Tekutá podlaha vlastnými rukami

Ako vyplniť tekutú podlahu vlastnými rukami?

Ak sa vyskytne otázka na výmenu alebo aktualizáciu podlahovej krytiny v obydlí, musíte si vybrať z takej rozmanitosti, že hlava môže ísť okolo. Čo ponúka trh? A laminát, a tradičné drevo, a použitie rôznych typov linolea, a dokonca aj tekuté podlahy. S vlastnými rukami alebo s pomocou tímu remeselníkov môžete ľahko premeniť každú izbu.

Takýto vážny proces, ako je obnova podlahovej krytiny, sa robí oveľa menej často ako iné typy opráv. Preto je prístup k výberu materiálu zvyčajne vážnejší a dôkladnejší ako napríklad nahradenie tapety.

Aké faktory je potrebné venovať pozornosť? Samozrejme, výška stropu je dôležitá. Ak nie je dostatočné, bude problematické použiť podlahu na klády, pretože to zníži objem miestnosti. Pre tieto miestnosti je ideálnym riešením dobré linoleum alebo kvapalné tekuté podlahy z polyuretánu.

Je renovácia v škôlke? Čo môže byť lepšie ako viacfarebný náter s 3D efektom? Sequins a obrázky z vašich obľúbených karikatúr, škvrny alebo geometrické vzory v optimistickej farebnej schéme - akékoľvek nápady môžu byť realizované nalievaním tekutého podlahy vlastnými rukami. Hlavnou vecou je dodržiavať určité pravidlá.

V obývacej izbe a v spálni, v detských izbách a v kúpeľni s objemovým efektom a jednoducho jednofarebným nalievaním tekutých podláh sa môže stať vrcholom akéhokoľvek interiéru.

Medzi samonivelačnými zmesami sa rozlišujú tieto typy:

 • suché hotové cementové zlúčeniny;
 • výrobky na báze epoxidových živíc;
 • polyuretán;
 • cementu a akrylové;
 • metylmetakrylát;
 • syntetické.

Ak v niektorom z nich počas zriedenia pridá tekuté sklo do podlahy, kompozícia bude silnejšia a odolnejšia voči vlhkosti. Zvyčajne sa táto technika používa v zariadení na podlahy v priemyselnom meradle alebo pri výstavbe bazénov. Všetky tieto zmesi sa líšia nielen v zložení, ale aj v cene: syntetické drahé a lacnejšie cement.

Po zriedení vodou v pomere uvedenom v návode a predbežnej príprave základnej podlahy sa zmes naleje na požadovaný povrch v malých častiach, pričom sa pozoruje technológia. Spôsoby plnenia sú navzájom podobné a majú malé rozdiely. Po pár dňoch po vytvrdnutí sa získa tekutá teplá podlaha.

Pred prácou s konečným kvapalným povlakom by ste mali starostlivo pripraviť základný povrch. Zvyčajne pripravte predbežný betónový poter. S veľkou plochou miestnosti nastaviť úroveň majáky. V štandardnej miestnosti sú natiahnuté kovové struny, nad ktorými je odstránená horizontálna vrstva. Po pripravenosti hlavného povlaku môžete prejsť na označenie pásky tlmiča nárazov.

Ak má byť podlaha naplnená pozostatkami keramických dlaždíc, musíte najprv odstrániť všetky fragmenty, ktoré nie sú uložené. Výsledné dutiny by mali byť spevnené cementovou zmesou. Po vytvrdnutí je starý povrch odmastený a pokrytý špeciálnym základným náterom. To je nevyhnutné pre lepšiu priľnavosť a zabránenie tvorbe bublín na povrchu povrchu.

