Pevné lambrequins foto

Vnútorná kôra s vlastnými rukami: tvrdé lambrequin

Kvôli dobrým estetickým vlastnostiam, tvrdé lambreky môžu poskytnúť miestnosť luxusu a vysokú cenu. Zdá sa, že móda sa pokúša ticho zbaviť tradičnej mäkkej formy lambrequins. No, alebo aspoň odvráťte na chvíľu. Takéto závery možno urobiť aspoň vtedy, ak vidíme, ako pevne sú lambreky pre záclony pevne stanovené v interiérových časopisoch.

Veľmi často sa nazývajú tvrdé bando, ale bude lepšie povedať lambrequin pre bando. Myšlienka, ako sme už uviedli, nie je nič nové.

Na jeden čas vytvoriť tvrdé lambrequins používané doublerin, sintepon, netkané, penové gumy, rovnako ako termosyntéza. Ale nie tak dávno sa objavili nové materiály - termo-bando alebo samolepiace bando. A je to veľmi dobré pre tých, ktorí by chceli šiť taký hustý lambrequin sám, ale bojí sa, že skúsenosť nebude stačiť. Samozrejme, je ťažšie ich navrhovať ako mäkké modely.

Výška lambrequins by mala byť 1/6 dĺžky závesov

Tento originálny lambrequin dáva miestnosti presvedčivý vzhľad. Ak sa s nimi zdobia hlavne obytné miestnosti, menej často - spálne, dnes kapela často robí v škôlke a vyberajú si vhodný výzdobu.

Tvrdé lambreky: vzory a odporúčania

Ak sa práve začínate šiť a nemôžete sa pochváliť skvelými skúsenosťami, skúste ruku na príklade lambriken pre kuchyňské okno. Ak chcete tento produkt šiť, špeciálne vzory sa nebudú vyžadovať, dobre, ak je to veľmi jednoduché.

Ak sa rozhodnete šiť lambrequin z bavlnenej tkaniny, je dobré v tomto prípade vyzerať ako krajkové ozdoba. Pred prácou skontrolujte tkaninu (bez chyby), vyžehlite ju.

 • Základ pre tvrdú lambrequin z hustého tkaniny (alebo lepidlo základňu so šírkou 45 cm);
 • Lepiaca páska;
 • nožnice;
 • železo;
 • Šijací stroj;
 • Dokončovacie materiály.

Ako materiál na báze tvrdých lambrequins, drevovláknité dosky

Ak používate vzor, ​​potom by mal byť aplikovaný na materiál, pozdĺž okrajov, nakresliť obrys časti a vystrihnúť ju. Materiál sa musí žehliť. Na dokončenom podklade lepte rezaný materiál a žehlite ho železom. Odstráňte prebytočné tkanivo s okrajom 5 cm. Materiál sa pripevní k podšívke.

Nasledujúce kolíky jemne prepichnite pripravenú základňu s už vloženou handričkou z troch strán (horný rez by sa nemal dotýkať).

1

Z každého okraja, ustúpte 1 cm, postavte linku stroja. Nadbytočné tkanivo by sa malo odrezať. Opravte výrobok z nesprávnej strany na prednú stranu. Prilepte lambrekýn z horného okraja. Tiež prilepte lepiacu pásku z horného okraja. Šiť na šijacom stroji.

Po ošetrení sa tkanina pozdĺž okraja odstráni pomocou suchého zipsu. Potom sa lepiaca páska otočí nahor. Niekedy je panel prišitý a bez použitia podložky a lepiaca pištoľ pomáha fixovať povrch pozdĺž okraja.

Pevný lambrequins s vlastnými rukami: figúrka bando

Najprv porovnáte šírku budúcnosti zobrazeného pásma s veľkosťou miestnosti. Ak to chcete urobiť, môžete si vziať list preglejky, kde bude označený obrys tvarovaného pásika. Potom urobte vzorec pre dve tkaniny - tlmiace a podšívka. Zoberte do úvahy polsekentimetrické prípustné hodnoty na stranách šablóny.

Ak chcete vyrobiť tvrdé lambrequins, musíte si kúpiť rám (hotový panel v roll)

Pre prácu potrebujete:

 • Drevená doska;
 • Krúžky na upevnenie pásky;
 • Látka na zakrytie základov lambrequin a jeho podšívky;
 • Kord so šnúrkou;
 • Špeciálne lepidlo na textílie.

Všetky práce sú postavené v etapách. Najskôr zosilníte podšívku na materiál vankúša. Potom kombinujte obe látky v strede. Z každého okraja vyrežte obloženie až po priamku švov.

