Tekutý travertín

Tekutý travertín

Dekoratívna omietka Tekutý travertín sa používa ako dekoratívny, hydroizolačný, ochranný a spevňujúci náter. Dekoratívna omietka "TRAVERTIN" sa môže aplikovať na pevné povrchy omietnutých stien, kameňa, betónových dosiek a na povrchu vystavených konštantným vibráciám, ako sú kovové, plastové alebo iné dekoratívne panely. Informácie o príprave konkrétneho povrchu na použitie tohto materiálu vám poskytne náš technický odbor.

Vzhľadom na jedinečnú štúdie prahovú pružnosť dekoratívna omietka nepraská od vibrácií a slabých deformácií, pričom sú veľmi silné a hustý materiál, ktorý môže manipulovať s rovnakými postupmi sa používajú pri spracovaní prírodného kameňa. Materiál je netoxický a netoxický, nevyžaruje škodlivé výpary pri vysychaní, je absolútne bezpečné pre životné prostredie a čo je najdôležitejšie, v porovnaní s inými materiálmi s minerálnym plnivom, nemá rádioaktívne pozadie.

Skupina Tako Ideas sa už 6 rokov neúnavne angažuje vo vývoji nových technológií, pričom pôvodne stanovila za cieľ zaujať miesto na trhu vysokokvalitných stavebných materiálov a dosiahla značný úspech v tomto odvetví. K dispozícii v rade krajín SNŠ v ťažbe kameňov rôznych farieb a odtieňov nám umožňuje vyrábať materiály bez použitia farby, čo poskytuje výhodu v farebnej stabilite, ktorá je prirodzená farba plnív. Úprava farebnej stupnice sa dosiahne pridaním látok s prírodnými zlúčeninami oxidov rôznych kovov, ktoré umožňujú zaručiť stabilnú farbu materiálov po dobu 30 rokov a viac.

Pri výrobe materiálov uskutočňuje naša spoločnosť prieskum a zohľadňuje názor špecialistov pracujúcich s touto skupinou materiálov na odstránenie ťažkostí pri práci s materiálom a vytváranie priaznivých podmienok pre zjednodušenie a urýchlenie metód práce s materiálom. Testy ukázali, že materiály našej spoločnosti zo série "Liquid Stone" dokážu odolávať teplotám od -75 do +700 stupňov Celzia, za predpokladu, že nedôjde k mechanickým vplyvom (náraz, poškriabanie, ohýbanie). V prípade mechanického poškodenia sa materiál ľahko manipuluje v miestach poškodenia. Materiál neumožňuje prenikanie vlhkosti a vlhkosti na pôvodný povrch, čím ho chráni pred zamrznutím a rozpadom. Materiály zo série "Tekutý kameň" nie sú ovplyvnené ultrafialovými lúčmi, poveternostnými javmi, abráziou. Nevyžaduje pravidelné lakovanie.

Steny, na ktorých sa aplikuje dekoratívny sadrový travertín je možné vyčistiť pomocou tlakových podložiek pri tlaku najmenej 80 cm Neodporúča sa používať čistiace prostriedky obsahujúce kyselinu alebo zásady, pretože nerovnomerné čistenie povrchu spôsobené ľudským faktorom môže viesť k zafarbeniu.

Povrch, ktorý sa má aplikovať na materiál, musí byť pevný, zbavený prachu a úplne suchý. Nepoužívajte dekoratívnu omietku na vnútornú a fasádnu prácu na povrchu škvŕn z olejov, mastnoty a iných látok, ktoré zasahujú do potrebnej priľnavosti materiálu k povrchu. Každá vrstva aplikovaného materiálu by nemala presiahnuť 1,5 mm. Doba schnutia aplikovanej vrstvy musí byť najmenej 24 hodín od okamihu aplikácie pri teplote najmenej 10 stupňov. Počet možných vrstiev nie je obmedzený. Aby ste zabránili prekročeniu dekoratívnej omietky na steny a fasádu, odporúčame nanášať materiál na vyrovnaný povrch. Spotreba materiálu je 1,53 kg na meter štvorcový (200 g + - vrátane kvapalnej zmesi). Pri brúsení materiálu používajte ochranu dýchacích ciest a ochranu očí (ak je to potrebné). Ak je to potrebné, špecialisti našej spoločnosti vykonajú majstrovskú triedu v teréne a poskytnú podrobnejšie informácie o materiáli a spôsobe práce s ňou.

