Spotreba tekutej podlahy za 1 m2

Spotreba podlahy na 1 m2

Dnes stavebný trh ponúka veľa možností pre samonivelačné podlahy, ktoré majú rôzne vlastnosti. Množstvo materiálu potrebného na nalievanie na 1 m2 (jeden meter štvorcový) podlahového povrchu je tiež odlišné. Samonivelačné podlahy rôznych úprav a zmesí sa líšia v ich spotrebe.

Čo určuje spotrebu podlahy na 1 m2 Km. meter? Plniaca podlaha je bežnou definíciou pre niekoľko zmesí, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami, zložkami. Preto je potrebné minimálne množstvo materiálu na 1 km. m, pre každý prípad sa určuje individuálne. Na výpočet požadovaného prietoku podlahy je potrebné zvážiť roztierateľnosť konečného roztoku. Jeho hodnota na 1 m2 pri tvorbe vrstvy 1 mm môže byť 1300-2000 g.

Zníženie spotreby na m2 nebude možné, pretože vyrobené zmesi sa nemôžu rozšíriť o hrúbku milimetra. Získajte množstvo zmesi na 1 štvorec. merač je viac možný, ale to nebude zvyšovať výkonnosť jeho výkonnosti, a vo finančných bude zasiahnuť docela dobre. Aby bolo možné správne vypočítať spotrebu podlahy na jeden m2, je potrebné poznať hustotu dokončenej malty. Tento parameter je možné zobraziť na obale použitého materiálu. Pri výpočtoch musíte brať do úvahy hrúbku podlahy, pretože pre každý ďalší milimetr povrchu budete potrebovať ďalšie množstvo plniacej zmesi.

Ako vypočítať 1 štvorec. hrúbka vrstvy vrstvy poteru z rôznych zmesí kvapalných zmesí? Minerálne samonivelačné samonivelačné podlahy sú zoznamom materiálov, ktoré obsahujú cement, minerálne zložky, modifikátory a poskytujú riešenie plasticity. Takéto roztoky sa používajú na vytvorenie bázy pre základňu pod laminátom, dekoráciu s dekoračnými zmesami plnív.

Skutočnosť, že kvapalné minerálne podlahy sa nazývajú samonivelačné, neznamená, že s týmito zmesami nemusíte pracovať.

Pre rovnomerné rozloženie roztoku na m2 podlahy sa používa špachtľa, ale s malými nedostatkami na povrchu sa zmesi vyrovnajú. Priemerná hustota takýchto roztokov je 1800 g / l.

 • Základné minerálne plniace podlahy sa používajú na hrubé vyrovnávanie betónových podkladov. Riešenie sa môže použiť pre plochy so sklonom až 8 cm, ich hustota je asi 2 kg na liter a sú lacné. Tieto zlúčeniny sa aplikujú vo vrstve 1 cm. Po 12 hodinách je možné chodiť po podlahe a na úplné vyschnutie povrchu sa vyžaduje minimálne jeden týždeň.
 • Na dosiahnutie vyrovnania povrchu s nepravidelnosťou do 3 cm sa používajú stredné minerálne kompozície. Hrúbka vrstvy by mala byť aspoň 0,7 cm. Ako dlho trvá uschnúť zmes? Po naplnení tejto podlahy sa po štyroch hodinách môžete pohybovať po nej.
 • Na konečnú vyrovnávanie podkladu sa používajú konečné zmesi. Sú namontované na rôznych dekoračných podlahových materiáloch. Hrúbka dokončovacej vrstvy na 1 metr štvorcový by nemala byť menšia ako 0,3 cm a maximálna - 1 cm. Finálna zmes sa vyznačuje vysokou pevnosťou. Ako dlho trvá ich tvrdnutie? Asi štyri hodiny.

V závislosti od veľkosti svahov, zložitosti nedostatkov v povrchu, sa každá kompozícia používa samostatne. Napríklad v domoch panelovej konštrukcie stačí vykonať vyrovnanie základne pomocou dokončovacej zmesi. V predmestských domoch, ktorých základy sú predmetom výrazného čerpania, je často potrebné používať základné, stredné riešenia.

