Tekutý porcelán vlastné ruky

Studený porcelán s vlastnými rukami: remeslá pre začiatočníkov. Výrobky z chladného porcelánu s vlastnými rukami - majstrovská trieda s fotografiou

Studený porcelán - najlacnejšie, lacné a veľmi vhodné pre modelovanie.

Je úplne bezpečné pracovať s ním a vytvoriť umelecké dielo, ktoré nepotrebujete špeciálne sochárske zručnosti, dokonca aj predškolské dieťa môže formovať z porcelánu.

Môžete urobiť studený porcelán s vlastnými rukami doma.

Studený porcelán s vlastnými rukami: recept na výrobu

Recepty na výrobu studeného porcelánu sú skvelé a každý majster má svoje vlastné tajomstvá a komponenty. Jeden spoločný im: tento PVA lepidlo (biele, budova), 1 diel, 1 diel škrobu (kukurica odporúča užívať), 2 stolov.lozhki glycerol (predáva sa v lekárňach), tabuľka 1. lyžičku detskej krému (alebo inej).

Lepidlo sa naleje do panvice alebo hrnca, pridá sa krém, všetko sa neustále mieša potreba rýchleho pohybu panva je umiestnená na oheň na teplo postupne naleje škrob a v miešaní sa pokračuje.

Mass takmer okamžite hustne a bude pripomínať nepromeshannoe cesta postupne premení v kastróle "snehovej gule", je nutné, aby na vymastený povrch krémom a necháme mierne vychladnúť. Potom sa hmotnosť zmieša do jednotného stavu. V tejto forme môže byť hmotnosť uložená až na 2 dni, ale je lepšie ju okamžite použiť.

Studený porcelán ako materiál: vyrábame vlastné remeslá pre začiatočníkov: majstrovskú triedu

Výroba lila kvetu:

Na začiatok je vytvorený biely kvet a neskôr sa aplikujú odtiene farby.

1

Hmotnosť rýchlo kohúti, takže po každom zovretí ju musíte zakryť kusom polyetylénovej fólie.

1. Kus hmotnosti je odlúpnutý z veľkosti hrášku.

2. Pomocou prstov je k hrachu pripevnený tvar kvapky.

3. S malou nožnicou sa kvapka niekoľkokrát nareže, aby sa vytvorili okvetné lístky. Potom starostlivo rozložte výsledné okvetné lístky.

4. Kvety opúšťajú približne tri prístupy, hotový výrobok sa dodáva pomocou pinzety.

5. Pri výrobe stonky sa drôt odoberá, odreže požadovanej dĺžky, sklopí a skrúca sa na polovicu. Záhyby by mali byť ponorené do lepidla PVA, čo je bod - prepichnite kvet v strede a vytiahnite drôt úplne. Výrobok je inštalovaný vo váze pred usušením lepidla. Keď lepidlo vyschne, okvetné lístky sa musia zatvoriť.

6. Vykonávame kvet s okvetnými lístkami iného tvaru. Kvapka je tiež tvarovaná, ale teraz nie je široká časť je rezaná, ale úzka. Pokračujeme krok za krokom, rovnako ako pri prvom kvete.

7. Ďalšou verziou kvetu je lila púčik. Ak to chcete urobiť, hrach ihneď musí byť navlečený na drôte s lepidlom. Priamo na drôte s prstom má korálka tvar kvapky. Nožnice jednoducho prerezávajú hore. Všetko, bud je pripravený!

8. Robíme to niekoľkokrát, kým sa nevytvorí dostatok pukov a kvetov.

9. Ak chcete získať farebnú kvetinu, musíte váhať hmotnosť v priebehu miesenia. K tomu sa odoberá kúsok hmoty, do vnútra sa kvapká akrylová ílová farba. Je dôležité, aby ste naliali, inak by hmota nebude zle hnetať. Teraz ju musíte roztiahnuť na homogenitu.

10. Po vytvorení dostatku kvetov je potrebné poslať ich na suché miesto, kde nie sú žiadne pruhy. Približne to bude trvať deň. Po sušení kvetiny klesajú o dvadsať percent.

