Tekutá omietka na steny

Hodvábne omietky - typy, spôsoby kreslenia na stenách a fotografie v interiéri

Novodobé výrobky pre domáce zariadenie vytvárajú imitáciu akéhokoľvek krytu bez toho, aby museli minúť peniaze na pôvodné materiály. Jedným z moderných riešení je hodvábna omietka, ktorá dáva dekoratívny efekt stien pokrytých skutočnou handričkou. Dobré vlastnosti suchého mixu a nádherný vzhľad, ktorý dáva priestor, plne odôvodňujú všetky náklady.

Suchá zmes, ktorá sa riedi vodou v správnom pomere a aplikuje sa na steny alebo strop - to je to omietka s účinkom hodvábu. Po vysušení bude miestnosť vyzerať ako pokrytá látkou s hodvábnymi vláknami a perleťovým oslňovaním. Na ňom nebudú kĺby, ako na bežných tapetách. Účinkom hodvábneho sita je dosiahnuté jedinečné zloženie zmesi. Zahŕňa častice umelého alebo prírodného hodvábu. Niektoré druhy omietok sú plastové a ležia aj na veľmi plochom povrchu. Naneste zmes ručne alebo pomocou rozprašovača.

Čo rozlišuje hodvábnu omietku od tekutej tapety

Oba typy suchých zmesí sú v rovnakom rade. Rozdiel medzi nimi je len v niektorých prevádzkových charakteristikách:

 • Jedinečnosť štruktúry. Povrch tekutých tapiet vyzerá oveľa horšie ako luxusný vzhľad a objem, ktorý dodáva dekoratívnu omietku s účinkom hodvábu. Prvá zmes na vás závisí len od výberu farby. Pri kúpe druhého budete mať možnosť vybrať kresbu autora. Dekoratívna omietka na hodváb však stojí oveľa drahšie, zatiaľ čo tekuté tapety na vrecku sú oveľa viac kupujúcich.
 • Sila a oblasť použitia. Tekuté tapety sú vhodné pre vnútorné použitie. Omietka je oveľa hustejšia a silnejšia, menej vystavená životnému prostrediu, takže ju možno použiť na ulici.
 • Zložitosť aplikácie. Rozdiel medzi hodvábnou omietkou a kvapalnou tapetou spočíva v tom, že je ťažšie pracovať s prvým materiálom ako s druhým materiálom. Poškodené kusy sú tiež ťažšie nahradiť novými.

Hodvábna dekoratívna omietka - foto

Hodvábna omietka hodvábna omietka

Ruská spoločnosť Rodnik Art vyrába sadrokartónovú omietku. Sú to lacné, ale vysokokvalitné kvapalné tapety alebo, ako sa nazývajú, dekoratívna omietka. Hlavnou zložkou zmesi je bavlna alebo celulózové vlákno. Minimálna výrobná cena začína od 330 rubľov a zmes pre túto sumu stačí na pokrytie až 5 štvorcových metrov povrchu. Je ľahké pracovať, kvalita nie je nižšia ako materiály zahraničnej výroby:

 • Názov modelu: Relief G-331;
 • cena: 655 rubľov;
 • Charakteristika: obsahujú celulózu a hodvábne vlákno, má reliéfne štruktúru s malým podielom fialovej farby svetla, čo stačí na balenie 3-3,5 m, poskytuje teplo a zvukovú izoláciu, aplikačné teploty od + 15 ° C;
 • Výhody: bez zápachu, nevytvára, opakovane použiteľný, nevnáša prach;
 • proti: dlhé vyschne (až 4 dni).

Ďalšia hodvábna omietka hodvábna omietka vytvorí svetlý interiér s ľahkými tyrkysovými impregnáciami. Povlak je rovnaký univerzálny, bezpečný, ale ešte krásnejší:

1
 • názov modelu: Air Line 611;
 • cena: 1155 rubľov;
 • Vlastnosti: obsahuje celulózu a hodvábne vlákno, dostatočné na 3,5-4 metrov štvorcových, farba je tyrkysová, teplota aplikácie je od + 10 ° С, vysuší až 48 hodín;
 • pluses: necíti, nepraská, je potrebné opraviť oddelené fragmenty;
 • proti: nezistené.