Tieto zárezy vám umožnia pohodlnejšie zabaliť každý okraj tesnenia okolo rohov a ohybov. Potom by pás a materiál mali byť potiahnuté špeciálnym lepidlom. Rezy sú ohnuté z každého okraja a sú prilepené silným ramenom. Podobne spracovávate tesnenie na každej strane.

Ako urobiť otvorené tvrdé lambrequin

Tento produkt bude vyžadovať veľa úsilia, ale samozrejme aj vyzerá efektívnejšie. Potrebujete tkaninu pre základňu, termoblok, okraj alebo pásku na ozdobu, podšívka materiálu.

Odporúča sa vybrať taký odtieň pre lakovaný lambrequin tak, aby sa líšil od farby tylu

Najprv urobíte kresbu, nakreslíte ju a potom vyrezáte z hrubého papiera. Získajte prázdnu aplikáciu, ktorú postavíte na základni a vyrežte. Tkanina, ktorú vložíte na bando s konvenčným železným alebo parným generátorom. Lepidlo obloženia môže byť lepené gossamer, alebo jednoducho podkolot. A potom sú hrany spracované na šijacom stroji. Páska alebo ozdobný kábel robia lambrequin.

Ako šiť lambrequins vlastnými rukami (video)

Pevné lambreky môžu byť ozdobené šnúrkami, strapcami, opletmi, aplikáciou, šnúrkami. Bando je tiež atraktívny vďaka rôznorodosti dekorácie, ktorá umožňuje zdobiť nielen okno, ale aj premeniť interiér miestnosti ako celku.

Tuhé lambreky v interiéri (foto)

Pozor, iba DNES!

© 2017, Vseobalkone.ru. Kopírovanie je povolené len so zadným odkazom na zdroj

Kopírovanie je povolené len so zadným odkazom na zdroj

Tvrdý lambrequin: moderné trendy v interiéri

Centrálnou časťou každej miestnosti je okná. Je to od ich dizajnu závisí na tom, ako miestnosť ako celok vyzerá - aj keď akcent v interiéri je vyrobený úplne na inom detaile.

Na fotografii je zaujímavá myšlienka moderného interiéru: kombinácia lakonického tvrdého lambrequina a svetelných zácloniek zo závoja.

Tvrdý lambrequin bando bude skutočným bohatým darcom pre tých, ktorí chcú zmeniť miestnosť nerozoznateľne v jednej mŕtvici, pretože s týmto dekoratívnym prvkom môžete ľahko zdobiť ... však sa pozrime bližšie!

Interiér by mal byť nielen krásny, ale aj funkčný: miestnosť nebude len musieť byť, ale aj živá. Táto skutočnosť bude musieť byť odpudzovaná pri výbere závesov: predovšetkým by mali byť ľahko čistiteľné. Ale lambrequin môže byť vyrobený z takmer každej látky! Je to skvelá príležitosť pridať do miestnosti "prekrývajúce sa" vo farebných prvkoch.

Najvýhodnejšie sú lambricks v jedinej farebnej schéme s:

 • čalúnenie nábytku;
 • príslušenstvo v miestnosti (napríklad vankúše na gauči, obrus na stole atď.);
 • tapety.

V tomto prípade bude hra textúr a farieb hlavnou trumfovou kartou; zdôrazniť úspešné riešenie umožní najjednoduchšiu formu bando pre záclony: hladké čiary, malá šírka. Ďalšie obloženie (korálky, šnúry, záhyby alebo okraje) skôr rozmaznáva dojem a potom ho posilňuje.

Zmena pomerov a vzhľadu okna

Na fotografii je tvrdý záclon pre záclony, zdobené tkaninou v tóne závesov. To vytvára harmonický obraz okna.

Bohužiaľ, nie vždy tvar a veľkosť okna zodpovedajú požadovanému. Avšak, ťažké lambrequin je schopný prísť na záchranu v tejto ťažkej situácii.

Malé, podľa vášho názoru, môže byť okno vizuálne zväčšené s lambrequin s pozdĺžnymi bočnicami pokrývajúc otvor.

Pri širokých oknách je najlepšie vyhovovať bando s hranou hranou, nie rovnomerným okrajom.

Zmena tvaru okna je veľmi jednoduchá. Obdĺžniková clona sa ľahko premení na oválny a vyberie polokruhovité obrysy tvrdého lambrequina.

Preto, aby sa oválne okno stalo štvorcovým tvarom, je potrebné uprednostňovať príslušenstvo prísneho geometrického tvaru.

Aké tkaniny si vyberiete pre tvrdú lambrequin?

