Tekutý porcelán

Studený porcelán s vlastnými rukami: remeslá pre začiatočníkov. Výrobky z chladného porcelánu s vlastnými rukami - majstrovská trieda s fotografiou

Studený porcelán - najlacnejšie, lacné a veľmi vhodné pre modelovanie.

Je úplne bezpečné pracovať s ním a vytvoriť umelecké dielo, ktoré nepotrebujete špeciálne sochárske zručnosti, dokonca aj predškolské dieťa môže formovať z porcelánu.

Môžete urobiť studený porcelán s vlastnými rukami doma.

Studený porcelán s vlastnými rukami: recept na výrobu

Recepty na výrobu studeného porcelánu sú skvelé a každý majster má svoje vlastné tajomstvá a komponenty. Jeden spoločný im: tento PVA lepidlo (biele, budova), 1 diel, 1 diel škrobu (kukurica odporúča užívať), 2 stolov.lozhki glycerol (predáva sa v lekárňach), tabuľka 1. lyžičku detskej krému (alebo inej).

Lepidlo sa naleje do panvice alebo hrnca, pridá sa krém, všetko sa neustále mieša potreba rýchleho pohybu panva je umiestnená na oheň na teplo postupne naleje škrob a v miešaní sa pokračuje.

Mass takmer okamžite hustne a bude pripomínať nepromeshannoe cesta postupne premení v kastróle "snehovej gule", je nutné, aby na vymastený povrch krémom a necháme mierne vychladnúť. Potom sa hmotnosť zmieša do jednotného stavu. V tejto forme môže byť hmotnosť uložená až na 2 dni, ale je lepšie ju okamžite použiť.

Studený porcelán ako materiál: vyrábame vlastné remeslá pre začiatočníkov: majstrovskú triedu

Výroba lila kvetu:

Na začiatok je vytvorený biely kvet a neskôr sa aplikujú odtiene farby.

1

Hmotnosť rýchlo kohúti, takže po každom zovretí ju musíte zakryť kusom polyetylénovej fólie.

1. Kus hmotnosti je odlúpnutý z veľkosti hrášku.

2. Pomocou prstov je k hrachu pripevnený tvar kvapky.

3. S malou nožnicou sa kvapka niekoľkokrát nareže, aby sa vytvorili okvetné lístky. Potom starostlivo rozložte výsledné okvetné lístky.

4. Kvety opúšťajú približne tri prístupy, konečný produkt sa dáva pinzetou.

5. Pri výrobe stonky sa odoberie drôt, odreže požadovaná dĺžka, sklopí a skrúca sa na polovicu. Záhyby by mali byť ponorené do lepidla PVA, bod - prefarbiť kvety v strede a ťahať drôt úplne. Výrobok je inštalovaný vo váze pred usušením lepidla. Keď lepidlo vyschne, okvetné lístky sa musia zatvoriť.

6. Vykonávame kvet s okvetnými lístkami iného tvaru. Kvapka je tiež tvarovaná, ale teraz nie je široká časť je rezaná, ale úzka. Pokračujeme krok za krokom, rovnako ako pri prvom kvete.

7. Ďalšou verziou kvetu je lila púčik. Ak to chcete urobiť, hrach ihneď musí byť navlečený na drôte s lepidlom. Priamo na drôte s prstom má korálka tvar kvapky. Nožnice jednoducho prerezávajú hore. Všetko, bud je pripravený!

8. Robíme to niekoľkokrát, kým sa nevytvorí dostatok pukov a kvetov.

9. Ak chcete získať farebnú kvetinu, musíte váhať hmotnosť pri hnetení. K tomu sa odoberá kúsok hmoty, do vnútra sa kvapká akrylová ílová farba. Je dôležité, aby ste naliali, inak by hmota bola zle hnetená. Teraz ju musíte roztiahnuť na homogenitu.

10. Po vytvorení dostatku kvetov je potrebné poslať ich na miesto, kde nie sú žiadne pruhy. Približne to bude trvať deň. Po sušení kvetiny klesajú o dvadsať percent.

