Tekutá podlaha s vlastnými rukami video

Ako vyrobiť kvapalnú podlahu zo skla, gumy

Kvapalná podlaha je povlak, ktorý čoraz viac získava popularitu. Dnes sú kvapalné podlahy inštalované v rôznych miestnostiach. Okrem obytných budov - to sú kancelárie a výrobné priestory.

Kvapalná podlaha má výnimočne pozitívne recenzie. To je spôsobené tým, že tento materiál spája najlepšie vlastnosti rôznych materiálov. Toto poschodie má atraktívny a moderný vzhľad. Jeho vysoká pevnosť zachováva poťah v pôvodnej podobe už mnoho rokov.

Renovujte svoje domovy a premieňajte podlahu pomocou kvapalných materiálov, ktoré dokáže každý. Aby ste úspešne naplnili kvapalnú podlahu vlastnými rukami, mali by ste byť pripravení na časovo náročný proces.

Prvá vec, ktorú potrebujete, je získať špeciálne nástroje. Ide o:

 • Valčeky. Maľovanie a prevzdušňovanie s tŕňmi;
 • Hlboká nádrž;
 • Vŕtajte s tryskou na miešanie komponentov;
 • Špachtle, ktorej dĺžka je od 1,5 metra;
 • Úroveň budovy;
 • Široký štetec;
 • Lak s polyuretánovou bázou;
 • primer;
 • Zmes pre tekuté podlahy.

Zbieraním kompletnej sady nástrojov môžete bezpečne začať pracovať. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť starú podlahovú krytinu. Stojí za zmienku, že kvapalná podlaha nie je prostriedkom, ktorý dokáže skryť všetky chyby a nepravidelnosti sám osebe. Preto je dôležité kvalitatívne pripraviť nadáciu.

Odstránením poteru a starého povrchu musíte všetko očistiť od špiny a nečistôt. Vyčistený povrch po celej ploche musí byť ošetrený základným náterom. Ak chcete lepšie vyrovnať povrch, môžete do neho pridať kremenný piesok.

Postupujte až do úplného vysušenia základného náteru. Po tomto je povrch hydroizolovaný pomocou polyetylénu alebo strešného materiálu.

Potom môžete pokračovať do ďalšej etapy, ktorou je vyrovnanie podlahy. Postup sa vykonáva pomocou betónového poteru. Alebo ju môžete nahradiť cementovou pieskovou maltou. Inštaláciou majákov, ktoré určujú lietadlo, môžete vyplniť stierku. Tieto majáky sa namontujú na sadrokartónové kužele a potom sa vyrovnávajú pomocou úrovne. Riešenie je rozdelené na celú požadovanú oblasť a ponechané na jeden deň. Na konci prideleného času sa majáky môžu vytiahnuť. A zvyšné praskliny sa ľahko zatvárajú špachtľou. Na ochranu povrchu pred vznikom hrdze sa odstránia všetky oceľové profily.

1

Potom je najťažšie čakať. Koniec koncov Proces sušenia betónového poteru trvá celý mesiac. Preto by sa mali ďalšie práce pozastaviť.

Zatiaľ čo povrch zamrzne, môže sa s výhodou využiť voľný čas a vybrať typ budúcej podlahy. Celkovo existujú dva typy plnících plôch:

Druhé z nich sú tiež rozdelené na dva poddruhy:

 • Epoxidová. Takéto podlahy ľahko prenášajú veľké zaťaženia;
 • Epoxidový uretán. Tento typ je inštalovaný v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

V obývačkách najčastejšie používajú minerálne plnivá.

Okrem toho by sa mala venovať osobitná pozornosť voľbe zmesi. Sú tiež rozdelené do niekoľkých skupín:

 • Základná skupina. Jeho kompozície vyrovnávajú nezrovnalosti s rozdielmi až 8 centimetrov.
 • Samonivelačné podlahy strednej skupiny úspešne eliminujú nerovnosti až do 3 cm.
 • Dokončujúci tím je schopný zvládnuť rozdiely vo výške až do 1 cm.