Čas použiteľnosti sadry z travertínu v uzavretých obaloch 12 mesiacov od dátumu výroby. Hotový roztok v rozbalenej nádobe musí byť spracovaný počas 30 dní. Neuchovávajte materiál v mrazničke a uchovávajte ho pod teplotnými podmienkami pod nulou.

Je zakázané pridávať do pripraveného materiálu akékoľvek cudzie materiály (vápno, cement, sadra atď.). Je zakázané používať materiál s vypršanou skladovateľnosťou, zmiešaním s vodou alebo novým roztokom. Používajte pri teplotách od + 5 ° C do + 35 ° C. Neaplikujte na zamrznuté povrchy. Nedovoľte, aby sa do roztoku dostali piesok, kamene alebo iné látky alebo usušené tuhé látky roztoku, ak zostanú na stenách nádoby. Nepresahujte rozsah týchto pokynov týkajúcich sa povrchu a spôsobu použitia. Normy pre pridávanie vody pri výrobe materiálu sú uvedené pre rôzne obaly v rôznych pomeroch.

1

Prehľad ozdobnej omietkovej zmesi Travertino

Obchodná sieť nám poskytuje obrovský sortiment rôznych materiálov pre dekoratívny dizajn interiérov. Mnohé recenzie skúsených majstrov nepochybne hovoria v prospech výberu prírodnej benátskej omietky. Obloženie stien s produktmi šetrnými k životnému prostrediu je jednou z dôležitých zložiek zdravého životného štýlu. Okrem toho ide o rozumnú investíciu peňazí. Dekoratívna omietka Travertino vpravo získala popularitu a veľký úspech u spotrebiteľov. Tento jedinečný náter je založený na najnovšej technológii imitácie kameňa. Aby ste zvládli princíp vytvorenia omietkového povrchu, stojí za to študovať technické a prevádzkové charakteristiky, ako aj prečítať si návod na použitie dekoračného riešenia.

Travertín z prírodného kameňa je pevná hornina vytvorená minerálmi uhličitanu vápenatého pred mnohými tisíckami rokmi. Má poréznu štruktúru a bohatú farebnú paletu. Veľkolepé prevádzkové a estetické vlastnosti travertínu sú známe ľudstvu od doby výstavby rímskeho Kolosea.

Dnes je minerál široko používaný ako stavebný a dokončovací materiál. Vysoká cena však často bráni mnohým ľuďom nakupovať. Aby bol kameň prístupnejší, vytvorila sa dekoratívna omietka s rovnakým názvom s imitáciou.

Vápno Travertino si zachovalo textúrne vlastnosti originálu a jeho širokú paletu farieb. Textúra kameňa poskytuje ilúziu objemu miestnosti a prirodzená štruktúra úspešne vytvára dojem starého povrchu. Dekoratívna omietka dokonale harmonizuje so situáciou prírodného dreva a výrobkov z tepaného železa. Travertino je ideálnou voľbou pre obnovu starých budov.

Charakteristika štruktúrovanej omietky

Materiál imitujúci travertín z prírodného kameňa pozostáva z mramorových štiepok, piesku a spojivovej zložky. Existujú dva hlavné typy omietok:

  • Silikát - vyrobený s použitím modifikovaných akrylových polymérov. Má vysokú úroveň priepustnosti pre pary, nepodlieha trhlín a deformácii.
  • Minerálna kompozícia na báze vápna alebo cementu. Má dobrú pevnosť a odolnosť proti vlhkosti. Tento druh omietky sa rovnako úspešne používa aj pri dekorácii interiérov a obkladoch fasád.

Prírodný dekoratívny náter je bez zápachu, horľavý a netoxický. Travertino je veľmi plastový, ľahko použiteľný, má hospodárnu spotrebu. Povrch sa ľahko obnoví, nebojí sa vlhkosti a priamemu slnečnému žiareniu.

Travertino nevyžaduje dokonalé vyrovnanie steny. Hrubý povrch náplasti dokonale maskuje malé nerovnosti podkladu. Stačí stačiť steny zo zvyškov starého plášťa a odstrániť prach. V rovine pokrytej cementovou maltou nanášame akrylovú impregnáciu hlbokého prenikania. Steny zo sadry, drevotriesky alebo drevovláknitých dosiek sa po 6-8 hodinách ošetria opakovane. Ďalšie dve vrstvy sú pigmentovaná pôda, 20% zriedená vodou. 8-12 hodín po sušení získa biela drsná plocha s vynikajúcou priľnavosťou na stenu.

