Tekuté podlahové video

Ako vyplniť tekutú podlahu bez nadbytočného úsilia?

Od autora: Dobrý deň, naši milovaní čitatelia! Dnes vám povieme, ako vyplniť tekutú podlahu. Pokračovaním tejto práce môžete vytvoriť dokonale plochú základňu pre následnú inštaláciu dokončovacej vrstvy. Navyše samonivelačné podlahy môžu pôsobiť aj ako dekoratívny náter, čím sa stávajú akýsi "vrchol" celého interiéru. Chcete rýchlo zistiť, ako urobiť z vášho domova ostrov pohodlia v prúde šedého každodenného života? Postupujte podľa našich odporúčaní a vy budete úspešní!

Tekuté (kvapalné) podlahy sú jedným z typov poteru, na prípravu ktorých sa používajú samonivelačné zmesi. Hlavným znakom tejto plochy je jej minimálna hrúbka, ktorá je iba 3,5 mm. Medzi samonivelačnými zmesami, ktoré sa môžete rozhodnúť vytvoriť rovnomerné nadácie s vlastnými rukami, sa môžete stretnúť s týmito odrodami:

 • Suché cementové zmesi, pripravené na použitie;
 • cement-akrylové zmesi - boli pôvodne vyvinuté pre inštaláciu podlahy v podnikoch potravinárskeho priemyslu vďaka ich sile a odolnosti voči chemikáliám pre domácnosť (čistiace prostriedky, čistiace a dezinfekčné prostriedky). Ak je to potrebné, môžu byť použité v bežných priestoroch;
 • založené na epoxidových živiciach - dobrá voľba pre nalievanie na betónové, drevené, kovové podklady;
 • metylmetakrylát - odoláva nepriaznivým podmienkam, možno použiť na usporiadanie podláh vo voľnom priestranstve;
 • polyuretán - najlepšia možnosť použitia v obytných oblastiach, sú charakterizované maximálnou odolnosťou proti opotrebovaniu a pevnosťou medzi všetkými polymérmi.

Pridaním ktorejkoľvek z uvedených zmesí tekutého skla do podlahy môžete získať zložitejšie zloženie odolnejšie voči vlhkosti. Pripravujú sa jednoducho: v suchom roztoku sa pridá voda v množstve špecifikovanom v návode. Potom výsledný roztok môžete rozložiť na drevený alebo iný vopred pripravený povrch.

Výsledná vrstva je vyrovnaná pôsobením gravitácie, takže nie je potrebné inštalovať majáky. Všetky menšie nepravidelné terény budú vyhladené a za pár dní budete mať nádherné teplé podlahy. Ako vidíte, v tejto technológii nie je príliš zložité. Takže, odkiaľ začnete? Čítame ďalej, aby sme zistili.

Pred vyliatím podlahy v kuchyni alebo v inej miestnosti budete musieť urobiť nejaké predbežné práce. Patria medzi ne:

 1. Získavanie samonivelačnej zmesi. Samonivelačné podlahy možno vyrábať ako hrubovaciu základňu, ako aj pre dokončovacie práce. Starostlivo študovať informácie uvedené na obale, a zvolí produkty s týmito vlastnosťami (priradenie zmesi, zatiaľ čo vytvrdzovanie, maximálna hrúbka vrstvy, "životaschopnosť" roztok) sú najvhodnejšie pre vás.
 2. Voľba potrebných nástrojov a materiálov, ktoré zahŕňajú: stierky, valčekovú 2 (ihly a normálne), kefa, vedro pre zmesi s vŕtacie tryskou, ruleta, úroveň, tenkého a hrubého všeobecne primeru vybraného tak, vyrovnávacie zmesi.
 3. Príprava podkladu. Je potrebné vykonať nasledujúce akcie:
  • vyčistite povrch pozostatkov farby, ostatné staré nátery, naplňte drážky tmelom;
  • odstráňte prach a najmenšiu nečistotu. Ak to chcete urobiť, musíte vykonať mokré čistenie alebo dôkladne vysať základňu;
  • v prítomnosti mastných škvŕn na povrchu ich potreby odstrániť špeciálne odmasťovacie látky;
  • Pri použití konvenčného valčeka naneste základný náter, ktorý je potrebný na lepšie spojenie podkladu s maltou.
 4. Pripravte miestnosť. Aby sa to dosiahlo, malo by sa vytvoriť teplota od +10 do +25 ° C. Tiež by sa malo pamätať na to, že v procese práce s samonivelačnou zmesou a počas jej zmrazovania je prievan neprijateľný, takže všetky okná a dvere by mali byť udržiavané v uzavretom priestore.
 5. Pripravte riešenie striktným dodržiavaním pokynov na obale. Do nádrže nalejte vodu a potom pridajte suchú zmes v určenom pomere. Zmiešajte vŕtačkou s tryskou, nechajte niekoľko minút stáť, potom znova premiešajte. Výsledný plastový roztok je pripravený na použitie v priemere 20 minút, po ktorom začína strácať svoje vlastnosti.

