Tekutý ruberoid

Tekutý ruberoid Pbk-1 je pripravený na použitie, nanášaný chladným spôsobom a nevyžaduje vykurovacie práce. Tekutý ruberoid tvorí hladký, monolitický povlak

PBK-1 LIQUID RUBBEROID je pripravený na použitie, nanášaný chladným spôsobom a nevyžaduje vykurovanie. LIQUID RUBEROID vytvára bezšvový, monolitický povlak. LIQUID RUBEROID má vysoké penetračné vlastnosti, vynikajúcu adhéziu, ťažnosť v širokom rozsahu teplôt. Použitie španielskeho termoplastického elastoméru Kalprene na výrobu tekutého ruberoidu mu dáva jedinečnú vlastnosť. Pri vysokých teplotách vykazuje tuhosť a elasticitu pri nízkych teplotách. Nevyžaduje vysokú kvalifikáciu pracovníkov.

Predtým, než začnete vykonávať akékoľvek opravy strechy, by si mal starostlivo skúmať sám nepremokavou úpravou na túto tému, zisťovanie príčin prietoku vody. Ako vyzerá váš starý náter? Existujú na povrchu bublinky alebo pľuzgiere? Existujú poryvy starých strešných plsti alebo zjavné diery? Poter je zničený? Ak sú tieto otázky kladne, potom je dôvod na oneskorené nutné opravy budú pravdepodobne nehľadali v nepremokavou úpravou, a všetko zariadenie zastrešenie koláč, z dosky na hydroizoláciu. Dôvodom pre prietok a rýchlu likvidáciu hydroizolácie a poteru, ako prax ukazuje, že je nedostatok izolácie a nedostatočné vetranie izolácie. Toto je hlavná "choroba" väčšiny ruských mäkkých striech. Pamätajte si, že z vyučovania fyziky v škole, skúsenosti? Vezmite lyžicu naň kladieme kus ľadu a spodné ľahší spustenie, aby sa zahrial. Na nejakom mieste na spodnej strane lyžice bude kvapka vody. Znamená to, že lyžica je netesná? Teraz sa na našich strechách stáva zhruba to isté. Zvnútra miestnosti, máme Gray stropom a vonkajšie sneh a mráz, a v prípade, že izolácia strechy izolácie a vetranie nie sú dostatočné pre ruskú chladnom klímy vnútri zastrešenia koláč kondenzačnej vody, ktorá je neustále niečo zmrzne, potom sa taví, ničiť izoláciu a poter. A keď je pružina, potom je to skondenzovanej vody pod slnečné teplo začne stúpať, nafukovanie početné bubliny hydroizolačná vrstva, a celá vlhkosti a vlhkosť mimo povlaku odplaví zvyšky zmäkčovadlá izolačný materiál, ktorý vedie k deštrukcii povlaku. Okrem toho je kondenzát-voda presakuje čiastočne cez strop vo vnútri miestnosti, vytvárať klamlivú deravé strechy (hydroizolačnej vrstvy k lomu).

Ak ste skontrolovali strechu a videli, čo bolo povedané vyššie, potom nepomôže žiadny vodovzdorný materiál, ani drahý ani lacný. Problém sa bude pravidelne opakovať často, otáčaním vreciek dovnútra, aby ste opravili hydroizoláciu a stropy.

Ak chcete odstrániť tento druh problému je nutné demontovať starej strechy, suché zvyšky izolácie, zateplenie podľa požadovaných noriem pre SNIP, dať cement, piesok poter s plánovaným gravitačného vrstve, s inštaláciou ventilačného flyugarok a aplikovať hydroizolačné koberci alebo maľovať s minerálnou ochranou proti UV žiareniu.

Ak zistíme, že sme v poriadku s ohrievačom a cementovo-pieskovým poterom, potom zvážime tri možnosti:

Starý vodotesný koberec je demontovaný 100% a na jeho mieste je vytvorený nový, s inštaláciou ventilačných lopatiek.

B Starý vodotesný koberec sa opravuje lokálne a naň sa nanáša nová hydroizolačná vrstva.

B Obnovili sme plasticitu a celistvosť starého náteru použitím nášho materiálu LIQUID RUBEROID ™.