Keď je poter úplne suchý, nanáša sa základný náter zhora. Vytvorí sa rovnomerný povlak a skryje všetky vytvorené trhliny.

Tesniace steny okolo obvodu podlahy sú posledným krokom pred nalievaním.

Potom môžete prejsť do fázy výplne. Zmes zrieďte len podľa pokynov. Naneste ho na vrstvu 5-7 mm. Okrem toho musí byť práca rýchla, pretože po 30-40 minútach sa zmes zahusťuje. Distribúcia kvapaliny je potrebná pomocou špeciálneho nástroja - rakli. Tiež môžete chodiť po podlahe bez tvrdnutia, ale iba ak máte špeciálnu obuv s podrážkami na podrážke. Je povolené použiť niekoľko vrstiev. Každá z nich by však mala byť ošetrená ihlovým valčekom. Tým odstránite všetky vzduchové bubliny. Úplné sušenie prebieha 72 hodín. Potom je povrch pokrytý ochranným lakom.

Ak chcete vizuálne vidieť, ako plniť tekutú podlahu vlastnými rukami, odporúčame sledovať toto video.

Tekuté sklo pre podlahu sa používa pomerne často. Tento materiál má nasledujúce výhody:

 • Má antiseptické a vodoodpudivé vlastnosti;
 • Nie elektrifikované;
 • Okrem toho sa sklo nemôže spáliť a ovplyvňovať rôznymi kyselinami.

Vytvorte tekutú podlahu v garáži alebo inej miestnosti vyrobenej z tekutého skla nie je ťažké. Preto je potrebné vylievať rovnaké časti tekutého materiálu v pruhoch a rovnobežne so stenou a okamžite ich rozdeliť na povrch. Ak chcete robiť všetko kvalitatívne, okrem širokej špachtle sa používa ihlový valec a stierka s dlhou rukoväťou. Špachtľa sa rovnomerne rozširuje po celej ploche. Valček sa používa na následné úplné vyrovnanie a odstránenie vzduchových bublín.

Treba poznamenať, že podlaha s kvapalným sklom je možná len na plochom a pripravenom povrchu.

Poťahová vrstva by mala byť od 3 do 5 mm.

Po vysušení môžete použiť vrstvu laku. Tým sa dosiahne ešte výraznejší vzhľad a posilní sa podlaha.

Prechádzka po podlažiach môže byť po dni. Ale môžete ho plne využiť len za päť dní. Zahrnúť systém "teplej podlahy" pod tekuté sklo môže byť len týždeň.

Podlahy s tekutou gumou sa často používajú v garážových priestoroch. V mnohých prípadoch je však možné tento pokryť aj na iných miestach (športové a detské ihriská a iné nebytové priestory). Gumová podlaha je vyrobená z gumových triesok. K tomu sa pridávajú rôzne farbivá a špeciálne polyuretánové lepidlo. Aplikuje sa na pripravený povlak pomocou špeciálneho rozprašovača.

Výhody objemovej gumovej podlahy sú nasledovné:

 • Povlak sa aplikuje na takmer akýkoľvek pripravený povrch (asfalt, betón, keramika, kovy a iné);
 • Okrem podlahy môže byť kvapalná guma pokrytá aj vertikálnymi konštrukciami.

Životnosť tejto plniacej podlahy so všetkými prevádzkovými pravidlami nepresahuje 10-15 rokov.

Za veľkú cenu objemná podlaha značne prekračuje iné gumové povlaky. To je však úplne kompenzované jednoduchou inštaláciou a vysokým výkonom.

Nie je také ťažké aplikovať kvapalný gumový náter nezávisle. Ale napriek tomu je pre mnohých neprístupné. Koniec koncov to vyžaduje špeciálne postrekové zariadenie.

Výhody tekutého kaučuku sú nasledujúce:

 • praktickosť;
 • flexibility;
 • Možnosť bezproblémového pokovovania;
 • Používané v studenej forme;
 • Sušenie trvá minimálne;
 • Ekologicky čistý materiál, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé látky;
 • Bezpečne sa vyrovnáva s ostrými zmenami teploty.