Tento typ kvapalnej omietky je vhodný pre milovníkov jemných ružových odtieňov. Jeho nepopierateľnou výhodou je, že jedna krabica je dostatočná pre veľkú plochu povrchu:

 • Názov modelu: Recot 187;
 • cena: 1195 rubľov;
 • Charakteristika: obsahuje vlákna z tvrdého a mäkkého dreva, balenia 7 metrov štvorcových, ružová farba, aplikačná teplota + 15 ° C;
 • pluses: veľká oblasť použitia;
 • proti: nezistené.

Dekoratívna omietka Hodvábna cesta

Dekoratívna omietka Silk Road pomôže dodať luxusným vzhľadom stien. Jeho vlastnosť je textúra, povrch hotového náteru je podobný ako zamat. Vytvára jemnú a útulnú atmosféru:

 • názov modelu: Optimist-Elite;
 • cena: 949 rubľov / kg;
 • Charakteristika: zamat efekt aplikovanej od + 5 ° C do + 35 ° C, hustá pasta má prepad perleťový, prietok 100-250 gramov / štvorcový meter;
 • Výhody: rýchlo schne;
 • proti: nezistené.

Táto sametová omietka je vhodná pre prácu so zložitými povrchmi. Môže sa aplikovať na akýkoľvek materiál, od betónu po drevotriesku. Sádra urobí, aby stena vyzerala ako sametová látka:

 • Názov modelu: D721;
 • cena: 1100r / kg;
 • Charakteristika: obsahuje akrylátový latex a mramorové aditíva aplikované pri teplote + 5 ° C až + 35 ° C;
 • Výhody: vhodné pre všetky typy povrchov;
 • proti: prácu môže robiť len majster, vysoká cena práce.

Táto tekutá štuka pre steny rovnakej značky sa vyznačuje krásou povrchu, ktorý sa má potiahnuť. Práca s týmto materiálom môže byť len profesionálna:

 • Názov modelu: Optimist Elite D 721;
 • cena: 1020 rubľov / kg;
 • charakteristiky: sametový efekt, spotreba 100-250 g na 1 m2, latex-akrylové zloženie;
 • pluses: vhodné pre všetky druhy povrchov vrátane komplexných, spoľahlivých, veľmi krásnych;
 • proti: práca je vykonaná iba majstrom, vysokou cenou.

Luxusná dekoratívna zmes od ruskej firmy VGT dáva miestnosti jemný lesk perlete. Výrobcovia ponúkajú základný mix a 5 základných farieb, ktoré robia akýkoľvek interiér pôsobivý vzhľad: strieborná biela, granátové jablko, perla, zlato a bronz. Mokrý WT hodvábny náter sa nebojí vlhkosti a je vhodný pre miestnosti s vysokou vlhkosťou, dokonca aj pre kúpeľne:

 • Názov modelu: VGT Wet Silk;
 • cena: 634 rubľov / kg;
 • charakteristiky: prietok od 150 do 300 g / m 2, úplné sušenie za deň;
 • plusy: dve vrstvy stačia na vytvorenie faktúry, povrch je stojan na umývanie;
 • proti: povrch pred prácou by mal byť úplne plochý, vysoká cena práce.

Ako si vybrať hodvábnu omietku

Než si kúpite tekuté hodvábne steny, musíte starostlivo prečítať jeho vlastnosti. Tento materiál je veľmi kľukatý. Čím je náter drahší, tým náročnejší je. Napríklad lacnejšie zmesi hodvábnej omietky sa ľahko nanášajú samostatne, takže môžete ušetriť na práci sprievodcu. Silk Road a VGT vyrábajú materiály, ktoré sú preradené len na profesionálne použitie, takže náklady na opravy s nimi budú oveľa drahšie.

Pred opravou je potrebné zohľadniť stav priestorov. Drahšie dekoračné obklady stien s účinkom hodvábu je možné aplikovať len na ideálne povrchy, inak nebudú vyzerať tak luxusne, ako boli koncipované. Navyše, nerovnosti vám neumožňujú meniť výkresy podľa výberu zákazníka. S lacnými omietkami je naopak možné pracovať s malými drsnosťami a prasklinami, ktoré ich utesňujú, ale ich štruktúra je predurčená výrobcom.