Tvrdý lambrequin, ako už bolo uvedené, môže byť vyrobené z textílie akejkoľvek štruktúry, takže hlavnou úlohou je len vybrať farebnú škálu a vzor.

 • V klasických interiéroch sú najkrajšími lambricks, ktoré majú rovnakú farbu ako záclony. V tomto prípade nie je potrebné získať "tón v tóne": rozdiel vo viacerých odtieňoch bude iba zdôrazňovať rozhodnutie o štýle.
 • Nemenej výhodná možnosť - monofónne záclony a lambrequins, šité z textílií rôznych textúr.
 • V pomerne veľkých miestnostiach môžete umiestniť lambrequin s veľkým ornamentom alebo vzorom, ale menšie miestnosti znižujú túto voľbu ešte viac.

Hlavnou výhodou tvrdého lambrequin je schopnosť dať takmer všetky tvary. Nie je nutné, aby príslušenstvo bolo symetrické! Ponúkame Vám výber fotografií s nápadmi na návrh tvrdého lambrequin bando.

Záclony, doplnené lambrequin, vyzerajú skvele! Avšak, aby výsledok bol skutočne pôsobivý, pri výbere tohto príslušenstva stojí za to spomenúť si tri veci:

 • harmonizácia s okolitou farbou priestoru;
 • Formulár, ktorý zdôrazňuje výhodný pohľad na nedostatky okna alebo masiek;
 • minimálne ďalšie dekorácie - a len relevantné!

Už sám o sebe je tvrdé lambrequin nápadný dekoratívny prvok, takže s ďalšími doplnkami by ste mali byť opatrní. Okraje a kefy budú vhodné iba v luxusných interiéroch veľkých miestností; v iných prípadoch je lepšie uprednostňovať zhrnutie a zmiernenie.

Závesy s Lambrequin (66 obrázkov): luxus v interiéri

Konštrukcia lambrequin by mala zodpovedať všeobecnej koncepcii interiéru miestnosti a byť v súlade s záclonami. Potom dekorácia okien poskytne zvláštny šarm, pevnosť a slávnosť na chodbu, spálňu a dokonca aj kuchyňu.

Foto - 1 Závesy s Lambrequins

Vykonávajú niekoľko funkcií naraz:

 • sú krásne a jasné;
 • skryť nie príliš dobrú rímsu a priestor na strop;
 • vizuálne zvýšiť miestnosť.

Foto - 2 Zvýšený priestor

Čo sú lambrequins? Všetky sú pripevnené k rímsu a sú rozdelené do troch hlavných typov:

 • mäkký;
 • tuhý;
 • kombinovať.

Foto - 4 ťažké

Foto - 5 Kombinované

Zastavte štart po tom, ako sa rozhodnete pre formu a štýl.

K dnešnému dňu, veľmi módne fishnet modely. A to nie je prekvapujúce, pretože záclony s jemnými lambrequins sú skutočné umelecké dielo.

Foto - 6 Otvorené práce

Foto - 7 Formulár otvoreného

Vyobrazené reliéfy môžu mať veľmi odlišné tvary, ktoré dávajú okná bohatstva a elegancie.

Obrázok - 8 Obrázok

Čo iné sú lambrequins, pozri tu

Ak pochybujete, že bude môcť vykonávať komplexné oponu, kontaktné špecialisti portálu EtotDom, ktoré vám pomôžu vybrať tkaniny, štýl a vytvoriť model akejkoľvek zložitosti. Prečítajte si recenzie bývalých zákazníkov, pozrite sa na portfólio, porovnajte ceny a obráťte sa na pána, ktorý vás zaujímal.

Čo si vybrať - mäkký alebo tvrdý lambrequin?

Na túto otázku neexistuje žiadna odpoveď. Všetko závisí od štýlu miestnosti, veľkosti okna a vášho vkusu. Majte na pamäti, že husté lambreky nemožno umývať. Sú vhodné iba na čistenie, ale vyzerajú elegantne a veľmi štýlovo.

Foto - 9 Elegantný tvrdý lambrequin

Tuhosť materiálu pripojeného k špeciálnemu pásiku, ktorý má lepivý základ. Aplikuje sa na tkaninu a žehli sa horúcim železom a potom sa spotrebuje lambrekine požadovaného tvaru. Bando má rozdielnu hustotu.

Najjednoduchšie je vyrobiť závesy s tuhým obdĺžnikovým tvarovaným lambrequinom. Jednoduché - neznamená to škaredé, a uvidíte to teraz.