Vo všetkých prípadoch, odporúčame, aby pred použitím akejkoľvek izolačný materiál potrebný pre dosiahnutie primérov Primer PBC 1g LIQUID RUBEROIDtm, predtým vysušenej a de-poprášené povrch. Primerovanie sa uskutočňuje s nepretržitou vrstvou bez vynechania a priestranstiev a je oddelené ako skrytý typ práce.

Moderný trh ponúka množstvo rôznych hydroizolačných materiálov, rovnako ako výrobcovia výrobkov pod značkou LIQUID RUBEROIDDM

1

2. Hmotnostný podiel neprchavých látok,% najmenej

3. Vzhľad filmu

Zakryté. hladká, polomatná

4. Čas sušenia do stupňa 1, hr

5. Priľnavosť k betónu, MPa, nie menej ako

6. Absorpcia fólie vodou, g / m. nie viac

7. Pevnosť filmu pri naťahovaní, MPa, nie menej ako

8. Vzťahuje sa. rozšíriteľný. film s okom. %, nie menej ako

9. Tepelná odolnosť, С, nie menej ako

zvážte možnosti vytvorenia vodotesného koberca s využitím našich materiálov.

Použitie LR na obnovenie starého povlaku valcovaním.

Starý náter by mal byť vysušený, aby sa odstránil prach. Poškodené oblasti by mali byť otvorené s obálkou, sušené, zapečatené a zapečatené. Potom celý povrch strechy opatrne bez základného náteru (PBK-1GP) a naneste 1 až 2 vrstvy LR. Ako poslednú vrstvu odporúčame použiť LR s prídavkom hliníkového prášku na odolnejšiu ochranu pred slnečným ultrafialovým žiarením.

Vďaka svojim penetračným vlastnostiam prúdi LR do miesta, kde by mohli tieto miesta unikať a utesniť. Utesňuje praskliny, póry, otvory a trhliny. LR dáva starému valcovanému poťahu "druhý život" plastifikáciu a doplnenie.

Približný výdaj LR v tomto prípade je približne od 0,5 l do 1 l na 1 m 2.

Horúce a požiarne práce sa nevyžadujú.

Aplikácia LR ako lepidla pre valcovaný materiál RKP350 alebo RKK.

Starý povlak alebo poter by mal byť vysušený, bez prachu. Opravte poškodené miesta lokálne. Pridajte (PBK-1GR) a naneste vrstvu LR. Materiál valcovania, predbežne strihaný, lepidlom valcovaním a úplným stlačením na povrch. Pásky strešného materiálu, ktoré sa lepia zo spodných častí strechy na hornú prekrývajúcu sa plochu 5 - 10 cm, odporúča sa štvrť 5 až 10 hodín na to, aby sa znova potiahlo miesto strechy vyžadujúce toto.

Približný výdaj LR v tomto prípade je približne od 0,5 l do 1 l na 1 m 2.

Horúce a požiarne práce sa nevyžadujú.

Lepiaca vrstva LR. 2. Poter. 3. Primer (PBK-1GR). 4. Rolovací materiál.

Aplikácia LR ako obloženia pred nanášaním ochranného nanášaného valcového materiálu.

Starý povlak alebo poter by mal byť vysušený, bez prachu. Opravte poškodené miesta lokálne. Pridajte (PBK-1GR) a naneste vrstvu LR. Vysušte ju. Nasledujúci deň sa prekrýva aj ochranný ochranný materiál prekrývajúceho sa valca.

Približný výdaj LR v tomto prípade je približne od 0,5 l do 1 l na 1 m 2.

Poter. 2. Primer (PBK-1GR). 3. zvárateľný materiál. 4. LR vrstva.

Zariadenie strechy s LIQUID RUBEROID s výstužou.

Cmaterový náter alebo suchý poter, prach. Opravte poškodené miesta lokálne. Pridajte (PBK-1GR) a naneste vrstvu LR. Ďalej ako spevňujúca páska prilepíme sklolaminát,

1 - základňa pod strechou; 2 - primér "LIQUID RUBEROID" (PBK-1); 3 - vrstva masticu "LIQUID RUBEROID" (PBK-1); 4 - sklenený materiál; 5 - posledná vrstva masticu; 6 - 7 - ochrannú vrstvu PBK-1.

vyrovnanie bublín a zostavy tkaniny. Aplikujeme vrstvy LR s vysúšaním medzi vrstvami, kým štruktúra tkaniny nezmizne. Ako poslednú vrstvu odporúčame použiť LR s prídavkom hliníkového prášku na odolnejšiu ochranu pred slnečným ultrafialovým žiarením.