11. Teraz môžete zhromažďovať kvetenstvo, preto je drôt skrútený. Vo vnútri kvetu s kvapôčkou farby je farbené v strede.

12. Letáky sú narezané z predzahrnenej hmoty zelenej farby. Sponky sú vykonávané stohom (tyčinky).

13. Je tu kytica. Všetko je pripravené! Môžete sa obdivovať!

1. Sakura so sochou nie je menej zaujímavá. Pre to sú z hromady odvalené dve "klobásy": nenosené a tónované ružové. Biela klobása by mala byť viac ako ružová, dvakrát. Teraz musia byť zložené a tvarované ako tyčinka. Potom je nakrájaný na kocky.

2. Z kocky je vytvarovaný okvetný lístok.

3. Okvetné lístky sú zhromaždené v kvete, musia byť pripevnené malým množstvom PVA. Zhromaždené okvetné lístky sú prepichnuté drôtom pod stopkou.

4. Púčiky sú vyrobené rovnakým spôsobom ako lila púčiky. Nezabudnite na kvapku lepidla na drôte.

5. Sakura sepaly pozostávajú z piatich okvetných lístkov, môžu byť zatienené kozmetickými tieňmi. Opakujeme operácie - drôt, lepidlo, bud a sepaly idú.

6. Čerešňová vetvička bude podobná vetve lila. Je potrebné vziať do úvahy jeho prirodzený vzhľad (najprv môžete vidieť fotografie sakury na internete). Na vetvička sa aplikuje malá vrstva hnedej hmoty, napodobňujúca kôru vetvy. Prsty by mali mať charakteristické trhliny a výčnelky.

Ruža z chladného porcelánu s vlastnými rukami

Ak chcete vytvoriť ruže, potrebujete všetko, čo je na fotografii:

1. Malá guľa sa valcuje.

2. Z neho sa vytvára kvapka.

3. Špička špáradla sa ponorí do PVA a výsledná kvapka sa na ňu zašroubuje so širokou základňou smerom nadol. Toto je základňa kvetu. Na upevnenie a stabilitu musíte nalepiť koniec špáradla do penovej hmoty alebo špongie.

4. Pistil kvetina je lepšie pripraviť vopred, takže majú čas na sucho.

5. Znova formujeme loptu. Tvar kvapky je pripevnený k loptičke.

6. Na dlani našej ruky sme pľuvali naše kvapôčky a vytvorili okvetné lístky ruže. Uisťujeme sa, že okraje nie sú hrubé.

7. Na základni ruže sa na spojku aplikuje kvapka PVA a použije sa prvý okvetný lístok, mal by sa ľahko "objať". Midway.

8. Opakujte kroky 5 až 7 a vytvorte požadovaný počet okvetných lístkov. Začínajúc druhým okvetným plátnom, každý nasledujúci sa musí prekryť na predchádzajúcom.

9. Pozeráme sa na fotografiu kvetu ruže a prispôsobíme sa skutočnému kvetu (na správnych miestach vykonávame obranu a ohyby)

Z týchto kvetov môžete neskôr urobiť dekoratívny topiár - krásny strom na dlhej nohe. Vetvy lila a sakury môžu zdobiť dom alebo dať niekomu.

Z chladného porcelánu je možné nielen kvetiny, ale aj rôzne postavy, kúzla, panely, ozdobiť lišty s kvetmi, robiť zaujímavé basreliéfy a mnoho ďalších rôznych remesiel.

© 2012-2018 "Názory žien". Pri kopírovaní materiálov je potrebný odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

E-mail: [email protected]

Redakcia: +7 (965) 405 64 18

gazdinka

Studený porcelán. Niekoľko receptov + master class

Vaša pozornosť niekoľko receptov studený porcelán od majstrov, ktorí vytvárajú a žijú na webe Krajina majstrov: http://stranamasterov.ru/ . Recepty sú úžasné a zaujímavé a čo si vybrať - je to len na vás! Všetky texty a fotografie autorov!

1. Prvý recept od GR: http://stranamasterov.ru/node/362872?tid=451

Zdieľam recept na studený porcelán !! Je to perfektné!

Dobrý deň, vážení kolegovia. Nakoniec som našiel recept na HF.