Hlavným rozdielom medzi týmto povlakom a bežnými kvapalnými podlahami je použitie rôznych nákresov a nápisov na spodnú vrstvu. Inštalujte tento typ iba na dokonale ploché povrchy. Napokon hrúbka vrstvy so vzorom nepresahuje 400 mikrónov.

Inštalácia takejto podlahy prebieha v niekoľkých etapách. Používajú sa tri vrstvy náteru:

Okrem pôvodného vzhľadu je tento náter odolný ako materiály, ktoré nám už boli známe (laminát, parkety a iné).

Existujú dva typy dekoratívnych podláh:

 • Tekuté linoleum, ktoré sa často používa pre kuchyne a kúpele.
 • Filler 3d podlaha. Jedná sa o transparentný polymér, ktorý je naplnený veľkoplošným výkresom. Takáto podlaha rýchlo získava popularitu, pretože jej použitie môže urobiť akúkoľvek izbu atraktívnou a jedinečnou.

Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

Tekutá podlaha vlastnými rukami

Foto z lokality: kakpravilnosdelat.ru

Títo remeselníci, ktoré v našej krajine existuje nespočetné množstvo radšej robiť všetko, čo vlastnými rukami, a zároveň šetrí rodinný rozpočet, ale aj triedenie zložitosti aj tie najjemnejšie budovy pre všeobecné vzdelávanie. Avšak lepenie tapiet a kvapalné 3D podlahy má dva veľké rozdiely. Avšak, so silnou túžbou, ani odborník môže naučiť vyrábať tie najzložitejšie procesy, nieto pochopiť, ako správne naliať tekutý podlahu, a ešte viac, tým viac, že ​​tam nie je nič príliš ťažké tu v skutočnosti nie je.

Základné znalosti: klasifikácia objemových náterov, ich typy a typy

Akonáhle sa oprava začína v byte alebo v dome, nevyhnutne vzniká otázka podlahy, ktorej trh teraz ponúka len neuveriteľný počet pozícií. Avšak v posledných rokoch spotrebitelia čoraz viac uprednostňujú tekuté podlahy kvôli ich špeciálnej trvanlivosti, ľahkej inštalácii a pomerne lacným v porovnaní napríklad s drevom a dokonca aj laminátom. Navyše, plniace plochy môžu byť len dva oddelené druhy, tento polymér alebo minerál môže každý vyberať podľa svojich vlastných preferencií.

Tekuté linoleum, ktoré je v podstate plniaca podlaha, sa nazýva minerál, ale častejšie polymérny povlak, ktorý sa nanáša nalievaním a vyrovnávaním. Povrch by mal byť hladký a dokonale vyrovnaný. Na vzhľad takýchto povlakov sú viac pripomínajúce už uvedené linoleum, ale cítiť, že taká podlaha je viac ako dlaždice.

Ak chcete rozptýliť všetky pochybnosti a jasne pochopiť, čo je kvapalná podlaha, fotografia úpravy (plnenie) a konečný výsledok, nebude to vôbec bolet. Navyše získaný povrch bude dokonale hladký a úplne vyrovnaný, bez drážok, kĺbov, švíkov a iných. Stojí za zváženie, že pri práci s drevom bude napríklad potrebné zdvihnúť podlahovú plochu, aspoň o centimetre o 5-15, ale podlahy môžu mať len jeden až sedem milimetrov.