Foto - 12 Obdĺžnikové

Foto - 13 Tuhý pravouhlý

Môžete ich zdobiť orientálnymi alebo starožitnými vzormi.

Foto - 14 Východ

Detská izba vyzerá skvele.

Komplexná otvorená práca vám umožňuje vytvoriť báječné nastavenie.

Foto - 16 Práca pre deti

Pamätajte, že úzke obdĺžnikové lambrequins vizuálne zvýšiť výšku miestnosti, a široké znížiť.

V obývačke dokonale zapadajú do modelov s polkruhovými závesnými prvkami, ktoré sa nazývajú svagami a pripomínajú hojdačku.

Foto - 17 Hojdačka

Klasické záclony závojov a husté záclony robia veľkú izbu viac svetlom a slávnostným.

Foto - 18 Klasické záclony závojov

Záclony zatemnenie s lambrequin nielen vyzerajú moderne, ale tiež majú niekoľko výhod:

 • Nenechajte slnko;
 • Nechráňte sa;
 • Nedeformujte sa;
 • Nevdychujte zápach.

S nočnými žalúziami vyrobenými z výbuchu môžete úplne izolovať miestnosť od zvedavých susedov a nadmerného slnečného svetla.

Foto - 19 Blackout

Predstavujeme vám fotku s krásnymi, neobvyklými ozdobami okien v hale.

Foto - 20 Závesy v hale

Foto - 21 Kombinované

Foto - 22 Zlatý interiér

Foto - 23 S Bahrámom

Foto - 24 Komfort a štýl

Foto - 25 svetelných tónov

Foto - 26 Neobvyklý nápad

Foto - 27 Pre balkónové dvere

Foto - 28 Jednoduché a štýlové

Závesy s lambrequins vyzdobia nielen okná v hale, spálni alebo detskej izbe. Dokonale zapadajú do rôznych kuchynských interiérov.

Foto - 29 Pre kuchyňu

Na malom okne môžete zavesiť asymetrické lambrequins, ktoré ich vizuálne zväčšujú.

Foto - 30 Asymetrické

Kombinácia tylu a brokátov je bohatá a hodná výzdoba veľkej kuchyne.

Foto - 31 Kombinácia tkanív

Pre rímske záclony môžete tiež prísť s krásnymi lambrequins.

Foto - 32 rímske žalúzie s lambrequin

Nič tak dodáva teplo a pohodlie domu, rovnako ako textílie, ktoré krajčír šije svojimi vlastnými rukami. Musíte vedieť, že technológia šitia mäkkých a tvrdých lambrequins je iná. Ak chcete presne pochopiť, ktorá možnosť sa hodí do štýlu miestnosti, nakreslite náčrtky. Možno vám táto fotografia prinesie dobrý nápad.

Foto - 33 Druhy lambrequins

Pevný lambrequin s vlastnými rukami: video

Z ďalšieho videa sa naučíte, ako šiť tvrdý lambrequin.

Konštrukcia vzoru je potrebná na prispôsobenie modelu komplexného tvaru. Nahraďte svoju veľkosť a budete mať pekný lambrequin.

Foto - 34 Vzor asymetrického svahu

Krásne záclony s lambrequins pre sála pomôžu šiť tieto vzory.

Foto - 35 Krásne záclony v hale

Fotka - 36 Vzor

Fotka - 37 Vzor

Šitie mäkkého lambrequin: video

Podrobná master class vám povie, ako šiť mäkký lambrequin. Pri výbere tkaniny uprednostňujte jemné a dobre zakryté vzory. Potom vypočítajte požadované množstvo materiálu. Nie je to ťažké.

 1. Ak chcete určiť šírku, je potrebné pridať k výške kvót na švách.
 2. Dĺžka zodpovedá dĺžke rímsy vynásobenej koeficientom montáže. Môže to byť od 1,5 do 3 alebo viac. Tento parameter závisí od nádhera budúceho prispôsobenia.

Montážne možnosti koristi do odkvapu môžu byť rôzne, ale najpohodlnejšie - špeciálna lepiaca páska, ktorá na jednej strane prilepený na závesy pomocou železa a druhý do odkvapu.

Fotografie - 38 Lepiaca páska

Ozdobiť textílie môžu prehrabávať, strapce, kefy. Čo si vybrať ozdoby na záclony, rozhodnite sa pre seba, pozrite sa na fotografiu nižšie.

Foto - 39 Frintus pre závesy

Fotografie - 40 Lambrequins s ozdobami

Ako šiť dekoratívne ozdoby?