Výber hodvábnej omietky, musíte zvážiť a taký aspekt, ako je bezpečnosť povlaku. Hodvábna omietka sa ľahko prerobí, odstránením omietky v poškodených oblastiach a opätovným použitím. Materiály ostatných dvoch výrobcov nemôžu byť opravené, ale je nepravdepodobné, že by to vyžadovali. Kvalita a trvanlivosť najnovších produktov je oveľa vyššia a krásny vzhľad stien trvá oveľa dlhšie.

recenzia

Chcel som urobiť opravy v hale s twist. Tri steny sú pokryté mokrým hodvábom z hodvábnej cesty a hlavná sádra s mramorovými štiepkami z tureckého Bayramaru. Vopred som vedel, že iba kvalitný majster bude pokrývať kvalitatívne. Našiel som svojich priateľov, preto som si vybral túto komplexnú možnosť dokončenia. Ukázalo sa to veľmi pekne, ako na fotografii v časopisoch.

Chcel som v spálni niečo neobvyklé. Rozhodol som sa, že hodvábny tmel od talianskej firmy OIKOS by urobil čo najviac, bez ohľadu na to, koľko stojí. Objednala som ho prostredníctvom internetového obchodu, kde bol predaj, hoci poštou do Petrohradu to bolo dlho. Ak tomu tak nie je, bude musieť vziať bežné tekuté tapety, čo je oveľa lacnejšie, ale samotná práca je drahá.

Dlho som si vybral kvapalnú tapetu alebo farbu. Najviac sa mi páčila fotka z katalógu francúzskej firmy Cenedeko. Boli predávané v Moskve za akcie s dobrou zľavou. Kúpil som lacné, s bezplatnou dodávkou. Interiér sa ukázal ako luxusný, textúrovaný kryt, aj keď pán bol dlho zaneprázdnený, pretože technológia aplikácie je zložitá.

Hodvábna omietka: recenzie. Koľko je hodvábna omietka

Dekoratívne suché zmesi umožňujú simulovať takmer všetky materiály, ktoré s nimi nemajú nič spoločné. Živým príkladom je hodvábna omietka. Názory špecialistov hovoria o svojich veľkých vyhliadkach v budúcnosti. Z názvu je jasné, že napodobňuje to, aký finišný materiál je vytvorený. Hedvábné omietky vo vnútri - bežný jav, aj napriek jeho relatívne vysokým nákladom. Materiál má mnoho výhod, takže plne ospravedlňuje očakávania a náklady idú na pozadí. Vybavené izby vyzerajú bohatšie a atraktívnejšie.

Hodvábna omietka alebo "vlhký hodváb" - zložená zmes, ktorej hlavnou zložkou je väčšinou celulóza, niekedy bavlna. Kombinácia týchto komponentov je tiež možná. Hlavnými zložkami sú hodvábne vlákna (častejšie umelé, ako prírodné), ktoré im dávajú vlastnosti, pre ktoré je v interiéri ocenená hodvábna omietka. Fotografia miestnosti jasne preukazuje výhody tohto dokončovacieho materiálu v porovnaní s ostatnými. Plastová hodvábna omietka pripevnená k polyesterovej nite, ktorá tiež ovplyvňuje jej vzhľad. Materiál nanesený na stenu sa podobá textilnému povlaku získanému z textilných vlákien.

Široká škála farieb umožňuje vytvárať atmosféru v miestnosti pre akúkoľvek náladu alebo organizovať obchodnú situáciu na úkor prísnych tónov, v ktorých je tiež k dispozícii omietka. Spätná väzba od zákazníkov potvrdzuje rozmanitosť materiálu. Napríklad je k dispozícii omietka s prísadami vo forme flitrov.

Väzbovými zložkami konečného materiálu sú akrylátové kopolyméry, ktoré zvyšujú jeho plasticitu. Sú neodmysliteľnou súčasťou pre akékoľvek dekoratívne omietky, ktoré napodobňujú hodváb. Zloženie suchých zmesí tiež zahŕňa malé množstvo chemikálií, napríklad zmäkčovadiel, ktoré ničia huby a plesne. A najmenší podiel zloženia hodvábnej omietky je obsadený rôznymi farbivami a prísadami, ktoré zmesu poskytujú určité odtiene, lesk a pod.