11. Teraz môžete zhromažďovať kvetenstvo, pretože to je drôt skrútený. Vo vnútri kvetu s kvapôčkou farby je farbené v strede.

12. Letáky sú narezané z predzahrnenej hmoty zelenej farby. Sponky sú vykonávané stohom (tyčinky).

13. Je tu kytica. Všetko je pripravené! Môžete sa obdivovať!

1. Sakura so sochou nie je menej zaujímavá. Pre to sú z hromady odvalené dve "klobásy": nenosené a tónované ružové. Biela klobása by mala byť viac ako ružová, dvakrát. Teraz musia byť zložené a tvarované ako tyčinka. Potom je nakrájaný na kocky.

2. Z kocky je vytvarovaný okvetný lístok.

3. Okvetné lístky sú zhromaždené v kvete, musia byť pripevnené malým množstvom PVA. Zhromaždené okvetné lístky sú prepichnuté drôtom pod stopkou.

4. Púčiky sú vyrobené rovnakým spôsobom ako lila púčiky. Nezabudnite na kvapku lepidla na drôte.

5. Sakura sepaly pozostávajú z piatich okvetných lístkov, môžu byť zatienené kozmetickými tieňmi. Opakujeme operácie - drôt, lepidlo, bud a sepaly idú.

6. Čerešňová vetvička bude podobná vetve lila. Je potrebné vziať do úvahy jeho prirodzený vzhľad (najprv môžete vidieť fotografie sakury na internete). Na vetvička sa aplikuje malá vrstva hnedej hmoty, napodobňujúca kôru vetvy. Prsty by mali mať charakteristické trhliny a výčnelky.

Ruža z chladného porcelánu s vlastnými rukami

Ak chcete vytvoriť ruže, potrebujete všetko, čo je na fotografii:

1. Malá guľa sa valcuje.

2. Z neho sa vytvára kvapka.

3. Špička špáradla sa ponorí do PVA a výsledná kvapka sa na ňu zašroubuje so širokou základňou smerom nadol. Toto je základňa kvetu. Na upevnenie a stabilitu musíte nalepiť koniec špáradla do penovej hmoty alebo špongie.

4. Pistil kvetina je lepšie pripraviť vopred, takže majú čas na sucho.

5. Znova formujeme loptu. Tvar kvapky je pripevnený k loptičke.

6. Na dlani našej ruky sme pľuvali naše kvapôčky a vytvorili okvetné lístky ruže. Uisťujeme sa, že okraje nie sú hrubé.

7. Na základni ruže sa na spojku aplikuje kvapka PVA a použije sa prvý okvetný lístok, mal by sa ľahko "objať". Midway.

8. Opakujte kroky 5 až 7 a vytvorte požadovaný počet okvetných lístkov. Začínajúc druhým okvetným plátnom, každý nasledujúci sa musí prekryť na predchádzajúcom.

9. Pozeráme sa na fotografiu kvetu ruže a prispôsobíme sa skutočnému kvetu (na správnych miestach vykonávame obranu a ohyby)

Z týchto kvetov môžete neskôr urobiť dekoratívny topiár - krásny strom na dlhej nohe. Vetvy lila a sakury môžu zdobiť dom alebo dať niekomu.

Z chladného porcelánu je možné nielen kvetiny, ale aj rôzne postavy, kúzla, panely, ozdobiť lišty s kvetmi, robiť zaujímavé basreliéfy a mnoho ďalších rôznych remesiel.

© 2012-2018 "Názory žien". Pri kopírovaní materiálov sa vyžaduje odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

E-mail: [email protected]

Redakcia: +7 (965) 405 64 18

Studené porcelánové vlastné ruky

Triedy tvorivosti zahŕňajú prácu s rôznymi druhmi materiálov. Pri modelovaní figurín napríklad môžete okrem hliny použiť aj studený porcelán, o ktorom sa dá ľahšie zaobchádzať. Táto plastová zmes je jemnejšia, čo zaručuje zachovanie pocitu beztiaže v hotových ručne vyrobených výrobkoch. Často z chladného porcelánu sa vyrábajú kvety a drobné detaily, ktoré si vyžadujú dôkladnú štúdiu.