1

Ako vyplniť drevenou podlahou

Pri príprave drevených povrchov pre nové kvapalné poťahovacie zariadenie sa vykonajú tieto opatrenia:

 • úplne odstrániť lak a natrieť mechanicky;
 • veľké nazhdachkoy alebo leštenie robiť dosku hrubý pre prítomnosť brázdy a škrabance, ktoré zlepší spojenie s hromadnou kompozíciou;
 • dôkladné odstránenie častíc prachu a nečistôt;
 • staré podlažie je vysušené;
 • Odporúča sa použiť dodatočnú výstužnú nylonovú sieť;
 • kvapalnú podlahu nalejte na drevenú podlahu čo najtvrdšie, pretože sa tým zníži riziko trhlín počas prevádzky.

Zvyšok procesu práce s týmto stavebným materiálom sa nelíši od aplikácie kvapalnej podlahy na betónový poter.

Technologické vlastnosti tejto metódy

Ako vytvoriť tekutú podlahu so svojimi vlastnými rukami, aby ste získali teplý a bezšvový náter? Pri starostlivom príprave základne, odstraňovaní všetkých prachových, prachových a mastných škvŕn môžete prejsť na úroveň a fragmentárne označenie miesta.

Všetky práce na nalievaní tekutých podláh by sa mali vykonávať pri plusových teplotách. Miestnosť by mala byť ohrievaná na najmenej +10 stupňov. Inak kompozícia bude prúdiť pomalšie, čo ovplyvní kvalitu povlaku.

Pri inštalácii podlahy v sanitárnych miestnostiach je možné do liacej zmesi pridať kvapalné sklo. Týka sa to nalievania cementovej zmesi. Takto náhodne vyliata voda nepreteká cez kryt do susedov, ale zostane na povrchu.

Pri prípravných prácach je veľmi dôležité lepiť špeciálnu pásku po celom obvode priestorov. Mala by presahovať všetky rohy, rúry, otvory a reliéfy dverí.

Prečo potrebujete tlmiace vrstvy

Ako naplniť tekutú podlahu? Tlmiaca páska z polyetylénu má samolepiacu vrstvu na zadnej strane a ochrannú hranu na prednej strane. Prostredníctvom základne lepidla je pás pripevnený k spojom stien a základňu podlahy. Okraj bráni tomu, aby výsledná kompozícia pretekala do vyrovnávacej zóny medzi stenou a zmesou.

Pre hospodárnosť, nalievanie tekutej podlahy v kúpeľni, niekedy používajte tepelne izolačný alebo propylénový film s hrúbkou najmenej 10 mm. Toto sa musí urobiť na vytvorenie vrstvy smršťovania. Zmäkčuje nevyhnutnú deformáciu pri zmene teploty alebo zmrštení nosných konštrukcií domu. Prítomnosť takéhoto znehodnotenia je zárukou trvanlivosti plniva.

Užitočné vlastnosti tekutého skla

Je možné vymenovať výhody látky dlhodobo, čo je v skutočnosti vodný roztok kremičitanu sodného. Získava sa po pečení, drvení a následnom rozpustení zmesi sódy a kremenného piesku vo vode.

Tekuté sklo pre podlahu sa nelíši od toho, ktoré sa používa v chemických, mydlových, textilných a strojárskych odvetviach, v poľnohospodárstve a medicíne. Vo výstavbe sa táto látka používa na hydroizoláciu základov, stien, bazénov. Odporúča sa pridať tento univerzálny materiál do cemento-betónovej zmesi s počiatočným poterom, aby ste mohli tekutú podlahu naliať vlastnými rukami.

Ak sú stropy a steny miestnosti ošetrené takouto kompozíciou, v ňom sa nikdy nevytvárajú plesne a plesne. Okrem toho táto látka poskytne vynikajúcu žiaruvzdornú ochranu pre akýkoľvek materiál, či už je to drevo, tkanina alebo lepenka.

