej lišty betónu vyrovnaná pre správnu montáž podšívky. Potom pripevnite závesy brány a nasaďte dvierka na nich.

  Vonkajšia a vnútorná úprava prefabrikovanej betónovej garáže závisí od želania majiteľa. Najjednoduchší spôsob: vyrovnanie povrchu omietky a farby v požadovanej farbe.

  Pre inštaláciu monolitickej železobetónovej garáže je potrebné zdvíhacie zariadenie. Pokiaľ ide o bránu pre neho, potom nie je potrebné robiť zváračské práce.

  Betónová garáž. Odhadované náklady

  Cena železobetónovej garáže závisí od jej konfigurácie: čím väčšia je "sada", tým vyššie náklady. Ak porovnáme ceny vedúcich výrobných závodov, môžeme sa orientovať v súčasných trendoch na trhu.

  Príliš nízka cena by mala byť alarmujúca, pretože kvalita prefabrikovaných železobetónových garáží závisí od kvality betónu a použitej výstuže. Porušenie výrobnej technológie povedie k rýchlemu zničeniu dosiek, ktorých opravy budú zbytočné.

  Cena štandardnej prefabrikovanej garáže železobetónu:

  Podobné monolitické garáže - od 3000 dolárov

  Uvedené náklady nezahŕňajú dodávku a inštaláciu. Náklady na tieto služby predstavujú približne 35 - 40% ceny vybraného dizajnu.

  Ako postaviť monolitickú železobetónovú garáž?

  Ak chcete nezávisle vybudovať prefabrikované betónové garáže, mali by ste podrobne študovať kľúčové etapy výstavby popísané na našich webových stránkach.

  Poďme sa na ne zmieniť:

  Dokumentácia pre výstavbu garáže.

  Predovšetkým by ste mali získať povolenie v príslušných riadiacich orgánoch, ktoré sú pre tento typ výstavby povinné.

  Pred inštaláciou základov je potrebné určiť úroveň výskytu podzemných vôd a hĺbku zamrznutia pôdy. Tieto údaje sú obzvlášť dôležité, ak plánujete vybudovať garáž so suterénom. Na tento účel sa vykonávajú prieskumné práce. Ak je podzemná voda umiestnená v hĺbke viac ako 2,5 m, potom je potrebná kruhová drenáž.

  Pre prefabrikované betónové garáže sa používa predovšetkým betónové základy pozostávajúce zo železobetónových blokov z výroby a vybavených slepých plôch. Dosky sú inštalované vo výkopoch na vrstve zhutneného piesku, sú navzájom spojené a vodotesné.

  Prísna implementácia pokynov výrobcu.

  Pri konštrukcii betónových garáží je potrebné prísne dodržiavať odporúčania výrobcu. To zaručuje trvanlivosť a pevnosť konštrukcie.

  Po montáži betónovej garáže je potrebné dbať na to, aby bol dodaný čerstvý vzduch. Optimálna a lacná možnosť - prirodzené vetranie. Sacia rúra je umiestnená 0,5 m od podlahy, výfuková rúra je na úrovni stropu.

  Takáto akcia pomôže ušetriť na vykurovaní garáže. Optimálna možnosť - polystyrén (hrúbka 50 cm, hustota 25). Prilepí sa na vonkajšie steny, dodatočne upevnené plastovými hmoždinkami. Potom naneste lepidlo na mriežku omietky, v ktorej sa vrstva ohreje. Povrch je omietnutý. Kovové brány majú zvnútra vnútornú izoláciu.

  Oprava prefabrikovaných betónových garáží

  V priebehu času sa môžu na betónových doskách objaviť trhliny, v ktorých je viditeľná výstuž. Je potrebné odstrániť poškodený betón (je lepšie použiť prúd vody pod tlakom), vyčistiť tyčinky od hrdze, ošetriť antikoróznymi činidlami a zapečatiť pomocou špeciálnych tmelov.

  Výhody a nevýhody prefabrikovaných betónových garáží

  • Rýchla montáž.
  • Pevnosť a odolnosť.
  • Možnosť demontáže prefabrikovanej garáže.
  • Vysoká cena železobetónovej garáže.
  • Rovnaký vzhľad prefabrikovaných konštrukcií.
  • Monolitická garáž nemožno po montáži demontovať.
  • Odpad na zdvíhacích zariadeniach.