Stále máte otázky? Ak sa chcete dozvedieť o komplikovanosti opravy svojimi vlastnými rukami, ponúka vám staviteľ so 17-ročnými skúsenosťami vo vzdelávacích videách, kde zdieľa svoje profesionálne skúsenosti.

1

Vytvorte plochý povrch, ktorý vám pomôže s navrhnutými krokmi. V smere pochybností a neistoty pokračujeme v práci:

 • nalejte úzky pás self-vyrovnávacie zmesi, začína sa steny miestnosti;
 • rovnomerne rozdeľte maltu stierkou a potom ju s ihlovým valcom sledujte, aby ste odstránili vzduchové bubliny a rovnomerne rozložte zmes;
 • druhý prúžok vyplňte paralelne s predchádzajúcim pásom (najneskôr do dvadsiatich minút) a opakujte všetky kroky spracovania špachtľou a ihlovým valčekom. Je nevyhnutné, aby obe časti roztoku boli rovnomerne zmiešané;
 • pokračovať v naplnení pásu za pásom a vykonávať distribučné činnosti, presunúť sa na výstup;
 • vysušenie roztoku sa vyskytne v priebehu 9-10 hodín, ale po niekoľkých dňoch budete môcť vykonať ďalšiu prácu na získanom základe;

Chcete sa pokúsiť vytvoriť na podlahe volumetrický obrázok? Toto riešenie urobí vašu izbu skutočne jedinečnou. Na tento účel vytlačte vybraný obrázok na špeciálny film, nasaďte ho na podklad a potom ho naplňte priehľadnou povrchovou vrstvou. Uistite sa, že ste na nej chodili s valčekom s malými ihlami.

Ako vidíme, pri vytváraní veľkej podlahy, ako v iných veciach, nie sú žiadne malé detaily. Ale po dokončení všetkých krokov opatrne, v danom poradí, môžete byť správne hrdí na výsledky. Video "Ako vytvoriť rovný povrch s vlastnými rukami" vám pomôže byť inšpirovaný prácou a stať sa skutočným profesionálom!

Čakáme na vaše komentáre a spätnú väzbu o tom, aký zaujímavý bol tento článok pre vás. Prihlásiť sa k odberu newslettera, ak chcete, aby aj naďalej zostať až do dátumu správy o opravách s rukami, zdieľať informácie so svojimi priateľmi - možno, že im pomôže pri rozhodovaní o zmenách v interiéri svojho domu. Uvidíme sa čoskoro!

Bol článok užitočný? Povedzte svojmu priateľovi

Tekutá podlaha vlastnými rukami

Foto z lokality: kakpravilnosdelat.ru

Títo remeselníci, ktoré v našej krajine existuje nespočetné množstvo radšej robiť všetko, čo vlastnými rukami, a zároveň šetrí rodinný rozpočet, ale aj triedenie zložitosti aj tie najjemnejšie budovy pre všeobecné vzdelávanie. Avšak lepenie tapiet a kvapalné 3D podlahy má dva veľké rozdiely. Avšak, so silnou túžbou, ani odborník môže naučiť vyrábať tie najzložitejšie procesy, nieto pochopiť, ako správne naliať tekutý podlahu, a ešte viac, tým viac, že ​​tam nie je nič príliš ťažké tu v skutočnosti nie je.