Podlaha, ktorej spotrebu možno vypočítať nezávisle, má mnoho pozitívnych vlastností. Hlavné kritériá ovplyvňujúce spotrebu použitého materiálu:

 • hrúbka poteru;
 • plocha roviny, ktorá sa má orezávať;
 • hustota roztoku;
 • prítomnosť plnív v zmesi.

Na 1 štvorci. m pri hrúbke poteru 0,1 cm, normou roztoku je zvyčajne jeden liter. Na základe týchto údajov môžete vypočítať, koľko je potrebné na plnenie poteru na jeden centimeter na základnej ploche 8 metrov štvorcových. m: je potrebných 80 litrov roztoku.

Je dôležité pamätať na hustotu zmesi! Vyššie uvedený výpočet roztoku na meter štvorcový bol uskutočnený bez rôznych plnív, napríklad kremenného piesku, ktorý výrobcovia pridávajú do suchého mixu na zníženie nákladov na tovar. Spotreba výsledného roztoku sa však výrazne zvýšila. Naplniť 8 štvorcov. m roztoku s plnivami, ktorých hustota je 1300 g na liter, je už potrebné 8 m2 na 104 litrov namiesto 80 litrov na podobnej ploche (8 m2).

1

Poťah polyuretánu

Tento povlak je vyrobený na báze živíc vyrobených z polyuretánu, používa sa na vytváranie samonivelačných podláh z niekoľkých vrstiev bez švíkov. Polyuretánové nátery sú nepostrádateľné pre odvetvia, ktoré vyžadujú vysokú presnosť montáže, používajú chemicky aktívne zložky a kladú vysoké nároky na čistotu. Takéto povlaky vôbec neabsorbujú prach, ľahko sa čistia, môžu mať takmer akúkoľvek farbu. Priemyselné podlahy sa perfektne zobrazovali na najvýkonnejších miestach strojárskych obchodov, elektrických staníc, skladov, kde sa používajú vysokozdvižné vozíky. Tiež sa osvedčili v mäsových a mliekarenských podnikoch, v chirurgických centrách, na objektoch kultúrnej a masovej sféry činnosti.

Výhody polyuretánových podláh:

 • atraktívny vzhľad;
 • sú neškodné;
 • dokonale tolerovať dynamické zaťaženie;
 • trvanlivé;
 • vysoká pevnosť;
 • odolnosť voči agresívnym prvkom;
 • povrch nekĺzne.

Opotrebované polyuretánové nátery môžu byť ľahko aktualizované, opravené. Hrúbka poteru závisí od podkladu: jeho rovnomernosť, zložitosť defektov povrchu, účel. Hrúbka vrstiev v súčte môže byť od jedného do šiestich milimetrov.

Tento materiál je menej pružný ako polyuretán.

 • Epoxidové povlaky sa vyznačujú zvýšenou odolnosťou voči chemickým činidlám.
 • Táto plniaca podlaha je extrémne odolná voči abrazívnym zaťaženiam, takže je ideálna pre miesta s výraznou premávkou.

Epoxidové podlahy hromadného typu sú veľmi žiadané v zariadeniach verejného stravovania, lekárskych a vzdelávacích inštitúcií, v továrňach farmaceutického tovaru.

Škála vlastností každého jednotlivého druhu spojiva je veľmi široká, a preto označenie hraníc možného použitia každého z nich je dosť problematické. Povlaky, ktoré sú založené na epoxidových živiciach, majú vysokú priľnavosť k podlahám rôznych typov, pevnosti, chemickej stabilite, ale takmer nie sú elastické. Materiály, z ktorých sa používa flexibilnejší polyuretán, sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti opotrebovaniu, ale slabou odolnosťou voči chemikáliám.

Rozsah takýchto pohlaví je celkom rozmanitý. Môže to byť:

 • dielne v továrňach, priemyselné chladiarenské miestnosti;
 • viacpodlažné parkoviská, autoumyvárne, údržbárske služby, garáže;
 • sklady;
 • športové komplexy;
 • nákupné centrá;
 • schody, atď.

Je dôležité si pamätať! Pre vysoko kvalitné vybavenie samonivelačných podláh musíte najprv pripraviť základňu dobre. Polymérna adhézia k základom je určená plochou adhézie, úplnou neprítomnosťou rôznych fólií na nej, ktoré pomáhajú odlupovať povlak od základného substrátu. Toto je jedna z najpopulárnejších chýb pri nalievaní polymérnych materiálov.