Minerálna plniaca plocha

Fotografie zo stránok: stoydiz.ru

Zmes pre takú podlahu je založená na starom dobrom cementu, ktorý mu dáva silu a odolnosť voči poškodeniu. Zloženie roztoku tiež zahŕňa ďalšie plnivá a zmäkčovadlá, ktoré po vysušení nie sú škodlivé pre zdravie. Je pravda, že takéto zmesi sa často používajú na vyrovnanie nerovností, po ktorom je vrchol položený laminát, doska alebo dlaždice. Takéto riešenia sa vykonávajú v troch typoch:

 1. Základňa je určená pre vyrovnanie veľkých nerovnostiach až osem centimetrov.
 2. Priemerné riešenie je vhodné na vyrovnanie nerovností až do troch centimetrov.
 3. Finálna kompozícia je určená na dokončenie prác na úplnom vyrovnaní. Mal by byť dokonale hladký, pretože podlaha samotná bude položená priamo na jej povrchu, z čoho vyberať. A ako naplniť tekutú podlahu, nebude ťažké pochopiť, ale musíte brať do úvahy, že táto práca nie je vôbec jednoduchá.

Fotky zo stránok: osnovam.ru

Táto možnosť je už odolnejšia voči najrozličnejším nákladom podlahy. Používa sa len v tých miestnostiach, kde je najpríťažlivejší. Tento typ podlahy je takmer úplne bezpečný pre ľudské zdravie, je ťažké poškriabať a zničiť, alebo dokonca poškodiť, bude to ešte musieť vyskúšať. Existujú štyri takéto polymérne kompozície:

 1. Najstabilnejším typom povlaku je metylmetakrylát. Sú používané na parkoviskách a na iných miestach, ako je to, že aj tu doma sa používajú ako podlahové krytiny zriedka, vzhľadom na pomerne zložité žiadosti, a na to, čo to je, že ste prechádzali domu autom alebo traktorom.
 2. Extrémne odolná proti opotrebeniu polyuretánový náter je jednoduchšie v balení, a okrem toho, že nemajú strach korozívne chemikálie, teplotné extrémy, nehorí, a verne slúžiť viac ako dve desaťročia v správnej počiatočnej náplne.
 3. Varianty epoxidových uretánových podláh sú v skutočnosti tiež veľmi dobré, môžu vydržať takmer akékoľvek zaťaženie, zatiaľ čo zostávajú pružné a pružné.
 4. Druhá možnosť je najbežnejšia vzhľadom na jednoduchosť pokladania, lacnosť a tiež pomerne vysokú výkonnosť. Ide o povrchy s epoxidovou výplňou, ktoré sa dobre správajú v mokrých miestnostiach, sú odolné voči chémii, nebojí sa vysokej a nízkej teploty a tak ďalej. Ako vyplniť kvapalinu podlahu, video na konci článku bude jasne a vo všetkých detailoch.

skvelý tekutá podlaha sama: video, výhody a nevýhody

Pred začatím práce potrebujete porozumieť podrobnostiam a hlavne pochopiť, aké výhody majú takéto podlahy. Je jasné, že prvá, ktorá príde na myseľ, je život také podlahy, a mohol prakticky bez zmien stať štyridsať alebo päťdesiat rokov, čo je naozaj veľmi dlhá doba. Existujú však aj ďalšie výhody v tomto type pokrytia.

 • Úplná absencia všetkých druhov kĺbov a švíkov, v ktorých sa často vysádzajú celé kolónie baktérií a mikroorganizmov, najmä v nadmerne vlhkých miestnostiach.
 • Veľmi dlhá doba bezproblémového servisu.
 • Umývanie takejto podlahy je potešením, pretože akékoľvek znečistenie z nej pochádza z jednoduchej vody a čistiace prostriedky budú ťažko potrebné.
 • Jednoduchosť spočíva v naliatí extra rýchlosť a zvládne iba jeden deň.
 • Takéto povlaky sú úplne bezpečné, biologicky inertné, nevyžarujú aldehydy a sú protipožiarne.

Ako vyplniť podlahu: video-inštrukcie pre tých, ktorí nevedia

Fotografie zo stránky: youtube.com

Ak budeme analyzovať klady a zápory, napriek tomu zostanete vyladený robiť vo svojom dome alebo byte, rovnako ako podlahové krytiny, je čas premýšľať o tom, zariadení a nástrojov, ktoré môžu byť požadované v tomto prípade. Nezabudnite na samotné suché zmesi, ktoré musia byť vždy vyberané múdro, aby nedošlo k uhryznutiu lakťov. Začnime možno s najobľúbenejšími a najviac požadovanými značkami na trhu.