Základné znalosti: klasifikácia objemových náterov, ich typy a typy

Potom, čo v začne byt alebo dom opravy, nevyhnutne vyvoláva otázku, podlahy, z ktorých dnes na trhu ponúka neuveriteľnú rad pozícií. V poslednej dobe sa však stále častejšie spotrebitelia uprednostňujú liate podlahy, pretože ich konkrétne trvanlivosť, ľahkú inštaláciu a relatívnej lace v porovnaní s, napríklad, drevo a dokonca aj laminátu. Navyše, plniace plochy môžu byť len dva oddelené druhy, tento polymér alebo minerál môže každý vyberať podľa svojich vlastných preferencií.

Tekuté linoleum, ktoré je v podstate plniaca podlaha, sa nazýva minerál, ale častejšie polymérny povlak, ktorý sa nanáša nalievaním a vyrovnávaním. Povrch by mal byť hladký a dokonale vyrovnaný. Na vzhľad takýchto povlakov sa viac podobá už spomínanému linoleu, ale cítia, že taká podlaha je skôr ako dlaždica.

Ak chcete rozptýliť všetky pochybnosti a jasne pochopiť, čo je kvapalná podlaha, fotografia úpravy (plnenie) a konečný výsledok, nebude to vôbec bolet. Navyše získaný povrch bude dokonale hladký a úplne vyrovnaný, bez drážok, kĺbov, švíkov a iných. Malo by sa vziať do úvahy, že pri práci s drevom sa napríklad musí povrch podlahy zdvihnúť aspoň o 5 až 15 centimetrov, ale veľkostné podlahy môžu mať len jeden až sedem milimetrov.

Minerálna plniaca plocha

Fotografie zo stránok: stoydiz.ru

Zmes pre takú podlahu je založená na starom dobrom cementu, ktorý mu dáva silu a odolnosť voči poškodeniu. Zloženie roztoku tiež zahŕňa ďalšie plnivá a zmäkčovadlá, ktoré po vysušení nie sú škodlivé pre zdravie. Je pravda, že takéto zmesi sa často používajú na vyrovnanie nerovností, po ktorých je vrchol položený laminát, doska alebo dlaždice. Takéto riešenia sa vykonávajú v troch typoch:

 1. Základný pohľad je určený na vyrovnanie veľkých nezrovnalostí až o osem centimetrov.
 2. Priemerné riešenie je vhodné na vyrovnanie nerovností až do troch centimetrov.
 3. Finálna kompozícia je určená na dokončenie prác na úplnom vyrovnaní. Mal by byť dokonale hladký, pretože podlaha samotná bude položená priamo na jej povrchu, z čoho vyberať. A ako naplniť tekutú podlahu, nebude ťažké pochopiť, ale musíte brať do úvahy, že táto práca nie je vôbec jednoduchá.

Fotky zo stránok: osnovam.ru

Táto možnosť je už odolnejšia voči najrozličnejším nákladom podlahy. Používa sa len v tých miestnostiach, kde je najpríťažlivejší. Tento typ podlahy je takmer úplne bezpečný pre ľudské zdravie, je ťažké poškriabať a zničiť, alebo dokonca poškodiť, bude to ešte musieť vyskúšať. Existujú štyri takéto polymérne kompozície:

 1. Najstabilnejším typom povlaku je metylmetakrylát. Používajú sa v parkoviskách a iných podobných miestach, ale doma sa takéto podlahy používajú zriedkavo, vďaka pomerne zložitému použitiu a bez úspechu, jazdíte okolo domu na auto alebo traktor.
 2. Extrémne odolná proti opotrebeniu polyuretánový náter je jednoduchšie v balení, a okrem toho, že nemajú strach korozívne chemikálie, teplotné extrémy, nehorí, a verne slúžiť viac ako dve desaťročia v správnej počiatočnej náplne.
 3. Varianty epoxidových uretánových podláh sú v skutočnosti tiež veľmi dobré, dokážu vydržať takmer akékoľvek zaťaženie, pričom zostávajú flexibilné a pružné.
 4. Druhá možnosť je najbežnejšia vzhľadom na jednoduchosť pokladania, lacnosť a tiež pomerne vysokú výkonnosť. Ide o epoxidové plnené povrchy, ktoré sa dobre správajú v mokrých miestnostiach, sú odolné voči chémii, nebojí sa vysokej a nízkej teploty a tak ďalej. Ako vyplniť kvapalinu podlahu, video na konci článku bude jasne a vo všetkých detailoch.

skvelý tekutá podlaha sama o sebe: video, výhody a nevýhody

Pred začatím práce potrebujete porozumieť podrobnostiam a hlavne pochopiť, aké výhody majú takéto podlahy. Je jasné, že prvá vec, ktorá prichádza do úvahy, je životnosť takejto podlahy a prakticky zostáva nezmenená štyridsať až päťdesiat rokov, čo je naozaj veľmi dlhá doba. Existujú však aj ďalšie výhody v tomto type pokrytia.

 • Úplná absencia všetkých druhov kĺbov a švíkov, v ktorých sa často vysádzajú celé kolónie baktérií a mikroorganizmov, najmä v nadmerne vlhkých miestnostiach.
 • Veľmi dlhá doba bezproblémového servisu.
 • Umývanie takejto podlahy je potešením, pretože akékoľvek znečistenie z nej pochádza z jednoduchej vody a čistiace prostriedky budú ťažko potrebné.
 • Jednoduchosť plnenia znamená núdzovú rýchlosť a môžete ju spravovať iba jeden deň.
 • Takéto povlaky sú úplne bezpečné, biologicky inertné, nevyžarujú aldehydy a sú protipožiarne.

Ako vyplniť podlahu: video-inštrukcie pre tých, ktorí nevedia

Fotky zo stránky: youtube.com

Ak budeme analyzovať klady a zápory, napriek tomu zostanete vyladený robiť vo svojom dome alebo byte, rovnako ako podlahové krytiny, je čas premýšľať o tom, zariadení a nástrojov, ktoré môžu byť požadované v tomto prípade. Nezabudnite na seba suchej zmesi, ktorá vždy nutné zvoliť múdro, takže sa nemusíte hrýzť lakte. Začnime možno s najobľúbenejšími a najviac požadovanými značkami na trhu.

Fotky zo stránok: centro-pol.ru

Tak ako sa vám rozhodnúť, že niečo také podlahu prvýkrát, je potrebné myslieť na rozpočte, a zároveň, v najjednoduchšie verzii, a značka mix "Fundamentals Skorlayn T-45." Taký suchý prášok bude vyžadovať najmenej až 13 kilogramov na meter štvorcový na hrúbku centimetra. Pre porovnanie, je potrebné povedať, že Bergauf zmes bude už musieť sedemnásť kilogramov, nie menej. Áno, a prvá verzia suší asi dve a pol hodiny a zvyšok oveľa dlhšie. Stačí si prečítať pokyny na tašky a budete spokojní.

Prístroje a zariadenia: len to, čo je skutočne potrebné

Je jasné, že najoptimálnejší spôsob, ako zistiť, ako vytvoriť tekutú podlahu s vlastnými rukami, video na konci článku dáva úplne objektívny obraz, ale starostlivo študovať inštrukcie nebolí, to je fakt. Náklady na profesionálne stavebné služby budú stáť okolo sedem alebo desiatich dolárov na štvorcový meter povrchu, takže to môžete sami ušetriť z rodinného rozpočtu slušnú sumu. Celý proces je dosť jednoduchý a ak je všetko vykonané prísne na technológiách, potom by nemali byť žiadne problémy.