Tak, ako vyplniť kvapalinu podlahu? Opatrne pripravená báza je dostatočne suchá a čistá na lesk. Celý povrch je základný, pás klapky je dôkladne položený. Sú usporiadané hladinové majáky a konečné označenie územia. Prípravky na vyrovnanie kompozície boli pripravené široko ozubené a úzke špachtle. Existujú špeciálne valčeky na prepichnutie kvapalnej zmesi a uvoľnenie náhodných vzduchových bublín, ako aj topánok na špeciálnej podrážke, aby nedošlo k poškodeniu surového pokrytia chodidiel.

Teraz môžete vytvoriť pracovnú zmes. Toto sa vykonáva v prísnom súlade s pokynmi výrobcu. Najskôr sa nádoba naplní vodou, potom sa naplní malá a jednotná časť suchá polyuretánová látka. Miešajte to pomocou vŕtačky a špeciálnej trysky.

Ak urobíte opak a nalejete do kompozície vodu, môžu sa vytvoriť hrudky. To nepriaznivo ovplyvní kvalitu povlaku. Zmes sa pripravuje tak, ako sa používa, najmä ak sa práca vykonáva v miestnosti s veľkým priestorom.

Zvyčajne sa kvapalné podlahy nalejú do dvoch etáp:

 • najskôr sa na poter aplikuje prvá vrstva s väčšou hrúbkou;
 • po jeho úplnom vysušení nalejte druhú finálnu vrstvu.

Ak chcete na podlahe získať trojrozmerný obrázok, urobte medzi týmito dvoma krokmi nasledujúce kroky: vybraný vzor sa vytlačí na špeciálny film, ktorý je pripevnený na "košele" prvej vrstvy. Potom vyplňte obrázok s konečnou priehľadnou kompozíciou. Nezabudnite uvoľniť náhodne vytvorené vzduchové bubliny. V tomto štádiu sa používajú valčeky s malými ihlami. Na novo nanesenom a vyrovnanom úseku s týmto zariadením.

Je dôležité zohľadniť všetky opísané momenty. V opačnom prípade nemusí byť výsledok taký dokonalý, ako sa očakávalo, pretože technológia je takmer zákonom!

Tekutá podlaha vlastnými rukami

Ako naplniť tekutú podlahu vlastnými rukami. V tomto článku vám poviem, ako správne vyplniť kvapalinu. Ak dodržiavate navrhovanú technológiu nalievania, dostanete spoľahlivý a hladký povrch. Ona poskytne miestnosti vynikajúci vzhľad a bude trvať dlho.

Samotná technológia kvapaliny je veľmi jednoduchá a môžete ju ľahko zvládnuť, ak budete postupovať podľa odporúčaných pokynov a odporúčaní.

Potrebné nástroje a materiály

Pred začatím práce je potrebné pripraviť nasledujúce nástroje a materiály:

 • Maľovací valec,
 • Špeciálny prevzdušňovací valec s hrotmi,
 • Farba štetca široká,
 • Kapacita na vzdelávanie pracovníkov,
 • Vŕtačka a špeciálna tryska na miešanie komponentov,
 • Kovová stierka s dĺžkou 2 alebo 1,5 metra,
 • Budovanie dvojmetrovej úrovne,
 • Lak na báze polyuretánu,
 • Primer hlbokej penetrácie,
 • Suchá zmes pre tekuté podlahy.

Je dôležité, aby sa: Primer a zmes musia nutne kúpiť jednu značku.