Niektoré plnivá umožňujú, aby sa jeden vzor zo sadry odlišoval, ak je to z rôznych uhlov. Hodvábna dekoratívna omietka s perleťovými prísadami vyzerá priesvitne. A pridávanie druhého alebo tretieho farbiva môže viesť k tomu, že už imituje nie hodváb, ale samet. Štandardná farba materiálu je strieborno-biela, ale môže byť zmenená za miešania zmesi s vodou.

Hodvábna omietka v interiéri: recenzie, výhody

Postup pri aplikácii mokrej tapety je oveľa zjednodušený v porovnaní s lepením, napríklad papierové tapety. Navyše je potrebné ich odstrihnúť, uistite sa, že vzor sa zhoduje a listy sú aplikované čo najpresnejšie vzhľadom na seba. V rovnakej dobe, mokré papierové tapety je ľahko roztrhané, takže si vyžadujú starostlivé ošetrenie. Tiež vykazujú akékoľvek chyby v stenách, horia na slnku, absorbujú vlhkosť a pachy. Ak je určitá oblasť poškodená, je pomerne problematické jej opraviť: na to musíte odstrániť celý hárok a na svojom mieste vložiť rovnaký list. Často je to ťažké, pretože stará tapeta stráca svoj pôvodný vzhľad a bude takmer nemožné vybrať správne plátno.

Nižšie nerovnosti a stenové vady používajúce tapety alebo farby na báze vody nemožno skryť. Vyrovnanie stien zmesou cementu a piesku môže viesť k vytvoreniu pomerne silnej vrstvy, minimálne 3 cm, čo sa deje s cieľom zabrániť tvorbe trhlín, ale vyžaduje dodatočné náklady. Tekutá hodvábna omietka môže zakryť malé steny na stenách, ale bude to vyžadovať vrstvu 1-2 mm. Vzhľadom na vysoké náklady na materiál je žiaduce vykonať vysokokvalitnú prípravu stien pred dokončením.

Zásluha materiálu by mala byť pripísaná aj skutočnosti, že môže byť aplikovaný na takmer akýkoľvek povlak: tehla, betón, drevo, kov. Nezanecháva žiadne stopy kĺbov, aj keď práca bola vykonaná v niekoľkých fázach na rôznych miestach. Niekedy sa odporúča použiť špeciálne nátery na lepšiu priľnavosť náplasti k stenu. V prípade, že sa oprava vykoná v novej budove a zmršťovanie stien nebolo úplne prekonané, nebude to mať vplyv na povlak, pretože je celkom elastický a môže ťahať viac ako 5 mm.

Ďalšou výhodou materiálu je možnosť obnovenia poškodenej časti povlaku. Ak to chcete urobiť, stačí ho navlhčiť vodou a odstrániť špachtľou a potom aplikovať novú dávku. V extrémnych prípadoch si môžete vziať starú kompozíciu, predčistiť a miesiť ju. Hodvábna dekoračná omietka nevyžaduje skúsenosti a znalosti v aplikácii. To je ešte atraktívnejšie ako finišný materiál.

Veľa výhod a malých nevýhod - čo sa vyznačuje hodvábnou omietkou. Názory odborníkov plne potvrdzujú vlastnosti, ktoré výrobca požadujú a ktoré sú charakteristické pre daný materiál. Ako už bolo uvedené, hlavnou nevýhodou sú vysoké náklady na materiál. Napriek tomu, že každý rok jeho popularita rastie a cena klesá, cena je stále relatívne vysoká. Nevýhody náplastí zahŕňajú aj nadmernú absorpciu vlhkosti, čo však môže byť opravené. Vyhnite sa absorpcii vlhkosti stien, pokryte ich voskom alebo akrylovým lakom. Budú vizuálne znížiť "silk9raquo; Zobraziť, ale povrch je možné umyť.