Fotky zo stránok: tolkobeton.ru

 • Z dvoch, na šesť-sedem plastových vedierok. Odporúča sa kúpiť nové, alebo veľmi starostlivo umývanie už k dispozícii, takže nemajú zvyšky bielej, farby a tak ďalej.
 • Bežná špachtľa, rovnako ako šikmý valček, najmä na nanášanie malty na samonivelačné podlahy, ktoré sa ľahko zakúpia na akomkoľvek stavebnom trhu.
 • Vŕtačka s nízkou rýchlosťou alebo špeciálna miešačka určená na miešanie zmesí a roztokov.
 • Špeciálne krakupey, ktoré budú potrebné pre prechádzky na čerstvom maľovanom povrchu.
 • Nástroj, nazývaný stierka, s nastaviteľnou vôľou, aby sa rovnomerne rozložila vrstva malty na celý povrch. Jeden, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude stačiť, takže je lepšie mať pár na dosah ruky.

Nebude to bolet získať rozpúšťadlá, ktoré vám pomôžu vyriešiť špinavý nástroj po dokončení práce. Aký typ tekutiny budete mať, budete požiadaný v obchode, kde si kúpite suchú zmes na podlahu.

Postupné pokyny: jednoduché a krásne tekuté podlahy, video a pripomienky

Foto zo stránok: goodnapolka.ru

Keď je všetko pripravené, nástroje, zariadenia a zariadenia sú zakúpené a dodané do vášho domova, je čas začať proces liatej podlahy. A to je potrebné robiť krok za krokom, dôsledne dodržiavať všetky pokyny a dodržiavať technológiu, potom bude náter krásny a bude tiež slúžiť dlho a spoľahlivo.

 • Najprv musíte pripraviť samotný povrch, s ktorým sa odstránia pozostatky dosiek, linolea atď. Navyše je potrebné dôkladne vyčistiť trhliny, ak sú k dispozícii, utesniť tesniacim materiálom a ošetriť celý povrch špeciálnym náterom.
 • Po konečnom hrubovaní a sušení musíte prejsť na druhý stupeň, ktorý spočíva v nalievaní kompozície. Je potrebné dodržiavať vlhkosť miestnosti, ktorá by nikdy nemala presiahnuť šesťdesiat percent, ako aj teplotné režimy. Kolísanie teploty je prípustné v rozmedzí od piatich do dvadsiatich stupňov tepla.
 • Zmes sa má zmiešať so zmiešavačom a potom sa rovnomerne nanesie s ihlovým valčekom na celý povrch. Hrúbka jednej vrstvy by mala byť jeden a pol dva centimetre, nie viac.
 • Nosiť pár žralokov, ktorými sú sandále s hrotmi, musíte prejsť celým povrchom ihlovým valčekom. Týmto spôsobom sa odstránia všetky vzduchové bubliny a dutiny, ku ktorým dochádza pri miešaní a naliatí zlúčeniny.
 • Druhá vrstva môže byť aplikovaná po hodine alebo dvoch alebo troch, v závislosti od zmesi samotnej, je najlepšie čítať na vrecku, je to presne uvedené.

Foto zo stránok: goodnapolka.ru

Dvanásť hodín po naliatí druhej vrstvy môžete povrch pokryť lakom. Ak existuje variant s 3-D podlahami, najprv musíte opatrne lepiť špeciálnu nálepku alebo použiť vzor. Avšak pre začiatočníkov bude táto práca pomerne zložitá, hoci možná. Lak by sa mal aplikovať až po všetkých prípravných prípravkoch a nezabudnite, že je lepšie ho aplikovať v špeciálnom konštrukčnom respirátore.

Ako dlho sušená kvapalina? Na túto otázku je jednoduchá odpoveď - približne po uplynutí desiatich dní po konečnej žiadosti sa takéto pokrytie môže využiť už v plnej miere. Odporúčame však prečítať si pokyny pre všetky zmesi a laky, pretože výrobcovia môžu špecifikovať o niečo dlhšie alebo kratšie termíny, čo bude nevyhnutne potrebné zvážiť.