Hlavnými zložkami, bez ktorých je ťažké pripraviť tento typ porcelánu, dlho považovaná glycerol, kukuričný škrob, PVA lepidla a oleja. Moderné recepty podliehajú zmenám v zložení. Vynájdená homogénna kompozícia pre modelovanie bola na začiatku minulého storočia vo vzdialenej Argentíne. Spočiatku to bolo vytvorené pre výrobu malých figúr s mnohými detailmi. Umelecké modelovanie studeného porcelánu je obľúbené medzi dospelými a deťmi kvôli extrémnej jednoduchosti práce s ním.

Ako urobiť studený porcelán vlastnými rukami

Vhodnosť mäkkých kompatibilných zmesí pre tvorivosť je schopnosť ich pripraviť doma. Môžete urobiť studený porcelán vlastnými rukami bez veľkého úsilia a peňazí. Postupné pokyny sa líšia, ale väčšinou obsahujú rovnaké kroky a zložky. Recept na chladný porcelán doma môže obsahovať krok ako varenie a môže to bez neho urobiť. Existujú spôsoby varenia aj v mikrovlnnej rúre, ale sú náročnejšie na prácu.

Vyučovanie majstrovskej triedy pre začiatočníkov

Ak sa chcete dozvedieť, ako vyrábať krásne postavy, bude to nejaký čas trvať, ale bude schopný pripraviť za studena porcelán i začiatočníkov, ktorí nikdy zapojené do lisovacieho remesla ľahko. Hmotnosť sa pripravuje z nasledujúcich zložiek:

Bežnejší spôsob varenia je:

 1. Vezmite rovnaké množstvo sódy a škrobu, pohybujte sa medzi sebou v hrnci.
 2. Postupne pridajte vodu k suchým zložkám. Rozmery by mali byť 2: 1.
 3. Nalejte trochu oleja.
 4. Zložte kompozíciu na nízky oheň a pri kontinuálnom miešaní spôsobte zahusťovanie. Porcelán by mal mať hustú konzistenciu.
 5. Po vypnutí taniera pokryte hrniec porcelánom, ktorý bol predtým navlhčený uterákom.
 6. Keď dosiahnete vhodnú teplotu, naplňte materiál rukami, aby ste zabezpečili rovnomernosť.

Recept na studený porcelán bez varenia

Chcete variť alebo nevarovať? To je otázka! Remeselníci, ktorí pripravujú studený porcelán s vlastnými rukami, sú rozdelení do dvoch kategórií: prvý pre varenie a druhý proti nemu. Neexistujú prakticky žiadne rozdiely v konzistencii a vlastnostiach rozdielov. Studený porcelán bez varenia je rovnaký plast a je ľahko vyrobený. Medzi potrebnými sú také prísady:

 1. Vezmite riad a osušte a vložte do neho škrob. Môžete si vziať kukuricu alebo zemiaky.
 2. Mierne sa topí ropná vazelína vo vodnom kúpeli a pridajte ju do suchej zložky.
 3. Nalijte trochu sódy. Opatrne hněteme budúci porcelán, aby ste sa vyhli tvorbe hrudiek.
 4. Ďalej na čajovej lyžičke pridajte lepidlo, aby ste dosiahli jemnosť štruktúry.
 5. Pred prácou mačte materiál, rozdrvený na rovnomernosť, pomocou vazelíny.

Ako variť zemiakový škrob na tanier

Zemiakový škrob je zložka, ktorá je viac známa kuchárskym majstrom ako jeho kukurica. Bude nájdený takmer v každom dome, takže porcelánový varenie z neho môže byť jednoduchšie z hľadiska dostupnosti. Ak máte v pláne vytvoriť ľahké prvky, ako sú okvetné lístky ruže, lepšie opustiť zemiakový škrob, pretože rys výrobku je sivá farba. Jednoduchá klasická metóda zahŕňa varenie na sporáku. Zoznam komponentov:

 • zemiakový škrob - 180 g;
 • lepidlo - 180 ml;
 • citrónová šťava - 1 polievková lyžica. l;
 • glycerín - 1 polievková lyžica. l;
 • Vaseline - 1 polievková lyžica. l.
 1. Dôsledne skombinujte všetky zložky v malom panvici. Hmota bude kvapalná, musí byť zmiešaná s jednotnou konzistenciou pred tepelným spracovaním.
 2. Riadky s roztokom sa umiestnia na najslabší oheň a zmes sa mieša. Pripravenosť sa určí prilepením na hmotnosť lyžice.
 3. Chladený materiál sa zmieša s namazaným krémom najmenej 5 minút.