Tekuté tapety vyzerajú skvele v každej miestnosti, ale nie je potrebné hovoriť o ich širokej škále farieb na stavebnom trhu. V porovnaní s bežnými papierovými tapetami sa zdá, že výber je skromný. Ale s každým rokom rozmanitosť rastie a v blízkej budúcnosti bude táto chyba eliminovaná. Tekuté tapety nemajú dostatočnú odolnosť proti vlhkosti, takže nie sú určené na umývanie. Ak bola určitá oblasť znečistená alebo znečistená, nebude vyčistená handričkou namočenou v mydlovej vode. Poškodený priestor musí byť v tomto prípade vyrezaný a výsledná "medzera" 9; pokryte zvyšky tapety, zriedené v teplej vode.

Je tiež dôležité pamätať na to, že štuku pohlcuje všetky pachy, rovnako ako ich analógy. Preto sa v kuchyni alebo na toalete veľmi neodporúča používať taký finišný materiál, ako je hodvábna omietka. Fotografia kúpeľne zároveň dokazuje, že aj v miestach, pre ktoré nie je zamýšľaná, vyzerá harmonicky s ostatnými prvkami interiéru. Nevýhodou omietky je, že nakoniec stmavne. Preto v prípade miestnych opráv nový materiál nie je vždy vhodný a bude potrebné opäť použiť ten, ktorý bol odstránený z problému.

"Hodvábna omietka" je finálny materiál domácej výroby s vlastnými vlastnosťami a vlastnosťami. Na svoju výrobu používa prirodzenú celulózu, hodvábne vlákna, minerálne plnivo, farebný kremeň a rôzne prísady. Komponenty sú výhradne prírodné, takže omietka je neškodná. Sádrová "hodvábna omietka" je označená značkou CE. To znamená, že materiál spĺňa európske normy. Kde kúpiť hodvábnu omietku? Môžete ho zakúpiť v takmer každej stavebnej predajni.

Omietka "pre hodváb" sa vo svojej štruktúre líši: s jemnými vláknami sa nanáša na hrúbku vrstvy 2-3 mm. Iné druhy ležia s väčšou hrúbkou, menovite 4-5 mm. Oni sú viac ako povrch tkaniny a vyzerajú väčšie.

Aplikácia hodvábnej omietky štandardným spôsobom

Dekoratívna omietka sa predáva v balení, ktoré je vždy sprevádzané pokynmi. Ak ho budete dodržiavať, môžete to urobiť bez pomoci špecialistov. Stačí, ak si vezmete umývadlo a zmiešate v ňom suchú zmes s určitým množstvom vody, ktorú je možné špecifikovať v návode.

Materiál je na začiatku dosť viskózny, ale je žiaduce zvýšiť jeho priľnavosť k povrchu. Na tento účel sa odporúča použiť špeciálny základný náter pre dekoratívne kompozície, napríklad akrylát. Nanáša sa štetcom a opatrne mazať celý povrch.

Aplikácia tekutých tapiet na strop je náročná a časovo náročná úloha. Avšak, rovnako ako z akéhokoľvek iného dôvodu, musí byť starostlivo pripravený. Po prvé, povrch je čistený od tapety, farby alebo bielej. Po tomto štarte do tmelu. Táto etapa je obzvlášť dôležitá, pretože jej slabý výkon môže viesť k prekročeniu materiálu. Inými slovami, hodvábna omietka, ktorej cena je pomerne vysoká, sa bude musieť použiť v niekoľkých vrstvách kvôli zlej príprave substrátu a prítomnosti trhlín alebo iným chybám na nej. A to sú dodatočné náklady.

Malé časti omietky sa odoberajú plastovou stierkou strednej veľkosti a nanášajú sa na ľubovoľný povrch ľubovoľným dabs. Potom je zmes vyrovnaná z rohu do rohu bez toho, aby sa nástroj vybral z povrchu, pretože to môže viesť k vytváraniu švíkov. Je potrebné stlačiť nástroj mierne, inak môže byť materiál stlačený. Intervaly medzi nátermi by mali byť minimálne. Optimálna hrúbka vrstvy je 2 mm. Existujú dve najbežnejšie techniky použitia materiálu: "dropplea"; a "moon9raquo ;. Na prvom mieste sú malé ťahy vytvorené v rôznych smeroch, vďaka čomu sa dosahuje vzájomné prelínanie listov. Druhá technika sa od prvého líši od radiálnych pohybov počas aplikácie roztoku. Hrúbka vrstvy nie je väčšia ako 1 mm.