Po prečítaní článku opäť presvedčený o tom, že ich ruky môžu urobiť veľa vecí, aj keď len túžbou bolo, a skúsenosť príde s časom ... Tento proces je podrobne popísaný, rovnako ako nástroje, s materiálmi o prípade bude pre malé! Určite bude začínať malé plochy, ako sú kúpeľne alebo WC, potrebných vecí, a potom môžete ísť a podlahy väčšiu plochu, článok je dobrý, užitočný. Ďakujem vám! =)

Ako vytvoriť tekuté podlahy vlastnými rukami

Pri správnej realizácii kvapalných podláh môžete získať hladký a spoľahlivý povrch, ktorý dáva miestnosti skvelý vzhľad a bude slúžiť dlhú dobu. Kvapalná podlaha s vašimi vlastnými rukami je veľmi jednoduchá, keď ste sledovali video a učili sa niektoré pravidlá a funkcie. Každý to zvládne.

Ak chcete vybrať vhodnú kompozíciu, musíte najprv určiť účel miestnosti, kde je podlaha usporiadaná. Výber materiálov je ovplyvnený aj kvalitou a stavom existujúceho substrátu. Používajú sa rôzne typy kvapalných podláh a pri rôznych zaťaženiach. Zohľadnite tiež chemický vplyv, antistatické, protišmykové, atď.

V mnohých prípadoch sú hlavnými zložkami zloženia kvapalných podláh epoxidové a polyuretánové zlúčeniny.

Polyuretánový náter sa odporúča používať v miestnostiach s aktívnym mechanickým zaťažením.

Polyuretánové podlahy majú zvýšenú odolnosť a pevnosť voči rôznym zaťaženiam. Dokonale tolerujú chemický vplyv a mechanické zaťaženie. Okrem toho sú elastické, čo vysvetľuje ich odolnosť voči presným nárazom a deformáciám. Takéto podlahy ľahko znášajú extrémne vysoké teploty a silné mrazy. Sú to 1- a 2-zložkové.

Takáto tekutá podlaha je nevhodná na použitie vo všetkých miestnostiach, takže pred vyplnením povrchu by ste mali vedieť, aký je účel materiálu. Odporúča sa používať v miestnostiach so zvýšeným otrasom a oteru, častými vibráciami, v miestnostiach, kde je potrebná hygiena atď.

Epoxidové podlahy nie sú schopné vydržať nárazové zaťaženie. Sú ťažšie a menej pružné. Preto sa v priestoroch so zvýšeným mechanickým zaťažením nepoužívajú. Ale dokonale odolávajú účinkom chemických látok. Nebojí soli, motorové oleje, zásady, kyseliny, elektrolyty, benzín a iné látky.

Najčastejšie sa používajú epoxidové podlahy v priestoroch s veľkým chemickým zaťažením na podlahe a intenzívnym vplyvom rôznych typov kvapalín.

Potrebné materiály a nástroje

Tekutá podlaha, keď sa vykonáva vlastnými rukami, vyžaduje prítomnosť takýchto materiálov a nástrojov:

 • Špeciálny prevzdušňovací valec, kontajner na prípravu pracovnej kompozície;
 • Kovová stierka s dĺžkou 1,2-2 m, lak na báze polyuretánu;
 • Suchá zmes pre tekuté podlahy, valček na farby;
 • Široká štetka na vŕtanie, vŕtačka s tryskou na miešanie komponentov;
 • Budovanie 2-metrovej úrovne, základnej hlbokej penetrácie.

Zmes a základný náter by ste mali kúpiť jednu značku.

Príprava základnej základne podlahy

Najprv sa predbežný poter očistí od špiny, možných škvŕn tuku alebo oleja, nečistôt, prachu. Tiež je možné odstrániť prípadné oddeľovanie cementových pieskových alebo betónových poterov.

Horizontálna úroveň podlahy sa kontroluje podľa úrovne konštrukcie. Rozdiel by nemal presiahnuť 3 cm. Takáto maximálna hrúbka vyliata umožňuje získať tekuté podlahy bez trhlín. Pri veľkých kvapkách sa naplní ešte jedna vrstva.