Podzemná podlaha. Spotreba na 1 m2 voľného poschodia: praktické výpočty

Moderný trh dokončovacích a stavebných materiálov poskytuje širokú škálu rôznych podlahových krytín. Vďaka rôznorodosti materiálov a ich vlastnosti môžete realizovať všetky projektové projekty. Jedným z najpopulárnejších druhov náterov je objemová podlaha, ktorej zariadenie sa používa v suchých sadrových cementových alebo cementových zmesiach.

Jedná sa o plastové rýchle nastavovacie materiály. Vzhľadom na špeciálnu štruktúru pod vplyvom vlastnej váhy sa rozšírili, vyplnili nepravidelnosti v základňoch a tvorili ideálnu rovinu.

Povlak, ktorý je definovaný ako sypké dno, má niekoľko výhod:

 • hladký a rovný povrch;
 • rýchle nastavenie;
 • pevnosť a trvanlivosť;
 • odolnosť voči zmenám teploty;
 • jednoduchosť údržby.

Plniaca podlaha je samonivelačná zmes, ktorá sa veľmi ľahko šíri po celej ploche miestnosti, čím sa vytvorí hladký a rovný povrch. Tieto povlaky sú rozdelené do dvoch typov: polymér a minerál.

Samonivelačné zmesi z polymérov sú rozdelené do niekoľkých typov.

 1. polyuretán. Elastické nátery, odolné voči nárazu, odolávajú ťažkým nákladom a používajú sa v neohriatej miestnosti.
 2. Metylmetakrylát. Takéto podlahy vyžadujú prísne dodržiavanie technológie pri kladení, sú odolné voči mechanickému namáhaniu, majú ostrý zápach. Používajú sa v dobre vetraných priestoroch.
 3. Epoxy-uretán. Podlahy tohto druhu majú elasticitu, odolnosť proti oderu, chemické reagencie. Používa sa v garážach, rampách.
 4. epoxidové. Jedná sa o tvrdý, tvrdý, nárazuvzdorný náter. Odoláva vysokým teplotám a mechanickému namáhaniu, ľahko sa čistí. Takéto podlahy sa nalievajú v uzavretých priestoroch.

Minerálne nátery sú samonivelujúce zmesi na báze cementu s modifikátormi a minerálnymi plnivami. Pri nanášaní finálneho náteru použite toto riešenie.

Polymérne podlahy sú klasifikované podľa nasledujúcich faktorov:

Z hľadiska hrúbky sú veľkostné podlahy rozdelené do nasledujúcich typov:

 1. Tenkovrstvové nátery. Ich hrúbka je 0,2-0,6 mm. Neoddržiavajte veľmi vysoké zaťaženie. Namontujte pomocou valčeka alebo spreja.
 2. Stredná hrúbka. Aplikovaná vrstva môže byť 0,8 až 1,5 mm. Tieto samonivelačné nátery odolávajú priemerným zaťaženiam.
 3. Vysoko plnené nátery. Ich hrúbka je 2 mm a viac. Vzhľad závisí od charakteristík plniva. Používajú sa na dekoratívne a špecializované účely.

V závislosti od stupňa plnenia je materiál charakterizovaný nasledovne: čím viac plniva, tým hrubší bude povrch.

 • vodotesný s disperziou - náter je bez zápachu, môže sa aplikovať na mokrý betón, pretože jeho základom je voda.
 • Živice bez rozpúšťadla - podlaha sa líši od ostatných v nízkej viskozite, niekedy má slabý zápach, je vhodný pri stylingu.

Na odstránenie porúch podlahových podkladov, na zlepšenie zvukovej alebo tepelnej izolácie je potrebné vykonať celý rad prác na liacich poteroch alebo samonivelačných podlahách. Aby ste to urobili, musíte zistiť, koľko hotovej zmesi bude trvať, bez toho, aby ste zohľadnili nečistoty. Ak vyrábate sypké podlahy, priemerná spotreba na 1 m2 bude 1 liter. Táto hodnota sa líši v závislosti od výrobcu. Na získanie presnejších výpočtov je potrebné vynásobiť plochu povlaku hustotou materiálu a hrúbkou vrstvy. Zvážte niekoľko populárnych zmesí a ich výpočtov.