Príprava základnej základne podlahy

 • Predbežný náter musí byť čistený z nečistôt, nečistôt, prachu, možných olejových škvŕn alebo tuku. Odstráňte tiež prípadné oddelenie betónu alebo predbežného cementového piesku.
 • Pomocou úrovne budovy je potrebné skontrolovať rozdiel v horizontálnej rovine podlahy. Tento rozdiel by nemal byť väčší ako 3 centimetre. Toto je maximálna hrúbka vlečenia, keď sa tekuté podlahy získavajú bez trhlín. Pri veľkých rozdieloch bude potrebné nalievať ešte jednu vrstvu.
 • Silne vyčnievajúce nezrovnalosti sa musia zraziť kladivom a dlátom. Veľké dutiny existujúce v oblasti musia byť pred nalievaním vyplnené cementovou maltou alebo obyčajným plnidlom. Vytvrdené miesta musia byť suché.
 • Vopred pripravená základná rovina je dobre priľnavá. Na tento účel sa používa štandardný penetračný základný náter. Tento materiál je k dispozícii v dvoch verziách: pripravený na použitie alebo koncentrovaný. Koncentrát zriedený vodou v pomere podľa pokynov na obale. Podkladový náter sa aplikuje štetcom alebo valčekom v závislosti od priestoru miestnosti. Primer poskytuje dobrú priľnavosť plniteľnej kompozície so základným podkladom. Táto operácia sa tiež vykonáva na odstránenie pórovitosti substrátu. To zaisťuje rovnomernejšie vytvrdenie naplnenej vrstvy.

Ak chcete získať rovnomernú horizontálnu rovinu, nainštalujú sa majáky. Pri vyrovnávaní riešenia pomáhajú udržiavať horizontálnu rovinu. Na ich výrobu môžete použiť cement, tmel alebo hrubú pracovnú zmes, naliate materiál.

Z týchto materiálov musíte urobiť malé podpätky alebo kužele. Na zobrazenie výšky použite stavbu a špachtľu. Odporúča sa umiestniť majáky s intervalom približne jedného metra v rozloženom alebo obdĺžnikovom poradí. Môžete urobiť ďalšie značky na stenách miestnosti na vyplnenie úrovne.

Príprava pracovnej kompozície na plnenie

V pripravenej nádobe nalejte vodu a vylejte suché špeciálne zloženie v pomere uvedenom na obale. Pre dobré miešanie a pohodlné dávkovanie pracovného prostriedku sa odporúča použiť 10-litrovú nádobu alebo podobnú nádobu. Pomocou elektrickej vŕtačky a špeciálnej špirálovej trysky starostlivo premiešajte jednotlivé komponenty. Dobre zmiešaná kompozícia má homogénnu hmotnosť v konzistencii kyslej smotany.

Dôležité: Množstvo zmesi sa musí pripraviť s ohľadom na skutočnosť, že kvapalné podlahy strácajú tekutosť 15 až 20 minút po ukončení miešania. Počas tejto doby musí byť pracovná zmes naliata a vyrovnaná v rovine.

Video z minúty: Technológia nalievania podláh s Ivsilom

Dôležité: Plnenie by sa malo vykonať v miestnosti s teplotou 15 až 25 stupňov Celzia. Pretože teplota cementovej bázy významne ovplyvňuje čas spevnenia naplnenej vrstvy. Najmä pri vysokých teplotách roztok cementu rýchlo vysuší. Tým sa výrazne skráti pracovný čas potrebný na jeho zosúladenie. V miestnosti by nemali byť žiadne prievany, ktoré by mohli viesť k vzniku trhlín a roztrhnutiu pevnosti v naplnenej kompozícii.

Kvapalný podlahový poter môže byť vykonaný pozemkami, ak je miestnosť veľká, napríklad obývacia izba alebo hala v dedine. Pracovné plochy je možné dočasne rozdeliť pomocou drevených koľajníc. Hrubý povrch pásov po ich odstránení poskytne dobrú priľnavosť medzi oblasťami, ktoré sa majú naplniť. Zóny môžu byť usporiadané rôznymi spôsobmi v závislosti od veľkosti a tvaru miestnosti. Napríklad najprv nalejte pruhy pozdĺž stien, potom uprostred.