Silné nerovnosti strácajú dláto a kladivo. Veľké dutiny v oblasti pred nalievaním sa naplnia bežnou tmelovou alebo cementovou maltou. Zapustené plochy dostanú čas na vyschnutie.

Pred začatím práce na nalievaní musíte skontrolovať horizontálnu úroveň podlahy.

Vopred pripravená základná rovina je opatrne nalepená. Na tento účel sa používa štandardný penetračný základný náter. Tento materiál sa vyrába v dvoch druhoch: koncentrovaný a pripravený na použitie. Koncentrát sa zriedi vodou v pomere podľa pokynov na obale. Aplikácia základného náteru sa vykonáva valením alebo štetcom v závislosti od priestoru miestnosti. Primer poskytuje vynikajúcu adhéziu kompozície so základnou bázou. Tento postup tiež eliminuje pórovitosť substrátu, čím sa zabezpečí rovnomerné vytvrdenie vrstvy.

Beacons umožňujú dosiahnuť rovnú horizontálnu rovinu. V procese vyrovnávania naplnenej zmesi pomáhajú udržiavať horizontálny povrch. Môžu byť vyrobené z tmelu, cementu alebo hustého pracovného zloženia, naliaty materiál.

Maják pre plniacu podlahu.

Z takýchto materiálov sa vyrábajú malé kužele alebo pätky. Ak chcete nastaviť výšku, použite špachtľu a úroveň budovy. Odporúča sa umiestniť majáky vo vzdialenosti približne jedného metra v obdĺžnikovom alebo šachovnicovom vzore. Na stenách miestnosti môžete vytvoriť ďalšie úrovňové značky.

Tekuté podlahy sú vyrobené zo špeciálneho riešenia, ktoré je veľmi jednoduché (pozri video).

Voda sa naleje do pripravenej zmesi a špeciálna suchá zmes sa naleje v pomere uvedenom na balení. Pre pohodlné rozliatie a dôkladné premiešanie kompozície by sa mal odobrať 10-litrový kontajner. Pomocou elektrickej vŕtačky a špeciálnej trysky sa komponenty dobre premiešajú. Pevne zmiešaná zmes homogénnej hmoty s konzistenciou kyslej smotany.

Objem zmesi sa pripraví, pretože kvapalnosť kvapalnej podlahy sa stratí po 15 až 20 minútach po ukončení miešania. Pracovný personál pre túto dobu by mal byť nalievaný a vyrovnaný.

Naliate kvapalinu podlahu (pozri video) sa vykonáva v miestnostiach s teplotou 15-25 stupňov. Vzhľadom na to, že teplota základne cementu významne ovplyvňuje čas tuhnutia plnenej vrstvy. Najmä pri zvýšených teplotách - základňa cementu rýchlo vysuší roztok. Tým sa výrazne skráti čas práce. V miestnosti by tiež nemali byť prievany, ktoré by mohli spôsobiť praskliny a zlomiť silu kompozície.

Vo veľkých miestnostiach sa kvapalná stierka vykonáva podľa sekcií. Pracovné miesta môžu byť dočasne oddelené drevenými laťmi. Vzhľadom na drsný povrch lamiel je po ich odstránení zabezpečená vynikajúca priľnavosť medzi zaplavenými zónami. Stránky je možné umiestniť rôznymi spôsobmi v závislosti od tvaru a veľkosti miestnosti.

Vo veľkých miestnostiach sa roztok naleje krok za krokom, pričom pracovné plochy sa delia o lamely.

Hotová zmes sa vyleje z nádoby. Odporúča sa vyplniť ho hadom a rovnomerne ho rozložiť okolo miesta. Táto metóda zaisťuje optimálne rozloženie. Zosúladenie roztoku sa vykonáva s dlhou špachtľou. Namontované majáky pomáhajú udržiavať vodorovnú rovinu a hrúbku roviny.

Po vyrovnaní cez vysušenú podlahu niekoľkokrát prechádza cez hriadeľ. To vám umožní odstrániť všetky vzduchové bubliny z vrstvy. Výsledkom je rovnomernejšia a hustšia rovina.