Približný výdavok LR v tomto prípade je približne od 1,5 litra do 2,3 litra na 1 štvorcový meter.

Horúce a požiarne práce sa nevyžadujú.

Vrstvy LR. 2. LR vrstva. 3. Poter. 4. Primerovanie (PBK-1GR). 5. Maľovanie. 6. Sklolaminát.

Odporúčame inštalovať a opraviť strechy v ohrievači na ventiláciu ohrievača zotrvačníka (viď obrázok) alebo odvzdušňovať na strane vonkajších stien. Na výrobu dúchadla podobného tvaru sa odoberá rúrka z polyméru, azbestu alebo kovovej rúrky. Prestávky dieru do spojky a izolačnej hadice je umiestnená, aby sa prekrývali s bočnými otvormi vyvŕtanými na vetranie izolácie, a v hornej časti rúrky a pevné clona nosia cín ako vietnamskej čiapky. Na 100 metrov štvorcových. je žiaduce dať 1 strešnú lopatku.

Ochranný ochranný štít. 3. Potrubie. 4. Izolácia. 5. Otvory pre ventiláciu ohrievača.

LIQUID RUBEROID je vynikajúca hydroizolácia pre všetky betónové výrobky, pre základy, kúpeľňu, sokl a slepú plochu budov. Je to jednoduché, lacné a rýchle.

Algoritmus na vykonávanie hydroizolačných prác je podobný hydroizolácii cementovo-pieskovej strešnej potery.

Povrch je predsušený, bez prachu a základom (PBK-1GR). V prípade potreby použite vrstvu LR alebo dve vrstvy.

Prietok je približne od 300 ml do 0,5 l na 1 m2. m.

Horúce a požiarne práce sa nevyžadujú.

Ak ide o kúpeľňu, vyrovnávacia vrstva sa položí a prilepí, napríklad dlaždice.

Podkladový alebo betónový výrobok. 2. Primer (PBK-1GR). 3. Vrstvy LR.

Podklad pre hydroizoláciu kúpeľne. 2. Primer (PBK-1GR). 3. Vrstvy LR. 4. Lepidlo na dlaždice. 5. Dlaždice. 6. Vyrovnávacia vrstva.

Pri cementárno-pieskoviskových prácach s parapetmi, stenami alebo vystupujúcimi konštrukciami sa odporúča urobiť zaoblené spojenia a dvojitú vrstvu hydroizolácie, najlepšie s výstužou. Pozrite si obrázok.

Ctene alebo parapetu. 2. Prechody z

Cementová piesková malta. 3 Vystu-

Lietajúca konštrukcia. 4. Základ

Spracovanie kovových povrchov PBK-1 (X):

- čistý a suchý povrch, ktorý sa má ošetriť, základný náter (PBK-1GR);

- aplikujte v prípade potreby niekoľko vrstiev masticovej PBK so štetcom alebo valčekom.

PBK perfektne priľne k kovovým povrchom. Chráni kovy pred koróziou a chemicky agresívnym prostredím. PBK-1 (X) sa môže použiť na antikoróznu úpravu karosérie vozidla.

PBK-1 (X), má dobrú priľnavosť nielen kovy, bitúmenové materiály a cementovej malty, ale aj k betónu, cementu, bridlice, tehál, dreva. To umožňuje použitie tmelu na ochranu vody, stavebných konštrukcií pre rôzne účely, ako sú nadácie, slepý priestor, kúpeľní, betónových tvárnic, murovaný potrubí a nádrží na rôzne účely, atď

Mastic zvyšuje životnosť spracovaných konštrukcií, pretože vytvára stabilný povlak, ktorý chráni povrch pred nežiaducimi účinkami vody a agresívnych médií.

PBK-1 (X), je vynikajúci a lacný materiál pre asfaltové hydroizolačné povlak (napríklad asfalt strechy), vrátane tých, povlakov, ktoré sa pohybuje doprava.

V prípade žiadosti o špeciálne účely je potrebné sa obrátiť na odborníkov Stroytechnologii LLC.