Fotky zo stránok: centro-pol.ru

Tak ako sa vám rozhodnúť, že niečo také podlahu prvýkrát, je potrebné myslieť na rozpočte, a zároveň, v najjednoduchšie verzii, a značka mix "Fundamentals Skorlayn T-45." Taký suchý prášok bude vyžadovať najmenej až 13 kilogramov na meter štvorcový na hrúbku centimetra. Pre porovnanie treba povedať, že zmes Bergaufu bude potrebovať už kilogramy sedemnásť, nie menej. Áno, a prvá verzia suší asi dve a pol hodiny a zvyšok oveľa dlhšie. Stačí si prečítať pokyny na tašky a budete spokojní.

Prístroje a zariadenia: len to, čo je skutočne potrebné

Je zrejmé, že najlepšie zo všetkých, aby pochopili, ako sa robí tekutou podlahy s rukami, video na konci článku poskytuje úplne objektívny pohľad, ale starostlivo preštudovať návod nebolí, to je fakt. Cost professionalnyh- stavitelia služby bude stáť niekde na sedem až desať dolárov za meter štvorcový plochy, pretože by to sami môžete ušetriť z rodinného rozpočtu celkom slušnú čiastku. Celý proces je dosť jednoduchý a ak je všetko vykonané prísne na technológiách, potom by nemali byť žiadne problémy.

Fotky zo stránok: tolkobeton.ru

 • Z dvoch, na šesť-sedem plastových vedierok. Odporúča sa kúpiť nové, alebo veľmi starostlivo umývanie už k dispozícii, takže nemajú zvyšky bielej, farby a tak ďalej.
 • Bežná špachtľa, rovnako ako šikmý valec, najmä na nanášanie malty na samonivelačné podlahy, ktoré sa ľahko zakúpia na akomkoľvek stavebnom trhu.
 • Vŕtačka s nízkou rýchlosťou alebo špeciálna miešačka určená na miešanie zmesí a roztokov.
 • Zvláštne kraskostupy, ktoré budú potrebné pre chôdzu po čerstvo nalial povrch.
 • Nástroj, nazývaný stierka, s nastaviteľnou vôľou, aby sa rovnomerne rozložila vrstva malty na celý povrch. Jeden, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude stačiť, takže je lepšie mať pár na dosah ruky.

Nebude to biť takisto, že dostanete rozpúšťadlo, ktoré vám pri ukončení práce pomôže vyriešiť špinavý nástroj. Aký typ tekutiny budete mať, budete požiadaný v obchode, kde si kúpite suchú zmes na podlahu.

Postupné pokyny: jednoduché a krásne tekuté podlahy, video a pripomienky

Foto zo stránok: goodnapolka.ru

Keď je všetko pripravené, nástroje, zariadenia a zariadenia sú zakúpené a dodané do vášho domova, je čas začať proces liatej podlahy. A to je potrebné robiť krok za krokom, dôsledne dodržiavať všetky pokyny a dodržiavať technológiu, potom bude náter krásny a bude tiež slúžiť dlho a spoľahlivo.

 • Najprv musíte pripraviť samotný povrch, s ktorým sa odstránia pozostatky dosiek, linolea atď. Navyše je potrebné dôkladne vyčistiť trhliny, ak sú k dispozícii, zapečatiť tesniacim materiálom a ošetriť celý povrch špeciálnym náterom.
 • Po konečnom hrubovaní a sušení musíte prejsť na druhý stupeň, ktorý spočíva v nalievaní kompozície. Je potrebné dodržiavať vlhkosť miestnosti, ktorá by nikdy nemala presiahnuť šesťdesiat percent, ako aj teplotné režimy. Kolísanie teploty je prípustné v rozmedzí od piatich do dvadsiatich stupňov tepla.
 • Zmes sa má zmiešať so zmiešavačom a potom sa rovnomerne nanesie s ihlovým valčekom na celý povrch. Hrúbka jednej vrstvy by mala byť jeden a pol dva centimetre, nie viac.
 • Nosiť pár žralokov, ktorými sú sandále s hrotmi, musíte prejsť celým povrchom ihlovým valčekom. Týmto spôsobom sa odstránia všetky vzduchové bubliny a dutiny, ku ktorým dochádza pri miešaní a naliatí zlúčeniny.
 • Druhá vrstva môže byť aplikovaná po hodine alebo dvoch alebo troch, v závislosti od zmesi samotnej, je najlepšie čítať na vrecku, je to presne uvedené.