Hodvábna omietka "Hodvábna omietka" je veľmi populárna. Suší sa 2-3 dni. V tomto prípade musí byť miestnosť vetraná, čo umožní odparovanie vlhkosti z tapety. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby teplota v miestnosti neklesla pod 10 stupňov. "Toto 9raquo; farebná hodvábna omietka "hodvábna omietka" po jej vysušení.

Ak chcete vytvoriť "silk9raquo; účinok jednej vrstvy materiálu často nie je dostatočný. Preto je potrebné aplikovať najmenej jednu vrstvu podľa predchádzajúcej techniky. Pre "stratu straty" často vyžaduje tretiu vrstvu omietky. Bude to čo najpodobnejšie ako simulovaný materiál, preto sa v interiéri používa hodvábna omietka. Fotografia stien, na ktorých je materiál aplikovaný rôznymi technikami, dokazuje ich výrazný vizuálny rozdiel.

Na simuláciu sametu, uchopeného hodvábu alebo potlačenej tkaniny naneste kompozíciu s textúrovaným valcom. Dôležité je zabezpečiť, aby reliéf na dýzach nebol v najvyššom bode väčší ako 3 mm, pretože dodržiavanie správnej hrúbky vrstvy je dôležitou súčasťou kvalitnej práce. Valce umožňujú usporiadať na kryte najkomplexnejšie vzory alebo záhyby tkaniny. A to všetko vám umožňuje urobiť hodvábnu omietku. Fotografie hotových prác ukazujú široké možnosti materiálu.

Zarovnajte výsledný povrch so špeciálnym plastovým plavákom. Je dôležité pochopiť, že nebude fungovať, aby sa dosiahol ideálny rovnomerný povrch. A to nie je potrebné, pretože kvapalná tapeta sama sa vyrovná v procese tuhnutia.

Aplikácia na betónové a tehlové podklady

Predbežný povrch shpaklyuyut so zmesou omietky, vyrovnanie. Po vysušení sa FG základný náter vykonával v dvoch alebo viacerých vrstvách a zafarbil vodou-disperznou farbou bielej farby. Ak nie je k dispozícii FG, je možné namaľovať so zmesou fasádnej vodnej disperzie s konvenčným PVA, zmiešaním v pomere 2: 1. Je dôležité správne vypočítať hrúbku vrstvy tmelu, pretože jej nedostatočná hrúbka môže vyvolať vzhľad sivého odtiene betónovej steny. Farba sa aplikuje v troch vrstvách: prvá vrstva sa javí ako ochranná a ostatné dve - zosilňujú.

Použitie kvapalných tapiet v "Khrushchev" 9raquo;

V starých štruktúrach na stenách sa často objavujú žlté alebo šedé škvrny. Preto by ste mali pred aplikáciou dekoratívneho náteru starostlivo pripraviť a posilniť. Aplikujú sa z dvoch vrstiev FG a namaľujú vodnou disperziou, ako aj pre domy s tehlovými alebo betónovými podkladmi. Namiesto FG môžete použiť olejovú alebo alkydovú farbu.

Steny zo sadrokartónu sú starostlivo pokryté tmelom (na celom povrchu listov). Jednou z najčastejších chýb je to, že naplnenie vyplní iba kĺby. To nestačí na vytvorenie rovného povrchu, ktorý vyžaduje hodvábnu omietku. Osvedčenia skúsených staviteľov plne potvrdzujú toto pravidlo. Po vysušení, ako v ostatných prípadoch, stena je natretá vodou rozpustnou farbou.

Sadrokartón je materiál, ktorý veľmi absorbuje vlhkosť. V tomto ohľade sa doporučuje, aby sa vodou rozpustná farba miešala s PVA v pomere 3: 1. To posilní tmel. Je tiež vhodné použiť pozinkované samorezné skrutky, pretože na povrchu steny nezanechávajú stopy hrdze.