Na ozdobu musíte šiť špeciálnu pásku (predávanú v akomkoľvek obchode s hardvérom). Potiahnite ho okolo okrajov, priviažte a opatrne rozdeľte ohyby po celej dĺžke.

Foto - 41 Stuha na ozdoby

Potom priložte zvonku na prednú časť tkaniny a narovnáte ju rovno.

Fotografie - 42 Čistenie

Výroba záclon a lambrequins je kreatívna firma. Ukážte svoj potenciál a získate exkluzívny dizajn.

Foto - 43 Exkluzívne žalúzie

Nezabudnite, z akých zložiek môžu pozostávať.

Foto - 44 Prvky záclon

Ponúkame vám pripravené vzory zdarma, pre ktoré šijete elegantné dekorácie. Prvá vzorka pre ozdobu.

Foto - 45 Vzor jabotov

Technika šitia väzby sa líši od jabotu len tým, že záhyby sú položené jeden nad druhým. Môžete to znížiť podľa predchádzajúceho modelu. Na fotografii sú závesy s dvoma väzbami.

Foto - 46 S dvoma väzbami

Cocilla je pokryté ako ozdoba, len všetky detaily sú symetrické.

Foto - 47 Vzor

Pozrite sa na zrozumiteľnú hlavnú triedu s podrobnými pokynmi a šitie nebude mať veľa času. Správne vypočítať spotrebu tkaniva a naučiť sa kresliť.

Nespúšťajte farbenie. V obývacej izbe vyberte zelenú alebo hnedú farbu, ktorá ju kombinuje s bielou alebo zlatou farbou.

Foto - 48 Červená kombinovaná so žltou farbou

Foto - 49 Zelené kombinované závesy

Foto - 50 Zelená a zlatá

Foto - 51 Hnedé kombinované

Foto - 52 Hnedé záclony

Foto - 53 Hnedá so zlatom

Veľmi jemne vyzerajú ružové, broskyne a šedé záclony s lambrequins. Môžu byť kombinované s inými farbami.

Fotografie - 54 ružových lambrequins

Foto - 55 Ružové závesy

Foto - 56 Kombinácia ružových tónov

Foto - 57 Farba broskyňa

Fotografie - 58 Peach záclony

Foto - 59 Sivá a biela

Foto - 60 tmavo šedá s bielou

Foto - 61 Originálna sivá

Alebo vyberajte iné, rovnako krásne farby.

Foto - 62 Krásne sfarbenie

Foto - 63 Turquoise záclony

Foto - 64 Otvorené práce

Rímsy pre záclony s lambrequin

Aký typ rímsy pre závesy s lambrequin? Ak máte viaczložkové závesy s oponou, ťažkými závesmi a inými dekoratívnymi prvkami, najlepšie je vybrať trojriadkovú profilovú rímsu.

Foto - 65 Trojriadková profilová rímsa

Ak je tkanina svetlá, zaveste ju na strunovú rímsu.

Foto - 66 Stringová rímsa

Ako zavesiť záclony s lambrequin? Môžu byť zavesené na háčiky, slučky, krúžky, lepiaca páska, pretože horná časť lambrequina zatvorí rímsu a nebude viditeľná.

Pridať komentár

Šitím lambrequins

Spoločnosť "Projekt-Design" poskytuje služby akejkoľvek komplexnosti v oblasti dizajnu interiérov, architekt.

 • Návrh interiéru: - Vytvorenie individuálneho štýlu priestorov - 3D vizualizácia - všetci pracovníci.

 • Urobím kvalitnú rekonštrukciu za rozumné ceny. Na vašom webe postavím kamenný dom.

 • Komplexné dokončovacie a inžinierske práce na dokončovanie bytov vykonávajú kvalifikovaní sp.

 • Pripravte sa na zmluvu s akoukoľvek zložitosťou. Spoločnosť OOO BEK-Expert (www.bek-expert.ru). Na trh.

  Voľný softvér pre návrh domu

 • Ktorý program si vybrať pre návrh kuchyne?

 • Dizajn strop sadrokartón: 120 + relevantné nápady z imitácie oblohy do africkej savany

  © 2007-2018 EtotDom - budovanie a opravy výmeny objednávok

  Pri používaní materiálov stránok je povinné

  podmienkou je prítomnosť hypertextového odkazu na stránku: etotdom.com

  Naozaj chcete odstrániť tento komentár?

  Naozaj chcete odstrániť všetky komentáre používateľov?

  Naozaj chcete odmietnuť komentár používateľa?

  Naozaj chcete presunúť komentár používateľa na spam?

  Naozaj chcete presunúť komentár používateľa do koša?

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  6 + 4 =