Na rozmiestnenie a nastavenie tehlových, betónových a kamenných podláh je vhodný cementovo-pieskový poter, ktorý je vhodný pre základňu. Riešenie sa používa vo všetkých typoch priestorov ako hydroizolačná ochranná vrstva. Nemôžu byť ovplyvnené prírodnými olejmi, vodou, rozpúšťadlami, zásadami. Prietok plniacej podlahy na 1 m2 poteru je 2 kg s hrúbkou vrstvy 1 mm.

Rýchlo kalená podlaha "Starateli9raquo; Používa sa na vyrovnanie nerovností od 0,5 do 8 cm Tento povlak má komplex ochranných vlastností proti predčasnému opotrebovaniu a vystaveniu korozívnym látkam. Vysokokvalitná výplň môže vydržať zaťaženie nad 70 kg. Nemá mikrotrhlinky. Podlaha (spotreba na 1 m2) "Starateli" s vrstvou vrstvy 1 cm bude vyžadovať 16 kg suchého materiálu. Na prípravu roztoku potrebujete 5-6 litrov vody na 25 kg zmesi. Čas výroby je 40 minút.

Zmes "Will establish9raquo; pre zariadenie podlahy je aplikované manuálne alebo mechanicky. Používa sa v kancelárskych, priemyselných, obytných priestoroch. Prietok plniacej podlahy na 1 m2 "nájdený" s hrúbkou vrstvy 0,3 cm je 4,5 kg.

Pokrytie "Unis9raquo; umožňuje vytvoriť rovnomerný a pevný povrch. Používa sa na vyrovnávanie betónových podkladov a stierok pri výraznej odchýlke od normy (do 10 cm). Pripravená hmotnosť rýchlo zamrzne, takže je potrebné ju použiť 30 minút, inak stratí svoje vlastnosti. Prietok podlahy na 1 m2 "Yunis" s tenkou vrstvou náplne do hrúbky 1 mm bude 1,3 kg a 3,9 kg s hrúbkou náteru 3 mm.

Pri použití zmesi "Volma9raquo; povrch zostáva dokonale hladký. Vďaka svojej konzistencii sa zmes ľahko rozširuje a rovnomerne vyplňuje všetky nepravidelnosti. Prietok plniacej podlahy na 1 m2 "Volma" pri nalievaní vrstvy s hrúbkou 0,5-0,7 cm sa rovná 4 kg.

Príprava povrchu na pokládku plniacej podlahy

Predtým ako začnete pracovať, musíte povrch pripraviť: očistiť od rôznych miest a mazať stroj a potom odstrániť odpadky vysávačom. Potom sa podlaha ošetrí základom, dobre sa vysuší. Betónový náter alebo poter môže mať trhliny, takže sú prilepené sklenenými vláknami a pokryté kremičitým pieskom. Švy na betónovej základni sú vyplnené tesniacou hmotou. Počas jedného dňa sa z trhlín odstraňuje prebytočný piesok. Povrch je naplnený polymérnou zlúčeninou na zlepšenie priľnavosti. Kvalita podlahy závisí od drsného náteru a pri správnom príprave pod podlahou spotreba na 1 m2 základného náteru bude 250 gramov.

Po dni po podaní sa základná vrstva môže naniesť na povrch betónu. Ale najprv musíte vypočítať, ako silná bude podlaha. Spotreba potrebných materiálov a zmesi na m2 sa vypočíta s prihliadnutím na rozdiely podlahy a všetky ich nezrovnalosti. Ak chcete určiť objem miestnosti, hladina lasera určuje horizont základne, potom z rôznych bodov sa vypočítavajú rozdiely.

Vypočíta sa relatívna výška - rozdiel veľkosti sa delí na 2. Minimálna hrúbka povlaku sa vypočíta sklopením relatívnej a minimálnej prípustnej výšky.

Pred položením podlahy sú steny pokryté fóliou. Aby sa zabránilo prúdeniu zmesi pod panely, celá základňa okolo obvodu miestnosti je utesnená montážnou páskou. Na podklad pripravený na nalievanie je potrebné ísť do náhradnej obuvi. Na zaplavenej podlahe sa odporúča kráčať po farbách, pomocou ktorých môžete prejsť na oddelené plochy, vyrovnávať povrch a nechať žiadne stopy.