Pripravený roztok sa naleje priamo z nádoby. Vylejte najlepšie hadom a rovnomerne ho rozložte pozdĺž zaplavenej oblasti. Táto možnosť poskytuje optimálny spôsob rozširovania. Riešenie je vyrovnané dlhou špachtľou. Inštalované majáky vám pomôžu vydržať hrúbku a vodorovnú rovinu. Po vyrovnaní je potrebné niekoľkokrát prevrátiť dosku s hrotmi na dutom podlaží. Tým sa odstráni vzduchová bublina z nanesenej vrstvy. Výsledkom je hustšia a rovnejšia rovina. Tekutá podlaha je pripravená vlastnými rukami.

Dôležité: Po dokončení plnenia zmesi v miestnosti musíte zaistiť stálu teplotu maximálne 25 stupňov Celzia po dobu 2 dní. Ide o optimálny teplotný režim pre tuhnutie bez praskania.

Po vytvrdnutí sa vytvorí hladká a odolná rovina, ktorá nemá švy, kĺby, rôzne rozdiely.

Po úplnom vytvrdnutí je žiaduce, aby bol povrch lakovaný na báze polyuretánu. To poskytne povrchu dodatočnú odolnosť proti opotrebeniu a zvýši jeho životnosť.

Okrem toho môžete vidieť tekuté podlahy s vlastnými rukami video.

Video z minúty: Tajomstvo excelentnosti

Pred položením dokončovacieho dekoračného náteru je potrebné na podlahu použiť tekutú izoláciu podlahy, po ktorej bude chôdza po nej pohodlnejšia.

Niekedy sa takýto povlak používa ako povrchová úprava. Musí sa však brať do úvahy, že sa bojí získať priame slnečné lúče a má nízku odolnosť proti opotrebovaniu.

Vlastnosti liate podlahy v kúpeľni

Kúpelňa má konštantne vysokú vlhkosť. Často sa voda pri kúpaní dostáva na podlahu. Preto pri oprave kúpeľne by mala poskytnúť dodatočnú ochrannú hydroizoláciu.

Tekutá hydroizolácia podlahy kúpeľne sa vykonáva rôznymi spôsobmi. Navrhujeme vykonať vodotesnosť s pomocou moderného materiálu. Vyrába sa na báze polymérneho kaučuku. Tento bitúmenový polymérny tmel je na báze vody, preto je materiál šetrný k životnému prostrediu. S pomocou tohto tmelu môžete ľahko vykonávať hydroizolačné práce v kúpeľni alebo kúpeľni.

Ak to chcete urobiť, vykonajte niekoľko jednoduchých operácií:

 • so základovou plochou na odstránenie nečistôt, prachu, nečistôt.
 • Pripravte gumu pred jej použitím. Za týmto účelom vysušte špeciálnu zmes naliata do nádoby a dôkladne premiešajte s vodou pomocou elektrickej vŕtačky so špeciálnou špirálovou dýzou. Vzhľadom k tomu, gumy sa používa ručne, tak to by mala byť konzistencia kyslej smotany.
 • Pomocou štetca alebo špachtle spracovávame základňu cementu. Tento mastic je tiež pokrytý stenami do výšky 20 centimetrov. Zvlášť opatrne je potrebné vynechať všetky rohy.
 • po úplnom vysušení tmelu do 24 hodín vznikne odolná a spoľahlivá vodotesnosť niekoľko centimetrov.

V tejto rovine môžete položiť dlaždice. Môžete tiež použiť iné povrchové úpravy.

Na vytvorenie komfortných podmienok v miestnosti je často potrebné vykonať otepľovanie sexuálneho povrchu. Účinne sa tento problém dá vyriešiť, ak používate podlahovú krytinu na aplikáciu tekutej izolácie podlahy. Ako takýto materiál sa dnes ponúkajú špeciálne zmesi korundov a astraxtekov. Tieto ohrievače majú vynikajúce unikátne vlastnosti tažnosti, ľahkosti a dobrej priľnavosti. Pracovná zmes sa pripravuje na báze vody pomocou elektrickej vŕtačky a špirálovej dýzy. Pomocou štetca alebo špachtľovej zmesi sa dá ľahko aplikovať na požadovaný povrch. Po vysušení sa vytvorí tenká plastová vrstva s vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Tento ohrievač pokrýva povrch pred položením dokončovacích dekoratívnych náterov: laminát, linoleum alebo iné materiály.