Po postupe pre nalievanie roztoku do miestnosti je potrebné zaistiť konštantnú teplotu maximálne 25 stupňov v priebehu dvoch dní. Toto je optimálna teplota pre tuhnutie bez vzniku trhlín.

Po vytvrdnutí sa vytvorí pevný a hladký povrch bez rozdielnych rozdielov, spojov a švíkov. Povrch po úplnom vytvrdnutí sa odporúča pokryť lakom na báze polyuretánu. To poskytuje ďalšiu trvanlivosť povrchu a zvyšuje jeho životnosť. Pred pokládkou konečnej dekoratívnej úpravy sa nanáša kvapalná izolácia podlahy, čo poskytuje dodatočné pohodlie.

Niekedy sa takýto povlak používa ako povrchová úprava. Treba však mať na pamäti, že má nízku odolnosť voči opotrebeniu a obáva sa priameho slnečného žiarenia.

Ak chcete vyriešiť problém správneho naplnenia kvapalnej podlahy, stojí za to pozrieť sa na video, fotku a študovať to, čo predpisuje používanie. Pracovný proces je pomerne jednoduchý a jednoduchý.

V kúpeľni sa vždy vyznačuje vysokou vlhkosťou. Často pri plavaní sa voda dostane na podlahu. Preto v procese opravy v takejto miestnosti je potrebné zabezpečiť dodatočnú ochrannú hydroizoláciu. Tekuté vodotesné podlahy kúpeľne sa vykonávajú mnohými spôsobmi. Odporúča sa používať tento materiál s použitím moderného materiálu ako bitúmenovo-polymérne tmel, ktorý je vyrobený na báze polymérového kaučuku. Považuje sa za materiál šetrný k životnému prostrediu. S pomocou takéhoto tmelu je možné vyrobiť v kúpeľni a kúpeľni hydroizoláciu. Ak to chcete urobiť, musíte vykonať niekoľko jednoduchých operácií.

Mastic pre hydroizoláciu miestností s vysokou vlhkosťou.

Najskôr sa zo základnej plochy odstránia nečistoty, prach a nečistoty. Potom je kaučuk pripravený na prevádzku. K tomu sa naleje do nádoby špeciálna suchá zmes a dobre sa premieša s vodou pomocou elektrickej vŕtačky. Guma je vyrobená konzistenciou kyslej smotany pre pohodlnú aplikáciu rukou.

Cementová báza je ošetrená špachtľou alebo štetcom. Tento tmel je tiež pokrytý stenami až do výšky 20 cm, zvlášť je potrebné zakryť všetky rohy dobre.

Po vysušení tmelu je počas dňa zabezpečená spoľahlivá a odolná nepriepustnosť niekoľkých centimetrov.

V takejto rovine je možné vykonať obkladanie. Môžete tiež zvážiť ďalšie možnosti dokončenia.

Často sú komfortné podmienky v miestnosti spôsobené oteplením sexuálneho povrchu. Takýto problém možno účinne vyriešiť použitím tekutej izolácie v procese zariadenia. Tekutá podlaha môže byť tiež vytvorená s použitím ohrievačov kvapalín, ako je znázornené na videu.

V súčasnej dobe, ako materiál tohto druhu, sú ponúkané špeciálne zmesi astraxteku alebo korundu, ktoré sa dajú zväčša nájsť v pozitívnych prehľadoch. Takéto ohrievače sú charakterizované dobrými vlastnosťami ľahkosti, ťažnosti a vynikajúcej adhézie. Príprava pracovnej zmesi sa vykonáva na vodnej báze pomocou špirálovej dýzy a elektrickej vŕtačky. Pomocou stierky alebo štetcom sa zmes nanáša na povrch. Po vysušení sa vytvorí tenká plastová vrstva s vynikajúcimi tepelnoizolačnými charakteristikami.

Táto izolácia pokrýva povrch pred inštaláciou dekoračných povrchových úprav: linolea, laminátu alebo iných materiálov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 3 =