Tekuté mydlo z zvyškov rukami

Ako urobiť mydlo z zvyškov doma

Na prípravu budete potrebovať:

 • 200 g zvyškov;
 • kapacitu, ktorú je možné umiestniť na vodný kúpeľ;
 • strúhadlo;
 • 200 g vody (mlieko, bylinný odvar);
 • malé množstvo glycerínu (tento lacný produkt je možné zakúpiť v lekárni);
 • éterické oleje;
 • 1 lyžica olivového oleja;
 • formy (môžete si vziať dieťa alebo špeciálne, ktoré sa predáva v špecializovanom obchode na výrobu mydiel).

Môžete tiež potrebovať plnivá: tekutý vitamín E, kakaové maslo, med, mletú kávu, ovsené vločky a ďalšie.

Ako urobiť mydlo z domova - krok za krokom

 1. Vyčistite všetky zvyšky, ktoré máte na jemnom strúhadle - a tak sa rýchlejšie roztopia a hotový výrobok bude jednotný.

 • Stočené mydlo nalejte do pripravenej nádoby a naplňte ju vodou. V dôsledku toho by sa mala získať hustá viskózna hmota. Nechajte to na pár hodín, aby mäkké štiepky zmäkčovali.

 • Po uplynutí tejto doby zmiešajte olivový olej s hmotou a vložte nádobu na vodný kúpeľ. Uchovávajte ho a občas ho premiešajte, kým sa nerozbijú všetky hrudky. Dávajte pozor, aby sa zmes nevarila.

 • Keď sú všetky štiepky úplne rozpustené, nalejte do nádoby doplnky, ktoré ste si vybrali (jojobový olej, mletú kávu alebo inú). Po premiešaní nechajte na chvíľu, aby sa hmota zahriala.

 • Odstráňte nádobu z taniera, pridajte esenciálny olej s obľúbenou vôňou. Nepoužívajte, kým je zmes horúca - pri vysokých teplotách sa aromatické oleje zväčšujú a v rovnakom štádiu sa do hmoty pridáva glycerín, ktorý hydratuje pokožku.

 • Nalejte dôkladne premiešanú zmes do foriem, vyrovnajte povrch. Ak ste nenašli plesne, môžete využiť akúkoľvek kapacitu: balík cookies, pohár, pohár jogurtu. Najdôležitejšie je, že hrdlo kontajnera by malo byť širšie ako dno - je to nevyhnutné, aby ste mohli ľahko vytiahnuť hotové mydlo z formy.

 • Teraz musíte vložiť formy do chladničky. Po dni vytiahnite produkt a pokúste sa ho stlačiť prstom. Ak na povrchu nie sú žiadne stopy, hmotnosť môže byť ľahko oddelená od steny formy, takže môžete dostať mydlo.

 • Teraz musia byť kalené kusy dôkladne vysušené. Ak to chcete urobiť, presuňte ich na čistý list papiera a nechajte ich na suchom a teplom mieste na týždeň. Stupeň pripravenosti výrobku je jednoduchý: mal by byť tvrdý, ako bežné mydlo.
 • Video "Ako vyrobiť mydlo z zvyškov doma"

  Ako urobiť mydlo z zvyškov doma.Ak chcete vytvoriť tekuté mydlo, vynaložíte menej úsilia.

  • 1 liter plechovky zvyškov;
  • 1,5 litra teplej vody;
  • aromatické oleje;

  1. Vŕtajte všetky zvyšky na jemnom strúhadle.

 • Variant prípravy 1. Výsledné hobliny nalejte do fľaše tak, aby obsadili polovicu kapacity. Nalijte horúcu vodu dovnútra. Zatvorte fľašu s vekom, dobre pretrepte.

  Vaša úloha počas nasledujúcich dvoch dní - pravidelne premiešajte zmes, aby sa všetky zvyšky úplne rozpustili vo vode.

  Keď sa to stane a kvapalina vo vnútri sa stáva homogénnou, nalejte éterické oleje a mlieko. Zatvorte veko a pretrepte. Tekuté mydlo je pripravené - nalejte do výdajného zariadenia a používajte.

 • Variant prípravy 2. Vylejte mýdlový hoblík horúcou vodou, porušte mixér. Pridajte parfum, glycerín (voliteľné) Nalejte do dispenzar. Mýdlo je pripravené
 • Pomocou týchto dvoch receptov môžete vytvoriť svoje vlastné jedinečné mydlo.

  Ako vyrobiť tekuté mydlo z zvyškov?

  Varem tekuté mydlo: kusy masívneho mýdla natierajte na strúhadle.

  1 šálka strúhaného mydla sa naleje 7-8 pohárov horúcej vody. Pridávam 1 lyžicu glycerínu a 10 až 15 kvapiek akéhokoľvek aromatického oleja.

  1

  Vložil som ho do ohňa a zamiešal ho, kým sa mydlo úplne nerozpustí. Potom ochladíme zmes a nalejeme do fliaš.

  Predtým sme niekedy doma urobili tak, zvyšky rezu s nožom na malé kúsky, zložené do pohára a potom vylial horúcu vodu. Príležitostne premiešajte a všetky plátky sa rozpustia. Ale teraz žena robí ručné mydlo z mydlovej anglické nadácie a teraz v dome nie sú žiadne také zvyšky.