Odlievanie teplej podlahy začína na najvyššom mieste. Nalievaná zmes sa nanesie špachtľou a stierkou. Pokiaľ vzniknú bubliny, sú odstránené ihlovým valčekom. V miestnosti pri položení podlahy by nemala byť žiadna vlhkosť a prievan. Počas sušenia povlaku sa všetky práce vykonávajú pri teplote vyššej ako 10 ° C.

Pri výbere objemnej podlahy môžete výrazne znížiť náklady. Pred inštaláciou položte vrstvu čistého kremenného piesku. Po zaschnutí povrchu (po 5 - 10 dňoch) je možné aplikovať dokončovacie podlahy. Spotreba na 1 m2 je 0,5 kg zmesi s hrúbkou vrstvy 0,1 cm.

Po vysušení podlahy sa na povrch nanáša ochranná fólia. Chráni ho pred poškodením a je vymenený každých šesť mesiacov. Odporúča sa každé tri mesiace vyčistiť podlahu náplne tmelom. Na čistenie priestorov s takýmto podlahovým krytom použite: vysávač, kefu, teplá voda a jemný čistiaci prostriedok. Podlaha má jednu nevýhodu - veľmi sa bojí ťažkých a ostrých predmetov.

Podzemná podlaha: spotreba na 1 metr štvorcový

Vytvorenie podlahového povrchu je dôležitý a zodpovedný proces, ktorý si vyžaduje starostlivý prístup k nuansy. Najčastejšie sa používa špeciálne nalievaná kompozícia s malou hrúbkou náteru na vyrovnanie a nápravu menších nevýhod.

Cena takého materiálu je dosť vysoká, takže správny výpočet vypúšťania podlahy za 1 m2 m umožňuje určiť požadované množstvo.

Prietok podlahy na 1 m2 je ovplyvnený mnohými faktormi, ktoré sa musia zohľadniť, aby sa získal objektívny výpočet.

Z tohto dôvodu sa rozlišujú tieto podmienky:

 • Správnosť prípravy základov. Táto fáza zahŕňa niekoľko povinných postupov. Po prvé, rozmazané praskliny a trhliny, čo eliminuje prekročenie na štvorcový meter od 20 do 40% zmesi za vady.

Potom sa aplikuje minimálne 2 nátery základného náteru. Kompozícia sa volí s účinkom hlbokého prenikania, čo umožňuje plnenie početných pórov, ktoré môžu prijať až 10% roztoku, ktorý sa naleje.

 • Samonivelačné podlahy sa používajú na vyrovnávanie povlakov, ktoré majú menšie nedostatky. Odporúčaná pre plnenie vrstvy je až 5-8 mm. Hoci existujú kompozície, ktoré dokážu úspešne vytvoriť nátery až do hrúbky 90-100 mm. Avšak pri výraznejších deformáciách je vhodná verzia vyrovnávacieho poteru vopred usporiadaná.
 • Oblasť miestnosti a hrúbka požadovaného povlaku.
 • Hustota použitého materiálu. Odhadované údaje sú nasledovné:
  • polyuretánové kompozície - od 1,25 do 1,35 kg / l;
  • materiály na báze epoxidových živíc - od 1,35 do 1,5 kg / l;
  • akrylátové cementové malty - 1,6 kg / l.
 • Teplota a vlhkosť. Odporúča sa dodržiavať parametre odporúčané výrobcami.
 • Preto správne zváženie týchto faktorov umožňuje vyhnúť sa chybám a presnejšie vypočítať vypúšťanie plničovej podlahy.

  Ako vypočítať plniacu podlahu? Objavuje sa objem v kubických metroch. Faktom je, že ukazovatele vyjadrené v m2 nie sú veľmi vhodné na získanie údajov o povlakoch, ktoré zahŕňajú aj hrúbku.

  1. Je potrebné vypočítať plochu miestnosti, v ktorej sa povlak nanáša. Tento displej sa získa vynásobením dĺžky šírkou. Ak má miestnosť zložitú geometriu, môžete ju rozdeliť na sekcie a vypočítať celkovú plochu v častiach. Ale je oveľa lepšie používať technický plán doma.
  2. Požadovaná hrúbka sa určuje pomocou úrovne. Pri práci na plochách s výrazným zakrivením sa používa hladina vody. Na objasnenie menších odchýlok sa používa štandardná alebo laserová úroveň.
  3. Výsledné parametre sa zaznamenávajú na hárku. Je vhodné skontrolovať ich.