Video minúty: Tekutá podlaha s osvetlením diódy

Polyuretánové podlahy s vlastnými rukami

Na betónovom podklade alebo cementovej omietke sa stáva obľúbeným usporiadaním kvapalného polyuretánu.

Plnenie podlahy vlastnými rukami - príprava na nalievanie podlahy 3d

Každý vie, že je veľmi ťažké urobiť podlahovú plochu absolútne plochú. Avšak, ak.

Ako vytvoriť hromadnú podlahu - krok za krokom!

Obrovský počet rôznych polymérových podláh poskytuje príležitosť na riešenie rôznych úloh.

Ako urobiť samonivelačné podlahy a čo môžete získať od nich!

Otázka, ktorá sa v posledných rokoch stala čoraz dôležitejšou.

Pomocou nášho projektu môžete sledovať najnovšie technológie vo svete opravy podláh a vytvorením účtu dostanete všetky dostupné informácie, ktoré vás zaujímajú pri vašej oprave.

Môžete sa zúčastniť diskusií so špecialistami rôznych profilov a špecialít, čím zjednodušíte svoju opravu a zbavíte sa nepotrebných chýb.

Suchý poter, z nejakého dôvodu nie je pre vás

Vitajte! Predtým, ako sa domnievam, je potrebné nahradiť starú, krivkovú a vrúbkovanú drevenú podlahu. ďalej

Chcem položiť slovo, čo mám robiť?

Vidieť veľa videí o opravách podláh a laminátových podlahách. Rozhodol som sa to skúsiť sám. ďalej

Otázka prakticity a neškodnosti 3D podlažia

Celý príjemný čas dňa. Oprava v byte je v plnom prúde. V kúpeľni. ďalej

Pomôžte správnym podlahám zariadenia

Dobré popoludnie. V tom roku začala výstavba vidieckeho domu, dom bol postavený. ďalej

Väčšina ľudí sa zaujíma, koľko stojí za to dať dlaždice.

 • Dajte malú miestnosť, ktorá tiež nie je prísna.

 • Zdravá mikroklíma – základ komfortného života vo vašom vlastnom dome, kde.

 • Rýchle kladenie, nízka cenová hladina, atraktívny vzhľad laminátu.

 • Laminát je jedným z komfortných a funkčných podlahových krytín, ale.

  Je ťažké odpovedať na túto otázku bez vedomia metódy a metódy.

 • Skvelá možnosť pre kuchyne, chodby, chodby, nákupy a.

  Ak máte drevenú podlahu a demontujte ju.

  Dajte malú izbu, ktorá tiež.

  Dnes je veľa druhov podlahových krytín:  parkety.

  Položte parkety, ktoré majú niekoľko vrstiev ako koláč, s vlastnou.

  V súčasnej dobe boli vynájdené mnohé metódy.

  Izolácia podlahy je dnes veľmi dôležitou témou. Častejšie ako ne.

  Zvyčajne v apartmánoch je podlaha uvedená vo forme.

  Náš projekt "PolGuru" je jedinečná služba vytvorená profesionálnym tímom pre tých, ktorí zmenia podlahy v byte alebo dome. Vytvorili sme "PolGuru" ako servisný tip pre ťažké opravy.

  Naši odborníci Vás vždy vyzvú a pomôžu vám.

  Značky otázok

  • 1.7 Aká je najspoľahlivejšia a najdrahšia podlaha? (8675)
  • 1,2 Je potrebné vyrovnať podlahu pre keramické dlaždice (8461)
  • 1.7 Chcem urobiť 3D podlahu v kuchyni (6116)
  • 0,5 Ako izolovať podlahy v 1. poschodí bytového domu? (5798)
  • 0,8 Trvanlivosť laminátu, ako dlho trvá prezentácia? (5515)

  Pri kopírovaní materiálov z lokality je potrebné inverzné aktívne prepojenie Mapa stránok

  Ako vyplniť tekutú podlahu bez nadbytočného úsilia?