Ako farbiť výslednú hmotnosť

Studený porcelán vyrobený doma vyžaduje zafarbenie. Na farbenie farby sa používajú farbivá potravín, pigmenty a akrylové farby. Prvé dve farbivá sa používajú pri varení porcelánu a pridávajú sa k zloženiu spolu s hlavnými zložkami. V tomto prípade budete musieť pripraviť niekoľko porcelánových korálkov, aby každá iná farba. Akrylové farby sa používajú, keď produkt vyschne a stačí ich farbiť. Táto možnosť je o niečo pohodlnejšia, praktická a trvá menej času.

Studený porcelán je materiál, ktorý sa často spomína v majstrovských triedach pri výrobe kvetov. Môžete ich zaslepiť bez použitia špeciálnych nástrojov jednou rukou, ale najlepší výsledok sa dosiahne použitím foriem. Okrem nich sú jemné kvety vyrábané pomocou plastových lyžíc. Plastová hmota sa položí a prevalí cez hlbšiu lyžičku a potom sa niekoľko takýchto prvkov zhromaždí v kvete, napríklad tulipán. Nástroje môžu byť použité inak, tento kreatívny proces je obmedzený len fantaziou.

Ako správne sušiť hotový výrobok

Sušenie hotových plavidiel je dôležitou etapou práce so studeným porcelánom. Existujú prípady, kedy pri sušení hotového výrobku dôjde k prasknutiu materiálu a zostanú škaredé drážky. Ako správne sušiť ručne vyrobený článok? Toto sa vykonáva pri izbovej teplote, minimálne do 24 hodín. Je veľmi dôležité obrátiť výrobok, ak leží na jednej strane, nie vo zvislej polohe. Aby sa urýchlil proces, niektoré ihličkárky mierne ohrievajú rúru a potom ju vypnú a krátko položia ručné výrobky.

Video: ako si vyrobiť tekutý porcelán vlastnými rukami

Sieť doslova vystupuje z majstrovských tried kvalifikovaných pracovníkov zaznamenaných na videu, kde zdieľajú svoje tajomstvá pri modelovaní z chladného porcelánu. Takéto lekcie sú veľmi zrejmé, obsahujú krok za krokom recept na prípravu materiálu a niekoľko možností na jeho spracovanie. Často je ľahšie vizuálne pochopiť, ako pracovať s plastovou hmotou, ako keď je verbálne opísané postupné vytváranie remesiel. Prečítajte si niekoľko podrobných pokynov pre video nižšie.

Tekutý porcelán s vlastnými rukami: 3 spôsoby varenia

Tekutý porcelán je veľmi vhodný pre remeslá, môže byť vyrobený doma a dokonca aj bez varenia. Dnešná majstrovská trieda bude venovaná výrobe tekutého porcelánu vlastnými rukami.

Existuje niekoľko spôsobov, ako pri výrobe, ale pred varením je potrebné poznamenať, že farby závisí na zložkách, ktoré sú začlenené do neho, napríklad zemiakový škrob poskytuje šedavej zafarbenie, a kukurice - žltkastý.

Prvá metóda (z kukuričného škrobu)

- Suchý kukuričný škrob - 150 gr.

- Krém na perá svetlého odtieňa - 1 lyžička.

Všetky tekuté suroviny sa zmiešajú v jednej nádobe a varia sa na stredne strednom ohni počas varenia mezínu na jednu hmotu. Ďalej, v malých častiach, pridajte kukuričný škrob, ale zároveň narážajte na to, aby nič nespálilo.