  Ukazuje sa, že aj zbytky môžu byť užitočné na farme, takže sa nerozptyľujte. Stačí ich naštvihnúť, alebo ich brúsiť nožom, vložiť do nádoby, vylejeť vriacou vodou a zatvoriť ich. Nechajte stáť pár dní a môžete ho použiť.

  Veľmi často je škoda vyhodiť mydla, aj keď aj tá najmenšia, pretože ak budete zbierať môžu byť všetky zvyšky nej ešte užitočné, je potrebné najprv vybrať kontajner chytiť zvyšky kedysi zvyšky budú mať dostatočné množstvo to môže robiť tekuté mydlo.

  Na začiatku ho môžete rozdrviť na hobliny. Potom mydlo nalejeme horúcou vodou a pridáme asi jednu glycerínovú čiapku. Túto kvapalinu môžete naliať do starého kontajnera, kde už bol tekutý mydlo.

  Takéto mydlo sa môže použiť na dávanie, takže po záhradnej práci si môžete umyť ruky.

  Zvyšky rozrežte na malé kúsky pomocou strúhadla.

  Vyprázdnite fľašu dávkovačom, opláchnite vodou.

  Nalejte trochu citrónovej šťavy.

  Pridajte uzáver glycerínu.

  Do fľaše nalejte kúsky mydla a nalejte horúcu vodu.

  Nechajte ho stáť 2-3 dni, potom ho potriasť a môžete ju použiť.

  Všetky zvyšky som vložil do veľkej plastovej fľaše šampónu a vylial teplú vodu. Z času na čas trepím fľašu. Zvyšky sa rýchlo rozpúšťajú a vytvára sa tekuté mydlo. Keď sa tekuté mydlo spotrebuje, pridám horúcu vodu a nové zvyšky.

  Vylejte vriacu vodu, zatvorte veko, nechajte ju variť.

  Potom miešajte, produkt je pripravený na použitie, dobre, alebo používať.

  len tu je farba a "aromat9quot; takéto tekuté mydlo nie vždy spĺňa očakávania.

  Osobne to robím.

  Vezmem sklenenú nádobu, nalejem mydlo zbytky mydla a naleji všetko vriacou vodou. Keď všetko schladím, nalejem do špeciálnej fľaše na mydlo.

  Ako zvárať tekuté mydlo z zvyškov rukami: jednoduchým spôsobom

  Každodenné používanie toaletného mydla znamená prítomnosť zvyškov. Spoľahlivé ženy v domácnosti ich úhľadne preložia do pohára a uskladnia, kým nedôjde k udalosti.

  Vyrobené vlastnými prostriedkami budú mať niekoľko výhod, medzi ktoré patrí absolútna absencia chemických prísad.

  Navyše, pri príprave je možné doplniť kompozíciu prírodnými zložkami: kakao, mlieko, smotana, éterické oleje. Hotová tekutá látka sa ukáže nielen krásna, voňavá, ale aj užitočná pre pokožku.

  Zvážte recept, ako jednoducho premeniť zvyšky na pôvodné kvapalné lieky:

  1. Zber rezíduí. Na zváranie dostatočného množstva tekutého mydla sa vyžaduje niekoľko zvyškov s celkovou hmotnosťou 100 až 300 gramov.

 • Kapacita. Pripravte vhodnú nádobu pre budúce tekuté mydlo. Mal by to byť plastová fľaša s dávkovačom z predtým použitého lieku.

  Táto metóda sa považuje za najjednoduchšiu zo všetkých existujúcich metód na výrobu mydla z zvyškov, dokonca aj s dieťaťom.

  Ďalšie spôsoby varenia mydla z zvyškov

  V domácnosti môžete pripraviť mydlo inými spôsobmi. Nie sú tak jednoduché ako predtým diskutovaná metóda, ale prinášajú vynikajúce výsledky.

  Medzi dodatočnými prísadami sa mydlá odporúčajú používať tinktúru nechtíka - má hojivý účinok, rastlinné oleje.

  V zložení môžete pridávať arómy alebo farbivá, ktoré nie sú škodlivé pre pokožku.

  Navrhovaný recept pomôže nielen nahradiť tekuté mydlo, ale bude to výborný nástroj pre jedlá. Pripravená doma kompozícia poteší svojou kvalitou a jemnosťou, rodinou a hosťami.

  Ako správne používať zvyšky pri varení na tanier alebo v mikrovlnnej rúre je popísané v tabuľke:

  Ak chcete premeniť veľké množstvo pozostatkov, musia sa zvýšiť proporcie. Z tohto receptúry dostanete jednu plnú fľašu tekutého mydla.

  Hmota vychádza viskózne a elasticky a pridaná farbiva prichádza k jej reflexii perlete. Použitie tohto mydla je odporúčané na umývanie rúk alebo tela.

  Ak chcete cítiť vôňu domáceho alebo detského mydla pripraveného na základe, odporúča sa pridávať chuť do procesu varenia. Môže to byť vôňa alebo prírodné oleje, ktoré majú príjemné pachy.

  Táto metóda varenia výrazne ušetrí rodinný rozpočet, pretože z jedného kusa mydlá na bielizeň príde 8 pololitrových fliaš tekutého mydla.

  Preto, ak ste v takom množstve zbierali zvyšky, je možné dlhodobo uchovávať príjemné a užitočné tekuté mydlo.

   Súvisiace príspevky

  Pridať komentár Zrušiť odpoveď

  © 2018 Ženský časopis Womans7 · Kopírovanie materiálov stránok bez povolenia je zakázané

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  54 + = 56