Pre drevené plechy, preglejky, drevovláknité dosky a MDF

Pred aplikáciou kvapalnej omietky na tieto povrchy je potrebné dbať na to, aby sa drevo nezmrašťovalo a nebolo vystavené vlhkosti. Chráňte základňu pred deformáciou pomocou olejovej farby. Na tento účel je vhodný aj roztok FG, ktorý sa má aplikovať v 2-3 vrstvách.

Všetky druhy dekoratívnych omietok sú veľmi praktické a starostlivosť o ne nevyžaduje žiadne zručnosti ani vedomosti. Väčšina tekutých tapiet sa umyje jednoduchým roztokom mydla, napríklad "Venetian9raquo; Reliéf rovnaké a offkturennye tapety dostatočne na pravidelné vysávanie. Pokrytie môže trvať niekoľko desaťročí, ak bola kompozícia vybratá správne a boli splnené všetky pokyny uvedené na obale. To je ďalší dôvod ich popularity.

Koľko je hodvábna omietka? Cena tekutých tapiet závisí vo veľkej miere od výrobcu, čo nie je vždy možné povedať o jeho kvalite. Vysoká kvalita je známa pre francúzsku omietku Senideo, ktorá je lídrom vo výrobe hodvábnej omietky. Kvalita výrobkov tureckých spoločností Silkcoat a Bayramix koza sa takmer rovná jej francúzskym konkurentom a jeho cena je oveľa nižšia. "Stenol9raquo; a "dánska dekoratívna omietka" - ruské analógie. Ich hodvábna dekoračná omietka, ktorej cena je 150-400 rubľov, je trochu nižšia ako známe značky. V tomto prípade je dostatočný jeden balík zmesi na 5 m 2 povrchu.

Vypočítajte množstvo materiálu pre izbu je jednoduché, pretože jeden kilogram zmesi pokrýva 5 m 2 povrchu. Napríklad, ak plocha miestnosti je 25 m 2, potom pre jej kompletnú úpravu budete musieť kúpiť minimálne 5 balení zmesi. A ak neviete, koľko hodvábnej omietky je v priemere, potom môžete vziať cenu 300 rubľov / kg pre medzník.

Tekutá omietka - moderný dekoratívny náter na steny

Dekoratívna tekutá omietka alebo tekutá tapeta je moderný stavebný materiál, ktorý sa používa na dekorácie interiérov. Docela úspešne konkuruje papierovému tapetu a náteru na steny. Medzi jeho hlavné výhody patrí nízka cena a ľahká prevádzka. Materiál je vyrobený z prírodných zložiek: bavlna, celulóza, drevná štiepka, riasy, sľuda a špeciálne lepiace spojivo.

Vynikajúci dekoratívny náter pre steny

Vďaka použitiu prírodných zložiek je materiál absolútne bezpečné pre ľudské zdravie. Je dôležité, aby všetky tieto prvky mali neutrálny elektrický náboj, takže ošetrený povrch nepriťahuje prach sám. Pre ľudí trpiacich alergiami to bude skutočný darček.

Pri predaji materiálu prichádza v dvoch formách: ako suchý prášok, ktorý, aby sa uviedol do prevádzky, je potrebné zriediť určité množstvo vody a vo forme hotovej kvapalnej zmesi. Druhý pohľad je vhodnejší, pretože sa dá použiť na steny ihneď po zakúpení. Treba však zvážiť, že doba jeho platnosti je obmedzená, takže by ste mali okamžite pamätať na to, že časť materiálu, ktorá sa nepoužíva pri opravách, sa stratila.

Omietka na steny, ktorá sa predáva v práškovej forme, si pred použitím vyžaduje prípravné práce, ale môže byť skladovaná už niekoľko rokov na nasledujúce opravy. Hlavnou podmienkou je úplný nedostatok vlhkosti, pretože pod jeho vplyvom sa materiál spojí a stane sa nevhodným na použitie.