-Pohár kukuričného škrobu.

-Mierne menej skla lepidla (myslím, že nejaké.)

-Lžíce detského krému.

-Art. lyžička glycerínu

-Art. lyžička vazelíny.

-Čajová lyžička kyseliny citrónovej.

Zmiešajte všetky komponenty.Postavit na miernom ohni variť, než sa stane paušálne a kvapalina isparitsya.V takmer prvýkrát, keď som bol ešte malý (málo) nie je Dowar ale tentoraz pri lozhila na stole zanechal stopy bielej tekutiny a rozhodol som sa Varenie stále chutok.Poluchilos dobré, keď sušenie nie je prasknúť!

Lepidlo Mám univerzálne.Toto lepidlo je veľmi bežné, existuje v každom obchode stavebných materiálov.Je to biela, ale nie veľmi hrubá. tak som sa rozhodol pridať do menej ako krahmala.Esli ako narazí na silný lepidlo, ktoré pokojne pridať toľko, koľko krahmala.V Prvýkrát som tento recept http://stranamasterov.ru/node/99236 bez vazelína masla.On práve citrusy do rúk a na druhý deň prasknutý.To sa ani nelepí, aj keď ruky nerozmazávajú čokoľvek (Uraaa.)

Tu je to tajomstvo môjho porcelánu, tento olej je vazelína, je to veľmi lacné (8 rubľov) je v akejkoľvek lekárni! Jeho som nazrel do mikrónov http://stranamasterov.ru/node/356708?tid=1629 porcelánu, ale ja to urobil sa mi nepáčila u príliš vláknitý z nej môže len vyrezať niečo ako papriky ..

Tu je to porcelán mojich snov: DDDD.

Vynikajúco sa vyvíjajú. Jednoducho dokonca aj bez súboru, na valček sa nelepí. Jediný VUT môže zlomiť, ak je ohnutý (surový, rolovaný-up porcelán) Ale to je nezmysel!

Maľujem s olejovými farbami gama.O čítal som ich, že majú zlý efekt na porcelán, ale všetko sa ukázalo byť opakom, nemá vôňu vlastností.

Vobschem Som veľmi šťastný, dúfam, že som neopakoval žiaden recept .. Skúste to!

Ďakujem vám za pozornosť!

2. Druhý recept z girasole2161: http://stranamasterov.ru/user/84772

Navrhujem pripraviť studený porcelán bez tepelného spracovania.

Nebojte sa, čas nebude trvať dlhšie ako 10 minút ....

Vezmite 2 lyžice kukuričného škrobu / Nedávajte pozor na štítky na obale ... /

Pridajte 1 lyžicu vazelínového oleja, ale môžete tiež maslo Johnsons Baby, ktoré je vo všetkých obchodoch a vo všetkých domoch.

? výhodne niekoľko kvapiek glycerínu

Maslo šterujeme škrobom, čistime lyžicu prstom ...

Vezmite čajovú lyžičku a vezmite sódu na špičku lyžice / veľmi málo /

My všetko lyžičku ... a čistime lyžicu prstom ...

Vezmite 2 lyžice lepidla ... V ?

SKONTROLUJTE LEPIDLO, KTORÉ POUŽÍVAJTE!

My všetko lyžičku ... a čistime lyžicu prstom ...

Ak vidíte, že je príliš tesný / závisí od lepidla /, pridajte o niečo viac

Osušte lyžicu, vymažte z misiek všetku zmes, ktorá je zatlačená do rúk a rozdrvená ...

Doslova za pár minút sa ukáže taká pekná takmer pripravená naša COLD PORCELAIN.

Nezabudnite naliať vodu do misky, potom ju ľahko umyte ...

Pozrite sa, aké krásne.

Pozrite sa, aké krásne.

Teraz vezmeme krém na ruky / ktorý používate / namazať ruku, musíte použiť HF a celofán ...

Teraz vezmeme krém na ruky / ktorý používate / namazať ruku, musíte použiť HF a celofán ...

Teraz už vezmeme krém na ruky / ktorý používate / namazať ruku, musíte použiť náš HF a celofán ... Aha, opustil som malý kúsok HF, ktorý by vám ukázal, že je pripravený na použitie ...