Suchá zmes Travertino zriedená vodou podľa pokynov na obale. Prvá vrstva sa rozloží cez stenu valčekom alebo dekoratívnou plastovou stierkou so zaoblenými okrajmi. V dôsledku toho by sa mala vytvoriť rovnomerná vrstva s hrúbkou nie väčšou ako 1 mm. Po 12 hodinách môžete začať opätovne aplikovať omietku Travertino. V tomto prípade je konečná časť stierky aplikovaná na stenu s chaotickými údermi (prepichnuté).

Výsledný povlak sa nechá sušiť 15 až 20 minút. Potom s špachtľou z nehrdzavejúcej ocele sa horná vrstva jemne vyčistí a vystaví sa textúru. Opatrne hladké a kompaktné, jemne stlačte nástroj. Na reliéfnom povrchu by mali byť rovnako prítomné aj priestory a miesta s depresiami a nepravidelnosťami. Na účinok muriva môžete nakresliť stenu do obdĺžnikových blokov.

3. Zdobenie Travertino.

Naneste vrchný náter najskôr 24 hodín po úplnom vyschnutí. Po prvé, stena je ošetrená bezfarebným fixačným roztokom, potom s tónovaným gélom. Je rovnomerne rozomletý na povrchu v kruhových pohyboch pomocou gumového plaváka a špongie z penovej gumy.

Dôležité! Travertino omietka sa používa v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, odporúča sa dodatočná práca s ochrannou vrstvou vosku.

Presne simulovať pigmenty používajúce kameň žltohnedej stupnice. V prípade potreby dosiahnete efekt travertínu s akýmkoľvek farebným povrchom.

Kvalitatívna imitácia textúry minerálu závisí od prípravy a skúseností pána. Profesionálni maliari majú rôzne spôsoby aplikácie dekoratívnej malty. Priechod prírodného kameňa sa vykonáva pomocou stierky, špongie alebo kefy na vlasy.

Technická príručka poskytuje teoretickú spotrebu na 1 m 2 1,5-2 kg Travertina (s hrúbkou vrstvy 1-2 mm). Ak ukladáte dekoratívnu omietku so zriedkavými a širokými zdvihmi, získate vyhladzovaný obraz zvetraného povrchu kameňa. V tomto prípade sa spotreba travertínovej úpravy zníži.

Ak je riešenie textúry jemne a husto drobené, minerálny vzor vyzerá podrobnejšie a realistickejší. Pri vytváraní silnej vrstvy reliéfu môže spotreba materiálu dosiahnuť až 3,5 kg / m2.

Recenzie spoločnosti Travertino

"Najprv urobili dekoratívnu omietku v obývacej izbe v chate. Travertino sa nám páčilo textúry tak, že sme navrhli všetky povrchy v ostatných miestnostiach. Teraz nás navštevujú priatelia a orientačné body na výletoch a radách. "

"V byte je vstupná hala zdobená benátskym kameňom, nazývaným Travertino, vyzerá luxusne a pevne. Bolo to ťažké s farbou, bolo treba zvoliť prakticky "na dotyk". Ak chcete dosiahnuť jemný odtieň broskyne, zmiešajte v laku rôzne farbivá. V dôsledku toho sa získalo príliš veľa kvapaliny, pri aplikácii sa vyprázdňovalo. Vyriešili sme problém tým, že sme rýchlo prebrali farbu špongiou. "

"Rozhodli sme sa urobiť nádhernú povrchovú úpravu prvého poschodia v našom dome a zastavili sme sa na štruktúrovanej omietke Elite Travertino. Pozitívna spätná väzba od priateľov a prijateľná cena prispeli k tejto voľbe. Keďže milujem robiť všetko vlastnými rukami, rozhodol som sa zvládnuť novú technológiu. Najťažšou časťou bolo pripraviť pracovné riešenie požadovanej konzistencie, aj keď všetko sa miešalo podľa pokynov. V dôsledku toho bol požadovaný tok vybraný intuitívne. "

"Ako samopriemyselný štukatér chcem nechať svoju spätnú väzbu a zdieľať skúsenosti zdobenia stien s dekoratívnou povrchovou úpravou Travertino. Majitelia začínajú pracovať postupne, postupne zvládajú malé oblasti. V tomto prípade nebude čelná vrstva mať čas vysušiť a budete ju môcť spracovať kvalitatívne. Pre pohodlie, povrch steny pravidelne posypa vodou. "

Vladimir Isayev, región Leningrad.