  Výstavba garáže zo železobetónu

  Ak pred železobetónovou garážou svedčí o blahobyte svojho majiteľa, v súčasnosti vďaka priemyselnej technológii výroby prvkov a blokov na jej montáž sa náklady na jej stavbu niekoľkokrát znížili.

  Väčšina domácich majiteľov automobilov, ktorí vlastnia pozemok alebo ho dlhodobo požičiavajú, sa pokúšajú vybudovať spoľahlivý a odolný "dom" pre svoje auto. Kapitálová štruktúra, v ktorej je "krabica" a základňa jedna, je najobľúbenejšou stavbou. Pre jeho výstavbu môžu výrobcovia kúpiť železobetónové panely na výstavbu garáže alebo tehly. Treba však poznamenať, že náklady na výstavbu tehla alebo penovej budovy budú niekoľkonásobne väčšie ako výstavba železobetónových blokov.

  Moderné "domy" pre automobily vyrobené zo železobetónu sa vyrábajú v továrni v priemyselných podnikoch a sú prezentované v dvoch možných variantoch:

  Prefabrikované prefabrikované garáže pozostávajú z jednotlivých dosiek upevnených počas montáže pomocou špeciálnych kotvových skrutiek. Druhou možnosťou je úplne dokončená a pripevnená "krabica", ktorá je pri inštalácii pevne pripevnená na pripravenom podklade.

  Po prvé, kladným charakteristikám konštrukcie železobetónu je potrebné prisúdiť pri dodržaní všetkých stavebných a technologických noriem a predpisov vysokú pevnosť, spoľahlivosť a trvanlivosť celej konštrukcie. Navyše, dosky zo železobetónu môžu byť vybrané na základe požadovanej veľkosti budúcej garáže, alebo objednávky skončené, čo najbližšie k požadovanej veľkosti.

  Dôležitou výhodou je skutočnosť, že pri montáži garáže z hotových železobetónových konštrukcií môže vlastná takmer každá, dokonca ani veľmi skúsená staviteľka.

  Tiež by mali byť pridané plusy a ľahké opravy. V prípade, že sa na povrchu dosiek objavia praskliny alebo dierky, môžete ich opraviť sami.

  Preto je potrebné vyčistiť miesta poškodenia vodou dodávanou pod vysokým tlakom. Kovové výstužné tyče, ktoré vychádzajú po čistení, by sa mali čistiť od hrdze a použiť antikoróznu zmes. Potom by mal byť uzatvorená dierovaná malta uzatvorená.

  Pri výstavbe garážových budov zo železobetónu je hlavnou nevýhodou dodatočné náklady na prepravu alebo prenájom profesionálov z určitých stavebných špecialít.

  Modulárne garáže z železobetónu, rovnako ako monolitické, vyžadujú dodatočnú hydroizoláciu strechy, ktorá je zvyčajne plochá a pokrytá strešným materiálom. Ak sa tak nestane, voda, ktorá sa hromadí pod strechou, spôsobí tlmenie a následne zničenie betónových modulov.

  Ďalšou nevýhodou garáží, postavených z vystuženého betónu, je tvorba kondenzátu na stenách, ktorý vzniká na kĺboch ​​kvôli teplotnému rozdielu, najmä v chladnej sezóne. Táto chyba sa však dá ľahko odstrániť tým, že sa interiérová obruba v garáži používa s plastovými doskami alebo podšívkou.

  Veľké alebo malé?

  Medzi najobľúbenejšími kupcami sú prefabrikované (modulárne) garáže vyrobené z železobetónu, ktoré sa vyrábajú v niekoľkých projektoch:

  • ŽBI-1 (modulárny bez podlahy). Lineárne rozmery sú 400 x 625 x 245 cm a hmotnosť celej konštrukcie je približne 12 ton.
  • ZHBI-2 (prefabrikované podlahou). Vo veľkosti sa zhoduje s predchádzajúcim projektom, ale presahuje hmotnosť o 4,5 ton.
  • ŽBI-3 (modulárny s podlahou a pivnicou)

  Okrem štandardných rozmerov sú pre "Gazelle" veľké prefabrikované garáže, rozmery a priemerné ceny za Moskvu s dodaním sú uvedené v nasledujúcej tabuľke:

  Železobetónové nosníky - jedna z najbežnejších foriem podpery.

  V modernej konštrukcii ako nosná konštrukcia postavených konštrukcií.

  Rigel je prvok železobetónovej konštrukcie z betónu.

  PG "Avila Stroi", Moskva, 1. Kirpichny Pereulok 2, pom 33v

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  27 − 24 =