Tu s pomocou špáradielka zaslepila kvetinu v zhone ... HF-BEAUTIFUL.

Kto ešte nevytvoril, pokús sa glazúť také papriky .... Je to MO? FIRST PERCH ? K ? ... Je veľmi vzrušujúce vytesať

Skoro som zabudol, ak sa vaša zmes zdá byť príliš lepkavý k vám, alebo to neudrží tvar, naloží do škrobu a miesi ho medzi vaše ruky ... TU ? VŠETKY TAJNÉ! Dobrá vec? Ty si dievča. "

Dúfam, že budete potrebovať môj MK, najmä pre tých, ktorí sa bojí vychutnať HF.

3. Tretí recept z Kukushechka: http://stranamasterov.ru/user/14738

Kvety z porcelánu) Pre "zapaľovače")))))))))

Existujú majstrovské kurzy na internete a v našej krajine, ale ešte stále máme veľa otázok. Ukážem vám, ako to robím

1) PVA stavebné lepidlo,

2) Škrob (mám kukurica, treba ho hľadať, ver mi!? S mu porcelánu s mäkšie, priesvitný, menej lepivé, atď.), Som zistil, že v obchode "Siedmy kontinent"

4) krém na ruky (prednostne mastný)

5) citrónovou šťavou alebo kyselinou citrónovou

6) aróma (voliteľné)

Zmiešajte všetky prísady do hrnca.

1 pohár PVA, 1 pohár škrobu, 1 polievková lyžica. glycerín, 1 polievková lyžica. krém na ruky a 1 h / l. Citróny a niekoľko kvapiek chuti

Miešajte do homogénneho stavu. Dali sme na varnú dosku, ohriať ju. Zohrejem na šesť. (max. 9)

KONŠTANTNE ZMESI. Nie je nič rozptýlené a nie zastavenie.

Zmes sa rýchlo zahusťuje

Prejsť na jednu veľkú hromadu

Tu je hmota pripravená

Roztiahnite ju na stôl, predtým namazaný detským olejom. ? Miešam sa. Je horúce, ale je to prípustné pre ruky)

Takže je pripravený) Veľa šťastia všetkej tvorivosti)

Chcem vám ukázať rozdiel porcelánu z zemiakov a kukuričného škrobu. Dve ruže vpravo sú vyrobené z kukurice a naľavo od zemiakov. Je hustší a šedivší. A kukurica je transparentnejšia a vzdušnejšia. Kukuričný porcelán sa zmení na žlté, keď je suchý

Tu sú dve ruže. Na ľavej strane sú zemiaky a na pravej kukurici

Kytica) Ale bude ich viac) Robím to!)

Vytvoriť) Veľa šťastia!

4. Štvrtý recept od Nicoleta: http: //stranamasterov.ru/node/261863

Ahoj drahí obsluhujúci. Chcem sa podeliť o veľmi jednoduchý recept na HF, myslím, že recept bude zaujímavý pre začiatočníkov. Zdrojom predpisu http://furi2.ucoz.ru/forum/8-4-1

potrebujeme: 1/4 šálky jedlej sódy

1/4 šálky kukuričného škrobu

1/4 šálky vody

Všetko zmiešané v panvici s teflónovým povlakom

dajte na oheň, neustále miešať, doslova o minútu neskôr sódy a začnú tvoriť hrudky

naďalej sa dostaneme do cesty, po ďalších pár minútach sa vytvorí taká pauza, ktorá ľahko opustí steny. Panvica zostáva prakticky čistá.

Môžete variť v smaltovaných miskách, ale aj v práčke, ale vopred sa musí namočiť vo vode.

posuňte na uterák, opatrne je horúci

a veľmi dobre miesime, ako obyčajné cesto. cesto nelepí na ruky a nevyžaduje použitie oleja a krémov, hrudka je malá.