Prírodné vápenné omietky s minerálnymi granulami sú vysoko cenené odbornými majstrami vďaka viacerým výhodám:

  • ekologická čistota komponentov;
  • dobrá sila;
  • odolnosť proti vlhkosti, požiaru a biologickej agresii;
  • široké ozdobné možnosti;
  • široká škála farebných riešení;
  • Vynikajúce maskovacie činidlo pre povrchové chyby;
  • jednoduchá starostlivosť o kryt.

Z nevýhod Travertina je možné spomenúť ťažkosti pri realizácii obkladov. Ak chcete dosiahnuť vysokokvalitný výsledok, skúsení ľudia odporúčajú kontaktovať služby odborníkov. Ak chcete zvýšiť textúru textúry, budete musieť zvýšiť spotrebu a zakúpiť dvakrát toľko travertínových omietok, ako odporúčame v pokynoch. Tieto okolnosti nepriaznivo ovplyvňujú rozpočet na výstavbu.

1. V predajnej sieti je dekoratívna omietka na báze vápna vo forme suchého prášku. Tovar je balený v papierových vreciach s hmotnosťou od 14 do 30 kg. Približná cena je 190-230 rubľov / kg.

2. Pri predaji sa nachádza tiež omietkový roztok na báze vody. Taký materiál je úplne pripravený na aplikáciu na povrch. Balenie sa vyrába v plechovkách s hmotnosťou 15,25 a 30 kg. Odhadovaná cena: 295-370 rubľov / kg.

3. Spoločnosti poskytujúce služby zdobenia zvyčajne deklarujú ceny spotrebného materiálu. Okrem základného náteru obsahuje zoznam aj impregnáciu, základný náter, finišnú kompozíciu, farbivo, vosk alebo lak. V závislosti od spôsobu použitia a farby môže cena spolu s prácou kapitána dosiahnuť 1300-1800 rubľov / m 2.

Existuje toľko druhov omietok, s ktorými sa človek bez vzdelania môže ľahko stratiť.

Moderný trh je tak nasýtený stavebnými / dokončovacimi materiálmi, že existujú možnosti pre zdobenie budov.

Táto technológia sa používa, keď sú steny výrazne zakrivené. V takýchto prípadoch.

Čo je to lepšie penové betón alebo pórobetón?

Použitie DSP v stavebníctve

Skupina

Dekoratívna omietka TRAVERTIN-tekutý kameň

dokončovacie, vnútorné i vonkajšie steny akýchkoľvek priestorov. Je dôležitá pre použitie v oblastiach so zvýšenou seizmickou aktivitou, na stavbu mostov a iných nestabilných konštrukcií.

Je netoxický a netoxický, nevyžaruje škodlivé výpary pri sušení, je absolútne šetrný k životnému prostrediu.

Odoláva teplotám od -75 do +700 stupňov Celzia, za predpokladu, že nie sú mechanické vplyvy (náraz, poškriabanie, ohýbanie).

Nenechávajte vlhkosť a vlhkosť na pôvodnom povrchu, čím chráňte pred zamrznutím a odrezaním.

Je charakterizovaná vysokou pevnosťou a odolnosťou voči mechanickému namáhaniu.

Nie sú ovplyvnené ultrafialovými lúčmi, poveternostnými javmi, abráziou, blednutím.

Viac ako 30 rokov (PREMIUM).

Rôzne štruktúrované efekty, ktoré sú známe kvapalným travertínom, dokážu realizovať rôzne nápady v interiéri akéhokoľvek druhu, klasické i moderné, keď zdobia steny a zdobia ich.

Ide o priedušný povlak, má dobrú priepustnosť pre pary.

Nevyžaduje pravidelné lakovanie.

Steny pokryté kvapalným travertínom je možné umývať tlakovými podložkami.

Neposkytuje sa použitie ďalších liekov na starostlivosť. Webová stránka: travertin24.ru, tako-travertin.com/ Lokalita: Rusko

akcie

Návrhári, dekoratéri a umelci sú neustále konfrontovaní s problémom nájdenia lepiacej pásky menšej ako 1 cm, napríklad na výrobu kôry na tehly, bloky, žuly alebo dlaždice. Teraz si ho môžete kúpiť bez problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

29 + = 30