Obľúbenosť tohto dokončovacieho materiálu rastie každý rok

Podľa recenzií je takáto omietka dobrou voľbou pre lacnú kozmetickú opravu priestorov. Ak chcete s ňou pracovať, nie sú potrebné zručnosti profesionálneho staviteľa. Stačí si zvoliť vhodnú špachtľu a ďalšie problémy s použitím materiálu nebudú. Treba však zvážiť, že tento typ dokončovania vyžaduje starostlivé zaobchádzanie, pretože materiál je veľmi krehký.

Ak sú proti nemu rúcha rôzne veci, rýchlo padne. Omietku tiež nemožno umývať, takže akékoľvek znečistenie zostane až do ďalšej opravy. Tieto faktory spôsobujú úzku špecializáciu materiálu. Nie je vhodný na použitie v detských izbách a vo výrobnej časti kuchyne. Ale je to dobré pre zdobenie spálne, jedáleň, recepcia pre hostí. Rôzne farby vám umožnia navrhnúť akúkoľvek izbu.

Veľmi ľahko sa aplikuje sadra typu kvapaliny. Týmto postupom sa dokonca dokáže vyrovnať aj osoba, ktorá nikdy nebola v opravnom živote. Je omnoho ťažšie vyrovnať vrstvu po celej stene. To bude trvať určitý čas a nebude vždy úspešné. Všeobecne platí, že ak je samotná stena rovnomerná, malé chyby nebudú zachytiť vaše oko.

Na druhej strane, ak povrch nie je plochý, nepokúšajte sa to urobiť so sadrou. Príliš silná vrstva bude horšia, aby sa udržala, a na dosiahnutie stanoveného cieľa, to všetko sa nevykonáva. Foto a video o práci so sadrou typu tekutiny nájdete na stavebných fórach. Získané informácie umožnia lepšiu prípravu na opravu. A poradenstvo profesionálov pomôže vyhnúť sa typickým chybám pre začiatočníkov.

Do zmesi sa pridá kvapalné sklo na omietku, aby sa dosiahla odolnosť voči vode. Z chemického hľadiska je kompozíciou roztok kremičitanu sodného alebo kremičitanu draselného. Tieto látky odpudzujú vodu a majú dobré adhezívne vlastnosti. Pridanie malého množstva kvapalného skla do stavebných materiálov ich spoľahlivo ochráni pred vlhkosťou a posilní stupeň adhézie medzi povrchmi.

Zmes však neriedte takým spôsobom, aby hmotnostný podiel kremičitanu presiahol 15%. V opačnom prípade bude práca na nanášaní materiálu na stenu značne komplikovaná, pretože riešenie sa zmení na viskózne, lepiace a bude sa držať všetko v rade.

Výhodou tekutej hodvábnej omietky stojí za zmienku jej schopnosť maskovať mikrotrhlinky na stenách vďaka svojej granulovanej štruktúre. Aj pri vykonávaní vysokokvalitnej práce nebudú viditeľné kĺby, ktoré vždy zostávajú pri práci s papierovou tapetou. Ak je to potrebné, zloženie sa dá ľahko odstrániť zo stien vodou a špachtľou.

Hoci strach z vody sa môže stať aj negatívnym faktorom, tak veľa ľudí po ukončení stien omítkou otvárajú aj farbou, čo zablokuje prístup k vlhkosti. Zásluhy možno pripísať a nízke náklady. Dánska dekoratívna omietka, ako ľudia nazývajú tekuté tapety, okrem iného sa nebojí mrazom a má dobré zvukové izolačné vlastnosti.

Cena sádrovej kvapaliny pre ruský trh dosahuje v priemere 150-200 rubľov za kilogram. Existujú drahšie materiály, ktoré sa môžu pochváliť prítomnosťou ďalších vlastností. Vo všeobecnosti je kvalita výrobkov od rôznych výrobcov na porovnateľnej úrovni. Hospodárska súťaž v priemysle je veľmi vysoká, takže nikto nemá záujem o výrobu nekvalitných materiálov.

Kúpte túto omietku lepšie v špecializovaných stavebných predajniach, pretože majú všetky potrebné certifikáty, ktoré zaručujú kvalitu navrhovaných produktov. Okrem toho existujú kvalifikovaní obchodní poradcovia, ktorí môžu pomôcť pri výbere konkrétneho materiálu. A výber tovaru tam je omnoho bohatší ako na trhoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

68 + = 76