Ak chcete lepšie vyrezávať naraz, radšej som skôr ležal okolo masy, ale teraz je preukázané skúsenosťou, že sa ľahko formuje hneď, ako sa hmotnosť ochladí

rozdelené na kusy, maľované akrylovou farbou a rúžom. Uložte HF do plastového vrecka, tesne uzatvárajúce. Neklamala som viac ako týždeň, takže nemôžem povedať konkrétnejšie o dátume uplynutia platnosti.

Neuchovávajte v chladničke.

ona dala na také ruže, nezvŕtajú.

Okvetné lístky nechajte tenké. Vysuší sa pri teplote miestnosti počas 24 hodín.

Prvýkrát som si minulý rok vyskúšal tento recept. Ale tiež so zemiakovým škrobom, farba otočil serovatyy.Etot kvetinovou bývanie so mnou po dobu jedného roka, je jedným z prvej vzorky lisovaním, neznámeho plemena kvetín a primitívne, ja ju presunúť z krabice v krabici, nie je to až do aplikácie

Tento strom sa dlho snažil urobiť na MK Julia, konečne sa môj sen splní http://stranamasterov.ru/node/86868?c=favorite

ruža tak urobiť najskôr na špáradlá "šaty" tu "pimpochki" sadzí je na PVA, a druhý deň, keď sú suché začiatok vyrezávať lístky tiež lepenie je na PVA, okvetné lístky práve vytvorené medzi prstami palcom a ukazovákom nehádžte im na stole. Moldavsko taktiež nepoužilo (práve nie je k dispozícii)

Všetky ďalšie ruže a bobule sú vyrobené podľa toho istého receptu

správajte sa dobre, nepraskájte, nerozpadajte

Dievčatá z "krajiny majstrov", veľmi ďakujem za majstrovské hodiny, za prácu, predstavivosť a zlaté ruky.

PS .: Dievčatá z Ukrajiny, kukuričný škrob je (tak doteraz) v supermarketoch "Selpo", takže sa chystáme kúpiť!

Ako urobiť studený porcelán doma: tipy na začatie majstrov

Postavičky, ozdoby, kytice z umelých kvetov, vyrobené zo studeného porcelánu (plastov), ​​vyzerajú krásne a realistické. Vzhľadom na to sa zdá, že je to len veľmi zručný a talentovaný pán, ktorý dokáže vyrobiť takýto produkt. V skutočnosti je technológia práce s týmto materiálom dosť jednoduchá a každý sa ho môže naučiť.

Ako začať majster začiatočníkov? Najprv musíte skladuť lisovací materiál. Môžete si ho kúpiť v obchode s tovarom na vyšívanie, alebo si to dokážete sami. Informácie o tom, ako vytvoriť studenú porcelánu v domácnostiach, radi zdobia ju v rôznych farbách, rovnako ako základy výroby jednoduchý kvet čitatelia môžu dozvedieť z informácií poskytnutých v tomto článku. A prezeranie fotografií krásnych výrobkov z tohto štukovacieho materiálu určite prinesie náboj pozitívnych emócií a inšpiráciu pre kreativitu.

Zaujímavé fakty o studenom porceláne

Formovanie plastových výrobkov sa považuje za nový druh vyšívania. V skutočnosti sa toto remeslo objavilo v Argentíne v polovici minulého storočia. Prečo je tento materiál nazývaný "studený porcelán", pretože neobsahuje súčasti, ktoré sú súčasťou prirodzenej keramickej hmoty? Faktom je, že výrobky vyrobené z plastu, keď sú vysušené, sa veľmi podobajú porcelánu. "Zima" - pretože kompozície z neho nevyžadujú tepelné spracovanie. Vyschnú sa veľmi rýchlo prirodzene.

Ako urobiť studený porcelán doma: metóda číslo 1 (horúca)

Na výrobu vlastného formovacieho materiálu pripravujeme nasledujúcu sadu komponentov:

  • kukuričný škrob - 1 veľké (200 gramov) sklo;
  • glycerínová lekáreň - 2 malé lyžice;
  • lepidlo PVA - 3,5 veľkých okuliarov;
  • voda - 100 gramov.