Dodržiavajte bezpečnostné predpisy pri vykonávaní akejkoľvek práce. Najmä pri práci s kvapalným ruberoidom nezabúdajte, že sa skladá z horľavých olejových produktov, nedovoľte otvorený plameň a nefajčite blízko neho. Ak sa LR dostane na telo, použite rastlinný olej a handru, aby ste ho odstránili, a potom umyte mydlom.

Nástroje používané pri inštalácii hydroizolačného koberca

Pre aplikáciu kompozície polymér-bitúmen "tekuté strešnej lepenky" (PBK-1) za použitia nasledujúce nástroje: a) maľovanie primárnych; b) kožušinové valčeky s kožušinovými valčekmi; c) rozprašovače; d) tesnenie strechy pozri obr. 10; d) pre aplikáciu tmelu "tekuté strešnej lepenky" (PBK-1) pomocou špachtle alebo "injekčnej striekačky."

1 - klapka gumy odolnej voči oleju s hrúbkou 1,5 až 2,5 mm; 2 - skrutky; 3 - plaky s rozmermi 250 x 50 x 20 mm; 4 - dĺžka stopky 1500 mm.

Naše súradnice: V Novosibirsku: (383) 213-6-213, 213-3-213, 227-9-866, fax: 2010883. V

Výhody a technológia montáže tekutého ruberoidu

Odlišujú sa v stupni plasticity. Konzistencia typu zvažovaného ruberoidu je silnejšia a jeho tekutosť je veľmi podobná mäkčenému hluku. Spôsoby aplikácie a charakteristické vlastnosti tejto látky budú opísané nižšie.

Tekutý ruberoid: spôsob aplikácie

Materiál je založený na bitúmenu, jeho zloženie môže byť doplnené plastifikačnými aditívami, prvkami minerálneho alebo polymérneho pôvodu.

Vzhľadom na to, že má dobrú plasticitu a vynikajúce adhézne vlastnosti, na zachovanie týchto parametrov je potrebné zakryť podklady podľa odporúčaní.

Pri vykonávaní opatrení zameraných na hydroizoláciu strechy, stropu, podlahy, podkroví a pod., Používajte ruberoidnú kvapalinu, musíte postupovať podľa týchto pokynov.

 1. Jednou z najlepších odrôd je PBK-1. Jeho súčasťou je termoplast v kombinácii s bitúmenom, ktorý chráni proti praskaniu pri teplotných zmenách a jasných slnečných lúčoch.

Kvapalina sa nanáša na poslednú vrstvu pokrývajúcu strechu. Pri výrobe základného náteru môžete aplikovať odrody MBI / MPBI, ktoré majú nízku kvalitu. Zmiešajú sa s rozpúšťadlom do dobrého stavu tekutosť a až po tom, čo sa použije.

 1. V riedenom stave získa látka vynikajúcu tekutosť, ktorá umožňuje kvalitatívne nanášanie základnej roviny a prípravu na nanášanie hlavnej vrstvy.
 2. Je veľmi dôležité, aby sa počas používania monitorovaného pripojenia, dokonca aj pri oteplení drevenej podlahy, nepoužívala horúca metóda. Uspokojuje sa iba na zriedenie na potrebnú hustotu s použitím rozpúšťadla.
 3. Hustota závisí od stavu, v ktorom bude povrch pokrývať. Primér bude vyžadovať zriedenú formuláciu, aby bola základňa hustšia.
 4. Ako riedidlo používajte uhlíkové rozpúšťadlo bez ohľadu na to, kde sa používa - v súkromnom dome alebo vo výškových budovách.
 5. Na pokrytie povrchu takým ruberoidom používajte náradie na farbenie a rovnomerne rozdeľte gumu.
 6. Keď sa práca vykoná správne, vzniká hladký, bezšvový spoj, štrukturálne podobný kaučuku.

Ako si vytvoriť strechu sami

Veľmi často sa látka používa na opravu. S jeho pomocou môžete aktualizovať starý náter, obklady, povrch balkóna, tesniace kĺby, trhliny a švy. Pokrytie je skutočne organizované a vlastné ruky, ale tento materiál v tom pomôže.

Počas prevádzky s látkou sa používajú špeciálne nástroje - to sú valce / kefy, a ak je požadovaná maximálna rovnaká distribúcia, v rovine sa používa postrekovač. V dôsledku toho, keď sa ruberoid vyschne, objaví sa veľmi plochá rovina, švy a kliešte sa nevytvoria.