Foto zo stránok: goodnapolka.ru

Dvanásť hodín po naliatí druhej vrstvy môžete povrch pokryť lakom. Ak existuje variant s 3-D podlahami, najprv musíte opatrne lepiť špeciálnu nálepku alebo použiť vzor. Avšak pre začiatočníkov bude táto práca pomerne zložitá, hoci možná. Lak sa nanáša až po všetkých prípravných prípravkoch a nezabúdajte, že je lepšie ju aplikovať v špeciálnom konštrukčnom respirátore.

Ako dlho sušená kvapalina? Táto otázka má jednoduchú odpoveď - asi po desiatich dňoch po konečnej aplikácii, ako je pokrytie je už možné pracovať na plný výkon. Avšak, je vhodné prečítať návod na všetky zmesi a lakov, pretože výrobcovia môžu mierne dlhšie alebo kratšie obdobie ukazujú, a to nevyhnutne potrebné brať do úvahy.

Po prečítaní článku opäť presvedčený o tom, že ich ruky môžu urobiť veľa vecí, aj keď len túžbou bolo, a skúsenosť príde s časom ... Tento proces je podrobne popísaný, rovnako ako nástroje, s materiálmi o prípade bude pre malé! Určite bude začínať malé plochy, ako sú kúpeľne alebo WC, potrebných vecí, a potom môžete ísť a podlahy väčšiu plochu, článok je dobrý, užitočný. Ďakujem vám! =)

Potery a samonivelačné podlahy. Hlavné rozdiely

Všetky samonivelačné kvapalné zmesi sa dajú rozdeliť do dvoch hlavných skupín:

Hrubá podlahová úprava s objemovým poterom

Dokončovacie samonivelačné podlahy

Požiadavka na základy plniacich podláh je uvedená na obale. Mal by byť odolný, suchý, čistý a nemal by mať významné chyby (praskliny a triesky), ktoré sa dajú vidieť cez povlak. Aby sa zabránilo nadúvaniu a odlupovaniu povrchu polyméru, nie sú povolené ani prach, škvrny mastnoty ani chemická kontaminácia.

Príprava betónovej základne

Príprava drevenej podlahy

Určite potrebné množstvo podlahového roztoku kvapaliny "oko" je dosť ťažké, takže pre tieto účely je lepšie používať majáky:

Určenie úrovne čistej podlahy

Nastavenie horizontality povrchu pomocou čapov

Hlavné etapy plnenia plniacej podlahy

1. Aby ste kompenzovali rozšírenie a zabránili vzniku trhlín v budúcnosti, musí byť podlaha pozdĺž stien pevná samolepiaca klapka klapky. Susedné pásma sa prekrývajú o 15 až 15 centimetrov.

Inštalácia pásky klapky

Naplnenie plniacej podlahy

Vyrovnanie samonivelačných podláh s ihlovým valčekom a štetcom

3D samonivelačné podlahy

Takéto povrchy vyzerajú veľmi atraktívne. Tento účinok môžete dosiahnuť nasledujúcim spôsobom. Na základnej vrstve sa najprv nanáša vrstva špeciálneho náteru, obrázok na vinylovom filme, mramorové štiepky, farebný piesok atď., Ktoré sú potom pokryté plniacou podlahou. Hĺbka obrazu závisí od hrúbky naplnenej vrstvy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

49 + = 52