Ako si vyrobiť studený porcelán, dozvedáme sa z nasledujúcich pokynov. Nalejte studenú studenú vodu, lepidlo a glycerín do hrnca s hrubým dnom. Zmiešajte zložky. Dali sme misku na slabý oheň, aby sme sa zahriali. Roztok sa neustále mieša. Potom v malých častiach nalejte škrob do panvice. V tomto štádiu práce je potrebné zvýšiť intenzitu miešania horúcej hmoty, inak sa škrob kvapalí. Konzistencia obrobku bude silná.

Varíme plast, kým sa nestane ako cesto. Akonáhle sa hromada zhromaždí do gule, rozložíme ju na mokrý uterák a zabalíme ho. Následne sme zmes plastov priamo do nej asi 10 minút. Keď sa studený porcelán ochladí až na miesto, kde sa dá vyzdvihnúť, znova ju znova premiešame a rozdelíme na kusy. V tomto štádiu je plast namaľovaný v správnych farbách. O tom, ako urobiť farebný studený porcelán, rozprávame o niečo neskôr.

Robíme vlastný plast: metóda číslo 2 (studená)

Tento tvarovaný materiál sa môže vyrobiť bez tepelného spracovania jeho zložiek. Zoznámime sa s receptom na prípravu plastov chladným spôsobom. Pre prevádzku sú potrebné nasledujúce komponenty:

  • kukuričný alebo zemiakový škrob - 200 gramov;
  • Vaselínový alebo detský masážny olej - 1 veľká lyžička;
  • lepiaca PVA - 200 gramov;
  • parfum alebo toaletná voda - 1 malá lyžička;
  • Vaseline - 2 veľké lyžice.

Ako urobiť studený porcelán doma, prečítajte si popis procesu. Zmiešajte v miske lepidla, oleja a vazelíny. V malých častiach pridávajte do nich škrob. Mieseme veľa homogénnej konzistencie. Škrob sa naleje, kým sa zvitok nestane ako uzol cesta. Potom materiál zabalte do plastového vrecka alebo do potravinového filmu a nechajte ho na chladnom mieste 12 hodín alebo ešte lepšie na jeden deň. Po tomto čase môžu byť plastické výrobky vyrezané.

Ako urobiť studený porcelán vo farbe?

Maľovanie domácej plastickej hmoty môže byť z rôznych materiálov: akrylové farby, oleje, potravinárske farby. K tomu sa pridávajú do konečnej hmoty v štádiu miešania.

Ak chcete maľovať už dokončené mrazené výrobky alebo jednotlivé diely, budete potrebovať kefy, bavlnené puky a farby na suchú výživu. Na prvkoch plastovej farby sa aplikuje. Potom sa táto časť zdvihne pinzetou a drží sa na nejakú minútu alebo dve nad parou z vriacej vody. To znamená, že studený porcelán absorbuje farbivo.

Skladovanie domáceho plastu

Ako urobiť najchladnejší porcelán, už viete. A ako ho zachrániť nejaký čas? Pevne utrite kúsok plastu v potravinovom filme a položte ho na polici chladničky (nie mrazničky). Skladovanie týmto spôsobom umožňuje, aby materiál udržal svoje vlastnosti počas približne 2 týždňov.

Ďalej je majstrovskou triedou, ktorá opisuje, ako vytvoriť ružu zo studeného porcelánu. Z malého kusu plastov urobíme obrobok vo forme kvapôčky. Špička špáradlá je namazaná lepidlom PVA a na ňu sa dáme. Ďalej vytvárame ešte niekoľko takýchto polotovarov, ktoré sú len o niečo väčšie. Zrovnávajte ich, vytvárajúc tvar lístkov. Osušte ich základy lepidlom a obalte okolo "jadrových kvapôčok". Okraje okvetných lístkov sa mierne ohýbajú nadol.

Každý takýto detail sa navzájom prekrýva. Preto vykonáme požadovaný počet okvetných lístkov. Vložte špáradlo do ekonomickej špongie a nechajte produkt suchý. Takýto kvet môže byť použitý na výrobu ozdôb, kľúče, kytice.

Ako urobiť studený porcelán doma? Dúfame, že v tomto článku dostanete úplnú odpoveď na túto otázku. Príjemná tvorivosť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + 1 =