Postupnosť, ktorá sa pozoruje počas strešnej krytiny, doma i na balkóne, je posudzovaná látkou:

 1. Na samom začiatku musíte starostlivo vyčistiť a vysušiť priestor, ktorý bude pokrytý hydroizoláciou. Ubezpečte sa, že nepravidelnosti vyhladíte špeciálnym riešením.
 2. V prípade, kedy je nutné opraviť staré strechy, stiahne exfoliované starých náterov kusov. Ak sa rozrástli staré hydroizolácie, podšívka stúpa, vzniknuté dutiny sa sušia, načo sa primer je vyrobená krytiny a lepiace promazyvanie asfaltu.
 3. Pred aplikáciou sa celá ošetrená rovina primieša masticom zriedeným rozpúšťadlom.
 4. Naneste materiál iba na suchý povrch. Ak je potrebné vykonať sériu vrstiev hydroizolácie, vyžadujú si dôkladné sušenie.

Použitie takejto rôznorodosti strešného materiálu

Oblasť použitia takéhoto ruberoidu je veľmi vysoká. Vzhľadom na to, že sa vyrába na báze kvapalného kaučuku, stáva sa alternatívou konvenčnej valcovej textílie.

Má tiež niekoľko výhod, ktoré zvyšujú popularitu pri predaji stavebných materiálov. Takéto výhody sú:

Stohovanie je veľmi jednoduché. Pri upevňovaní na základni sa nevyžaduje zahrievanie. Použite pomerne jednoduché nástroje - valec alebo štetec. Keď je strecha pokrytá kvapalnou odparkou, vyschne, je veľmi podobná hladkému monolitickému koberci, ktorý nemá kĺby a švy.

Vyrába sa vo vhodných formách, vo forme vedier, obsahujúcich až 20 litrov.

Odolnosť voči časovému zničeniu je spôsobená tým, že obsahuje polymérne zložky, zmäkčovadlá a minerálne prísady.

Materiál starostlivo chráni ošetrovanú rovinu pred vplyvmi poveternostných podmienok.

Použitie takého ruberoidu v rôznych oblastiach:

 • v suteréne, streche, vrátane podkrovia, suterénu, ako aj iných podzemných stavieb - to je hydroizolácia;
 • pre asfalt - to je redukčné činidlo;
 • z korózie kovových konštrukcií - ochranný povlak;
 • na vytvorenie mäkkých striech, bez ohľadu na použitie výstuže - to je základ.

Čo je to tekutý strešný materiál a kde sa používa?

Čo je tekutý ruberoid a ako sa líši od bežného?

Tekutý ruberoid je polymér-bitúmenová alebo gumovo-bitúmenová zmes. Spočiatku je v kvapalnom stave, čo vám umožňuje šetriť čas na položení.

Táto homogénna a viskózna čierna kvapalina pozostáva z:

 • bitúmen (základ);
 • komplex polymérov;
 • zmes uhľovodíkových rozpúšťadiel;
 • minerálne prísady a zmäkčovadlá.

Tekuté strešná krytina má rad užitočných a veľmi dôležitých vlastností (elastický, vzduchotesné, odolné proti poveternostným a mechanickým namáhaním), uvoľnením pre použitie v mnohých oblastiach stavebníctva:

 • na hydroizoláciu základov, strešných konštrukcií alebo železobetónových výrobkov;
 • na obnovu (opravu) starých bitúmenových valcov;
 • na pokrytie mäkkých striech;
 • ako antikorózny materiál (poťahovanie) kovových konštrukcií;

PS: Základnou výhodou kvapalného ruberoidu je jeho bezchybnosť v konečnej hotovej verzii. Nanáša sa pomocou valčeka, kefy alebo spreja.

Tekutý ruberoid je populárny názov bežného tekutého bitúmenu alebo bitúmenového gumového tmelu. To sa líši od konvenčnej v tom, že je kvapalina (prekvapivo pravda.) A je aplikovaný priamo na povrch, na rozdiel od konvenčného krytiny, v ktorej je asfalt aplikuje na lepenku alebo polyetylénu. Používajú sa hlavne na hydroizolačné konštrukcie - betón, drevo, kov, atď. Niekedy sa používajú namiesto strešného materiálu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

36 − = 32