  Na výpočet spotreby podlahy je potrebné určiť hrúbku budúceho poteru

  Približné vypúšťanie podlahy na 1 m2:

  Povedzme, že dĺžka miestnosti je 4 m a šírka je 5 m.

  Hrúbka vyliatej vrstvy je 3 mm. Mnohí výrobcovia poukazujú na to, že na plnenie s hrúbkou 1 mm sa vyžaduje 1,5 mm zloženia.

  3 * 1,5 = 4,5 kg na m2.

  To znamená, že pre jeden m2 s hrúbkou vrstvy 3 mm sa vyžaduje 4,5 kg suchého mixu. Potom bude spotreba sypkej podlahy 20 metrov štvorcových 90 kg.

  Ďalej je potrebné vyhodnotiť hustotu produktu. Treba poznamenať, že tento parameter je približný. Ak chcete získať presnejšie indikátory, mali by ste sa sústrediť na konkrétneho výrobcu. Kalkulátor online pomáha zjednodušiť postup.

  Spotreba zmesi závisí od jej hustoty a je odlišná pre rôznych výrobcov

  Výpočet množstva polymérnych kompozícií sa uskutočňuje podobnou metódou. Najdôležitejšie je použiť hodnoty viac ako tie, ktoré výrobca špecifikuje v technických parametroch na základe hrúbky 1 mm na m2.

  Výpočet plničovej podlahy naznačuje, že na prevádzku bude potrebné veľké množstvo zmesi, ale je tiež potrebné zabezpečiť spotrebu príbuzných materiálov. Celkové náklady na všetky použité výrobky môžu byť dosť veľké.

  Ak chcete znížiť náklady, môžete použiť nasledujúce tipy:

  1. Pri práci s povlakom polymérneho plniva používajú veľa majstrov základnú vrstvu. Je to dosť bežná technika, je vytvorená po naplnení základnej línie. K tomu dosiahne kremeň piesok na povrchu, ktorý ešte nepochopil, po vyschnutí sa odstránil nadbytok. Ďalej sa plní základná zmes, ktorej spotreba je značne znížená.
  2. Postup plnenia a následné vyrovnanie sa vykonáva pomocou špeciálnych nástrojov. Nie sú ťažké manipulovať a sú dostupné pre každého, čo umožňuje rýchlejšie a lepšie rozloženie materiálu na povrchu.
  3. Výber osvedčeného výrobcu. Faktom je, že popularita takýchto riešení sa neustále zvyšuje, čo vedie k výskytu nekvalitných výrobkov na stavebnom trhu. Napríklad bezohľadní výrobcovia pridávajú do zmesi oveľa viac prídavných látok, čo značne zvyšuje spotrebu na meter štvorcový. V tomto prípade nie všetky tieto údaje uvádzajú na štítku.

  Ako vypočítať správne množstvo podlahy? Za týmto účelom sa používa pomerne jednoduchý systém, ako aj údaje, ktoré každý výrobca označuje za svoj materiál.

  • Interiér
   • strop
   • steny
   • Paul
   • Dvere, oblúky
   • windows
   • Sporák, krb
  • Dokončenie priestorov
   • kuchyne
   • Kúpeľňa, WC
   • Chodba, vstupná hala
   • Balkón, lodžia
   • Ostatné izby
  • Dokončenie budov
   • Letné a súkromné ​​domy
   • Drevené domy
   • Kúpeľne, sauny
  • Dokončovacie materiály
   • sadrokartón
   • Obložkové panely
   • Tapeta, korek
   • dlaždice
   • Laminát, linoleum
   • Dekoratívna omietka
  • Dokončovacie práce
   • omietka
   • základný náter
   • tesnenie
   • Maľovanie, bielizeň
  • Exteriér
   • fasáda

  Sadrokartón je všestranný nástroj na povrchovú úpravu stien. Umožňuje dosiahnuť v krátkom čase párny pár.

  Maľovanie stien v miestnosti sa vykonáva v záverečnej fáze všetkých opráv a dokončovacích prác. Je to sfarbenie.

  Obyvatelia moderných panelových domov vedia, z prvej ruky, čo je neadekvátny bytový priestor. Väčšina ľudí sa usiluje.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  8 + 2 =