Spočiatku je konzistencia podobná tekutému tvarohu, ale po určitom čase sa stáva ako zemiaková kaša. Pokračujte v hnetení, kým sa roztok nebude zhromažďovať okolo lyžice v paušálnom balení.

Akonáhle je celá hmota varené, odstráni nádobu s varením, horúci roztok je vyvedený na vlhkou handričkou a zabaliť s touto látkou. Nevyvíjajte tkaninu, ktorá je v ňom priamo, miesiť cesta cestou, kým sa úplne neochladí. Potom sme si miesili ručne bez handričky, pričom sme mačali ruky škrobom, aby sme sa vyhli lepeniu.

Keď sa roztok prestane držať rúk a stávajú sa elastickými cesto, posúvame do dobre uzatvárateľnej nádoby alebo vrecka z celofánu.

- Suchý škrob kukurice - 150 gr.

- Glycerín je jedna čajová lyžička.

- Normálny krém na ruky je jedna malá lyžička.

- Lepidlo PVA - 150 mililitrov.

Všetky kvapalné zložky sa zmiešajú do jednej nádoby, potom sa preosejú sitom škrobu a zakryjú sa v nádobe. Miešajte toto riešenie na jednotnú konzistenciu a potom prefiltrujte.

Výslednú zmes pripravíme vo vodnom kúpeli a počas prípravy sa neustále miešame.

Pri varení škrobu začne variť v priestore, kde je teplota vyššia, a preto je ťažké mať čas miešať veci vo vani, potom je treba odstrániť obal a promeshat a znovu dať na varenie kúpeli za stáleho miešania ďalej. Pokračujte v tomto procese, až kým roztok nie je okolo lžičky s jednou hrudkou.

Riešime roztok na mokrý handričku, zabalíme ho a mieseme do tkaniny, až kým sa ochladí. Potom odstráňte tkaninu a hneďte ju ručne, a nezabúdajte na to, aby ste ruky namáčali škrobom. Po miesení, keď sa cesto stane elastickým, ho odoberieme do dobre uzavretej nádoby.

- Vazelína alebo vazelína.

- Suchý škrob je zemiak.

Vyčistené a stierané suché mletie kontajner pár veľké lyžice zemiakového škrobu a 1 lyžica vazelíny. Potom dajte trochu sódy a výsledný roztok miešajte. Pre jednu malú lyžicu pridajte PVA a začnite miešať roztok.

Keď sa roztok stáva mäkkým, mačte ruky vazelínou a mieste, až kým nebude varené.

Maľba sa vyrába potravinami farbivá, akryl, olej a iné farby. Aby ste to dosiahli, pridajte určitú farbu do pripraveného roztoku a premiešajte, až kým nebudete mať hladkú distribúciu farieb.

Ak chcete ozdobiť výrobok, ktorý je už zmrazené, je potrebné vziať kefa, omietku vo forme prášku materiálu do výrobku a vziať na trajekt. Výsledkom je, že výrobok absorbuje farebný materiál a vytvorí sa prirodzený odtieň.

V práci sa používajú rôzne nástroje: skolochki, figové nože a mnoho ďalších vecí, ktoré môžu byť užitočné pri modelovaní a dizajne produktov. Pred ručným miešaním sú ruky mazané krémom. Nakoniec bol vymesilos, dáme prijatému riešeniu ležať najmenej štyridsať osem hodín. Toto cesto sa skladuje vo vzduchotesnej nádobe alebo v celofánovom vrecku.

Sušenie tohto materiálu závisí od veľkosti výrobku a trvá od dvanástich hodín alebo viac, ale veľkosť sa zmenšuje. Pri sušení plochých výrobkov by mali byť obrátené tak, aby nemenili vzhľad, to znamená, že nedochádza k deformácii. Ak potrebujete skrátiť čas schnutia, môžete ju vysušiť v rúre.

Často v procese prípravy sa kompozícia mení a zdokonaľuje receptami, môžete experimentovať toľko, koľko chcete, a vytváranie z takého ohybného materiálu je potešením.

Vychutnajte si kreativitu a krásne remeslá!

komentár:

Použitie materiálov z lokality je možné iba s označením priameho aktívneho hypertextového odkazu na stránku Diana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

27 + = 34