  Od autora: Dobrý deň, naši milovaní čitatelia! Dnes vám povieme, ako vyplniť tekutú podlahu. Pokračovaním tejto práce môžete vytvoriť dokonale plochú základňu pre následnú inštaláciu dokončovacej vrstvy. Navyše samonivelačné podlahy môžu pôsobiť aj ako dekoratívny náter, čím sa stávajú akýsi "vrchol" celého interiéru. Chcete rýchlo zistiť, ako urobiť z vášho domova ostrov pohodlia v prúde šedého každodenného života? Postupujte podľa našich odporúčaní a vy budete úspešní!

  Tekuté (kvapalné) podlahy sú jedným z typov poteru, na prípravu ktorých sa používajú samonivelačné zmesi. Hlavným znakom tejto plochy je jej minimálna hrúbka, ktorá je iba 3,5 mm. Medzi samonivelačnými zmesami, ktoré sa môžete rozhodnúť vytvoriť rovnomerné nadácie s vlastnými rukami, sa môžete stretnúť s týmito odrodami:

  • Suché cementové zmesi, pripravené na použitie;
  • Akryl cement zmes - pôvodne vyvinutý pre usporiadanie podlahy v potravinárskom priemysle vzhľadom k sile a odolnosti proti chemikáliám v domácnosti (detergenty, čistiace prostriedky, dezinfekčné prostriedky). Ak je to potrebné, môžu byť použité v bežných priestoroch;
  • založené na epoxidových živiciach - dobrá voľba pre nalievanie na betónové, drevené, kovové podklady;
  • metylmetakrylát - odoláva nepriaznivým podmienkam, možno použiť na usporiadanie podláh vo voľnom priestranstve;
  • polyuretán - najlepšia možnosť použitia v obytných oblastiach, sú charakterizované maximálnou odolnosťou proti opotrebovaniu a pevnosťou medzi všetkými polymérmi.

  Pridaním ktorejkoľvek z uvedených zmesí tekutého skla do podlahy môžete získať zložitejšie zloženie odolnejšie voči vlhkosti. Pripravujú sa jednoducho: v suchom roztoku sa pridá voda v množstve špecifikovanom v návode. Potom výsledný roztok môžete rozložiť na drevený alebo iný vopred pripravený povrch.

  Výsledná vrstva je vyrovnaná pôsobením gravitácie, takže nie je potrebné inštalovať majáky. Všetky menšie nepravidelné terény budú vyhladené a za pár dní budete mať nádherné teplé podlahy. Ako vidíte, v tejto technológii nie je príliš zložité. Takže, odkiaľ začnete? Čítame ďalej, aby sme zistili.

  Pred vyliatím podlahy v kuchyni alebo v inej miestnosti budete musieť urobiť nejaké predbežné práce. Patria medzi ne:

  1. Získavanie samonivelačnej zmesi. Samonivelačné podlahy možno vyrábať ako hrubovaciu základňu, ako aj pre dokončovacie práce. Starostlivo študovať informácie uvedené na obale, a zvolí produkty s týmito vlastnosťami (priradenie zmesi, zatiaľ čo vytvrdzovanie, maximálna hrúbka vrstvy, "životaschopnosť" roztok) sú najvhodnejšie pre vás.
  2. Voľba potrebných nástrojov a materiálov, ktoré zahŕňajú: stierky, valčekovú 2 (ihly a normálne), kefa, vedro pre zmesi s vŕtacie tryskou, ruleta, úroveň, tenkého a hrubého všeobecne primeru vybraného tak, vyrovnávacie zmesi.
  3. Príprava podkladu. Je potrebné vykonať nasledujúce akcie:
   • vyčistite povrch pozostatkov farby, ostatné staré nátery, naplňte drážky tmelom;
   • odstráňte prach a najmenšiu nečistotu. Ak to chcete urobiť, musíte vykonať mokré čistenie alebo dôkladne vysať základňu;
   • v prítomnosti mastných škvŕn na povrchu ich potreby odstrániť špeciálne odmasťovacie látky;
   • Pri použití konvenčného valčeka naneste základný náter, ktorý je potrebný na lepšie spojenie podkladu s maltou.
  4. Pripravte miestnosť. Aby sa to dosiahlo, malo by sa vytvoriť teplota od +10 do +25 ° C. Tiež by sa malo pamätať na to, že v procese práce s samonivelačnou zmesou a počas jej zmrazovania je prievan neprijateľný, takže všetky okná a dvere by mali byť udržiavané v uzavretom priestore.
  5. Pripravte riešenie striktným dodržiavaním pokynov na obale. Do nádrže nalejte vodu a potom pridajte suchú zmes v určenom pomere. Zmiešajte vŕtačkou s tryskou, nechajte niekoľko minút stáť, potom znova premiešajte. Výsledný plastový roztok je pripravený na použitie v priemere 20 minút, po ktorom začína strácať svoje vlastnosti.

  Stále máte otázky? Ak sa chcete dozvedieť o komplikovanosti opravy svojimi vlastnými rukami, ponúka vám staviteľ so 17-ročnými skúsenosťami vo vzdelávacích videách, kde zdieľa svoje profesionálne skúsenosti.

  Vytvorte plochý povrch, ktorý vám pomôže s navrhnutými krokmi. V smere pochybností a neistoty pokračujeme v práci:

  • nalejte úzky pás self-vyrovnávacie zmesi, začína sa steny miestnosti;
  • rovnomerne rozdeľte maltu stierkou a potom ju s ihlovým valcom sledujte, aby ste odstránili vzduchové bubliny a rovnomerne rozložte zmes;
  • druhý prúžok vyplňte paralelne s predchádzajúcim pásom (najneskôr do dvadsiatich minút) a opakujte všetky kroky spracovania špachtľou a ihlovým valčekom. Je nevyhnutné, aby obe časti roztoku boli rovnomerne zmiešané;
  • pokračovať v naplnení pásu za pásom a vykonávať distribučné činnosti, presunúť sa na výstup;
  • vysušenie roztoku sa vyskytne v priebehu 9-10 hodín, ale po niekoľkých dňoch budete môcť vykonať ďalšiu prácu na získanom základe;

  Chcete sa pokúsiť vytvoriť na podlahe volumetrický obrázok? Toto riešenie urobí vašu izbu skutočne jedinečnou. Na tento účel vytlačte vybraný obrázok na špeciálny film, nasaďte ho na podklad a potom ho naplňte priehľadnou povrchovou vrstvou. Uistite sa, že ste na nej chodili s valčekom s malými ihlami.

  Ako vidíme, pri vytváraní veľkej podlahy, ako v iných veciach, nie sú žiadne malé detaily. Ale po dokončení všetkých krokov opatrne, v danom poradí, môžete byť správne hrdí na výsledky. Video "Ako vytvoriť rovný povrch s vlastnými rukami" vám pomôže byť inšpirovaný prácou a stať sa skutočným profesionálom!

  Čakáme na vaše komentáre a spätnú väzbu o tom, aký zaujímavý bol tento článok pre vás. Prihlásiť sa k odberu newslettera, ak chcete, aby aj naďalej zostať až do dátumu správy o opravách s rukami, zdieľať informácie so svojimi priateľmi - možno, že im pomôže pri rozhodovaní o zmenách v interiéri svojho domu. Uvidíme sa čoskoro!

  Bol článok užitočný? Povedzte svojmu priateľovi

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  9 + 1 =